1 J. BAALBERGEN DAALBERGEN K loost erk alsem UIT DE OMSTREKEN. t NOODLOTTIG ARBEIDS- f ONGEVAL. Bij den bouw van de groo(e brug, die Belgrado met Semlin zal verbinden, 19 een stellage ingestort waardoor 13 arbeiders ril de diepte stortten. Zeven werklieden bekwa men zwaar letsel. Zes andere wordr-n ver mist, men vreest, dat zij in de Save ver dronken zijn. JEUGDIGE DIEVEN GEPAKT. Naar uit Ostcnde gemeld wordt, is hel de politie aldaar gelukt een jeugdige dieven bende te arresteeren, wier leeftijden wissel den van 11 lot 12 jaar. In totaai bestond de bende uit 17 jongens. Talrijke en ernstige diefstallen schijnen door de boefjes te zijn gepleegd. DE DOODELITKE MIST IN DE MAASVALLEI. In den Maandagavond gehouden mi- ister- raad is naar aanleiding van de tragische mistramp in de vallei van de .Vlaas tot op richting van een permanente commissie van onderzoek besloten, welke maatregelen zal voorstellen, teneinde besmetting van rivie ren en lucht door de industrie in de toekomst te voorkomen. (Vad.) VERKEERSSTORING TE LONDEN. Juist op een der spitsuren heeft gisteren in de nabijheid van het station der Londen- sche Ondergrondsche aan den Tottenham Court Road een groo'.e verkeersstagnatie plaats gehad tengevolge van het breken van een waterleidingbuis. De straten in de nabij heid van de gebroken leiding stonden bin nen zeer korten tijd blank. Spoedig had het water een hoogte van 50 c.M. bereikt en drong met kracht het ondergrondsche slation binnen. Op twee hoofdlijnen moest het ver keer volkomen worden stopgezet. De passa giers moesten voorzoover zij de treinen ver laten konden door de tunnels wandelen om do buitenwereld weer te bereiken. De l.jnen van 30 autobussen moesten omgelegd wor den, waardoor in de naburige dwarsstraten een verschrikkelijke verwarring ontstond. Tenslotte moesten de hoofdstraten binnen een straal van wel twee kilometer, gerekend vanaf de plaats, waar de waterleiding ge broken was, voor het verkeer gesloten wor den. Talrijke brandweerwagens en arbeiders- ploegen moesten tewerkgesteld worden om het verweer in goede banen te leiden. De verkeersstagnatie heeft verscheidene uren geduurd. MASSAGRAF ONTDEKT. In Lotharingen is een massagraf, naar men meent uit den 30 jarigen oorlog, gevonden. Bouwvakarbeiders ontdekten op een diepte van een balgen meter een aantal op ver schillenden afstand van elkaar verwijderd liggende menschenbeenderen. De Fransche autoriteiten zijn van oordeel, dat het geraamten van soldaten zijn, die in den dertig-jarigen oorlog zijn gesneuveld, daar de beenderen werden gevonden in een streek, waar eertijds bloedige gevechten wer den geleverd. RECLAME. Doe er wal' Kloosterbalsem op is he* gewone gezegde, al® men zich heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Oe verzacht, zuivert en er blijven géén littcckens. ,,Geen goud zoo goed" 5510 AALSMEER. Hei Electricit itsbedrijf. De geruchten, dat het gemeentelijk eleclri- citeitsbedrijf zeer spoedig aan de Provincie zal overgaan, beginnen steeds vasteren vorm aan te nemen. Officieel heeft men over deze overdracht nog niets willen loslaten, alléén, dat in de volgende, nog vóór nieuwjaar te houden raadsvergadering, het aanhangig zijnde electriciteitsvraagstuk zal behandeld worden. Vooraf zal echter nog een prae- advies van B. en W. en de Commissie van het betreffend bedraf aan de leden worden rondgezonden Er is dus wel wat gaande met het eleclriciteitsbedrijf. Natuurlijk is men hier zeer nieuwsgierig naar hel prae-advies en velen kunnen nog moeilijk gelooven, dat de gemeente van dit bloeiend bedrijf afstand zal willen doen. Bij den raad berust intus- schen ten slotte de beslissing. Nieuwe kliniek. De diaconessen-commissie alhier heeft het voornemen, om een kliniek te stichten ach ter „Rustoord" aan de Dorpsstraat. Daar zullen dan door de diaconessen loopende patiënten verbonden worden. Nog in het laatst dezer maand zal waarschijnlijk met den bouw een aanvang worden gemaakt. De arbeider C. E alhier had het onge luk gisteren zoodanig achterover te vallen, da', hij zich aan zijn rug inwendig bezeerde. Geneeskundige hulp moest ingeroepen wor den. welke door dr. B. werd verleend. Als diakenen der Nederl. Herv. Kerk werden herbenoemd de heeren J. Been Kzn. en G. H. van Ttterzon, terwij1 als ouder lingen werden herbenoemd de heeren J. v. leeuwen en W. van der Laarse. