CORRESPONDENTIE GOEDE OPLOSSINGEN. Aardig wat brieven, hoorf Och ia, met ae winteravonden en vooral met slecht weer als men veel thuis moet blijven, komt men er eerder toe om de raadsels op te lossen ük zal het dan wel uitleggen, waarom ik dan, bij leven en welzijn, tusschen Sint Nicolaas en Kerstmis weer prijsraadsels geef. Leni en Willie Schip, wie van je beiden heeft er zoo'n alleraardigste Sinterklaas en knecht geteekend, ik kan heel goed zien dal degene die het leekende er veel plezier in heeft. Neen ik heb nooit veel van tceke- nen gehouden, veel meer van handwerken. Alie Krassenburg. zeker herinner ik mij dat een Aafje Krassenburg vroeger heeft meegedaan, fs dat dus je oudere zuster? Suzc van Polanen, heerlijk voor jc dat je naar die Sint Nicolaasfilm mocht, was het mooi? En kregen jullie op het einde ook nog een cadeautje? Wat heb jij gekre gen? Jan en Tfnus van der Born, is je vaders verjaardag een vroolijke feestdag thuis ge weest? Neen. een rebus moet je maar niet aan mij sturen. Helene van Appel, noem mij toch gerust Tante, dat doet de geheele raadsel jeugd. Elizabeth Vos. je mag meedoen en mij Tante noemen, jo behoort nog lot de klei neren tot 11 jaar. Willy de Ney9, echt akelig weer den laatsten tijd, ik moet zooveel in huis blijven. Je hebt gelijk, voor degenen die Sint Nico laas vieren en handwerken maken, is het net goed. maar ik vier geen Sint Nicolaas. Annie van Woudenberg, ja. eerst Sint Nicolaas en daarna zal ik prijsraadsels geven. Blijf maar hopen, dat is het beste wat je doen kunt en ook het eenigc, want het lot laat zich niet dwingen. Begint je kleine zusje nu al zoo aardig te praten? Leuk hè. dal kindergebabbel. Jannie en Frans de Water, zoo, is jc vader het boek gaan halen. Ik ken de titel van het boek heel goed en ik weet dat hel een heel aardig boek is. O, dus je bent wel even ongesteld geweest en nu weer heele- maal beter gelukkig. Tonia de Jaeger, dat raadsel heeft er al ingestaan, dus dat kan ik niet weer plaat sen. Heel aardig als je nu weer trouw wilt gaan meedoen. Heerlijk voor je dat je nu een fiets hebt, maak je er dikwijls gebruik van? Anni Boolsma, ja je vriendin Jannie doet al lang trouw mee. Je behoeft de raadsels en je briefje niet ieder op een apart velletje te schrijven. Truusje van der Ster, ik vond het aardig weer eens wat van je ie hooren, je had er nu goed bijtiids aan gedacht, ik kreeg je kaart het eerst van alles. Dat raadsel Is wat vreemd, waarom nag je er bij slapen als je hel raadt. Gerard en Dorus de Geus. jullie schreven dat je op mooi weer rekende Zondags om dan naar je Grootmoeder in Den Haag te gaan, nu die wensch werd niet vervuld, het was hier een vreeselijke stormwind. Neen, hoor, de Looiaan is niet dicht bij mij. O. ik ga zoo weinig uit den laatsten tijd. het is telkens regen of hagel of storm. Jullie hebt groot gelijk om je dan maar in huis te ver maken, er zijn genoeg prettige dingen die je in huis kunt doen. Carry van der Veen, zeker mag je mee doen cn mij Tante noemen. Je behoort tot de grooleren. Op jouw brief slaat Fagelstraat 23 en op die van Chris Burg Fagelstraat 25, dus buurtjes. Ken je elkaar, sluit dan bij elkaar in. dan kost het maar een postzegel. Chris Burg, lees even wat ik net hiervoor aan Corrv van der Veen heb geschreven. Als je wilt mag je er wel wat sturen van die raadsels. Marietje Lalerveer, groot gelijk om een groote verlanglijst te maken, dan kan Sint Nicolaas uitkiezen. Je vraagt of ik wel eens kiespijn heb gehad Nu heel veel en tegen woordig ook dikwijls, en als ik wat sterker ben moet ik er weer laten trekken. Dirkje Hopman, het is hier in Den Haag ook net zoo goed als in Leiden, heel veel 6iecht weer geweest, maar nu vandaag (Dinsdag) ben ik gelukkig