UIT DE OMSTREKEN. f FRAUDULEUZE HANDELINGEN BIT DE MELKFABRIEK „ZAANLANDIA". Mr. Dnys dient 'n aanklacht bij de jastitie in. Het Volk schrijft: In verband met het dezer dagen uitge sproken faillissement der melkfabriek „Zaan- landia" te Zaandam, bereikten ons af en toe geruchten, dat ook hier door een ol meer directeuren of commissarissen frauduleuze handelingen zouden zijn gepleegd, waarmee, als de feiten, die ons ter oore kwamen, juist zijn, de strafrechter zich wel eens in ernslige mate zou hebben te bemoeien. Er werd ons namelijk als stellig verze kerd, dat eenige commissarissen zich tot hun raadsman, mr. J. E. W. Duijs hadden ge wend, met verzoek namens hen een aan klacht in te dienen tegen den ex-directeur W. cn diens broeder M. W. Ie Groningen, ex-president-commissaris van „Zaanlandia". Op onze navraag bij mr. Duijs bevestigde deze weliswaar het gerucht, dat door hem, op verzoek van commissarissen een aan klacht bij den officier van justitie te Haar lem, wegens fraude, tegen deze heeren wa& ingediend, doch maakte deze bezwaar, om in het stadium, waarin de zaak thans ver keert, zich op dit oogenblik verder over een en ander uit te laten. Intusschen vernamen wij van andere zij de thans nog nader het volgende: Bovengenoemde president - commissaris van „Zaanlandia" is tevens als commissa ris of directeur verbonden aan de Handels- cn Landbouwbank te Groningen en ook aan een Automobiel-Maatschappij te Amsterdam. W. wordt er thans van beschuldigd, een be drag van f. 20.000, loebehoorende aan ..Zaan- landia" zonder eenige bevoegdheid daartoe te hebben aangewend ten bate van een der beide andere maatschappijen, waarin hij belanghebbende is. Ondanks alle daartoe aangewende pogingen vam de zijde van ^Zaanlandia" is het steeds niet mogen ge- fckken deze gelden terug te bekomen en ren groot deel der moeilijkheden, waarin deze N.V. is komen te verkeeren, schijnt mede aan deze praclijk (wellicht zullen er zelfs verscheidene blijken te zijn) te wijten. EEN ONEERLITK REIZIGER. f. 600 met wedden er door gebracht. De politie te Den Haag heeft in arrest gesteld den 51-jarige T. H., reiziger bij de vleeschgrossiersfirma Gebr. W. in de 3de v. d. Kunstraat, die zich bij de politie ge meld had wegens verduistering van om streeks f. 600 ten nadeele dier firma. Hij zeide het geld opgemaakt te hebben met wedden, voornamelijk op wedrennen. Hij heeft zich vroeger ook al eens aan verduis tering schuldig gemaakt. o Tante: „Ik geloof dat die man toen hjj notr een jongen was, erg ruw met de poppen van zijn zuster moet hebben omgegaan". (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. ZONDERLINGEN. Twee Cubaansche vrouwen, moeder en dochter, wonen sinds vijf jaar, geheel af gezonderd, in een kamer in het Manhat tan-hotel in New-York. Deze geheimzinnige opsluiting begon met den dood van Michaela Romero's echtgenoot, een rijken planter. Zij sloot zich toen met haar 23-jarige doch ter op in haar hotelkamer, liet de blinden neer, en heeft zich, evenmin als haar doch ter, sindsdien weeT buiten de deur ver toond. Het eenige contact dat de vrouwen met de buitenwereld hebben is als ze naar den portier telefoneeren om den tijd te weten. Hun maaltijden worden op de mat voor de kamerdeur gezet. Kamermeisjes worden niet toegelaten .De rekening wordt élke maand per chèque uit Cuba voldaan. ERNSTIG TRAMONGELUK IN ITALIË. Een tramtrein van de lijn FermoPorto San Giorgio (Italië) is door ontsporing van een brug op een daaronder loopenden straatweg gestort. Zeven personen werden gedood en 11 gewond. DE AARDBEVING IN TAP AN. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers van de hevige aardbeving in Japan thans reeds 223 dooden en 116 ge wonden. Er worden 6 personen vermist, 655 huizen werden vernield en -150 beschadigd. Op hel schiereiland Ize werden tal van dor pen verwoest. Trams en spoorwegen zijn hier en daar volkomen gestagneerd. Hakone- mazji, dat in het jaar 1923 geheel verwoedt werd, is ook thans weer zwaar geteisterd en er zijn slechts enkele huizen blijven staan. De badplaats Ito staat in vlammen. HET WATER VALT. Algemeen wordt thans val der rivieren gemeld Op vele plaatsen rondom Antwer pen is watergebrek. Te Hoboken is de toestand nog steeds zorgwekkend. Met het stoppen van de reusachtige bres, die daar in den Schelde- dijk geslagen is. vordert men slechts lang zaam Er 9laan hier ruim 300 huizen onder waler. In tallooze fabrieken in Vlaanderen heeft men het werk moeten staken, waar door duizenden arbeiders werkloos zijn ge worden. Te Hemixem is een muur van een ma gazijn over 80 Meter ingestort. AALSMEER. Raadsagenda. De raad der gemeente komt Vrijdagmid dag te 3 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda is ditmaal klein; zij bevat een 9-tal punten. BENTHUIZEN. De gehouden collecte bij de dankdag voor het gewas van de Geref. gemeenten heeft ruim f. 199 opgebracht en die van het dankuur voor liet gewas in de Ned. Herv. Kerk f. 75. o HAARLEMMERMEER. Inbraak. Gisternacht is aan den Schïnkeldijk in Haarlemmermeer ingebroken in het hui« bewoond door A. S. T. en I. A. A. De dief of dieven hadden aan de achterzijde eerst een ruit mei zeep ingesmeerd, doch zich daar aan blijkbaar niet verder gewaagd en zijn toen na een in de nabijheid staande lad der te hebben gehaald door een raam ge klommen dat open stond. In hun verwachting dal ze een goeden slag zouden kunnen slaan werden ze teleur gesteld. want er was blijkbaar niets van hun gading te vinden. Uit een jaszak werd een paar handschoenen vermist, die de onge- noode gast vermoedelijk bij het openen van de kasten heeft aangetrokken. De politie stelt een onderzoek in. Baldadigheid. Te Hoofddorp kwam de heer F. 's morgens tot de ontdekking dat in het aldaar aan het einde van den Nieuweweg staande kerk gebouw van de oud-Gereformeerde gemeente eenige ruiten waren vernield. Getracht wordt dc daders in handen te krijgen. HILLEGOM. Zanguitvoering in de Herv. Kerk. Gisteravond heeft hel Hervormde Dames koor „Irene" een uitvoering gegeven in de goed bezette Hervormde Kerk. Dr. J. H. Mulder opende den avond met gebed em een korte toespraak. Dan speelde de heer S. P. Visser Koraal Gez. 17, en later allegro en andante uit het orgelconcert in F-dur van Handel. Het dameskoor, waarvan de heer S. P. Visser directeur is, zong éen tiental liede ren, waaronder van Franck, Mendelssohn Barlhoidy. Silcker, Abt, Heinze, Dyserinck en Hol, aan een vleugel begeleid door den directeur. Irene zingt goed en heeft haar goeden naam gehandhaafd, zoo niet op nog 'hooger peil gebracht. Ds. Mulder declameerde stichtelijke ver zen, gedichten van Malzahm, Jacq. van der Waals. G. Gossaerl en A'ice Nahon. Wij leerden hem hiermee kennen, naast goed kanselredenaar, ook al? voortreffelijk decla mator. De uitvoering was goed geslaagd, met een afwisselend programma en doet uitzien naar een volgende. Ds. Mulder sloot met dankgebed. KATWITK AAN DEN RITN. Onderzoek inzake den brand. Naar aanleiding van het minder vlotte verloop-der werkzaamheden van de brand weer bij den laatsten brand, zijn verschil lende personen ten gemeenlehuize uilge- noodigd om gehoord te worden. Het verhoor werd afgenomen door den heer J. Dubbel dam, wethouder