HA|D/(HOÉNÊH GOH AGENDA. BINNENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. BUITENLAND. HEDEN: Nulszaal: Lezing van dr. W. Hohverda, 8 uar nam. Donderdag. „In den Vergulden Turk": Leidache Mij. van Weldadigheid. Ledenvergadering 4 uur 30 n.m. Nulszaal: Openbare prolestmeetiing der Prot. Debat Club. 8 uur. Prediiker: Evangelisatiebijeenkomst. Spr. Er. Luytjes. 8 uur n^n. Dinsdag. Stadsgeboor: „Sursum Corda". 8 u. n.m De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Dec. tot en met Zondag 7 Dec. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 1313. WITZIGING VERPLEGINGSBKSLUIT 1Q28. Voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestnnr. Gepubliceerd is een voorontwerp van een algem. maatregel van bestuur tot wijziging van het Verplegingsbesluit 1928. De wijziging van art. 66 der Arbeidswet 1919 maakt het n.l. mogelijk, in het Verple gingsbesluit die bepalingen te veranderen, welke met den wekelijkaehen of tweeweke- lijkschon rusttijd verband hielden. Van den datum van invoering van dat besluit af werd daarvan reeds de noodzakelijkheid gevoeld. Deze gelegenheid wordt benut om eenige andere wijzigingen aan te brengen, die de practijk als noodzakelijk heeft aangewezen. Een der voorgestelde wijzigingen beoogt, directeuren van verplegingsinrichtingen meer bewegingsvrijheid te schenken. De werkzaamheid van verplegenden in deze afdeelingen zal, indien art. 6 overeenkom stig het ontwerp gewijzigd wordt, tot vijf weken in twaalf achtereenvolgende weken beperkt zijn. Daarin zijn naast de vaste nachtwakers de vaste nachtportiers en gestichtsveldwach ters genoemd. Ook hun arbeid is van die« aard, dat zij niet aan een vóóruit vastge- r.elde dienstregeling gebonoen kunnen worden. Een volgende wijziging beoogt het moge lijk te maken, dat op den dag der dienst- wisseling langer dan tien uren per Q*g wordt gewerkt. Van de bevoegdheid, thans in aTt. 65, tweede lid, onder a, der Aibeidswet 19i* neergelegd, is gebruik gemaakt om de mo gelijkheid te openen, dat het personeel, werkzaam in de afdeeling voor besmette lijke zieken, vijf weken achtereen in de ba rakken blijft, in verband met besmettings- gevaai. Het is verder de bedoeling mogelijk te maken, dat niet-verplegend personeel op Zondag enkele huishoudelijke bezigheden verricht, wanneer vervanging niet mogelijk is. hetgeen in kleine inrichtingen somtijds het geval is. 0 BARON VAN HUGENPOTH HERDACHT. In den Raad van State. In de vergadering van den Raad van State heeft rar. dr. F. A. C. Graaf van Lyn don van Sandenburg, vice-president van dien Raad, mr. dr. G. F. M. baron van Hu- genpoth tot Aerdt herdacht, die Zaterdag j.l. op bijna 70-jarigen leeftijd te Den Haag is overleden. De vice-president wees er daarbij op dat de overledene, die sinds 1917 in den Raad zitting heeft gehad, zijn betrekking met groote toewijding en bekwaamheid heeft vervuld en dat zijn kundige adviezen in justitieele en financiecle aangelegenheden door den Raad steeds op hoogen prijs wer den gesteld. Ook in de afdeeling voor de geschillc-n van bestuur, waarvan de overledene eerst als lid-plaatsvervanger en daarna als lid deel heeft uitgemaakt, werden zijn werk zaamheden als zoodanig zeer gewaardeerd. Bij Kon. besl. is benoemd lol notaris binnen het arrondissement Zwolle, ter standplaats de gemeente Oldebroek, J. C. Kegge, candidaat-notaris te Amerongen. Te Bergen (N.H.) zal een vliegterrein voor sport vliegtuigen worden aangelegd. De Federatie der Werkgeversorgani- satiën in het Boekdrukkersbedrijf organiseert een groote tentoonstelling van beter druk werk in de kunstzalen van de firma Van Marle en De Sille, aan de Wijnstraat 35 te Rotterdam. Niet minder dan 142 firma's hebben hier hun beste beentje voorgezet. Ruim 12.000 werkstukken werden ingezonden. De expositie zal op 11 December a.s. worden geopend door den heer F. K. J. 