Er is een boekje verschenen over HI&3G pepermunt. voor de 3e maal ter tafel, hopelijk voor de laatste maal. Hoe ik zat stemmen, weet ik nog niet. Adressen maken bij mij, zegt spr. niet veel indruk Als f. 10 voor ieders hand- teekening betaald moest worden, zou het teekenen zoo vlot niet verloopen. Spr. zegt hetzelfde standpunt in te nemen van. 28 Nov. 1928. Als alle raadsleden van Katwijk a .d. Rijn eenstemmig verklaren dat de Kwakel in een behoefte voorziet, zal ik te gen het praeadvies stemmen. Spr. meent nog te moeten opmerken dat, hoewel in deze kwestie genoemd worden raadsleden van Katwijk a. d. Rijn en van Katwijk a. Zee, allen raadsleden zijn van Katwijk, dus van de geheele gemeente. De voorzitter zegt er tegen op te moeten komen als zou er onderscheid gemaakt worden tusschen Katwijk-Rijn en K.-Zee. Het bedenkelijke vindt spr. ook in de woor den van den heer Ouwehand dat men zich laat leiden door leden van een der dorps- deelen. Dat mag ik niet toelaten. We zit ten hier, zegt spr., als bestuur van de ge meente Katwijk, helaas is er nog te veel scheiding, hetgeen 3l eens is gebleken. Dat doet dikwijls veel kwaad. Ook met deze kwestie. Ik ken, zegt spr., geen Katwijk Zee en Rijn. De heer H. Grimbergen zegt dat het be grijpelijk is dat spr. zich niet kan vereeni gen met het praeadvies. Deze mecning be rust hierop, dat ik de belangen der ge meente hierin meen te behartigen. Vanaf het begin dezer kwestie heb ik hetzelfde standpunt ingenomen. Een tweede oever verbinding is absoluut noodzakelijk. In een kort tijdsbestek zijn aan de groote brug be tonnen palen omver gereden, de leuning is er af gereden. Voor voetgangers is het daar steeds gevaarlijk. En het verkeer neemt ge regeld toe. Dat het slechts een omweg van eenige minuten veroorzaakt, is geen argu ment van waarde. Ook de financieel? be zwaren zijn van weinig beteekenis. Tot den bouw van een nieuw gemeentehuis dat f. 200.000 moet kosten, was geen enkel be zwaar, evenmin tegen het aanbrengen van een beschoeiing te Katwijk van f 80.000, evenmin tegen aankoop van Groot-Badho tel voor ruim f. 60.000. Daartegenover is het bedrag, noodig voor de Kwakel, slechts lut tel. Spr. adviseert met vrijmoedigheid om gunstig op de ingediende adressen te be schikken. Dr. zegt het hierin met de voorzitter eens te zijn. dat we zijn een groot Katwijk. We zijn geen vertrouwensmannen speciaal van een dorpsdeel. Spr. zegt aanvankelijk niet gedacht te hebben dat men zulk een prijs stelde op behoud dezer brug. Persoonlijk maakte ik er weinig gebruik van doch stelde mij de vraag hoe hoog de Kwakel in de waardeering van anderen is aangeslagen. Gezien dat de Kwakel een heel andere be teekenis had dan ik dacht, ben ik van opi nie veranderd. Ben ik tot ander inzicht ge komen. Dat is toch niets vreemds. Dat zal ieder wel eens overkomen. Spr. zal dus te gen het praeadvies stemmen. De heer R. Ouwehand merkt naar aan leiding van het gesprokene door den voor zitter op, dat een raadslid geheel op de hoogte moet zijn van geheel de gemeente doch evengoed is het begrijpelijk dat ik mij niet competent verklaar om te oordeelen of een Kwakel daar ter plaatse noodig is. B. en W. hebben steeds voor oogen gehad het advies van de meerderheid der Raadsleden van Katwijk a. d. Rijn die zulks wel kon den beoordeelen. Spr. neemt de heeren zulks niet kwalijk. Spr. leest dan nog enkele ci taten uit vorige raadsnotulen waaruit B. en W. (spr. was toen zelf nog wethouder) de conclusie trokken dat de Kwakel gevoege lijk kon verdwijnen De heer