De watersnood duurt voort, De Beersche overlaat in werking. KEBK- EN SCH00LNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. Een kinderarts schrijft: POSTERIJEN. O Wild kolkend stroomt het water het Brabantsche land binnen. Gistermiddag te halfvijf heeft de water stand van de Maas bij Grave een hoogte bereikt van 10.82 Meter plus N. A. P. De Beersche Overlaat, die. zooals men weet bij een stand van 10.80 Meter plus N. A. P. dienst doet om het overtollige Maaswater af te voeren, werkt thans op de twee laagste punten. Er is geen sprake van gevaar. Men neemt aan, dal bij toenemende was van de Maas morgenochtend de Elftweg, die een schakel vormt in den grooten verbindings weg NijmegenGrave's-Herlogenbosch, zoodanig zal zijn overstroomd, dat het ver keer tusschen Nijmegen en Den Bosch zal moeten worden stopgezel De was van de Maas bij Grave bedroeg van gistermorgen 8 uur tot gistermiddag halfvijf 24 c.M. Verwacht wordt, dat spoedig een daling van het water zal intreden. Wanneer dit het geval is, zal, zoodra het water lager staat dan 10.80 Meter plus N. A. P., het stoomgemaal in werking wor den gesteld om het ondergeloopen gebied leeg te pompen. Een correspondent van het „Hbld" heeft zich gisteravond dadelijk na ontvangst van het bericht dat de Beersche Overlaat werkt, met bekwamen spoed naar Grave begeven. Hij schrijft daaromtrent het volgende: Een snelle rit door een stroomenden regen en een straffen zuidwester bracht ons in het oude vestingstadje. Het was helsch donker bij aankomst en we begrepen al spoedig dat wij zonder een bekwamen gids niet veel zouden kunnen uitrichten. Ons eerste werk was dus iemand te zoeken, die ons tot het punt, waaTop de inwoners van Noord-Bra bant thans hun volle aandéfcht gevestigd hebben, te brengen. In hotel ..De Poort van Kleef", waar de gasten om den ouderwet- schen potkachel geschaard zaten, vonden wij een inwoner van Grave gaarne bereid ons terwille te zijn. Vijf kilometer langs een eenzamen landweg, daarna een tocht van circa tien minuten over een welhaast onbe- gaanbaren weg. waar de auto de bewegingen van een oceaanstoomer op fel bewogen baren maakte, voerde ons naar „Villa Nova" met welken schoonen naam een eenvoudige, welhaast primitieve boerenwoning aange duid werd Onze begeleider gaf ons in over weging een eindje ..terug" te blijven, want zoo zeide hij het eerste wat u waar schijnlijk ziet, is een geweerloop Het be hoeft wel geen betoog dat wij na deze ont boezeming wel eenigszins vreemd opkeken, ter verklaring verduidelijkte onze gids. dat dit in verband slaat met de talrijke over vallen die den laatsten tijd in deze streek voorkomen. Niet zonder aarzeling kwam de bewoner voor den dag en niet, dan nadat hij zich ter dege vergewist had dat hier waarlijk „goed volk" was. En toen hij daaromtrent zekerheid had verkregen, was hij de bereidwilligheid in persoon. Gewapend met een groote stormlantaarn verklaarde hij zich bereid ons naar de uiter ste westelijke zijde van den overlaat te bren gen. Reeds bereikte in het nachtelijk duis ter angstwekkend ruischen van het water ons oor en na een tocht van ongeveer tien minuten over den doorweekten dijk. dien niet meer berijdbaar was, bereikten wij den overlaat, waar het water wild-kolkend het Brabantsche land binnenstroomde. Het was ongoveer tien uur en de over laat werkte over de volle lengte van 4200 meter. Beers was het eerste dorp, dat het water in ontvangst te nemen had. „Het is in ieder geval voor de weiden beter dan het Peel- water", zeide onze begeleider. „Van dat turf- water moeten de boeren