'Heringa, chef der afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, en zal geopend blijven tot en met 18 December. Op Zondag 14 December zal de tentoon stelling gesloten zijn. VACANTIE IN HET BOU WBEDRITF. In de landelijke collectieve arbeidsover eenkomst voor het. bouwbedrijf is dit jaar voor het eerst een vaeantie van drie dagen met behoud van loon ingevoerd. Voor dat doel, alsmede voor doorbetaling van loon op erkende Christelijke feestdagen, wor den door de patroons aan de arbeiders bonnen uitgereikt, waarvan de waarde, al naar gelang van de loonklasse, varieert van 35 ct. tot f. 1.20 per stuk. De „Aannemer" het orgaan van den Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland, berekent nu, dat dit jaar de patroons, voor wie de col lectieve arbeidsovereenkomst geldt, bonnen hebben uitgereikt tot een waarde van ruim 2 millioen gulden, waarvan ongev. f. 700.000 voor vaeantie bestemd. Bovenstaand be drag geldt slechts practiscb voor 9 provin cies, terwijl de 4de en 5de klasse er nog niet bij betrokken zijn. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Alkmaar is gisteren na een lang durige ziekte overleden in den ouderdom van 74 jaar, de heer G. Snellen, gep. luitenant kolonel der infanterie, oud-commandant van de eenige jaren geleden opgeheven cadetten school te Alkmaar. Bij de oprichting van een afdeeling der burgenvacht in 1918, waar voor hij sterk had geijverd, werd de nu over ledene daarvan commandant Hij droeg het kruis van verdienste van den Bond van Burgerwachten. UIT NED. OOST-INDIE. PEST UITGEBROKEN. SÖERABAYA. 2 Dec. (Anela). Dc Indische Courant meldl, dat in drie dessa's, gelegen op de Noordelijke hoiking van de Tengger, pest is uilgebroken .Door het dadelijk tret- fen van maatregeiien wordt gehoopt de uit breiding van do ziekte, die enkele slacht offers maakte, te beperken. RECLAME. 6DE6/TBMT 151-153 4650 IJMUIDEN, 3 December 1930. VISCHPRI1ZEN. Tarbot per kilo f. 1 501.05, Griel per kist van 50 kilo f 6022, Tongen per kilo f 2.952, Groote Schol per kist van 50 kilo f. 4232, Middelschol 1.4234, Zet- chol f. 4637, Kleine Schol 1. 267.50, Schar f. 1510, Roggen per 20 sluks f. 28- 18, Vleelen per stuk f. 3.853.13, Groote Schelvisch per kist van 50 kilo f. 4743, Middel Schelvisch 1. 4533, Kleinmiddel Schelv. f. 2513, Kleine Schelv. 13 50 2 80, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 13090. Gullen per kist van 50 kilo f.351.10, Lengen per sluk f 71.60, Wijting per kist van 50 kilo f. 62.90. Aangevoerd: 1 groote steur van 79 kilo. Opgebracht f. 110; 4457 kisten versche ha ring. Prijzen f. 1211 per kist Aangekomen 27 stoomtrawlers: IJM 108 met f 4000, IJM 482 met f. 1500, IJM 109 met f. 1800, IJM 418 met f. 3100, IJM 152 mei f. 1900. IJM 179 met f. 2500, IJM 121 met f.1900, IJM 138 met t. 2500, IJM 261 met f.2100, IJM 96 met f.3900, MM 80 met f. 2300, IJM 244 met f. 1700, MM 21 met f. 1800, 1JM 133 mei f. 1900. IJM 91 met f. 2100, IJM 86 met I. 1800. 1JM 23 met I. 1400. MM 4 mei 1.2100, 1JM 105 mei f. 1800, IJM 131 met f. 1600, IJM 116 met I. 1600. MM 32 met f. 1900, 1JM 106 met f.2200 MM 191 met f.2100, IJM 159 met 2000. IJM 70 mei 1600, MM 29 met 1.2500; 1 logger IJM 266 met f. 1421 besomming. De navolgende passagiersschepen zijn Donderdag 4 December in radiotelegrafi- sche verbinding met de daarnaast vermel de ku6tstations en via die stations recht streeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland. Aludra, Rugby-Radio. Chr. Huygens, Soheveningen-Radio. Colombia. Scheve- ningen Radio. Commewyne, Cabo Fini- sterre-Radio Costa Rica, Schev.-Radio. Cottica, Rugby-Radio. Edam. id. Gelvia. Schev.-Radio. Indrapoera id Insulinde, id Tjerimai. id Joh. v. Ol- denbarncvelt, id. K. d. Nederl., id. Maaskerk, Monsanto-Radio. Marn. v. St. Aldegonde. Schev. Radio. N. Am sterdam. Louisb Radio Vas. Orania, Schve.