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Do Raad dezer gemeente komt a.s. Woensdag des voorm. 10 uur bijeen. Notulen en mededeelingen. Aansluiting gemeentegebouwen aan de elcctriciteit. Be. noeming lid schoolcommissie, aftr. J. Bo- gaards. Benoeming leden commissie tot, we ring van schoolverzuim, aftr, de heeren A. van Os, M. Idema, en A. v. d. Bijl. Benoe ming stembureau Prov. Staton en Gemeen- teraard. Ai- en overschrijving begrooting 1930. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Pieter Vermeulen 23 j. en J%nnetjo Slootweg 22 j. Benoemd is tot secretaris van den Zuid- en Noordpolder met den Benthorner- polder, de heer M H. v. d. Vreede, wegens bedanken van den heer W. v. d. Heijden. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. De 63-jarige A. T. aan den Aalsmeerder- dijk alhier, werd 's avonds door een uit Aalsmeer komende auto, vermoedelijk door dat hij niet tijdig genoeg meer uit den weg wist te komen, aangereden en zoodanig ver wond, dat hij naar een ziekenhuis in Am sterdam moe9t worden overgebracht. Door den mist misleid. Gisteravond had een wielrijder, de winke lier G., op den Hoofdweg alhier het ongeluk tegen een langs den weg staanden wagen te botsen, dien hij tengevolge van den zwaren mist te laat had opgemerkt. De man kwam zoodanig te vallen, dat hij een pols brak en onder geneeskundige behandeling moest wor den gesteld. KATWITK AAN ^EN RIJN. R.K. Kiesvereeniging. De R K. Kiesver „Plicht en Eensgezind heid" hield gisteravond een ledenvergadering in het Parochiehuis Na opening door den voorzitter las de secr. de heer W. Caspers de notulen. Goedgekeurd. Volgde candidaatstelling voor de groslijst der Prov Statenverkiezing. Een zevental candidalen werden genoemd waaruit ten slotte werden gekozen de heeren H. Bader, E. Bolsius, W. de Ruyter te Noordwijk G. P. G. v. Leeuwen te Wassenaar en B Loerakker te Hillegom De stemming voor deze groslijst zal gehouden worden voor no. 1 op 11 Jan no. 2 op 25 Jan voor 36 op 8 Februari. Gelegenheid om te stemmen zai er zijn na de vroegmis tot 9 uur. Na de hoogmis tol 12 uur In het missie-college voor internen te 12.30 uur. Opening dor stembus te 4 uur. Tot leden van het stembureau worden be noemd de heeren C. v. d Marei, F J. Luyten en Nic. Oudshoorn na de vroegmis; C Braun, H Bellekom en L. v. Paridon na de hoogmis. In verhand met art. 16 van hel regie .ent had vervolgens een voorbespreking plaats in verband met de komende gemeenteraadsver kiezing. Besloten werd op de definitieve 3 candidalen te plaatsen. Tot en met 31 Ja nuari is er gelegenheid candidatenlijsten in te dienen. Deze moeten ondertepkend zijn door 5 leden der Kiesver die zelf geen can didalen zijn. Ze moeten ingediend worden bi] den voorzitter Het bestuursvoorstel om tor tegemoetkoming in de kosten van de verlo ting, eenigen loten le verkoopen, werd na eenige bespreking aangenomen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering met een woord van dank voor do aangename discussies, door den voorzit ter met gebed gesloten. Bij de gehouden stemming voor Kerk voogd in de Nod. Herv. Kerk is herkozen, de heer L. de Best, die zijn herbenoeming heeft aanvaard. De gehouden collecte in de Ned Herv. Kerk ten bate der Zonde" ^hool voor le houden Kerstfeestviering heeft opgebracht de somma van f. 70.36 