BODEGRAVEN ID.V.S. I 6—i. Onder leiding van den heer van der Poort trapt Bodegraven op een slecht terrein af en direct moet de D. V. S.-achterhoede ingrij pen. D. V. S. tracht het spel te verplaatsen, maar vindt te grooten tegenstand in de plassen, die zich op het veld bevinden. Bodegraven weet dan ook het spel op de D. V. S.-helft te- houden, en wanneer een zacht rollertje op het D.V.S.-doel afkomt, staat de keeper rustig te kijken, meenende dat de bal achtergaai, maar tot zijn ontstel tenis mag hij hem uit het net halen. D.V.S. tracht nu ook eens een bezoek te brengen aan het vijandelijk doel. De D.V.S.-midvoor wordt ongeoorloofd aangevallen in het straf schop-gebied, wat Bodegraven een penalty kost Deze wordt door den midvoor in een doelpunt omgezet. Bodegraven gaat weer ten aanval en haar linksbinnen weet met een schitterend schot zijn club de leiding te geven. Rust 21. Na de rust is D. V. S. het eerst in den aanval en weet eenige malen gevaarlijk door te dringen, maar het juiste moment weet zij niet te kiezen om succes te hebben. Bodegraven doet het beter en weer is hel haar linksbinnen, die de score vergroot. D. V. S. biedt nu niet veel tegenstand meer, zoodat het een strijd wordt tusschen de voor hoede van Bodegraven en de achterhoede van D. V. S. Ondanks het stugge verdedi gen weet Bodegraven den stand op te voeren tot 61. En als de scheidsrechter het einde aankondigt, is ieder blij dat hij zich uit 't water kan verwijderen en z'n natte plunje kan verwisselen voor een droge. De scheidsrechter leidde goed. LEIDSCHE BOYS I—S-O.A. I 6-i. Op een keurig droog terrein stellen de elftallen zich op. S.O.A. wint den toss en verkiest den wind in den rug. Al direct lost de linksbuiten van S.O.A. een hard schot dat juist over gaat. De Boys spelen slap wat echter niet wegneemt dat hun midvoor legio kansen krijgt doch op het juiste moment liet doel te hoog zoekt. De uitvallen van S.O.A. zijn niet van gevaar ontbloot, daar de voorhoede zeer snel is. Zij combineert echter te weinig wat de achterhoede der paara-witten gelegenheid geeft redding te brengen. De Boys nemen thans het offen sief over doch onophoudelijk wordt te hoog geschoten. De rust gaat in met blanco stand. Na de thee brengt S.O.A. het eerste bezoek doch Schouten redt door uitloopen. Uit een vrijen schop geeft de midvoor der Boys zijn club de leiding. Thans spelen de Boys goed samen en weldra moet keeper van Dokkum No. 2 uit zijn heiligdom halen. S.O.A. brengt eenige tegenbezoeken doch deze loopen steeds dood op het backstel dei- Boys. Bij freekick in 't doelgebied brengen de Boys den stand op 30. De uitvallen van S.O.A. verslappen thans en de Boys weten van deze inzinking profijt te trekken door met 3 goede schoten den stand op 6-0 tc brengen. In de laatste minuut maakt een Boysspeler vallend hands. Uit de toege stane strafschop redt S.O.A. de eer. Onder hevjgen druk op het S.O.A-doel komt het einde van deze door beide partijen vriend schappelijk gespeelde ontmoeting. Arbiter M. C. Bos leidde naar aller ge noegen. DELFT II—ALPHEN II 3—6. De Alphen-reserves hebben de beide puntjes uit Delft mee naar huis gebracht en zich daardoor weder bij de leiders dezer afdee- ling gevoegd. Onder leiding van scheidsrechter Hons- beek wordt afgetrapt. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en nadat de Delft-verdediging een aanval heeft afgeslagen gaat haar voor hoede tot den aanval over. De Delftsche rechtsbuiten zet het leder voor, waarop de midvoor scoort. Alphen blijkt in het geheel niet ontmoedigd, want als nu haar voor hoede aanvalt, maakt Jansen uit een voorzet van links reeds gelijk. Bij een hernieuwden aanval der bezoekers ontstaat een corner, welke door Mulder keurig voor doel wordt geplaatst en door van Wilgen in een doel punt wordt omgezet. Alphen heèft het spel in handen. Weer is het dezelfde speler, die uit een voorzet van rechts den voorsprong weet te vergrooten. De Delftenaren komen daarna even in den aanval en de rechtsbin nen weet daarbij van de gelegenheid gebruik te maken om voor zijn club den achterstand te verkleinen. Alphen komt weer aan de beurt. Een schot van haar linksbuiten wordt door den Delft-keeper verkeerd beoordeeld en het is 24, doch ook Delft laat zich dan niet onbetuigd en verkleint door haar links buiten den achterstand. Nog voor rust ver groot evenwel Van Wilgen voor Alphen andermaal den voorsprong. In de trweede helft is hei spel nauwelijks het aanzien waard. De spelers geraken zichtbaar vermoeid. Toch weet Alphen even voor het einde door v. Wilgen nog eenmaal het net te vinden. Hel einde komt met 63 voor Alphen. o KAGIA I—L.F.C. IV 3—js. Om even 2 uur stellen de elftallen zich op. Kagia heeft enkele invallers Al spoedig (heeft L.F.C. succes. 10. De Kagianen zijn nog niet op dreef en als er 20 minuten ge speeld is, slaat het 40 in het voordeel der bezoekers. Langzamerhand komt Kagia opzetten en weet zij door den rechtsbuiten keurig te doelpunten. Uit een penalty weet zij den achterstand te verkleinen, doch L.F.C. weet voor de rust den Kagia-doelman te ver schalken. Rust gaat in met 62 voor de bezoekers. Na rust is het spel het aanzien niet meer waard en wordt het steeds ruwer. Nog een maal weet Kagia te scoren en komt het einde met een 53 overwinning voor L.F.C. IV3 PROTEST VAN B. E. C. NIET IN BEHANDELING. Ei zon toch ^iets veranderen. Na den wedstrijd A. S. C.B. E. C. heeft laatstgenoemde vereeniging geprotesteerd tegen het onjuist toepassen der spelregels. De arbiter zou buitenspel geconstateerd hebben, terwijl daarvan volgens B. E. C. geen sprake was. Naar wij vernemen heeft de protest commissie van den K. N. V. B. dórt, protest niet in behandeling genomen, omdat het in den uitslag toch geen verandering zou kun nen brengen. De arbiter had in ieder geval voor buitenspel gefloten en het spel was dus ..dood", B. E. C. speelde toen ten onrechte toch door en maakte een doelpunt, maar diit moet natuurlijk onder alle omstandigheden ongeldig worden verklaard. Met het protest heeft het „doelpunt" dan ook niets te maken. Het besluit der protest-commissie, dat ge heel overeenkomt met wat wij er in ons verslag van den wedstrijd over schreven, zal in de Sportkroniek van heden worden gepu bliceerd, zij ihet dan ook zonder de ons ge geven en hiervoor vermelde toelichting. B. E. C. mag er heel blij mee zijn, aangezien Ihet haar een stevige uitgave 'bespaart! 0 AFSCHEID Ir. J. W. KIPS. Een groot aantal spreker». In hotel „De Twee Steden" te Den Haag vond Zaterdagmiddag de afscheidsreceptie plaats van den K. N. V. B.-voorzitter, J. W. Kips. Na een openingswoord van dr. Van Prooye, nam de voorzitter der huldigings commissie, de heer Lobach, het woord. Spr. stelde 'sheeren Kips' verdiensten in het licht en bood hem een antieken notenhouten porseleinkast, een Perzisch tapijt, benevens enkele andere geschenken aan. De heer mr. S. Kalma sprak namens de vereeniging van Noordelijke Eerste Klassers en namens die van 2e, 3e en 4e klassers. Hij huldigdg mevrouw Kips, die minstens voor de helft had bijgedragen in het werk van haar man. Het beste geschenk, aldus spr. is, dat wij uw man ten slotte hebben