NIVEA AGENDA. ALS T REGENT. BUITENLAND. BEDEN: Nulsgebouw. Internationale Communisten •pr de heer H. Cannemeyer 8 uur nam. Oud-Hortuszicht. Leidsche Radiovereen. kwart over acht nam. Stadsgehoorzaal. Uitvoering „De Slem dee Volks", 8 uur. Dinsdag. Jeruel, Groenesteeg. Samenkomst acht uur nam. Nulsgebouw. Ned. Prot. Bond. Spieker prof. dr. L. Knappert, Adht uur nam. Stadsgehoorzaal. Sempre Crescendo, kwart over acht nam. Volkshuis. Moderne Hollandsche film avond, acht uur nam. Noordwijk-aan-Zec (Ned. Herv. Keft): .Tubileumurtvoering „Solt Doo Gloria". 7'/i uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 lot cn met Zondag 21 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. v. Driessum, Mare 76, telefoon 406. RECLAME. k B0RSTMST1LLES 50 <t per doos alleen bif Apothekers en Drogisten. 5418 BEGROOTING VAN ZUID-HOLLAND. Opheffing van tollen bij Leiderdorp en Woubrngge. De tweede gewone zitting der Prov Sta len van Zuid-Holtand in 1980 zal aanvangen morgenochtend in het Gebouw voor K. en W. te 's-Gravenhage. Aan het vorelag van de commissie van rapporteurs en de memorie van beantwoor ding inzake de bogrooting van Zuid-Holland voor 1931, is het volgende ontleend: Ged. Stalen erkennen, dat de tegenwoor dige toestand met betrekking tot het gemis van een eigen vergaderlokaal der Staten niet bestendigd kan worden. Zij zijn om trent deze aangelegenheid in correspondentie getreden met de Regeering en verzoeken derhalve, in dezen voor dllligent te mo gen worden gehouden De crisis in het land- en luinbouwbe- drijf heeft de volle aandacht van Ged. Staten Voorzboveel den tuinbouw betreft, zal de vraag wal de Provincie in dezen kan doen, onder de oogen worden gezieh in het prae-advies iiizake het in hun handen ge stelde adres van een aantal tuinders te Nieuwveen en Ter Aar, waarbij wordt ver zocht. maatregelen Ie treffen in hel belang van de instandhouding van de tuindersbe- drijven in die gemeenten. Hel denkbeeld van een der leden om lor ontlasting van den landbouw te komen tot afschaffing van de door de provincie ge heven 20 opcenten op de grondbelasting, voorzoovcel de ongebouwde eigendommen betreft, is niet uitvoerbaar. Art. 126 ter dor Provinciale wet eieclit, dat de opcenten voor d1 ongebouwde eigendommen tot geen lager getal dan voor de gebouwde worden ge heven. Ged. Staten zijn. gelijk zij reeds vroeger mededeelden, van meening, dal wanneer de Idealiteit zich daarvoor beleekendc offers wil getroosten, en uit het Wegenfonds daar voor bijdragen beschikbaar gesteld worden, ook uit do provinciale kas steun moet wor den verleend ten behoeve van de ophef fing van lollen. Blijkens een ontvangen antwoord van den minister van Waterstaat is hel zoo goed als zeker dat de tol op de Poldersteeg te Kvordingon en die op den weg van Leider dorp naar Hoogmade mot ingang van 1 Januari a.s. zullen worden opgeheven Bii de beëindiging van laalslhednelden lot zal de gemeente Wouhrucge voorts overgaan tot een opheffing met denzelfden datum van den door haar krachlens een gemeentelijke bela9tingverordening geheven tol op de brug over de Woudwetering aldaar. Mr. VAN DOORNE DOOR DE AVRO GEROYEERD. Handelingen in strijd mei de vereenigingsbelangen. Het A.V.R.O.