UIT DE RIJNSTREEK. Nuttige en zeer welkome ST. NICOLAAS GESCHENKEN HANDSCHOENEN S&dfffiptÏÏ/UT, ALPHEN. GEMEENTERAAD. Tekort Tuber cnl.bestrijding - Boskoops plannen - Nieuwe straataanleg. Gisteravond te 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering D^een. Voorzitter burgemeester dr. Lovink, secre taris K. Salverda, aanwezig 14 raadsleden. Bc-richt van verhindering was ingezonden door de heeren Bergshoef. Koren, .Meijer. De burgemeester opent de vergadering met gebed. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten goedkeuring van diverse Raadsbesluiten. Verzoek van de Pluimveevereeniging om subsidie of medewerking voor de in Januari te houden tentoonstelling. Op voorstel van B. en W. werd besloten een medaille be schikbaar te stellen. Eveneans werd gunstig beschikt op een verzoek van het Bestuur der H.B.S. te Woerden om een gemeentelijke bijdrage van f. 183 voor een leerling uit deze gemeente. Een verzoek van het R.K. Kerkbestuur om subsidie voor haar bewaarschool werd naar B. en W. verwezen om prae-adviea. Bij de behandeling der begrooting komt het verzoek om subsidie van de Landstorm Comm. en van de Commissie voor de Volks concerten aan de orde. Mededeeiingen Op een vraag van den heer ten Gate Brouwer inzake de doortrekking van de elek triciteitskabel naar Hazerswoude, deelen B. en W. mede dat hun bij onderzoek gebleken is, dat de toestand aldaar, geen verandering onderging, die voor het aangrenzende deel onzer gemeente gusriger zou z\jn voor de electnciteitsvoorriening. De heer ten Ca te Brouwer vestigt de aandacht van B. en W. op de hoogspanningskabel langs den Gemee- neweg en dringt er op aan, dat overwogen worde, of doortrekking van die kabel naar onze gemeente op den duur niet van meer nut zou kunnen zijn. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een gedeelte Hofzichtstraat van P. Bol. alhier. De heer Den Ouden oordeelt, dat het hier den verkooper al te gemakkelijk ge maakt wordt. Deze straat is lang niet in ord\ Als we deze nu zoo overnemen hebben we dan in andere gevallen het recht te eischen, dat rioleering en bestrating in orde moeten zijn? Wetb. van Leeuwen meent, dat deze ver gelijking niet opgaat. De gemeente heeft er belang bii, dat deze straat in orde komt. Den heer Den Ouden gaat het om 't principe en houdt vol, dat andere straten, dan ook zoo overgenomen moeten worden. D'* heer ten Gate Brouwer betoogt, dat dit stukje straat de toegangsweg is tot ge meentegrond, waarop straks voor f. 40.000 werk uitgevoerd zal worden. De voorz. zegt ook dat dit een exceptioneel geva» is. liet voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Den Ouden tegen. 2. Voorstel van B. en W. tot toekenning van subsidie over 1930 aan de vereeniging to* bestrijding van tuberculose alhier en afwijzing van het verzoek om extra subsidie over 1929. De heer Spreij betoogt dat deze nuttige Vereeniging Ie weinig steun uit de burgerij ontvangt. Hij stelt voor f. 500 van gemeente wege in het tekort over 1929 bij te dragen onder voorwaarde, dat het bestuur pogingen doet om van particuliere zijde eenzelfde bedrag te verzamelen. De heer Den Ujjl wil 't verzoek geheel toestaan. Hjj zou er geen bezwaar tegen hebben, .als alles door de gemeente betaald werd Hü stelt daarom voor het tekort van f. 1100 nit de gemeentekas aan te zuiveren. De beer Boeren weet, dal het bestuur dit puut gaarne mondeling had willen toe lichten. maar het is niet in de gelegenheid gesteld. Voor een Vereeniging als deze. is het onmogelijk een begrooting op te maken. Zg kan niet voorzien, hoeveel gevallen zij ter behandeling zal krijgen. Getracht is reeds in alles te bezuinigen. De uitzending is ingekrompen, plaatselijk wordt veel met met de hoogtezon gewerkt. Bovendien is het gemeentesubsidie vastgesteld in een tijd toen het aantal inwoners veel kleiner was. Zjj, die van deze vereeniging profiteeren zijn meest van den arbeidenden stand, wier