van Publieke werken. Bij dit onderhoud maakte de organisatie der brandweer vooral een punt van bespre king uit. De Tuinbouw. Dal bel weer der laatste dagen niet hel gewenschte is voor land- en tuinbouw laat zich gemakkelijk begrijpen. De producten, die nog te veld staan, hebben er van te lijden en men wordt in het algemeen ten zeerste belemmerd in de werkzaamheden. Ook voor de bloembollenkweekers is het *na- deelig. De dagen zijn toch al zoo kort De prijzen van bloemkool en fijne peen zijn nog zeer goed. Met de bloemkool zal het over een week zoo goed als afgeloopen zijn. Met de winlerproduclen is het nog treurig ge steld. weinig vraag en lage prijzen. Overvaring bij „Rooversbrng". Sinds de aanvaring van de „Rooversbrug" aan deD Noordwijkerweg plaats had en het verkeer aldaar totaal geslremd werd, had voor voetgangers en fietsers overzetting plaats per pont, in den vorm van een vlet. Deze vlet i9 hedenmorgen vroeg door een motorschuit overvaren. De veerman, v. D., viel door den schok in het kanaal, doch goed zwemmer zijnde wist hij zich te red den. De vlet is gezonken op de plaal9 der aanvaring en zal spoedig gelicht worden. Een onveilig teeken geeft de plaats des on- heils aan. Volgens ons door den brugwachter ver strekte inlichtingen, ligt de schuld van het ongeval geheel bij den motorschipper, die volgens eigen bekentenis het overzetveer, waarop een groot licht brandde zag over steken. Hij meende echter toch nog te kun nen passeeren. De motorschuit is van schip per De Wit te Katwijk aan Zee. De heer Aart v. d. Berg Jun. behaalde gisteren te Den Haag het diploma Octrooi- bezorger. Tot ouderling in de Geref. Kerk werd herkozen de heer Jac v. Beelen en gekozen de heer .T. v. d. Perk. Tot diaken werd herkozen de heer Jac. Heemskerk en gekozen de heer P. de Vries P.zn. KATWITK-AAN-ZEE. De zanderij beëindigd. De zanderij van de Zandleverantie Maat schappij ,,'s-Gravenhage" nabij het Stoom gemaal alhier behoort ook alweer tol het verleden. In 1911 is met de afzanding van een strook duingrond tusschen Katwijk en Noordwijk door de firma J. v. d. Elshout Gz. te Scheveningen een-begin gemaakt. Toen werd er gezegd, dat er wel een paar men- schenlevens overheen zouden gaan, voordat het werk afgeloopen zou zijn. Nu is zulks reeds hel geval, nadat ongeveer 70 Hectaren is afgezand. Wij kunnen aannemen, dat van deze oppervlakte van ongeveer 70 H.A. ruim 4 a 5 millioen kub. M. zand is weg gehaald. Het verkregen land is in cultuur gebracht voor de bloembollenteelt. Van gemeentewege is de toegang lol den vernielden afrit voor het Waaigat, ter voorkoming van ongelukken, mei een hou ten hekwerk aan de Boulevardzijde afge- sloleq. o NOORDWITK. Vergadering van de C. B. P. T. T. De Centrale Bond van Posterijen, Tele graaf- en Telefoon-personeel, afdeeling Noordwijk en Omstreken, vergaderde in Café Flora onder leiding van den heer A. M. S. v. Schendel. Deze opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De afdeeling zag zich thans voor dc keus gesteld een nieuwen voorzitter te kiezen, daar de heer v. Schendel was overgeplaatst naar 's Gravenhage, zoodat hij zijn laatste vergadering in deze afdeeling leidde. De heer C. J. de Grauw dankte namens de afdeeling den voorzitter voor al hetgeen hij voor de afdeeling Noordwijk en Omstre ken deed. De afdeeling zag haren voorzit ter werkelijk met leede oogen vertrekken. Hierna werd nog een woord van dank ge bracht door den bondsbesluurder den heer Stoffers, die hoopte, dat het den heer van Schendel en zijn gezin in zijn nieuwe standplaats wel moge gaan. Tot voorzitter werd hierna gekozen de heer B. J. Korsman te Noordwijk a. Zee, die de benoeming aannam. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. Een woord van dank werd gebracht voor het keurige ver slag. Hierna hield de heer D. Stoffels, hoofdbestuurslid, een causerie over de laatste Ivamerbegrooting en spoorde allen aan te strijden voor betere verlofsregeling, premievrij pensioen, algeheele salarisher ziening en afschaffing van den ongehuw- den- en jeugdaftrek. De voorzitter dankte den heer Stoffels voor zijn rede. Hierna werden nog enkele huishoudelijke zaken afgedaan en waarna de vergadering in verband met het late uur door den voor zitter gesloten werd. OEGSTGEEST. Verg. „Gemeentebelang Oegstgeest". Bovengenoemde vereeniging hield in het hotel „Het Witte Huis'' haar tweede win- terbij eenkomst voor leden en introducé's, onder leiding van den voorzitter, den heer E. W. Wichers Rollandet. Als spreker trad op de heer A. Brijs, uit- Den Haag, die als onderwerp van zijn voordracht had gekozen„De duivel m Vlaanderen". De heer Brijs begon met het onderscheid tusschen sagen en legenden uit een te zetten. Sagen zijn n.l. verhalen, waarin de duivel, heksen, toovenaars, ent. optreden; iD legenden daarentegen komt de duivel niet voor, maar alleeD Onze I-ieve Heer, Maria en de Heiligen. De talrijko sagen, die in Vlaanderen bekend zijn, kan men in drie. groepen verdeelen, waarin bet karakter en de persoon van den duivel zich in een bepaalde richting ontwikkelen. Van elke groep gaf spr. op zeer onderhou dende en boeiende wijze enkele voorbeel den. Na de pauze besprak de heer Brijs, zelf een uitmuntende folklorist, de groote be- teekenis van deze jonge wetenschap en het verband, dat steeds tusschen geloof en folklore te vinden is. Evenals in het Oude Testament het woord „duivel" niet voor komt en men alleen in het boek Job het woord „satan" aantreft, dat daar niet dui vel beteekent, maar alleen hemelbewoner en tegenstander, zoo is in de oudste sagrn de duivel slechts een tegenstander van den menschmen kent zelfs den goeden duivel. Later echter wordt zoowel in het geloof als in de folklore de duivel een aanklager en een lasteraar, de vijand van God en de incarnatie van alles, wat boos is. Evenzoo bestaat er zeer veel verband tusschen folklore en geschiedenis, en folk lore en taalwetenschap, waarvan de heer Brijs nog enkele sprekende voorbeelden gaf. De voorzitter bedankte hierna den spre ker met een hai-telijk woord voor zijn voor dracht en den genotvollen avond. dieD de heer Brijs aan allen geschonken had. o SASSENHEIM. GOUDEN JUBILEUM VAN DE GEREF. JONG. VEREENIGING „JONATHAN" Dr. K. Dijk spreekt over „Blijvende Jengd". Na weken lang mei spanning verbeid te zijn, was gisteren de avond aangebroken, waarop in een wijdingssamenkomst hel 50- jarig bestaan van de Jong. Vereeniging op Ger. Grondslag „Jonathan" alhier zou wor den herdacht. Toen de Eere-VoorziUer, ds. P D Kuiner om half acht het samenzijn opende was het kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld met een blijde schare van vrienden en belang stellenden van de jubileerende vereeniging. Het podium voor de preekstoel was door be kwame handen op smaakvolle wijze met palmen en bloemen versierd, door de goede zorgen van den heer S Stutvoet en dooi hem als oud-lid aan de vereeniging aange boden. Nadat K. de aanwezigen bad welkom geheeten sprak hij een kort en pakkend in leidend woord en herdacht den Zeg n God's die de vereeniging in het afge'oopen tijdpvrfc had genoten en spoorde di leden der vbi-c- r.iging aan zich in het verenigingsleven dp persoon van Jonathan tot voorbeeld te