HEEFT U Humor uit het Buitenland. C1A1UIS EEN HEES Co. RADIO APPARAAT A-.JI an Katwijk's Warenhuis Sint Nicolaas-Cadeaux! KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Jansen: „Zeg eens, Pietersen, ben Je van plan om geen carrosserie op den wagen van Je te zetten Pietersen: „Ja, zie je, mijn vrouw wil haar ln de kleur van d'r nieuwe mantel hebben, die Ik haar beloofde, en nu moeten we op de ultverkoopen wachten (Passing Show). Secundant: Hij bood ie twee honderd gulden als je ver loor, de smeerlap. Maar ie hebt 'm fijn knock-out geslagen! Bokser: Waarom niet? Ik heb nog nooit voor minder dan vijfhonderd gulden verloren Mevrouw, schamper„bn je kocht die auto omdat je rei dat je altijd den trein miste" iHumorist). Het meisje tot den apotheker„'t Spijt me erg dat ik (J nog eens lastig moet vallen, maar de dokter heeft ne weer een liefdesbrief geschreven." (Judge). Poolreiziger, Id de tropen„Zeg ès Jongens. Öt ben der. Ons kompas mot verkeerd gewezen fcebber Da's zeker 'n deftig restaurant, waar al die auto's voor staan I Neen, lieve, dat is 'n restaurant voor chauffeurs I {Monde Illusiré.) „Denken de kinderen aJ dat U zelf Sinterklaas bent, meneer Bast „Erger dan dat, ze denken dat lk millionalr ben." (Passing Show). „Heb Je Sinterklaas gezien „Nou, en of." „Zei die wat tegen Je „Ja" „Wat zie die •vBlIJf met Je pooten van de boel af." (Passing Show), VOOR OF TEGEN „DE KWAKEL" Hoe zal de Raad besluiten? De stormbal hangt voor Katwijk afcn den Rijn uit! Weest op Uw hoede beleekent datl Waarvoor dit waar9chuwingsseln? Het praeadvies van B. en W. op het verzoek van bijna alle inwoners van Katwijk aan den Rijn. de Tuinbouwvereen. Katwijk en Omstreken. Het Gereformeerd Kerkbestuur, de R.K. Kiesvereeniging Plicht en Eensge zindheid. de Anli-Rev. Kiesvereen., de R.K. Middenstandsvereenzeer vele omwonen den van Kwakel of Overrijn, de Chr. Hist. Kiesvereeniging, dif praeadvies is versche nen. Wij deelen den inhoud hiervan mede: B. en W. brengen eerst in herinnering, het geen in de raadszitting van 16 Mei 1930 reeds werd medegedeeld. Door dit College is ernstig gepoogd om de tegenwoordige trambrug te doen vervangen door een, die ook voor voetgangers en ander verkeer zou kunnen dienen, hetgeen echter niet het ge- ■wenschte resultaat heeft gehad. Verder zijn B. en W. van meening, dat een brug op de oude plaats slechts een gang van enkele minuten zou besparen, waardoor dan de aanzienlijke kosten welke de bouw daarvan met zich zou brengen, niet gewettigd zouden zijn. Daar een nieuwe brug mei het oog op de eischen van het scheepvaartverkeer een grootere doorvaartwijdte zou moeten bezit ten dan de voormalige Kwakelbrug. zouden die kosten ongeveer f. 7800.bedragen. Aan het bouwen van een lage brug kan niet gedacht worden. Die zou dan voor pas- seerende schepen geopend moeten worden en zulks zou twee brugwachters eischen. Op bovengenoemde gronden. slechts eenige minuten omloopen en de groote kos ten voor den bouw, geven B en W. den raad in overweging op de bovengenoemde adressen afwijzend te beschikken. Naar aanleiding van deze kwestie zij hier vermeld, welke motieven de verschil lende vereenigingen aanvoerden ter verde diging van hun verzoek Zeer vele tuinders, die van en naar de veiling moeten, zijn ge noodzaakt in het vervolg een omweg te maken De neringdoenden uit de Voorstraat zullen vele van hun cliënten missen daar men een dergelijken omweg, door het druk ste gedeelte van het dorp niet zal maken, de kerkgangers naar de Gereformeerde Kerk ondervinden dezelfde moeilijkheid vanuit het Overrijn en Sandtlaan; het openstaan van de ophaalbrug en eventueele storing aan deze electrisehe brug maakt alle ver binding met het Overrijn en Sandtlaan on mogelijk. Het feit. dat ter plaatse altijd een oeververbinding is geweest, bewijst de nood zakelijkheid hiervan. Bouwgronden aan de Sandtlaan zullen in waarde