-Radio. Pr. der Nederl.. id. Rotterdam, id Slamat, id. Spaarn- dam, Rugby Radio. Zosma, Vittoria Ra dio. Bii verzending van een radiotele gram via Scbeveningen Radio bedrngen de totale kosten 44 centen per woord. DE ALGEMEENE TOESTAND. De entwapening. Da voorberadende on.wapeningscommissie h^eft gisteren nog beraadslaagd over het Engelsch voorstel om in de ontwapenings conventie het verbod van den gasoorlog op te nemen. Aangezien men het niet eens kon worden over de interpretatie van het protocol van Genève van 1925, vooral wat betreft het onderscheid tnsschen doodeljjk werkende en geoorloofde gassen werd ten slotte besloten in de ontwapeningsconventie geen bepalingen voor een gebod van den gasoorlog op te nemen, doch in het alge- meene rapport de aandacht der regeeringen op deze kwestie te vestigen en hen te verzoeken, de mogelijkheid van een verbod van den gasoorlog zorgvuldig te onderzoekcn. Bij de beraadslagingen verklaarde de ver tegenwoordiger der V.S., dat niet verwacht kan worden, dat alle regeeringen zullen af zien van het gebruik van gassen, die reeds in vredestijd tegen misdadigers en opstande lingen worden gebruikt. Overigens was hy van oordeel, dat een gasoorlog dikwijls veel humaner kan rijn dan een oorlog met an dere wapenen Zooals bekend, maakt de po litie in de V.S. gebruik van traangassen bij idie bestriiding van misdadigers en ook bij het onderdrukken van muiteryen in de gevangenissen. De vertegenwoordiger van Rusland ver langde een onbeperkt verbod voor het ge bruik van gassen, ook door politietroepen bij het onderdrukken van opstanden. Het Duitsche voorstel tot byeenroeping van de ontwapeningsconferentie tegen No vember 1931 werd met 14 stemmen verwor pen. Voor stomden Duitschland, Italië, Rus land en Bulgarije. By het debat kwam liet tot een vrij scher pe uiteenzetting tusschen graaf Bernstorff en lord Robert Cecil. Graaf Bernstorff zeide, da; indien men de conferentie niet in den tijd van 10 maanden kan voorbereiden, ook 10 jaar niet voldoende zullen zyn. Hg pro testeerde er tegen, dat rmnieuw zooals reeds vijf jaar lang het geval is, een vage motie aangenomen zal worden. De openbare raee- ning is niet meer te vreden met woorden als „Zoo spoedig mogelijk" en2. en daarom is het noodig, dat de conferentie zich ondub belzinnig verklaart voor een vast omschre ven voorstel aan den raad van den Volken bond, wil de voorbereidende ontwapenings commissie nog niet meer aan sympathie bi.j het publiek van de gansche wereld verliezen. Lord Cecil antwoordde daarop vri.j scherp dat Duitschland het voorstelheeft inge diend zonder eenige voorbereiding, zonder eenig overleg met de regeeringen of den secretaris-generaal van den Volkenbond en zonder besef van de noodige voorbereidende maatregelen. Bernstorff repliceerde hierop dat indien do openbare meening'* der wereld de ont wapening niet had verlangd, fle regeeringen uit zich zelf dat ongetwijfeld nooit gedaan zouden hebben. Het Duitsche voorstel is wel overwogen en stemt overeen met hetgeen op de vergadering van dén Volkenbond is ge zegd. Hij verlangde daarom stemming over het Duitsch voorstel, dat zooals reeds ge meld met 14 stemmen verworpen werd. Daarna werd na eenig debat met 18 stem- X112T7 een motie van lord Robert Cecil aange nomen, waarin de commissie den raad van den Volkenbond verzoekt op de vergadering in Januari liet tijdstip voor de bijeenroe- ping der ontwapeningsconferentie vast te stellen. Duitschland, Italië. Turkije. Bulga rije en Sovjet-Rusland onthielden zich daar- by van stemmen. DUITSCHLAND. De uationaal-socialisien in actie. - De Rijksdagcommissie voor buitenl. zaken. De belangrijkste bepalingen van de afge kondigde noodverordening betreffen in de eerste plaats de verlaging van de ambte naarssalarissen (met inbegrip van het per soneel der rijkjiweerba-arheid) met 6 pro cent. De