SINT NICOLAAS! J. BAALBERGEN duitschlands millionairs. storm en hoog water. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. hillegom. katwitk aan den ritn. benthuizen. haarlemmermeer. noord witk-a an-zee. noordwitkerhout. riïnsburg. noordwitk. sassenheim. voorhout. voorschoten. wassenaar. zoeterwoude. Blijkens een officieele statistiek telt Duitschland 100 0 millionairs, van wie er 54 meer dan 10 millioen Mark bezitten. Berlijn heeft de meeste, nl .325, gevolgd door Ham burg 155, Leipzig 98, Frankfort a. d. Main 88, Münöhen 79, Keulen 75, Dus9eldorp 63, Dresden 61, Breslau 33, Chemnitz 32, Han- noveT 29, Bremen en Essen elk 28, Wies- baden 27, Mannheim 21, Neurenberg 22. Duisburg 16, Elberfeld 15, Aken 13, Halte en Maagdenburg elk 12, Dortmund en Kas sei elk 10, Brunswijk en Boehum elk 9. Steden van een middelmatige grootte als Karlsruhe, Kiel, Koningsbergen, Lübeck en Münsler hebben elk toch 7 millionaire, Stettin heeft er 5 en het veel kleinere Flauen is er zelfs 10 rijk. In België is over 't geheel eenige verbete ring ingetreden. Voor zoover men heeft kun nen nagaan, werden niet minder dan 100 ge meenten, zoowel in Wallonië als in Vlaan deren, door den watersnood geteisterd. In Frankrijk daarentegen stijgt de Seine nog. Het gevaar voor overstrooming wordt daardoor zeer dreigend, Eén der voorsteden- Van Parijs staat reeds voor een groot ge deelte onder water, waardoor 3000 inwoners getroffen worden. Hel gvlKf'ie dal van het Maas-departement van Zuid tot Noord is overstroomd. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Een cycloon heeft gewoed in de omgeving van Chateauneuf bij Orleans. Over een uit- bestreküheid van 60 vierk. K.M. zijn de hoornen ontworteld en de daken afgewaaid. Ken gehucht werd totaal verwoest. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Uit alle deelen van Zuid- en West- Duitschland, Tirol en Zwitserland komen nog steeds berichten over de schade, door den storm aangericht. Te Karlsruhe is nog een kerktoren inge stort. De waterstand van de rivieren ten Zuid- Oosten van Hannover en ook van de Moezel, de Inn, Neckar en Rijn schijnt den hoog sten stand te 'hebben bereikt. In het Rijnland was het gisteren droog en zonnig weer, wat veel tot verbetering van den toestand kan bijdragen. Uit Zwitserland wordt nog gemeld, dat tengevolge van den 9torm in een meetge- bouw van de krachtcentrale St. Gallen-Ap- penzell bij Herisau, kortsluiting ontstond, met het gevolg, dat het meelgebouw in brand vloog en geheel uitbrandde. De Winkelweek officieel geopend. De Winkelweek ls gisterenmiddag op of ficieel© wijze ingezet. In hotel „De Drie Ko lommen" hadden zich om 2 uur vele per sonen verzameld, o.m. de leden van het Comité, winkeliers, andere neringdoenden, het dagelijksch Bestuur der gemeente en anderen. Woorden van welkom werden ge sproken door den voorzitter van het Comité, den heer Th. Brink, die in het kort de ge schiedenis releveerde, welke tot het hou den van de winkelweek had geleid. Door den burgemeester werd vervolgens met een kernachtige toespraak de winkelweek ge opend. In den loop van den middag bezocht St. Nicolaas enkele 9cholen, terwijl hij des avonds een rondgang door het dorp maakte. „Aalsmeers Fanfarecorps" opende den op tocht, die door honderden burgers werd meegemaakt. Hel weer hield zi*h een paar uur goed en overal heerschle een gezellige drukte, nog verhoogd door de uitgezonden radio-muziek, welke door het geheele dorp te hooren was. Geconstateerd kan worden, dat de winkeliers hun beste beentje hebben voorgezet; overal mooie etalages en een zee van licht, hetgeen ook door de stralen straalt uit opgehangen lichtbakken. De win kelweek is ondanks het ongunstige weer uitstekend ingezet. De laatste bieten. In den loop van deze week zal het rooien en vervoeren der bieten in den Haarlem- mermeerpolder