TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming iD den morgen v/m 10 Dec., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.8 te Vardoe. Laagste stand 749.5 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 11 DecemberZwakke tot matige, later toenemende Westelijke tot Zuidel. wind. Tijdelijk opklarend; later toe nemende bewolking met kans op regen. Aanvankelijk kouder; later zelfde tempe ratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 's midd.: 31/» gr. C. (38 gr. F.). 3 uur nam.: 4 gr. C. (39 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJX a. Z. Voor Donderdag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 21 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 50 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 4.21 n.m. tot 7.30 v.m president der republiek heeft hij verklaard de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet te aanvaarden. Hetgeen moeilijk anders beteekenen kan dan dat het kabinet theoretisch al gevormd is. Over de samen stelling blijft met overigens nog in het duister tasten. Te Genève vond gisteren de sluitingsver gadering plaats van de voorbreidende ont wapeningscommissie. Een twintigtal gede legeerden heeft daarbij het standpunt hun ner regeeringen nog eens uiteengezet en niets anders dan bekende dingen gezegd. Jhr. Loudon (Nederland) sprak de slótrede uit, waarna hij door Lord Cecil en Politis werd gehuldigd voor de keurige wijze, waarop hij de vergaderingen heeft geleid. Uit Berlijn komen onaangename berich ten over nieuwe voorstellen van den mi nister van landbouw, Schiele, tot het ne men van protectionistische maatregelen. Volgens het „Berliner Tageblatt" heeft het rijkskabinet zich bereids met deze kwestie bezig gehouden, doch nog geen besluit ge nomen. Het ontwerp, dat minister Schiele heeft voorgelegd, is een samenvatting van alle protectionistische maatregelen, die tot nu toe in den Rijksdag zijn gevorderd door de landvolkpartij, de Duitsch-nationalen en de nationaal-socialisten. De minister ver langt, dat zoo spoedig mogelijk de overeen komsten zullen worden opgeheven, waar door in de bestaande handelsverdragen be paalde invoerrechten voor landbouwpro ducten worden vastgesteld. De minister wil de invoerrechten ver- hoogen voor boter en alle overige zuivel producten,' evenals voor vee, vleesch, hout en een reeks van z.g. agrarische verede lingsproducten. De invoerrechten voor deze goederen zullen in de toekomst onbegrensd zijn en slechts voor korten termijn gelden, zoodat zij aangepast kunnen worden aan de eischen van den dag. Het „Berliner Tageblatt" merkt op, dat deze verhooging van invoerrechten gelijk staat met de opening van een tarieven-oor log met zoo goed als alle Europeesche landen. Het gevaar, dat de boycotactie in Neder land zal herleven en zich dezen keer in veel scherper mate zal doen gevoelen, zoo meent het blad, ligt voor de hand. Inderdaad zouden de plannen van Schiele iederen geregelden uitvoerhandel van land-1 bouwproducten naar Duitschland onmoge lijk maken. De te betalen invoerrechten zouden in direct verband gebracht worden met de marktprijzen der goederen, zooals die op een gegeven oogenblik zijn, zoodat iedere calculatie op losse schroeven zou komen te staan. Sovjet-Rusland schijnt een nieuwe con nectie te gaan beginnen. Het befaamde in dustrie-proces, dat eindigde met een dave rende lofrede op den communistischcn heilstaat, heeft aan de verwachtingen der regie (in casu- Stalin, c.9.) beantwoord en men meent de zaak nu op denzelfden voet te moeten voortzetten. In Chaborowski heeft de geheime politie plotseling tachtig perso nen ontdekt, die sabotage hebben gepleegd in de visscherij-trust