v. Riessen verwijst nog naar het rapport der hier voor benoemde commissie waarin op een nieuwen oeververbinding werd aangedron gen. De heer L. v. d. Zwan zegt, als aanvul ling van wat de heer Grimbergen heeft ge zegd en waarmede spr. het volkomen eens is, dat vooral de leden der Tuinbouw veree- niging veel gebruik maken van de Kwakel. Jaren geleden bleek deze brug reeds noodig. Nu is daar veel gebouwd en ook de groen- tcnveiling is daar intusschen gekomen. Als de heer Ouwehand nog niet voldoende overtuigd mocht zijn van de noodzakelijk heid der brug, adviseert spr. te lezen het ingezonden stuk van den heer v. d. Perk, de voorzitter der Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken. De heer P. Guyt zegt zijn stem te willen motiveeren en zegt ook thans van de wen- schelijkheid der brug overtuigd te zijn. Het bedrag dat B. en W. opgeven acht spr. veel te hoog. Een geacht inwoner, aannemer, wil een brug, beter dan hier vroeger was, bouwen voor f. 2000. Ook al zou het 50 pet. hoogcr zijn vindt spr. dat niet van betee kenis. Een defect aan de groote brug b.v. stopt alle verkeer daar. De heer v. Tongeren wijst cr op dat den laatsten lijd nogal ernstige besluiten moe ten worden genomen. Bij den bouw der groote brug is over de plaats nog al ge sproken. Een overgang te maken voor de Sandtlaan is op niet-medewerking van Ged. St gestuit Spr. vraagt of het alsnog niet mogelijk is, pogingen te doen bij de Prov. om bij de trambrug een groote ver- keersbrug te krijgen. De heer Ouwehand dan moet er voor de Turfmarkt een Kwa kel komen. De voorzitter zegt te beginnen met do geschiedenis nu de raad voor de 3de maal voor deze beslissing staat. B. en W. zijn de slaaf van den Raad,. Alle adressen ko men bij B. en W. en die hebben praeadvies uit te brengen. Doch laat men bedenken, dat de raad een prestige heeft op te houden. De zaak is gekomen uit den raad. Besloten werd met bijna alg. st. om de Kwakel weg te ruimen. En dit op grond van zakelijke overwegin gen. Er zouden dus wel sterke argumenten naar voren gebracht moeten worden, om de raad te doen veranderen. Beslot-en de kwakel. weg te nemen. Wat nood, dan maar weer requestreeven. B. en W. slaaf van den raad, hebben het uit te voeren. Welk oor- .deel zou men nu hebben van B. en W. als deze telkens maar van inzicht veran derden. B. en W. hebben advies gegeven RECLAME. 5159 Wanneer U dit leest, zult U zeggen: „Is er over pepermunt zooveel te vertellen?" Zeer zeker, maar vergeet U niet, dat het gaat over de origineels KING-pepermunt, welke zonder twijfel de voort zetting mag worden genoemd van dezelfde origi- neele pepermunt, die door alle eeuwen heen om hare opwekkende en verfrisschende eigenschappen toepassing vond. Wilt U dit toepasselijk geïllustreerde boekje lezen? Zendt onderstaande coupon dan ingevuld aan het daarop vermelde adres en het wordt U, vergezeld i van proefmonster gratis en franco toegezonden. 22 Aan de fabrikanten van KING PEPERMUNT afd. reclame POSTBUS 873 AMSTERDAM Zendt mij ï.v.p, grati» en franco het boekje over de geschiedenis en 't ge bruik van de origineele pepermunt naam straat woonpl Ingevuld te verzenden in open enve loppe gefrankeerd met l'/> etc.postzegel. PER ONS VERKRIJGBAAR IN SPECIALE ZAKJES EN IN ROLLEN èslOCTS. Zoowel particulieren als H.H. winkeliers kunnen hiervan gebruik maken. naar aanleiding van een be-sluit van den Raad. Nu is do vraag, wat zijn de nieuwe argumenten. Dr. Hueting is van inzicht veranderd, de heer Van Riessen idem. Waarom. Als we een telling