uitgeweest. Jelly Vogelsang en Neeltje Meuldijk, jullie schrijven altijd samen, dus nu antwoord ik ook maar aan boideu iegelijk. Heerlijk, dat je allebei met een goed rapport thuis kwam en dat je er allebei zoo'n mooie belooning voor kreeg. Ja ik miste je verleden week wel. want jullie doet trouw mee. Bert van Reenen, prettig hoor. dat je den tweeden prijs hebt gewonnen en wel een vulpotlood, want dat kan je altijd goed ge bruiken. Jeanne Eykman, wat een zieken allemaal! Ik hoop de volgende week te hoorei' dat ledereen weer beter is en dat jij niet het slechte voorbeeld hebt gevolgd Arie de Kort. worden de winkels al zoo mooi met St. Nicolaas-uifstallingen, ik weet het niet, want als ik uitga, dan liever hier buiten en niet in de drukke winkelstraten. Verlang je nu al zoo naai» ijs? De winter begint pas. Jacoba Belgen, dat is een goed bericht dat je vooruitgaat en niet weer in het zie kenhuis behoeft ce komen, Neem nu maar trouw altijd je druppels, dan zal je ook wel sterker worden. Leny Oostveen. ik moest zoo lachen om je brief, Te dat je gelooft, dat Aartie nu ondeugend gaat worden. 2e dat je al vol zit voor St. Nicolaas. Dat laatste belooft heel wat hoor. Zingt Lien al zoo flink st. Nicolaas-liedjes, dat hoor ik graag, ik hield er ook zoo van en ik geniet nu als ik kinderen ze hoor zingen. Wim Kruit, heb je het boek zelf gehaald en heb je het nn al uit ook, je kon zeker niet ophouden als je eenmaal aan het lezen was. Nu met dat donkere slechte weer is een mooi boek iets heerlijks. Franciena Brussee. je bent mij natuurlijk welkom en je mag mij Tante noemen en je behoort tot de grooteren. Frieda Sladek, hoe prettig voor je dat je weer mag comediespelen en nog wel een dubbele rol, heb je diè al goed geleerd? wanneer is de uitvoering? Zorg maar dat je dan niet ziek bent. Agnes Louise Planje, je kan toch zelf altüd de volgende week zien aan de op lossingen of je antwoorden goed waren, of kijk je daar niet naar? Erg vervelend voor je dat je ongesteld bent geweest en nu nog steeds rust ^noet houden. Annie Boekestein, had je zoo erg koude gevat. Wees dan maar voorzichtig. Ga je zoo graag naar school? ja het is ook ver velend om voor ziekte te moeten verzuimen, en dan raak je zoo ten achter Marietje en Francien den Hoed, kwam Zaterdag net St. Nicolaas toen het zulk slecht weer was? zou hü buiten gestrooid hebben voor de jensrd? dat kon natuurlijk niet, want pepernoten in plassen en modder, dat smaakt niet lekker. Karei West, o, dat vind ik een heel grappig spel dat nachtwacht zooals jullie het spelen met al die dierengeluiden. Er wordt zeker heel dikwijls een verkeerde beet gepakt, is het niet? Jo van Egmond, ik hoop voor de schaat senrijdende menschen en kinderen dat er dezen winter ijs komt. maar nu alsjeblieft nog niet en het is van harte te hopen dat het niet zóó'n afschuwelijk strenge winter wordt als 2 Jaar geleden. Annie van der Logt, daat wist^ ik wel dat je een heel mooi boek zou krijgen, de prijzen z'rin altijd prachtige boeken. Heb je het al uit? Nellv Ouwersloot, het is hier in Den Haag ook veel sleehlr weer geweest, Zater dagavond en 's nachts zoo'n storm en regen. Heel aardig dat je zoo ijverig aan het werken bent. vertel er mjj maar eens van, ik zal niets verklappen. Frans Schouten, nu ook een geheel ge verfde en beteekende enveloppe en de brief met de meest verschillende mannen, wel 5, de een al fraaier dan de ander, hier was er nu heuscb geen bij, waar ik van zou schrikken, ze zagen er nogal vredelievend uit. Piet Nieboer, stond je verleden week niet bij de goede oplossingen? dan heb ik je brief niet ontvangen, ik weet nu niet meer alle brieven die ik toen ontving, het zpn er soms 60, 70 of wel meer, met de prijs raadsels waren er 