Enorme Prijsverlaging Kinderkieeding! King of Jazz 39 ct. MEUBELEN! Luxor-Theater fereldcrisis Visitekaartjes Fa. van Kloeten Abonneert U op het „Leidsch Dagblad", Kantoorbediende (Vr.) Zelfst Huishoudster UIT DE RIJNSTREEK. MANTELS en JASJES JURKEN PAKJES TRUIEN PULLOVERS HOEDJES KAPPEN Haarlemmerstr. 96-98-100-113 vanaf 1.85 65 ct. 95 ct. 38 ct. 48 ct AL ONZE MOOIE EN NIEUWSTE KINDERKLEEDING VOOR SPOTPRIJZEN 28 ct. 38 ct. ZIE DE ETALAGES! A.R.DEJ0NG FRITS TINGEN Kippendieven Gesnapt en Gedood. ETAGE Vertegen woordiger DE 100 STUKS - Wethouder J. A. Mens slaat niet onsym pathiek tegenover het voorstel Limburg. Wethouder C. Eggink Sr. maant aan. in deze moeilijke tijden, tot dubbele voorzich tigheid. Het is beter thans wat te doen, dan nu te veel en straks te moeten Aop zetten. Er is een grens. De heer Braggaar repliceert en zegt, per soonlijk ondervonden te hebben, wat het is werkloos te zijn geweest. Hij spreekt dus uit ervaring. Hij is een groot voorstander van organisatie, maar daar is op het oogen- blik niet iedereen mee geholpen, hij zou de regeling Limburg volgend jaar willen zien toegepast Na nog enkele besprekingen wordt het voorstel Braggaar in stemming gebracht en verworpen met 10 tegen 1 stem (vóór J Braggaar) en vervolgens het voor stel Limburg aangenomen met algemeene stemmen. Hierdoor zullen dus uitgetrokken werkloozen één_ dag langer kunnen werken. De Ned. Hen*. Begraafplaats een punt van bespreking sedert vele jaren zal nu worden opgeknapt De gemeente is overeengekomen met kerkvoogden van de Ned Hen'. Kerk dat. zonder uitzondering, een ieder op deze begraafplaats kan worden begraven en op dezelfde voorwaarden on tarieven als gel dende voor leden van dit kerkgenootschap. Deze overeenkomst geldt 25 jaar. Het maken van een hek met muur en het bouwen van een lijkenhuisje zal openbaar worden aan besteed. het graafwerk kan door werkeloo- zen worden uitgevoerd. Het geheel gaat in eigen beheer. De heer Braggaar kan zich heel goed er mee vereenigen dat alles in eigen beheer wordt uitgevoerd. Hij vraagt of de arbeiders legen contractloon zullen wor den te werk gesteld en arbeiders uit Voor schoten Voorts of het gemeentebestuur de zekerheid heeft dat alles goed onderhouden zal worden en de oude toestand niet terug zal keeren? De heer D. Limburg heeft voor toezicht op de begrooling f 350 gezien, deze post kan zeker vervallen? Beide heeren worden beantwoord en het voorstel met algemeene stemmen goedge vonden. Tenslotte worden enkele besluiten comp tabiliteit genomen Bij den rondvraag deelt de heer J. Braggaar mede dat voor enkele wken in het Burgemeester Vernèdepark pri vaatpuiten op klaarlichten dag zijn geledigd, hetgeen hij politieverordening verboden is. Spr. wenscht hierop de aandacht te vesti gen. Het was geen reparatiewerk. Het laatste punt ontheffingen schoolgeld wordt in besloten zitting behandeld. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het R.K. Kerkbestuur van „De Goede Herder"- alhier werd aanbesteed. A. het bouwen van een kerk; B. het bouwen van een kerk met toren; C. het bouwen van een kerk met toren en kosterswoning. Het aantal inschrijvingen bedroeg 30. Laagste inschrijver firma Venhoven en Evers te Heemstede voor: A. f. 161.843, B. f. 1.82 9-18 en C. f. 192.848 en hoogste de firma Berends en Braam te Nijmegeiï voor A. f 199.900, B. f. 231.500 en C. f 243 800. De gunning werd aangehouden. ZEVENHOVEN. De bouw van een noodstelling voor den heer A. Looy is opgedragen aan de hee- ien van Gasteren en van Scheppingen aan den Hoef. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Vereen. T.B.C. f.500 subsidie. Werkverschaffing. Gisteravond te 7 uur kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering bij een. Voorzitter; burgemeester dr. Lovink. Secretaris: K. Salverda. Aanwezig 16 raadsleden. Afwezig de heer Ruting. De voorz. opende de vergad. met gebed. Ingekomen stukken: le. de motie, aangenomen in de vergade ring van werkloozen in de gemeente B. en W. stellen voor die motie voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Den Uijl wenscht haar te be handelen bij punt 2 van de agenda. 2e Schrijven v. d. Diaconiën der Ned. Herv. gemeenten en van het R.K. Armbe stuur waarin gevraagd wordt van gemeente wege maatregelen te treffen ter bestrijding der werkloosheid en een steunregeling. Agenda 1. Voorstel van B. en W. tot toekenning van subsidie over 1930 aan de vcreeniging tot bestrijding van tuberculose alhier en af wijzing van het verzoek om extra-subsidie over 1929. Dit voorstel werd in de vergade ring van 24 Nov. j.l. verdaagd wegens het staken der stemmen. De heer Boeren vraagt waarom het Be stuur der Vereen, nog geen gelegenheid ontving aan B. en W. opening van zaken te geven. De voorz. antwoordt, dat daartoe nu nog geen gelegenheid was. maar dat het Be stuur in de maand Januari daartoe volop in staat gesteld zal worden. Verder informeert de heer Boeren naar f 300 die terugbetaald is voor ontsmetüngs- kosten. Hem wordt gezegd, dat die gelden betaald worden aan hel Groene Kruis De heer Boeren wijst in het belang van de zaak nog op het feit, dat thans voor een patiënt, die reeds van Januari af op uitzen ding wacht, hulp gevraagd wordt bij het Burgerl, Armbestuur. De voorzitter stelt nogmaals voorop, dat het hier niet in de eerste plaats gaat om de al of niet bereidheid om tuberculeuse patiën ten te helpen, 't Is de kwestie: mag dit be stuur zonder voorkennis van B. en W gel den uitgeven en die straks terugvragen. Als de heeren straks voldoende opening van zaken geven, zal het aan B. en W. niet liggen als er geen voldoende regeling tot stand komt. Het voorstel van den heer Boeren om zon der eeni-ge voorwaarde f. 550 voor dekking van het tekort toe te staan en waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, wedervaart nu eenzelfde lot: 8 st. voor, 8 st. tegen. Alzoo verworpen. Hierna wordt het voorstel van den heer Sprev. dal bedoelt f.500 toe te slaan, mits bel bestuur van particulieren ook f 500 steun verkTijgt, met algemeene stemmen aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. om le besluiten lot hel aanleggen van een weglichaam van zand met koolasch afdekking vanaf de straat bij de Ghr. school voor U.L.O. tot de GnSlaan. De heeT Den Uyl houdt een lange rede. Voorop stelt hij, dat dit voorstel bij lange na niet genoeg biedt. Zeer uitvoerig geeft hij aan hoe de wereldcrisis, waardoor er op het oogcnblik naar sc-hatjing 15 millioen werk loozen zijn. z.i. alleen opgelost kan worden door een grondige verandering van de hui dige. maatschappelijke verhoudingen. (Stem men: Moskou!). De gemeentebesturen zijn nu verplicht werk te verschaffen, maar als dit productief werk is. dan moet ook een loon uitbetaald worden gelijkstaande met dat van hel vrije bedrijf. Daarnaast moet een steunregeling ontworpen worden. Spr. zou daartoe die, welke in Gouda geldt, als norm willen doen gelden. Hij zou willen, dal een commissie van advies benoemd werd. be staande uit 3 raadsleden. 