be huizing in voorkomende gevallen uitzending noodzakelijk maakt. Hij stelt voor: dit jaar het subsidie te verleenen en in overleg met het bestuur een andere doelmatiger subsidieregeling vast vast te stellen. Do voorzitterwil voor niemand onder doen in waardeering van het nut dezer Vereeniging, maar een voetstoots toestaan var. dit verzoek zou een aantasten van liet budgetrecht zijn. De heeren hadden eerder den stand van zaken aan den Raad moeten kenbaar maken. Het is niet in orde, dat zij nu zeggen „Wij hebben zooveel te kort, vult u dat aan." De heer den Ouden wil ook hel particu lier initiatief aanwakkeren en steunt daar om den heer Sprev evenals den heer Ten Cate Brouwer. Nadat nog meerdere heeren het woord hadden gevoerd, werd allereerst het voor stel Boeren om geheele dekking van het tekort toe te staan, verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Een nieuw voorstel Boeren om zonder eênige voorwaarde f. 500 toe te staan moest tot de volgende vergadering verdaagd worden omdat de stemmen staakten 3 Voorstel van B en W om afwijzend le beschikken op he» verzoek van de fami- lie Vis alhier, om toekenning van pensioen aan hare onverzorgde zuster Zonder h. st. aangen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing en invor dering van besmettelijke ziektengelden. De heer Sprey vraagt waarom voor de gemeentelijke ziekeninrichting f. 4 per dag geviaagd wordt en of het voor inkomens van f. 1500 tot f. 2000 niet te zwaar is 25 pet. der kosten bij te dragen. De heer Ru ting vraagt of opname in een inrichting niet plaats kan hebben na over leg met den huisdokter. De voorz. zegt dat dit altijd gebeurt. Deze regeling is noodig geworden door de ziektewet. Daarna z h. sl. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. lot hel verlee nen van eene tegemoetkoming als bedoeld bij art 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor leerplichtige kinderen van A. Maas alhier De heer Boeren vraagl welke beweeg redenen B. en W. geleid hebben tot hun voorstel van f. 25 per kind en per jaar, uaar uil de stukken blijkt, dat f. 1 p week vergoed kan worden. De voorz. zegt. dat hierbij rekening ge houden wordt met de draagkracht der cuoers. Weth Herngreen legt ook den nadruk op het woord „tegemoetkoming" De be doeling der wet is niet dat alles vergoed wedt Hierna z. h st aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. inzake onder- handsche verhuring van het woonhuis P ins Hendrikstraat no. 102 met daaraan verbonden overzetveer en van een gedeelte pakhuis aan E. Amersfoort alhier Z. h sl. aangenomen. 7 Voorstel var» 2. en W tot verkoop van een strookje grond achter huizen in de To renstraat. Z. h. st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aangaan van een rechtsgeding met den heer P. J. Oosthoek te 's-Gravenhage. De heer Ten Cate Brouwer gaat met dit voorstel niet accoord. B. en W. staan in hun recht maar 'n bedrag van f. 35 is te miniem om daarover een procedure aan te gaan. De lieer O weigert niet omdat hij niet wil be talen. heigeen hij schuldig is, maar hij meent blijkbaar niets schuldig le zijn. Spr. zou er meer voor voelen als B. en W. later met den heer 0. afrekenden. De voorz. zet uiteen, dat hier de hoofdvraag is, zal de ge meente haar verordening uitvoeren ja dan neen. Per jaar komen herhaaldelijk zulke gevallen voor die steeds geschikt worden. Weth. van Leeuwen zegt dat de gemeente wel niet haar verordeningen kon ophouden, als de heer O. wordt vrijgesteld van beta ling. De heer Ten C. Br. betoogt dat advocaten duur zijn. Straks zal hij in geheime verga dering aangeven dat voor het schrijven van een paar brieven f.200 gerekend wordt. Het aanduiden van dit geval lokt heftige protesten uit. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. met 11 tegen 3 stemmen aan genomen. 9. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe leening ter conversie van beslaande a .procentsleeningen. De voorz. schorst een poos de openb. ver gadering Na heropening wordt het voorstel zc/nder bespreking en hoofd stemming aange nomen. De heer Ten Cate Br. uit zijn blijdschap dal thans tot deze maatregel werd overge gaan 10. Voorstel van B en W. naar aanlei ding van een schrijven van Ged. Stalen dezer provincie, houden de toezending eener missive van het gemeentebestuur van Bos koop. waarbij verzocht wordt eene uitbrei ding van grenzen dier gemeente te bevor deren, met verzoek daaromtrent de mee ning van den Raad te mogen vernemen. De heer Ten Cate Br. drukt zijn spijt uit over het feit dat de raadsleden zoo korten tijd kregen om deze zaak te bestudeeren. Hij laakt hel voorkomen van enkele uit drukkingen in het verweerschrift van B. en W. De heer Boeren is het volkomen met 13. en W. eens. Het bestuur van Boskoop ls er niet in geslaagd afdoende en steekhoudende argumenten voor zijn sfreven aan te geven. Hij toont aan tot hoe o'nbeteekende argu menten men de toevlucht moest nemen en wijst er op dat onze gemeente die ook sterk uitbreidt in inwonertal toch zeker evengoed gebrek aan reservegrond heeft. De heer Spreij kan zich best begrijpen dat Boskoop de polders Nesse en Reyneveld graag annexeerde. Hij dankt B. en W. voor hun betbog Alleen zou hij wel graag gezien hebben dal het belang van onze gemeente nog meer naar voren was gebracht. De heer Den Hertog vindt Boskoops stre ven al heel verklaarbaar, meent dal Alphen ook al niet zoo heel heel voor de buiten wijken zorgt. De heer Ruting gelooft dat velen der be trokken inwoners liever tot Alphen blijven behooren. De heer Den Ouden wijst er op. dat de eigenaars van de tuinen in Reyneveld inwoners van Boskoop zijn, die daar dus al belasting betalen. Alles is er bij gesleept, maar spr heeft ook geen steekhoudend argument kunnen vinden. De heer Den Uijl meent dat het belang van de gemeente den doorslag moet geven. De argumentatie van Boskoop'geeft duidelijk de mentaliteit weer. De voorz. geeft aan dal B en W. veel werk aan dit stuk gehad hebben en verde digt het betoog tegen de annexatie. Bij de repliek informeert de heer Sprey nog of Ged. Staten over 't algemeen gunstig ge stemd zijn voor annexatie. De voorz. weet dat niet. maar hij weet wel. dat de Tweede Kamer een annexatie niet gauw toestaat. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel zonder h st. goedgekeurd. .12. Benoeming van een voorzitter en vier leden der commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling wegens periodieke aftreding van de heeren van Leeuwen, voórzittcr. P. van Dijk en P. Duinker, leden-werkgever en J. M. v. d. Valk en J. v Wijngaarden leden-werknemer B. en W. stellen voor de aftredenden te herbenoemen. Overeenkomstig voorstel werden de af tredenden herbenoemd, nadat de heer Den Uyl eenige inlichtingen had verkregen, om trent de werkwijze dezer commissie. 11. Voorstel van B. en W. om de tijdelijke aanstelling van den heer J. Wolthers als leeraar in lichamelijke oefening aan de openbare school voor u l.o. aan den Ouds- hoornscheweg met een jaar te verlengen. Z. h st. goedgek 13 Benoeming van een lid der plaatse lijke commissie van toezicht op het middel baar onderwijs, in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. M Hellegers. Deken pastoor te Alphen a. d. Rijn 2 A. M. M Hoogeveen. pastoor te Aarlanderveen Met algemeene stemmen werd de heer J. M. Hellegers herbenoemd. 