dat ik raadselUinte ben, er zijn er nog enke len die al zoo lang en trouw meedoen. fo en Wim Gussekloo, ja dat is iets iieel bijzonders, 20 boeken, dat gebeurt nooit, lees maar het begin der correspondentie, dari begrijp je waarom of liet is. Klaas en Henk Vonk, neen ik ken dat bot*k niet, dat je hebt gekregen. Martinus Offringa, je had genoeg goed'' oplossingen, van de gewone raadsels behoef je niet alle antwoorden in te zenden Leny Oostveen. wat een lange lijst van cadeaux! Heel aardig hoor dat versje dal je kreeg met dat boekje, omdat je naam iedere week in de kinderkrant staat Ja. in die tien jaren heb ik heel wat brieveu ontvangen, eerst van je zusje Nellie en daar na van jou Adrie Bavelaar, zooals ik net hiervoor schreef, zou ik ook hier willen schrijven, na melijk in die tien jaren van mi in werk als raadscltantc was er bijna altijd een brief met jullie naam Bavelaar. eerst van Annie, je zusje, nu van jou. Jannie en Frans de Water, het is zooals je schrijft: de Sinterklaas heeft goed bij jullie gereden, nuttige dingen, speelgoe<l, lekkers, van alles wat. Dirk Binnekamp, ja hoor, de Sint heeft mij heusch veel gebracht. Heerlijk voor jou die mecanodoos, nu heb je weer veel nieuwe dingen te maken Gorrit van Rheenen, zoo ben je naar een andere zaal verhuisd? Liggen er daar wel zestien? Dat is veel hoor! Heeft de Sint je ook goed bedacht? Adrie Bonnc, de Sint heeft jou dus ook aardig postpapier gebracht om aan mij te schrijven, dat .is beter dan die reuzenvellen van de laatste weken. Jullie naam Jan en Eempien Wassenaar, kon ik ook al heel veel jaren, niet waar Jan weet jij ook precies hoeveel van die 10 jaar dat ik raadseltante ben, jij hebt mee gedaan, schrijft het eens. Henk Boom lees maar het begin der cor respondentie, dan heb je antwoord op je vraag. Jb bent al vele ja-ren een heel trouw neefje van mij: Jacoba Betgen, hoe aardig wat je mij schreef over het bezoek van St. Nicolaas en zijn knecht bij jullie. Keurig postpa pier, werd voor mij het eerste velletje ge bruikt 1 Leni cn Willie Sahilp je behoeft heusch geen langen brief er bij te schrijven. Aar dig dat je weer naar Ploontje ging, had de Sint haar ook goed bedacht 1 Leni Outshoorn ja nu herinner ik mij weer dat je tante meedeed. In die 10 jaar zijn er niet honderden maar duizenden ver schillende namen onder mijn oogen geko men, dat begrijp je wel. ïonia de Jaeger lees maar het begin der correspondentie, dan heb je uitvoerig ant woord op je vragen. Ik ben wel al veel beter, uiaar toch heusch niet sterk genoeg om nu in Leiden te komen en mijn raad- seljeugd te ontvangen, al zou ik dat dol graag doen. Suze van Polanen nu begrijp ik het goed van al die cadeaux, nu weet ik van wie het al'or*iaal kwam. Annie Zaalberg lees maar het begin der correspondentie, dan weet je er alles van. Ik begrijp liet dat de Kerstdagen dubbele feestdagen voor jullie zijn. Frieda Sladek je gelukwensdhen kwamen wel wat vroeg, lees maar wat ik schreef in het begin der correspondentie. Ja dat zou ik ook heerlijk vinden als er bij deze 10 jaar nog 10 jaar mochten komen. Wim Kruit wel wel wat een goede St. Nicolaas voor jou en je broertje. Met dit leelijko weer genieten juDie in je vrijen tijd zeker veel van al het nieuwe. Franciena Brussee ja ik vind het mooie en ook nuttige cadeaux die je kreeg, ik heb ook graag iets dat ik goed kan gebruiken. Frans Schouten, natuurlijk een teekenaar zooals jij, kreeg wat om te teekenen, te verven enz dat had ik wel gedaoht, dat hoort zoo bij jou en dat was heel goed be dacht. Jacobus Laurier leuk versje hoor, en je ziet het, de wensch is vervuld, de prijs raadsels zijn er. Aardige teekening. Marietje Latervcer wat een beeldige plaatjes op je nieuwe postpapier, heb je i wel genoeg voor een heel jaar? De Sint 't Had reeds langen tijd gevroren En ei* zou een wedstrijd zijn Or de ijsclub. 