z'n beslag krijgen. Enkele schuiten liggen nog aan de steigers om de laatste bieten te laden. De campagne aan de suikerfabriek te Halfweg zal nog wel eenige weken duren, omdat er van elders nogal bieten te wach ten zijn, o.a. 15 millioen K.G. uit Zeeland. Botsing. Op den Kruisweg in Haarlemmermoor kwam 's avonds een personen-auto met een vrachtauto in botsing. Van eerstgenoemd motorrijtuig bekwamen de inzittenden eenige lichte kwetsuren en werd de radio- teur ingedrukt, terwijl van de vrachtauto een spatbord werd vernield. Weer een lichtstoring. Gisterenavond om half acht uur gingen hier alle electrische lamoen uit. Eerst te ruim 9 uur was er weer stroom op het net. Dit is reeds de vierde langdurige storing. Naar aanleiding van ons bericht over den brand van Vrijdagavond, in welk be richt staat, dat de brandweer met de eerste werkzaamheden niet bijster gelukkig was, zoodat niet spoedig water gegeven kon wor den, verzoekt men ons te berichten, dat de oorzaak hierin gelegen was, dat onbevoeg den de spuit naar het terrein van den brand hadden gebracht en getracht de spuit in werking te stellen. Hiermede was meur kwaad dan goed gesticht cn moest een en ander weer aftrrsteld worden eer de motor kon werken Men had de twee monteurs te laat verwittigd, evenzoo de onderbrand meesters. De verbouwing van het voormalige Weeshuis der Ned.-Herv. Gemeente heeft haar beslag gekregen Er is een filiaal ge vestigd van den bekenden bazaar van v. d. Helm. Ons dorp is hierdoor met een mooien winkel uitgebreid. Bij de te Amsterdam gehouden examens slaagde onze dorpsgenoot© mej. D. O. P. van de Vireede, voor apothekeres assistente. Bij de politie zijn alhier nis gevonden voorwerpen gedeponeerdeen heerenhor- loge en verschillende sleutels.. WEET U dal U voor een mooi en nuttig cadeau thans bij BAALBERGEN moet zijn? ZEKER, ik hoorde juist dat hij deze weken alle artikelen legen sterk verlaagde prijzen aan biedt Daarbij komt nog dat hij aardige verrassingen voor de kinderen cadean geeft. Het juiste adres is: Voorstraat No. 43 - Katwijk aan Zee. Meubelen, Tapijten, Linoleums, Kapstokkleeden, Knssens, enz. Keurige sorteering wollen en gestikte Dekens. 833 Verlaging broodprijs. Op verschillende plaatsen zijn de bafkkers er toe overgegaan den prijs van hel brood te verlagen. Dit is in tegenstelling met den melkprijs, die steeds schommelt in ge- ruimen tijd naet gebeurd. Een verlaging vande vléesdhprijzen schijnt nu ook niet achterwege te zullen blijven. Schaatsenrijden. De IJsclubs voor Hoofddorp, Nieuw-Ven- nep en omgeving, Abbenes, Vijfhuizen. Half weg en omstreken, Rijk enz. zijn reeds druk in de weer geweest met het houden van vergaderingen ter afhandeling van verschil lende huishoudelijke zaken en het bespreken van de plannen voor den a.s. winter. Bij de verschillende besturen zal er, ijs en weder dienende, een ernstig streven zijn om te zorgen, dat de banen goed in orde zijn. Krachtige pogingen worden aange wend om de liefhebbers van schaatsenrijden van de nieuw aan te leggen ijsbaan te Hoofddorp bij de eerste de beste 9lrenge vorstperiode te laten genieten, zoodat ze zich dan niet meer voor de beoefening van ijssport naar verder afgelegen plaatsen be hoeven te begeven. KATWITK-AAN-ZEE. Openbare verg. „Chr. Hist. Kiesveieen." De voorzitter, de heer W. v. d. Akker, opende bovengenoemde vergadering met het lezen uit het eerste hoofdstuk van het Evang. v. Joh. cn ging voor in gebed. 1 Daarna hield hij een inleiding over de Chr.-Hist. Kiesvereeniging on de Chr. Volkspartij. Spr. eaf een overzicht van het geen in het afgeloopen jaar is voorgeval len. Eenige leden van de Volkspartij heb. ben met ons bestuur voeling gehouden. Zij kwamen spreken over de samenwerking, die zou kunnen komen tusschen hen, die bij verkiezingen nu verdeeld optrekken. Er is zulk een verdeeldheid onder de men- schen. die eensgezind moesten zijn. Wijlen de heer Wouda heeft meer dan eenB de meening uitgesproken, dat in onze gemeen te eigenlijk geen plaats moest zijn voor de Chr. Volkspartij. Spr. behandelde daarna de samenstelling van de lijst bij de vot .ge verkiezingen. De Chr.