slellen. Jonathan met zijn edel karakter, zijn hechte vriendschap m tjouw lee -f ons da godsdienst ons niet berreft van het vuur, d( veerkracht *n de charme van de ,.pugd, doch daar integendeel d° h3chle groii van 'z De vereeniging heeft in dezen naam liet P' ede deel gekozen en het geloof van Jona than in zijn God des Verbond? die hem tot zooveel goeds en edels bekwaamde zij ook voor de vereeniging de stille kracht die be kwaamt en dapper maakt in den strijd togen den geest van den tijd. Vervolgen? ving dr. K. Dijk zijn rede aan en schelste de snelle vergankelijkheid van de jeugdjaren, die spoedig als bloemen ver welken en ons doen vragen of wij wel kun nen spreken van een Blijvende Jeugd. Toch is er ook bij bet klimmen der'jaren nog een grijpen naar liet ideaal, ook reeds op het terrein van de gemeene Gratie, doch op volkomener wijze en in volstrek ten zin zien wij de onvergankelijkheid van de Jeugd in de harten van lien die gelooven: Jezus dip zich in de volle kracht van Zijn leven zich voor de zijnen heeft geofferd schenkt hen in den hemel de eeuwige blijvende jeugd, wanneer zij Zijn verheerlijkt lichaam gelijk zullen worden en ook reed? in dit nardsclie leven zullen zij door hel leven in Zijn gemeenschap loopen en niet moede worden en wandelen en niet mat worden. Ook onze jonge menschen moeten reeds die gemeenschap met hun Heiland gevoe len, die hen met de eeuwigheid verbindt en hen verheft boven den tijd. Hiertoe is ook het werk van de Jongelingsvereeniging dienstbaar die hen brengt van liet ken nen tot gelooven. Wel zijn de omstandig heden waaronder onze jonge menschen leven op dit tijdstip zoo geheel anders dan een halve eeuw gpleden. welk een groot verschil' reed? in de geeslesstroomingen van toen en nu. Wij staan thans voor zulke totaal andere vragen. Wat evenwel bezielt om langs de oude beproefde paden van het Bonds- en Ver- cenigingsleven nog voort te gaan is hel feit dat de jongeren van toen en nu precies de zelfde zijn gebleven en gelijk beïnstrumen- leerd zijn. God's werk in het hart, blijft hetzelfde. ITet kenmerkende van den jonge ling is dat bij leeft in den tijd dal hij moet ontvangen evenals in de Lente de akker open ligt voor liet zaad en alles stuwt naar den vollen zomer en oogsttijd. En ons ver- ecnigingsleven voorziet op zoo velerlei wijze in de behoeften van het jeugdleven, rekent met de vragen die er leven en is er ook in onzen tegenwoordigen tijd nog om dien ak ker te bewerken. Zij vergissen zich die in de jongelingsvereeniging zien een demping van de geestdrift of de jubelende zang en is er soms een lid die op de vergaderingen zoo ernstig kijkt en gewichtig doet als een „vader van tien kinderen" dan ligt dat aan den persoon in kwestie en niet aan de ver eeniging. Houdt vast aan de aloude begin selen en tradities en weet ze ook in den tegenwoordigen tijd toe te paissen. Blijf trouw aan de banier van hel Calvinisme en bovenal trouw aan Uw God. Tevens bracht dr Dijk de geiukwenschen over van den Bond van Jongelingsvereem- gingen op Geref. Grondslag, terwijl namens de afdeeling Zuid-Holland liet woord werd gevoerd door den heer De Gelder van Rot terdam. Een bijzonder woord van lof aan de Chr Zangvereeniging „Looft den Heer", die onder de bekwame leiding van den heer H. M. Keuning door de onberispelijke uit voering van meerdere liederen bijzondere wijding aan deze ure van herdenking heeft gegeven en de aanwezigen veel te genieten heeft gegeven Verder werden builen het Bondslied twee Jubileumliederen gemeenschappelijk gezon gen. Deze beide liederen, het een vervaardigd door den heer J. J. Barendrecht en liet an dere door den lieer C. van der Heiden Pzn., namen met eere hun plaats op het prograrp- ma in. De jubileerende vereeniging kan op een welgeslaagden avond terugzien en onge twijfeld heeft zij zich vele nieuwe vrienden gemaakt en de belangstelling voor de Geref. Jeugdbeweging in breeden kring doen toe nemen. Ver. van Huiseigenaren. Dft Vereeniging van Huiseigenaren „Sas- senheim en Omstreken" hield haar 16e jaarvergadering in K.S.A.