salarissen van rijkspresident, den rijkskanselier en de rijksministers worden met. 20 procent verminderd. Voorts schrijft de verordening voor dat de begrootingen van rijk, landen en gemeen ten voor 1932 en '33 geen hoogere uitgaven mogen bevatten dan die voor 1931. Op be lastinggebied is van belang de heffing van den hoofdelijken omslag. Deze is voor hen die minder dan 4500 mark verdienen6 mark, tot 6000 mark: 9, tot 8000: 12 en wordt dan trapsgewijze hooger. met 2000 mark als maximum bij een inkomen van meer dan een half millioen. Omtrent de ziekteverzekering woTdt be paald: Als een ziekte langer duurt dan 10 dagen, worden de geneesmiddelen gratis geleverd. Van bijdragen voor de verzeke ring zijn vrijwerkeloozen. renletrekkeis, invalieden e" onvermogende lijders aan t.b.c. en geslachtsziekten Verder wordt de vereenvoudiging van be lastingheffing en de verlaging van de grond- en bedrijfsbelastingen voor landen en gemeenten geregeld. Bepaald wordt dat de grondbelasting met ingang van 1 April 1931 met 10. en de bedrijfsbelasting met 90 pCt. wordt verminderd Intusschen heeft de nationa-al-socialisti. sche fractie van den Rijksdag reeds een voorstel ingediend, waarin onverwijlde op heffing van de door de Rijksregcering uit gevaardigde noodverordening geëisehfc wordt. Verder hebben de nationaal-socialisten het volgende voorstel ingediend Om de grondwettige voorwaarden voor de werkzaamheid van het Rijkskabinet-Brö- ning te verzekeren en het eindelijk den recht matigen grondslag van zijn bestaan te verschaffen, spreekt de Rijksdag, over gaande tot de orde van den dag ten aan zien van alle andere moties, verklaringen en voorstellen, betreffende de tegenwoor dige Rijksregeering. zijn vertrouwen uit in het kabinet-Brüning. Een manoeuvre, om het kabinet in den Rijksdag in de minderheid te brengen, doch de socialisten zullen zich wel niet voor dit karretje laten spannen Verder zullen nog volgende voorstellen door de nationaal-socialisten worden inge diend De Rijksregeering krijgt opdracht onver wijld door nota's aan de tribuut-mogend heden mede te deelen, dat Duitschland ae herziening van het Verdrag van Versailles en de daaruit voortspruitende lasten eischt, onverwijld door officieuse nota's aan aiie mogendheden mede te deelen, dat het Duitsche volk de hem in het Verdrag van Versailles afgeperste bekentenis der schuld aan den wereldoorlog formeel herroept; on. verwijld den Rijksdag een ontwerp voor te leggen over de door de landen tegenover het Rijk incrediende of nog te verwachten vergoed ingscisch en. Omtrent de beraadslagingen in de com missie van buitenlandsche zaken uit den Rijksdag verluidt, dat een nationaal-socia- listische resolutie, om de Duitsche verte genwoordiging uit Genève terug te trek ken aangenomen werd met 13 stemmen, die der nationaal-socialisten, communisten chr.-socialen, Dmtsch-nationalen cn land volkpartij tegen twaalf stemmen, die der sociaal-democraten. centrum. Duitsche volkspartij, terwijl de economische partij zich van stemming onthield. Een reeks van andere voorstellen werd afgewezen, waaronder een voorstel, ora een grenswacht, bestaande uit 100.000 werk- looien, op te stellen tegen Polen. Wel werd verontwaardiging uitgesproken over de terroristische daden der Polen en werden resoluties aangenomen, waarin van de regeering maatregelen worden verwacht die de Polen tot verandering van hun ge- dragsliiji zullen dwingen en die tevens zui len leiden tot bestraffing der schuldigen en het uitkeeren van (cchhdevergoeding aan de eedunoerde minderheden. Vocrts nam de commissie resoluties aan, ingediend door Duitsch-Nationaleii, Nat.