-Hist. Unie kan met elke partij eoncurreeren. Dat men over de samenstelling van de lijst niet tevreden was, is de schuld van de thuisbl ij venden. Zij hadden op de vergaderingen moeten komen. Het bestuur treft geen schuld. Spr. besprak art. 20 van het reglement, waar sprake is van samenwerking met andere partijen, b.v. Gemeentebelang ca Chr. Volkspartij. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren M. v. d. Bent, P. Guijt en J. Dubbeldam om de verg. bij te wonen. De heer L. Krayt vroeg: Zijn de resul taten van de toenadering al bekend Is er groote toeloop van leden gekomen? De heer KI. v. d. Bent vroeg: Wie heeft die toenadering gezocht. Is er ruggespraak met de leden gehouden De secretaris de heer v. Beelen, geeft de noodige inlichtingen. De heer J. v. Duyn gaf een kort over zicht van het ontstaan van de Chr. Volks partij. Zij was geen permanente vereeni- ging, maar was al'een noodig bij verkiezin gen om de gewenschte mensehen in den ge meenteraad te brengen. Er kan niet beloofd worden of er in de toekomst weer een Chr. Volkspartij ontstaan zal. De volgende spreker, de heer v. d. Zwan, wilde een juist inzicht seven, wat ons als bestuur der Ohr.-Hist. Kiesver. heeft ge drongen, om weer bij elkaar te brengen, hetgeen bij eikaar behoort. Bij Kamer- «?n Statenverkiezingen worden hier in Katwijk 3000 Ohr.-Hist. stemmen uitgebracht en bij de gemeenteraadsverkiezing 1695. terwijl de Chr. Volkspartij 1327 stemmen ver kreeg. Spr. gaf een overzicht van het doel en streven der Chr. Historischenmochten er bij de vorige verkiezing soms enkele fou ten gemaakt zijn, die kunnen dan bij de volgende voorkomen worden, maar spr. eindigde met den wensch eendrachtig samen te werken, om zoodoende de Chr.-Hist. be ginselen te verbreiden. Ook de heer Vol- beda brak een lans voor het eenheidsfront. In tijden van verkiezingen moet men de monstratief als één man optreden. De voorzitter beantwoordde spreker, zoo ook nog den heer D. de JoDg, waarna over gegaan Werd in huishoudelijke vergadering. Bijeenkomst der Confersioneele Vereeniging Ds. Pras opende gisteravond de vergade ring van de afdceling Katwijk in de Ge meentezaal met het zimren van Ps. 25 2, lezen van Ps. 84 en gebed. Spr. sprak over den zegen, dat er nog in de Kerk menschen zijn, die zich buigen voor Gods Woord. Hij wijdde nog enkele woorden over het Reorganisatie-voorstel in de laatste synode in Januari gehouden en de gevolgen, die er uit voortgevloeid zijn. Vervolgens besprak hij Ps. 84. De heeT C. Bezemer behandelde vervol gens het onderwerp- ..Zullen de heidenen, die God niet kennen, verloren gaan V' Als men op de wereldkaart alles zwart maakt, waar nog heidenen wonen, dan blijkt dit nog plm. 2/3 gedeelte te zijn. Van de on geveer 1800 millioen menschen op aarde, zijn er nog maar 600 millioen Christenen. Wat ziet het er met het menschdom nog treurig uit. AI deze menschen hebben een ziel te verliezen, daarom de vraagr. die boven ons onderwerp staat. Het heidendom wordt in den Bijbel verklaard te zijn ont staan uit afval van God. SpT. geeft een historisch overzicht van den tijd van Kaïn af. den zondvloed, den torenbouw van Babel. God werkt met zijn bijzondere genade ook onder de heidennen. Daartegenover staat het woord van Jezus: Tk ben dp weg en niemand komt tot den Vader dan door Mij. Het heidendom kan vergeleken worden met de gelijkenis van den Verloren Zoon. Evenals hij van den weg afgedwaald, ver zonken in afgoderij, toch voor een deel al thans weer teruggekeerd. De voorzitter dankte spreker voor zijn gehouden voordracht. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken besproken waren, werd gezongen Ge-z. 50 4 Na dankgebed ging men dankbaar uiteen. Schoorsteen uit elkaar gesprongen. Toen mevr. P. in de Secr. Varkevisser- straat de kachel wilde aansteken, had er een geweldige ontploffing in den schoor steen plaats. De explosie was zoo hevig, dat de schoorsteen op het dak meteen verschrikkelijken knal uit elkaar sprong en de steenbrokken op straat vielen. Vermoe delijk was de oorzaak het uiteenploffen van verschillende gassen, die zich verzamoia hadden. Stormschade. De storm van de laatste dagen heeft op enkele plaatsen in het dorp schade aange richt. Een verkeersbord werd bij ,,de Schuur" in de Tooropstraat van den muur geslagen Van de vroegere smederij var Hoek op den Sluisweg is een afvoergoot afgewaaid. Er kwamen berichten in van g,«r brokeD ruiten. Van villa Gertrude werd een raam geheel ingedrukt. Jongens haalden een gevaarlijk spelletje uit, door onder de vernielde betonnen urit voor het Waaigat te kruipen. Mocht de, door verschillende groot© scheuren door kruiste plaat instortenf dan zouden zij er onder verpletterd worden. Politietoezicht zorgde er voor, dat onheilen voorkomen werden. De bakkers in onze gemunt© hebben de prijzen van het tarwebrood en van het wittebrood met 2 cent verlaagd. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 9S personen. n.I. 20 timmerlieden, 11 Opper lieden, 19 landarbeiders, 4 stucadoors 9 losse arbeiders, 10 schilders, 9 metselaars, 6 visscher9, 1 boekdrukker, 1 jonge werkster 1 slraatmaker en 7 jongens beneden 18 jaar. Gevonden voorwerpenEen schroeven draaier, een auto-slingeT, een beige kin- dertaschje, een wollen kinderrauts (grijs met groen). Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk-Binnen. Bij de onlang? gehouden nationale schrijfwedstrijd, waaraan deelgenomen werd door ruim 150.000 schoolkinderen, wisten twee leerlingen der Hen'. School, hoofd de heer P. D. Bardelmeyer alhier, beslag te leggen op een der plm. 900 prijzen. Het waren: Trijntje Hnzenoot, leerlinge der 4de klas en Wout van Roon. leerling der 6de k'as. Voorwaar een flinke prestatie voor deze kleinen! Zeker een gelukwensch waaTd! Ned. Horv. Kerk. De heer J. Wassenaar, sinds meer dan een kwart-eeuw president-kerkvoogd der Ned.-Herv. Gem. heeft aU zoodanig be dankt, tegen 1 Jan. a.s. De heer J. Arents, benoemd tot hoofd der Herv. School alhier, zal eerst 1 April 1931 in functie treden. Id de bekende Zendingszakjes werd alhier ruim f. 89 gecollecteerd. BJans „Flora". De balans van de veilingsvereeniging „Flora" alhier per 1 October j.l. wijst een winstsaldo aan van I 28.578,07, welk be drag voor hel grootste deel gebezigd zal worden voor afschrijving. Nog te vorderen van koopers is f 13.311,20, hetgeen beduidend lager is dan vorig jaar. De uitgaven wegens loonen bedragen f 29.728.53. Wel een bewijs van het vele, dat aan de veiling omgaat! LISSE. Scheurende muren. De tooneelver. „Nut en Genoegen" heeft op veelvuldig verzoek voor de tweede maal opgevoerd h'et tooneelstuk „Scheurende muren". Op 2en Kerstdag zal de tooneelver. ,.Nu* en Genoegen" met dit stuk aan het con cours te Warmond deelnemen. Door het Bestuur der afd. Lisse van de Ver. voor Dierenbescherming i9 een verga dering gehouden waarin besloten is een Dierenfilm te vertoonen des middags voor de jeugd en 's avonds voor volwassenen. Eenige mistoestanden alhier kwamen Ier sprake en zullen bij de autoriteiten bespro ken worden. Verordening inzake de verplichte winkelsluiting. Met ingang van nog nader te bepalen da tum zal bovenstaande verordening alhier worden ingevoerd. De winkels zullen dan geopend mogen zijn van 15 Mei tot 15 Sept.: van voorm. 7 uur tot nam. 10 uur; Zaterdagsavonds tot 11 uur. Van 15 Sept. tot 15 Mei: van voorm. 