71*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 24 December 1930 Tweede Blad No. 21710 GEMENGD NIEUWS. qs5 jaar getrouwd. van de trap gevallen. tusschctt de buffers doodgedrukt. wielritdster aangereden branden. aanranding bit beekbergen. een kind tusschen een machine. hollander te brussel aangehouden. verdronken. door een trein aangeren. auto door trein gegrepen. VELE DIFL01HATIEKE YËRTEGE.NWOOR D1GERS waren tegenwooidic bij de voor- loopige bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. J. Diekema, in leven gezant der Ver. Staten bij.het Nederlandsche Hof. De stoet op de begraafplaats te Den Haag. DER TRADITIE GETROUW werd ook dit jaar op het Elysóe te Parijs, op uitnoodiging SCHOUT BIJ XACH'l .1. F. OSTEN, de benoemde commandant dïT Zeemacht in van president Doumergue, voor een aantal Mnderen een KersLmaailtijd gehouden. Ned. Indie heeft gisteren de Residentie verlaten om zich naar Genua te begeven, Tijdens den maaltijd onderhield de president zioh vriendelijk met de kleinen waar hij zich aan boord van de ,,Johan de Witt" inscheept naar Indië. De Sohevenuigsohe Kerkbode brengt niet minder dan een geheele pagina met aan kondigingen van a.s. zilveren, zwaar zilve ren, verguld zilveren, zwaar verguld -live- ren, gouden en zwaar gouden huwelijks- paren- Er zijn 12 paren die 25 jaar getrouwd zijn en behalve vijf die 30 en één dat 35 jaar getrouwd is, nog 4 paren die *0, 4 die 50 en twee die 55 jaieD met elkaar lief en leed gedeeld hebben, tezamen vertegen woórdig'end het niet onbelangrijke aantal van 955 jaar. Alle. huwelijksfeesten vallen in deD tij'd, dat de visschers thuis zijn op een der laat ste dagen van December of op een der eerste dagen van Januari. Bekende Sche- veningsche namen komen in deze adver tenties voer; de naam Pronk niet minder dan zes maal! 25 der 28 advertenties van gen aan met het Apostolisch vermaan Zoo de Heerc wil en zij leven... Een vrouw uit de Viljoenstraat te Den Haag wilde met haar éénjarig dochtertje' op den arm de portiektrap van haar «v nirig afloopen toen zij door een duizeling werd bevangen en van de trap viel. Het kindje kreeg een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan dpn Zuidwal vervoerd. D& moeder is licht gewond. Gistermiddag is op het Oostelijk Eiland te Amsterdam, de -24 jarige ongehuwde rij tuigpoetser M Soheermeyer bij het ran- geeren tusschen buffers bekneld geraakt. De ongelukkige was op slag dood. De heer A. S. F., uit Heemstede reed gisteren op den weg. van Nijmegen-Beek, nabij hotel Spijker, de 16-jaxige dienstbode S. J. aan, die op een rijwiel een zijweg uitkwam. Het meisje kreeg ernstige hoofdwonden, die ter plaatse werden verbonden, terwijl de fiets totaal wérd vernield. De chauffeur had door den mist de wiel- rijdster te laat opgemerkt. o Te Tilburg heeft een zware binnenbrand gewoed in de confectiefabriek der firma Alonuickendara aan de Mafgezijnstraat. Het vuur woedde voornamelijk in een stapel plaats van stukgoederen en richtte daar vrij ernstige verwoestingen aan. Ook een gedeelte van de fabriek, n.l. de knipperij werd vernield. Het overige deel van het bedrijf bleef intact, zoodat er geen ernstige storing in de werkzaamheden behoeft op te treden. Binnen enkele weken kan alles weer normaal zijn. De schade, vooral aan vernielde stuk goederen, is vrij groot, doch kan nog niet bij benadering worden bepaald. Alleen tegen de bedrijfsschade is de firma niet verzekerd. De oorzaak ligt vermoedelijk in vuur. dat ■lit de kachel gevallen moet ziin. De brand weer wist verdere uitbreiding te voor komen. V in de Venstraat te Eindhoven is de boer derij van den landbouwer F. Coppelmans totaal afgebrand Een koe is in de vlam men omgekomen Verzekering dekt de schade