Eet Lock-Blijf Jong 9 9 FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCHODLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN. UIT DE PERS. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. t TERECHTGESTELD. In de Sing-Si ng-gevangenis bij New-York Eijn drie bandieten op den electrischen stoel ter dood gebracht. Zij hadden op Long Island in een der voorstoden van de wereldstad, ren winkelier vermoord. De geëxecuteerden waren jongen» van 19, 20 en 22 jaar. VLIEGONGELUK. Boven Versailles is een watervliegtuig neergestort. De beide militaire vliegers, die zich in het toestel bevonden, werden gedood. In de Abruzzen is een Italiaansch militair vliegtuig van 700 Meter hoogte neergestort. Daarbij werd een officier-vlieger gedood. AANSLAG OP DE SPOORLITN RIGA—LIBAU. De reizigerstrein Riga—Libau is op het onlangs aangelegde midden-Koerlandsche traject, ten gevolge van een misdadigen aan slag bij Rudbaren ontspoord. Daar op de plaats van het ongeluk de trein bergop waarts rijdt, en de snelheid dus geringer is, zijn de ontspoorde wagens niet verbrijzeld en slechts eenige passagiers gewond. De spoorslaven waren over een afstand van 25 meter losgeschroefd, btijkbaar om den uit tegenovergestelde richting komenden Li- bauer trein tot ontsporing te brengen, het geen, daar deze trein hier bergafwaarts rijdt, een ernstige ramp veroorzaakt zou hebben. o OPNIEUW HUIZEN .TE LYON INGESTORT. Zaterdag en in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn opnieuw te Lyon eenige huizen ingestort. Gelukkig zijn er geen menschen- levens te betreuren. In de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar onlang» de groote ramp heeft plaats gehad, is een vijf verdiepingen hoog gebouw, ingestort. Op bevel van de politie was het gebouw reeds 6inds eenigen tijd ont ruimd. Slechts een familie, die rp de tweede etage woonde, had geweigerd de woning te ontruimen. De menschen werden in hun slaap door de ineenstorting verrast, doch als door een wonder bleven de bedden hangen aan den muur, die na de instorting van het huis was blijven staan. De onmiddellijk gere- quireerde brandweer bevrijdde vier perso nen uit hun netelige positie. Niet ver van het terrein van de ramp is een bouwwerk, waarvan reeds twee verdie pingen waren opgetrokken, ingesiort. Er zijn ook hier geen menschenleven» te betreuren. VISSCHERSBOOT OMGESLAGEN. Bij Tromsoe heeft zich Zaterdag een tra gisch ongeluk afgespeeld. Drie jonge vis- schers waren met hun boot uitgevaren, toen zich in hun nabijheid plotseling een groote walvisch vertoonde De walvisrh geraakte onder dc boot en wierp deze om De drie visschers verdronken. GROOTE fRAND. Zaterdag i6 een groote brand uitgebro ken in de drooginrichting van den opslag plaat der „Landwirtschaftlichen Zentralge- nossenschaft" te Neustadt. Binnen korten tijd stonden de bovenverdiepingen van liet gebouw in vlammen. Verscheidene dui zenden centenaars graan, die te drogen lagen, werden vernield. Na ingespannen werken kon de met buitengewoon veel ma teriaal uitgerukte brandweeT eindelijk het vuur blusschen, nadat dit reeds 5 uur ge woed had. De enorme hoeveelheden water, die bij het blusschingswerk in het vuur ge worpen werden, hebben ook nog groote schade aangericht. Het totaal verlies door den brand aangericht valt nog niet te schatten. DUITSCHLAND BELEEDIGD. Zaterdagavond kwam het in 'n Neuren- bergsch theater tot groote wanordelijkheden. Daar volgens de toeschouwers Duitsch- land in een revue werd beleedigd. wierpen zij met rotte eieren en stinkbommen en lieten witte muizen los. Het theater werd door de politie ont ruimd. In de week van 813 December zijn in Nederland uitgesproken 75 faillissementen. PREDIKBEURT. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Dinsdag nam. 7 uur. ds. B. Wielenga van Amsterdam. WEEKBLADEN. „De Groene Amsterdammer" «pent met een artikel van Mr. Josepbus Jitta over de Russische dumping nu 't graan, waarin hg tot de conclusie komt, dat het daarmee nog zoo erg niet staat. Voorts een uiterst belangwekkend artikel van Leopold Schwarzwald over „Ëuropa trekt ten strijde" waaruit wij citeeren: „Weinigen weten heL maar des te dui delijker moet men het bekeod maken, dat Enropa nu reeds weer midden in een op- raarsch staat", hetgeen uitvoerig aange toond wordt. Dr P. v. Olst schrijft over „Erotische Astronomie". Dr. H. D. Tjeenk Willink be handelt „De Voortplanting bij minderwaar digen". „De Haagsche Post" brengt onder de notities 't een en ander over „Onbesten digheid" in Frankrijk's Binnenlandsche Po litiek; voorts een artikel over „het Neder landse!) voetbal en moeilijkheden" en een interview met Jack Hylton over zijn boys en hemzelf. Tenslotte zijn verschillende ar tikelen gewijd aan de wintersport. In ,.de Wereldkroniek" foto's van het geruchtmakende proces van de Sovjet-man nen te Moskon, togen de z.g. Industrieele partij, uit den modernen negerstaat Liberia en van het hotel voor gestudeerden te Berlijn, „Het Leven" publiceert bij een artikel van W. H. Holsboer foto's over „Hand en karakter": bjj een ander artikel worden de A'tlamscbe venters besproken. t ns'o t? eonig sensationeel allerlei, o.a. hoe huwelgken tegenwoordig in Amerika „onder water ge sloten werden". RECLAME. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE SOCIËTEIT ..AMICITIA". Geachte Redactie. In Uw Mad van Zaterdag staat op de voorpagina een teekening van'het bouwplan der Sociëteit „Amicitia", waarbij wordt ver meld, dat tot den bouw zal worden over gegaan, zoodra vaststaat, dal het te be bouwen terrein niet behoeft gebruikt te worden voor den bouw van een nieuw raad- buis. Er bestaat een onder en veel grooler be zwaar legen het bouwen op het bedoelde terrein, blijkbaar hetzelfde, waarop thans de builensociëleit slaat, tegenover Boerhaave's standbeeld. Men hoort telkens over plannen tot liet dempen van de Langegraclvt en het maken van een grooten verkeersweg over de Lammermarkt Die verkeersweg is niet gereed als zij niet een goede aansluiting krijgt op den Stationsweg, die zonder twijfel een belangrijke verkeersader blijft, en bet is duidelijk dat zuHcs alleen over "hot bier- bedoelde terrein kan gebeuren. Zou de Sociëteit daar worden gebouwd, en komt het plan-Langegracht-Lannner- markt lot sland. dan zal de sociëteit weer moeten verdwijnen. Met dank voor plaatsing, X. Leiden, 13 December. Hel geheele terrein zal niet noodig zijn voor dezen verkeersweg. Er blijft voor de Sociëteit voldoende ruimte over. Red. „L. D." NED. HER'". KERK. Drietal. Te Kampen (vac. A. v. d. Kooy), W. L. Mulder te Voorthuizen; E. Schimmel te Ameide en J. J. Timmer te Ermelo. Beroepen. Te Heusden, T. Meester te Deurne Te Nieuw-Buinen, G. van Veldhui zen te Nigtevecht. Bedankt. Voor Vinkeveen, A. van Willi gen le 's Grevelduin-Kapeile. Voor Vier huizen-Zoutkamp, D. J. Politiek te Kolham. CHR GEHEF KERK. Bedankt. Voor Apeldoorn, W. Bijleveld te Haarlem (Cenlrum). DE ONTWAPENINGS- PROPAGANDA. Aan de Redactie van het „Leidsch Dagblad". Naar aanleiding van het verslag over de Leidsche Ohr. Oranjevereeniging, voork. in het Eerste Blad van het „Leidsche Dag blad" d.d 11 Dec., verzoek ik U opname van het volgende: Ds Thomas beweert in dat verslag, dat ons volk