ENORM SUCCES UIT DE RIJNSTREEK. hebben wij met onze groote prijsverlaging Haarlemmerstraat 245 Nieuwe Rijn 58 RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. AARLANDERVEEN. TWEEDE PLUIMVEETENTOONSTELLING DER PLUIMVEE-VEFEFN1GING „EENDRACHT". Tal van prachtige inzendingen - De burgemeester verricht de opening. In de zaal van den heer N. Delfos had de opening plaats van de tweede door de pluim- vee-vereeniging „Eendracht" georganiseerde tentoonstelling voor pluimvee, watervogels en konijnen. De opening had plaats in tegenwoordigheid van tal van genoodigden en leden der genoemde vereeniging, terwijl wij tevens onder de aanwezigen opmerkten Diet bestuur van de Alphenscihe Pluimvee- en Konijnenvereeniging, den secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw afd Alphen a d. Rijn. de heer C. J. Tolk en lal van anderen. Burgemeester dr. IT. J. Lovink verrichtte de opening en sprak het x'olgende: olgaarne voldoe ik aan het verzoek van het bestuur om deze tentoonstelling te openen, temeer omdat ikzelf groote belang stelling koester voor de zich voorat de Saaiste jaren krachtig ontwikkelende pluim veeteelt. Deze is toch dikwijls voor den kleinen man niet alleen een bron van vreugde, doch ook dikwijls een voordeel. De aigemeene ontwikkeling van de pluimvee teelt ban den landbouw en aanverwanten vakken ook zeer zeker steeds meer en meer ten goede komen. Juist dezer dogen vernam ik van iemand, dat het eenigsle wat op heden nog goed gaat. is de pluimveeteelt. Na de reeds jaren geleden te 's-Gravenhage ge houden tentoonstelling en congres heeft de pluimveeteelt zich dan ook steeds meer en krachtiger ontwikkelt. Was aleer velen de mecn-ing toegedaan, dat deze teelt alleen op de zandgronden tfhuisbehoorl tümns blijkt, dait een en ander op onze betere kleigronden steeds meer en meer ingang begint te vinden. Ook in Aartandervecn heeft de ontwikke ling steeds meer en meer toegenomen en mocht de reeds verleden jaar alhier gehou den tentoonstelling een groot succes zijn ge worden, naar hetgeen ik zoo juist van het bestuur vernam, waaruit blijkt dat het aan- tel inzendingen dit jaar meer dan verdub beld is, meen ik wel te mogen opmaken, dat deze tentoonstelling nog een veel grooter succes zal woiden en zeer zeker geslaagd heeten." Namens het gemeentebestuur overhan digde spreker tevens aan het bestuur een door de gemeente Alphen a. d. Rijn beschik baar gestelde medaille, vergezeld gaande met den wensdh, dat men in de pluimvee teelt niet alleen genot maar steeds meer en meer het belang zal zien ontstaan Met den vensch. dat door deze tentoonstelling de pluimveeteelt zich steeds krachtiger zal ontwikkelen, verklaarde ZijnE A. tenslotte deze tentoonstelling voor geopend. De heer J. A. Affourfcrt. secretaris, bracht hierna den burgem°ester woorden van dank voor de door hem verrichtte onening, als mede aan het bestuur en aan allen, die aan het slagen dezer tentoonstelling bobben medegewerkt Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer S. Gorree namens do pluimvee- en konijnenvereeniging Alphcn a. d. Rijn, die in het algemeen schetste wat (het bestuur van Aarlanderveen in een zoo'n kort tijdsbestek heeft gepresteerd. Spreker uitte den wen9oh. dat men op dezen weg moge voortgaan en deze tentoonstelling ook in alle opzichten met voordeel zal kunnen dingen. Nadat vervolgens de eerewiin was rond gediend, werden de «renoodigden direct in de gelegenheid gesteld de tentoonstelling tc bezichtigen. Wat dc tentoonstelling zelve betreft kun nen