UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. iijkheid der tuinders door middel van de banken crediet le doen verstrekken, onder borgstelling door derden en haar advies za! zeker in dien vorm worden gegeven. Bij het nagaan van de oorzaken dor slech te toestanden, stuitte de commissie er op één die. wordt ze door de tuinders voor de toe komst niet ongedaan gemaakt, absoluut een beletsel vormt tot verwezenlijking van genoemde wijze van crediotverleening Het betreft het geval van hel bestaan van drie veilingsvereenigingen. Hulp zal nimmer le verwachten zijn. indien deze toestand be stendigd blijft. Met meest bekwamen spoed moet getracht worden alle tuinders tot één band te vereenigen. Steun in genoemde vorm. aldus de voorzitter. is zeer wel moge lijk en zal voor den landbouw van groot belang kunnen zijn, niet alleen om aan de huidige moeilijkheden hel hoofd te kunnen bieden, maar ook in de verdere toekomst, wanneer toch de bedrijven zich zullen moe ten aanpassen aan de tijdsomstandigheden (teeltwijziging, glasculluur e.d.V Do tuinders dienen dit belang te begrijpen door zich tot één corporatie te vereenigen. Met genoegen mooht dan ook de commissie in de vóórver gadering vernemen, dat reeds ernsligo po gingen worden aangewend om hiertoe te geraken. Als nadere inlichtingen omtrent het reeds behaalde resultaat worden gevraagd, geeft de heer Lemkes een uiteenzetting, waaruit blijkl. dat twee vereenigingen n 1. ..Tuin- dcrsbelang" en ,,De Hoop geleidt ons" zich hebben uitgesproken om te vereenigen op d* wijze, zooals de centralisatie-commissie zich dat voorstelt, terwijl "St. Phocas" een houding «schijnt aan te nemen, die van een afwijkende meening getuigt tegenover het plan dezer commissie, nl. de ontbin ding der vereenigingen en de oprichting van een N V., waartoe reeds steun is toege zegd door personen buiten do luindersbe- drijvon staande. Do commissie uil G.S. betuigt instemming met dit plan en constateert, dat op deugde lijke grondslagen gewerkt is. Uit het gesprokene van den voorzitter van ..St. Phocas". den heer P. van Dam hem werd gelegenheid gegeven dc houding der vereeniging toe te lichten bleek, dat de loden zich alsnog moeien uitspreken over dn oprichting van een N.V. Met het gemeen schappelijk vergaderen met tuinders der andere vereenigingen is men niet kunnen doorgaan, aangezien afgeweken werd van het combinatieplan, waarbij met het advies van den geestelijk adviseur van den LT.B., rector Kok. rekening gehouden werd. oen advies, o.m. bepalende, dat alle R. K tuin ders bij den L.T.B. en dc overigen bij do Chr. Boerenbond zouden moeten zijn aan gesloten. uit welke corporalie's een nieuwe vereeniging zou worden gevormd. Van dit plan hebben alle leden van ..St. Phocas" kennis gedragen en het bestuur in dien geest gemachtigd mede te werken aan uni ficatie der veilingen. Het is den heer Van Dam dan ook thans nog niet mogelijk de toezegging le doen. dat „St. Phocas" met de centralisatie commissie meegaat; het feit, dat credietvorleening aan een tuinder al leen dan zou kunnen worden verleend, als hij lot de N.V toetreedt, zal z.i. voor de leden een motief kunnen vormen om da zelfstandigheid van ..St Phocas" prijs te geven Zoo spoedig mogelijk zal een verga dering worden uitgeschreven, waarin den leden de stand van zaken zal worden voor gelegd. Het komt de commissie uit Ged. Stalen voor, dat de oprichting van een N V. zich tegen voornoemd advies geenszins verzet en vertrouwt dat alle tuinders in