niets hebben en het Maaswater is goed dik, zoodat een vette laag op de weiden achter blijft." „Maar 'overigens moeten wij van die inundatie niets hebben," verklaarde onze gids. Wij bevonden ons op dat oogenblik ter hoogte van het dorp Escharen en langzaam maar zeker liep de polderweide. waarvoor wij stonden, onder water. In de richting Beer9 stroomde het met bruisend geweld-, zóó hard dat het dorp na eenige uren van de buitenwereld afgesloten was. Zondagavond was de bevolking reeds ge waarschuwd eii had het vee met bekwamen 9poed in veiligheid gesteld. Het huisraad was naar de zolderverdiepingen overge bracht en rustig wachtte men de komende gebeurtenissen af. Het bleek ons, dat tal van binnenwegen reeds geïnundeerd waren. Om half elf moesten wij maken dat wij weg kwamen, daar anders een onvrijwillig nachtelijk verblijf op het smalle dijkje ons deel zou worden. Daarom baggerden wij naar de auto terug, die ons naar Gassel bracht. Ook hier was alles gereed om het wa ter te ontvangen. Men verwachtte dat hel geheele gebied ingesloten door de lijn Linden, Oeffeit, 's-Hertogenbosch en Hedel heden één groote binnenzee zou zijn, terwijl het verkeer Nijmegen's-Hertogenbosch dan gestremd zal worden. Buitengowone riviercorreapondentie. De minister van Waterstaat heeft buiten gewone riviercorrespondenlie ingesteld langs den Rijn. den Neder-Rijn. het rechter deel van de Lek tot K.M. raai 94 500. het linker deel van de Lek tot den Diefdijk, de Waal, het linkerdeel van den Geldersehcn IJsel tot hot Olsterveer en het rechterdeel van den Gelderschen IJsel tot de spoorwegbrug over den IJsel bij Katerveer; voorts langs de Maas van de spoorwegbrug boven Gennep tot St. Andries. Toegangswegen in Nijmegen afgedamd. Gisteravond had de Waal bij Nijmegen een stand bereikt van 12.12 Meter plus N. A. P. Het water waste nog ieder uur 1^2 c.M. Van den Boven-Rijn werd nog steeds was gemeld. De regens houden aan en de lage landen langs den Duitschen Rijn zijn onder geloopen. In den Ooypolder bij Nijmegen heeft men reeds voorzorgsmaatregelen geno men om de bewoners bij evenlueele werking van den Erlekomschen dam onderdak te verschaffen. Men vreest hier een toestand al9 in 1926, toen groote stukken land zijn overstroomd De toegangswegen in Nijmegen naar Groote Straat, Vosstraat en Lage Markt zijn reeds afgedamd. Aan de Lage Kade staat het water reeds een halve Meter tegen de bui tenmuren der huizen. Te Lage-Zwalowe. Te Lage-Zwaluwe werden de dijkbewo ners in den nacht door de politie gewekt in verband met den hevigen storm en den snel-opkomenden vloed op het Hollandsche Diep. De Sint Louispolder Kruistgeldpol- der eD Hooge- en Lage Harmoniepolder overstroomden geheel. De vloed kwam met zulk een geweldige kracht opzetten, dat het water de woningen aan den Noordelij ken dijk binnenstroomde. Men heeft toen in allerijl vloedplanken tusschen de huizen geplaatst en het vee in veiligheid gebracht. Alle kelders liepen vol. Toen de vloed zijn hoogtepunt had be reikt wees de peilschaal een stand aan van 3.22 Meter boven A.P. Ook de Dorp straat had van het water te lijden. Op sommige plaatsen had het een hoogte van 1 Meter bereikt. Op Tholen. De Noordwesterstorm zweepte des nachts het water uit de Schelde zoo hevig op, dat te ruim drie uur te Tholen een was van ruim l1/* Meter werd geconstateerd. Het water stroomde hotel Hoek en en kele huizen binnen. Door middel van vloed balken wist men verder doordringen van het water te voorkomen. Aan de overzijde van de Thoolsche brug is de Rijksweg over een lengte van ruim zeven Meter