H. J. PLAN JE - KATWIJK-A AN-ZEE 26 EEN HEES Go. RADIO APPARAAT BURG. STAND VAN LEIDEN DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 26 NOV.—3 DEC., DES AVONDS TE 8 UUR M.T. Oeerste LAND- EN TUINBOUW. MANUFACTUREN- EN CONFECTIEMAGAZIJN UIT DE OMSTREKEN. GEBOREN Johanna, D. van F. van Dissel en C. Ver biest Sara, D. van N. Hols wilder en J. A. Spierenburg Abraham, Z. van A. v. der Waals on A. W. v. Iterson Cornells. Z. van G Ivan Kleef en M. C. van Zanten Wilhelmus Johannes. Z. van W. T Sleen- voorden en A. Mounts Johannes Arno<]- dus, Z. van J. A. Brouwer en L. Slons Johanna. D. van P. v. der Luit en M. W.'de Graaf lansje. van J. Piket en I Rob- hars Willem F rede rik, 7. van .1 Dreef en A. W Taverne Pefronella .Tannetje, D. vaji.J. J. W. van Went en P. .1. Riet bergen Calharina Christina, D van J. A. Riebeek en A. Boom Willem Simon, Z. van S. PI an fin 2 en S Olivier Maria Gepkc, D. van U. de Vries en M. Raes PieterneTla. D van N. Neuteboom en A. H. Larnan Ingeborg. Z. van C. L. van Dam en S. M. Stolze Susanna. D van M SMfc- kelorum en C. Honsbeek Thomas. Z van T. van den Berg en J. Kruijk Liesjc. van I. de Daas en L. van der Ham Gernr- ÖU5 Piet er, Z. van T. H. W. Sandbrng en H. G. van Zanten Gijsberlus, Z. van G. Verver en T. Iluter Calharina Maria, D. van P. J. C de Hen en C. F. van Rongen Cornelia Maria, D. van N v. der Hoogt en M. C Crama Johanna Maria, D. van •M. D J. Been en C. J. van Musscliér Maria, D. van G. Plan je en S Neuteboom Theods. Ants. Igenalie. Z. van J. van der Meer en A. Verwater Wilhelmina, D. van J. J. Glasbergen en W. Boerhof Gertrude, T) van J. H Sehoo en W. Verhaar Wil helmus Corns. Ants., Z. van P A. T Kneiiber en M. A. Lamboo Geertruida Maria Joha., I). van P. J. Stuifzand en J. van der Ploeg Cornelia Geertruida, D. van M. J. Mon- fanua en A. van Rijn Johannes, Z. van J. van Iterson en E. Singerling Ale. Z. van L. Brouwer en D. Reitsma Johannes. Z. va-n J. Louwricr en J. Crama Joseph Antonhis, Z. van H. I.. van Wel en H. J. Catin Gerrit Johs. Hendrs., G. Verbeek en J. Franje. GEHUWD P. J. Baaien jm. en J W. Galjaard jd. H. H. M. Bary jra. en J. J. M. Kerkvliet jd. A. Luijk jm. en J. J. M. v. d. Born jd. C. T. A. den Hollander jm. en C. Moene jd. T. C v. Bellen jm. en M. J. H. Vlek'ke )d. L. de Gans jm. en J. J. Lnbrujerc jd. F. J. v. Gessel jm. en G. Dubbel aar jd. .1. Guldemond jm. en A. Slingerland jd. C. F. Hemerik gesch en J. J. A. Korleweg jd. P v. d Hoed jm. en M. Tierolf jd C. P. H. den Hollander jm. en W. C. Swane-n- burg jd. C. J. v. Leeuwen jm. en E. E. Goddijn jd. J. N. J. Perquin jm. en G. Bus jd. M. J. Scheer jm. en P. J_ R ILebeek 3d. A..v. d. Wijngaard jm. en N. Corne- lisse jd. E. Zens jm. en J. Rateke jd. OVERLEDEN N. Sluurop dr. F mnd. C. P. Kooreman dr. 7 d. A. Singeling dr. 21 j. J. Burger man 58 j. P. v. Slaveren wedr. 91 j. A. van Resteren zn lij. M G. Scheller Engelenburg vr. 55 j- S. C. Pijnaker Van Everdingen vr. 62 j. C. WesLerduin wedr. 65 j. S. v. d. Huizen—Bolafcier wede. S7 j. A. Lancel. wedr. 77 j. J. v. d. Burg dr -1 weken W. v Diemen zn. 9 j. M. J. Kraan z. 1 j. A Bavelaar man 72 j. P. G. Schouten z. 18 mnd. GEVESTIGD N. J. Baars, broodbakker, Oude-Singel 231. H. Bakker en fam.. kruidenier, Ka- naaïstr. 10. HL. van Beijeren Bergen en Henegouwen, timmerman, Borneostr. 29. T, C. F. Bosschaart, winkeljuffrouw, Me- relstr. 3. J. C. M. van den Brink, win kelbediende, Haarlemmerstr. 