vrij gelaten en hem u en uw gezin hebben teruggegeven. Met de overhandiging van een bloemstuk besloot spr. zijn korte toespraak. De heer Nauta sprak namens den Nederl. Indischen Voetbal Bond en memoreerde het feit, dat onder de leiding van den heer Kiips de samenwerking is tot stand gekomen tusschen beide bonden. Spr. hoopte, dat die samenwerking nog tallooze jaren moge voortduren en dat het volgend jaar, of anders in 1932, een Nederlandsch elftal naar Indië zal worden gezonden, waardoor de band tusschen Moederland en Koloniën nauwer zal worden aangehaald. Met de aanbieding van een kistje van Japansch houtsnijwerk, besloot spr. onder applaus zijn rede. De heer Van Bennekum bood namens de Rotterd Voetbal-Bond een schilderij aan. De heer Graafland, inspecteur in de Lichamelijke Opvoeding. 2e district en de heer Schuitemaker namens de oostelijke eerste klassers, voerden hierna het woord. Vervolgens spraken nog Grootmeyer namens de W. E. K., Denis namens het Ned. Elftal en Staal namens het personeel van den bond. Hierop nam de heer Kips het woord. „Er zijn" aldus spr., „op dit oogenblik verschillende gevoelens die bij mij opkomen. Na een werkzaamheid van 30 jaren, waar van 11 jaren als voorziter, heeft men ge meend mij in deze functie te moeten huldi gen zooal9 dit nu geschied is Ik gevoel mij als een Oostersch vorst, die vrede met een vijand gesloten heeft, die mij met vorste lijke geschenken komt overladen". „*t Is altijd mijn streven geweest, dat de vereenigingen met vertrouwen tot mij zou den komen en mischien, heb ik dit bereikt. „De jaren, dat ik in den bond heb ge werkt. behooren tot de beste van mijn leven „Immer heb ik getracht de goede stem ming te zoeken om met elkaar to werken in het belang van den bond. Daar kwam hel op neer en niet op de politiek". Spr. wekte allen op samen voor den bond te werken. De heer Kips dankte daarop allen, mede namens zijn vrouw, voor de prachtige ge schenken. welke men hem hier heeft aan geboden. Inzonderheid de commissie, die hem hier namens alle vereenigingen heeft gehuldigd. Spr. was er zeer dankbaar voor en hij besloot zijn langdurig toegejuichte rede met te zeggen, dat deze middag een onvergetelijke voor hem is geweest. Na afloop maakten allen van de gele genheid gebruik den heer en mevrouw Kips de hand te drukken. DE ENGELSCHE LEAGUE. Voor de 1ste klasse werden de volgende uitslagen veikregen: Aston VillaLeeds United 43 Bolton WandPortsmouth 31 ChelseaSunderland50 Grimsby TownSheffield Un21 HuddersfieldBlackpool 101 LiverpoolArsenal 11 Manchester Un.Derby County 21 MiddlesbroughBlackburn R41 Newcastle Un.Leicester City52 Sheffield WednBkmringhaon 91 West Ham. Un.Manchester City 20 En voor de 2de klasse: BradfordWest Bromwich A31 BurnleyEverton 52 MiJlwallBrad-ford City 11 Notts ForestBarnsley 30 Oldham Athl.Charlton A.03 Preston N.E.Ca-rdiff City 70 ReadingPlymouth Argyle 12 SouthamptonBury 50 Stoke CityPort Vale 10 Tottenham H.Bristol City41 WolveifhamptonSwansea T. 31 KORFBAL. Uitslagen vza gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: D.T.V.Westerkwartier 43, SwiftKoog Zaand. 43; D.V.D. Hercules 15, West I Zuid: O. EibernestD.K.C. 34. West II A: BilthovenLuto 33; Bl. WitD.T.V. 2 42; ExcelsiorAmersfoort 7—0. West II B: SportiefAvanti 40. West II C: H.B.S.'t Zuiden 2 2—6; H.S.V.O.S.C.R. 60; die HagheDeetos2 3—1. West III F: H.K.V. 2—Ready 7—1. o Overzicht. D.T.V, weet de spanning er in te houden! Ook nu weer hebben de scholieren op het nippertje gewonnen en 'hun positie aan den kop is aanmerkelijk versterkt. Dit te meer omdat D.V D. het leelijk aflegde tegen Hercules. In deze provincie werden de velden van Het Zuiden en Deelos afgekeurd. Hier ter stede wachtten Vitesse en H.K.V. tevergeefs op den aangewe'zen scheidsrechter. Verder heeft DK.C. zichzelf en Fluks een dienst bewezen door van Ons Eibernest te winnen. De Haagsche geheelonthouders staan nu gedecideerd op de laatste plaats Stand West I Noord: gesp. gew. gel. vrl. pnt. v.