71,fe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 27 November 1930 Tweede Blad No. 21687 GEMENGD NIEUWS. EEN MANTELKNIPPER OP HEETERDAAD BETRAPT. De Amsterdamsche politie is er in geslaagd een 36-jarigen varensgezel, die met een klein schaartje damesmantels ver nielde, te arresteeren. Hoe de zonderling huishield. PRINSES ILEA NA VAN ROBMENIE (rechts) was met de Koningin weduwe Maria (links) en de ex-Koningin van Griekenland (midden) tegenwoordig bij een groote padvinders-demonstratie, die in Boekarest gehouden werd. LANGS DEN HUIZENKANT. De geïmproviseerde trottoirs in Viry-OhatiTlon (Fr.) bieden juist plaats genoeg voor 'het voetgangersverkeer. De Seine heeft de straten en wegen onder water gezet en de automobilist, die er een natten wagen voor over heeft, kan met groote moeite nog zijn tochtje maken. REDDERS GEHULDIGD. Te IJmuiden heeft gisteren de uitreiking plaats gehad van de door de Italiaansehe regeering toegekende onderscheidingen aan de 12 inzittenden van de reddingboot, welke poogden de opvarenden van het s.s. „Salento", dat twee jaar geleden nabij Zandvoort verging, te redden. De heer P. Loek van Zuilenburg, consul-generaal van Italië, overhandigt de onderscheiding aan den heer Peetors. DE LAURENS-TOREN TE ROTTERDAM WORDT GERESTAUREERD. De arbeiders, die met dat werk belast zijn, moeten geen hinder van duizeligheid hebben. Het karwei moet op een hoogte van 64 Meter boven den beganen grond worden uitgevoerd, waar de restaurateurs in ieder geval geen last van den hoogen waterstand kunnen ondervinden DE TOESTAND BIJ LOBITH. Het gevaar schijnt geweken te zijn. Hoog water rondom Deventer. Gisteravond te ongeveer half acht hadden w\j een onderhoud met den burgemeester van Herwen en Aerdt,. den heer Bruns, roet wien wij den toestand van den dijk, die des morgens dreigde door te bre ken. tvspraken. De burgemeester zeida ons meei reden tot tevredenheid te hebben dan des middags. Volgens de verklaringen van de ingenieurs van den Waterstaat hoopt men den djjk te behouden. Het djjklichaam is in den loop van den dag zeer versterkt, zoodat oogenblikkeljjk gevaar niet meer bestaat. De vraag is even wel, wat het onderlichaam van den dijk doet. Indien dit niet verder wegzakt, kan het gevaar voor dijkdoorbraak als geweken worden beschouwd. Intusscben zijn de noodige maatregelen getroffen om den dijk nog verder te verster ken. Duizenden zandzakken zjjn in den loop van den dag op de bedreigde plek op en tegen den dijk gebracht. Niet alleen op de bedreigde plek, doch langs den heelen dijk in deze streek is gewerkt om het kwelwater haas te blijven. De honderden arbeiders, die hi°r aan de steenfabrieken werken, zijn den goh eel en dar voor den dijk in touw geweest. Van Duitsche zjjde wordt groote mede werking verleend en hierdoor beschikt men op het oogenblik over voldoende zakken en zand om met kracht te blijven doorwerkpn Tn den afgeloopen nacht is doorgewerkt. Daartoe was een noodverlichting aange bracht. fnmiddels dreigde in de kom» van LobithTo1 kampr d° zomerkade. die door de inwoners van Lobith was verhoogd om het water te keeren, door te breken. Do stand van den Rjjn voor Arnhem was gisteren 12.35 pi. N.A.P. met een was van 33 cM. De Rijn heeft aan den overkant de stads- waarden overstroomd, zoodat het water tegen den Eldenschen dijk staat. Aan de stadszijde staat de laad- en loskade voor het grootste gedeelte onder water. De dienst van gemeentewerken heeft, nu het Rijnwater de riolen binnendrong de uitmon- dirgen gesloten en het pompstation aan de Kadestraat dat met 2 pompen bet rioolwater afvoert, in werking gesteld Tevens is 't nieuwe kleine gemaal bij de v. d. Broekpolder, in dienst gesteld. Tegen de aanvankelijke verwachtingen in, is de IJsel gistermiddag voor Deventer vrjj snel gestegen. De stand is thans 5.75 M. Men vreest overstrooming van de Voorster beek en volloopen van de Wilpscheklei. De veerponten in Olst en Wijhe zijn bui ten dienst gesteld. Het personeel verkeer wordt door middel van roeibooten onder houden. De stoomtram Zutphen—Emmerick heeft gistermiddag den dienst op het traject Baak—Zutfen moeten staken. De verbinding wordt thans met autobussen onderhouden. De A.N.W.B deelt ons mede: Deventer: Overtocht normaal. DoesburgOvertocht normaal. Arnhem: Overtocht normaal. Pont Renkum Overtocht gestremd. Lekskensveer (Wageningen)Geregelde overtocht mogelijk. Pont Rhenen: Overtocht gestremd. Pont Opheusden: Overtocht gestremd. Eek en Wielsche Veer (Amerongen): Overtocht voor alle verkeer tot des avonds 10 uur. Vianen: Overtocht normaal over d? Schip brug. Nijmegen: Overtocht redelijk mogelijk, doch niet voor zware vrachtwagens. Tiel: Overtocht alleen mogelijk