- Soefalisten en Land vol knar tij, waarin de rcepering verzocht wordt de ratificatie van het Duitsch-Pooflsch liquidatieverdrag niet re voltooien en alle rnrnrnerrieele bespre kingen met Polen af te breken. FRANKRIJK. De weerbaarheid. De Kamer heeft hedenmiddag de beraad slaging over de door de regeering gevraag de aanvullende credieten voor de landsver dediging voortgezet^- .7 De minister van"oorlog Maginot, zette hel slandpunt der regeering uiteen. Hij verklaarde dat bepaalde voorraden voor de landsverdediging thans tengevolge van de veldtochten in Marokko cn Syrië opgebruikt zijn. Het ging er volgens den minister thans om de geheele bewapening te modernisee ren, fe meer daar de grensdekking niet vol doende is. Het was een gebiedende plicht, zoo be toogde Maginot, het Fransche leger, d.w.z. de gemobiliseerde natie dermate toe te rusten dat het in geval van een aanval .niet gedwongen was den strijd op ongelijke voorwaarden te aanvaarden. De troepeneenheden moesten voorzien worden van toestellen tegen een gasaan val, de dekkingstroepen moesten gemotori seerd worden en de grenzen in het Zuid- Oosfen moesten worden versterkt. Bij den huidigen toestand van Europa was het zoeken naar internationale oplos singen niet voldoende om de volken tegen den oorlog te beschermen. Frankrijk moet dus voor voldoende vei ligheidsmaatregelen zorgen, die in staat waren diegenen te ontmoedigen, die aan een aanval zouden kunnen denken. ENGELAND. Nederlaag der regeering Het miinconflict. In het Hoogerhuis heeft de regeering een nederlaag geleden. Met 74—10 stemmen werd een conservatieve motie aangenomen, waarin de weigering der regeering betreurd wordt om in te gaan op de aanbiedingen der eerste-ministers der Dominions voor nauwere fiscale betrekkingen en waarin de regeering gelaakt wordt, omdat zij de ge legenheid niet gebruikt heeft om de inter- imperiale betrekkingen te versterken op de jongste Rijksconferentie. Deze nederlaag der regeering zal geen politieke gevolgen hebben. In Schotland is het werk in de mjjnen ni?t hervat. Morgen wordt, zooals men weet. de mynconferentfe worden gehouden, die zal beslissen of de algemeene staking zal volgen. OOSTENRIJK. Weer oen crisis. Plotseling is de kabinetsformatie door dr. Endee nog mislukt. Oorzaak schijnt te zijn de invloed van den uitersten rechter-vleugel der christen-soicalisten. die toch al ont stemd was, dat het Heimatblok buiten de regeering zou blijven staan en zich niet wilde vereenigingen met de minislerverdee- ling. zooals die gisteren reeds was aange kondigd Intusschen schijnen de onderhan delingen nog niet definitief afgebroken. De Nationale Raad die gisteren bijeenkwam is verdaagd tot morgen, daar ook over de keuze van een president geen eenstemmig heid was te verkrijgen. Thans zal waarschijnlijk de vroegere voorzitter van den Nationalen Raad dr. Guertler met de vorming eener nieuwe re geering worden belast Enkele bladen mee- nen, dat men thans moet overgaan tot het vormen eener ambtenaren regeering, die hel beste neutraal kan blijven. Naar de „Reichpost" meldt, zal de minis ter van biiilenlandsche zaken. dr. Seipel, binnen enkele dagen op dringend verzoek van zijn geneesheer met ziekte-verlof gaan en zal bij zich naar een sanatorium te Meran begeven. RUSLAND. Stalin houdt nieuw, opruiming. Uit Moskou wordt aan ds Vossischa Zei- tung geseind dat Syrtsof, gewezen voor zitter vaD den Raad van volkscommissae rissen, alsook Lominadse en Siatzkin en twee andere sovjet-leiders uit 't centr. comité van de Russische Communistsche partij z.m uitgesloten. Syrtsof was vroeger een der intiemste medewerkers van Stalin, hjj zon in het openbaar de onmeedoogende toe passing van het vjjf jaar programma bij den heerschenden nood gehekeld hebben. Hierbij zou hij uitdrukkingen als „het volk zand in de oogen strooien" hebben gebruikt, terwijl hc de groote fabrieken van tractors een Potemkin-bedrjjf had genoemd. Lomi nadse zou in Transkaukasië. waar hjj thuis hoort, do houding der regeering ten opzichte van de kleine boeren en landarbeiders heb ben gehekeld. Sjatzkin