en met deze personen in de hoofdrol zal nu in het begin van het volgend jaar te Chabamwski een nieuwe voorstelling op touw worden gezet. Hef. ver loop kent men nu reeds: een langdurig proces, schuldbekentenissen der „daders" (door de radio verspreid), de veroordee lingen ten slotte* gratie, of verdwij ning, zonder gestraft te zijn, naar elders 1 BELGIE. De doodende mist Jaspar oedenkt de slachtoffers Loonsverlaging in de mijnindustrie? In de Kamer heeft minister-president Jaspar gisteren over de sterfgevallen in het da! van de Maas gesproken. Hij betuigde zijn deelneming aan de nagelaten betrek kingen der slachtoffers en deelde mede, dat degenen, die ziek zijn. zich buiten levens gevaar bevinden. Het onderzoek, of er sprake kan zijn van vergiftigde gassen, duurt voort. De Belgische regeering heeft een uilnoodi- ging van de commissie voor de hygiëne van het secretariaat van den Volkenbond ont vangen om haar zoo spoedig mogelijk een nauwkeurig rapport over deze aangelegen heid te doen toekomen. In de „Msb." wordt melding gemaakt van de mogelijkheid dal er lava-stof in den mist zou hebben gezeten. Deze verklaring 9leunt op bekende feiten. Topn op 2627 Augustus 1883 de bekende geweldige uitbarsting van den Krakatau plaats had. hebben millioen kubieke meiers fijne stofdeeltjes zich bijna over den ge- heelen aardbodem verspreid. En wat zeer merkwaardig is: vooral over het Noordelijk halfrond. Zelfs een vol jaar na de uitbarsting kwa men er resten van die aschmassa's neer in Zweden en Noorwegen. Nu weet men, dat de Krakatau 'n half jaar geleden weer geweldig bezig is geweest. Zou het nu niet mogelijk zijn. dat de mist een massa van die stofdeeltjes naar den be- banen grond heeft gevoerd, en die lava-stof zoo gebracht heeft in de ademhalingsor ganen van mensch en dier? Opmerkelijk is. dat vooral mensclmn met zwakke ademhalingsorganen dp slachtoffers van dien mist zijn geworden. Ook gezonden ondervinden er nadeel van. maar niet zoo erg. Wat heel natuurlijk is. Sterk vergiftig is die mist in elk geval niet: anders moesten ook gezonden het slachtoffer ervan gewor den zijn. Verder bedenke men, dat reeds 'n 10 5 12 dagen geleden een soort modder, of bloed regen geconstateerd is in Frankrijk en ook in Nederland. Tijdens een gisteren te Brussel gehouden zitting van de gemengde commissie voor de regeling van de loonen in de mijnin dustrie, hebben de patroons een loonsver laging voor het geheele land van 5 pCt. voorgesteld. De arbeidersafgevaardigden wenschten dit voorstel nog nader te onderzoeken, tezamen met hun opdrachtgevers, zoodat de verdere besprekingen uitgesteld ziin tot over. veertien dagen. DUITSCHLAND. Hat dohat over verlaging der pensioenen. Weer een motie van wantrouwen. Leerplicht voor Russische werUgozen. De Rijksdag heeft gisteren het ontwerp tot verlagijig v&o de pensionen behandeld. De afgevaardigde Grossmann verklaarde dat de sociaal-democratieohe fractie zioh in het algemeen kan vereèn^gfip met Jwt wetsontwerp. Ze acht het echter onbillijk, dat gezien de benarde tijdsomstandigheden personen, die groote particuliere inkomsten hebben, ook nog een hoog pensioen uitgekeerd krij gen. Spreker wrenscht, dat in elk geval een maximum grens voor 4k ppfcsioenen worde vastgesteld. De nationaal-socialist Sprenger zegt, dat onder het oude regime geen sprake kon zijn van omkooping van beambten en amb tenaren dat is anders geworden sinds de sociaal-democraten al hun partijfunctiona rissen tot ambtenaren hebben doen benoe men. Volgens den Duitsch-nationalen afgevaar digde Laverrenz is het ontwerp een typisch marxistisch product: zijn fractie kan zich er niet mede vereenigen. Het debat werd daarna