SINTNICOLAAS! J. BAALBERGEN UIT DE OMSTREKEN. RADIONIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. HAARLEMMERMEER. Motorongeluk, De bestuurder van een motorrijwiel, de heer B„ had gistermorgen op den Hoofd weg alhier door het slippen van den motor het ongeluk te vallen. Met een gebroken been werd hij opgenomen en naar een zie henhuis overgebracht. Uit een zolderlnik gevallen. Gisteren had de arbeider K. aan den Hoofdweg alhier, het ongeluk door een zol derluik van eenige meters hoogte op den grond te vallen. De man bekwam een wond aan het hoofd en een beenkneuzing en moest onder geneeskundige behandeling worden gesteld. HILLEGOM. Zendingsavond. De Zendingseommissie heeft gisteravond een zendingsavond in de Goreformeerde Kerk alhier gehouden. Er is gemeenschappe lijk gezongen en bovendien door de Chr. Zangvereeniging „Asaf" waarvan de heer C J. de Koning J.Csn. directeur is Dit koor bracht ten gehaorc. Hoort gij die stemme? van Fiemming en het zendingslied van Graaf van Hogendorp De rf denaar was dr. H. A. van Andel. die sprak over hot zendingswerk in Solo,'na met een kort woord ingeleid te zijn door ds. A. K. Krabbe, die de bijeenkomst opende en sloot op de gebruikelijke wijze Het kerkgebouw was tamelijk goed bezet. Jeugd-Centrale voor Chr. Vereenigingen. De Jeugd-Cenlralo welke een gebouw wil slichten, heelt in haar program van werk zaamheden opgenomen het organiseeren van een hazar, jongelui een draaiorgel van de Stads-Evangelisatle te Rotterdam laten bedienen, een ophaaldienst van oud papier in stellen. Bovendien zal namens de jeugd aan alle Hervormden op hun verjaardag een gelukwensch gezonden worden waarin dc verwachting wordt uitgedrukt, dat een dank baar hart geneigd is tot geven. Het dagclijksch bestuur van de Jeugd- Centrale bestaat uit de heeren J. D. Jansen, voorzitterC. Vis, secretaris: mejuffrouw A. Nieuwkamp, penningmeesleres, H. van der Schrior, algemeen adjunct, en I. C, Baas, J. Sprey en ds J. FI. Mulder als adviseur?. IJsclub Hüfegeip. Gisteravond heeft de IJsclub haar jaarver, gadoring gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer P. Klaver, die de op komst in verhand met het teil. dat er geen land voor eën ijsbaan is, teleurstellend noemde. Het jaarverslag memoreerde den ijsloozen winter. De rekening van den penningmees ter sloot met het eindcijfer van f. 1299.50 waaronder een banksaldo van ruim f. -SOO. Besloten werd de vooruitbetaalde huur der oonsumptielent voor den afgeloopen win ter terug te betalen. Hef jaarverslag en de rekening werden goedgekeurd. De heer Klaver trad af als voorzitter. i(t zijn plaats werd benoemd de heer G. A, Rijnheek. Herkozen werden ais bestuursleden de hecren J G. Kat en S. Nieuwkamp. De algelroden voorzitter de hoor P. Kla ver werd ondor applau9 tot eere-voorzitter benoemd, welke benoeming hij aanvaardde. Daar de ijsclub geen eigen baan beeft, wilde het bestuur een baan op een der vaar ten mot verbindingen naar de Ringvaart en de Leidsche Vaart. Aan hel gemeentebestuur zal gevraagd worden een baantje voor de kinderen bij de zweminrichting aan te leggen. De vergadering werd gesloten met een verloting en een afscheidswoord van den af getreden voorzitter. - De collecte van de Vereeniging lot ver spreiding der Heilige Schrift heelt (.71.55 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Duiker aan 't werk- Voor de herstelling aan de verleden week aangevaren „Rooversbrug" was een duiker noodig. Zulk een duiker In zijn eigenaardig costuum krijgt men hier niet spoedig te zien! Er