-t. gein. D.T.V. 6 6 1-2 20-13 2.00 Hercules 7 4 3 8 19-16 1.14 Swift 7 4 3 8 26-24 1.14 D.V.D 8 4 1 3 9 21-24 1.12 Weeterkw. S 3 3 6 18-17 1.00 Olympia 6 3 3 4 18-16 0.66 Koog Zaand. 5 1 4 2 10-10 0.40 D.D.V 7 1 6 1 12-24 0 14 •o- HOCKEY. H.D.M. II—LEIDEN I s—io. De Leidsche zwarthemden hebben op Houtrust wel een zeer droevig figuur ge slagen! Al was II. D. M. de sterkere, zoover had het toch nooit mogen komen. Bij het begin gaat hel spel vrij gelijk op. Het Leid sche doel ontsnapt een paar malen ter nauwernood aan het gevaar van doorboring. Leiden maakt een off-side-goal en laat één fraaie kans onbenut. Veel meer valt er over de eerste helft niet te zeggen. De rust gaat in rnet 00. Na rust zakt het elftal der Leidenaars steeds meer in elkaar; dat der Hagenaars wordt steeds sneller. Al binnen een minuut na rust ontstaat er een misver stand in de acihterfioede waarvan H. D. M. dankbaar gebruik maakt. 10. Als Leiden zal gelijk maken fluit de scheidsrechter voor off-side en bijna onmiddellijk daarop brengt H.D.M. den-stand op 2—0. Dan gaat de Leidsche achterhoede steeds meer op een zeef lijken. H. D. M. laat zeer goed werk zien en maakt, het eene doelpunt na het andere. Een zesde goal wordt ongeldig verklaard. Alle pogingen om de eer te red den falen. Zelfs de voorzetten van links worden niet met succes gebruikt. Dan komt het einde en Leiden keert beschaamd huis waarts ZWEMMEN. DE NEDERL. ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Reuter seint uit Kaapstad: Groot opzien hebben Zaterdagavond de Ned. zwemsters in Longsstreet veroorzaakt. Zij. die 's morgens zich bezig hadden gehou den met onderricht in training te geven aan Zuid-Afr. zwemsters, werden thans gevraagd 13 seconden voorsprong te geven in een wed strijd tegen een ploeg zwemsters uit de Wes telijke provincies, die revanche wilden ne men voor de nederlaag van Donderdag. De Ned. dames vonden den voorsprong van 13 seconden wel wat veel. Mevrouw Braun stelde 10 seconden voor. De organisatoren van den wedstrijd hielden echter vast aan den voorsprong van 13 seconden. Het pu bliek. dat in groote getale aanwezig was, protesteerde luidkeels. Tot een voorsprong van 13 seconden werd ten slotte besloten. De Hollandsche dames konden het tegen de Zuid-Afrikaansche zwemsters, die frisch in den strijd, kwamen, niet bolwerken. De wedstrijd werd door de Zuid-Afrikanen met 6 yards voorsprong gewonnen Mej. Braun en mej. Grendel hebben daar na getracht het Zuid-Afrikaansche record rug/wemmen over 100 yards te verbeteren, dat met 1.15 1/5 op naam stond van mej. Ellen King. Mej. Braun werd gediskwalifi ceerd omdat zij zich aan den start met den voet afzetten; mej. Grendel legde de baan in den Zuid-Afrikaanschen recordtijd af. Mej. Huibers is er in geslaagd het Zuid- Afrikaansche record 200 yards schoolslag te verbeteren met een tijd van 3 min. 3/5 sec. (Oud record mej. Ellen King 3 min. 4 sec.). WIELRENNEN. SWIFT. Gisteren werden de wedstrijden verre den voor de afvaardiging naar Rotterdam op den Sden Kerstdag. Inplaats van 1 K M. werd er Vb K.M. gereden. De tijden zijn niet slecht te noemen. De uitslag was: A-klasse: 1. W. Graafmans 39 2/5 sec.; 