weggeslagen De weggespoelde grondmassa is grootendeels terechtgekomen in den oesterput, waar groote materieele schade werd aangericht Een gedeelte van een be- tonmuur werd meegesleept. Te Maassluis. Als gevolg van het opstuwende zeewater werd te Maassluis bijna de geheele buiten gemeente onder water gezet. De Taanschuur polder staat geheel blank De minister de Visser-school liep eveneens onder water. Ook de electrische kuiperij en zagerij van de firma de Neef had veel van het water te lijden Pontverbinding bij Hoistten opgeheven. Te Huissen bij Arnhem is het poniveer weggenomen, daar de uiterwaarden blank staan. De verbinding van het Loover met de Lijmers wordt thans onderhouden door roei- en motorbooten. Een deel van Rottumeroog weggeslagen? Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel. ge meld: Gedurende het stormachtige weer van Zondag is het vloedwater op de Friesche Wadden buitengewoon geslegen. De buiten dijks liggende gronden en kwelders zijn ge heel onder water geloopen. De aanlegstei gers te Holwerd en Oostmahorn en ook die op de eilanden waren totaal onder het wa ter oppervlak verdwenen. Verschillende schepen, die op de Wadden en in de Lau- werszee voor anker lagen hadden het zwaar te verantwoorden. Een groote zeilboot, welke toebehoort aan de Zeevaartschool te Schiermonnikoog en die diende om den verschillenden leerlingen de noodige prac- tische ervaring bij te brengen is van baar anker losgeslagen en in zee gedreven. De boot zal vermoedelijk als verloren moeten worden beschouwd. Naar wij vernemen is te Oostmahorn een telefonisch bericht ontvangen, dat een groot gedeelte van het eiland Rottumeroog zou zijn weggeslagen. De woning van den strandvoogd staat in de onmiddellijke na bijheid van den steilen duinrand. Indien de stortvloeden zich zouden herhalen moet instorting van de woning van den strand voogd worden gevreesd. Op Ameland heeft de golfslag den duin voet aan de Noordzeekust afgeslagen en breede strooken verslonden. Volgens de „Leeuw. Crt." staan de duinen overal muur steil. Bij het badpaviljoen van den heer Steinvoorde is de afslag tot op zeer beden- kelijken afstand genaderd Bij herhaling van den vloed is er direct gevaar voor het instorten van het paviljoen. De windkracht kon niet bizonder groot genoemd worden. Slechts bij buien werd de stormgrens be reikt. Het samenvallen van den Noord westenwind met het springgetij verleende aan den vloed bizondere kracht en uit houdingsvermogen. De veerdienst werd ten slotte alleen door den rijksveerdienst met de „Ameland" on derhouden. Het personeel was reeds te 7 u. voormiddag aan boord gegaan en kon eerst om 2 uur 's namiddags post en passagiers opnemen. Deze werden in een sloep vanaf den oever door vier mannen aan een lijn langs de pier naar de boot geloodst. Allen bereikten zonder ongelukken de boot. Een paar uur late? was de Ameland terug. De particuliere boot „Friesland" kon wegens malheur met de sloep niet vertrekken. Na een paar uren werken was het defect ech ter weer hersteld. Een angstige nacht. Gisteren is tusschen Lemmer en Urk een baggerbak, thuisbehoorende bij de Zuiderzee werken, drijvende aangetroffen, welke door den storm Zondagmorgen bij den afsluitdijk bij Wieringen was losgeslagen en op drift geraakt. (Wij maakten er gisteren reeds melding van. Red.). De motorschepen „Volharding", schipper Ku- perus van Lemmer en „Hendrik Jan", schip per Snakkenborg van' Musselkanaal hebben dit vaartuig opgepikt en omstreeks elf uur te Lemmer binnengesleept. Er bevond zich een persoon aan boord met name J. Veer man, die