ontzenuwd wordt en de ruggegraal gebroken door de ontwapeningspropaganda. Begrijpt ds. Th niet dat juist voor die pro paganda alle energie en inspanning ver- eisebt worden, die noodig zijn voor een groot en heilig doel: een door en door ver- leugbnde wereld le behoeden voor haar on dergang. Weet ds. Th dat er tegenwoordig moed voor noodig is, om openlijk voor ontwapening als eerste Ohristeneieoh te propageeren, dat er in veel gevallen be trekkingen om geweigerd ot opgezegd wor den. En waarom mag in het groot geschieden wat in 't particuliere leven met alle moraal in strijd is? Hoe kunnen de volgende oorlogen ver meden worden, zonder hel kwaad in den wortel aan te tasten? Zijn de woorden: „Vrede in de schaduw van de kribbe, in de schaduw van het kruis" geen ijdele klanken geworden als er geen daden bij te boeken zijn? Het schijnt ds. Thomas meer ter harte te gaan hoe het Oude Testament en de Vadert Gesch. onderwezen worden, dan dat de tegenwoordige menschheid ten gronde gaat door de krankzinnige bewapening aller- wege. we leven niet meer in Oud-Testa- mentischon tijd. maar in 1930 Maar als na 2000 jaren Christendom een Evangeliepre diker tot bovengenoemde uitspraak kan komen, dan zou ik bijna gaan vertwijfelen aan het lot der menschen en kunnen ze zich al wapenende gereed maken tot hun totalen ondergang. Met dank voor plaatsing. C. PFUNDTBROEKMAN. Lijsterstraat 33. LOCK KAUWBONBONS. 5445 „NIET ALLEEN VOOR DEN LANDBOUW". Onder dit hoofd schrijft „De Ned. Werk gever". orgaan van het Verb. v. Ned. werk gevers: Toen onlang» (in de Tweede Kamer) de begrooting van arbeid, handel en nijverheid aan de orde was, werd over de crisis in ons bedrijfsleven nauwelijks gerept. Hoe anders ging het bij de afdeeling landbouw van de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw. Het was alles crisi9 en nog eens crisis, wat de klok 9loeg. Meer dan twintig sprekers vroegen steunmaatregelen, alsof al leen de landbouw, en wel over de geheele linie, in nood verkeerde. Slechts enkelen er kenden, dat er geen moeilijkheden heerschcn in de veeteelt en zuivelbereiding en in hel grootste gedeelte van den tuinbouw en dat de landbouwcrisis zich hoofdzakelijk beperkt tot de verbruikers van suikerbieten, fa brieksaardappelen en tarwe. Wél mocht mi nister Ruys de Beerenbrouck de vele klagers en vragers er even aan herinneren, dat de crisis een algemeen karakter draagt cn evenzeer de industrie, met name de metaal- en de textielnijverheid, de scheepvaart cn het transportbedrijf te land, den handel en andere bestaanstakken teistert Inderdaad, de scheepsvrachten zijn =«terk gedaald; de handelsbeweging is zoodanig afgenomen dat een voortdurend grooter aantal schepen moet worden opgelegd, toenemende slapte en werkloosheid heerschen in de nijverheid, bij Philips, Sterk, Werkspoor in de Twent- sche katoenindustrie, bij den scheepsbouw, de draadnagelinduslrie, enz. enz En blijkens een berekening van de Amsterdamsche Bank zijn 121 van de belangrijkste Neder- landsche fondsen in nog geen jaar lijds m^t ongeveer 1280 millioen gulden in koers ge daald. Maar wat baat een ministerieel^ herinne ring aan het feit. dat de crisis niet tol den landbouw beperkt is, wanneer de volksver tegenwoordiging zich van den nood in de industrie en de andere bedrijfstakken onvol doende rekenschap geeft. Hoe le denken over de verklaring, dat de minister van arbeid, handel en nijverheid in dezen tijd waarin toch alle? behoort te worden nagelaten, wat de strekking heeft de productiekosten te verhoogen en de op han del. nijverheid en verkeerswezen drukkende lasten te verzwaren, rustig