-besluur zendt ons de vol gende modedeeling' Het algemeen bestuur van de A.V.R O. heeft in zijn vergadering op 13 Dec. 1930 zijn vertrouwen opgezegd aan mr. J. H. van Doorne wegens zijn handelingen in strijd met de belangen van de vereeniging. Het heeft zijn goedkeuring gehecht aan het besluit van hel dagelijkseh bestuur der A V.R.O. om den heer Van Doorne te roveeren als lid der vereeniging Het heeft rich in een resolutie uitge sproken. dat het blad ..Vrii Nederland" moet worden geacht een blad te rijn dat door zijn inhoud den schijn blijft wekken, een met de A V.R O. verwant orgaan te zijn en dal daardoor een gevaar voor do AVRO. vormt. Met algemeene stemmen werd het be leid gevoerd door het dagelijkseh bestuur cn den directeur goedgekeurd. Volledig vertrouwen werd uitgesproken fn alle leidende personen. Als 't in Leiden soms eens regent, Wat nog wel een keeT gebeurt, Wordt men bij 't gezellig wink'len j Aangenaam met slijk besmeurd. Want dan zijn er vele straten Die gelijken op een poel, Elke pas die men moet maken, Geeft een glibberig gevoel. Modder ligt dan in de goten, Zwarte brei in put en kuil, Autosnelheidsmaniakken Spatten je nog extra vuil. j Etalagewinkelruiten Hebben moddersproelenlast. Geven modderbad-illusies, Waar je liever maar voor past. Wandelaars beoef'hen grimmig Hink-slap-spring-sprong over st/aat Grommend: ,,'k krijg voor mijrj belasting Nu toch wél de volle maat. Heb geduld, o, Leidenaren, Alles wordt geasfalteerd, Nog een poosje, een paar jaren? En dan loop je als gesmeerd. Nooit wordt dan meer opgebroken (DAt gebeurt nü al niet veel!) Moddervrije asfaltbanen Worden ons toekomstig deel. Voor het heden, deze wenken: Loop voorzichtig in het rond Komt een auto aangedenderd, Spring dan even van den grond. Klim als 't moet op een kozijntje, Vlucht op bank, in bank. portiek Donk desnoods. zoo'n modderbadje Is óók goed voor rhcumaliek. LEON. HET REGEERINGSCREDIET AAN DE AARDAPPELMEEL- INDUSTRIE. Het voorstel onaanvaardbaar? Uit Musselkanael meldt men aan het „N. v. h. Noorden" De algemeeno indruk bij de aardappel meelfabrieken is, dat het regeeringsvoor- echot op korten termijn zonder eenige re- geeringsgarantie en waarbij de fabrieken onder voogdij worden gesteld, absoluut ou- aantastbaai is. Het gevolg' hiervan zal zijn. dat ernstig wordt overwogen den aardappelverbouw ge heel stop te zetten. Ook de speculatieve fabrikanten zijn, naar wij van een hunner vernemen, aller minst met dit ontworp ingenomen, en den ken er niet aan er gebruik van to maken, omdat zij er een absolute onder curateole 6telling in zien. DE ALG. VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR". RECLAME. 5451 A. B. KLEER3KOOPER. Naar ,,Het Volk" verneemt, heeft de heer A. B. Kleerekoper voor oen vernieuw de candidatuur voor de Provinciale Staten van Noord-Holland, hem door het federa tiebestuur van Amsterdam aangeboden, bedajikt. Hiertoe heeft geleid de overweging, dat de heer Kleerekoper, als hij zijn werkzaam heden weer hervat, zijn krachten wil con- ccntrceren op dè vervulling van het 'Ka merlidmaatschap en op zijn werk voor de socialistische pers, zonder verdere versnip pering van zijn krachten in andere open bare lichamen. LEDEN VAN NEDERLANDSCHE RIDDERORDEN. In de te 's-Gravenhage gehouden verga dering van de Vereeniging van leden der Nederlandsche ridderorden werd verslag uit gebracht over het 28e boekjaar. Aan het Emmafonds der Stichting Oranje- Nassau's Oord kon wederom een belang rijk bedrag, n 1. f. 5221.31 worden afge dragen. In het afgeloopen jaar traden toe Ml nieuwe leden en 47 nieuwe donateurs Aan de Vereeniging ontvielen 733 leden en zeslien donateurs door overlijden en veer tig leden en tien donateurs door bedanken Gedurpnde het afgeloopen jaar werd f 79338 27 aan ondersteuningen uitgekeerd, verdeeld over 42 personen, terwijl het te- j goed van hel Ondersteuningsfonds op 31 Juli j.l. f. 49.523.39 bedroeg. WERKLIEDEN IN RITKSDIENST Gisteren is afgekondigd het Kon. besluit van 18 Nov. j.l. houdende wijziging van j hpt arbeidsreglement voor werklieden in '9 Rijksdienst 1927. DE POSTVLIEGTUIGEN. Aneta- Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat het 7de post vliegtuig gisteren om 10.50 uit Neurenberg is vertrokken en te 14.OS te Boedapest is gearriveerd. Het vijfde retourvliegtuig is gistermorgen om 5.36 uit Bangkok vertrokken, te 11 uur te Akyab gearriveerd, van daar om 12.09 vertrokken en te 14.57 te Calcutta aange komen. Bij het vertrek uit Medan waren 375 K.Q, mail aan boord. Thans is telegrafisch be richt ontvangen, dat 445 K.G. mail aan boord is, zoodat 70 K.G. uit Saigon, be stemd voor Parijs nog is ingeladen. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd is tot notaris binnen het arrondissement Tiel ter standplaats de ge- I mrente Tiel mr. J. Versleegh, candidaat notaris en advocaat te TÏp! tof notaris bin nen het arrondissement Winschoten, ter standplaats de gemeente Nieuwe PekeJa I» J. Wever, candidaat notaris te Gro- ningen. Voortzetting en sluiting. Na de openingsrede van den heer Krelagn waarin deze nog een woord van welkonk toeriep aan de beide eere-ieden Ir. Volkerst en Prof. v. Slogteren, volgde de oproeping der diverse afdeelingen en vaststelling dort notulen van de vorige vergadering. Goed-' gdkeurd. Volgde verkiezing van een voorzitter, ter vervulling van de vacature, die op 31 Dec. a.s. zal ontstaan door de periodieke aftreding vim den heer Ernst H. Krelage (herkiesbaar) Deze wordt bij acclamatie herkozen. In rijn dankwoord, gaf de heer Krelage in over weging uit te zien naar een persoon, die hem over 6 jaar als voorzitter zou kunnen ver vangen. Het voorzitterschap eischt tijd en moeite en groole voorbereiding. Het is dus wenschelijk reeds riu naar een geschiklen candidaat te zoeken Tot leden van het hoofdbestuur, ter ver vulling van de vacatures, die op 31 Dec. 1930 zullen ontstaan door de aftreding van de lieeren P. Bakker Mzn. en Jan de Graaff, die niet herkiesbaar zijn, werden gekozen In de plaats van den heer Bakker de heer J. Valkerrng Tzn., le Limmen, diejiiermede zijn derde periode ingaat, fn de plaats van den heer Jan de Graaff de heer J. C. v. d. Meer. te Noordwijk met 5 stemmen meer derheid. Hierop kwam in behandeling era voorstel van het hoofdbestuur tot aanvulling; en win ging der statuten. Hel aanvullende artikel luidt: „Hpt 's aan leden en lid-leerlingen ver boden op eenigerlei wjjze ten dienste van een nietrlid tasschenkomst, hulp of mede werking te verleenen tot het aangaan van een overeenkomst als bedoeld in art. 45 met een lid of een lid-leerling, alsmede zulk een overeenkomst met een lid of een lid-leerling ten eigen name of ten name van een ander lid of lid-leerling aan te gaan, wetende, vermoedende of bedoelende, dat de nit die overeenkomst voortvloeiende verplichtingen geheel of ten deele in wer kelijkheid door een niet-lid zullen worden nagekomen". De heer Braun, afgevaardigde van de af- deeling Noordwjjk spreekt zijn groote sym pathie met dit voorstel uit. namens zijn afdeeling, alsmede namens zichzelf. Het voor stel wordt z.h.st. aangenomen. Het hoofdbestuur stelde vervolgens voor: a. in beginsel te besluiten tot het oprichten on instandhouden door de H.G. Ver. voor Bloembollencultuur van een keuringsdienst op ziekten en zuiverheid voor die geslachten van bloembollen en in die plaatsen, waarvoor daaraan naar het oordeel van het hoofd bestuur, na overleg met de in die plaatsen gevestigdo afdeelingen behoefte bestaat. b. te bepalen, dat de kosten van dezen dienst gedragen worden door degenen, die daarvan gebruik maken. c Het hoofdbestuur te machtigen, dit be sluit in toepassing te brengen naar gelang van re Weker, behoefte en daartoe de noodige maatregelen te nemen. Uit de gegeven toelichting bliikf, dal het voor hete gehecle hollenvak van belang is. maatregelen te treffen, waardoor de gezond- heidrtoestond en de zuiverheid der kramen zooveel mogelijk bevorderd wordt. Bij de aardnnpelciiiinnr zon rpeds uitnemende re sultaten verkregen door een daarvoor inne stelden keuringsdienst, waardoor de op brengsten met 25 pet. zijn verbeterd. Toe treding zal zrin geheel vrijwil'ig. De kpuring zou alleen te velde geschieden en voorlnopig alleen betrekking hebben op Tulpen. Reeds heeft het hoofdbestuur een vei?