Oorzaak onbekend Te Suameer (Fr.) ie de landarbeiderswo ning van Klaas Dupon afgebrand. De in boedel ging verloren. Dezer dagen is te Beekbeigen onder de gemeente Apeldoorn een dame, die aldaar tijdelijk logeerde, aangerand. Op de wan deling op den eenzamen Arnhemschenweg tusschen de kom van Beekbergen en de Woeste Hoeve, waar niets dan bossclien en heide is, werd zij aangesproken door een haar onbekend man, die haar eerst gepasseerd was, doch die op zijn schreden terugkeerde en zich tot haar wendde. De onbekende trok haar, ondanks haar ver zet en haar hulpgeroep, onder, bedreiging met een mes, terzijde van den weg in de heide, en sloeg haar met een eind koord, waaraan een dikke knoop, op hoofd en ge laat, waardoor zij gewond geraakte en haar tegenstand moest opgeven. Aan de hand van een door het slacht offer opgegeven signalement is door de ge meentepolitie te Apeldoorn opgespoord en aangebonden een 24-jarige voorwaardelijk veroordeelde, die reeds eenige strafvonnis sen achter den rug heeft Hoewel verdachte bij het voorloopiff verhoor ontkent, is hij door het slachtoffer pertinent herkend als de dader, terwijl de voetsporen benevens andere aanwüziriffen ter plaatse nanffetror fen en de verklaringen van een drietal ge- tuicen, die den man in den omtrek gezien hebben, in het nadeel van den man zijn. o In de kettingkastenfabriek van mevr. de wed. v. d Woerd te Barneveld heeft een ernstig ongeluk plaat!- gehad. Een onge veer 8-jarig dochtertje van de eigenares der fabriex had namelijk het ongeluk met haar armpjes tusschen een in werking zijnde machine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel op twee plaatsen werd ge broken. De 31-jarige Nederlander Evert van Gor- cum, afkomstig uit Utreoht, heeft getracht bij een juwelier te Brussel juweelen te ver- koopen. De betreffende juwelier vertrouw de de zaak echter niet en waarschuwde in het geheim de politie. Toen de politie ter plaatse kwam nam Van Gorcum, bij het zien van de politieagenten, de vlucht. Toen volgde er een opwindende jacht door de straten van Brussel. Tenslotte kon hij wur gen gearresteerd Bij onderzoek bleek dat van G. in het bezit was van een partij juweelen, die afkomstig waren van een ju welierszaak op de Louisalaan te Brussel, waar onlangs is ingebroken. De aange houdene is in voorloopige bewaring gesteld. Te Lambertschaag (bij Medemblik) heeft een voorbijvarende schipper het lijkje van het 6-jarig meisje, L. Schuring, gevonden. Het kind is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt. De landbouwleerling J. van Dijk te Wes- ternieland (Gron.), die met vier andere jongelui huiswaarts keerde, werd op den spoorweg WinsumBaflo aangereden door een trein Hij viel en liep een armbreuk en een beenfractuur op. Na geneeskundige behandeling is D naar de ouderlijke wo ning overgebracht. GELUKKIG KERSTFEEST. BUITENLANDSCH GEMENGD. Gisteren werd op een on be waakten over weg op de Thondorfer Landstrasse bij Eis- leben (Saksen) een auto door een perso nentrein gegrepen. De wagen werd onge veer 200 M. door den trein meegesleurd. Twee personen werden gedood, een zwaar gewond. DE MIST IN ENGELAND. Tijdens den dichten mist in den afgeJoo- pen nacht, zijn in Engeland viet mannen te water geraakt en verdronken Uit het binnenland worden nog drie un- gevallpn met doodelijken afloop gemeld Een groot aantal personen is min of meer emstie gewond. Intusschen is de mist op getrokken. Zij„Ik heb juist goed voor mijn bruids japon gekocht. Ik ga over een maand trouwen." Hij: „Gefeliciteerd, ben je nog al geluk kig geweest in je* keus?" Zij „Ja, ik ben uitstekend geslaagd, en zoo goedkoop, fl. 10.per meter." „Passing Show".

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5