J. BAALBERGEN UIT DE OMSTREKEN. U komt toch ook Muziek-Uitvoering? ARIE POST BAALBE RGEN AALSMEER. DE HEER D. SPAARGAREN Czn. f Een bekend ingezetene ging been. Alhier is. na een langdurige ongesteld heid, overleden de heer D. Spaargaren Czn., in den ouderdom van bijna 65 jaar. Met den heer D. Spaargaren is een zeer bekende en populaire persoonlijkheid voor altijd heen gegaan. niet alleen in de gemeente zelve, doch ook ver daarbuiten. Vóór dat Spaar garen door zijn ziekte gedoemd was zijn werkzaam leven los te laten, was hij toch de bekende graanhandelaar, dien men steeds op de beurs te Hoofddorp, zoowel als te Am sterdam en Rotterdam kon aantreffen en die zich door zijn vriendschappelijken omgang en aangenaam karakter een groot aantal vrienden had weten te venverven Boven dien vond Dirk zoo werd hij steeds kort weg genoemd steeds tijd, om zich voor velerlei maatschappelijk werk te geven. Zoo was hij president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. voorzitter van de vereeniging „Nut en Genoegen", lid der commissie van toezicht van „Aalsm. Fanfarecorps", voorzitter van de afd. Zoelwatervisscherij, jarenlang voor zitter van de ijsclub „Uiterweg", had een •Mal jaren als lid zitting in onzen gemeen teraad en heeft verder talrijke leidende func ties op velerlei gebied bekleed. Dirk was een echte Aalsmeerder van den ouden stam- stoer en welbewust ging hij zijn weg, ande ren ten voorbeeld door werkkracht en door- lastingsvermogen. vooral waar het gold zich te geven ten algemeenen nutte. Het over lijden van den heer D. Spaargaren za! dan ook ongetwijfeld in breeden kring met groote droefheid worden vernomen. Aten had den eertijds zoo etoeren man nog menig jaar toegedacht. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn, een sleepende ziekte ondermijnde langzaam maar zeker zijn krachtig gestel lot de dood ook hem heeft opgeêischt tot eeuwigen rust. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Donderdag middag op de algemeene begraafplaats aan den Stationsweg alhier. De raad der gemeente komt Woens dagmiddag in openbare vergadering bijeen. deze waren beter. Maar de prijzen waken heel wat lager. Toch is er reden tot tevre denheid. De teelt was loonend en dat wil in dezen tijd van malaise heel wat zeggen en geeft zeker reden tot dankbaarheid. Dit jaar is gebleken, dat de uitbreiding van de narcissenteell hier aanhoudt. Enke len zijn ook begonnen met de teelt van hyacinthen neze gewassen stonden best. Wel een bewijs, dat de Katwijksche gronden zich ook voor hyacinthenteelt uitstekend leenen. Hierna kreeg de secretaris, de heer T. Noort, gelegenheid de notulen te iezen, welke werden goedgekeurd. Het volgende punt van de agenda was de bespreking van den beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering, welke 16 Dec a.s. gehouden staat te worden Op voorstel van het bestuur werd besloten om bij de candi- daatstelling van het Hoofdbestuur te steu nen de candidatuur van Ernst H Krelage te Haarlem, aftredend voorzitter en voorts van de heeren J Valkering Tzn te Limmen en J C. v. d. Meer te Noordwijk. Over het voorstel van het Hoofdbestuur om een regeling te treffen, teneinde het ple gen van fraude tegen te gaan, ontspon zich een langdurige bespreking Tenslotte werd besloten aan de afgevaardgiden vrij man- daal te verleenen. Voorts werd besloten te steunen een voorstel om te komen tot oprichting van een keuringsdienst voor te veld staande tulpen. De kosten zullen gedragen worden door hen, die er gebruik van maken Ten slotte deed de voorzitter mededee- ling omtrent de uitvoering van het plan om door de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen bollen in bloei te doen trekken. Er zijn 89 deolnemers. Er bestaat dus groote animo. De datum van de ten toonstelling is voorloopig vastgesteld op 25 Febr. in de schuur van den heer Nic. Bos. Van dr. Hueting was bij het bestuur een wnardeerend schrijven ingekomen met de toezegging een prijs beschikbaar Ie zul len stellen De voorzitter sprak de hoop uit. dat dit goede voorbeeld navolging zal vinden. Tot afgevaardigden naar de Alg Verg. werden uilgekozen de heeren Nic. Bos en T Noort en tot plaatsvervangers de heeren G. v. d. Perk en C Boskamp. Na de gebruikelijke rondvraag volgde de sluiting. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Intgefkomon: Johanna A. L. C. Horning, onderwijzeres van Arnhem Johanna van Vliet, verpleegster van Alphen a. d. Rijn Roelof de Groot, boerenknecht, van Zuid- wolde Stoffel Looy, grondwerker, van Boskoop. Vertrokken- Gen-it Egbert Freeman, op zichter. naar Amsterdam Frederik van Maetrigt, zonder beroep, naaT Amsterdam Sfarinus Quist, arbeider, naar Waddinxveen. HAARLEMMERMEER. a.s. Donderdagavond half aebt to Eatwijk-aan-Zee, op da met medewerking van Declamator. DC* Knarten .nan de zaal van Chr. Prot Belonken verkrijgbaar. 5069 EEN KWALITEIT ZONDER WEERGA vindt U bij 5060 V terwijl de Prijzen uiterst laag zijn. Voorstraat 43 - Katwijk-aan-Zee Meubelen, Bedden, Tapijten, Linoleums, enz. LISSE. Instelling nachtveiligheidodienst. De Lissesche Nachtveiligheidsdienst is mei zijn werkzaamheden begonnen Vanaf 1 Dec. worden de perceelen der personen die zich bij den Nachtveiligheidsdienst heb ben aangesloten, gedurende den geheelen nachl bewaakt Niet alleen tegen dieven en inbrekers, doch ook wordt gewaarschuwd bij brandgevaar of stormschade Ook bij ziekte worden door de bewakers diensten gedaan door het inroepen van geneeskundige hulp. De bewakers worden volgens het klok- controle-systeem den geheelen nacht ge controleerd. Vertooninc dm Zuiderzeefilm. Voor de Maatschappij tot Nul van het Algemeen werd alhier in hotel ..De Witte Zwaan" een Zuiderzeefilm vertoond. Zeer velen waren gekomen om deze film te zien en het is voor hen allen een mooien avond geworden. Na eenige mededeelingen en verwelko ming van den heer C. S. de Back, ving laatstgenoemde aan met het afdraaien van de film. Aangevangen werd met een schematisch overzicht van het plan tot demping van dc Zuiderzee. Per vliegmachine maakten we dan een tochtje mee langs de kust en de in werking zijnde dijkbouwing. Van dichtbij krijgt men vervolgens een kijkje op hel reusachtige werk. Het baggeren van het keileem door de reusachtige bag germolens in volle zee. Het mengen van zand en grint en klei tol cement Vervolgens het maken van de bekisting en het gewel dige binnenwerk. Daarna het storten van het cement in dit zeer solide onderwerk. Tot in de kleinste details krijgt men van nabij te zien hoe alles in z'n werk gaat. Het vervoer, hel storten, het leggen van een „loodbodem" enz. 9 Tn het bijzonder is op deze Tilm vast gelegd de afsluiting van de N W. polder. Deze laatste tegenstand te overwinnen, blijkt niet het minste werkt Sterk bruist het water en zuigt de polder in Maar de reusachtige kranen grijpen hel keileem en de Belgische 9teen, het puin en verder be- noodigde ingrediënten en laten hel los bo ven de juiste plaatsen. Vol bewondering komt men le slaan voor d" ondernemingszin van ontwerpers en uit voerders. En niet het minst voor de stoere mannen die dit moeilijke en gevaarvolle werk da gelijks verrichten Een dankbaar applaus steeg op toen de laatste meters film het oog waren voorbij getrokken. Het was een interessante en leerzame avond. Burgerlijke Stand. Geboren: .Tohanne9 Martinus Gerardus. zoon van G. E. Bergman en van C. M. v. d. Vlugt Cornelia, d van M Hordijk en van M. v. Biitterswijk. Ondertrouwd: C. Paauw en P. v. Oort. Gehuwd- J. Zwaan en- M. Spaargaren. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria Sophia, d. van Nicolaas Geerling en van Petronella van Duin; Clasina Maria, d. van Leonardus A. Duivenvoorde en van Geertruida M. van Eeden; Petronella Maria, d. van Jacob Par- levliet en van Johanna P. Lindhout: Jo hanna Jacoba, d. van Johannes van Duin en van Maria M. den Dekker; Karei Fran- ciscus, z. van Petrus V. van den Berg en van Elisabeth Ouwerkerk; Theresia Maria d. van Jacobus van den Ploeg en van Quirina Raaphorst; Cor Marinus, z. van Cor nell A. van Paridon en van Theresia D. Zwetsloot. Cornelis Johannnes, z. van Ja cobus do Winter en van Johanna C. Gaastra; Wilhelmina Maria, d. van Viillem van Wetten en van Catharina van den Burg; Catharina, d. van Martinus Geerlings en van Adriana van Kampen; Cornelia Elisabeth, d. van Franciscus Salman en van Petronella H. Mens; Adriana Geertruida Johanna, d. van Nicolaas Kors en van Mathilda G. de Klerk; Petrns Johannes Adrianus, z. van Adrianus P. W. van der Meer en van Anna Clemens; Johannes Cornelis Adrianus, zn. van Adrianus Duivenvoorde en van Geertruida van Roode. Arnoldus Hendrikus, zn. van Hubertus H. van Nobelen en van Huberdina Wgnands. Overleden: Petronella G. Hoog'and. 44 j., echtgenoote van Pieter Spreeuw; Nicolaas van Maria. 62 3., Catharina van Lieshout, 80 3.. wonende te Heemstede; Margaretha P. van Dijk. 42 j.; Jacoba van den Berg. 4 weken; Cornelis Petrus van Maria, 74 j.; Cornelis van der Endf, 80 j. Getrouwd: G. S. van Noort, 25 3. en Johanna W. van Gjjlswijk, 2?. j.: Johannes van der Slot. 2S j. en Wa. A. Vroljjk. 25 j.; J. de Groot, 28 j. en .J van Stgn, 23 j.; Adrianus J. A. Baatsen, 27 j. en Joha. M. van der Ploeg, 24 j.; L. L. van den Bereken, 27 j. en Anna Engelberta van Noort, 22 J. OEGSTGEEST. Tot gemeente-veldwachter dezer ge meente is door den Commissaris der Ko ningin van Zuid-Holland benoemd J. J. Vos, thans korporaal bij dc Militaire Politie te Amersfoort. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 12 December a.s in openbare vergadering bij een ter vaststelling van de gemeente-be grooting over het jaar 1931 en die der ge meente-bedrijven. SASSENHEIM. Oudheidkundige vondst. Nabij de ruïne van Teylingen is bij het delven op een tuin van de firma Gebrs. Bergman een Jacoba-kannelje gevonden. Het kannetje is nog geheel gaaf en 35 c.M. hoog. Zoo men weet. gaat het verhaal dat Jacoba van Beijeren, tijdens haar gevange nisschap op het slot Teylingen haar tijd doorbracht met het bakken van deze kan netjes. STOMPWIJK. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: H. W Goemans en A. Ver meer. OverledenA. Kool m. 60 j. Bevallen: A. M. v. Breeht geb. Catnp- fens z. VALKENBURG. Burgerlijke stand. OndertrouwdA. de Vries Dz. te Valken burg en B Meyering te Katwijk. De opbrengst van de collecten in de maand November hebben in de Herv. Kerk bedragen: voor de Diaconie f. 70.92, waar onder een biljet van f. 25; voor de Kerk f. 73.39 en de inhoud der bussen f. 15.69. VOORSCHOTEN. De weldadigheidszegels. Alhier he-eft zich een comité gevormd voor den verkoop van weldadigheidszegels, bestaande uit de dames: Freule Schimmel- pemninc-k van der Oye, mevr. ds. Fortgens, mevr. dr. v. d. Stoel, mej. G. Eggink en den heer O R. I. Viveen. Het koopen dezer zegels wordt hierbij ten zeerste aanbevolen. GEMEENTERAAD. Buitengewone belangstelling op de publieke tribune Een meevaller inzake de over dracht van de brug over de Dobbe- wetering Een verlicht nienw toren- nnrwerk Uitgetrokken ueoruani- seerde werkeloozen meer steun De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen Voorzitter: de heer E. Vernëde, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering door den waamemenden secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. 1 Voor kennisgeving worden aangenomen de ingekomen 9tukken. een aantal missiven of mededeelingen van Ged. Staten van Z.