14. Voorste) van B er. W. tol wijziging van de gemeenlebegroolin-g dienst 1930. Bij deze post is begrepen de verleening van een crediet van f. 15000 voor het maken van een schoeiing te Aarlanderveen De heer Ten Cate Brouwer betreurt het dat deze post zoo onverwacht voorgesteld wordt Had hier niet beter geleidelijk aan verbeterd kunnen worden? De heer Den Ouden zegt, dat deze post oorspronkelijk op de begrooting voor 1931 voorkwam, maar de toestand is vrij plotse ling dermate verergerd dat ingegrepen moet worden. Bij den Ziendeweg doet zich een dergelijn verschijnsel van afkavehng voor. Zonder h. st. aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. inzake crediet. voor straataanleg en vaststelling van bouw grondprijzen in de omgeving van de Jong- kindt Coninckstraat en Hofzichstraat. De heer Boeren dringt er op aan, dat, wanneer bij de uitvoering van dit wera werkloozo inwoners te werk gesteld wor den, in de eerste plaats vaders van groote gezinnen in aanmerking zullen komen. De heer Den Uijl zou willen, dat niet (zooals er staat) zooveel doenlijk plaatsge- nooten te werk gesteld worden", maar dat gelezen wordeongeschoolde arbeiders, die alhier woonachtig zijn". Weth. van Leeuwen licht toe, dat bij het graven van de sleuf voor waterleiding enz. daarmee reeds dadelijk rekening gehouden wordt. De heer Den Uijl dringt er op aan, dat voor dit werk ook het loon, dat gewoonlijk voor productief werk betaald wordt, gege ven zal worden, dat voor het aanbesteed werk van straataanleg gelden zal het loon dat het in de bedrijven geldend contract aangeeft. De heer Den Ouden licht toe, dat dit steeds als bepaling geldt. Hierna z.h.st, aangenomen. Rondvraag De heer Sprey vraagt en verkrijgt, de toezegging dat B. en W. bun aandacht zullen wijden aan den slechten toestand van het voetpad langs den Rijks straatweg Wijk Hoorn en aan de ongunstige regeling der postbestelling in onze ge meente. De heer Cocx vroeg en verkreeg de at tentie van B. en voor den laatsten brand te Aarlanderveen, en drong er ver der op aan dat de boeren voor het vervoer van hun uit nood geslacht vee naar het slachthuis trebruik mogen maken van den Machineweg. De heer Boeren dringt op betere regeling der Zondagsrust aan de gasfabriek aan. Hij meent dit dit niet sroed geregeld is. De stokers hebben op de 8 Zondagen één Zon dag vrij. willen zij dien dag bij familie elders doorbrengen, dan zijn zij genood zaakt des Zondags te reizen. Wethouder Herngreen deelt mede. dat een nieuwe regeling in bewerking is, waar bij ook in het bijzonder de Zondagsrust de aandacht der Comm. v. Bijstand heeft De heer Den Uijl vraagt of die nieuwe regeling al werkt, wat ontkennend beant woord wordt. De heer Ten Cate Brouwer geeft een be cijfering over de exploitatie van het Vis serpark. die bij de begrooting Veer aan de orde komt. Alleen ontstond er nog een kleine scher mutseling tusschen dezen spr. en weth. Herngreen over den weg dien een onder werp heeft af te leggen, alvorens het een punt van beraadslaging kan uitmaken. Hierna sluiting der openbare vergadering. Schietwedstrijden B. V. L. Gedurende 4 adhterecn vol geilde Zaterda gen zul'len in het schiebldkaail aan de Van BoeIselaerstraat gewestelijke schietwedstrij den worden gehouden om den zilveren wis- sel'beker. benevens kunstvoorwerpen, uit sluitend voor !ed*n van den Bijz. Vrijw. Landdorm. Door mej. A. S. werd bij de politie tegen M. aangifte gedaan van het feit door deze te zijn mishandeld. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. De wielrijder B. werd op den Ouds- hoornscbeweg aangereden door een onbe kend gebleven automobielbestuurder. B. werd hierbij verwond aaD zijn rechterhand en deed aangifte bij de politie die tracht naar een en ander een onderzoek in te stellen. o BOSKOOP. Aanbesteding. Bij de heden door architect J. H. v. Osnabrugge gehouden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis voor den heer H. A. Verkade alhier, werd ingeschreven als volgt: A. v. Loon f. 3100. J. Loef f. 7450, Joh. Meijer f. 7300, J. Verwoerdfc f. 6995, Jac. v. d. Wellen f. 6975, Gebr. v. Bode graven f. 6869 en J. Scheris, Wa-ddinxveen f. 6899. Waar geen woonplaats is vermeld wonen de inschrijvers te Boskoop. Gegund aan den laagsten inschrijver, zonder schilder werk. Tot tellers voor de a.s. elfde volkstel ling zijn aangewezen de heeren: C. J. Toe bes. A. H. v. Gelderen, J. J. Steenbakker, W. Kelderhuis, M. v. Buren, D. Jongejan en H. J. Heymans