wij nog mededeelen, dat men direct bij het binnentreden der zalen een goeden indruk krijgt. De vele voorbereidende werk zaamheden, inzonderheid van den secreta ris den he^r Affourtit. zijn wederom rijkeliik beloond. Hot geheel geeft een prachtig aspect. Ook de zaal leent zich bijzonder voor de tentoonstelling, terwijl de opstelling der verschillende exposities weer keurig is ver zorgd. wat het overzicht biizonder bevorderd heeft. Het bestuur komt dan ook all.pn lof toe! De keuring geschiedde wederom door den bekenden keurmeester, den heer Fr. Mandemaker Ie Leiden voor wat betreft groote en dwerghoenders en watervogels, en voor koniinen. alle rassen, door den beer G. Dlok van Woerden, die zicb meesterlijk van hun taak bobben gekweten. Ook de indruk ken der keurmeesters wamn alleszins be vredigend. Het aantal prachtige soorten en rassen verschillende dieren is dan ook bui tengewoon Groote belangstelling rM zeer zeker trekken de afd kippen Witte Leg horns, waaronder zich bijzonder prachtige exemplaren bevinden, even zoo ook onder de talrijke aanwezige rassen konijnen. De tentoonstelling zal voor hot nu bliek "Tronend zijn Vrijdn.g 19 en Zaterdag 20 Dec. Voor de dierenliefhebbers is bet zeer zeker de moeite waard om een kijk ie te gaan nemen. OT ALPHEN. Arbeidsbemiddeling. Bij den correspondent der arbeidsbemid deling alhier staan als werkzoekenden in geschreven 1 autogeenlasscher. 27 beton werkers, 2 boomkweekers, 2 chauffeurs, 62 fabrieksarbeiders, 1 kantoorbediende 3 klinkers, 66 los arbeiders, 1 machinebank werker, 1 machinedraaier, 11 metselaars, 1 meubelmaker, 9 opperlieden. 9 scheep makers. 2 scheepstimmerlieden. 10 schil ders. 1 schilder-uitvoerder. 10 schippers, 2 sigarenmakers, 1 slager. 18 timmerlieden, 2 tuinders, 4 ijzerwerkers, en 1 zeilmaker in totaal 257 personen. Jengdkerk. Gelet op de groote belangstelling, welke steeds vooi de godsdienstoefeningen in de kinderfeerk bestaat, zal met ingang van Januari a.s niet meer om de 3 weken doch iederen Zondagmorgen in het gebouw „Bethel" kinderkerk worden gehouden. Auto te water geraakt. In de Ridderbuurt is gistermiddag een vrachtauto geladen met melkbussen toebe- hoorende aan L. uit Hazerswoude, doordat de wagen op den zachten berm kwam, te water geraakt Van de lading ging een hoe. veelheid melk verloren. De bestuurder P. de G., kwam met den schrik vrij. Nog denzelfden middag is de auto golicht. In de Van Boetselaerstraat werd gis teren door de bestuurder van een vracht auto een electri8che lantaarn omver ge reden. De betsuurdor is bij de politie bekend. RECLAME. 5753 BOSKOOP. Chr. J.-V. „Samuel". De Chr. Jongel.ver. ..Samuel" heeft in het gebouw ,,Salvatori" haar jaarvergade ring gehouden. Aan den oproep van het bestuur om deze jaarvergadering bij to wonen, wae door zeer velen gehooT ge geven. Na de gebruikelijke opening en de af werking van de jaarlijksche, periodieke werkzaamheden ging men over tot een ge zellig samenzijn, waarin muziek, zang en samenspraken elkander afwisselden. Nadat door den heer G. W. de Jonge, met dank zegging was gesleten, keerde ieder hoogst voldaan huiswaarts. „De Kleine Stem**. De jeugdzangverecniging „De Kleine Stem" heeft in hotel „Klaassen" onder leiding van den directeur, den heor J. P. Oskam uit Gouda eon zangavond gegeven Het «met zorg gekozon programma werd keurig afgewerkt, en oogstte veel bijval. Er was zeer veel belangstelling, zoodat ook deze avond voor de vereeniging uit stekend is geslaagd. BODEGRAVEN. Oudermiddag Chr. Nijverheidsschool