voor r$- wielen en voetgangers. Culemborg: Overtocht normaal. Pont Zaltbommel: Overtocht ieder half uur van beide zijden. Gorinchem en Keizersveer: Overtocht nor maal. Het verkeer van Nijmegen naar Den Bosch over Grave is geheel gestremd. Ook de Rijksweg RoermondMaastricht is ge stremd. Automobilisten kunnen rijden van Roer- Gulpen en langs den grooten weg naar mond over Sittard, Heerlen, Ubachsberg, Maastricht. VERDRONKEN. Te Almelo waren eenige kinderen gister middag bij de Almelosche Aa aan de Prin senstraat aan het 9pelen. Daarbij is het 7-jarig zoontje van den heer Hoff te water geraakt en verdronken. BRAND. Gistermorgen werd brand ontdekt in het pakhuis van den heer Vrien9 gelegen aan de Haven te Bergen op Zoom. De brandweer, die onmiddellijk verscheen, was den brand vrij spoedig meester. Het bleek, dat de brand was ontstaan in de opslagplaats voor kalk. waar de kalk vermoedelijk aan het blus- schen is gegaan. Door de hitte zijn een hou ten schot en een balk gaan branden, waarop het vuur zich meedeelde aan den voorraad hout. welke boven lag opgestapeld. Een flinke hoeveelheid hout is verbrand, terwijl het gebouw heel wat brand en waterschade opliep, 's Morgens om 11 uur laaide het Vuur opnieuw op. doch de politiespuit was spoedig ter plaatse om het in zijn aanvang te blusschen. De schade, welke ongeveer f. 8000 be draagt wordt door verzekering gedekt. RELLETJES TE HAARLEM. Charges met sabel en gummistok. Gisteren ongeveer vijf uur bevond zich een groot aantal menschen op de Groote Markt te Haarlem, waaronder werkloozen en opgeschoten jongens. Aanvankelijk was alles rustLg, doch te half zes drongen enke len de Paarlaarsteeg binnen met het doel de ruiten van de raadzaal waar het werk- loozenvrasfgstuk werd behandeld, in te gooien. Op de vraag van do politie om zich te verwijderen werd geen gevolg gegeven. Daarop werd een charge uitgevoerd met de gummistok en met de hondenbrigade. Ver schillende personen werden getroffen en ge beten. Een persoon heeft op het politie bureau zich beklaagd over deze handel wijze. Hij bleek nog dertig dagen hechtenis te goed te hebben en werd dus opgesloten. Om ongeveer half negen ging het echter ernstiger aan toe. Een agent van politie, ge posteerd bij de Groote Kerk werd met een hamer op het hoofd geslagen en heeft enkele hoofdwonden bekomen. Het publiek school de zich samen en er werd met steenen ge worpen, afkomstig van de opgebroken Dajn- straat. Een agent werd door een steen in het aangezicht getroffen en verwond. De massa werd steeds grooter; er werd geschreeuwd en gefloten en met meer steenen gegooid. Toen kwam het algemeen bevel van de po litieleiding om de Groote Markt met den blanken sabel schoon te vegen. Enkele char ges met sabel, gummistok en met medewer king van de hondenbrigade werden uitge voerd Verschillende personen werden ge beten en enkele personen gearresterd Bij fouilleering bleken enkelen steenen en ijze ren voorwerpen in hun bezit te hebben. Gedurende geruimen tijd werd de Groote Markt nog afgezet, tot eindelijk de rust was hersteld. Tot laat in den avond bleef een sterke politiemacht op de been. EEN MANTELKNIPPER AANGEHOUDEN. Zeven aangiften bij de politie. Eergisteravond kreeg do politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam eeni ge aangiften van dames, die mededeelden, dat ev, terwijl zij naar de étalages van ,,De Bijenkorf" keken, stukken uit haar man tels waren geknipt. Rechercheurs, die er i/p uit werden gezonden, hebben al spoetfig het succes gehad, dat zij den dader op hec- terdaad konden betrappen. Het bleek een 37-jarig gepensionneerd militair van het In dische leger, thans varensgezel en zonder vaste woonplaats, te zijn. In totaal bereik ten de politie zeven aangiften van dames, die tot de ontdekking kwamen, dat haar mantels beschadigd waren, den staart van een bontvos afgeknipt, een ceintuur door raidden geknipt was, enz. Een zeer onaan gename ervaring 1 Bij zijn verhoor door commissaris Hoo- genboom verklaarde de man gistermorgen zelf niet te weten, waarom hij zijn euvel daden bedreven had. Hij werkte" met een borduuTscbaartje en de afgeknipte lappen, e.d., stak hij in zijn zakken. Deze stukken van overtuiging zijn in beslag genomen. Do man maakt geen ontoèrekenbaren indruk; tijdens zijn verhoor barstte hij herhaaldelijk in tranen uit. SCHIP DOOR MIDDEN GEBROKEN EN GEZONKEN. Gistermiddag is op de Maas nabij Linne een met kolen geladen schip, metende pl.m. 400 500 ton bij het uitvaren van de sluis met deze sluis in aanvaring gekomen Het schip brak in tweeën en zonk spoedig daar op De schipper J. Meijer er. ziin knecht konden worden gered.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5