2. Th. Wurzer, 413/5 sec.; 3. J. Riethoven 421/5 sec.; 4. Sladek 45 3/5 sec.; J. van Wezel en W. Severijnen elk 47 2/5 9ec.; D. Ramp 47 3/5 sec. B-klasse: C. Paats 52 3/5 sec.; Keizer 56 1/5 sec.; W. Roelandse 1 min. 6 sec.; C. van Es, 1 min. 7 2/5 sec.; J. v. List 114. Morgenavond te 8 uur oefenen de ren ners voor de 5 K.M. in het Clublokaal. «1 0 ZEILEN. KAAGWEEK VAN 17—21 TULI. Data voor Hollandia en Braassemermeer vastgesteld. De Koninklijke verbonden Nederlandsche Watersportverenigingen hielden Zaterdag middag te Amsterdam een zeer druk be zochte najaarsvergadering. De voorzitter de heer Ernst H. Crone, herdacht bij de opening het overlijden van den heer P. L. Lucassen Door zich eenigen tijd van hun zetels te ver heffen eerden de aanwezigen diens nage dachtenis. Van 27 vereenigingen waren afgevaardig den aanwezig. Het jaarverslag over 1930 werd goedgekeurd. De voorzitter reikte daar na aan den heer P. J. J. Huijbers den Wil lem de Vries Lentsch-wisselbeker uit en aan den heer B, Maas den kampioenswimpel met bijbehoorende medaille (twaalfvoelsjollen- klasse). De uitreiking van den Brasemprijs aan den heer L. van Staveren bleef achter wege wegens diens ongesteldheid. Tot leden der kascommissie werden de heeren F. J. Bernhard, Ter Gast en Rooselaar benoemd, tot plaatsvervangende leden de heeren Hes- terman, Hoogerhout en Meers. De watersportvereeniging Loosdrecht stelde voor om in de reglementen van de in ternationale twaalfvoets standaard jollen- klasse een wijziging aan te brengen, waar door liet gebruik van staaldraad vóór of van een staaldraadvoorlooper aan de zeilshals wordt toegelaten bij wedstrijden in Neder land, voorts om het gebruik van staaldraad voor het zeilsval toe te laten. In verband hiermede zullen de noodige slappen worden gedaan bij de Internationaal Yacht Racing Union om deze bepalingen ook in het inter nationale reglement der klasse te doen opne men. Het voorstel der Haarlemsche Jacht club werd ten- slotte met 37 tegen 31 stem men aangenomen. De positie van Nederland met zijn groote jollenvloot wettigt de kans op aanneming dezer bepalingen door de I. Y. R. U. De heer Hesterman (Westend) diende na overleg met de afgevaardigden van De Kaag een voorstel in, houdende dat slechts in schrijvingen van jollenzeilers zullen worden aangenomen middels het bestuur hunner vereeniging met dien verstande dat slechts zij ingeschreven kunnen worden, die blijkens het gepresteerde op wedstrijden een redelijke kans hebben op het behalen van den kam pioenstitel. Met algemeene stemmen werd dit aangenomen. Er zal overleg gepleegd worden met den Noord Nederlandschen Watersporlbond, waarna de voorzittende vereeniging vol macht wordt gegeven om de Bergummer- meerklasse tot een nationale klasse te ver heffen Een en ander eischte spoed omdal vele amateurs een dergelijk scheepje in de wintermaanden zelf zullen willen maken. De wedstrijden werden als volgt vastge steld: 2 en 3 Mei openingslocht Koninklijke; 9 en 10 Mei Haarlemsche Jachtclub; 9 en 10 Mei Nachtwedstrijd Koninklijke; 16 en 17 Mei kampioenschap (waalfvoetsjollen; 23 en 25 Mei wat^rsp. vereen.. Loosdrecht; 31 Mei Hollandia; 12 en 13 Juni Kon. Marine Jachtclub (Vlissingen); 14 Juni W. V. Aegir; 24 Juni One ton cup. (vourloopig)12 Juli Kralingen en Braassemermeer1721 Juli Kaagweek; 2 Aug. Rood-Wit Rood 1516 Aug. Rotterd. Zeil ver.; 1920 Aug. Kon. Zeiïv. Sneek; 22 en 23 Aug. Zaanlandsche Zeil vereen.; 30 en 31 Aug. Kon. Ned. Zeil en Roeivereen.; 5 en 6 Sept. Haarl. Jacht club; 12 en 13 Sept Kon. Marine Jachtclub* (Noordzee); 27 