voor meisjes. In de groote zaal van „Rehoboth" werd een geslaagde oudersbije-nkomst g houden van de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes. Het was de eerste maal, dat een dergelijke samenkomst werd uitgeschreven reeds nu 3 de opkomst der ouders zeer groot. Da presidente, mevr. Turkenburg—Batelaan, opende de samenkomst met enkele woorden van welkom, waarna een zangkoor der leer lingen onder leiding van den heer D. A. van Binsbergen enkele liederen zong. De directrice der school, mej. Hejjns'ijk. sprak haar vreugde over uit, dat de samen komst door de talrijke aanwezigen geslaagd was. Immers het doel, contact te krijgen met de ouders der meisjes, was bereikt. Uitvoerig besprak zij het doel der school. Vervolgens sprak nrj. Gordeau over het Nij\ erheidsonderwijs in het algemeen, waarna mej. v. d. Meulen en paedagogisohe schets van W. G. v. d. Hulst las. De heer Hoog- teijling, die aan de school het voortgezet lager onderwijs als leervak onderwijst, sprak vervolgens over het nut van dat onderwijs, waarna gelegenheid bestond om het ten toongestelde werk der leerlingen te be zichtigen. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeidsbeurs alhier, staan ate werkloos ingeschreven 4 timmerlieden, 4 metselaars, 4 opper lieden, 10 losse werklieden, 1 stoker. I schipper, 1 carrosseriebouwer, 1 kellner, 1 betonwerker, 1 bakkersknecht en 1 fabrieks- aibcider. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena, d. v. W. Martens en L. van Noort. Jannigjo, d. v. Q. Chnig- neau en K van Bruggen. Overleden: Dirkje Hardeman, 69 j., geh. met J. Pels. GevestigdH. Bakker, boerenknecht, van Haskerland. A Verstoep, timmerman v. Nieuwerkerk a. d IJsscl. H. van der Bruggen en gezin, van Soerabaja. J. C. Huisman, dienstbode, v. Zegveld. O. A. Huisman, boerenknecht, van Zevveld. N T. Diepeveen dienstbode, v. Waarder Vertrokken: A. W v. d. Klciin, tandarts, n Utrecht. N. de Bruijn, dienstbode, n. Barwoudswaarder J. van den Hooren, boerenknecht, n. Zegveld. A- v. d. Wind, advocaat, n. N. O. Indië. G. H. van Randerdaad, arbeider, n. Woerden. J. Plomn. arbeider, n. Amsterdam. S. E. W. Huisman, dienstbode, n. Zegveld. W. A. C. v. Zevenhoven, z. b„ n. Woer den. M. van Zanten, schipper, n. Haas trecht. Gevonden: Een rijwielbelastingplaatjc Inlichtingen ter gemeen te-secretarie. De Chr. Naaivereeniging „Tryfosa" vervaardigde in baar a^goteonen voreenteings jaar niet minder dan 179 kl<»edingstnkken, welke werden uitgereikt aan een 60 tal gezinnen. KOUDEKERK. Ned. Herv. School. Heeft U al geprofiteerd van onze lage prijzen? Zoo niet, dan raden wij U in uw eigen belang eens een kijkje te nemen Jaeger Heerenpantalons en Borstrokken Zware gemolt Pantalons Gemolt. Kinderonderjurken Damesonderjurken Flanel Damesonderjurken Damesnachthemden. 138 Wollen Jongenstruien 95 Prima woll. Kinderpullovers 198 Katoenen Kinderpullovers 48 79 98 59 98 138 Groote ontbijtlakens r. rand 109 Groote witte Handdoeken 23 Leeren Mutsen m. bontrand 79 Crème Damescamisoles 29 Zijden Dameskousen met punthiel 49 Prima wollen Dameskousen 98 Japonstoffen nu slechts 19 ct. per el Effen Koordfluweel 49 ct. per el Wollen Ruitstoffen. alleen bij ons 68 ct. per el MARTENS Bij' gehouding stemming ter verkrijging van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk worden als kerkvoogd herkozen de h eeren D. Dorrepaal en J. Jongeneel en als notabelen de heeren J. van der Sterre, A. van Heijningen, T. de Lange en R. G Oppelaar. Herstemming moest plaats hebben tnsschen