- zoek ontvangen voor de inriohting van dezen dienst, in een bepaalde plaats, waarom een beslissing niet langer mag uitgesteld worden. De keuringsdiensten zullen komen te staan, onder een centrale leiding een alge meen reglement zal worden ontworpen in overleg met den directeur van het labora torium voor blocmbollenonderzoek. Voorts zullen p'aatselijke keurmeesters worden be noemd, die certificaten voor goedgekeurde partijen zullen afgeven. Door dezen dienst zal het peil der cultuur, in 't bijzonder wat betreft gezondheidstoestand en zuiverheid, nog Ilooger opgevoerd worden. De afgevaardigde van de afdeeling Hille- gom zegt dal hij tegpn dit voorste! zal stem men, daar het m de practtjk tóch niet goed uilvoerbaar ie De afgevaardigde van de afdeeling Scho tenVelsen daarentegen juicht het voorstel ten zeerste toe. De afgevaardigde van de afd. Saesenheim is tegen het voorstel. Alk maar verklaart zich er voor en Voorhout legen De voorzitter weerlegt de aangevoerde argumenten, die zi. niet steekhoudend zijn. Men wordt geheel vrij gelaten: den afdee lingen. die wel zulk een dienst wenschcn op ie richten, mag zulks niet onmogelijk ge maakt worden. Verschillende afdeelingen. w.o. Oegsl- geest verklaren zich nog tegen het voorstel. Het voorstel wordt tenslotte met 14899 et. aangenomen. Van de afd SchotenVelzen is een voor stel ontvangen inzake over- en weerverkoop van bloembollen. (Onmiddelijke opeisch- baarheid schuldvorderingen). Dit voorstel ie van zeer ingrijpenden aard, en werd eerst eenige dagen geleden ontvangen. Zonder grondig onderzoek en rechtsgeleerd advies Is het voor behandeling in de algem. verg. niet vatbaar, waarom het hoofdbestuur de ver zekering geelt, dat het trachten zal in de vol gende vergadering prae-advies over dit voor stel uit te brengen Aldus besloten. Eon wijziging in hel huish reglement in zak© de contributie wnrdl door het hoofd bestuur voorgesteld, in gevolge een verzoek van de afdeeling Alkmaar. Aangenomen z h st. Volgt vaststelling der begrooling 1931. Deze s'uit in ontvangst en uitgaaf op een totaal van 1.79 500. Wordt z.h.st. goed gekeurd Tijdon? de rondvraag vestigt de afgevaar digde van Hillegom de aandacht op hel toe 'Bij minder aangenaam weer en alfijd in het koude jaargetijde^ wrijft dan Uw gezicht en handen dagelijkseh in met niet alleen iederen avond, doch óok overdag, voor U naar buiten gaaf. Nivea beschermt Uw huid tegen het ruwe weer en houdt haar soepel en zacht. Nivea is niet te vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte aan huidverzorgenda Eucerif, dat in geen andere huid-creme aanwezig is. Zonder eenige glans achter te laten dringt zij snel en volkomen in de huid, en alleen de ingedrongen creme kan haar weldoende werking uitoefenen. Doozen: 18,20,40 m 90 cl Tuben: 45 en 75 cL Pebeco lij]., Anutartara-C. nemende bedrog in hel bollenbedrijf. Hij verzoekt te trachten een wijziging ie laten aanbrengen in 't handelsregister, zooqat ook firma's met een kapitaal beneden de f. 2000 ingeschreven moeten worden en een com missie van onderzoek te willen instellen om de onreéele toestanden te onderzoeken. De burgemeester van Hillegom zou hierin gaarne zitting willen nemen. De voorzitter wijst er op, dat een wijzi ging in het handelsregister over de gebeele linie zou moeten plaats hebben. Inzake het bedrag is het Hoofdbestuur reeds diligent; een commissie is ingesteld. Hillegom wijst nogmaals op de weinige controle op het Handelsregister, hetgeen door den Voorzitter weerlegd wordt. Na nog eenige vragen en opmerkingen werd de vergadering tenslotte onder een woord