Sr., terwijl de leiding berust bij den gemeente-secretaris. De opbrengst der gehouden collecte in het gebouw „Salvatori" ten bate van de Zending heeft opgebracht f. 274.62, ter wijl later aan verschillende giften nog bin nenkwam f. 51.32, zoodat het niet onbe langrijke bedrag van f. 325,94 voor de Zen ding kon worden overgemaakt-. KOUDEKERK. Door de Vrouwenvereenigmg „De Liefde Sticht" is als opbrengst der door haar gemaakte en verkochte goederen een som van f. 400 afgedragen len bate van de Ned. Herv. Kerk. In de laatst gehouden vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk werd als ouderling gekozen de heer M. P. den Hollander en als Diaken de heer M. C. van Galen, beiden van den Rijndijk- Zij hebben hun benoeming aanvaard. o NIEUWKOOP. IJsclub. Dezer dagen kwamen de leden der Nieuw- koopsche IJsclub in vergadering bjjeen. Op gekomen waren 40 leden. De aftredende bestuursleden de heeren P. G. Overvliet, G. Zwart, M. Bots en N. Bodegraven werden weder bij stemming herkozen. Besloten werd in den eerstvolgenden win ter de kasuitgave te beperken, zoodat geen andere uitgaven zullen geschieden dan voor de gewone werkzaamheden. Bij" de eventueel te houden wedstrijden zullen de inleggelden de kosten daarvan moeten dekken. Oude man verdronken. Toen Zondagmorgen de tuinder van B 2ich naar zijn tuin begaf zag hij in de Voor- wetering iets drijven, dat bij nader zien een drenkeling bleek te zijn. Nadat hij de dren keling op den wal had gehaald zag hij dat liet de 69-jarige P. B. was. De ontboden plaatselijke geneesheer, dr. Koert, kon slechts den dood constateeren. o NIEUW VEEN. Verg. Werkl.ver. „Eigen Hulp". De werkliedenvereniging „Eigen Hulp", hield een jaarvergadering in café Schreuder. De voorzitter M. v. d. Ent Braat opende de vergadering. Bij het lezen van de presentie lijst bleek, dat er vele leden afwezig waren. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Het ledental is gedaald. Er waren bui tengewone uitgaven wegens de vele ziekte gevallen. Als loden van de commissie tot nazien der boeken werden benoemd de heeren J. Burgmeijer, Jac. Freijee, H. Aker boom. Bestuursverkiezing: aftredend zijn de hee ren M. v. d. Ent Broot en J. Zekveld. Beiden werden herkozen. Door het bedanken van 2 bestuursleden zijn 2 vacatures. Gekozen werden de heeren J. Slingerland en P. Kok. De voorzitter brengt ter tafel reglement wijziging in verband met de nieuwe Ziek tewet. Van de 130 formulieren, die aan de leden verzonden zijn. werden 100 ingevuld voor tarief C. Met algemeene stemmen werd het reglement in dien zin veranderd. Mei algomeene stemmen wend besloten om weer een gezelligen avond te organi- seeren. o OUDE-WETERING. Zangkoor „Klein Halleluja". Alhier werd opgericht een Jeugdzangver- eeniging voor jongens en meisjes onder lei ding van den heer van Doorn. In totaal tra den 83 leden toe. Als naam werd gekozen „Klein Halleluja". Het doel is, de jonge leden op te leiden en ze op lateren leeftijd al9 meer geoefende zangers le doen overgaan naar de Ghr. Zangvereeniging „Halleluja" waarvan de heer van Doorn eveneens directeur is. De heer Dnpan gaat heen. De heer P. Dupau, gepensioneerd Chef- veldwachter gaat de gemeente verlaten en zich te Hilversum vestigen. Daar de beer Dupau zich in zeer veel vereenigingen ver dienstelijk maakte door het waarnemen van ia! van bestuursfuncties en steeds elkeen mei raad en daad terzijde stond, zullen velen hem noode missen! Alhier is de electrische verlichting aan het station in gebruik genomen. Daar hier eerst petroleum-verlichting was. be grijpt men welk een verbetering than9 is ingetreden. o ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering St. Pancratins. Gisteravond gaf de tooneelclub „St. Pan- cratius" alhier haar eerste uitvoering in dit seizoen. Na een kort openingswoord van den directeur, den heer N. Bijl, die een korte uit eenzetting gaf van het op ie voeren mysterie spel verscheen