geschorst, daar verschillende moties, die tijdens de groote politieke discussie waren ingediend, in stemming moesten worden gebracht. Voor stellen tot opheffing van de noodverorde ning van Juni, ingediend door communis ten, nationaal-socialisten. Duitsoh-nationa- le-r en economische partij, werden ver worpen. Hetzelfde geschiedde mét alle voorstellen om over te gaan tot het debat over de buitenlandsche politiek. Dit zal nu waar schijnlijk niet.voor Februari plaats vindon. De Duitsch-nationalen hebben na de zit ting een motie van wantrouwen in de rijks ministers Curtius, Wirth en Treviranu6 in gediend. Het Pruisische departement van Handel als bevoegde instantie van het beroepson derwijs in Pruisen, heeft den schoolplicht ingevoerd voor alle werkloozen, die den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt Ze zullen worden verplicht de een of andere les te volgen en wel gedurende 18 n 24 uur oer week. Men hoopt op deze wiize te voorkomen, dat de wcrkelooze jeugd nog langer op straat ronddwa-alt. Gisteren hebben zich te Berlijn de betoó- gingen tegen de ■deei-omstreden film her haald. De Dnitsch-nationalen hebben Hinden burg verzocht, door persoonlijk ingrijpen een hernieuwde vertooning van het. film- wrrk te voorkomen. De Duitsche bioscoopdirecteuren hebben eveneens tegen de vertooning gestemd. Ook minister Wirfch zou voor een alge meen verbod zijn. o ENGELAND. De werkloosheid jverzekeiing. Het Lagerhuis heeft met 274 tegen 233 stemmen het supplementaire crediel van 10'/- millioen pd st. goedgekeurd voor de werkeloosheidsverzekering. POLEN. De nieuwe Sejm in vergadering bijeen Communistische herrie. Gisteren is te Warschau de eerste zitting van de nieuwe Sejm geopend De zitting begon met hel voorlezen van de openings oorkonde van den Poolschen Slaalsrpresident door minister-president Slawek. De staats president zelf was bij de opening niet aan wezig. De communisten trachtten door inter rupties Slawek in de war te brengen. Drie hunner werden door de zaalwacht dade lijk uit de zaal verwilderd, waarbij een afgevaardigde van het regeeringsblok een der communisten eenige slagen toebracht. De minister van binnenlandsche zaken, generaal Skladkowswi. had in een der ach terste wandelgangen politieversterking doen legeren, doch deze behoefde geen dienst te doen. De algemeene aandacht viel op het slerk verouderde en lijdende uiterlijk van de beide socialistische afgevaardigden Bar- licki en Liebermann. die eerst kor! geleden uit de gevangenis van Bresflitowsk ziin ont slagen. Tijdens het voorlezen der openings rede waren de afgevaardigden der Zenlrnlew, de linksche concentratie, en de Oekralaers niet in de zaal In de openingsoorkonde wordt o.a. gezegd, dat de voornaamste laak van de nieuwe Sejm zal zijn. de wijziging en verbetering van den staatsvorm en de grondwet. Vervolgens nam de oudste afgevaardigde, vorst Lubomirski den voorzittershamer over Pas op dat oogenblik kwamen de af gevaardigden der Zentrolew en de Oekrain- sche afgevaardigden dp zaal binnen, omdat thans de beêediging der Semj-leden en de verkiezing van een voorzitter aan de orde was. o VEREENIGDE STATEN. De toepassing van de Drankwet. Uil het jaarverslag: van de Federal Pro hibition Commissioner blijkt, dat voor de toepassing van de drankwet in het afjre- loopen jaar 68.173 personen werden gearres teerd. 8 633 voertuigen in beslag werden genomen en 64 schepen met een waarde van 687 000 dollar werden aangehouden Vervolgingen werden ingesteld legen 72.672 personen, waarvan 54.084 gevallen met een veroordeeling eindigden. 