92. Beinier en Annie den Hertog, toe, leest eens even, wat ik net hiervoor schreef, want datzelfde zou ik ook allemaal aan jullie willen antwoorden. Adrie Bouw, neen natuurlijk antwoord ik niet op de dingen die je mij in je brief vertelt. Ik vind beel aardig wat je schrijft en ik hoop erg voor je, dat je nog meer zult bedenken Leai Prins en Clazientje Spaargaren, ik hoop Leni dat je nu het boek al hebt. Was er dien Woensdag niemand, die het voor je kon gaan halen op den feyd, dien da redactie had opgegeven, want dat mooi toch. Nu verder staan er allerlei geheimpjes in jullie brieven, waar ik na tuurlijk niet op mag antwoorden, niet waar? Jo de Wekker, dat was heel jammer voor je broertje dat hij net op zijn verjaardag ziek werd, toen was het geen vroolijke feest dag voor hem. Maar de groote verrassing van het fietsje is toch mooi gelukt. Ik hoop dat de kleine broer gauw geheel beter zal zijn. Anje de Gelder, zulke duiven als waar over schrijft, noemt men ook wel baro meterduiven, ik heb er vroeger ook gehad en ze waren altijd geweldig aan het koeren als er slecht weer kwam. Ik begrijp best dat je geen zin had' eerst 12 boeken te koopen, wat een uitgave! Van bloembollen heb ik heusch niet veel ondervinding. Gerrit van Rheenen, natuurlijk krijg jij een woordje terug als je mg achrnit. Nu ik begreep wel dat het een grapje was van je buurman op de zaal. Jammer van die eau de cologne, want daar had je die met voor gekregen. Weet je wat ik ook als grapje opvat, dat is dat de zusters je zoo ondeugend vinden. Abram Crama, er heeft eens een Wim Crama meegedaan met de raadsels, is dat je broertje? Dat zal heerlijk ziïn als je een tuinhuisje krijgt en dan veel buiten kunt liggen, buitenlucht is zoo versterkend en dat zal je wel prettiger vinden dan in een gipsbed, denk je niet? Ja hoor ik schrijf ook liever met een vulpen dan met een potlood. I.eni Oudshoorn, je mag gerust meedoen en mij Tante noemen Tot 11 jaar behoort men tot de kleineren. William Post, ja hoor ik zal je raadsel ïater eens plaatsen, dat beloof ik je. Mijn broer herinnert zich je Opa ook nog heel goed. Hartelijk gegroet alten door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK EREN, Den Haag, van Benningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Anna Durieux, Dirk Durieux, Truusje van der Ster, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Chris Burg, Corry van der Veen, Willy Rutgers, Lida Gollee, Annie Boekestein, Ma rietje den Hoed, Francien den Hoed, Piet Nieboer, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Agnes Louise Planje, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Franciena Brussee, Frans Schouten, Nel Hagoort. Jannie Hagoort. Frieda Sla- dek, Marie van Veen, Leo van Veen, Jacoba Betgen, Klaas Vonk, Henk Vonk, Wim Kruit,- Leny Oostveen, Annie van der Logt, Matje Vogelaar, Cor Vogelaar, Arie de Korf, Bert van Reenen, Jeanne Eykman, Frans Piena, Rika Piena, Helena Schilp, Willie Schilp, Karei West, Jelly Vogelsang, Neeltje Meuldijk, Jo de Wekker, Abram Crama, Dirkje Hopman, Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Tonia de Jaeger, Henk Boom, Jo van Egmond, Annie van Woudenberg, Annie Bootsma, Marietje Laterveer, Jopie Leget, Anje de Gelder, Nelly Ouwersloot, Johan Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Marti- nus van der Born, Jan van der Born, Willy de Neys, Elizabeth Vos, Helena van Appel, Annie Zaal-berg, Leni Prins, Clazientje Spaargaren, Suze van Polanen, Aiie Kras senburg, Celia Kret, Nicolaas Dirk Kret. Gerrit van Rheenen, Adrie Bouw, Jannie de Water, Frans de. Water, Leni Outs- hoorn. Th. van de Haar (hoe is je voornaam eigenlijk precies?), Willem Post. o

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16