de.N.V. zullen deelnemen. De voorzitter verklaarde zich voor deze aangelegenheid zeer te inferesseeren. omdat hij voelt, welk groot belang met deze zaak gemoeid is Al is zijn beschikbare tijd zeer beperkt, zoo mogelijk zal men. wanneer noo. dig. op zijn medewerking kunnen rekenen, een verklaring, dio instemming der ver gadering ontlokte. Zoodra met genoegzame zekerheid komt vast te staan, dat dc centralisaliecommissio in haar plannen alle tuinders tot 9teun heeft, zal de credietvefrleening een zeer groofe kans van 9lagen hebben. De heeren Breedijk en Rekelhof. voorzit ters van genoemde banken zegden hun volle medewerking toe om geld op de meest gunstige voorwaarden voor deze zaak be schikbaar te stellen. Hierna werd de vergadering, na dank zegging aan ir. Koeman (rijk3iuinbouwcon- sulenO. den heer Lemkes en de overige aan wezigen voor hunne belangstelling gesloten. O DE ERNSTIGE VECHTPARTIJ. De getroffene vooruitgaande en de dader voorloopig in vrijheid gesteld. In verband met de vechtpartij, waarbij H. V. alhier ernstig werd gewond door mes steken, vernemen wij alsnog, dat het docr de politie ingestelde onderzoek heeft uitge wezen, dat Van Z. niet zoo schuldig is als aanvankelijk werd vermoed. Na een voor afgegane, kleine schermutseling is Van Z. weggeloopen en trachtte langs een omweg ongemerkt zijn woning te bereiken. H. V. schijnt dit bemerkt te hebben en wachtte hem onderweg op een eenzaam punt, gewa pend met een shik hout, op. Hij schijnt toen v. Z. met dit hout eenige klappen te hebben toegebracht, waarop deze zijn mes trok en zich daarmede verweerde. Waar intusschen de toestand van den patiënt niet zorgwekkend meer is, en het onderzoek ander licht op het gebeurde heeft geworpen. is Van Z. gistermiddag voorloopig in vrijheid gesteld. ALPHEN. St. Nicolaas bij den R.-K. Volksbond. Door den R.-K. Volksbond werd gister middag in de St. Josephzaal het jaarlijkse St Nicolaasfeest gevierd voor de schoolkin deren van 410 jaar. Te ongeveer 3 uur waren de kinderen ongeveer 190 bijeengekomen. De goede Sint. die met zijn zwarten knecht om half- vier per auto arriveerde, werd door de jeugd mol geestdrift en vol verrukking ontvangen. Nadat de voorzitter der commissie St. Nico laas had verwelkomd, nam deze plaats in zijn zetel Nadat dc kinderen vervolgens eenige liederen hadden gezongen, werd m*t een daverend hoera het 9cherm van het too- necl opgehaald, waar een keur van pakjes prijkte. Het was een lust om de kinderen met glinsterende oogen en glunderende ge zichten naar zoo'n groote hoeveelheid speel goed te zien kijken. Alom ging dan ook in vervulling het: ,,Vol verwachting klopt ons hart, wie de koek krijgt wie de gani". Het hoogtepunt werd daarna wel bereikt, toen één voor één de namen door den Sint wer den afgeroepen en deze persoonlijk aan de kinderen met een gebruikelijke vermaning of goedkeurend woord het pakje uitreikte, waarbij menige kleuler een angstig gezicht trok om zoo van nabij met St. Nicolaas ken nis hc maken. Het geheel bleek ook dit keer weer een zeer geslaagd feest, waarop de commissie met genoegen kan terugzien. En. dat de kinderen bij de verschillende trakta ties genoten, dat was wel te lezen op hun blijde gezichten! Aanbesteding. De uitslag van de gisteren door den bouwkundige B. Snel namens het bestuur der Oranjeschool gehouden aanbesteding van de uitbreiding dier school met 1 lokaal is als volgt: K. de Jong f.7940.—; R. A. Meyer, Koudekerk f.7599.—: D. Donker f.7575. C. M. Deerenberg f.6995.