op de rondzwalkende schuit doods angsten heeft uitgestaan. Een slachtoffer van den storm. De storm heeft te Breda een slachtoffer gecischt. Omstreeks 8 uur des avonds kwam d9 28-jarige kruidenier A. W. v. P. van de Parkkade, om de daar liggende schippers zjja koopwaar te brengen. Hij1 moest op 4 naast elkaar liggende schepen klanten be dienen, doch is slechts op de eerste drie geweest. Tusschen het derde en vierde schip is hij vermoedelijk door den storm opzij geworpen en misgestapt. Het loeien van den wind heeft zijn hulpgeroep oversterad. Gis teren is zijn lijk door de politie opgehaald. RECLAME. Koninklijk. Koninklijk is zijn hou ding, koninklijk staan hem die manen, konink- lijk is zijn machtige kop. Sober maar schoon past zijn kleed geheel en al bij zijn lenig leeuwenlijf. Er zijn vele mannen met een welgebouwd figuur. Wat zouden velen van hen cr geheel anders uitzien, ails ze kleeding droegen, die bij hun lichaamsbouw volkomen passen zou. Geen opvul sels van watten, niet dat zoo overdreven ge tailleerde in klceding, maar de eerlijke snit en de zuivere pasvorm van de Kreymborg- coupe kleedt mannelijk l Daarom, als ge een nieuwe winterjas noo- dig hebt, denkt er dan omKreymborg-coupe 1 Kreymborg HAARL.STR. 143 PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 28 NOVEMBER. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk, Julianastraal: Nam. 7 uur. ds. De Bruin. BOSKOOP. Salvatori: Narti 7 uur (Dankstond gewas!, de heer De Jonge HILLEGOM. Chr Geref Kerk: Nam 7 uur, ds. A. Zwiep van Zeist. KATWIJK AAN ZEE. Oude Kerk Nam. 7 uur. ds. Pras NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk Nam 7 3/4 uur. prof. dr A. H den Hartog van Amsterdam. RUNSBURG. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur (Dankstond gewas), ds Bijleveld van Haarlem. Geref. Kerk (Rapenburg!- Voorm. 10 uur. d? De Waard; nam. 7 uur. d9. Broekstra. Geref. Kerk (Concordia): Voorm. 10 uur. ds Broekstra; nam 7 uur, ds. De Waard. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. K. Dijk van Den Haag. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds, A D. Meeter van Leiden. WADDINXVEBN. Chr. Afg. Gom.: Nam. 7 uur, ds. Grisnigt. NED. HËHV. KERK. Bedankt: Voor Jaarsveld, ds. Kuileman te Doornspijk. Beroepen: Te Holvslool er Uitdam, ds. A. C. la Grand, oud-predikant te Amsterdam; te Vinkeveen, A. van Willigen te 's-Grevel- dum Capelie (N.-Br.)j te Nijega-Elaihuizen (Fr.), P. G. Verweys, cpnd. Ie Breukelen. GEREF. KERK. Tweetal: Te HarJingen. A. D. R. Polman, te Reden en R. J. v. d. Weerd te Leimuiden. Beroepen: Te Feyenoord. J. R. Goris te Apeldoorn; te Katendreeht-Hillesluis, J. K. Vellenga te Meppel; te Oudega (Small.), J. Hartkamp, cand. te Zulfen, te Urk (tweede maal). W. Doorerïbos. te Gerkesklooster Stroobos. Bedankt. Voor Haarlem (3de pred.p1.). G. C. Berkomver te Oudehorne (Fr.). DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. ENZ. Gestegen tot ruim 44 millioen gulden. Aan bloembollen, knolsiergewassen en vaste planten (wortelstokken, knollen en wortels) heeft ons land, volgens de maand- statistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, in October nog 3517 ton ter waarde van f. 3.462.000 uitgevoerd, tegen 2521 tou ter waarde van f. 3.050.000 ra October 1929. De uitvoer van dit artikel thans ge stegen tot ruim 44 millioen gulden, tegen ongeveer 37 millioen en 7 ton in de eerste tien maanden van het vorige jaar. Wij hebben in October 2130 ton naar Groot-Britannië gezonden. 625 ton naar Duitschland en 245 ton naar Amerika. 