zouden houden wie er over de Kwakel gingen zou dat getal klein blijken. De brug was in slechten toe stand. Kon zoo niet blijven. Toen is ge vraagd of de behoefte zoo groot was. Men behoeft slechts 5 minuten om te loopen. Ts dan een kwakel noodig. Men moet voor zichtig zijn met geld uitgeven. Een argu ment is er dat waarde heeft De heer Grimbergen wijst op het feit dat B. en W. zelf getracht hebben om bij de trambrug een voetbrug te krijgen. Een der eerste vragen toen ik in Katwijk kwam, zegt spT., was. hoe men in 's hemels naam aan de Turfmarkt een dergelijko brug heeft kun nen leggen Men vraagt een nieuwen over gang. Als de gemeente en de provincie bij de Turfmarkt geen groote 'brug hadden ge- legd, doch voor de Sandtlaan, was zulks niet noodicr geweest. fPe heer Ouwehand dan zou bii de Roskam een kwakel moeten komen). Het argument van ,.dat cr eenmaal de brug was*' is zeer zwnk. Spr. adviseert het voorst-el van B. en W. aan te Dempn. De heer Meerburg zegt nog hetzelfde standpunt in te nemen en voor het praead vies te zullen stemmen. De discussies die steeds in heftigheid toenemen, en ten slotte niet precies meer waren te volgen, hadden intusschen tot biina 10 uur geduurd. In deze geladen at mosfeer werd tot stemming overgegaan. Uitslag verwerpine van het oraeadvies met 8T stommen. (Alle groote dingen ple gen in den Katwiikschen raad met S7 te worden verworpen of aangenomen. Besluit tot den bouw gemeentehuis: vernietiging van datzelfde besluit: weer een besluit tot den bouw: benoemïne gemeente-secr.be- noemins directeur O W.besluit tot aan- kooo Groot BadVotelwederopbouw Kwakel. Tegen het praeadvies stemden de hoe ren L. v. d. 7\van. TT. W GTimbevcen. dr. J. Huetine. D. v. Riessen. W. A. Riiken. It Ouwehnnd. C. van Tongeren en P. Guyt. De heer v. d. Zwan kwam dan met een voorstel- do Raad verlecne aan B. en W een crediet van ten hoosste f 0000 om een oeververbinding te maken ter plaatse van do oude Kwakelbrug. De voorzitter vroeg aan den heer v .d. Zwan waarop dit cijfer steunde. De lieer v. d. Zwan zegt dat hij, noch aan het gemeentehuis, noch aan Open bare Werken te weten "is kunneD komen waarop het cijfer van f. 7800. dat B. en W. opgeven, steunt- De voorzitter vTaagt of dc heer v d. Zwan soms meent dat B. en W. spelen met cijfers. Weer volgt woor denwisseling tusschen den voorzitter, den heer v. d. Zwan en den heer Grimbergen, die zegt dat de voorzitter zelf geconsta teerd heeft dat de groote brug gevaar lijk is. De redactie van een voorstel voor een nieuwe kwakel kan geen genade vinden in de oogen van den voorzitter. De heer J. v. Du.vn vraagt verdere behandeling der agenda. Straks kan dan nog een voorstel ineediend worden Dit voorstel, aan het einde der vergade ring luidde als volgtDe raad besluite een commissie te benoemen die tot opdracht heeft met teekening cn kostenberekening bü den Raad te komen van een oeverver binding op dezelfde plaats als de vorige Kwakelbrug Op een verzoek van enkele leden aan den voorzitter om zulk een enm- missie aan te wijzen, wilde de voorzitter geen gevolg geven. Ook het College van B. en W. niet. De raa-d moest dat nu zelf maar doen. Dus werd tot stemming over gegaan en werden na een tweetal stem mingen hiervoor gekozenbij eerste stem ming met 8 st. de heer Grimbergen, bij tweede stemming de heeren P. Guyt 10 st., de heer L. v. d. Zwau met 8 steramen. De heer dr. Eijkelenboom had een voor stel ingediend om aan de agenda toe te voegen het voorstel: do Raad besluit 20 pCt. ontheffing te verleencn op de