de heeren J. D. Corts en W. van Gemond in de vacature van wglen den heer G. J. Corts. Burgerlijke Stand. OverledenAdriana Maria Francken, 65 jaar, echtgenoot van Gerrit van Doornik; Antje Verbree, 4 maanden. LEIMUIDEN. Terg. Leesgezelschap Leimniden. In bet café van den heer van Graas ver gaderde het leesgezelschap Leimuiden c.a. De Voorzitter de heer C. P. van den Broek opende de vergadering te ruim acht uur en mej. v. d. Meulen een peadagogiscne schets heette de aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens gaf hij het woord aan den secretaris den heer J. W. de Ren voor het lezen der notulen. Deze werden door de vergadering zonder op of aanmerkingen vastgesteld. De heer A. van Loon deed daarna rekening en verantwoording over het afgejpopen dienstjaar. De ontvangsten had den f. 270.42 bedragen en uitgaven f. 251.42. Batig slot f. 18.80. Bovendien is er nog .een reserve aanwezig van f 150 welk bedrag belegd is bij de Nulsspaarbank. jv vuur/aimr zegt dat deze reserve een goed ding is, aangezien op het ougenblik door allerlei bijzondere omstandigheden het ledental aan het verminderen is. De heeren Jurrjen en Witvliet zien de rekening na en bevinden deze in orde. De rekening wordt daarna door de vergadering vastgesteld De begrooting wordt in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op 1. 322.50. De boekenverkoop heelt een zeer geani meerd verloop alhoewel deze niet veel geld opbrengt. Besloten wordt nog om voor het jaar 1931 Nova en Groot Nederland uit de portefeuille te verwijderen en daarvoor in de plaats te stellen De" Levende Natuur en hel Haag- sclie Maandschrift. De heer de Ren die als bestuurslid aan de beurt van altreden is wordt met alg. stem men herkozen en neemt zijn benoeming aan. Daarna sluit de Voorzitter deze aange name vergadering. GEMEENTERAAD. Wijziging gemeenschappelijke regeling. Dc Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met ge bed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen De voorzitter doet daarna o.m. mededec- ling van de navolgende ingekomen stukken. Dan deelt hij mede dal van de Mij. tot Nut van 't Algemeen Departement Kijnzater- woude een schrijven is ingekomen waarin medegedeeld wordt dat door dat Departe ment een cursus wordt gegeven in Klectro- techniek. Deze cursus leidt op voor het diploma V. E. V. Het bestuur vraagt aange zien geen schoolgeld wordt geheven een subsidie in de kosten van dit onderwijs van zoo mogelijk ten minste 1.50. B. en W. meenen dat 't geven van een der- gelijken cursus zeer zeker als een gemeente belang moet opgevat worden. De cursisten hebben echter ook persoonlijk belang bij dezen cursus, zoodat het betalen van eenig lesgeld in verhouding tot de fin. draagkracht van den cursist zeer zeker gewenscht was geweest Naar de meenwg van B. en W. mag slechts tot het verleenen eener subsidie overgegaan worden als de kosten niet door lesgeld ten volle gedekt kunnen worden Nu van niemand lesgeld wordt geheven stellen B. en W. den Raad voor afwijzend op dit verzoek te beschikken Nadat de heer Heenk die zelf in hel Nulsbestuur zitting heeft, nog enkele inlichtingen verstrekt heeft, besluit de Raad met algemeens stemmen afwijzend op het verzoekschrift te beschikken. Op voorstel van B. en W worden daarna nog enkele pensioensgrondslagen van ge meente-ambtenaren vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat op 10 Nov. 1930 opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger heeft plaats gehad. Het ingekomen rapport daarover luidt