119. E. Broekman, dienstbode, De Laat de Kanter straat 3. W. A. Brugman, verpleegster, Ac. Ziekenhuis. A. L. Deegenaars en fa-m., broodbakker, Medusastr. 28. - D. Dorré en fam., electrieien, Haarlemmerstr. 36, H. Endlich, dienstbode. Breestr. 84. M. van Frankfoort, Rijnsburgerweg 140. W. J. G- Gevers, Breestr. 112. H Gluth, dienstbode, Oude-Singel 66. -M. van den Haspel, N. RunderBtecg 2. E. Heckmann, verpleegster. Zoeterw.-Singel 83. A. M. den Hollander, dienstbode, Hoogewoerd 168. G Hollebeek, Waard gracht 21. J. van den Hoven, ma-chinist, P. Huibertshof 17. C. M. Huisman, dienstbode, Haarlemmerweg 22. A. K. de Jong, Noordeinde 52. B. Kanbier en fam., smid, Schutterstr 21. N. G. Keu len, kellner, Garenmarkt 42. J- C. Koe dijk, grondwerker, N. Beestenmarkt 19. W. J. Kolff, Oude-Singel 72. K. I. Liem, Hoogerbeetsstr. 5. F. H. J. van Loen- hout, bakked, Hoogewoerd 128. J. van Lierop en fam., terrazowerker, Volders gracht 6. A. Lipschits, dienstbode, Hert- zogstr. 6. E. Loehner, dienstbode, Apo- thekersdijk 30. L. Loopuijt Beesten markt 50. G. C. Maarschalk, dienstbode, Haarlemmerstraat 295b. G, J. de Maat, Oude Vest 63. W. J. Matla. wagenma ker, Hoogewoerd 189a. E. P. van der Meer, dienstbode, Haarlemmerstr. 128. M. Meissner, dienstbode, Witte-Singel 39. L. Merk, raechaniker,r Parkstr. 69. .T. E. Merz—Voogd, Hoogewoerd 138. A. M. Metz, verpleegster. Rijnsburgerweg 3. M. Müller. dienstbode. Heerengracbt 33/35. Ph. de Nie en fam., kantoorbe diende, Utrec-htsche Veer Ha. E. Nix, Schelpenkade 9. J. Nix. id. id. N. Ouwerkerk, timmerman, Alexanderstr. 34. JA. Righai t van Gelder, huishoudster, Heynsiusstr 3. E. SchlossarokFerenz, W.-Singel 20. A. K. Schoppmann, dienst- ©VOILE MAAN 3 LAATSTE KWARTIER nieuwe MAAN ZUID VENUS W MARS JUPITER SATURNUS Drie maantjes op deze kaart; de laalsle ai voor 2 December. In het Oosten komt om 8 uur het sterrebeeld Orion weer op; met den Grooten Hond wel twee der fraaiste slerrebeeldtn van onzen Noorde lijken winter nachthemel. Men dient er rekening mede te honden, uat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wan neer deze inet den mg naar 't Zuiden en he' gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter b(j sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krjjgen. tVil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deal van den kaarthorizon, waar OOST staat, vóór zich, zoo. dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen lieer) van den beschouwer is afgewend: men zal dan voor het NO-lnke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden tien. juist too. als zij aan den heme; staan. De sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte of helderder, de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere, stippen zpjn sterren var. de 3e of van een lagere grootteklasse. bode, Stationsweg 2 H. Stiefken, naai ster, Rijnsburgerweg 148. P, Stierman-- Van Loef, Gerrit Doustr. 45. B do Swart winkeljuffr.. Morschweg 57a A. J. A. Sweerts de Landas Wyborgh, Rapenburg 8. A. M. Tauben, Oude-Vest 45. M. Tho mas, dienstbode, Oegstgeesterlaan 33. P. J van Waegcningh, Oude-Vest 55. M. Wagner, dienstbode, Witte Singel 6. W. Wagter—Ter Heide, De Genestetstr. 22. S Willemsen, N. Ac. Ziekenhuis. 1', v. Wingerden verpleegster, id. J. C. Wijnen on fam., vertegenwoordiger, Leeuwenhoek- straat 4. VERTROKKEN •I W. A Aarts geb. Hissing, Amsterdam, Faaanienweg 36 BH K. Ackersgolt, Essen W. H M. var den Bergh, Groningen, v. Ketwich Verschuurl. 13 C. te Blake, Aal ten, Lichtenvoortschew. 314 J. Broekema, Oegstgeest, Regenleeselaan 13 A Buijs- man. Sprang-Capelle, Nieuwstr. 