—; W. v. Beieren f. 6400.C. de Raat f. 6300.H. Oudenes f.6237—; A. v. Dam f.5979 L. van Beusekom f. 5965.en J. v. Wieringen f. 5303.-^-. Waar geen woonplaats is ver meld wonen de aannemers te Alphen aan den Rgn. Bij de te Haarlem gehouden examens Stenografie slaagden voor kantoorstenograaf 130 lettergrepen per minuut onze plaats- genooten mej. D. Zeyerveld en de heer M. Anna ara. Aan het Postkantoor alhier en do daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Nov. 1930 inge legd f. 22122 81 en terugbetaald f. 2'406 4.05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18590. Tegen den 14-jarigen S. V. V. wer<l door de poldlie proces-verbaal opgemaakt wegens gepleegde baldadigheid. Door den sigarenwinkelier B. in de Emmailaan werd voor zijn étalage een on beheerd rijwiel gevonden. Inlichtingen hier omtrent zijn te bokomen aan het politie bureau Julfanastraat. Lijst van onbestelbare brieven gedu rende de 2de helft der maand November 1930: 1. Laterna, A'dam; 2. idem; 1 brief kaart zonder adres. De heer G. F. Grone, alhier, is be noemd tot lid der examencommissie voor het vakexamen van surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Geslaagd te Utrecht voor het examen apothekers-assistente mej. N. C. C. Hooge- veen alhier. HAZERSWOUDE. Mej. A. M. Vos, onderwijzeres aan dc Chr. School op het Dorp alhier is in gelijko betrekking benoemd te Dedemsvaart en heeft deze benoeming aangenomen. o— ./ADDINXVEEN. Een motie inzake de landbouwcrisis. De afdeelingen Zevenhuizen, Moerca- pelle, Zoetermeer-Zegwaard, Waddinxveen en Bloisrwijk-Bergschenhoek der H. M. v. L. hebben een gemeenschappelijke vergadering te Zevenhuizen belegd ter bespreking van de crisis in den landbouw. Als inleider trad op de heer ir. T. P. Hub- man, secretaris der H. M. v. L. De verga dering werd geleid door den heer G Rraat, lid van het H -B. en voorzitter der afd. Zevenhuizen. Uit dc genoemde dorpen lie pen exlra autobusdiensten; het aantal be zoekers bedroeg honderden. De gevoelens der vergadering werden neergelegd in een met algemeene stemmen aanvaarde motie. Deze luidt als volgt: De afdeelingen (zie boven) in gemeen schappelijke en druk bezochte vergadering bijeen te Zevenhuizen op 2 December 1930, van ooideel. dat de crisis in de akkerbouw- bedrijven snel ingrijpen der regeering nood zakelijk maakt, dringt aan op snelle invoe ring van de tarwewet, van steun aan de suikerbietenteelt en van de andere voorstel len in hei urgentieprogram der Centrale Landbouworganisaties vervat, besluit deze motie ter kennis te brengen van Regeering, Volksvertegenwoordiging, Hoofdbestuur der H. M. v. L. en Pers. WOUBRUGGE. Tegen A. B. werd proces-verbaal op gemaakt wegens het zich bevinden met een geweer in het jachtveld langs het Braassem- nicrmeer. Geweer, patronen en wild werden in beslag genomen. AALSMEER. Propaganda-avond Chr. Hist. Jongerengroep De Chr. Historische Jongerengroep .Aals meer en Omstreken" heeft gisteren een zeer goed geslaagden propaganda-avond gehou den in ..Irene". De samenkomst werd ge opend door den heer G. Kommers. waarna een damestrio een tweetal liederen op zeer verdienptelijke wijze ten gehoore bracht. Ds. le Roy ran Sloterdijk hield een kort, doch indrukwekkend betoog naar aanlei ding van de bijbelwoorden: ..Bewaak uw hart boven alles wat te bewaken is; want ui uw hart zijn de uitgangen des levens". Dezelfde spreker declameerde bovendien eenige verzen Ook werden ter afwisseling nog eenige nummers vioolmuziek ten beste