voor den betrokken ambtenaar alleszins gunstig. Wijziging van de gemeenschappelijke re geling met de gemeenten Alkemade en Rijn- zaterwoude betreffende den aanleg van een drinkwaterleiding. Van Ged. Staten is terug ontvangen de gemeenschappelijke regeling. Zij wenschen dat een tweetal artikelen nog nader worden aangevuld. De voorzitter leest het schrijven van Ged. Staten voor. B. en W. stellen den Raad voor om aan do gemaakte opmerkingen tegemoet te komen. Z. h. s. wordt daartoe besloten. Nadat de Raad nog heeft besloten tot wij ziging van de begrootingdienst 1930 sluit de voorzitter deze vergadering. 40-jarig Priesterjubileum. Maandag 22 Dcc. a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de pastoor der R K. parochie alhier, de heer Sprenger tot priester werd gewijd. Zondag a.s. na de Hoogmis zal or gelegen heid bestaan om den jubilaris geluk te wen schen. WOUBRUGGE. Twee redders gehuldigd. -Men zal zicb nog wel herinneren hoe in April j.L de heer MeiriK Jr. op kranige wijze den jeugdigen J. Windhorst redde uit ae Woudwatering en een paar dagen later de niet minder kranige redding van Ma- rietje van Vliet door den 80-jarigen heer Mugge. Belden zijn voor deze daad gehul digd. Bijeen in het Raadhui®, de redders met geredden, familie en belangstellenden, werd doen- den burgemeester, als vertegen woordiger van H M. de Koningin, de bij Kon. besl. toegekende medaille voot menseh Jievend hulpbet-oom met een toepasselijk woord den redders uitgereikt. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. f Geboren: Gerardus Antonius. z. van A. Kwakkenbos en C. M. van der Laan; Nieo- laas Johannes Maria, z. van J. L. van der Zwet en G. A. Vink; Carolus Hendrikus, z. van J. van der Voorn on J. C. van Vliet. Ondertrouwd: M. Huisman, 33 jaar en A. J. Lahmerjer 30 jaar. OUDE-WETERING. Du heer A. Vreeken alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het Examen Wis kunde L.O. RIJNZATERWOUDE. Reads agenda. De Raad dezer gemeente komt Maandag a.s. des n.m. te half aeht in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Vaststelling notulen 2. In gekomen stukken 3. Wijziging gemeen schappelijke regeling Drinkwatervoorziening 4. Behandeling adres Dep. Rijnzater- woudo v. d. Mij. tot Nul van 't Algemeen tot aanvrage eener subsidie 5. Behandeling adres aanvrage subsidie door de Politie Schietvcreeniging Wilhelmina te Sassen- heim 6. Behandeling adres Molenpad bewoners 7. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van perceel no. 138 eigenaar H. Bielefeld 8. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs 9. Vaststelling legger der wegen en voetpaden 10. Comptabel besluit. EX-ADVOCAAT TOT EEN JAAR VEROORDEELD. Gisteren deed het Gerechtshof te Amster dam uitspraak in de strafzaak tegen den 39-jarigen Amsterdamschen ex-advocaat mr. 6. van M. die op 3 Juni j.l. door de recht bank wegens verduistering was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In hooger beroep eischte de advocaat- generaal mr. Van Harinxma Thne Siooten bevestiging van het vonnis der rechtbank, behalve tein aanzien van de opgelegde straf. De eisc-h luidde zes maanden gevan genisstraf. Het Hof bevestigde eefhter het vonnis in zijn geheel. De straf blijft dus één jaar. TER-AAR. Burgerlifka Stand. Gehuwd: G. Heijn® 26 j. en C. E. van der Ster 25 j. Gevestigd: J. G. v. Leiienhorat, v. Haar lem. R I. Boone, v. Edam. Vertrokken: J. v. Egmond n. Alphen a. d Rijn. P. Kammeraat. n. Bleiswijk. J B. BrugmaD n Steenderen. Th. J. v. Veen n. Noordwijk A. Vonk n. Zeven hoven. M. Wassenburg n. Alphen a. d. Rijn. Op 23 December a.s. zal gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. Gegadig den kunnen zich daartoe vervoegen des v.m Se 0 .