straat- belasting dienst* 1930. De heer Eijkelenboom motiveert zijn voorstel waarbij spr. naar voren brengt, dat vroeger bij de wijziging der desbetref fende verordening de bedoeling van den Raad niet is geweest meer belasting te hef fen, doch alleen onbillijkheden in de hef fing weg te nemen. Do heer Meerburg zegt zich te verwonderen dat dr. Eijkelenboom niet 40 pCt. vraagt. De voorzitter zet uit een dat het voorstel niet aanvaardbaar is en wel op verschillende gronden, doch aller eerst is de vraag aan de orde of directe behandeling geoorloofd is. Daarvoor moet de Raad zich uitspreken. Op voorstel van den heer -J. v. Duijn wordt besloten de zaak dadelijk in behandeling te nemen. Voor stemden de heeren v. Tongeren, Parievliet, v. d. Bent, v. Duyn, Meerburg, Lodder, Rijken, v. Riessen. v. d. Zwan, Eijkelen boom, Guyt. Dr. Eijkelenboom brengt dan na-ar voren dat ruim 30O pcrceelen bij do herschatting niet zijn belast. Was dat wel zoo dan zou men een anderen aanslag krij gen. Dan bedoelt, spr. een middenweg te kiezen tusschen de denkbeelden van B. en W. en den heer v. Tongeren, die een fac- torcijfer wilde vastgesteld zien. Thans heeft het kohier f. 10.(300 meer opgebracht dan geraamd was. De voorzitter toont nog uitvoerig aan dat het voorstel niet kan aanvaard worden. De heer v. Tongeren spreekt zich ernstig uit tegen het bestaan de systeem en vraagt den voorzitter of er met de volgende begrooting op gerekend is dat eon factorcijfer is vastgesteld voor de straatbelasting. Het gaat voornamelijk om het systeem (de heer Grimbergende Raad is er ingeloopen). Xa nog eenige dis cussie trekt de heer Eijkelenboom zijn voorstel weer in. Op 25 Aug. 1.1. vestigde zich (e Katwijk Willem Schaap waarvan een zwakzinnige dochter in Ermelo wordt verpleegd. Hel Burgerlijk Armbestuur te Leiden draagt in de kosten bii f. 196.30 Door het vestigen vaJiuit Leiden in deze gemeente komen de kosten thans voor rekening van Katwijk. De Ned. Herv. Kerkeraad is bereid f. 101 per jaar bij te dragen-, alzoo komt ten laste der gemeente f.92 30 tot welk bedras B. en W. den raad voorstellen in de verplegingskos- Icn bij te dragen. Aldus wordt besloten. Als lid der Commissie van Schooltoezicht treden periodiek af de heeren .T. J. Kraal en G. van Duyn. B. en W. hebben in over leg met genoemde commissie de volgende voordracht opgemaakt* .1. T. Kraal en Mej. H. Wassenaarhet volgende tweetal G. van Duyn en J. Voovs. Beiden aftredenden J. Kraal en G. v. Duyn worden herkozen. De Directie der GemeenterSpaarbank heb ben ter voorziening in de vacatures van commissarissen, welke door periodieke af treding op 1 Jah. 1930 zullen onstaan, drie dubbeltallen ingezonden, n.l. 1. L. de Best aftr. en P. v. d Gugten: 2. C. Kuyt Pz. aftr. en N. J v. Duivenbode; 3. A. Kuyt aftr. en D. Parievliet. De drie aftredenden worden herkozen. De navolgende personen vragen in koop te mogen hebben een hierna te noemen perceel bouwgrond. B. en W. stellen voor op de evenzoo hierachter te vermelden prijs aan dit verzoek te voldoen. De Firma Vooys Verdoe9 een perceei aan het 1ste Vuurbaakspad, groot pl.m. 519 M2. a f. 6.50. De heer J. Houwaard een perceel aart de De WaalMalefijtstraat groot pl.m. ft99 M2. prijs f. 5 per M2. De heeren K. G. Schuitemaker en H. X van Leeuwen een perceel aan de Dé Waal- Ma lef ij tstra&t groot 294 M2., prijs f. 4.4>f# per M. Dc heer G. Haasnoot een perceel aan dl Dc W-Malefijlstr. groot 695 M2. a f. 4.50, De heer N. J. v. Duivenbode een percee: aan dezelfde straat groot 378 M2 a f. 4.50 