- Holland oa waarin mededeeling wordt ge daan van hel maximum aantal vergunnin gen voor den verkoop van sterken drank in het klein is bepaald op 8 en een proces- veTbaa! van kasopname en controle der boeken van den gemeente-ontvanger. Voorts is nog ingekomen een verzoek van het bestuur van de gewestelijke Landstorm- commissie Zuid-Holland-We9t om een sub sidie van f. 50 te verleenen. De heer Braggaar stel f voor dit stuk ook vcor kennisgeving aan le nemen daar ieder jaar afwijzend werd beschikt De voorzitter deelt mede. dat de twee laatste jaren hel verzoek werd toegestaan, 2oodai B. on W. hierover prae-advies zullen uitbrengen. Het volgende stuk te een verzoek van D. .T Brinks om salaris-verhooging De heer W. G. Duynisveld zou dit maar direct in behandeling willen nemen, heigeen volgens de voorzitter niet in dc lijn is van den weg die altijd werd gevolgd Ook dit verzoek gaat naar B. en W. voor prae-advies even- al? een verzoek van het bestuur van de Chr. School voor Lager Onderwijs en Chr Bewaarschool om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een han- denwaschgelegenheid voor kinderen en per soneel en een bergruimte voor leermiddelen. Nadat nog een verzoek van het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de veree niging ,.Het Groene Kruis" om f. 400 sub sidie te verleenen over 1930 voor tuberculose bestrijding in handen is gesteld van B. en W. voor prae-advies en hel verslag van de commissie van toezicht op het Lager On derwijs voor kennisgeving is aangenomen, schorst de voorzitter de vergadering te 20 32 uur de openbare zitting om den raad enkele mededeelingen le doen in beslolen zitting en een bespreking le voeren met een tech nische vertegenwoordiger van de firma Smit en van der Linden te 's Gravenbage. Laag ste inschrijfster inzake hel aanbrengen en vernieuwen van het uurwerk in den ge meente-toren. Te 21 05 uur wmtH de ofrewbare zitiling herval Op verzoek van Ged Staten wordt nog een raadsbesluit genomen waarin aan Willem en Maria Wassenaar lot wederopzegging? en ten hoogste voor 10 jaar de grond in gebruik wordt gegeven door de gemeente aange kocht voor verbreéding van den openbaren weg legen een vergoeding van 1" 1 per jaar. Aldus goedgevonden. Zonder besprekingen of stemming wordt goedgevonden van de Ned. Herv. Diakonie Armen van Voorschoten en Veur een ge deelte troltloir langc de Wijngaardenlaan vóór het gebouw voor Chr. Belangen en een strook grond langs de Wijngaardenlaan. ge deelten van perceel Sectie B. No. 3539 te zamen groot 75 vierkante Meter, als behoo- rende bij den openbaren weg. om niet over te nemen. Door het bestuur van de afdeeling Voor schoten XA" de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is van 11 tot en met 19 Januari a.s. de beschikking gevaagd overdo gymnastiekzaal voor het onderbrengen van een tentoonstelling B en W. stellen voor deze zaal gratis, verwarmd en eventueel verlicht af te staan De gymnastieklessen kunnen zoolang gegeven worden in de oude zaal. De heer J. Braggaar vraagt naar de mo gelijkheid, daar het gebouw destijds is ver kocht aan de heeren Eggink. De voorzitter deelt mede, dat de heeren geen bezwaar heb ben gemaakt deze zoolang ai te staan. Aldus beslolen. t Eveneens wordt gratis de gymnastiekzaal afgestaan aan de afdeeling Voorscholen van het Groene Kruis, voor het houden van een cursus ..Eerste Hulp bij Ongelukken". Deze cursus wordt des avonds gehouden. Door den heer C.'v. d. Doel. Weslvlietweg G6a te Voorburg wordt tot den raad het ver zoek gericht vergunning te verleenen voor het aanleggen van straten in de nabijheid van het Burgemeester Vernèdepark en aan gegeven op een bijgevoegde teekening. Het verzoek wordt ingewilligd onder de, door den gemeente-opzichter, opgegeven voorn aarden. Het bedrag bij de overdracht van de brug over de Dobbe-Wetering door de ge meente te voldoen aan de provincie was be paald op f. 1400. Ged. Staten hebben ge meld dat dit bedrag is verkregen door een foutieve berekening en dit bedrag wordfc teruggebracht tot f. 840. Met intrekking van het raadsbesluit van 30 Juni 1930, wordt de brug in eigendom en onderhoud aan de provincie overgedra gen, waarbij dc gemeente thans f. 840 zal bijbetalen. •Besloten wordt het reglement op de com missie van bijstand in het bestuur van het gemeentelijk badhuis ra te trekken, daar in de zitting van 8 September j.l. is beslo-* ten deze commissie op te heffen. S. Adolfs was voornemens een garage te bouwen op een perceel Papelaan bestemd volgens het uitbreidingsplan voor open baren weg. Hij had aan den raad ontheffing