-gebouw. De voor zitter de heer G. I/ekkerkerker, opende de vergadering met een toespraak, wijzende op het schoonc doel der vereeniging, elkaar voor huurschade te vrijwaren. De agenda werd punt voor punt afgehan deld, kleine op- en aanmerkingen gemaakt, en besprekingen gehouden. Uit het finan- tieel verslag bleek, dat de kas. bjj de lage premieheffing van 1/2 ct. per huis en per week, toch nog in goede positie verkeerde, 't bedrag in guldens moest met vier cijfers worden geschreven. Het aftredende be stuurslid de heer S. F. Barnhoom uit Lisse werd bij acclamatie herkozen, voor den beer J. W. v .d. Klugt van Noordwijkerhout, werd gekozen de heer C. F. Bemelman aldaar. Besloten werd de gratis uitkeering van huurschade bij brand, in het vervolg te be perken tot een maximumuilkeering van f. 6 per week, bij een duur van hoogstens 10 weken. Door het bestuur zal in overweging worden genomen, en uitgewerkt de mogelijk heid een uitkeering van huurschade door wanbetaling. Ook een systeem tot hel col lectief verwijderen van ongewenscht klein vee in huizen m.n. wandgedierte, en te voorkomen dal nieuwe huurders die mee brengen. Voor huurvergoeding bij ziekte van den huurder, dacht men dat hel meer op de weg der huurders zelf zou liggen, een verzekering daarvoor in het leven te roepen. Na de rondvraag sloot de Voorz. de verga dering en ging men na het houden van een verloting en een gezellig samenzijn, tevre den over het welslagen dezer vergadering, huiswaarts. WARMOND. Vergadering „Warmondsche IJsclub". Dc Warmondsche IJsclub heeft een zeer druk bezochte a l gem een p vergadering in Hotel „De Zon" onder voorzitterschap van den heer II v. Hulst gehouden. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. De secretaris las.de no tulen voor. Toen deze hieraan gevolg ge geven had en dezelve zonder op- of aan merkingen onder dankzegging waren vast gesteld, volgde het financieel verslag van den penningmeester, waaruit bleek, dat de vereeniging op het oogen-blik een batig saldo te boeken heeft van f. 665,87. Door de hoeren Van Stijn Sr. en Slager werden do boeken en bescheiden nagezien en in volkomen orde bevonden, waarna de pen ningmeester onder dankzegging voor het ge voerde beheer werd gedéchargeerd. Hierna deed de secretaris voorlezing van het jaar verslag. Hieruit bleek, dat gedurende het af geloopen vereenigmgsjaar 2 leden waren overleden. Verder werd melding gemaakt van de bestuurswisseling door het bedanken van den heer H. Soliölvinek en het toekern nen van liet eere-voorzitterschap aan den oud-Burgemeester den heer AJ. Schölvinck. Bij punt 5 der agenda: mededeelingen door het bestuur, deelde de voorzitter mede. dat do vereeniging een overeenkomst heeft ge sloten mot de verzekerings-maatschappii De Oceaan, waardoor ieder lid tegen ongevallen verzekerd is en waarvoor slechts een premie verschuldigd is van f. 0.10 per lid. Boven de vijf en zestig jaren echter waren de leden niet meer verzekerd. Verder ligt het in de bedoeling van het bestuur, aldus de voor zitter, dit jaar bij goed ijs de Poel te ver lichten, waardoor ook 's avonds schaatsen gereden kan worden. Bij de gebruikelijke rondvraag sprak de heer C. M. van Stijn Sr. er zijn verwondering over uit, dat het be stuur niet het 40-jarig bestaan der vereeni ging herdacht had, daar de vereeniging in de jaren 18901891 is opgericht. De voor zitter dankte den heer Van Stijn voor zijn opmerking en spreker moest tot ziyn spijt erkennen, dat dit liet bestuur inderdaad zou zijn ontgaan. Hel bestuur zal zich alsnog hierover beraden. Na nog enkele vragen van Guiislioudelijken aard werd de vergadering gesloten. Ledenvergadering R.