1/2. KATWITK-AAN-ZEE. Door de Gebr Taat alhier zijn twee Belgische sloomloodsbooten aangekocht om te worden omgebouwd tot stoomtrawlers. De „Concordia Constans", K.W. 62, werd te Maassluis binnengesleept door de „Willem", K.W. 162. De K.W. 62 had een haringnet in de schroef gekregen. EEN KWALITEIT ZONDER WEERGA vindt U bij 5060 terwijl de Prijzen uiterst laag zijn. Voorstraat 43 - Katwijk-aan-Zee Meubelen, Bedden, Tapijten, Linoleums, ons. LISSE. HET 25-JARIG SCHOOLJUBILEUM. Het feest met de oud-Leerlingen. Gisteravond had in de daarvoor speciaal ingerichte pakplaats van het bollenhuis der fa. Gebr.« Segers het feest plaats met de oud- leerlingen der school. De leiding voor dezen avond berustte bij den heer C. Herrewijn, gepensioneerd onderwijzer, die jaren lang aan de school werkzaam was. Ook het oud- hoofd der school, de heer C. H. Steenwinkel was voor dit feest naar hier overgekomen. De voorzitter van het schoolbestuur liet bij den aanvang zingen Psalm 103- 1, waar na de heer C. Herrewijn in gebed voorging. Er was voor dezen avond een zeer groot programma samengesteld. Zang en muziek wisselden de verschillende punten af. Na mens de oud-leerlingen sprak de heer Cor de Vries, een der oudste oud-leerlingen. De heer C R Segers sprak als de oudste der te Lisse wonende oud-leerlingen en Tina Abbink als jongste oud-leerling. Een aardig moment! Na verschillende voordrachten en samen spraken werd vernomen dat de „oude Meester Steenwinkel" enkele woorden spre ken zou. Spr. stond kort stil bij de geschiedenis der school en herdacht daarbij de overleden vrienden De heer J Mijnders werd gecom plimenteerd met het feit dat hij 25 jaar als bestuurslid in functie is geweest. Spr. ein digde met de leerlingen op den ernst der tij den te wijzen Verder werd de avond op aangename wijze gevuld. Te half elf werd de avond door den heer Steenwinkel met dankzegging gesloten, na dat gezongen was Ps. 75: 1. Aan het bestuur werd een orgel aangebo den en een album met handteekeningen der oud-leerlingen. Na het samenzijn drukten verscheidenen het oud-hoofd der school no? even de hand. Het was een zeer genoeglijke avond met vele oude herinneringen. Huis verzakt. Dezer dagen begon plotseling het huis van de wed. Vonk bij de Driesprong te verzakken en te scheuren, doordat men vlak naast het huis een benzine-tank wilde ingraveD en het zand van onder het fun dament wegzakte. De toestand wordt ge- var®! ijk. Diepe scheuren doen instorting vreezen. NOORDWITK-AAN-ZEE. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer S. Admiraal. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. BevallenM. de Pree geb. De Leeuw d. M. Bentvelzen geb. Kragt z. L. J. Reurings geb. Dons d. Ondertrouwd: C. J. Lemmers en P. A. Romeyn. VEt'R. Burgerlijke Stand. BevallenJ. S. van Haastrecht geb. Over- devest d. M. de Ruyter geb. Van Dam d. VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Algemeene Beschouwing Begrooting 1931. De raad van Stompwijk kwam onder voorzitterschap van den burgemeester in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden ongewijzigd vastge steld. Ingekomen waren. Dankbetuiging van den heer en mevrouw Heydt voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden, dank betuiging van de afd van het Groene Kruis voor de verleende subsidie, proces-verbaal kasopname gemeente-ontvanger, missive van Ged. Stalen inzake vervallenverklaring als raadslid van den heer N. J. M. Willem- sen, goedkeuring door Ged. Staten van de wijzigingen in de voorschriften betreffende de boekhouding van den gemeente-ontvan ger, wijziging begrooting 1930. De voorzit ter stelt voor deze stukken voor kennisge ving aan te nemen, waartoe wordt besloten nadat de heer Willemsen heeft medegedeeld dat hij hooger beroep zal aanteekenen te gen het besluit van Ged Staten, zijn per soon betreffende. Verder