3958 KOLISCH-(WIENER! KWARTET Het ensemble Koiisch-(Wiener) Kwartet zal op het tweede abonnementsconcert van de concerldirectie dr G. de Koos hetwelk zal plaatsvinden op Vrijdag 28 Nov. a.s. orn 20 uur in de Stadsgehoorzaal een kamer- muziekavond geven. Dien avond zal het ensemble kwartetten van Mozart, Bartok en Beethoven ten gc- hoore brengen. BUITENGEWONE PIANO-MATINEE ROBERT CASADESUS. De Fransche pianist Robert Casadesus zal óp zijn piano-matinee. Zondagmiddag a.?, in de groote Stadsgehoorzaal, werken van Rameau, ChQpin (Sonate H-moll op 58\ César Franck (Prélude. Choral et Fugue) en Liszt ten gehoore brengen DE ACTEUR DUIVERMAN GEDOOD. Anela meldt ui't Madioen: De lieer Duiverman van 't ensemble. Cor Ruvs, dal een tournee 1 oor Nederlandscb Ind'ië .naakt is door een auto-on-geluk zwaar gewond en aan de gevolgen overleden. DE MOORDZAAK-LANS. De procureur-genera.il bij den Hoogen Raad, mr. Tak, zal op 8 December con clusie nemen inzake het cassatieberoep van den heer Van O., den verdachte in de be kende moordzaak-Lans. GEESTELITKE BELANGEN VAN TE WERK GESTELDEN. op initiatief van den leger- en vloolpre- dikam in algeraeeneu dienst, ds. H. Jans sen te Den Haag, kwamen een dezer dagen in Utrecht eenige heeren samen ter bespre king van de vraag, wat gedaan kon worden in het belang van de arbeiders uit verschil lende steden, die vanwege de rijkswerkver schaffing arbeiden in plaatsen als Giet hoorn. Ommen enz. Voor deze menschen, die langen tijd al daar in kampementen vertoeven, ver van hun Woonplaatsen, moet iets gedaan wor den ter gedeeltelijke vergoeding van wat ze misset, es ook om hun geestelijke en zede lijke belangen te behartigen. Een comité werd gevormd, waartoe loe traden de heeren prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Wassenaar, die tot voorzitter, dr. C. Bouma. geref. pred. te Den Haag, die als secretaris verkozen werd, en ver der de heeren ds. L. de Bruyne, chr. geref. pred. te Zwolle, ds. G. J. v. d. Burgt. Ned. Herv. pred te Giethoorn, Ks. E. B. Couvée. directeur der stadszending te Utrecht, ds. Th. B. W G. Gramberg. Herat. Ev. Luth. pred. te Zwnlle, K. Kruithof, te Utrecht, voor het Chr. Nat. Vakverbond, ds. C. D. van Noppen, Ned Herv. predikant te Zwolle, J. J. Ruppert. Utrecht, voor den Ned. Luth. Bond van Chr. Socialen arbeid, ds. J. B. v. d Sijs geref. pred. te Steenwji'k en ds, A. Tuinstra. Ned. Herv. pred. te Lemele. Verdere uitbreiding van bet comité wordt nog overwogen. Besloten werd door het stichten van chris- tellikn tehuizen en alles ^vat verder kan worden gedaan, onder de bedoelde arbei ders te werken. Reeds werd staande de vergadering voor den arbeid in Giethoorn een sub-comité on gericht. waarvan ds. van Noppen te Zwolle tot voorzitter en ds. v. d. Burgt te Giethoorn tot ceeretaris werd benoemd, terwiil vor der leden van verschillende Werkfnrma'irs in dit comité zitting hebben. RECLAME „Om den mond tegen alle schadelijke stoffen te beschermen en tegelijker tijd antiseptisch te kunnen inwerken, is het borstelen met gewoon water absoluut onvoldoende. Het is noodza kelijk een mondwater te gebrui ken, dat voor alles, giftvrij is en toch kiemdoodend werkt en bovendien, (dit is voor kinderen van groot be lang) ook goed smaakt. Aan deze eischen voldoet volkomen het O d o 1. dat des morgens, maar ook in 't bijzonder des avonds, aan het water toe te voegen is." 3955 ALGEMEEN R.K. LANDBOUWBEDRIJF. In zjjn vergadering te Rotterdam heeft deze raad gisteren na eenige voordrachten d3 volgende conclusie aangenomen: De vergadering enz., gehoord de bespre kingen, gevoerd over den invloed