-K. Hanze. De R.-K. middens land svereeniging „De Hanze" hield in hotel „De Stad Rome" al hier een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer F. Slager. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst, waarna door den secretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en met een kleine rectificatie onder dankzegging werden vastgesteld. Me dedeel ing werd gedaan, dat de gewestelijke federatie thans definitief haar werkzaam heden heeft heiwat en dat het bestuur der federatie bestaat uit de besturen der aan gesloten vereendgingen. Hierna werd over gegaan lot verkiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van den heer H. v. Hulst. Na de gehouden stemming bleek, dat ais zoodanig was gekozen de heer N. Scha ven-maker. De voorzitter bracht nog een. woord va-n dank aan den lieer Van Hulst voor hetgeen hij in het belang der vereeni ging had gedaan. Het voorstel van het be stuur inzake een gemakkelijker methode van contrihutiebetaiing werd door de leden met instemming begroet. Het bestuur deelde ver der mede. dat plannen in voorbereiding zijn om het 13-iarig bestaan van den bond fees telijk te herdenken, van welke plannen zij een voorloopige mededeeling deed en welke eveneens met instemming werden ontvan gen. Voor dit feest werd een commissie sa mengesteld',! beslaande uit de heeTen N. Schavenmaiker, J. Leenen, S. de Vetten en J. van Stijn. Bij de rondvraag werd gevraagd of het niet mogelijk was met St. Nicolaas of Kerstmis een kinderfeestje te organise eren. De voorzitter verklaarde hieromtrent geen definitieve toezegging te kunnen doen, doch hij stond wel sympathiek tegenover dit voorstel en zal dit voorstel in de bestuurs vergadering ter sprake brengen. Hierna werd de bijeenkomst door den vooi^itter onder dankzegging voor de opkomst gesloten. Ondanks het feit, dat het aangekon digde concert te geven door de blinden van Grave wegens het heerschen van diphthe- ritis geen doorgang kan vinden, kan voor deze instelling toch nogJeen bedrag van f. 37.50 wordeD overgemaakt, welk bedrag reeds was ontvangen aaü verkochte kaar ten en door belanghebbenden niet is terug gevorderd. o WASSENAAR. De Vrijwillige Brandweer. Door B. eu W. dezer gemeente is lot commandant van de vrijwillige brandweer benoemd de heer J. M. Enger, terwijl als zoodanig op zijn verzoek eervol ontslag is verleend aan den heer G. J. van der Maik. De bestrating. Met de verbetering van de dorpsbestrating wordt thans weder voortgegaan. N<a de Lang straat zijn nu de Schoolstraat, de Achterweg en de Kerkstraat aan de beurt. De keien, welke tot dusverre de béstrating van den rijweg vormden, worden door klinkers ver vangen, Een verbetering, welke de bewoners zeer toejuichen. ZOETERWOUDE. Tot lijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. Jongensschool aan den Schenkel weg alhier is benoemd mej. H. G. Meijer te Voorschoten. Door B. en W. is aan de Fa. Gebr. van Vliet te A ar landen'een, zijnde de laagste inschrijfster, gegund het verstralen van een gedeelte van den Vrouwen weg. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6