voor het voetlicht, de heer van Berke!. die op rijm een korte proloog hield. Het genre van de tooneelstukken, die de laatste jaren door de club werden opgevoerd, week geheel af van het stuk van gister avond. Wij kunnen getuigen, dat deze keuze een gelukkige is geweest Er werd vlot en met ambitie gespeeld, en het aandachtig ge hoor van het publiek bewees, dat het opge voerde zeer in den smaak viel. Na de pauze kregen we een blijspel in twee bedrijven „De Tafelschuimer". Dit spel kon ons 9lechls matig bekoren, want er zat weinig humor in. De beide boertjes vertolkten hun rol voortreffelijk. We hopen, dat de club een volgende keer een geluk kiger keuze voor een blijspel zal doen. De pauze werd gevuld door eenige leden van de vioolclub die zeer opgewekte muziek RECLAME. ZIJN ONZE Nappa voor Dimes met wol 017 gevoerd 3.45, 2.95 Z.ll Voor Heeren. Geheel gevoerd QIC 4.95, 3.95 0-13 Hippi Hindichoenen in div. modekleuren voor Dames met fraaien Bontrand en geheel n nr gevoerd 4.25, 3.75 fa.ï/w NAPPA HANDSCHOENEN voor Jongens en Meisjes in ALLE maten voorhanden Haarlemmerstr. hook Donkerst. 2-4-6 Opgericht 1875 3992 ten gelioore brachten, hetgeen de stemming in de zaal verhoogde. De uitvoering van de tooneelclub mag zeer geslaagd heelen, Rest nog een woord van dank aan regis seur en pianist voor hun belanglooze mede werking. ci TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, z van A. de Jong en E. M. Vermeulen. Ondertrouwd: B. Morgenrood en A C. v. d. Haven. Gevestigd: M. J. H. Hoogenboom en J. E. Hoogenboom, van Alkemade M. C. Jansen, van Alphen aan den Rijn J. A. v. d Berg, van Leiden G. de Bruin, van Woubrugge. Vertrokken: Jac. Rietveld, naar Nieuw koop M. Rijnsburger on gezin, naar Veur W. Kelder, naar Barwoutswaardcr WADDINXVEEN. Extra-nitkeering. B. en W. stellen den Raad voor het Bur gerlijk Armbestuur te verzoeken aan alle hooiden van gezinnen, die ondersteuning genieten, met de Kerstdagen een extra-gift van f. 2.50 en een H.L. cokes te verstrekken B. en W. zeggen o.a. in hun voorstel: „Zoo mogelijk zouden wij in deze extra- uitkeering willen betrekken ook die ingeze tenen, die van een andere instelling van weldadigheid onderstand genieten." Gerei. Kerk. In de Gcref. Kerk zijn gekozen tot ouderling: do heeren H. Hoek en J. van der Sar en tot diaken de heer Ph de Gelder. Burgerlijke Stand. Gehuwd: O. vao Leeuwen en J. M. van der Graaf. OndertrouwdTh. M. Hagèn en J. Boert. Gevonden voorwerpenEen paar olie- pijpen en een stallantaarn. Inlichtingen ter secretarie. Door de meisjeeveroeniging van de Ned.-Herv. Kerk zijn in het afgeloopen jaar weer een groot aantal kleedingstuk- ken vervaardigd voor de armen. In het vergaderlokaal der Kerk werd een groote collectie, die in het koude jaar. getijde uitstekend tc pas zal komen, ten toongesteld. Des avonds had een uitnemend geslaag de en goed bezochte jaarvergadering plaats onder leiding van de. De Looze. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gornolia Jdhanna, D van A. Broekhof en Ghr. C. van den Bene Gehuwd: Wilhelmus van der Lubbe 37 j. en Helena Adrian* Lieverse 28 j ZEVENHOVEN. Aanrijding. Alhier werd de landbouwer W. in den polder mei paard en wagen door een aulo aangereden, waardoor het gerij kantelde en het paard op hol sloeg. Een zoontje van de J. die mee reed kwam in de bloot terecht terwijl zijn eigen zoontje een bloedende hoofdwonde bekwam. Een unicum. Voor de derde maal ligt de lijst van stem gerechtigde leden der Ned. Herv (lem. bij den koster vanaf heden lot 1 Deo. ter inzage. Bmgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Johanna, D. van A. Hassing en C. G. van Scheppingen Jo hannes, Z. van G Romijn en M. D van Ooijen. De zending-zakje? der Hprv Gein heeft opgebracht de mooie som van f 82 80 Tot ouderling der Geref Kerk is ge kozen de heer C. van Baren en lot diaken den heer J. van Vliet. 3-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11