van dank door den Voorzitter gesloten. DE ALGEMEENE TOESTAND. Amerika ais bemiddelaar. De Amerik. staatssecretaris Stimson heoft een verklaring afgelegd, waariD hij mededeelde, dat de Amerikaansche ambas sadeur Hugh Gibson onbeperkte volmacht had gekregen om zijn officieuse pogingen tot het verkrijgen van een Fransch-Italiaan. sche overeenkomst inzake de vlootkwestie, voort te zetten. De ambassadeur heeft daarbij vrijheid om gebruik te maken van alle methoden en middelen, die hem goed dunken. BELGIE. Tegenspraak. Van officieeie zijde wordt .liet bericht van de „Chicago Tribune" over forlenbouw vol komen ongegrond genoemd. Maar de ge vraagde crcdiclen dan? DUITSCHLAND. Centrum en nationaal-socialisteu. Het conflict in de juridische commissie van den Rijks^g tnsschen Centrum en nationaal-socialisten duurt voort. Het gaat er om, zooals men weet, dat de voorzitter, dr. Frank, in den Rijksdag heeft gezegd, dat het Centrum het katholieke geloof mis bruikt voor zrjn vieze politieke zaakjes. Het Centrum eïsoht nu het aftreden van dr. Frank als voorzitter der genoemde commissie. Met 13 tegen 11 stemmen, onder ont houding van de Duitsche Volkspartij en de Economische Partij, besloot de commissie zich te verdagen en de aangelegenheid aan het senioren-convent voor te leggen. >t De Economische Party heeft bij den Prui- sischen Landdag een initiatief-ontwerp in gediend, waarin de verhooging van den kiesgerechtigden leeftqd tot 25 jaar wordt voorgesteld. FRANKRIJK. Het kabinet Steeg. Het is de eerste maal, dat Theodore Steeg een Kabinet vortnt. Hij heeft echter reeds een lange ambtelijke loopbaan achter zich. Geboren in 1868, werd hij op 36-jari- gen leeftijd in de Kamer gekozen, waar hij zich bij de fractie der socialistische radi calen aansloot. Tien jaar later maakte het departement van de Seine hem Senator en hij heeft deze functie tot den huidigen dag bekleed. Zijn eerste ministerpost krfeeg Steeg in 1911 in het kabinet Monis. De portefeuille van Onderwijs werd hem toebedeeld. Hij verruilde haar weldra voor die van Bin- nenlandscbo Zaken en van 1912 tot 1920 behield hij. onder alle achtereenvolgende premiers deze door de socialistisch-radicate partij steeds zoo vurig begeerde porte feuille. In 1921 werd Steeg tot gouverneur-gene raal van Algiers benoemd hetgeen hij vier jaar bleef. Na een intermezzo als minister van Justitie onder Painlevó werd hij in October 1927 als opvolger van Lyautey, resident-generaal van Marokko. In 1929 voor de keus gesteld, zijn post in Marokko of zijn Senaatszetel op te geven, verkoos hij het behond van zijn senatorschap. In het vierdaagsche kabinet van Chau- tfraps (Maart 1930) was hij minister van Justitie. Zijn eerste "kabinet is echter al heel zwak ook al heeft hij gestreefd naar verzoening. Donderdag za! het nieuwe kabinet voor het parlement treden en Tardieu is n l. in de Kamer zijn oude meerderheid aan het recruteeren. Het eerste tastbare resultaat daarvan is, dat Riché. Barety en Coty, die tot de Tar- dieu-meerderheid behooren, hun ontslaa als onderstaatssecretaris in het oieuwe kabinet vepds hebben aanfirevraatrd. Het kabinet is dus aan het verloopen, voor het nog voor hefc parlement treedt Alleen da socialisten lennnpn Steeg red den van een directe minderheid! ENGELAND. Bijeenkomst te Chequers. Op MacDonalds buiten Chequers is een bijeenkomst gehouden van ongeveer dertig Hindoesche en Muzelmansche afgevaardig den ter Ronde Tafel-conferentie, die daar onder bemiddeling van den premier naar een oplossing hunner moeilijkheden gezocht hebben. Het grootste struikelblok blijkt de kwestie der nationale minderheden te zijn, voor wie elke partij in een staat of provincie, waar de andere meerderheid heeft, vér gaande waarborgen verlangt Mac Donald zeide. dat als geen onmiddellijke overeen komst mogelijk was, men althans den weg tot latere overeenkomst diende voor te be reiden en in ie slaan. 