Sept. Zaanlandsche Zeilver- eeniging. De Kon. Nederlandsche Zeil- en Roeiver- eeniging werd met algemeene stemmen tot voorzittende vereeniging van het Verbond herkozen. De samenstelling van den Zeil raad en van de verschillende commissies, werd zonder hoofdelijke stemming bestendigd. Bij de rondvraag werd een verzoek ken baar gemaakt van de Watersportvereeniging Aegir. om moreelen steun bij het inrichten van een watersporttentoonstelling in het voorjaar van 1931 op de plassen bij Hille- gersberg in verband met het eerste lustrum der vereeniging. Ten slotte werd de klacht geuit over de geringe medewerking van het gemeentebestuur van Amsterdam, betref fende watersport ROEIEN. NEDERL. ROEIBOND. Jaarvergadering te Amsterdam. Gisteren had te Amsterdam de jaarver gadering van den Ned. Roeibond plaak. De voorzitter, dr. Te Hennepe, deelde merle dat bet ledental met 150 vooruitgegaan is. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Met algemeene stemmen werden tot nieuwe leden aangenomen: de Roeibond voor Rot terdam on omstreken en de Roei- en Zeil- vereeniging „Jason" te Arnhem. De Amsterdamsche Roeibond stelde voor aan de statuten toe te voegen. ..De voor zitter wordt uit het voltallig bestuur door de algemeene vergadering g; kozen; de overige functies worden door het bestuur onderling' verdeeld. Een amendement van den Studenten Roeibond om den voorzitter candidaat te doen stellen door het bestuur werd met 18 tegen 53 stemmen verworpen. Het voorstel van den Amsterdamschen Roeibond werd met 33 tegen 3S stemmen verworpen. Het voorstel van Njord om te komen tot oprichting van een eigen orgaan zal door het bestuur onder de oogen worden gezien, ten spoedigste zal een plan worden ingediend. De volgende wedstrgddata werden vast gesteld 14 Mei Varsity. 29—30 MeiHollandia. 12, 13, 14 Juni: Koninklijke Nederland sche Roei- en Zeilvereeniging. 1617 Juni: Telegraaf beker. 27—28 Juni: Laga. IS—20 Sept.: Holland Beker wedstrijden en Amsterdamschen Roeibond. 27 Sept.Lange afstand-wedstrijd voor het comité van Wherrywedstrgden. De begrooting, sluitende met een totaal van f. 4550.— werd goedgekeurd. De jaarlgk&che bijdrage werd gehand haafd op 50 cents per lid. In de commissie tot het nazien van de kas werden gekozen de heeren Prins (Rot terdam) en Jonge jan (Amsterdam). Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren dr. Marres en de heer H. Schutte (her kozen). Dr. B. J. C. te Hennepe trad af en was niet herkiesbaar. Hierop werd de wisselprgs voor vaardig- heidsproeven uitgereikt aan het Spaarne. Bij de rondvraag werden naar aanleiding van het proefreglemc-nt voor Roei wedstrijden voor dapies door dr. Fokker, voorzitter van Hollandia, eenige medische mededeelingen gedaan betreffende het trainen en wedstrijd- roeien vobr dames. Spr. kwam tot de cou* clusie, dat de Hollandsche dames met het roeien op den goeden weg zijn. Uit de vergadering werd aangedrongen op meerdere en 'strengere keuringen. 0 ATHLETIEK. HULDIGING VAN DEN HEER DEENEN. Uit de voorzitters van de bij den Zuid- Hollandschen Athleliek-Bond aangesloten kringen heeft zich een comité gevormd om den aftredenden voorzitter, den heer Deenen, te huldigen in de hier ter stede op 10 Januari in de Harmonie te houden jaar vergadering. o SCHERMEN. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP OP FLORET. Gisteren werden in de schermzaal „Bouil- let" te Den Haag schermwedstrijden gehou den, georganiseerd door den Haagschen Schermbond om het nationaal kampioen schap op floret voor heeren en dames. De uitslagen luiden: Heeren 1. F A. Mosman, Amsterdam met 4 ge wonnen partijen, na barrage met J. Olman, Amsterdam. 