is nog ingekomen een verzoek van een aantal inwoners van Wilsveen om hun kinderen gratis vervoer te verstrekken naar de school aan den Veenweg. Wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advie9. Besloten wordt het vi9chrecht Stompwijksche vaart weder te verpachten aan den heer M. M. v. Veen. Gunstig wordt beschikt op een subsidiever zoek van het Haagsch Consultatiebureau tegen de T.B.C., afwijzend wordt beschikt op het subsidieverzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Hol land- West. Verzoek van de R.K. vakbonden inzake steun werkloozen. Na discussie aangenomen z. h. st. Voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een brandkast voor gez. rekening met Veur Aangenomen z.h.st. Voorstel tot voorloopige vaststelling ge meenterekening 1929. Aangenomen z.h.st. Behandeling begrooting 1931. Alg. beschou wingen. De heer Schmall: de begrooting voldoet dit jaar goed en geeft een voldoend over zicht Met de regeling van den brandweer, wat betreft de Westvlietweg is het nog slecht gesteld, elk jaar heeft spr. dit ter sprake gebracht, steeds zou er in worden voorzien, doch thans zal hij zich niet met eeD kluitje in het riet laten sturen Bij brand weten de mensohen niet hoe zij de brand weer moeten bereiken. De Voorzitter: voor andere zaken weet men de secretarie wel te vinden In park Leeuwenberg zijn blusch. middelen aanwezig met het adres voor be diening. De heer Willemsen sluit zich wat de begrooting betreft aan bij den heer Schmall de commissie ad hoc had dan ook weinig aan te merken. De leiding van B. en W. gaat in de goede richting, echter moeten zij de raadsbesluiten wat vlugger uitvoeren en meer rekening gehouden met geuite wen- sohen. In het afgeloopen jaar is de politic beter bedeeld, de politieverordening moet worden gehandhaafd ook ten opzichte van het bestaande ventverbod cn don verkoop van tabaksfabricalcn aan kinderen onder dc 14 jaar. De verschillende posten op deze begrooting zijn hoog geraamd. De voor zitter dankt de heer Willemsen voor de waardeering; inzake het ventverbod hoeft hij een onderhoud gehad met de voorzitter van de Hanze, het is niet zoo makkelijk dit verbod le handhaven, er zouden dan op diverse punten weer borden moeten wor den geplaatst, de overtreding van den ta- baksfabricatenverkoop zal hij nader met de politie bespreken. De heer Verhrt,-er heeft ook wnarderein" voor het werk van B en W., echter had spr liever gezien dat men zijn wensch had voldaan en de belasting verlaagd. In het afgeloopen jaar is door het college met voortvarendheid gewerkt, de Veenestraat is verbeterd, de openbare school in aanbouw, (deze staat na annexatie in den Haag) en eind goed, alles goed: de schoolartsendienst heeft zijn beslag gekregen. Achterwege zijn edhter gebleven de kostenberekening voor oen bad- en zweminrichting en een Gem. Radiodistributie, ook de kwestie Broekweg is niet opgelost, het hooge deel daarvan moet zoo spoedig mogelijk aan de gemeente komen en dan laten verbeteren in werk verschaffing. Hot beleid der polilie laat le wenschcn over, deze worden thans goed be taald, moeten dan ook hun plicht doen, en niet den geheelen dag op de secretarie han gen. Een drietal weduwen van gemeente arbeiders krijgen een ui.tkeering welke te laag is en welke hij zou willen gebracht zien op f. 300.De voorzitter zou over het voorstel van den heer Verheven eerst prae-advies willen uitbrengen. B en W. hebben steeds het noodzakelijkste gedaan. Als er iets moest blijven liggen was dit een gevolg van personeelsgebrek. De Broekweg heeft de volle aandacht van het college. De heer Schmall geeft voorkeur aan verbetering Broekweg boven een bad- en zweminrichting, het Soc. Dem. voorstel grondaankoop en volkshuisvesting moet worden getoetst aan de mogelijkheid dc bouwverordening schijnt niet erg goed te worden nageleefd, nieuwe