is daarom bij deze werken veel en veler lei belangstelling van het publiek, vooral van de jeugd die zoo iets buitengewoon op prijs stelt! Bii de Rijkspostspaarbank is over dc maand November ingelegd f. 2106.20, terug betaald t. 877 30 WEET U dat U voor een mooi en nuttig cadeau thans bij BAALBERGEN moet zijn? ZEKER, ik hoorde juist dat hij deze weken alle artikelen tegen sterk verlaagde prijzen aan biedt. Daarbij komt nog dat hij aardige verrassingen voor de kinderen cadeau geeft. Het juiste adres is: Voorstraat No. 43 - Katwijk aan Zee. Meubelen, Tapijten, Linoleums, Kapstokkleeden, Kuisent, ene. Keurige sorteeriug wollen en gestikte Dekens. KATWITK-AAN-ZEE, Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1930 inge legd f. 8652 94, terugbetaald f. 7344.63. Het laatste door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 4478. Postcheque en Girodienst. Gestort, aantal 1024. bedrag f. 117786.62 Uitbetaald, aantal 303, bedrag f 70243.13. De eerste Katwijk9che molorlogger, welke zoo juist de baringvisscherij heeft be ëindigd. is de Noordster I. K.W. 67, van de Visscherij-Maatschappij „Noordster". Het schip heeft totaal f. 29.000 besomd. LISSE. Coöp. Veilingsver. H. B. G. (G-A.) Onder presidium van den heer P. War merdam werd in het veilingsgebouw de al- gemeene vergadering gehouden der Coöp. Veilingsvereeniging ,,H. B. G. (G.A.) alhier. De heer Warmerdam opende de matig bezochte vergadering en sprak er zijn te leurstelling over uit, dat niet meer leden aanwezig waren. Vervolgens gaf de heer Warmerdam een overzicht over het afge loopen jaar. Hoewel een vorig jaar de omzet ruim 3.000.000 gulden bedroeg, kan dit jaar het eindcijfer niet hooger komen dan f 261 588.75. De vermindering van het vei- lingcijfer vond niet haar oorzaak in ver minderden aanvoer, doch in do lage prijzen der geveilde producten. De aanvoer ver meerderde weer sterk. Het „gebouw 1930" bleek zeer noodzakelijk. Ja zelfs moesten groote partijen op het plein worden ge plaatst. Het spreekt dus vanzelf, dat er veel meer arbeid was. Vooral de Texelsehe kwee kers hebben een groot aandeel in den aan voer gehad. En juist de Texelsehe narcissen waren het, die abnormaal hooge prijzen opbrachten. Het trok ook bijzonder de aan dacht, dat dit jaar vele kweekers uit Was senaar, Katwijk en Valkenburg hun bloem bollen bij H. B. G. lieten veilen, vooral ook wat de kweekers van Noordwijk betreft. Nadat de voorzitter do leden opgewekt had tot het deelnemen aan de besprekingen, be- oindigde hij zijn openingswoord. De notulen werden vervolgens vaslge» steld. Nu was aan de orde hot rapport van de commissie, accountants en commissarissen. De heer Doekse, bookhouder van H. B. G, gaf eerst een duidelijk overzicht van den "tand van zaken. In het verslag van de verificateurs, dat voorgelezen werd. werd melding gemaakt van de nauwkeurige boekhouding. De heer Schoneveld was de tolk der com missarissen, toen hij dank bracht aan hee ren directeuren voor de groote nauwgezet heid en liefde waarmede zij hun gewich tige taak vervullen. De heer Warmerdam sprak mede namens cl*3 andere directeuren den dank uit voorde waardeerende woorden en gaf de verzeke ring, dat ook in de toekomst met hart en ziel aan de zank gewerkt zal worden. Dc balans en verlies- en winstrekening werden vastgesteld. Besloten werd tot hot oprichten van een federatie tusschen het Hollandsch Bloem- bollenkwcekersgenootschap en de veilings- vereen. „Kennemerland'" om le komen tot meerdere samenwerking. Betreffende het resultaat der