2 J. Olman, Amsterdam; 3. P. Fraterman te Den Haag met 3 gewonnen partijen; 4. Ch. Knoek te Amsterdam met twee gewon nen partijen; 5. N. Nederpelt te Den Haag met 1 gewonnen partij, 24 ontvangen en 22 gegeven treffers; 6. P. Lugtenburg te Den Haag met 1 gewonnen partij, met 24 ontvan gen, en 16 gegeven treffers. Dames: 1. mej. J. J. de Boer te Amster dam, met 5 gewonnen partijen; 2. A. Tee- ning, Amsterdam, met 4 gewonnen partijen; 3. D. Roos, Amsterdam, met 3 gewonnen partijen; 4. mevr. E. van Geuns te Amster dam met 1 gewonnen partij, 5. mej. C. Ger ritsen te Zeist met 1 gewonnen partij; 6. mej. A. Admiraal te Amsterdam met 1 ge wonnen partij. Een onizer medewerkers schrijft ons over (het verlóóp nog het volgende: De belangstelling, zoowel van de zijde der leeraren, als van publiek was dezen keer buitengewoon groot, zoodat in de zaajl-Bouil- let geen plaatsje onbezet bleef. Onder leiding van den heer v, Rossum, bijgestaan door vier neutrale secondanten, werd begonnen miet de partij Mosman Lugtenburg. door eerstgenoemde in goeden stijl met 54 gewonnen. Ooik Olman was goed op dreef en wist regelmatig z'n aantal winstpartijen te veithoogen. Beide heeren verloren geen enkele partij, zoodat de span ning steeg, temeer daar de andere schermers niet dat steike schermen lieten zien ais ver leden week bij de voorronden. Zelfs Knoeck bleef beneden onze verwachting en boekte 2 nederlagen tegen Nederpelt em Olman. evenals Lugtenburg, die van Mos- ma nen Olman verloor. Nederpelt bleek niet opgewassen tegen Ihet sterke spel der overige finalisten eu verloor dan ook al zijn partijen op één na. De partij MosmanOlman, die op tech nisch zéér hoog pefl stond en door snelheid uitmuntte, werd tot aller verrassing met 50 door laatstgenoemde gewonnen. Zou Olman met den begeerden titel gaan strij ken? Het leek er wel op en werd nu ook verwacht, daar bij alleen nog tegen Lugten burg moest trekken, waarvan hij in normale omstandigheden zeker kan winnen. Doch ook hier zou Olman verrassen door met 52 te verliezen. Was het moeheid, zenuwachtigheid of wel beiden? Thans moest hij bareeren om de eerste plaats met Mosman, daar beiden slechts één verloren partij hadden, en bet aantal ontvangen treffers, voor deze belang rijke plaats, buiten rekening blijft. In deze partij, waaarin beiden beurtelings de leiding hadden, werd mooi spel te zien gegeven. Na den stand 33 nam Mosman de leiding door met een snelle attaque den stand op 43 te brengen, waarna hij met een contra-riposte de partij beëindigde en won. waardoor Mosman welverdiend we derom nationaal kampioen is geworden. Hem werd den floretbeker aangeboden, als prijs voor den besten stijl. Ook des namiddags bij de dameswedstrij den was de belangstelling zeer groot. Hier liep het. als verwacht werd, mej. de Boer won al haar partijen, doch werd door mej. Roos wel even bedreigd. Laatstgenoemde schermt eveneens sterk en stond zelfs met 32 voor, waarna onze kampioene gelijk maakte en met 2 snelle aanvallen de partij met 53 won. Dit was tevens de beste partij van den geheelen wedstrijd. Het 9pel der andere dames, met uitzondering van mevr. Admiraal was stukken minder, hoe wel vooruitgang duidelijk merkbaar was. Na afloop dankte de heer v Rossem. al3 voorzitter van den K. N. A. S. B. den H. S B. voor voorbereiding en leiding, de scher mers en schermsters voor het goede werk en spoorde aan voor verdere training, met het oog op Los Angelos in '32. ■M *i 2 j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12