huizen aan den Westvlietweg moeten nu reeds worden voorzien, inzake de brandwper blijft hij op zijn standpunt staan. De Voorzitter zpgt dat de bouwverordening hier heel 9treng wordt toegepast, de Gem Opzichter is zeer actief De heer Willemsen: aan het voor stel Verheyen, verhooging van de W#h3u- wentoelagen zit een politieke kant, eenige daarvan hebben andore inkomsten en daar om heeft de heer Verheyen zich op het standpunt gesteld dat hij beter kon vragen voor 3 dan alleen voor de wed Grootveld. Wanneer deze laatste te weinig toelage heeft moet zij zelf bij den raad komen. B. en W kunnen dan prae-adviseeren De heer Verheyen spreekt thans over aankoop van grond, doch dit is iets anders dan een Gem grondbedrijf.- Wij hebben te lang gewacht met een grondbedrijf, spr. had zelf reeds een voorstel willen doen. doch uit prakti sche overwegingen gewacht tot samenvoe ging met Veur. Principieel is spr. tegen gem. woningbouw. 'T"ordt vervolgd.) VOORSCHOTEN. Nut8avond. Dezer dagen heelt het Departement Voor schoten van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen een leden-vergadering ge houden in het „Wapen van Voorschoten". Om 8 aur heette de voorzitter, de heer R van den Ende, de vttj talrijke aan wezigen welkom, in het bijzonder den heer Raden Mas. Noto Soeroto, die zou spreken over Java en de Javanen. De voorzitter wees er op, dat, hoe meer wg van tndië hooren en zien al is het ook maar op het doek hoe meer wjj bet zullen waardeeren in de grootsche taak be wust worden, die Nederland door dat rjjke bezi', is opgelegd. De heer Noto Soeroto sprak op onder houdende wgze van zijn land en zijn volk, bel.andelde de geschiedenis der Javanen, de zeden, gewoonten, kleeding en kunst, cm daarna te spreken over het Indonesische verbond. Een hartelijk applaus viel den spreker ten deel. Na de pauze werd Indië als film ver toornt en kregen de aanwezigen een kijkje in dit wondere land. 't Was een bijzonder mooie nutsavond. Geref. Jongel. ver. „Eben Haezex". In het gebouw voor Chr. Belangen, dat geheel met belangstellenden was gevuld, beeft de Geref. Jongelings Vereeniging „Eben Haezer" haar 15-jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. Omstreeks 8 uur opende de Voorzitter, de heer J. A. Blaak, deze bijeenkomst wet gebed en een woord van welkom. Nadat de penningmeester en secretaris hun ver slagen hadden uitgebracht en enkele afge vaardigden de gelnkwenschen van Zuster- afdeeling hadden overgebracht, werden de aanwezigen aangenaam bezig gehouden met vert-chillende voordrechten en samen praken. In het bijzonder moet vermeld worden „Het Lintje" de vertooning van de licht beelden door den heer Doches en de muzikale verzorging van het programma door de heeren J. Planje en J. van Amerom. D^te feestverga^ rrg w rJ gesV n met dankzegging door ds. J. C. Houtzagers. Paard doodgereden. Door de electrische tram is hedenmor gen, nabij Haagwijk, een paard gespannen voor een mestwagen, van den landbouwer A. v. S., doodgereden De voerman stak zonder uit te kijken, de tramrails over, naar een weiland. De bestuurder kwam met den schrik vrij. WASSEN - AR. De cijfers der begrooting 1931. De begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1931, zooals die den Raad is aan geboden, sluit voor den gewonen dienst met een bedrag van f. 1.452.579.52 aan inkomsten en uitgaven. Het is mogelijk gebleken, de in 1931 ge raamde gewone uitgaven geheel door de te verwachten inkomsten te dekken, zoodat het batig slot van de rekening over 1929 ad f. 317.779,97 in zijn geheel kan worden ge reserveerd voor volgende dienstjaren. Het gunstig aspect, dal de begrooting voor 1931 le zien geeft, zal zich 'in volgende jaren, wel niet opnieuw verloonen, aange zien dan zal moeten worden gemist de op brengst van de heffing van opcenten op de rijksinkomsten belasting, waarvoor in 