besprekingen tot meerdero samenwoi king werd een schrijven der laat ste vergadering voorgelezen. De voorzitter vroeg machtiging der Vereeniging om in deze zaak verder te handelen. Voor de aan voerders kan deze zaak van groote hetee- kenis worden. Met voorbeelden toonde de voorzitter aan. dat samenwerking in fede ratief verband noodzakelijk is. De ge vraagde machtiging werd verkregen. Ook de heeren Schoneveld en Ivorteknas voerden hierover nog het woord. De heer Tanis vroeg bij de rondvraag wanneer of iemand van verduistering be trapt kan worden door het gebruik van manden en zakken buiten de veilingen om. De voorzitter zeide, dat de controle hier op uitermate moeilijk is. Spr. riep de mede werking in van alle leden tot recht gebruik der emballage. Wanneer iemand van een dergelijk geval aangifte doet. zal de zaak uitgezocht worden, zonder dat de naam van den aanklager genoemd wordt. De heer Warmerdam sloot daarna de vergadering. Bij den correspondent der arbeids bemiddeling stonden 48 werkeloozen inge schreven. NOORDWITK. Jongentje overreden. Op den N. Zeeweg alhier, ter hoogte van de R.K. Jongensschool, is het zoontje van •ion heer H., dooi een vrachtauto bestuurd door den heer H. te Voorhout, overreden. Bij geneeskundig onderzoek bleek dat de jongen alleen uitwendige verwondingen had bekomen. Volgens getuigen is de oorzaak dezer aanrijding lo wijten aan de onvoor zichtigheid van den jongen, die plotseling van achter een met paarden bespannen, wagen te voorschijn kwam en hard loo- pende den weg over wilde steken. Hij is toen met bedoelde vrachauto. welke in tegenovergestelde richting reed. in aanra king gekomen. Aan het poatkantoor alhier en de daar onder reseorteerende hulpposlkantoren werd gedurende de maand November 1930 inge legd een bedrag van f. 7763.29 en terugbe taald f. 7208.28. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 6632 In de Tramaleeg alhier werd het zoontje van den heer B. aangereden door een wielrijder, waardoor het kind een bloe dende wonde bekwam boven één der oogen. De politie stelt een onderzoek in. SASSENHEIM. Tentoonstelling „Vrouwenbond". Dezo tentoonstelling heeft zich in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Voor de attracties was een groot aanta! liefhebbers, het was soms ondoenlijk bij de stands te komen. Wij meenen zeker te weten, dat de kas nu weer een stootje verdragen kan! Aan het einde werden de niet gewonnen prijzen en onverkochte artikelen verloot met het z.g. „Rad van Avontuur". Hiervoor be stond ook zeer veel belangstelling. A.s. Tentoonstelling „Bloemlust". Na een lange rustperiode zal het tentoon stellingsgebouw „Bloemlust" zijn deuren weder openen. De eerste tentoonstelling zal worden gehouden op 26 en 27 December a s. Er is reeds door zeer velen toezegging van inzending ontvangen. WARMOND. GEMEENTERAAD. Vernieuwing Dorpstraat. - Schoolkwesties. Gemeentebegrooting. - Tariefsverlaging. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering onder voorzitterschap van burgemeesler A. J. L. Ketelaar bijeen. Wij gaven reeds een kort overzicht. Aanwezig alle leden. Secretaris de heer II. L. v. Delft. Nadat de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze was geopend wer den de notulen der vorige bijeenkomst voor gelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Hierna deelde de voorzitter mede dat sinds de vorige vergadering de navolgende stukken waren binnen gekomen: Schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten dezer Provincie houdende goedkeuring van een door den Raad genomen besluit inzake wijziging der begrootjng dienstjaar 1930 Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven \an H.R. Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het door den Raad genomen besluit inzake aankoop van een 9tukje grond aan de Baan. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Schrijven met betrekking tot verhaal pen sioensbijdragen toe te passen op den burge meester. secretaris en ontvanger der ge meente. Conform hel verlangen van Gede puteerde Staten 9tellen B. en W. voor het desbetreffende besluit van 28 Juli in te trek ken. Wordt hiertoe besloten. Schrijven van den heer P. de Zeeuw met verzoek om restitutie van het door hem aan Den Haag betaalde schoolgeld voor een zij ner kinderen schoolgaande op de H. B. S. De voorzitter ligt dezer aangelegenheid toe en zegt dat dit adres thuis hoort in Den Haag. Wordt met algemeene stemmen beslo ten op dit verzoek afwijzend te beschikken. Komt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot algeheele vernieuwing der Dorpsstraat met het leggen van een trottoir aan beide zijden, doch vanaf het Postkantoor langs do zijde Hotel de Stad Rome tot Hotel de Zon aan een zijde, zulks met de geringe straat breedte daar ter plaatse. De beer van Moor sel kan zich mei dit laatste slecht vereeni- gpn en zou daar ter plaatse in het gehqcl geen trottoir willen hebben. Spreker heeft uit de toelichting van den voorzitter begre pen da» de veiligheid van het verkeer reden is geweest om ook daar ter plaatse een trot toir te leggen. Maar voor mij, aldus spreker, i9 het een groole vraag of de veiligheid van het verkeer hierdoor toe zal nemen. Als mo tief wordt opgegeven dat de kinderen ko mende uit Warmqnda veiliger de Dorps straat kunnen bewandelen, maar hoe moet het dan met de gezinnen die aan de Dorps straat daar ter plaatse wonen, waaronder zeer groote. Wanneer deze uit de deur ko men is het gevaar om onder een of ander voertuig te geraken veel grooter dan voor de kinderen die uit de Warmundastraat komen want die hebben uitzicht, de andere niet. De voorzitter zegt dat te dezer zake drie mogelijkheden waren nf.: Aan beide kanten een trottoir, heelemaal geeri trottoir of aan beide zijden een trottoir behalve in het laat ste gedeelte Waar de straatbreedte daar ter plaatse slechts 4 1/2 Meter bedraagt kunnen daar onmogelijk 2 trottoirs komen. Wethou der Zwetsloot zegt dat hij langen tijd de zelfde meening gehuldigd heeft als de heer. van Moorsel. Spreker heeft zijn licht eens opgestoken in andere plaatsen waar men voor de zelfde moeilijkheid zat als hier, en de inlichtingen daar door hern ontvangen en hetgeen hij daar persoonlijk in oogen- schouw genomen heeft hebben hem van be slui!. doen veranderen weshalve hij zich bij de meerderheid in het College van B. en W. heeft neergelegd. Na nog eenige bespreking dient de heer van Moorsel een voorstel in. om vanaf het Postkantoor aan geen der straatzijden een trottoir te leggen, welk voorstel ondersteund door den heer van Schie wordt verworpen met 5 tegen 2 stem men. De heer Bakker hoopt dat met de ver nieuwing bekwamen spoed zal worden be tracht, opdat in het voorjaar de gemeente met hef opbreken der straat niet in narig heid zal zitten hetgeen door den voorzitter wordt toegezegd. Betreffende het bestek worden nog eeruge opmerkingen gemaakt en op verzoek van de heeren Wilbrink en van Moorsel wordt hierin opgenomen dat het be- noodigde zand zal geleverd worden door de Warmondsche schippers. Op verzoek van de Chr. School met den