22.40-5 personen kregen gevangenisstraf. Het totaal bed-ag aan betaalde boeten bedroeg 790.000 dollar. CHINA. Twintigduizend man in de pan gehakt. Bijna 20.000 man provinciale troepen, die op 100 mijl ten Noorden yan de stad tus- schen de steden Kwangsfó'éi en Hwangan werden ingesloten door een even groot aan tal communistische roovers, zijn vermoord. DE FRANSCHE KABINETS CRISIS. PARIJS. 10 Dec. (N T A.) Omtrent de vermoedelijke samenstelling van het nieuwe kabinet kan worden gemeld dat Briand bui tenlandsche zaken en Maginot oorlog zullen behouden. Als nieuwe personen worden ge noemd senator Peyronnet, gemachtigd lid van de Marin-groep, afgevaardigde Dignac oit de omgeving van Poincare. alsmede senator Jouvenel. ..o GEEN BETOOGINGEN MEER TE BERLIJN. BERLIJN, 10 Dec.. (Wolff). Alhier is een algemeen verbod inzake het houden van betoogingen op optochten ingesteld, zulks in verbond met de herrie over de film „lm Westen nichts Neues". DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. LONDEN, 10 Dec. (V.D.). De officieels cjjfers toonen dat het aantal ingeschreven werkloozen in Groot-Brittannië op 1 Dec. j.l. bedroeg 2.305.639, of een Staging van 19.174 vergeleken met de week daarvoor en een toenam? van 1.002.709 in vergelping met bet aantal werkloozen op 1 Dec. 1929. o— ITALIAANSCH-RUSSISCHE VRIENDSCHAP. nOME, 10 Dec. (N.T.A.) Naar thans bekend wordt, voorziet het Italiaansche- Russisch economische verdrag, dat Augus tus j.l. gesloten is, ook in de uitbreiding van de Russische vloot het Italiaansche hulp. Niet alleen zullen in Italië Russische schepen worden gebouwd, doch Russische arbeiders zullen op Italiaansche werven worden opgeleid. Italië zal Rusland een crediet van drie vierde der waarde van de te bouwen sche pen verleenen. Bij de onderteekening van het verdrag werd een officieele verklaring gepubliceert, waarin wordt gezegd, dat het verdrag nauwe economische samenwerking tussdhen Italië en Rusland beoogt. EEN BRUG INGESTORT. ROME, 10 December. V.D.) Uit Fiume wordt gemeld, dat het Italiaansche stoom schip ..Topola" in de Yoego-slavische haven Soesak een brug heeft aangevaren met het gevolg dal de brug instortte. Zes personen werden hierdoor gedood en een 40-tal go- wond. AANBESTEDING. Door den commandant van hel 6e R.V.A. is hedenmiddag aanbesteed de levering van hooi, stroo en turistrooisel ten behoeve van de paarden van genoemd regiment over hot tijdvak 1 Februari 1931 lot en met 30 April d. a. v. Er was als volg! ingeschreven: Boerderij Hanenburg, Den Haag, hooi 62 cent, stroo 36 cent; Jan Ommen en Zn., Oosterhout, hooi 60 ct., stroo 38 ct.; Fa. J. Niessing, Weesperkarspel, hooi 56 cl.; fa. T.iselaar, Rotterdam, hooi 55.5 ct.; Gebrs. Blonk, Leiden en Rotterdam, stroo 37.7 ct.; fa. Vellkamp, Erica turfslrooisel 16.6 ct.; N.V. Verkoopbureau van turfslrooisel Rot terdam 16.4 cl.; alles per 10 K,.G. De levering werd voorloopig aan de laag ste inschrijvers toegewezen. Hedenmorgen is in den omlrek van de Wouterenbrug een zwart hondje (reu) zwer vende aangetroffen; pl.m. 30 c.M. hoog, met zwari leeren halsband en ijzeren schakel- ketting. Inlichtingen op het politiebureau. o AUTODIEVEN GEARRESTEERD Een zonderlinge geschiedenis. In den afgeloopen nacht omstreeks kwaTl voor drie ontving de Haarlomsche politie van de politie te Hillegom telefonisch mede deling, dat er in die gemeente 'n Chevrolet auto No. H 55628 "was gestoten. Eenige rechercheurs gingen met politiehonden in een auto op onderzoek uit en omstreeks haJfvier zagen zij op den Wagenweg een auto rijden, welke van de richting Hillegom kwam en waarin twee personen zaten. De bestuurder biervan, ziende, dat hij achter volgd werd, reed het Flora-park in en bleef daar in de rondte rijden. Toen liij na her haaldelijke sommatie om le stoppen daaraan niet