33 Colpa en lam.. Den Haag, Terwestenstr. 11 A. M. G Cramer, Den Haag, Wasse- naarsrhew. 132 C. Cijval, Alphen a. d. Rijn, Julianaslr. 28 M. van Deuren, Al phen a d Rijn Leliestr. 22 E. Th. Dieltjens. Oss, Stationsweg 8 J. W. M Duijster geb. Schouten, Sassenheim, Hoofd straat 278 M. Chr. F. van der Eerden, Lisse. Café Nachtegaal W. J. M. van der Eerden, Lisse, Café Nachtegaal J. W. van der Geer, Voorscholen, Haagweg 1 F. Gnadinger, Tilburg, Wilhelminapark 56 S. Guekoup, Baarn, Kanlonlaan 19 A. J. de Graaf. Den Haag. Marlotlaan 6 M. Gijbeis geb van Maris, Hillegom, Burge meester Wenthollslr. 7 C. van Haarlem, Oegstgeest, Willem de Zwijgerl. 7 H. P. Hakkenberg, Den Haag, Zuidwal 83 J. C. Heerens. Rotterdam, N. Binnenweg 250a J. Ph. Henneman, N. 0. I R. Hilsenbeck, Duitschland A, J. van Hoevell, Den Haag. Jacob Mosselstr. 72 M. Holtrust, Hasselt, b. ouders M. van der Hulst, Amsterdam, Keizersgr 240 14. J. Koerls, N. O. I. E. A. Kooi, Hilversum, G. v Amslelslr. 320 P. L. Kramer, Tilburg, St. Annastr. 67 J. P. Kroon en fam., Antwerpen J. G. D. L M. Lohineijer, Rotterdam, Stationsweg 63a H. J G. Lugthart, Bennebroak, Rijksstr weg 145 A. M. C Marks, Den Haag. Charlotte de Bourbonstr. 120 b C Monod de Froideville, Den Haag, v. Beuningenstr 50 W. Noll, Den Haag) Pahudstr. 54 M. de Roode, Amsterdam, Brouwersgr. 59 C de Rijk, Amsterdam. Paleslrinastr. 19 J. Schnoider, Moers, Did. J. H. Schrijver, Delft, Simonsstr. 37 A. Schuyt Best, Oegstgeest. Regentesselaan 13 A. van Slooten en fam., Utrecht, Vleutenscheweg 275a H. C. P. Snel, Haarlem, Parkstr. 12 L. P. Speel, Den Haag, Rijswijkscheweg 664 E. C. Slade, Den Haag, Loosd. weg 21 A van der Slok, Oegstgeest, Terweeweg 43 J. G Swifts, Deventer, Zwolscheweg 47 H. Th Tils, Amsterdam, Javaplein 27 III J. A. Verdoorn, Rotterdam. Beu- kelsdijk N 154b E. M. Verhaegh, Maas tricht, Bourgongestr. 5 A. J. Verhagen, Den Hang, v. Galenslr. 52 J- C. Verhagen geb Zeilstra, Zoelerwoude, H. Rijndijk F 43 P Verhagen. Den Haag, Tomafenstr. 58 H. .T. Vermeulen. Wassenaar. Windlusl- weg 18 A Vis, Zierikzec, Havenpleir. A 322 M. H. J. Vohvater geb. van Velzer., Amsterdam. M. J. Kosterstr. 11 H. J. A. de Vrind Dordrecht. Lange Kromhout 131 rood N P. Chr Waasdorp. Den Helder, Basstr. 42 C. Wakka. Den Haag. Sumatra- slraat 84 J. van der Wallen, Sassenheim, Rusthoflaan 32 E Waltenspühl, Kalsten- kirchen Did. C. X de Wilde, Apeldoorn Veenweg 78 L. Wolmerstelt, Oeeslgeest, Begenlepselaan 13 PLUIMVEE. Praktische wenken. Een der oogenschnniijk kleinere gebreken van ons pluimvee zijn de kalkpooten. Ze kunnen voorkomen bij onze hoenders van alle rassen, maar hét meeste bij die mei be vederde loopbeenen, bij welke men het moeilijkst Ie velde kan trekken legen de pa rasiet, welke deze "onaangename aandoening veroorzaakt. Behalve bij onze kippen komen kalkpooten nok voor bij fazanten, patrijzen, kalkoenen en pauwen. Watervogels blijken voor deze besmetting -onvatbaar te wezen, waarschijnlijk door de voortdurende aanra king met water Wij hoorden vaak door sommigen deze parastische aandoening licht achten, waarmee wij het geenszins eens zijn. Niet alleen dat de leg der daarmee be hepte dieren slecht is. kan men er ook van verzekerd zijn, dat het voortdurende gekrie- wel der op de korsten rondkruipende schurft- mijten voor de dieren een ware bezoeking is. De bewuste parasiet behoort du? tot de cate gorie der schurftmijten. Ze draagt den we- tenschappelijken naam van sarcoplus mu- tans