voortgaat met de voorbereiding van de invoering reeds op 1 Mei 1931, van het werktijdenbesluit voor kantoren en een nieuwe wijziging van de Invaliditeitswet op stapel heeft gezet, die on getwijfeld de bedrijfslasten weer zal doen stijgen 1 Moet het niet breede kringen van nijvere burgers vreemd aandoen wanneer zij dezen minister, die toch niet alleen minister van arbeid is, bezig zien met het voorberei den van regeleD betreffende dergelijke on derwerpen, die de gevolgen der crisis kun nen verscherpen. Trouwens, zoo vragen wij ons af, zijn de arbeiders zelve daarmede wel geholpen. Vergeet men niet te veel de toch in het dagelijksch leven opgedane ervaring, dal er eerst een koek moet zijn alvorens men dien kan opeten. Om een ander beeld te gebruiken, door de crisis is de spoeling dun geworden; maar dan niet alléén in sommige onderdeelen in den landbouw, maar dikwijls nog in veel ergere male in de andere takksn van volksnijverheid Lel men te veel op den landbouw alleen en vindt men daarvoor al leen steun die ten koste van de nijverheid enz. gaat, dan maakt men de crisis geen haar beter, maar verplaatst men deze. van daar onze raad aan regeering en volksver tegenwoordiging. denk ook eens aan in dustrie en handel; gij zijt er niet alleen voor den landbouw. RECLAME. LEEUWARDEN 7704 SPOORVRACHTVERLAGING VOOR BODEMPRODUCTEN. De Duitschc Rijksspoorwegen heWben de vrachttarieven voor verschillende land bouwproducten verlaagd; voor aardappelen b.v. met 10 j>Ct. LAGERE PACHT. Bij de verhuring van twee boerenhofste den door notaris Mulder te Den Waal op Texel, bleek een aanzienlijk lagere pacht le moeten worden toegestaan. De eene boerderij werd voor f. 2025 in plaals van f.3300; de andere voor 1.2000 in plaats van f. 3700 verpacht, Eenige andere perceelen daalden meer dan -50 pCI. in huur. DE MOORD TE BENNEKOM. Naar dc „Tel." berichl, zal dc Benne- komsche moordzaak op 19 Januari a s. voor den Hoogen Raad in cassatie behandeld worden. BILJARTEN. LEIDSCHE BILTARTBOND. De uitslag van KI. Rustoord IHoliandia I voor de le klasse L. B. B. luidt: pnt. brl. h.s. gem. J. C. V. d. Berg (Holl.) 150 19 39 7.89 J. v. d. Hulst (Kt. R.) 144 18 50 8.— P. M. v. d. Berg 150 36 30 4.16 134 35 24 3.82 74 31 16 2.38 Jac. J. v. d. Meer 150 31 17 4 83 J. Remmerswaal 85 44 10 1.93 P. V. Ruiten 150 44 18 3.40 K. Rustoord 1 punt; Holiandia 1 punt. De uitslag van P. v. Cieef ID. O. S. I voor de le klasse is Verslraaten (D.O.S.) 106 21 22 3.04 B. de Roo (P .v. Cl.) 150 21 23 7.14 B. Tegelaar 130 22 48 6.81 Th. Roes!94 22 12 4.27 H. Slewe 140 22 38 6.36 G. M Tegelaar 150 23 35 6.52 A. Ollenberg S7 43 15 2.02 W. F. K150 43 17 3.48 P. v. Cteef 2 punten; D. O. S. 0 punlen. De uitslag van S. D. O. IO. G. voor de 2e klasse luidt: J. Slimmers (O.G.) 113 33 18 3.42 I. Mazurel (S. D. O.) 125 34 22 3.67 F. Verslraaten 95 4S 16 1.97 C Schouten 125 49 16 2.55 L. Boom 72 35 13 2.05 W Penseel 125 36 14 3.47 J. Brugman 70. 34 10 2.05 R. Kantebeen 125 35 19 3.57 S. D. O. 2 punten; O. G. 0 punten. De uitslag van D. O. S. IVD. O. B. voor de 4e klasse luidt: Jac. Blom (D.O.B.) 75 46 6 1.63 C. P. Fasel (D.O.S.) 59 46 9 1.28 J. v. d. Star70 42 13 1.66 3. v. d Water75 42 7 1.78 Witleman. res43 45 6 0.97 J. Falloux 75 46 6 1.63 P. Zoetemelk 50 42 11 1.19 A. Kruit, res75 43 8 1.74 D.O.S. 2 punten; D.O.B. 2 punten. o DOMMERING TE AKEN. De Nederlandsche biljartkampioen Jan Dommering speelde Zaterdag en gisteren te Aken een tweetal partgen, elk van 500 caramboles, groot biljart cadre tegen den bekenden Duitschen biljartspeler Fêrster. Dommering was zeer goed op stoot en won beide