gegeven, terwijl tot slot tableaux zijn ver toond. Een goed geslaagde avond, welke door velen is bezocht. o BENTHUIZEN. Kennisgeving. Dn Burgemeester dezer gemeente brengt tor kennis van de ingezetenen dat. behou dens onvoorziene omstandigheden, de ge meente Leiden, lp Januari a.s. electrische stroom zal leveren. Zij, die van de stroom voor licht of kracht gebruik willen maken, worden aangeraden ten spoedigste hun bin nenleiding te doen aanleggen. IJsclub „De Eendracht". Le voorzitter de heer M. H. v. d. Vreede, opende op. gebruikelijke wijze de vergade ring. Na lezing worden de notulen onver anderd vastgesteld. De penningmeester deed verslag, waaruit bleek, dat de ontvangsten met inbegrip der saldo's hadden bedragen f. 162.82. De uitgaven f. 20. Alzoo een batig saldo van f. 142 82. De rekeningen werden in orde bevonden. De voorzitter dankte den heer W. Mets en den tijdelijken penninpm. den heer A. Buijs. Bij gehouden verkiezing werd de heer L. Groen tot penningmeester gekozen, die de benoeming aanvaardde. Na nog enkele punten behandeld te hebben sloot dc voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de talrijke opge- komenen. o HAARLEMMERMEER. Z. Hofstede t In zijn woning aan den Kruisweg nabij Hoofddorp is overleden de 82-jarige Zaeha- rias Hofstede. Hij heeft bijna 75 jaren in deze gemeente gewoond en de wordingsge schiedenis van den Haarlemmermeerpol der van den beginne af meegemaakt. Hofstede stond steeds als een bekwaam en ijverig abberder bekend en is o.a. bij de familie Biesheuvel meer dan 20 jaren in dienstbe trekking geweest o KATWITK-AAN ZEE. St. Nicolaasfeest op de Gemeente bewaarschool. Gistermiddag was het van 2 uur tot 6 uur groot kinderfeest in de bewaarschool. Het hoofd der school mevr. v. d. Burg en de dames van de commissie van toezicht mevr. v. d. Laan. mevr. Visser, mevr. v. d. Akker, mevr. Pras en mej. Rosier hadden zich dit jaar buitengewoon ingespannen den 160 kleuters een prettigen middag te be zorgen. Veel hoofdbreken en lijd heeft het gekost om de bewaarschool als het ware in een kermis om te tooveren Er stonden mooi versierde poffertjes- en oliebollenkramen enz. St. Nicolaas was er natuurlijk ook aan wezig om de spelen der kinderen te zien. Be bisschop gehuld in een prachtig costuum toonde zich zeer verrukt over de mooie versjes die hem werden toegezongen. Elk kind kreeg nog een mooi cadeau mee naar huis. Om hun dankbaarheid te toonen had den zij zelf wandborden gemaakt voor St. Nicolaas en die eigenhandig geplakt Ook hadden.zij geld ingezameld om er sigaren voor te koopen. Zoo leerdeD zij, dat het ook een genot is om te kunnen geven. Een jongetje overhandigde St. Nicolaas sigaren en een meisje eenige wandborden. Jong en oud hebben zich enorm vermaakt! De Zangschool „Katwijk" viert St. Nicolaasfeest. De heer Nic. van Beelen had de leerlin gen der zangschool gisterenmiddag in de zaal voor Chr. Prot. Belangen rond zich ver een igd. Er waren ongeveer 160 kinderen aanwezig. Behalve de St. Nicolaas zagen zij ook zijn Zwarten Piet. Er werd mooi ge zongen! Nog volgde de opvoering van eenige tableaux, waarbij kerstliedjes wer den gezongen, waarna de film kwam. die bij het 25-jarig beslaan der zangschool ook reeds afgedraaid was. De heer van Beelen had op royale wijze voor tractaties gezorgd, elk kind ging met een boekgeschenk naar huis! Een gelukkige verliezer. Een conducteur van de tram meldde bij de politie, dat hij op het stationsplein alhier een bankbiljet van 50 gulden gevonden