ïur aan de bewaarschool te Lan. geraar en ten huizo van dr. Quarlol VERDUISTERING DOOR EEN GEMEENTE-ONTVANGER. Voor de 4e kamer van het Haagsch Ge rechtshof stond in hooger beroep terecht de 47-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Papendrecht. C. A., die door de Arr. Recht bank te Dordrecht, terzake van het voort gezet misdrijf van verduistering gepleegd ge durende de jaren 19201930, was veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. Verdachte die evenals in eerste instantie een volledige bekentenis aflegde, werd bij gestaan door Dr. J. A. de Jager uit Dordrecht. Er waren in deze zaak geen getuigen gedag vaard. De procureur-generaal Mr. A. Brants, requisitoir nemend, wijst op de volledige be kentenis van dezen verd., die daarna poli tie en justitie de grootst mogelijke medewer king verleende bij het achterhalen der feitcD. De procureur-generaal sprak er zijn afkeu ring over uit, dat een gemeentebestuur, een ambtenaar die een verantwoordelijke be trekking bekleedt, en de gelden der gemeente onder zijn beheer heeft, slechts een salaris van f 25 per week toekent, waarvan hij met een gezin met 8 kinderen moest rondkomen en het voorstel van den burgemeester om dit onvoldoende salaris eenigszins te verhoe- gen, van de hand wees. Volgens spr. is deze verd. tot deze daad gedreven. Zoo ooit, vindt spr. hier aanleiding zoo clement mogelijk te zijn en requireerde een voorwaardelijke straf van drie maanden met 1 jaar proeftijd. De verdediger, Dr. J. A. de Jager uit Dordrecht, sloot zich, na een korte toelich ting te hebben gegeven, met een woord van dank aan het 0. M. bij dit milde requisi toir aan. Uitspraak 31 December a.s. TENTOONSTELLING LAKENHAL. Morgen zal in het Sted. Museum De Laken hal. des middags half drie een door de Leidsche Kunst vereeniging georganiseerde tentoonstelling worden geopen van werk van Jan Heijse en Karei van Veen, schilders te Veere. BELGISCHE REGEERINGSPRITS De driejaarlijksche regeeringsprijs van tienduizend francs voor de Nederlandsche romankunst, loopende over de jaren 1926 1929 is toegekend aan Maurice Roelants, den schrijver van: Komen en Gaan (1927), De Jazzspeler (1928), Twee Helden (1929). enz. De jury was samengesteld uit Stijn Strcuvels, mr. Cornetle, Herman Teirlinck, prof. dr. A. Vermeylen en Frans de Bakker, EEN MUZIEK- EN TOONEELWEEK TE ARNHEM. Naai het voorbeeld van Salzburg. Hel plan is opgevat om te Arnhem telken- jare een muziek- en tooneelweek te organi- sceren, waartoe zich een voorloopig bestuur heeft gevormd, dat de voorbereiding en de uitvoering van deze feestweek ter hand heeft genomen. Den ontwerper van het plan. den heer G. André de la Porte Jr., blijkt het voor beeld van de zomerfeesten te Salzburg voor oogen te hebben gestaan en hij acht het mogelijk, om ook Arnhem in het zomer seizoen door het houden van een reeks muziek, en tooneelvoorslellingen een bijzon dere aantrekkelijkheid te verleenen. O.a. bestaat het voornemen in het Open lucht-theater door het Amsterdamsch Too- neel eenige opvoeringen van Shakespeare's Midzomernachtsdroom te doen gpven De commissie van voorbereiding heeft zich thans lot den gemeenteraad van Arn hem gewend om voor het jaar 193! een ga rantie als eerste risico tot een maximum van f. 4000. 2—4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14