't Was voor kind'ren, Jongens, meisjes, groot en klein. Wie het eerst den paal bereikte Aan het einde van de baan En terugkwam aan 't beginpunt, Zou met 't prijsje strijken gaan. 0, ik win het! snoefde Peter. Ik haal stellig wel den prijs. En ben vóór wij straks naar huis gaa Overwinnaar op het ijs: Peter pochte, Peter snoefde, F eter zag het stokje niet, Viel er over, deed zioh pijn en Vóór hem uit reed plots'ling Piet: wist zeker dat je mij zoo trouw schrijft. Willy de Neys jij doet ook al vele vele jaren trouw meer, weet jij ook precies hoe veel van die 10 jaar je hebt meegedaan. Dirkje Hopman, je gelukwenschen wa ren hartelijk maar kwamen wat vroeg, lees het begin der correspondentie. Wat heb je al veel gekregen. Hartelijk gefeliciteerd met je aanstaanden verjaardag. Lydia en Koos Slootweg vanaf 7 jaar mag men meedoen. Bij de prijsraadsels lie ver geen nieuwe raadsels, dan heb ik het veel te druk, dat heeft Koos goed begrepen. Abram Crama wat heerlijk dat St. Nico laas met 2 knechten in het ziekenhuis is geweest en het zoo'n prettige avond was. Er wordt geloot om de boeken, Ja, het zal wel erg eenzaam zijn in zoo'n tuinhuisje. Gerard, Dorus en Keesje de Geus, alle drie bedankt voor de brieven. Wat hebben jullie een prettige Sint gehad en veel gekre gen, daar kan je nu in dc vrije uren en later in de Kerstvacantie van genieten. En ook al weer nieuw papier cm aan mij te schrijven. Rieka en Frans Piena niets erg hoor om eens een keer to verzuimen met de raad sels. Maartje v. d. Marei je hebt zooveel feest- avondjes gehad en daardoor zeker geen tijd voor raadsels en brieven. Wat heb je bij al die feestjes veel plezier gehad! Bram Wijnnabel je hebt gelijk 20 boe ken is een extra groot getal, dat heb ik jul lie ook uitgelegd waarom. Bij de prijsraad- Fiet, dien hij voorbijgesneld was In zijn overwinningstrots En die nu in plaats van Peter Overwinnaar werd heel plots! Feter kon toen niet meer snoeven, Uit was nu op eens 't gepoch. Lachend als een boer met kiespijn Zei hij tegen 't winnend joch: Pietje, jij hebt het gewonnen, Maar zoo héél veel scheelde 5t niet! Nee, niet veel, maar juist voldoende: AVas het antwoord van vriend Piet. Allen op de ijsbaan lachten, Lachten snoever Peter uit- Snoevers winnen zelden. Peter: Riep er iemand overluid. seis geen nieuwe raadsels of anecdotes, dan heb ik het veel te druk. Leni Prins en Clazientje Spaargaren, jc hebt beiden aardig veel gehad en de voor pret was ook heerlijk, samen inkoopen doen en met pakken sjouwen. Dus het is een prachtig boek, hè Leni. Agnes Planje je gaf mij een aardige be schrijving over dat St. Nicolaasfeest, ik las die met genoegen hoor. Anje de Gelder nog weer een naam dien ik in die 10 jaar altijd las, eerst je zuster Niesje, daarna jij, 2 heel getrouwe nichtjes die ik o zoo goed ken door de vele brieven en ik heb jullie portret ook. Heerlijk hoor al dat moois voor je poppenwereld. Jo de Wekker wat een ellenlange brief met gezellige vroolijke verhalen over Sint Nicolaasfeesten, veel verschillende avonden en ik wed dat je den avond thuis nog het prettigste vond. Hoeveel jaren doe jij al zoo trouw mee aan de raadsels. Ziezoo, nu eindig ik eindelijk eens. Denkt er allen goed aan, 20 boeken, dus vele kansen. Naam en leeftijd beiden onder het versje, anders kan men niet meeloten. Doet goed je best, het is niets moeilijk* iedereen kan er aan meedoen, en de St Ni- colaasdrukte is voorbij, dus iedereen heeft den tijd er voor. Tijdig inzenden, Maandags vóór 9 uur moeten de brieven zijn op 't „L. D." Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. Piet kreeg echter medelijden:, ZeiWij deelen saam den prijs, 'n Groote doos met Droste-flikken! Die zal smaken! Leve 't ijs!

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14