verminderen. Een hindernis voor de scheepvaart kan het moeilijk genoemd worden, daar de brug alleen moet worden opgehaald voor schepen die hun mast niet kunnen strijken. Grooter moeilijkheden zullen de schepen ondervin den van de trambrug, daarover dien brug tegenwoordig ongeveer 110 maal per dag een tram passeert, dus er blijft weinig tijd voor doorgang der schepen. Met de Vink- brug bij Leiden is het nog treuriger gesteld daar hier de schepen soms uren moeten wachten, eer de brug geopend mag worden. Bij hel 9teeds toenemend verkeer en de uit breiding van den dienst van tram en spoor zal zulks er in de toekomst nog slechter op worden. Voor de scheepvaart ligt op dezen v/eg dus geen toekomst en kan het argu ment dat de Kwakel een belemmering vormt voor de scheepvaart, geen opgeld doen Alle hoop is thans gevestigd op een raads- meerderheid die met het praeadvies van B en W. niet zal instemmen. Nu-Katwijk aan den Rijn op ondubbelzinnige wijze blijk heeft gegeven op het behoud van de Kwakel buitengewoon prijs te 9lellen, wordt met reden verwacht dat de raadsleden van Kat wijk aan Zee, die verreweg de meerder heid vormen, van saamhoorigheid zullen doen blijken. Opgemerkt zij nog dat aan nemers, die aangezocht waren door eenige inwoners om een begrooting te maken, be reid waren voor f. 2500.een Kwakel te bouwen in den vorm als de bestaande, met een daarvaartwijdte van de ophaalbrug bij d^ Roskam. Met een dergelijke oeverver binding zouden de inwoners voldoende ge baat zijn. Meer wordt trouwens in de reeks van adressen niet gevraagd. Er wordt met vertrouwen afgewacht 11 KATWITK-AAN-ZEE. Stand der werkloosheid. Bij het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 153 werkzoekenden, zijnde 1 ijzerwerker, 51 grondwerkers; 6 metselaars; 3 opperlieden; 8 schilders, t straatmaker; 4 timmerlieden; 66' losse arbeiders; 1 stoker; 1 mandenma ker; 1 matroos (groote vaart); 2 fabrieksar beiders; 1 bloemist; 5 landarbeiders; 1 tuinman; 1 huishoudster. Geplaatst werden 1 grondwerker. 2 opperlieden cn 3 losse ar beiders. DE PLANNEN INAKE DEN WEG WASSENAAR—NOORDWIJK. Wijzigingen te wachten? Naar ons van meerdere zijden werd mede gedeeld, moet het in de bedoeling liggen van het Provinciaal bestuur van Z. Holland do geheel uitgewerkte plannen voor ver legging en verbreeding van den grooten verkeersweg WassenaarNoordwyk (het tra ject Den Haag—Haarlem) by Katwyk aan den Ryn geheel te wyzigen. Zooals bekend, is de weg, uitgebakend buiten Katwyk a. d. Rjjn, rechts van den bestaanden weg, met een nieuwe brug over het kanaal naar Katwyk aan Zee, 50 Meter ten Zuiden daar van. Op 8 December as. zou aanbesteding van deze brug reeds plaats hebben. Deze aanbesteding zou in verband met de nieuwe plannen met doorgaan. Het moet de be doeling zijn ten Z. Westen van Katwyk a. d Rijn b'$ den „Zwarten weg" eon nieuwen verkeersweg aan te leggen door de landerijen van Baron v. Wassenaer v. Catwyck, over den Nieuwen Duinweg, voorts over den Ouden Zeeweg, weer door de landerijen van Baron v. Wassenaer om ver volgens over het kanaal te gaan en niet zooals in de plannen van nu 50 M. ten Zuiden van de bestaande brug doch 250 M. ten N. Westen daarvan., door eenige wei landen heen, op den bestaanden weg uit te komen. Hierdoor zou het gToote verkeer geheel buiten Katwyk a. d. Rijn om gaan. Het is te begrijpen dat men in het alge- meer hier niet erg ingenomen is met een dergelijk plan. Het brengt het geheele ver keer buiten het dorp, het zal zeer veel teelgronden eischen voor den aanlag, iets waaraan toch reeds zulk een behoefte is. Vooral de neringdoenden zullen hiervan on getwijfeld schade ondervinden. De bestaande plannen, waaraan al een paar jaar is ge werkt, liggen voor uitvoering gereed. Nieuw plannen zullen weer een zeer langen tijd vorderen en zullen een zeer hoog bedrag eischen (men spreekt van 2^3 ton). Boven dien