partijen. Hg speelde de 1000 caram boles in 45 beurten nit met een gemiddelde van 22.22. Förster maakte 697 caramboles met een gemiddelde van 15.49. SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTR. Om den wisselpriji van het Leidsch Dagbl. De eerste uitslagen waren de volgende: Groep A: VoldersDemmendal afgebro ken in iets gunstiger stand voor Volders Groep B: De Bloem verliest aan Hins. Van Wijk verliest aan Van der Valk. Groep C: Stol verliest aan G. Bosscha. Afgebroken is de partij Van der Hoeven Van der Eist, in gunstiger sland voor Van der Hoeven. Groep D' Van Eisen verliest aan De Bruin. De Wolf verliest aan Rassers. Groep E: Van Hoek wint van Zanen. Pels wint van Ouwerkerk. Schoppen en Akkerman hebben zich te ruggetrokken. zoodat de 4e groep nu uit 5 en de 5e groep uit 6 spelers bestaat. Enkele deelnemers waren wegens ziekte ot werk zaamheden verhinderd. Deze partijen als mede de afgebroken partijen worden in den loop dezer of de daarop volgende week uil- gespeeld. De 2e ronde is wegens de inval lende feestdagen uitgesleld lot Januari. K AT WITK-AAN-ZEE. De haringvisscherij. Het einde der haringvisscherij nadert. Schitterend is dat slot niet, evenals het be gin. Toen werd er veel haring gevangen, die bijna waardeloos was, nu is er zeer weinig aanvoer, maar wel voor een loonen- den prijs. De Kanaalvjsscherij heeft tot op heden nog geen bevredigende resulaten op geleverd. Te Vlaardingen zijn tol op heden door Katwijksche schepen aangebracht in 76 reizen 30178 kantjes haring (in 1929 35423); te Maassluis in 13 reizen 6001 kantjes (4024); te IJmuiden in 317 reizen 123762 kantjes (132946.) De haringprijzen zijn op het oogenblik goed te noemen; in dc paar laatste weken zijn de prijzen nog iets opgeloopcn De marktprijzen waren hier op 9 pn 11 Dec. resp voor nieuwe vol Sharing per kantje f. 19.95—f. 19.30 cn f 19.90—f. 19.40. voor Nieuwe Yleharin? op beide dagen f 17.50 f. 17.30: voor Nieuwe Stmirharing f. 17.60 f. 17.40 en f. 17.50—f. 17.25. Ned. Herv. Keik. Door den kerkeraad zijn als ouderlingen herbenoemd de heeren T. Nijgh eD L. van Beelen en als diakenen de heeren G. van Duijn, P. Dijkdrenth en J. Vooys In de plaats vaD den heer C. van Duijn, die als ouderling bedankte en van dpn heer Z. v. d Boon. die een herbenoeming niet aan nam, zijn als ouderlingen gekozen de heeTen Adr. Vooys en W. van Beelen Wzn Alle benoemden en herbenoemden namen hun benoeming aan. Auto in een sloot gereden. Gisteravond te ongeveer 11 uur is op den Kanaaldijk voorbij de Binnensluis een vischauto, bestuurd door K. de B., uit IJmuiden, waarin ook gezeten was E. v. V. aldaar, van den dijk getuimeld en in een sloot terecht gekomen. De beide inzittenden kwamen er wonder boven wonder zonder kwetsuren af. De auto vloog door den schok in brand; het gedeelte, dat boven het wateroppervlak uitstak, ging in vlammen op. De bestuurder verkeerde onder den invloed van sterken drank. Als regent van het Hervormd Gast huis is herkozen de heer Jac. van Duijn en als regent van het Hervormd Weeshuis de heer B. Dubbelaar. Ook zij namen hun her benoeming aan. Aan de aannemersfirma Zwanenburg en Van der Bent alhier, is opgedragen de bouw van een dubbele 9chool aan de Bloemcamplaan te Wassenaar voor f. 10£480 LISSE. GEMEENTERAAD. Behandeling der Begrooting 1931. De Raad der gemeente kwam in speciale zitting bijeen ter behandeling der Gemeente- Begrooting 1931. De heer Noorlandt was bij de algemeene beschouwingen de eerste spreker. Allereerst vroeg spr. hoe het slaat met de grondpolitiek in de gemeente, speciaal in de Hyacinfchen- en Tulpenstraat. Hoewel de grond