van de crisis in den land- en tuinbouw en het verband tusschen de regeling der arbeids voorwaarden en de werkeloosheid ten platte- lande. van oordeel, dat het arbeidsloon in den land- en tuinbouw over het algemeen ge nomen, ook thans reeds den werknemer slechts een uiterst bescheiden bestaan ver oorlooft, dat daarenboven het arbeidsloon kan noch mag zijn de sluitpost b'ö de opstelling der rentabiliteitsrekening van het bedrijf, dat overigens door verslechtering der arbeids voorwaarden het bedrijf ook geenszins ren dabel gemaakt kan worden en dat de werk nemer ook zonder rechtstreeksche verslech tering zijner positie door inkrimping van werkgelegenheid reeds ruimschoots zijn deel ontvangt van den nadeeligen toestand, waarin het land- en tuinbouwbedrijf thans verkeert, overtuigt, dat het in het gemeenschappelijk belang der werkgevers en werknemers is, te streven naar een zoodanige economische ver betering van het bedrijf, dat zoowel een be hoorlijk arbeidsloon als een behoorlijk ondememersloon. alsmede, zoo mogelijk, een matige kapitaalsrente uit de uitkomsten van het bedrijf kunnen worden betaald, dat in de gegeven omstandigheden de hulp en de steun der overheid ter bereiking van dit doel niet alleen niet kunnen worden gemisl» maar ook met recht en reden kunnen wor den gevraagd; besluit de organisaties van werkgevers en werknemers in den land- en tuinbouw op te roepen om schouder aan schouder te staan in den strijd om het bestaan en om gemeenschappelijke actie te voeren ter ver krijging van de onontbeerlijke hulp en steun der Regeering. Nieuwjaarscorrespondentie. Orn de hieronder vermelde bestemmingen nog voor 1 Jan. 1931 te bereiken, moet cor respondentie uiterlijk op het hoofdkantoor worden gepost op den datum en het tijdstip achter elk land aangegeven. De overtochtsduuir is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen bestemmingen is in het al gemeen verzending met een vroegere gele genheid gewenscht. Land van bestemming. Datum laatste Nov. busl. N.-Indië (Batavia) zeepost 26 6.50 Dec. Argentinië (Buenos Aires) 14 9.— Idem idem (luchtpost) 19 19.40 Australië (Fromantle) 4 12.50 Idem (Adelaide, Melbourne. Sydney, Brisbane) 27 12.50 Brazilië (Rio de Janeiro, Santos) 14 9.— Idem idem idem 19 19.40 Br.-Indië (Bombay en Calcutta) 11 12.50 Idem (Bombay Luchtpost) 19 15.45 Idem (Karachi) 25 2.40 Canada (Montreal) 13 9.— Ceylon (Colombo) 11 2.40 Idem (Colombo Luchtpost) 12 15.45 China (Shanghai) 19 17-20 Chili (Santiago. Valparaiso) 10 10.20 Idem (Santiago, Valparaiso) Luchtpost 19 19.40 Cuba (Havana) 15 15.45 Curasao (Willemstad) 12 2.40 Egypte (Alexandrie) 26 9.— Irak (Bagdad) IS 6.50 Idem (Bagdad Luchtpost) 25 2.40 Japan (Sbimonoseki) 15 17.20 Mexico (stad) 15 15.45 N.-Oost-Tndië (Sabang en Medan) Zeepost 2 2.40 Idem (Sabang en Medan) Mail 11 6.50 Idem (Sabang. Medan) Luchtp. 12 15.45 Idem (Batavia) Mail 4 10.20 Id. (Batavia) ged. Mail/Luchtp. ll 6.50 Idem (Batavia) Luchtpost 12 15.45 Bovengenoemde en meer afgele gen bestemmingen Luchtdienst AmsterdamBandoeng 11 2.40 Palestina (Kantara-Haifa) 24 12.50 Idem (Luchtd. A'dam/Band.) 25 2.40 Siam (Bangkok) Luchtd. A'dam Bandoeng 4 10.80 Idem (Bangkok) idem idem 11 2.40 Straits-Settlements (Penang- Singapoere 11 6.50 Suriname (Paramaribo aankomst 1 Jan. 1931) 16 2.40 Syrië (Aleppo) 23 6.50 Idem (Aleppo Luchtd. A'dam- Bandoeng) 25 2.40 Uruquay (Montevideo) 14 9.— Idem (Montevideo Luchtpost) 19 19.40 Ver. Staten v. N Amerika (New-York) 19 19.40 Zuid-Afrika (Kaapstad) 11 20.35 2-5

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10