eischt het moderne verkeer dringend verbetering op dit traject. Men vermoedt, dat deze verbeteringen dan weer een paar jaa- op zich zullen moeten laten wachten. Men wacht in spanning een nieuw besluit af. HET JUISTE ADRES VOOR UWE U vindt bij ons in diverse artikelen een mooie sorteering. Het zon onmogelijk zijn alles op te sommen. Wij noemen er slechts enkele. Voor Dames: Prachtige tasschen, Portemon- naies, Kap- en Naaidoozen. Serviezen, Kop en Schotels, enz. Voor heeren: Portefeuilles, Portemonnaies, Scheerdoozen, Damborden, enz. Voor Kinderen: Speelgoed als Aulo's, Motor fietsen, Treinen, Stoommachines, Me- canodoozen, Autopeds, enz. Prijzen zeer concnrreerend - Zie Etalages. Beleefd aanbevelend: PH. DE BRUIJN 4315 T.h. P. BLOOT. NATTE KIPPENHOKKEN ONOOOLIJKE MUREN EEN PLAATJE OP UW AANRECHT NOODIG GEBREK AAN TRIPLEX D. GESINK - VOORSTRAAT 80 KATWIJK AAN ZEE levert AS3EST-PLATEN, vlak, gegolfd, ge ëmailleerd, in verschillende klenren, op maat gesneden. - TRIPLEX, verschillende dikten. soorten en maten. 4322 ADVERTEERT IN HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. HET MOOISTE St. Nicolaas-Geschenk vanaf f. 125.- (wisselstroom) betaalbaar met f. 7.50 per maand. Vraagt catalogus No. 3 bij: W. A. GOUW Voorstraat 64-66 KATWIJK AAN ZEE. 348S LISSE. Gelegenheid tot kostelooze inenting bij de geneesheeren op Dinsdag 2 Dec. NOORDWIJK. Uitvoering van de revue: ,/tIs weer voor mekaar!" De Noordwijksche Revue mag zich tel kens wel in een groote belangstelling ver- I heugen. Ook eisteravond was de groote zaal l van Hotel Royal wear tot in de uiterste hoeken bezet. Zoowel de Noordwijkers ais buitenstaanders hebben kunnen genieten! Zoowel de samensteller, de heer C. v. Zeist, als spelers kunnen bogen op eên groot succes. Niet weinig tot het behaalde succes beeft bijgedragen het muzikale gedeelte van dezen avond, onder de bekwame leiding van den heer Theodor H. Polman. Deze had tevens alle zang gecomponeerd, die door de goede begeleiding dan ook ten volle slaagde. Het tooneel, eveneens eeD groote^ factor tot het welslagen van het gegevenef was hier tip top in orde en de diverse lichtschakeeringen hierbij, voor Noordwijk iets nieuws, gaven aan de verschillende tooneelen een schitterend perspectief. De heer Adr. Dorsman, die namens het comité opende, sprak zijn verheugenis er over uit, dat een zoo talrijke menigte hier bij tegenwoordig was en concludeerde hier uit, een flinke dosis belangstelling voor „Crescendo", welke ondanks de tegenspoe den, zich nog steeds boven water heeft weten te houden en dit ook zal trachten te blijven. De revue werd daarop op buitengewoon verzorgde wijze opgevoerd: prachtige mu ziek en décors. Aan het slot van het eerste bedrijf bood de heer Dorsman den heer C. v. Zeist als dank voor de samenstelling het boek „Noordwijk in den loop der Eeuwen" aan. In het tweede gedeelte vonden wij wel jammer dat dit bijna een algeheele herha ling was van hetgeen dezen zomer in het Casino is gegeven. De zang maakte hierop een gelukkige uitzondering, zoodat toch van dit gedeelte voor hen die het reeds gezien hadden, nog veel viel te genieten. Aan het eind gaf de heer J Butselaar als Franscbe gast te Noordwijk aan Zee een prachtig lied ten gehoore als groet aan zijn vader land. waarvoor hem een spontaan applaus werd gebracht. Met een loflied op de Noordwijksche stranden, werd deze goed geslaagde avond beëindigd. Hierna had nog een tombola plaats, waarna velen nog geruimen tijd nableven voor een gezellig dansje, onder begeleiding der .Jolly Night Band." Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voer arbeidsbemiddeling zijn dezen week als werkzoekenden ingeschreven 149 personen, t w. 42 landarbeiders, 21 timmer lieden, 8 metselaars, 2 stucadoors, 16 schil ders. 14 opperlieden, 12 visschers, 12 losse arbeiders, 1 boekbinder. 1 straatmaker, 1 loodgieter. 1 jonge werkster. 