4» De Brilsche regeering heeft 94 millioen dollar aan de Yereenigde Staten betaald in aflossing van haar schuld. Zij is nu nog 4398 millioen dollar schuldig. SPANJE. De opstand te Jaca bedwongen. Volgens de regeeringscommuniqué's is ie Jaca de normale toestand hersteld. Boven dien hebben de regeeringstroepen 500 op standelingen gevangen genomen. De laatste groep opstandelingen, uit Bilbao afkomstige soldaten, heeft zich Zaterdagnamiddag over gegeven. Onder hen bevonden zich talrijke studenten, in militaire uniformen. Toen de eerste opstandelingen, voor de regeeringstroepen, naar Jaca vluchtten, trad de grenswacht tegen hen op, bestormde de citadel en ontzette de door de opstande lingen vastgehouden hoogere officieren. Het is deze kleine groep gelukt, de citadel tot middernacht bezet te houden toen de regeeringstroepen uit Pamplona Jaca bin nentrokken en de vesting weer definitief in het bezit der regeering kwam. Officieel wordt medegedeeld, dat er 20 gewonden en 2 dooden zijn te betreuren. Deze aantallen schijnen evenwel slecht9 betrekking te hebben op de opstandelingen. Aan regeeringszijde werden eenige officieren van de garde civil zwaar gewond en een soldaat gedood. Het schijnt dat de alge meene slaking te Saragossa verloopt. Onmiddellijk zijn eenige opstandige offi cieren voor den krijgsraad gebracht. Deze heeft kap. Galao en den kapitein der artil lerie Hernandez ter dood veroordeeld, welk vonnis terstond voltrokken werd. De kapi tein der artillerie Salinas, die ter dood ver oordeeld was, is er met levenslange gevan- genistraf afgekomen Voorts zijn de le lui tenants Munis en Navorro en een sergeant, die bij den opstand een leidende rol gespeeld hadden lot levenslange kerkerstraf veroor deeld. De twee ter dood veroordeelden waren recidivisten, daar zij onder Primo de Rivera reeds aan pogingen tot het verwekken van een opstand hadden deelgenomen. Dit heeft den doorslag tot hun ter dood veroordeeling gegeven. Overigens heeft kap. Galan zich zeer moedig gedragen. Hij weigerde gebruik te maken van de mogelijkheid om naar Frankrijk le vluchten en stelde zich, om het leven van zijn aanhangers niet nutteloos te offeren, aan het hoofd van zijn 300 man, om zich over te geven. De ter dood veroordeel in g van de twee kapiteins heeft in geheel Spanje groote beroering gewekt, zoodat men ver wacht, dat te Madrid, Barcelona, Valencia Sevilla en Bilbao de algemeene staking zal worden afgekondigd. Te Madrid zijn 7000 man van de burgergarde geconcentreerd. De regeering meent met behulp van de troe pen de diensten van de openbare bedrijven le kunnen onderhouden Verscheidene republikeinen zijn te Madrid, gearresteerd. Of er toch niet Jets in de lucht hangt? OOSTENRIJK. Im Westen nichls Neues. De strijd om de film „lm Westen nichts Neues", waarvan de vertooning tegen begin Januari te Weenen reeds aangekondigd is, begint reeds zeer levendig te worden. Ver scheidene vereenigingen, de Duitsche Tur- nersbond en de vereeniging van frontstrij ders eischen een verbod, daar in geval van vertooning van de film stellig vijandige be toogingen verwacht kunnen worden. TURKIJE. Een belangrijke bespreking. Zaterdagavond vond in het paleis le Dolma Batsehe onder leiding van den president van Turkije Kemal Pasja vergezeld van fsmeth Pasja, een belangrijke vergadering plaats mei de gezanten van Engeland, Frankrijk. Duitschland en verschillende vooraanstaande leden van het parlement. Over verschillende kwesties met betrekking tot de builenlandsrhe politiek werd gedis cussieerd. waaronder ook die van de Turk- sche schulden 21

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2