had. Later kwam Z. uit de Hoogstraat op het politie-bureau aangifte doen, dat hij zoo'n briefje verloren "had. Het geld kwam aan den rechtmatigen eigenaar terug. Mej. J. Jungerius, tijdelijk typiste op het secretarie, is benoemd tot tijdelijk klerk op 't kantoor van den gemeente-ontvanger. Op 10 en 11 December zal. ook voor volwassenen, de gelegenheid beslaan tot kostelooze inenting en her-inenting. Dr. H. E. de Ruiter Zijlker zal zitting houden in het weeshuis alhier op Woensdag 10 De cember des nam. om 2 uur en in het ge meentehuis te Katwijk a. d. Rijn op Don derdag 11 Dec. om 2 uur des middags Hel trouw hoek je der ouders of de geboortebe wijzen der kinderen moeten meegebracht worden. KATWITK AAN DEN RITN. St. Nicolaas op bezoek. Tegon gistermiddag had St. Nicolaas zijn jaarlijksrh bezoek aan Katwijk aangekon digd Geen wonder, dat op den aangegeven tijd, te twee uur, de jeugd in het Parochie huis present was, vol verwachting en rast kioppend hart. Aan de vreugdevolle gezichtjes was het aan le zien dat er voor hen een groot gebeu ren stond te wachten Zij popelden van on geduld. Dit ongeduld werd niet lang op de proef gesteld; want enkele minuten over den aangegeven tijd arriveerde de goede Sint, be geleid door zijn trouwe helpers Pieter en Sahbas. Pastoor Schiphorst verwelkomde St. Nico laas, die dan in de „Troonzaal" plaats nam De nas opgerichte Vereeniging. ..Katwijk Katwijk" had gezorgd voor penign variatie en zoo was het mogelijk, dat. terwijl de kin deren per klas bij de Sint werden binnenge laten, de in de groote zaal verblijvenden wer den vergast op eenige kinderfilms; terwijl tevens versnaperingen werden aangeboden. In de ..Troonzaal" werden de kinderen al len door St. Nicolaas toegesproken en wer den hun versnaperingen «m bewijzen van verdiensten op de school uitgereikt. Er zullen er wel enkele bij geweest zijn, die in angsli™ spanninr warendoch Si. Nicolaas Heek nog altijd dezelfde goede Sint te zijn. Welgemoed en gerustgesteld, sommigen met een zachte vermaning, gingen zij weer naar hun plaat9 terug. Na deze „audiëntie" kwam de Sint in de groote zaal en sprak de kinderen toe, spoor de ze aan tot vlijt en trouw Verschillende liederen werden nog ter ccre van St, Nicolaas gezongen en deze deed do toezegging om. wanneer de kindertjes vlijtig en gehoorzaam blijven, het volgend jaar terug te zullen konrm. Nog dezer dagen zal hij bij hen een per soonlijk bezoek aan huis brengen, over de daken en hij hoopte, dat niemand in aan merking zou komen voor een „gard". Het was voor de jeued een prachtige mid dag, die bij hen nog vele dagen het onder werp V3n het gesprek zal uitmaken. HILLEGOM. Bestrating van Weerestein. Door de trammaa(9chappii wordt er op Weerestein hard gewerkt aan de bestraling tu9schen en langs de rails en ook aan de rails zelf. Het Rijk laat tegenover Treslong het ge deelte bestraten waar vroeger de sloot lag. 'Daar zijn de paaltjes met prikkeldraad ver vangen door een hek van rasterwerk, en de gemeente heeft er een tegel trottoir aange legd met een rioolkolk voor den afvoer van water. Een en ander zal een groote verbetering zijn Vorscheidenen dachten, toen zij tram personeel daar zagen werken, aan de elec- trificatie van de tram. Ue hooTden der men- schpn ziin eenmaal vol van de electrifica- tïe! Geduld hebben in dit opzicht blijft echter de boodschap. NOORDWITK. Een zomerconcourc. In de jaarvergadering van den R.K. bond var. Fanfare- en Harmoniecorps^n in Zuid- Holland is besloten dat