7 uur lót nam. 8 uur; Zaterdagsavonds tot 10 uur. Gevonden voorwerpen. Een groote hamer, een rijwielbelasting- merk in étui, een zwarte Alpinemut9, een portemonnaie, en een blauwe Alpine muts. Inlichting over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt, des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. R.-K. Bloemistarbeidersbond. In het K. S. A.-gebouw vergaderde de al- deeling Sassenheim van den R.-K. Bloemist- i arbeidersbond. De opkomst was niet groot, j over welk feit de voorzitter in zijn openings- j woord zijn teleurstelling uitsprak, i Door een lid van het Hoofdbestuur, den heer J. Talman, werd een uiteenzetting gè- geveri van het reglement De rechten en plichten der werknemers werden door hem duidelijk toegelicht. Waarna eenige gestelde vragen werden beantwoord; waarbij zich nog een langdurige discussie ontspon. Aanbesteding. Door hel Bouwkundig Bureau J. P Ouds hoorn te Sas9enheim werd aanbesteed, het bouwen van drie burgerwoonhuizen met bijbehoorende werken, op een terrein nabij hel „Groene Kerkje" te Oegstgeest. voor re kening van den heer P. Oudshoorn, aldaar, 1 als volgt: Gebr. M A. van Breda, alhier f. 14.960; Th. Reeuwijk, alhier f. 14.950; W. Mulder, j Ofgstgeest f. 13.999: Gebr. Oosterom, War- mond f. 13 972; W. G. Proper, Oegstgeest 1 f. 13.683; Gebr. van Breda Co., alhier f. 12 984; J. van Gelder, Oegstgeest f. 12.450; D van Donk, Oegstgeest f. 11.049. Begroo- ling f. 11.500. Aanrijding. De 19-jarige hulp-besteller der posterijen W., weTd nabij huize „Bernardus" aange reden door een auto. De auto ging met twee wielen over beide beenen. W. werd in huize „Bernardus" binnengebracht, waar geneeskundige hulp werd verleend. Slechts enkele ontvellingen werden geconstateerd, zoodat de aangeredenp enkele uren later i weder huiswaarts kon keeren Zijn toestand is evenwel van dien aard dat hij geen dienst kan doen. Elctriciteitstoring. Zeer ten ongerieve van de winkeliers, die met het oog op de a.s. St. Nicoiaas hun beste beentje hadden voorgezet, Tiet het electrisch licht ons weer eens in den steek. Een paar minuten voor het licht ons begaf, waarschuwden oenige flikkeringen de ver bruikers. De storing duurde van halfacht tot kwart over negen. Lisse en Hillegom zaten even eens in het du'ster. De broodprijs is hier met 1 ct. per 4 ons verlaagd. RECLAME. De Berg en Daalschepolder. Het nieuwe machinale poldergemaal van den Berg en Daalschenpolder hééft proef gedraaid en werkte lot aller voldoening. De molen zal nu spoedig uit dezen polder verdwijnen, hetgeen voor het landschap zeer te betreuren is. Verkocping. Door notaris Romijn van Warmond is verkocht het perceel Hoofdstraat 4 van den heer H Bakker, bestaande uit woonhuis, schuur en een erf De heer J. Hufner, aannemer alhier, werd kooper voor den prijs van f. ,7200.-^ Waavsch uw'voQf Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen i 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak! Feestavond „Herwonnen Levenskracht" In het R.K. Verenigingsgebouw is een feestavond gehouden ten bate van het nieuw te bouwen Sanatorium voor „Herwonnen Levenskracht". De humoristen Klaare en Flora uit Rotter dam, die reeds meerdere malen hier waren opgetreden amuseerden de «aanwezigen kostelijk met hunne komische voordrachten, terwijl de Funnv Boys uit Wassenaar zorg den voor een gewaardeerde muzikale aflei ding. Het was een geslaagde feestavond! Gevonden: een bruinen portemonnaie met inhoud een hooivork een hand schoen een rijwielbeiastingmerk. Auto te water. Hedenmorgen is te ongeveer halfacht on der Rijksdorp een Buick-auto, door hel af slaan van een wiel, in een sbM gereden. De chauffeur werd zwaar gewond. De auto kon met behulp van een kraanwagen uit het water worden getakeld. De broodprijs is alhier met 1 ct verlaagd. IJsclub „LeiderdorpZoeterwoude". In café ,,'t Witte Huis" hield bovenge