gevraagd met de bepaling deze garage direct tc zullen verwijderen wanneer het uitbreidingsplan ten uitvoer zou worden ge bracht. De wet, aldus B. en W. laten een voorwaardelijke vergunning niet toe, dus moest op dit verzoek afwijzend worden be schikt. Intusschen heeft S. Adolfs zijn ver zoek ingetrokken, zoodat dit punt van de agenda wordt afgevoerd. Vervolgens wordt besloten aan de firma Smit en Van der Linden te 's-Gravenhage op te dragen, het aanbrengen van eeii nieuw uurwerk in den toren der gemeente. Aangebracht zal worden een electrisch torenuurwerk, met verlichting der wijzer platen des avonds en des nachts; kosten f. 3700, waarin ie begrepen f. 100 voor het schoopeeren van het ijzeren geraamte. Daarna het voorstel van B. en W. om het voorstel-Braggaar inzake werkverschaffing niet aan te nemen. De heer Braggaar had voorgesteld de werkeloozen 1 dag racer te laten werken por week aan de werkverschaffing. B. cn W. hebben eon onderzoek ingesteld b vele gemeenten (platteland) in de omsreving .eïi dan maakt, aldus het praeadvies, Voorscho ten geen slechte indruk. Nergens is zoo'n gunstige regeling als in deze plaats. Zij zijn bang dat bij verlenging er te weinig werk zal zijn. De heer J. Braggaar zal zijn voorstel na der toelichten en eerst in algemeenen zin bekijken. Verschillende regeeringen gaan zich er mee bemoeien. De minister heeft gezegd dat hij gemeenten wil bijstaan die in financieele moeilijkheden komen. Zoo ver is het hier nog niet. Op de oplossing van de regeering kan thans niet worden gewacht en rust op de gemeente de taak hierin te voorzien. Het rapport is voor spr. geen openbaring, op het platteland wordt voor de werkloozen weinig gedaan. Spr. leest een gedeelte voor van een gemeente- raadsverslag van den Haag waarin een anti-rev. lid verhooging voorstelt van werk- loozensteun. En thans de toestand van de werkloozen. Wij 'leven in een crisistijd en moeten daar om bijzondere maatregelen nemen. Ver schillende werkloozen zijn thans uitgetrok ken en hebben al een slechten tijd meege maakt. Van het bedrag dat hij krijgt bij de werkverschaffing, f.9 of f.1150, kan niet geleefd worden. Zij komen in groote finan cieele moeilijkheden. Er ontstaat een ach terstand die straks moet worden ingehaald. Indien aan omliggende gemeenten was ge vraagd „hebt gij een electrisch torenuur werk. dan zeggen zij neen, en zouden wij het dan ook niet moeten nemen? Daarom gaat uw overzicht van de andere gemeenten niet op. Spr. geeft den raad in zeer ernstige overweging zijn voorstel wel aan te nemen, dan doet gij een goed werk en brengt eenige verlichting in die gezin nen. al is het dan maar voor dit jaar alleen. De heer D. Limburg is geen bewonderaar van werkverschaffing. De stoot moet aller eerst worden opgevangen door de arbeiders zelf. Zij moeten alleen geholpen worden, wanneer zij zich zelf hebben verzekerd te gen werkloosheid. Wij geven meer dan Leiden. Voor uilgetrokken arbeiders is f. 11.25 te weinig en zou hij gaarne willen zien dat de heer Braggaar zijn voorstel wij zigde, waardoor hij mee kon gaan Ook de heer L. .1. van Lepuwen verzoekt den heer Braggaar zijn voorstel le wijzigen en de mogelijkheid alleen le scheppen voor uilgetrokken georganiseerde werkloozen. 2—2 Een flink besluit. Hel bestuur van liet ziekenfonds „Hulp in nood" alhier heeft bij uitvoering van het be sluit tol verdeeling van dc liquidatiemid delen ten hole van de kas van het zieken hui sfonds te Hoofddorp toegewezen een be drag van ruim f. 225 en ten bate van de kas van de afdeeling Hoofddorp van de kin- dervacanliekolonies ruim f. 112. Voorwaar een flink besluit, waarvoor de besturen van genoemde vereenigingen dan ook hun dank cn erfcenlelijkhoid betuigd hebben. De werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs le Hoofddorp zijn reeds bijna 400 werkzoekenden hoofdza kelijk landarbeiders en grondwerk ems in geschreven. HILLEGOM. Inbraak In den afgeloopen nacht ia ingebroken hij den heer Warmerdam aan de