en leeft in massa's tusschen de korsten om de schubben der pooten. De vrouwelijke exemplaren bewegen zich hoegenaamd niet, ze hebben zich als het ware ingegraven, soms vrij diep. De mannelijke echter zijn vol beweging en maken het den hoenders lastig. Al heel gemakkelijk gaan ze van het eene dier op hel andere over. Daarom is het zoo noodig goed acht te geven op de toe stand der pooten van de hennen, die men te broeden zet, daar de teere pootjes der jonge kuikens een begeerd terrein voor deze woekerdieren zijn. Mocht men de onvoor zichtigheid begaan hebben zulk en besmette kloek bij kuikens te plaatsen, dan is het noodig de poqljes der kleinen zacht maar zorgvuldig te masseeren met een weinigje vel, bijv. ongezouten reuzel, waardoor slechts een paar droppels zuivere petroleum. Ook zou op het kuiken, voorzichtig vastge houden, een ondergedompeld-houden van de kleine pootjes in zuivere spiritus toegepast kunnen worden. Daardoor zullen de begin sels der kaikpoot-aandoening wel afsterven. Aangezien bij vergevorderd stadium, de kalkpooten zoo sterk met korsten bezet worden, dat het gaan en staan er onder lijdt, heeft men len allen tijde rondgezien naar middelen ter bestrijding van de kalk- poot-parasiet. Een der meest gewone manieren is in- smeeren met 'n zalf, toebereid uit zachte zeep, of reuzel of ander dierlijk vet, ver mengd met eenige droppels creolin of ook met wat petroleum. De bedoeling is natuur lijk de parasieten le bereiken, en te dooden. Door het degelijk insmeeren met vette zaif wordt aan de genoemde mannelijke schurft mijten de beweging onmogelijk gemaakt, ter wijl de daaronder vertoevende vrouwelijke exemplaren tot verslikking worden gedoemd Nadat de zalf, waardoor men nog wel wat bloem van zwavel kan mengen, een paar dagen haar inwerking heeft gedaan, wascht men de aangetaste pooten in warme zeep sop goed af en verwijdert de loszittende schubben echter niet met geweld, zoodat er bloeding ontstaat, welke de genezing niet bevordert. In één keer is men er nog niet af. Nadat de afgewasschen pooten volkomen droog zijn, heeft opnieuw insmeeren met de zalf plaats en dit wordt beurtelings met het afwasschen herhaald, tot dat de loopbeenen weer hun normale kleur en hun glansrijke schubben herkregen hebben. Toch houde men zich gereed voor een nabehandeling, want de kwaal is hardnekkig. Niet over hel hoofd zien dat de kalkpoulen hup besmet- tin? ook op de ruststokken overdragen, waarom ook een met -creolin of carbol ver mengde zeepsop gebruikt moet worden tot reiniging van het een en ander. NOORDE1NDE No. 6 - TELEF. No. 221. Wij zijn reusachtig gesorteerd in Pullovers en Vesten. Dames- en Kindermaten. - Truien en gebreide Jurkjes, en reuzensorteering g Heeren- en Jongensjassen. - Jekkers in Bukskin en Manchester J Pantalons in Manchester en Fantasiestoffen en over de prijzen g zult U zeer tevreden zijn. ZIE DE ETALAGE. 2 Wij geven bij aankoop a f. 2.50 een groote THEEDOEK CADEAU. KATWI1K AAN DEN RUN. De broodprijs is alhier met 1 ct. per brood van 400 gram verlaagd. Voor de huismoeders ongetwijfeld een vroege St.