3 1 eden-vakvereen. en een voorzitter, door B en W. aan te wijzen. Aan bet slot van zijn beloog stelt de spr. een motie voor waarin die gedachten worden belichaamd. Daar deze motie niet onder steund wocR, vormt zij geen punt van be raadslaging. De heer Bevgshoef zal alleen voor dezen wee stemmen, omdat het een middel tot werkverschaffing biedt. Verder vTaagt hij of het niet mogelijk is de zandaanvoer te laten geschieden door schippers, inwoners der gemeeote. De heer Spreij acht het een zaak van veel belang, dat B. en W. nog andere mid delen ter bestrijding van dit kwaad bera men. Op de vraag hoeveel werkloozen er zijn luidt het antwoordop 't oogenblik 300, waarvan er 80 k 100 aan dezen weg te werk kunnen worden gesteld. De heer Koren vraagt waar dan de,ande ren heen moeten. De heer Roeren zou de gedachte van den heet Den Uijl willen combineeren met het verzoek van de drie kerkelijke armbestu ren en aan het Burgerl. Armbestuur uit breiding willen geven. De voorz. zegt, dat de memorie van ant woord op de begrooting reeds een zinsnede bevat die betrekking heeft op deze zaak. Gaarne zullen B en W. weer een regenng ontwerpen ui den geest van die van 1929, welke wederzijds zoo goed voldeed. Hij ziet niet in, waarom die taak aan een speciale commissie moet worden opgedragen. De plaatselijk*1 schippers kunnen bij dit werk allicht niet zoo goed geplaatst worden als bij andeTe ook noodige werkzaamheden, waarbij zand aangevoerd moet worden. De heer Den Uijl betoogt dat die steun regeling er al had moeten zijn en komt er tegen op dat thans bij rioolwerk een loon van f 16.SO betaald wordt. De heer Ten Cate Rrouwer zou na willen laten gaan. welke werkpn in de naaste toe komst voor uitvoering in aanmerking komen en drinst er ook op aan. dat de plaatselijke schippers zand zullen aanvoeren. De heer Den Ouden wil de uitvoering van dit werk aan R en W. overlaten Hii meent, dat hier niet gesproken kan worden van productief werk, want was er geen groote werkloos heid geweest dan was deze weg in de eerste jaTen niet. gekomen. Spr. heeft gToot respect voor de vakorga nisatie en bestri'dt den heer Den Uijl als deze beweert, dat er bii een vorige gele genheid niet met de gezinsbehoeften gere kend is. Wofchouder Van Leeuwen zegt. dat de werken t.hans in uitvoering, alle verband houden met werkverschaffing. Aanbesteding was voor de gemeente vee.l voordeeliger geweest. Nadat nog enkele heeren hadden gere pliceerd. wordt het voorstel van B. en W. z.h.st aangenomen. (De heeren Corn en v. 't Riet verlaten de vergadering). 3. Voorstel van B. en W. tot aankoon van den Molenvliet en peTceelen grond nabij dien Vliet, met het doorvanrtreeht door den Vliet van den Polder Kerk en Zanen en van Gebrs. O. P en P. J. van S-hie. De heer Boeren informeert of er omtrent de afdeelintr van den publieken weg onder handeld is met eieenaren van de aangren- zeodo cTonden Nadat hij hierop een bevredigend ant woord ontvaneen heeft wordt het voorstel z.h.st. aancenomen. Rondv^me. De heer Den üiil vraavt waarom R. en V or> ee naanvraxsr aan do A. .T C om eebruilarakin? van het trvm- nnriioklokaal der O. T,. Pr.hool geantwoord hebben dat de verhuring der cemeente- rieendomme-n bii den Pnad thuis hoort. Waarom is dit lokaal onlanrs wel verhuurd