BereBteyn- slraat alhier. Men is binnengekomen door een ruit aan de achterzijde van het hui9 uit te snijden. Uit den kelder zijn flesschen wijn en uit den winkel winkelwaren ont vreemd, doch geld wordt niet vermist Daar. na is de auto-garage opengebroken en toen is de daderis) met de auto weggereden Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. De collecte der Chr. Meisjesvereeni- ging „Dorcas" heeft f. 241 opgebracht. Het doel is kleodingstukken uit te doelen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Stemdistricton. Naar wij vernemen zal Katwijk aan den Rijn bij de eerstvolgende verkiezing bestaan uit twee slemdistricten. Tot stemdistrict I zullen dan behooren: de Wassenaarsche weg-Oostzijde, Achterweg-Oostzijde, Noord- wijksche weg-Oostzijde en voorts alle andere ten Oosten daarvan gelegen straten en wegen. Tot stemdistrict 2 behooren dan Wassenaarsche weg-Westzijde, Achterweg- Westzijde en voorts alle andere ten Westen daarvan gelegen straten en wegen. ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLEN. CULTUUR „AFD. KATWIJK". Minder gunstige uitkomsten. Toch reden tot tevredenheid. Gisteravond hield de afd. Katwijk van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur een ledenvergadering In hotel „De Roskam". De Voorzitter, de heer Nic. Bos, richtte een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf daarna een kort overzicht over de bloembollenteelt in het afgeloopen seizoen. Over hel algemee# zijn de uitkomsten dit jaar heel wat minder gunstig dan het vorige jaar. Niet de gewassen op zich zelf; KATWITK-AAN-ZEE De haringvis8cherij. Niettegenstaande het mooie weer verle den week, een helder maantje, schijnt het ineens met de visscherij uit te zijn. Er kwamen hoegenaamd geen loggers binnen. De radioberichten des morgens waren ook al niet moedgevend. Uit het Kanaal kwa men eveneens geen hoopvolle berichten, de haven te Dieppe lag meer dan vol met schepen, die niet uitgingen. Als het zoo doorgaat, dan zullen vele schepen weldra de haringvisscherij beëin digen. Men zij op zijn hoede! Mej. A. 0. van de Hoogstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar 8-ja- rig dochtertje door een onbekend persoon was lastig gevallen, die het meisje wilde meenemen. De man heeft later met dc tram het dorp verlaten. Twee meisjes van 13 jaar waren een dezer dagen zoek Om half 5 Zondagmiddag be gonnen de ouders ongerust te worden. Pas des avonds om 11 uur verzochten zij bij de politie opsporing. De politie verwittigde de omgeving, doch alles was te vergeefs. Des nachts om ruim half 1 kwamen zij thuis. De politie stelt een ernstig onderzoek in, ook in verband met het vorige bericht. Adres aan den Raad. Naar aanleiding van ons artikeltje „De Katwijkers en de werkloosheid" plaatsen wij nog het adres van den Kalwijkschen Chr. Besturenbond aan den raad dezer ge meente. De Bond verzoekt uwen raad beleefd de onderstaande maatregelen in ernstige over weging te willen nemen, aangezien de werkloosheid in deze gemeente als elders zich in hevige mate uitbreid en nu reeds het dubbele getal heeft overschreden van 't vorige jaar in 't zelfde tijdperk. a. Te komen tot werkverschaffing; b. Steunuitkeering aan de uitgetrokke- nen uit de werkloozenkassen en ook aan hen, die nog geen rechthebbenden zijn uit bedoelde kas. Zij deelt mede, dat er reeds uitgetrokken georganiseerden rondloopen, zonder eenigen steun en dat dit aantal zich iederen dag uitbreidt. De KW 55 kwam verleden week bin nen wegens ziekte van den schipper. Er schijnt dit jaar op sommige schepen een waren puisten-epidemie te heerschen, welke reeds in meerdere gevallen een ernstig ka rakter aannam. W. de R. uit 1ste Duinpad deed bij de politie aangifle, dat hij was mishandeld door L. de V. en A. v. d. 0.. beiden wonende Duinhof. De diaconie der Ned. Hen*. Kerk heeft van een gestorven gemeentelid een legaal van f. 100 ontvangen. Het Gasthuis en het Weeshuis ontvingen elk f. 50.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6