- Nieolaassurprise I KATWITK-AAN-ZEE. Bestuur Chr. Hist. Kiesver." In de gisteravond gehouden huishoude lijke vergadering van dc Chr. Hist Kiesver- ceniging is 'besloten, dat het bestuur, be staande ui't 7 leden ,mel een paar leden zal worden uitgebreid. Op dc* groslijst voor de Prov. Staten wer den in alphabetische volgorde onderstaande Candida ten geplaatst: IJ. van Boeyen. Voorburg, P. J. Brunt, Woerden-, G. den Duik, Katwijk aan Zee, B, van Eestèren, 's-Gravonliage; Anl. van Eg-mond, Koudekerk; inr. S. .1. Ilogerzeil, 's-Gravenhage; T. Scha lek amp, Pernis; J. J. R. Schmal, 's-Gravenhage, dr. J. Schokking, Katwijk aan Zee; mr. J. A. de Visser, Rot terdam. Locger onklaar geraakt. De Katwijksche moloclogger Aleid K.W. 169, loehchoorend aan de Vis9cherij Mij. Na lijden verblijden, welke in hel Engelsche Ka naal de haringvis9oherij uitoefende, is gister avond nadal hel een reep van een Fransch haringschip in zijn schroef had gekregen, door den Franschen stoamtrawler Dieppe 1016 in Boulogne sur Mer binnengesleept. Rij de verkiezing van twee notabelen in de llerv. Kerk zijn de twee aftredenden, de hoeren C. Kuijt en J. v. d. Plas. herkozen Door de politie is aangehouden S v. d M. uil de Zuidstraat, inzake misdrijf art. 239 Wetb. v. Strafrecht. A. O uit de Paul Krugerstraal, deed bij de politie aangifte, dat, toen bij op de fiets den Sluisweg bereed, hij in z'n been gebeten werd door een hond, toebei ion rende aan de weduwe v. S. uil die straal Proces verbaal volgde. Bij de onlangs gehouden nalionalen schrijfwedstrijd, waaraan door 150. C00 schoolkinderen deelgenomen werd. behaal den twee leerlingen van de school van den heer W B. Hofman alhier een prijs. De namen van de leerlingen zijn: Klaas den Dikken en Johanna Bollema. HET MOOISTE St. Nicoiaas-Geschenk vanaf 125.- (wisselstroom) betaalbaar met f. 7.50 per maand. Vraagt catalogus No. 3 bij W. A. GOUW Voorstraat 64-66 KATWIJK AAN ZEE. 3488 LISSE. De nExcelsior"-koreu. Dezer dagen hebben onder leiding van den heer Theo Westerdaal het Chr. Kinder koor Excelsior" en de Chr. Zang vereen i- ging „Excelsior" in de Vereen iging een ge combineerde uitvoering gegeven. Zoowel de zangnummers als de viool- en zangsoli van den heer Olto Couperus oogsten grooten bij val. De eerevoorzitter der vereeniging, ds. Buys, opende en sloot den avond, welke met olielampverlichting aanving. OEGSTGEEST. Alg. jaarvergadering van de ijsclnb „Oegstgeest." Met een korte inleiding opende de voor zitter de heer B. J. M. Kortman de verga dering, waarna door den secretaris, den heer M. C. v. d. Burg de notulen werden gelezen die onveranderd werden vastge steld onder dankzegging voor de redactie. De penningmeester, de heer C Hoogen doorn bracht het financieele verslag uit, waarvan wij noteeren: Ontvangsten f. 409; uitgaven f. 357 29; batig saldo f. 151.71. Tot kasna zieners werden aangewezen de heeren P. Singeling en J. v. d. Wilk. Intusachen bracht de secretaris verslag uit over het afgeioopeD jaar, welk verslag met applaus werd beloond. Als één dei belangrijkste zaken herin nerde de voorzitter aaD de, het komende seizoen in werking tredende ongevallenver zekering voor de leden van den Z.-H Ijsbond. Ongeveei 3 jaar geleden is uit den boe zem van het bestuur der Oegstgeester IJi- club op een bondsvergadering dit punt ter sprake gebracht, en ziet de inwerkingtre ding nu als eeD belooning De verzekering der leden is daarbij uit gebreid tot leden van het huisgezin die tegen jaarlijkschc vergoeding van f. 0.25 p.p. (beschouwd als adspirantleden) kuif* lien worden verzekerd. Het bestuur is bereid zoo noodig naderé inlichtingen te verstrekken. Met enkele woorden herdenkt de voorzit ter het overleden oud-bestuurslid der IJs club, den heer J W. Nieuwenhuizen Segaar Bij monde van den heer Singeling werd medegedeeld, dat de bescheiden van den penningmeester in volkomen orde zijn be vonden. De rekening wordt dan met