tenslotte is de leider der jonge communisten. Fffij had ach met enkele anderen, aangesloten tot een groep waarvan ook Syrtsof en Lominadse deel uitmaakten. Men heeft de drie genoemden niet nit de partij uitgesloten vermoedelijk om te vermijden dat al te strenge maatre gelen weder aanleiding tot een gedachten- wisseling over de door de drie leiders uit geoefende critiek Zonden hebben gegeven. VEREENIGDE STATEN. Boovei's jaarlijksche boodschap aan het Congres. In zijn jaarlijksche boodschap aam het congres deelde president Hoover mede, dat de uitgaven van het loopende begrootings- jaar de oorspronkelijke vastgestelde be- grooling met 655.000 000 dollar hebben Niet alleen zijn de aangegeven inkomsten 430.000.000 dollar minder dan men ver wacht had, maar ook de wetten, die na hel indienen van de begrooling werden uitge vaardigd. hebben de uitgaven m. 226 000.000 dollar verhoogd. Verder zijn de inkomsten 75.000.000 dol lar minder tengevolge van belastingver laging- De president schatte hel feitelijke deficit van het loopende begrootingsjaar op 180.000.000 dollar. Met betrekking lol de begrooling van 1932 deelde president Hoover mede, dat hij de de inkomsten op 4085.000.000 dollar en de Inkomsten op 4.085.000.000 dollar, in dien de belastingen althans niet verder ver laagd werden. Na dit cijfermateriaal aan het congres te hebben voorgelegd, behandelde de président in hoofdzaak den economisch en nood van het land. welke veroorzaakt is door de on gebreidelde speculatiekoorts van de laatste jaren, de algemeene overproductie van grondstoffen, welke een prijsdaling op alle goederenmarkten, vermindering van de koopkracht en groote werkloosheid ten ge volge had, verder door de politieke onrust in vele landen van Azië, Zuid-Amerika en Europa cn ten slotte door den verhoogden uilvoer van landbouwproductet en de dumpingmelhoden van de sovjet-unie. Ook de groote droogte in den afgeloopen zomer was voor de Vereenigde Staten een der oor zaken van de crisis. De hoofdoorzaken van de malaise moeten echter builen de V. S. worden gezocht. Amerika kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Het kan als een land dat in hooge mate in zijn eigen behoeften weet te voorzien, de oorzaken, die van buiten af komen, overwinnen. Economische crisissen worden niet door wetten overwonnen, doch door het zelf- verfrouwen van de bevolking, de samen werking van voortbrengers en verbruikers, verbetering van de handelsmethoden en actieve medewerking van de staten en de gemeenten bij de bestrijding van de werk loosheid. De regeering heeft in het loopende be grootingsjaar reeds 520 millioen dollar uit gegeven voor openbare werken en zal thans het congres nog een crediet van 100 a 150 millioen dollar voor hetzelfde doel vragen. De president zag overigens lal van fac toren, welke moed geven voor de toekomst: Het feit, dat wij handhaven konden tachtig a vijf en tachtig percent van onze normale inkomslen, dat onze groolere financieele instellingen den storm ongeschokt weer stonden, cn hel feit 3at een aantal in dustrieën weer feekenen geven van herop leving geven reden tot vertrouwen. De pre sident maande echter tot de grootste spaar zaamheid in verband met het genoemd bc- grootingslekort. Met betrekking lof de buitenlandsche politiek bepaalde president Hoover zich er toe, vast te stellen, dal de belrekkingen van Amerika lot alle landen van vriendschap- pelfjken aard zijn. Hij herinnerde verder aan hei tot stand komen van de Londensche vlootovereen- komst. die een aanzienlijke besparing mo- gfliik maakt en kondig! aan dat verschil lende verdragen van arbilrage en vriend schap en hp| protocol van de loefrpding lot hef internafionale gerechfshnf fe 's-Graven- hagp aan hel rnneres ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. 2-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2