1931 nog een bedrag van f. 300.000 wordt ge raamd. De reserve, welke ra 1929 en 1930 is gekweekt, zal in de jaren volgende op 1931 dan ook wel moe-ten worden opge bruikt. Daartegenover staal, dat in de jaren 1931 een hooger opbrengst zal kunnen worden geraamd als uitkeering uit het Gemeente fonds. uïtkeering hoofdsom grondbelasting gebouwd en ongebouwd en opbrengst opcen ten op deze belasting. Evenwel zal in de toekomst, wil men niej; overgaan tot verhooging van belasting, gewikt en gewogen moeten worden om dc beg rooting sluitend te maken. Het. nadeelig slot van hoofdstuk II alge meen beheer is met ongeveer f. 16.500 ver minderd, dank zij de hoogere Rijksuitkee- ring ingevolge de Wet financieele veithou- ding. Het nadeelig slot van Hoofdstuk III, open bare veiligheid, is met pl.m. f. 40 000 ge stegen, een gevolg van de uitbreiding van het politiekorps. Het nadeelig slot op Hoofdstuk VI, open bare werken, is ongeveer f. 160.000 lager. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat men niet meer, evenals tot dusverre de kosten van verschillende buitengewone werken uit de gewone middelen bestrijdt. Op hoofdstuk VII. eigendommen, is een klein voordeelig slot van f. 7000, een ge volg van hoogere huuropbrengst der nieuw gebouwde woningen en geringer onderhoud aan andere bezittingen. Do uitgaven voor het bijzonder lager en u.I.o. zijn respectievelijk f. 3400 en f. 5800 gestegen, m hoofdzaak wegens totale ver goeding van boventallige leerkrachten. De uitgaven voor Middelbaar en Voorbe reidend Hooger Onderwijs zijn eveneens met f. 3300 en f. 500 gestegen wegens ultkeerin- gen aan andere gemeenten en subsidie aan bijz. schoolbesturen, de uitgaven voor het Nijverheidsonderwijs met f. 1800, voor uit- keeringen aan de vakschool en andere ge meenten., Het hoofdstuk Kunsten en wetensdhappen is met f. 6000 veihoogd wegens subsidie restauratie N.-H. Kerk en toren. Op „ondersteuning aan behoeftigen" is mede geraamd f. 3500, voor krankzinnigen verpleging en f.400 subsidie Burgerlijk Armbestuur. Hoofdstek XII vertoont een geheel nieuw beeld. Nieuw geraamd zijn de urlkeeringen we gens hoofdsom der belasting op de ge bouwde en ongebouwde eigendommen lot een bedrag van f. 51.000, en de opbrengst der personeele belasting ad f. 350.000, ter wijl wordt venvacht wegens de heffing van 60 opcenten op de hoofdsom der R. I B. over 4 maanden f. 300 000. Voor dekking van kwade posten is f. 50.000 aangenomen, terwijl de post On voorziene Uitgaven op ruim f. 56.000 is ge raamd. Op den Kapitaal dienst is geraamd f7500 voor uitbreiding verlichting; f.413 050 voor woningbouw, f. 581.970 voor aanleg van wegen en voetpaden, aanleg van riolen en kosten van onteigeningen; f 34 000 voor hypotheekverstrekking bij aankoop gemeen tewoningen en f.126 500 voor schoolbouw. Voorgesteld wordt deze uitgaven door geldleening te dekken. Geslaagd le Den Haag voor het examen M. O Staatsinrichting de heer J. A. M. Manchen aLhier. ZOETERWOUDE. De Iepenziekte. Wederom zijn 28 iepenboomen in deze ge meente aangewezen, die in verband met de heerschende iepziekte gerooid moeten wor den. Al deze boomen staan langs den Hoo- gen Rijndijk, waar reeds .enkele boomen moesten geveld worden. Personeele belasting. Bij K.B. is goedkeuring verleend aan de door den gemeenteraad vastgestelde verorde ning tot progressieve heffing van 51 tot en met 100 opcenten op de hoofdsom der perso- neeile belasting, ingaande 1 Januari 1931. Het maximum getal wordt geheven bij een huurwaarde van f. 1000, het minimum getal bij eene huurwaarde van f. 150. Posterijen. De directeur van het hoofdpostkantoor te Leiden deelt mede. dat aan den Vrouwen- weg bij het Kruisheerenklooster een bijbus is geplaatst: lichting op werkdagen 6.20; 12 u. en 17 u.; op Zon- en feestdagen 7.05. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6