a^o e<m vereen, voor evm na stick 1 De voorz. verzoekt den vraeer deze zaak bü de behandeline der begrooting aan de orde te stellen. De heer Den UijlDat is een afschuif systeem. De he°r Roreshoef drukt ziin sniit er over uit, dat de heer Ten Ca te Rrouwer in een voritre vergadering eenieszins hla- meprend sresnroken heeft over een advo caat. Spr meent dat die advocaat niets te vpel trcTekeod heeft- De heer Boeven drinert er op aan. dat de foopariiTrn tot de kinderspeeltuinen na een behaald uur gesloten worden De heer Veltman klaagt over den last d' -r> bpwoners van de Noorder Nassaustr. rtid^vyinden van de laners liggende sloot en de ornwoners van de Z^dsteenfabriek van overwaaiend roet en vuil Voor al de raken wordt onderzoek too- gereed- Hierna sluiting der openbare vergade ring. die door een talrijk publiek werd bij gewoond. Geen vleescb- maar blikkeming. Bii de ingebruikneming van de nieuwe noodslaehtplaats alhier, welke in October j.l. officieel is geopend, is een aanvullende plaatselijke verordening in het leven geroe pen. welke o.m. voorschrijft, dat van elders ingevoerd vleesch op de noodslachtplaats moet. worden gekeurd, aldus schrijft men ons uit die plaats. De betrokken ambtenaren, aldus het ..Hbld.'' zijn echter van oordeel, dat onder deze bepaling eveneens vallen de verduur- 7,aamde vleesch waren, welke in blikjes ver krijgbaar zijn, zoodat de comestibleshande- laren telkens, wanneer zij een hoeveelheid blikjes van hun leveranciers ontvangen, zich daarmee aan de noodslachtplaats moe ten vervoegen. Hier wordt dan, zonder dat de inhoud aan een onderzoek kan worden onderworpen, een stempel op het blikje ge zet en de winkelier betaalt voor deze „keu ring"welke in dezen vorm natuurlijk geheel overbodig is en ook omdat de inhoud op de fabrieken van herkomst reeds door ambtenaren is onderzocht, eenige centen per kilo keurloon. Deze handelwijze, welke voor zoover be kend in geen enkele andere gemeente van ons land wordt toegepast, heeft in de be trokken kringen heel wat ontstemming ge wekt. Men beschouwt een dergelijke toe passin»? van de verordening als een nooit door den raad bedoelde belasting op vleeschconserven en men heeft dan ook be sloten, aan de verplichting tot keuring niet meer te voldoen. De Kantonrechter zal dan maar moeten uitmaken, wie in deze gelijk heeft. Aanrijding. Gisteravond werd in de Raadhuisstraat een ongeveer 7-jarig zoontje van de Wed. van D aangereden door een wielrijder, die volgens ooggetuigen zeer onbesuisd moet hebben gereden.'Het ventje, dat tegen den grond werd gesmakt, werd bloedend aan zijn hoofd verwond. De opbrengst van de collecten gehou den in de Geref. kerken de Ruyter- en Raadhuisstraat bedraagt f. 338.45. AARLANDERVEEN. TWEEDE PLUIM7EETENT0 ON STELLING. De officieele opening. Voor de op Vrijdag 19 en Zaterdag 20 December a.s. te houden 2e nationale tentoonstelling van pluimvee, watervogels, en konijnen, uitgeschreven door de vereeni- ging van pluimvee- en konijnenfokkers „Eendracht" alhier, blijkt een enorme be langstelling te bestaan; naar men ons mededeelde kwamen niet minder dan 250 inschrijvingen binnen tegen 110 hel vorige jaar. Ongetwijfeld belooft de tentoonstelling dan ook weer een waar succes te worden. Naar wij voorl9 vernemen zal de officieele opening plaats hebben Donderdag 18 De cember a.s. des avond9 7 uur door den E.A. heer burgemeester dr. H. J. Lovink. o RITNZATERWOUDE. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de o. 1. school alhier heb ben zich 10 sollicitanten aangemeld. o TER-AAR. JAARVERG. „DB HOOP GELEIDT ONS". De een tralis a tieplannen. Het onderwerp „centralisatie der 3 groen- tenveilingen" houdt nog steeds de gemoe deren der tuinders bezig en heeft ae be langstelling van vele niet-tuinders, zoowel hier als elders. En zoo valt het niet te verwonderen dat de gistermiddag is café ,,'t Centrum" ge houden jaarvergadering van de Algem. Groentenveiling „de Hoop Geleidt Ons", kort weg genoemd ,,'t Anker" stond in het teeken van éénwording der veilingen. De overige agendapunten zonken hierbij in 't niet. De voorzitter, de heer Job. Kroon, opende de vergaderings met een kort welkomstwoord aan de 83 opgekomen leden. Nadat de notulen door den secretaris, de heer A. Kammeraat waren voorgelezen volg de diens jaarverslag. Hieruit bleek, dat in het jaar 1930 de omzet slechts bedroeg f. 170.610 zijnde plm. f. 100.000 minder dan in 1929. En dat, terwijl het jaar 1929 ook reeds met een zwarte kool staat aan- geteekend vanwege de slechte uitkomsten. Do voorzitter be prak hierop de aanvrage om steun voor den tuinbouw, bg Ged. Staten ingediend, en deed mededeeling van het besprokene in de conferentie met de com missie uit Ged. Staten, welke de vorige week ten raadhuize werd gehouden, inmiddels wordt reeds verlangend naar crediet aitge- zien en is het zaak voortgang te maken met het samensmelten der veilingsvereenigingen tot één groote bond. Het bestuur wil Jen leden, nu er van de zgde van „St. Phocas" nog niet veel animo voor het. dpor do c.Dlrajis tecemmissi? cn'.worpen, pla sch.nt te bestaan, nogmaals in de gelegenheid stel len zich uit te spreken. Uit de gehouden stemming blijkt dat do leden homogeen zijn met het bestuur. Met bgna algemeene stemmen werd besloten too te treden, tot de nieuw te vormen centrale veiling. Zal Woensdag de beslissing vallen? Wg vernemen dat op initiatief van den L.T.B. a.s. Woensdag een conferentie zal plaats hebben met de besturen der 3 vei lingen en de centralisatiecommissie. Men verwacht dat hier de beslissing zal vallen of het bestuur van „St. Phocas" al-dan-niet tot verdere medewerking aan het totstand komen van één veiling, in den geest van het plan der commissie, bereid is. WADDINXVEEN. De Zwemclub „De Gcnwe" De Waddinxveensche Zwemclub ..de Gouwe" hield haar algemeene vergadering. De voorzitter opende de vergadering, waar na de door den secretaris voorgelezen notu len werden goedgekeurd. Door ongesteldheid was de penningmeester verhinderd de ver gadering bij te wonen. In diens plaats gaf nu de voorzitter een kort financieel verslag over het afgeloopen seizoen. Als punt 4 stond op de agenda: Mededeelingen omtrent het oprichten van een reddingsbrigade. De secretaris gaf hiervan een toelichting, waar op een langdurige discussie volgde, zonder, dat men tot overeenstemming kon komen. Een voorstel van den heer van Lange om eenige heeren uit Boskoop uit te noodigen voor het houden van een lezing met licht beelden omtrent doel en werken der Red dingsbrigade werd aangenomen. Hierna volgde de uitreiking van den op 4 September j.l gehouden onderlingen wed- stijd. Over een te houden feestavond in Februari werden ook nog eenige mededee lingen gedaan. Een aardige verloting volgde tot slot van de druk bezochte vergadering. Door de Kamer van Koophandel, afdee- ling.Gouda en Omstreken is