Bijbel worden gelden beschikbaar gesteld voor den bouw van een bestuurskamer en een brandstoffenhok. Besloten wordt een kasgeldleening a .in te gaan door verhooging van het crediet der gemeente bij de Bank van Nederland- sche Gemeenten Tevens wordt besloten de geldleening groot f. 87318 door het Rijk on der hypothecaiverband aan den he&r Rut gers verstrekt te converfceeren. Bij punt 7 der agenda vaststelling der verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziektegelden. ontspon zich een uitvoerige discussie De heer Bak ker kon zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigon daar door deze veror dening juist die personen getroffen wer den, die het in dezen tijd het zwaarst to verantwoorde nhebben. Hij mist in deze verordening billijkheid en reohtvaavdigheid hetgeen hij uitvoerig toelicht. Aan deze discussie werd door al de leden deelgencK «men en werd besloten tegemoet te komen aan de bezwaren, althans voor een gedeelte van den heer Bakker, waarna dezelve in stemming werd gebracht en aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Bak ker. De gemoeuterekening 1929 werd vervol gens voorloopig vastgesteld met in den ge wonen dienst een batig slot van f. 14640.98*4 en in den kapitaal dienst met een batig slot van f; 3601.41. Bij punt 9 om in boginsel te besluiten dc oude plaats der O. L. School aan te wijaen voor de nieuw te bouwen school, meent dc heer Bakker dat hiertoe niet kam wor den besloten voor aleer de desbetreffende tookening aan den zal zijn voorgelegd, daar zijn inziens een deTgelijk besluit niet ge nomen kan worden als men niet eens weet of de school er wel staan kan. De heer Van Moorsel wilde twee teekeningen ingediend zien, een voor den verbouw der school en een voor een algeheele nieuwbouw van paar lokalen. Na eenige bespreking wordt het voorstel nadat het door den voorzitter nog eens ,#s toegelicht aangenomen met tegen twee stemmen die van de heeren Van Moorsel en Bakker. Als leden der werkloo. zencommissie werden benoemd de heeren Oudshoorn, Zwetsloot en Onderwater. Hier na doelde de voorzitter mede. dat door de Sociëteit Amicitia aa nde gemeente voor de Raadzaal was aangeboden een prachtige klok en door de Kon. Zeil-, Roei- en Motoir- sportvereenieing de Kaag een compleet- stel van de bekende Kaagbordjes welke ge schenken onder dankzegging worden aan. vaard, Bii de gebruikelijke rondvraag vroeg do heer Van Moorsel of er door B. en W. a!"pogingen in het werk waren gesteld om tot een verlaagd tarief met de Gemeente Leiden te komen inzake de electriciteits- ©voorziening. Over deze aangelegenheid oni. spon zich een uitvoerige discussie. De voor zitter zegt dat B. en W. te dezer zake dili gent zijn, maar hun streven om iets te be reiken zeer bemoeilijkt wordt, wanneer op plaatsen waar zulks niet thuis hoort inter pellaties worden gehouden. Uitdrukkelijk wil spreker verklaren hiermede niet te be doelen de vraag thans door den heer Var Moorsel gesteld. De heer Bakker zegt dat Warmond een van de hoogste tarieven uit. Nederland heeft en ook hij is er steTk voor dat pogingen worden aangewend tot verbe tering te komen. De heer Van Moorsel zegt dat het usance is dat hoe meer men ge« bruikt hoe goedkooper het tarief wordt. Geldt dit dan voor de gemeente niet. En kele centen verlaging voor Warmond zou, gezien de afname, Leiden slechts een luttel bedrag kosten en weinig af doen aan heb half millioen winst. Leiden is reeds 9 cen ten lager dan Warmond en wanneer War mond nu eens een paa/r centen lager zou worden, zouden de