het concours dit jaar za! worden gehouden te Noordwijk Binnen. Gastheer zal zijn het R.K. Fan farecorps aldaar. OEGSTGEEST. Verkeersongevallen. Gisteren had aan den Haagschen Straat weg een botsing plaat9 lusschen een vracht auto van J. v. d. H. uit 's-Gravenzande efh een personen Chevrolet van en bestuurd door den heer C J. M uit Spijkenisse. door dat deze auto plotseling moest stoppen voor een andere auto. De Chevrolet reed door het sterke remmen dwars tegen de vrachtauto op en is dan ook zoo goed als geheel ver nield: terwijl de vrachtauto zwaar bescha digd werd. Door de hotsing viel mevr. M., die naast den bestuurder zat. tegen de voor ruit; waardoor zij een hoofdwond bekwam, welke door dr. Varekamp is verbonden. Beide auto's zijn met den kraanwagen van de firma van den Ameele naar de garage vervoerd. In de Dorpsstraat had een botsing plaats tusschen een personen-auto van den heer L. P te Wassenaar en de stoomtram, welke uit de richting Sassenheim kwam De auto bestuurder P. bemerkte toen hij den hoek bij het café..De Roode Leeuw" kwam op korten afstand de stoomtram en wilde stoppen en achteruitrijden-, doch door het krachtige remmen sloeg de motor af en de wagen kon toen niet meer zoo vlug wegkomen, met het gevolg, dat een botsing onvermijdelijk was. Hoewel de machinist uit alle kracht remde, werd de auto nog zoodanig aangereden, dat deze naar de garage van Kranenburg moest worden vervoerd ter reparatie. Rij mei diefstal. Ten nadeele van den heer v. d. G. alhier is een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij in de Burg. de Kempenaerstraat voor een kap perswinkel had neergezet. Een ongeoorloofd auto-ritje. Toen de heer A. alhier gisteravond zijn A.uto in de garage wilde brengen, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat onbevoegden er mee vandoor waren gegaan. Onmiddellijk volgde aangifte bij de politie, die in den laten avond de auto zag rijden. Het is haar niet mogen gelukken de dadere aan te houden, daar zij niet onmiddellijk over een auto beschikte. In de Nassaulaan vond de politie de wagen terug. VALKENBURG. Opbrengst Bazar Heisj'esver. Als eindresultaat van den bazar van do Chr. Meisjesvereeniging kunnen we vermel den. dat de bruto-ontvangsten hebben be dragen f. 1105 en de netto opbrengst f.862. Een mooi resultaat voor de dames! Doordat de heer T. Ouwersloot Jzn. zijn benoeming tot diaken niet heeft aange nomen, heeft het Kiescollege in zijn plaats gekozen de heer Jac. v. d. Zwart Czn. WASSENAAR. Een geslaagde Nntsavond, Gisteravond hield in het Centraal Theater hei Departement Wassenaar van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen de eerste nutsavond. Door den Voorzitter, den heer M. Peere boom werden de aanwezigen met een kort woord hartelijk welkom geheeten. Het ver heugde spreker, dat zoovelen in dezen tijd van vergadering, commissien enz. gelegen heid hadden gevonden hier aanwezig te zijn. Hierna gaf hij het woord aan den voor drachtkunstenaar de heer Kommer Kleijn. Als eerste nummer droeg deze voor na eerst eenen korte inleiding gegeven te heb ben over den toestand in dio dagen hel zesde bedrijf van het drama St. Joanne van Bernard Shaw., waarbij Jeanne d'Arc. do Maagd van Orleans, voor haar rechters is gevoerd en tenslotte tot den brandstapel werd veroordeeld. Bij deze dramatische voordracht wist de heer Kommer Kleijn het gehoor zeer te boeien. Een welverdiend applaus toonde dan ook, hoezeer men deze voordracht waardeerde. Na de pauze werden humoristische