op het verzoek om subsidie van de vereenigde winkelier? alhier voor de reclame-week overeenkomstig het advies van het Bureau afwijzend be schikt. Tot stoker van de centrale verwarming aan de O. L. School aan het dorp is benoemd de heer D. Jongejan. o WOUBRUGGE. Kostelooze inenting. Alhier zal gelegenheid gegeven worden tot kosteloos in- en herinenting op 10 Dec a.s. en wel voor het dorp ten huize van dr. Lotlh, des n.m. 2 uur en voor de buurtschap Hoog- made des n.m. 2.30 uur in het gemeente lokaal aldaar. Raadsagenda. De raad der gemeente komt Donderdag a.s. voormiddag 9.30 uur bijeen. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Mededeelingen (zeer belangrijk). 3. Rondvraag. De bouw van 16 eensgezinswoningen voor rekening van de woningbouwvereeni- ging ..Nieuw Leven" is heden gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren Groen en Bregman te Benthuizen voor de soon van f. 37.400. Bij de gehouden stemming is tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk herkozen de heer P. Vromans en tot diaken do heer K. de Brum. Voorts zijn tot notabelen her kozen de heeren C. Verweij en G. v. d. Boon. Ccvt/er/'c 5078 BQ 1.1. v. d. BUI Haarl.straat 11 Vindt U altijd iets dat 'n ander niet 3225 (heeft. Ameublement, t. 28, 2 Crapauds, 4 stoelen f 65, Divans f. 13, Kleeden f. 9. Dressoir f. 30, Buffetten f. 59, Kasten b 25, Rooktaufeuds f. 16, Fauteuils f. 9.Eiken Ledikanten f. 22, Spiraals f. 9, Theemeubels t. 11, Radiokasten f. 14, Tafels f. 11. Tafel kleeden f. 9.50. 5079 Repareeren - Stoffeeren A. BOTER, Meubelmaker, Mare 37 t.o. Herv. Kerk. Woensdagmiddag 2 uur GROOTE AFSCHEIDS-MATINEE van PAUL WHITMAN in de 6523a Bespreek vooral uw plaatsen, want het zal storm loopen> l» en wereld revolutie SPREKER: NUT Steenschuur Declamatie D0HDERDAG 11 DEC. TOEGANG VRIJ R. A. C. ii Een kippenhouder te Tlel had veel last van ratten in en onder de kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen ot kuikens doodgebeten. Meer dan een Jaar lang probeerde hij allerlei mid delen, echter zonder uitwerking. Ten slotte kocht hij een doosje Rodent, dat hij op de voorge schreven manier gebruikte. «Het resultaat is werkelijk verrassend" schrijft hij. .Een kwartier nadat het met Rodent besmeerde brood was uitgelegd, was het reeds veidwenen". Toen hij ons dal 4 weken later berichtte, had hij J;een rat meer gezien. Rodent aalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop heden een doosje van 50 cL of 1.- bij Uw drogist. Imp.: Fx B. Meindersma - Den Haag. F 32 3751 Op rustig handelskantoor is plaatsing voor jongste Vr. Be diende. Goed typen en hand schrift vereischte Brieven met referenties Bur. van_dit Blad onder No. 5058. te huur gevraagd, ot 2 gr. KAMERS; omgeving Breestr., N Rijn, Boterma-kt Zuider- zichi Brieven Bur van dit Blad onder No. 5035. Helte Dame, 47 iaar, P.G. zoekt plaatsing als Hoog loon geen vereisebte. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 5080. Een ingevoerde Vleeschwaren- fabriek in Zuid-Holland vraagt voor direot voor Leiden en omliggende plaatsen een beslist goed ingevoerd Brieven met referenties Bureau van dit blad onder No. 5081. Door het verbindend worden der uitdeelingsljjst is het iail- lissement van N. J. PLANT- F£B£R, kapper, wonende te Leiden, gtilndigd. Mr. G. H. WISSENBURGH 9 December 1930. 5083 bedrukt met Uw naam vanaf BRKESTRAAT 52 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7