inwoners van Leiden toch nog in een zeer bevoorrechte positie verkeeren ten opzichte van onze ingezete nen. Als B. en WT. niet bereid zijn hieTroe krachtig mede te werken, welnu laten B. en W. dan een commissie benoemen. Na langdurige bespreking dient de heer Van Moorsel een voorstel in om B. en W. uit te noodigen zoo spoedig mogelijk althans ?n J931 krachtige pogingen aan te wenden om te komen tot tariefsherziening welk voor stel met algemeene steramen wordt aange nomen. Na dat nog eenige zaken van huis- houdelijken aard zijn behandeld wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. WASSENAAR. Mnziekver. „Excelsior". De muziekvereeniging „Excelsior" heeft een uitvoering gegeven in het Centraal Theater. De wrn. voorzitter, de heer II. van Elk, heette de talrijke aanwezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de zustervereniging Forum Hasuani te Voor burg. Daarna memoreerde spr. de successen, in den afgeloopen zomer op het concours te Schiedam behaald. Hij bracht dank voor den arbeid van directeur Veerman en de loden. Voorts bracht hij dank aan allen, die hadden bijgedragen tot het succes van den gehouden bazar, waardoor de instrumenten kunnen worden vernieuwd. Na dit openingswoord werd met het pro gramma begonnen. Allereerst was Excelsior aan de beurt. Een achttal nummers werd zeer correct en tot volle tevredenheid van het publiek uit gevoerd. Na de pauze traden de humoristen Kees Klaaro en Bram Flora op. Een keurig pro gramma werd door deze artisten afgewerkt waarvoor zij ruimschoots de belangstelling van het publiek hadden. Vreemdelingen-statistiek. Bij de voorbereidende werkzaamheden voor de volkstelling is ter secretarie dezer gemeente een statistiek aangelegd van de vreemdelingen, die tot de bevolking behoo- ren. In totaal zijn hier 689 vreemdelingen en 7 personen zonder nationaliteit. De vreemdelingen zijn als volgt verdeeld: 2 Amerikanen, 470 Duit9chers, 130 Oos tenrijkers, 35 Engelschen. 9 Zwitsers. 4 Italianen. 1 Serviër, 17 Tsjechen, 4 Denen. 1 Noor. 3 Polen, 1 Canadees, 3 Bol gen. 6 Hongaren, 1 Roemeen, 1 Yoego-Slaviër. 1 Letlander. o ZOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de afgeloopen maand werden bij het correspondentschap der arbeidsbe middeling 41 personen ails werkzoekend in geschreven. waarvan er door bemiddeling van den correspodenl 19 geplaatst konden worden. Voor de vervulling van de vacante be trekking van hoofd der openbare lagero school alhier, ingaande 1 Februari 1931, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. RECLAME. ^eem Wyber(/ p^^-Wybert vervangt het gorgel- £Br drankje. Wybert beschermt U tegenverkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert I 4655 DE VATICAANST AD-ZENDER GAAT WERKEN. De Vaticaanstad-zender is thans gehgel gereen voor het doen van proef-uitzen- dingen behoudens de aansluiting aan het electrische net. De energie bedraagt 12 K.\V. en als golflengte moet worden gekozen tus schen 50.26 M. en 19.84 M.. dus ultra- korte-golf. Dezo maand nog kunnen de eerste uitzendingen aanvangen. TREIN-RADIO CANADA—LONDEN De treinen van de Canadian National Railwajj tusschen Toronto en Montreal z'jn alle voorzien van een radio-zend-installatie door de Bell Telephone Comp, Het is thans zelfs mogelijk een verbinding tot stand to brengen tusschen de treinreizigers en een abonné van het telefoonnet in Londen. Ter wijl de trein met een snelheid van 100 K.M. per unr rjjdt kunnen de passagiers „even" Londen opbellen. De trans-atlantische ver binding gesohiedt via Rugby. VOOR WOENSDAG 3 DECEMBER. Hilversum, 298 Jf. Uitsluitend VARA.