er al 2 jaar ligt, is er nog niets gebouwd. Ook de plannen voor een zweminrichting vorderen niet. Eerst waren alle raadsleden enthou siast voor. doch sinds geruimen tijd hooren we niets meer. Staat deze zaak stop? Er zijn te dezer plaatse, zoo vervolgde spr., krotwoningen die zoo 9poedig mogelijk die nen opgeruimd te worden. Lisse is welva rend en deze zaak moet krachtig ter hand genomen worden, vooral wat de Kanaalstr. en Stationsweg betreft. Spr. wenschte ver volgens een salaris-sdhaal voor de politie mannen, opdat er voor die menschen eenig perspectief in hun ambt zit. Spreker pleitte voor de aanstelling van een bode-congierge Dit zal de Gemeente niet meer geld kosten, indien de legesverordening herzien wordt. Heeft een hotelhouder een nachtpartij dan kao deze best een klein leges aan de ge meente betalen. Ook venters die in Lisse komen kunnen dit doen. Aan de Julianastr. zijn huizen niet afgebouwd omdat de ge meente niet voor rioleering zorgde Ten slotte informeert spr. naar het verlichtings plan. De heer C. Schrama, sloeg een blik in het verleden en constateerde, dat Lisse. wat de wegenaanleg betreft er prachtig voor staat. Spreker brengt hulde aan B. en W. Er heerscht een internationale crisis, doch in Lisse is de toestand nog gunstig, waar van de begrooting blijk gaf. Er is voor werk verschaffing een flinke po9t uitgetrokken, doch spr hoopt dat B. en W., indien noodig nog verdere stappen zullen doen. De heer Kuipers pleitte voor meerdere Zondagsrust. Eenige winkels zijn nog open. De hoofdwegen zijn in orde. Eenige zij wegen behoeven verbetering. Ook behan delde spr. enkele punlen die de vorige spr. reeds hebben aangestipt. De heer A H. Schrama is dankbaar voor de samenstelling der begrooting, doch vond deze wat al te zuinig opgezet. Ook deze spr. drong op een badhuis aan. De heer Langeveld besprak den Kapitaal- diénst. Hij wil eenige leeningen samen brengen met een lagere rente. Wethouder Warmerdam brengt den Raadsleden dank voor de aangename sa menwerking. De grondpolitiek van de grond- commissie sluit zich niet met die van B. en W zooals wij zich deze voorstellen. De Bad. pd Zweminrichting geeft nog vele moeilijkheden, die nog niet overwonnen kunnen worden. 4 Het vraagstuk der Krotwoningen wordt nader onder de oogen gezien. Een bode- congierge zou aangesteld kunnen worden, doch wij kunnen deze niet betalen uit an dure baten. De afwerking, de rioleering en bestrating in. de Julianaslraat is gehouden voor werk verschaffing. 1 Febr. worden die bedoelde huizen pas afgebouwd. Met medewerking van den Raad zal een badhuis er kunnen komen, evenzoo een gymnastieklokaal. De GpmerkiDg over den Kapitaaldienst zal in de e.v B. en W.-vergadering besproken worden. De heeren Noorlandt en Schrama repli ceerden. Wcth. Tromp zegt dat al is de post voor wegenverbeteTing niet groot, er toch ver betering aangebracht zaJ worden. De heer Segers is van meening dat de heer Noorlandt met den aannemer der hui zen in de Julianastraat „gesmoesd" heeft. Er zal geeD himrverlies zijn en alles is contractueel in OTde." Behandeling der posten. Openbare vei ligheid. De aanstelling van een politie chef i« geraamd op f. 2500. De heeT Segers vraagt of het juist is dat de burgemeester binnenkort zal gaan vertrekken. Zoo ja, dan wil hij den post aanhouden. De voorzitter zegt dat hij er geen zal benoemen. Evenwel acht hij het noodzake lijk dat er een chef komt. De heer Pijnaeker wil dezen post in han den geven der sociale commissie, mede in verband met dc loonschalen. De raad ging hiermede accoord. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6