Op alle deze verzoeken wordt goedgun stig beschikt Punt 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en een op de in vordering van schoolgelden voor LO. en U.L.O. In hel praeadvies wijzen B. en W. er op dat de vigeerende verordening op de heffing van schoolgeld, in afwachting van een her ziening van de wettelijke bepalingen op schoolgeldheffing, is goedgekeurd tot 1 Mei 1931; aangezien deze termijn binnenkort afloopt, dient alzoo te worden overgegaan tot vaststelling van een nieuwe verordening. Van die gelegenheid maken B. en W. ge bruik om er de aandacht op te vestigen dat m de bestaande verordening een bepaling voorkomt die veel administratieven omslag veroorzaakt, n.l. die welke bepaalt dat het belastingjaar (schoolgeldvaststelling) begint 1 Mei en eindigt 30 April). Dit was in aansluiting met het belasting jaar der Inkomstenbelasting, hierdoor is echter een toestand geschapen die zich niet aanpast aan de data van toelating der kin deren tot de scholen zoodat aanvang en einde van het schooljaar niet samenvallen met die van het belastingjaar. Gevolg hier van is, dat over eenzelfde schooljaar het schoolgeld berekend wordt naar den toe stand van 1 Mei van het vóór-vorig jaar en gedurende elf maanden naar dien van 1 Mei van het vorig jaar. Nog meer soortge lijke bezwaren doen zich voor waarom B. en W. met deze nieuwe verordeningen bij den raad komen. Ook dit punt gaat onder den hamer door. Punt 7. Voorstel tol het verhuren (Ter 8 woningen der door de gemeente, volgens be sluit van den raad van 13 Oct. 1.1., aange kochte woningen aan de Duinstraat. Voor gesteld wordt deze woningen aan de tegen woordige huurders en tegen denzelfden huurprijs als door den vorigen eigenaar werd bedongen, te verhuren, in afwachting van nadere voorstellen tot afbraak. Na een opheldering aan do heer v. d. Bent wordt besloten volgens voorstel van B. en W. Voorstel tot het verleenen van een crediet aan het Electriciteitsbedrijf voor uitbrei dingswerken in het Zuiderkwartier. De kos ten van het aanschaffen en leggen van kabels aldaar worden geschat op f. 2180. welk bedrag B. en W. vragen te hunner be schikking te stellen waartoe z. h. st. wordt besloten. Punt 9. Voorstel tot uitbaggeren van den Rijn. Bij gehouden peiling is vanaf voorbij het veilingterein lot het Additioneele kanaal 600 M2. zand aangetroffen waardoor het verkeer van schepen met een grooteren diepgang dan M. 1.75 gestremd is. Ook in het gedeelte Ophaalbrug tot aan het kanaal zit ongeveer 3350 M2. zand. Deze ondiep ten veroorzaken groote moeilijkheden voor een geregeld scheepvaartverkeer. B. en W. stellen voor bovenbedoelde uitdiepingen waan*an de kosten worden geraamd op f. 4500 thans ter hand te nemen en mits dien vraagt dit College hiervoor een cre diet tot gemeld bedrag Na eenige bespre king over de vraag of men dit werk zal laten aannemen en of het machinaal zal gebeuren of met de hand wordt besloten inschrijving te houden en al9 het met dc hand kan gebeuren dit te laten doen door Katwijksche arbeidskrachten. Punt 10. Voorstel tot verhooging van het voorschot aan de Katwijksche Bouwvereni ging voor den bouw van 86 woningen. Een voorschot, vroeger toegestaan is door ver schillende omstandigheden. al9 den langen winter van 1928, plempen van den grond, 't maken van hoogere borstweringen, enz. onvoldoende gebleken. Daarom is aan de betrokken .Ministers verzocht het bouwvoor- schol te verhoogen wat intusschen bij be sluit van 20 Oct. 1930 is toegestaan. B. en W. stellen thans voor deze verhoogde voor schotten ter beschikking van de Katwijksche Bouwvereniging te stellen. De heer P. Guyt spreekt er zijn leed wezen over uit dat zulks heeft kunnen ge beuren want dat het de schuld der ge meente is. En dc huurders zullen het moe ten betalen. Spr. hoopt dat er voor een volgende maal tegen gewaakt zal worden. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 12 is een voorstel van B. en W. om het pand Louweslraat 65, hetgeen eigendom der gemeente is. af te breken. Hiertegen is bii den raad geen bezwaar, waarom hiertoe dan ook z. h. st. wordt besloten. Punt 13. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. Tegen Teun v. Delft te Rijns burg is door de politie proces-verbaal opge maakt. omreden hij a)9 bestuurder van een auto een trottoirband aan de Drieplassen- weg door roekeloos rijden heeft beschadigd, v. D. is niet bereid de schade te herstellen. B. en W. geven den raad in overweging tegen v. Delft een rechtsvordering in te stel len tot vergoeding der schade. Besloten. De verordening, regelende de samenstel ling en het loon van het personeel ten dien ste dei gemeente-bedrijven is in de Raads vergadering van 4 Juni 1930 uitvoerig be sproken en vastgesteld. Als uitvloeisel hier van is thans door B. en W. voor den chef- fitter. den hoofd-meteropnemer en den boek houder der Gemeentebedrijven een instruc tie ontworpen, die door den raad nog be hoort te worden vastgesteld Tot deze vast stelling wordt thans mei alg. stemmen be sloten. Punt 15. Voorstel tot regeling van liet ver keer in de Louwestraat en Nieuwsteeg. Het gedeelte van de Louweslraat tusschen de Weeshuisstraat en de Elleboogsteeg is ge middeld slechts 3.75 M. breed, zoodat dik wijls klachten inkomen over het aanrijden van huizen der bewoners. De Nieuwsteeg is ook slechts 3.70 breed en hetzelfde euvel doet zich daar voor. Een minderheid van het college van B. en W. wenscht dat de Nieuwsteeg voor het verkeer met auto's ge sloten wordt, doch is van meening, dat de geheele Louwestraat voor het verkeer met alle voertuigen in beide richtingen moet blijven opengesteld. Het voorstel van de meerderheid is: de Nieuwsteeg te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, in beide richtingen; het gedeelte van de Louwestraat, tusschen Elle boogsteeg en Weeshuisstraat, te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, in de richting van de Voor straat. Evenals bij B. en W. is er ten opzichte van deze aangelegenheid ook bij den raad "geen eenstemmigheid. Met het advies van den Inspecteur van politie zijn meerdere leden, o.m. de heeren Guyt, Hueting en v. d. Bent het niet eens. De commissie voor verkeersregeling blijkt ook niet gehoord te zijn. Mede ook hierom wordt dit punt aan gehouden tot de volgende raadsvergadering. Punt 16. Voorstel tot vaststelling van een verordening ^ot verdeeling van de Gemeente in stemdistricten. Tot heden was de ge meente verdeeld in zes stemdistricten. In verband met de uitbreiding der gemeente ge durende de laatste jaren, is het aantal stem men dat in elk dezer districten wordt uitge bracht, veel te groot. B. en W. zijn van oor deel dat het getal districten, teneinde een' gelijkmatige verdeeling te verkrijgen, op 10 behoort te worden gebracht, waartoe B. en W. adviseeren te besluiten. De raad gaat hiermede eenstemmig mee. Voorstel tot aanvaarding eener schenking. De heer A. v. d. Me ij. Heerengracht te Lei den, betoogt in een langen brief aan Kat- wijks Gemeentebestuur, dat het wel en weo van Katwijk hem, als zijnde van Katwijk» bloede, zeer