- uilzonding 8.00: Gramofoonpl. 10 00' Morgenwijding (VPRO.) 10.15: Orgelspei Johan Jong 10.30: P. J. Kers: Onze keu- ken 11.00Mej. F. MeijboomDe ver pleging van zuigelingen 11.30: Gramo foonpl. 12.00Concert Gramotoonpl. en ARA -septet 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Maak-het-zelf-cursus 4.00: Vocaal Concert. Dick Weiman (ba9-bariton) Johan Jong (piano) 4.30: Kindervertellingen Oom Frans 5.00: Vraaghalfuurtje 5 45 Concert. VARA -orkest en Gramofoonpl. 6.50: Mandoline-cursus 7.20: W. H. Vliegen: Oorsprong, geschieden, en heden- daagsche stand der socialistische beweging 7.45: Accordeonmuziek 8.05: Concert. VARA.-orkest 8 35: Accordeonmuziek 8.50: Hoorspel: „John D„ verovert dc wereld'van Fricdr Wolf, op te voeren door het Groot Volkstooneel 9.50- Con cert. VARA.-orkest 10.20: Vaz Dias 10.30: Vervolg concert 11.00: Gramo foonpl. 12.00: Sluiting. Huizen, 1875 M. Uitsi. NORV.-uilz. 8.159.30: Morgenconcert 10 3011.00: Zjekendienst 11.0012.00: Harmonium- bespeling M. F. Jurjaanz m. m. v. Mej. C. de Jager (sopraan) en Mevr. R. Mijnhout (alt) 12.0012.15: Poiitieber. 12.15 —12 30: Gramofoonpl. 12.30—3.00 So listenconcert 2 00—2.46: Dee! I van con cert „Hollandsch Harpkwartet". Mej. Corry Rietveld (viool), Mej. Phia Berghout (harp), Henk J. Berghout (cello), Abr. Marlijn (har monium) 2.46—3.15: Lezen van Chr. Lectuur 3.164.00: Vervolg Concert 400—5.00: Kinderkoor „Nieuwekerk". be geleiding W. Abraham. Soliste Mevr. Steen Blankenslein (eopr.) begel. S. Jansen 5.006.00: Kinderuurtje G.OO6.46? Landbouwuurtje 6.45—7.15: Dr. G. Esse- link: Ons bestaan een worsteling om het leven 7.157.46: Cursus Electrotechniefc PBNA. 8.001000: Leger des Heils- Samenkomst met ork. en koor 10,00 10.10: Vaz Dias 10.1011 00- Gramo- foonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10 36: Morgen wijding 11.06: Lezing 1220: Gramo foonpl. 1 20: Orkestconcert 2.20: Con cert. N. Desmond (sopraan), D. Carver (bariton) 350: Uilz. voor scholen 3.50: Concert. E. Forst (alt), E. Andjelkovitch (viool), E. Munro (piano) 5 05: Orgel spel door R. New 5.35: Kinderuurtje i 0.20: Lezing 0 35: Nieuwsber. 6.55: Berichten 7-00: Zang door M. Bonin en J. Thome 7.20: Lezing 7.46: Lezing 8.20: Concert, B. Moiseivitch (piano) 9.20: Berichten 9.35: Vervolg concert 10.10: Lezing 10.25: Berichten 10.30: Kwintet 11201220: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" 1725 M, 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Gramofoompl. 6.50: Gramofonpl. 9.05: Tweede be drijf van „Der Rosenkavalier" van Rich. Strauss. Lanpenberg, 473 M. 6 20—7.20: Gra mofoonpl. 10.40—11.20: Muziekuitz. voor scholen 1130: Gramofoonpl. 12.25—1 50: Concert. Orkest en bas 4.85 5.35 Orkeslconcert 7.058.00: Koor- concort 8.309.40: Orkestconcert 9.50 Bij de Zesdaagsche te Keulen. Daarna tot IJ.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 2.50450: Or keslconcert en voordracht 7 401 20 Radio-Bal. Ouderwelsche- en moderne dans muziek. Refrein-zang. Brussel, 608.5 M. 5.20: Trio-concert 6.60: Concert 8.95: Concert Orkest en zang. Toespraak. Zeesen, 1636 M. 6.467,00: Lczingem, daarna vroegconcert 82011.20: Lezin gen 11.2012 15: Gramofoonpl. 12.15 1.20: Lezingen 1,202.20: Gramo toonpl. 2.203.50: Lezingen 3 50=-- 4.50 Middagconcert uit Hamburg 4 50— 7.15: Lezingen 7.20: Opera-Uilz „Un Ballo in Machera" van Verdi uit het Nat Theater, „München 1005: Weerber Daarna Dansmuziek 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11