voldeed, loste de politie eenige schoten. De achtervolgden reden hierop hot pavil joen in, klommen uit de auto en vluchtten elk in een andere richting. Eén hunner werd direct gegrepen, doc/h de andere wist in de Haarlemmerhout le ontkomen. De po litiehond achtervolgde hem en had üieun spoedig opgespoord in den tuin van het rusthuis Spaarnehout waar hij zich had verstopt. Op het politiebureau bleek, dat de aangehoudenen uit Hillegom waren, doch dat de auto niet die was, welke te Hillegom was gestolen, doch een andere, welke te Wassenaar was ontvreemd en het nummer H 43184 droeg; dc aangehoudenen ontken den iets van den diefstal aif le weten. Zij zijn in bewaring gesteld. DE HEER L. H. v. WISSEN IS TE VOORSCHOTEN OVERLEDEN. In den af geloop esn nacht is m den ouder dom van 81 jaar te Voorschoten overleden de heer L. H. van Wissen. De overledene werd te Wassenaar in 1849 geboren, werd in 1893 lid van den ge meenteraad van Voorschoten, 21 October 1909 wethouder en bedankte als zoodanig in Juli 1927. In de raadszitting van Vrijdag 29 Juli 1927 heeft de heer E. Vernède, burgemees ter van Voorschoten, op uitvoerige wijze de vele diensten, verricht in het belang van en bewezen aan de gemeente door den overledene, geschetst en werd besloten den afgetreden wethouder een schriftelijke dankbetuiging te zenden. Voort» heeft de heer L. H. v. Wissen 40 jaar zitting gehad in het armbestuur van de R.-K. Parochie te Voorschoten. Hij was een man van weinig woorden, die de zaken en vragen van verschillende zijden liet belichten, alvorens hij zijn meaning uitte, maar tevens iemand met een stand vastig karakter. Hij rustte in Vrede. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN Dr. C. J. VELTKAMP TE KATWIIK. Hedenmorgen om 12 uur vond te Katwijk onder groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats de teraardebestelling plaats van wijlen Dr. C. J. Veltkamp, oud-inwoner der gemeente Katwijk, laatstelijk wonende te Edam, die tengevolge van een auto-onge luk overleed. Nadat Ds. Meyering, gèref. pre dikant te Katwijk aan den Rijn, ten huize van de familie een lijkrede had gehouden, werd het stoffelijk overschot in de familie kelder nedergelalen. Hierna trad naar vo ren Ds. Meyering, die een grafrede sprak, en vervolgens de goede hoedanigheden van de overledene schetste. De kist was bedekt met vele bloemstuk ken o.a. van de familie en kennissen Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de voorzitter de heer Dr. Poelman uit Edam en de secretaris van den Kring Edam van Artsen die eveneens'n rede uitsprak, de doc toren Hueting Sr. en Jr. uit Katwijk, Dr. de Miranda uit A'dam, Ds. Kalkman uit Kat wijk, de Kerkraad der Geref. Kerk van Kat wijk. de Gemeente-Secretaris van Katwijk. Allen aanwezigen werd door een oom van den overledene namens de weduwe en ver dere familie dank gezegd voor de betoonde belangstelling. Diep onder den indruk ver liet men den doodenakker. overtuigd zijnde een braaf en edel mensch ten grave te heb ben gedragen. Ook zijn patiënten te Edam zullen hem noode missen, daar de over ledene ook daar zeer gezien was. Hij rustte in vrede I INBRAAK. In den afgeloopen nacht is bij den slagef D. aan de Leidschc vaart te Haarlem ingebroken. De dief heeft voor f. 34-5 aan vlee9ch waren en een compleet radio-toestel meegenomen en is in een auto gevlucht. o WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN De politie le Weert (Limb.) heeft gear resteerd den automobilist R. uit Den Haag, die door de recherche van de residentie werd gezocht wegens het plegen van ver schillende diefstallen. R. die nabij Weert een auto-ongeval kreeg is op transport ge steld naar Den Haag. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het 2e Blad. De volgende passagiersschepen zijn Don derdag 11 December in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland. Aludra. Ouessant Radio Collies, Para maribo Radio Edam. Habana Radio Flandria, Scheveningen Radio Indra- poera, Insulinde, J. P. Coen, Kon. d. Nederl., M. van St. Aldeg., Nw. Amsterdam, allen Scheveningen Radio Oldekerk. Port Su dan Radio Orania. Cerrito Radio Pa- tria, Scheveningen Radio Pr. d. Ned.. Scheveningen Radio Randfonlein, Rugby Radio Rietfontein, Rugby Radio S. Bo livar, Scheveningen Radio Slamat, Sche veningen Radio Spaarndam, Cabo Fi- nisterre Radio Statendam, Scheveningen Radio Tjerimai, Marion Radio W.G.C. Volcndam, Scheveningen Radio Zeelan- dia. Scheveningen Radio. AMSTERDAM, 10 December. Een zwakke markt. Margarine Unies flauw; overige In- dustrieele fondsen lager. Koninklijke, Sui kerwaarden en Rubbers gedrukt. Tabakken gedrukt. Scheepvaarten en Mijnwaarden ver onachtzaamd. Amerik. fondsen onregelmatig. Bij de opening was de beurs niet slecht gedisponeerd ofschoon variaties beperkt waren. Op de Industrieels fondsenmarkt vormde zich een flinke hoek in de Unie Levers die op ongeveer de vorige midden- prijzen begonnen. Weldra bleek er nog al wat aanbod te bestaan en onder toene mende inzetten daalde de koera ruim 10 pet. liet aanbod schijnt zijn ontstaan te danken aan berichten over slechte resultaten van enkele verleden jaar geformeerde dochter ondernemingen. die dan ook geen dividend uitkeerden. De slechte invloed van deze daling uit gaande, beïnvloedde de geheele markt. De Philipswaarden zagen het begin beurs be haalde avance verloren gaan en de Ao- coustiek-aandeelen moesten enkele pCt. prijsgeven. Aniems waren niet veel veran derd, doch de claims konden zich niet ge heel handhaven. In Koninklijke ging het vrij druk toe. De inzet kwam boven de vorige prijzen maar laler werd hel avance mitsgaders nog eenige pCl. weer te niet gedaan. Tabakken waren weinig veranderd, en met nog minder handel. Rubbers moealen zich een kleine opoffe ring getroosten in navolging van den pro- ductenprijs. Suikerwaarden hadden een be perkte markt. Aanvankelijk konden honger prijzen worden bedongen, maar weldTa weid ook hier een dalende koersriefhting inge slagen H.V.A.'s waren tenslotte zoo goed als on veranderd. Mijnwaarden en Scheepvaarten bewogen zich geheel op den achtergrond. De Yankee-markt was stil en iets onregelmatig. Anaconda's liepen lichtelijk terug, waar tegenover o.a. Bethlehem Steel en United Stalts Steels wat hooger golden. Prolongatie 11/2 pet. WISSELKOERSEN. Engeland 12 06 1/16, Duitschland 59.24, Frankrijk 9.75 3/4, België 34 69 1/2, Zwit serland 48.13, Oostenrijk 37.97 1/2, Dene marken 66.45, Zweden 66 62 1/2, Noorwe gen 66.45, New-York 2.48 1/4. AMSTERDAM, 10 December. Veemarkt; 239 vette kalveren, le kw. f. 1 061 15; 2e kw. f. 0.90—1.04; 3e kw. f. 0.80—0.90 per K.G. levend gewicht; 35 nuchtere kalveren 12—21; 700 varkens, vleeschvarkens 90 110 K.G., 60—61; zware varkens 5860; vette varkens 56—57 per K.G. sl.gew. BAZERSWOU'DE. 8 Dec. Aanvoer 5773 stuks. Kippeneieren f. 7.009.50 per 100; eendeneieren f. 7.007.25 per 100: hanen f. 1.50 per stuk. KOUDEKERK. Rijndijk, veiling van 10 December. Aanvoer 1865 eieren. Kippen eieren f. 8.00950; eendeneieren f.6 00— 7.20; kippen f. 0.751.35 per stuk; hanen f. 1.75; kuikeneieren f 6.758.00. ROELOFARENDSVEEN 9 Dec. 1930 Tomalen 609 90 per 100 pond. Kropsla 205.70 per 100 krop. WOERDEN. 10 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 261 partijen. Prijs- 3438; met Rijksnnerk le kw. 4043, 2e kw. 3638. Handel traag. 3-1 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3