alg. stemmen goedgekeurd, met dankbetuiging aan den penningmeester. De voorzitter deelt vervolgens mede dat de heeren L Schouten en J C. Donk heb ben bedankt als bestuursleden en stelt aan de orde: Verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren B J. M. Kortman en M. C. Kamsteeg. Beide heeren werden met bijna algemeenë stemmen herkozen cn namen deze herbe noeming aan In de vacatures Schouten en Donk wer den na herstemming gekozen de heeren A, Bakker en A Breedijk, die zich deze be noeming lieten welgevallen. De voorzitter roept hen welkom toe in het bestuur en dankt de afgetreden heeren voor hetgeen zij in 't belang van de ijsclub hebben ge daan. In 't bijzonder wijst hij op de presta ties van den heer L. Schouten, die tot be stuurslid werd gekozen in de vergadering van 24 November 1897 en alzoo 33 jaren in functie is geweest. Den l9en December 1901 werd de heer Schouten gekozen als secre taris, welke functie hij heeft waargenomen tot 27 November 1928 alzoo 27 jaren. Een extra woord van dank acht spr. dan ook wel op zijn plaats Het bestuur stelde voor den heer Schouten te benoemen tot cere-lid. Met algemeene stemmen, onder daverend applaus werd dit voorstel aan genomen. Eenige kleine wijzigingen ia het huishou delijk reglement werden op voorstel van het bestuur goedgekeurd. Hierna werd de traditioneele verloting gehouden. Als extra verrassing werd een verloting gehouden ten bate van de kas van den Z.-H Ijsbond. De loten werden bq opbod verkocht en brachten op de som van f 69 60. De voorzitter dankte allen die aan 'dit welslagen hebben medegewerkt. Rondvraag. De heer A. Koelman stelt voor om bijzon gunstig winterweer zoo mo gelijk een wedstrijd te organiseeren voof de jeugd in het maken van sneeuwpoppen. De voorzitter zegt dat zoodanige wed strijd volgen? do statuten niet geoorloofd ia, maar zal dit punt het bestuur in over weging geven tot uitvoering buiten bezwaar van de kas. De heer J v d. Kroft stelt voor de ijs baan des avonds te verlichten en zoo mo- gelijk wedstrijden te oTganiseeren. Zal worden overwogen. Hierna sloot do voorzitter de vergadering met dank voor do opkomst. SASSENHEIM. Jaarverslag Ger. Kerk. Uit bet jaarverslag der Geref. Kerk alhier, dat zooeven verschenen is, vermel den wij dat op 1 Nov. 1929 de kerk 605 be lijdende en 897 doopleden telde, totaal 1502. Op 1 Nov. 1930 bedroeg dit aantal resp. 635 en 937, totaal 1572. In bet afgeloopen jaar werden 9 huwelijken bevestigd. De bestrating nabij de Molenstraat verkeert in zeer desolafcen toestand. Mej. V. viel, doordat zij in een der vele kuilen stapte en bezeerde haar knie zoodanig, dafc zij geneeskundige hulp inriep. VOORSCHOTEN. Rijwieldiefstallen. Voor de tweede maal in enkele dagen tijd is gisteravond een rijwiel gestolen, dat slechts enkele oogenblilcken onbeheerd stond voor een woning aan de Oranjekade. Ditmaal was de heer H. de G. de dupe. Er is terstond aangifte gedaan bij de poli tie. Zeer waarschijnlijk it de dader in dt richting Veur vertrokken. Actie van „Tosea". Wederom heeft de Winkeliersvereeniging Tosea een St Nicolaas-reclame georgani seerd. Gezien het groote succes van verleden jaar. heeft de commissie deze campagne verdeeld in twee gedeelten en een uitbrei ding gegeven aan de te winnen prijzen. Doel van deze campagne knopen in eigen woonplaats te bevorderen cd het publiek er van te overtuigen dat een win kelier in een dorp pveneens scherp con- cureerend moét leveren. S—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7