noemde ijsclub haar jaarlijksche ledenver gadering. De voorzitter, de heer J. P. v. d. Stoel opende met een hartelijk welkom aan de weinig aanwezige leden. Hij constateerde daarbij, dat het zoo ongeveer dezelfde ge trouwen waren van elk jaar en verheugde zich daarin want juist daarin vindt het be stuur veel kracht, wetende dat zulke leden de vereeniging zeker een goed hart toedra gen en het bestuur vergemakkelijken in hun taak bij het afwikkelen der zaken. Een bij zonder woord van dank riep hij toe aan den voorzitter van „IJsspoTt" voor zijn aanwe zigheid en feliciteerde hem met het herstel van zijn ernstige ziekte in het afgeloopen jaar, hetgeen bij de vergadering blijkbaar volle instemming vond. De secretaris las daarna de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna werd dank gebracht voor de goede verzorging van het verslag. Een schrijven was' ingekomen van den heer P, Koning J.Jz., dat hij bedankte als lid der vereeniging. De commissie voor het nazien der beschei den van den penningmeester bracht verslag uit van haar bevindingen, waaruit bleek, dat de boeken en kas prachtig in orde waren. De penningmeester voegde daaraan toe dat in 't afgeloopen jaar was ontvangen f. 226.36 uitgegeven f. 80.36. Saldo f. 146. waardoor de kas was gestegen tot f. 801.46, hetgeen bij de Boerenleenbank te Leiderdorp is onder gebracht. Bij verkiezing van een bestuurslid door periodiek aftreden van den heer Jac. Lem merzaal, werd deze bij acclamatie herkozen; eveneens werden herkozen de baancommis-» sarissen de heeren A. H. Volleberg en W. Tijssen. Door den heer Lemmerzaal werd meegedeeld, dat hij reeds 20 jaren als pen ningmeester in het bestuur had gefungeerd. Hij dankte voor 't vertrouwen in hem gesteld en hoopte nog steeds dat vertrouwen waardig te kunnen blijven. Vervolgens brachten de afgevaardigden bij de jaarvergadering der Z.-H. Ijsbond hun verslag der bevinding op die vergadering uit. Daaruit bleek, dat een onzer leden (de heer A. C. Hendriksen) was opgenomen in het bestuur van het Merendistrict, dat onze leden en werklieden allen waren .verzekerd tegen ongelukken op de Ijsbaan bij de verzekering voor Allrisk (de Oceaan) en dat in principe besloten was kinderen onzer leden in die verzekering te doen opnemen en derhalve dan in de club op te nemen als aspirant-lid, waarmede de vergadering accoord ging. Bij de regeling loon voor baanvegers, werd nogal gediscusseerd. Er waren leden die het loon wilden brengen op f 2.50 per dag, anderort, waaronder ook de voorzitter, waren van meening, dal onze vereeniging niet is het lichaam, om de zorg der werkloozen op zich te nemen en meenden dat zulks bij de res pectievelijke overheden behoort. Na veel ge- praat werd eindelijk besloten het loon, even als andere jaren, te bepalen op f.2 per dag, waarbij het bestuur werd opgedragen zich met de besturen der gemeenten Leiderdorp en Zoeterwoude in verbinding te stellen, voor hun werkloozèn een bijdrage (gesproken werd b.v. f. 1.50 per dag) te geven op dat loon. Voor het nazien der kas en boeken van den penningmeester voor 't volgende jaar werden aangewezen de heeren J. P. de Brnvn en A. C. Hendriksen. Bij de rondvraag, werd door een lid (baan commissaris) het bestuur verzocht, dat de baanvegers op de banen steeds hun ken- teeken dragen, wat nogal eens te wensrhen overliet en overlast veroorzaakte. Het be stuur zeide daaromtrent zijn medewerking toe en beloofde krasse maatregelen te nemén De voorzitter van IJssport dankte den voor zitter voor de vriendelijke woorden tot hem gericht, waarna deze recht gezellige en zakelijke vergadering met dank van den voorzitter daarvoor ^erd gesloten. Gevonden voorwerpen. Een belastingmerk 1930-1931. inlichtingen öaaromtrpn! bij den gemeente-veldwachter aan den Rijndijk. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6