ter harfe gaat. Een zeehaven is volgens v. d. M. de oplossing om Katwijk groot te maken. Hiervan is de heer v. d. M. zoodanig overtuigd, dat hij aan Katwijk'» inwoners een voorbeeld heeft willen stellen' ter navolging en aan het gemeentebestuur voor de slichting van een zeehaven een gift gezonden, n.l. een gulden, met verzoek deze schenking wel te willen aanvaarden. (De begrooting voor een zeehaven is zes millioen)' De heer v. d. M. heeft de schenking verge zeld doen gaan van een gedicht. (Het ver zoek werd aanvaard). Rondvraag. Naar aanleiding van de door den heer van Tongeren in do Raadsver gadering van 10 Nov. j.l. gestelde vraag, wordt medegedeeld, dat in deze gemeente een Bioscoop-commissie bestaat, die toezicht uitoefent op de in deze gemeente te geven filmvoorstellingen. Een algemeen© controle wordt bovendien nog geregeld van politiewege gehouden. Naar aanleiding van de door den heer P. Meerburg in de Raadsvergadering van IS Oct. 1930 gemaakte opmerking ten opzichte van de uitvoering van het bouwplan Voor straat-hoek Schoolsteeg, wordt deze uitvoe rig beantwoord. Met inachtneming van dit rechtskundig advies" hebben B. en W. deze beslissing ge nomen. In antwoord op de door den heer M. v. d. Bent in de Raadsvergadering van 18 Oct, 1930 gestelde vraag, wordt medegedeeld, dat de overkapping aan de uitmonding van het riool in de Zanderijvaart reeds in dit voor jaar is aangebracht. In antwoord op de door den heer Guyt in de Raadsvergadering van 13 Oct j.l. gestel de vraag, wanneer het ontwerp van de nieuwe bouwverordening kan worden tege moet gezien, deelen B. en W. mede, dat zij binnen een niet al te langen tijd een zoo danig ontwerp den Raad hopen aan te bie den. Naar aanleiding van do door den heer Hueting in de Raadsvergadering van 13 Oct. 1930 gemaakte opmerking, deelen B. en W, mede, dat de afschaffing langs de Olto Ba ron van Wassenaar van Catwijck School, is aangebracht volgens advies van de Schoon heids-commissie en den Diei^t van Open bare WeTken. De heer Guyt wordt uitvoerig beantwoord naar aanleiding van een hem gestelde op merking in de Raadsvergadering van 13 Oct. j.l., i.z. de oorzaak van een vertraging bij het verleenen van bouwvergunningen. Naar aanleiding van de door den heer M. v d. Bent in de Raadsvergadering d.d 13 Oct. j.l. gesteldo vraag, of het B. en W. be kend is. dat zich scheuren in den nieuwen kaaimuur langs het P IL Kanaal vertoonen. deelen B. en W. mede, dat op hun verzoek hot adviesbureaus voor civicl-ingenieurs- werken, dir. ir. P. H- V. Bongaerts, onder wiens leiding en toezicht bedoelde kaaimuur is gebouwd, een onderzoek heeft ingesteld. Op 25 Sept. ontstond ongeveer midden in het gebogen gedeelte aan het einde van de kade een nauwelijks zichtbare scheur, waar van het resultaat in dc verg. werd mede gedeeld. Xa beantwoording van nog eenige vragen volgdo sluiting met gebed. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De volgende prijzen werden betaald. Roode en Rose Anjers f. 1.50f. 1.70; groote Chrysanthen, p. stuk f. 0.12f 0.15; Tros- grysanthen. p. bqs f. 0.20f. 0.30; Spaan- sche Peper p. mand f. 2.50f. 3.50*. Fran- sche Anjers f. 1.10f. 1.30; Rozen per bos van 20 stuks Columbia f. 1f. 1.10, Hadley f. 1.30—f. 1.50. Butterfly f. 0.90—f. 1.10, Rosalandia f. 1f. 1.10, Golden Ophelia f 0 90f. 1.10. Tulpen per 100. Scarlet dim f. 2.20f 2.70. Witte due Maximus f 3.40 f. 3 60, Due de Berlin f. 4 70f. 4.80, Hya- cinlhen p. 100 f. 5.50f. 11.80. 23

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10