1 vr kantoor bediende, cn 17 jongens beneden 18 jaar. SASSENHEIM. Evenals vorige jaren zal het Gasbe drijf ter propageering van het gasverbruik, gratis eenige prijzen beschikbaar stellen, voor degenen, die in het tijdvak van No vember 1929 tot en met October 1930 meer dan 500 M3 gas hebben verbruikt Tevens zal aan de bewoners van de perceelen, waar dezer dagen de 10009te gas- en wateraan sluiting werd gemaakt, een verrassing wor den aangeboden. WASSENAAR. Verg. Kiesver. „Recht en Plicht". De R--K kiesver. ,,Reoht en Plicht" al hier heeft een vergadering in het Patro naat gehouden. De bijeenkomst was goed bezocht. De voorjitter, de heer P. 51, JVesseling heette allen welkom in het bijzonder de drie leden van den Gemeenteraad. De heer G. P. G. van Leeuwen bracht vervolgens een uitvoerig verslag uit van het verhandelde in de vergaderingen van de Kamer- van Staten-centrale. Vervolgens werd overgegaan tot de sa menstelling van een viertal stembureaux ter verkiezing van candidaten voor de Sta ten en den Gemeenteraad. Hierna werd besloten om drie candidaten te stellen voor de groslijst. Met algeraeene stemmen werden gekozen de aftredende leden der Staten, de heeren H. Bader te Sassenheim en mr. Bolsius te Leiden. Besloten werd als derde een ingezetene van Wassenaar aan te wijzen. Na gehou den stemming bleek als zoodanig met 53 van de 59 stemmen gekozen de heer G. P. G. van Leeuwen, lid van den Gemeente^ raad. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. Verg. „Wassenaarsche IJsvereeniging" De Wassenaarsche IJsvereeniging heeft haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden in café Beijersbergen. De voorzitter de heer C. van Tol opende deze met een kort woord van welkom waar bij hij zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst. Aangezien de secretaris nog niet aanwezig was. werd den penningmeester, den heer J. Stijnis gelegenheid gegeven verslag uit te brengen van het gehouden beheer. Hieruit bleek, dat over het afgeloopwi vereenigingsjaar de inkomsten hadden be dragen f. 671.12^; de uitgaven f. 16.60^* zoodafc er een batig saldo was van f. 654.52. Door de commissie benoemd voor het na zien van boeken en bescheiden, werd ver volgens verslas; uitgebracht, bij monde van den heer H. Brouwer. De bescheiden ble ken in volkomen orde te zijn bevonden! weshalve werd voorgesteld den penning meester, de heer Stijnis décharge te ver- leenen. De notulen van de vorige algemeene ver gadering werden hierna zonder aanmerkin gen vastgesteld. Het jaarverslag gaf ver der geen stof tot bespreking. Er bleek uit, dat het ledental hetwelk ton vorige jare' 322 bedroeg, thans reeds tot 350 was geste gen, dank zij de activiteit van den pen ningmeester. Vervolgens was aan de orde de verkie zing van vier bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren C. van Tol en G. A. Henkes en wegens het bedanken van de heeren A. van Noort en A. Homan. Bij eerste stemming werden met groote meerderheid herkozen de beide aftredende heeren C. van Tol en G. A Henkes en ge kozen de heer J. J Remmerswaal. Bij een nieuwe vrije stemming werd alsnog gekozen de heer G. van Aken. Na rondvraag bracht de voorz. dank aan het afgetreden bestuurslid de heer J, van Noort voor de aan de vereenigio<? bewezen diensten waarna de vergadering met een geanimeerde verloting werd besloten. Bnrgerlüke Stand. Geboren; Theresia Maria, d. v. D. Brandt en M. Remmerswaal. Johannes Nicolaas, z. v. J. W Noordover en C. M. van Abs- woude. Wilhelmus, z. v H van Veen en C. D. van der Heiiden. Overleden Wilhplmus Jacobus Slats 24 j., onerehuwd. Wilhelmus Gerardus Noord over. 10 m. Ondertrouwd: C. Kolff en W. Dnkland. Mej. A. G- A. A. van Meer te 's-Gra- vonhage is met ingang van 1 December a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de R -K. Meisjesschool alhier. 2-4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10