stuk jes voorgedragen zooals Het Lasterpraatje van A. Tschechow; drie stukies in Beluws dialect, n.l. ..Chriestne Zielen"; Vaoder en dochter; n Minsenhart van B. van Meurs en tot slot het sprookje van H. C. Andersen „Dc Nachtegaal". De aanwezigen hebben van dezen eersfen Nutsavond van het begin tot eind zeer ge noten. Aulobolsing. Hedenmorgen te 8 uur is nabij Zuidwijk op den Rijksstraatweg onder deze gemeente een personenauto geslipt wegens gladheid van den weg en reed op tegen een verhuis wagen van de firma B. uit Arnhem. De per sonenauto werd aan de voorzijde geheel in elkander gedrukt. DE WATERVOORZIENING VAN NOORDELIJK ZUID-HOLLAND. Opgedragen aan de N.V. Bodegxaafsche Waterleiding. Eindelijk is een beslissing genomen in de plannen voor de watervoorziening voor de gemeenten in Noordelijk Zuid-Holland. b'U jaar geleden zijn deze begonnen met een voorstel van de N.V. Bodegraafschc wa terleiding en de gemeenten Nieuwkoop, Nïeuwveen en Zegveld. Thans is deze kring uitgebreid tot dc gemeenten Ter Aar, Zeven hoven. Nieuwveen. Nieuwkoop. Zegveld. Ka- merfk. Laarder, Breedveld Barwoudswaar- der. Papekop en Langeruigeweide. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat de stichting, uitgaande van deze gemeenten, een eigen waterwinplaats zou zoeken Gis- 4eren is echter het besluit genomen de leve ring van het water engros op te dragen aan de N V. Bodcgraafsche Waterleiding. n TER-AAR. EEN BELANGRIJKE BIJEENKOMST. De credietveileening aan tuinders. Centralisatie der veilingen moet aan eventueele hulpverleening voorafgaan. Ten gemeentehuizo had een belangrijke bijeenkomst plaats ter bespreking van de geldelijke steun aan de noodlijdende tuin bouwbedrijven. dit als gevolg van de bij het provinciaal bestuur ingeroepen mede werking. Nadat een deputatie van het college van Gedeputeerde Staten, bestaande uit de heeren Borghols, Heukels, mr. Crena de Iongh en mr. Mulders, met B. en W. van Ter Aar en Nieuwveen had geconfereerd, volgde een bespreking met afgevaardigden van de drie veilingsvereenigingen, de Boerenleenbank en de R. K. Boerenleenbank, waarbij mede tegenwoordig waren de heeren ir. Koeman, rijkstuinbouwconsulent en Lemkes, afge vaardigde der commissie tot centralisatie der veilingen. De voorzitter, de heer Borghols, deelde mede. dat de Provinciale Staten de zaak in handen van Ged. Stalen om advies hebben gesteld, dat in een rapport zal worden uit gewerkt. Getracht zal worden, dit op 16 De cember a.s. gereed te hebben, ten einde het nog in de najaarszitting der Prov. Staten te doen behandelen. Mocht het rapport echter nog niet ter tafel kunnen komen, dan zal t.z.l. een buitengewone vergade ring worden belegd Het probleem, aldus de voorzitter, is moeilijk; er heerschl een al gemeene crisis, waaronder niet alleen de tuindersbedrijven. doch alle overige bedrij ven gebukt gaan. Zou men financieele steun gaan verleenen. de con sequen lie's waren te groot. Steunverleening zal niet mogen worden verleend, ten koste der belasting schuldigen, zoodat dc provincie hoegenaamd geen risico zal mogen hebben. De commissie overweegt ernstig de moge- AARLANDERVEEN. Op de 6de Nat. Pluimveetentoonslel- Iing te Amersfoort behaalden de heeren Jb. van Lijn twee le prijzen tevens een groote zilveren medaille. En dem heer Affourtit een tweeden prijs. o ZEVENHOVEN. By de wed. J. .J van Mastwijk kwam onverwachts een hen met '13' kuikens uit den korenberg te voorschgn. a_2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7