Purol bij Winterteenen. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Onvoorzichtig. Zaterdagavor 1 d beging een wielrijder, de bloemenhandelaar K.. op den Hoofdweg aü- Ihier terwijl hij zonder licht en bovendien links van den weg reed de onvoorzich tigheid bij het naderen van een vrachtauto op het laatste oogenblik den weg nog dwars over te steken. Hij werd door een spatbord gegrepen en eendge meters meegesleurd. De chauffeur stopte dadelijk, hielp K., drie ver moedelijk een been gebroken, althans ernstig gekneusd had, met veel moeite in zijn auto en bracht hem naar zijn woning, al waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het mond- en klanwzeer. De besmettelijke ziekte mond- en klauw - keer, welke nu al bijna 8 maanden onaf gebroken in den Haarlemmermeerpolder heeft geheerscht, en op meer dan 150 boer derijen werd geconstateerd, schijnt deze ge meente nog maar niet te kunnen verlaten. Hoewel op een 130-tal boerderijen de ziekte als geweken kon worden beschouwd en de maatregelen konden worden opgeheven, zijn er in de laatste dagen in alle deelen van dezen polder weder nieuwe gevallen bijge- kor^e- HILLEGOM. Martha-Vereeniging. In het bestuur der Martha-Vereeniging zijn eenige mutaties voorgekomen. Presi dente dezer vereenigaag voor hulp aan lij dende menschen is thans mevrouw Schilp- zandMarseille, vice-presidente mejuifr. Krabbe, en secretaresse mevr. Spilker .Tr. De kas der vereeniging heeft een nadeelig saldo van f. 72.65. Zang- en operette-avond. Zaterdag is in de zaal van den heer Sis termans een zang- en operette-avond gege ven door het kinderkoor „Flora", waarvan de heer J. Post uit Haarlem de directeur is. De zaal was geheel bezet, hetgeen vergels- ken bij verleden jaar, een groote verbetering was. De avond werd geopend met een zestal liedjes, die heel goed gezongen zijn. Daarop volgde het groote nummer, de kinderoperette „Goudhaartje en de Trouba dour", met het lentefeest, het toover- vrouwtje in het bont en ten slotte het ge- costumeerde bal van den troubadour en Goudhaartje. Er waren aardige groepen en de costuums en tafereelen wonnen veel door een goed verzorgde verlichting. Gelet op de jeugd der kinderen en het niet al te groote koor moet gezegd worden, dat „Flora" succe9 gehad heeft. Opdracht. Hel bouwen van een woonhuis met bloem bol lenschuur aan de Noorderlaan voor de firma Telkampvan Leeuwen is opgedra gen aan den aannemer E. Schuit. De bloem- bollenschuur is dezen zomer afgebrand. Storm en Radio. Door den storm van gisteren was er sto ring op het net van de Radio-Centrale. In het noorden en westen van de gemeente kon een der twee stations, die uitgezonden wer den, niet beluisterd worden. Het duurde lang vóór dat een en ander verholpen was. KATWITK AAN DEN RIJN. Groslijst A.R. Kiesvereeniging. In de laatst gehouden vergadering van de A.-R. kiesver. „Nederland en Oranje" werd stemming gehouden tot vaststelling van de voorloopige groslijst voor de Prov. Staten. De uitslag van deze stemming was als volgt: 1. W. Warnaar, Sassenheim; 2. T. Goslinga, Leiden; 3. H. van Zonneveld, Sassenheim; 4. dr. J. van Es, Leiden; 5. dr. G. A. de Bruyne, Leiderdorp; 6. R. Ouwehand, Katwijk aan Zee; 7. J. P. Se- gers, Lisse8. F. Eikerbout, Leiden9. O. Eggink Jr., Voorschoten; 10. C. Eggink Sr., Voorschoten; 11. S. Schoneveld, RijnsbuTg; 12. J. B. H. Grotenhuis, Leiden; 13. C. van Muiswinkel. Zwammerdnm; 14. J. Schouten, Rotterdam en 15. A. Wassenaar, Katwijk a. d. Rijn. Pcntveer tijdelijk ingesteld. Naar wij vernemen zal door Rijnland, nu de RooverBbrug over het kanaal voor het verkeer is afgesloten, aldaar een pontveer worden ingesteld, voor voetgangers en wiel rijders. Vooral voor hen, die hun landerijen aan den Noordwijkerweg hebben, een groote uitkomst. Draagbeurten. Reeds vroeger bestond in de vereeniging „Hulpkas bij ziekte" de loffelijke gewoonte dat de leden bij overlijden van een lid der vereeniging of diens echtgenoote gratis hulp verleenden, door belangloos als drager te fungeeren; door omstandigheden was men van die gewoonte afgeweken. Thans is echter op de j.l gehouden ledenvergade ring besloten bovengenoemde regeling weer te doen voortbestaan, doch met de uitdruk kelijke bepaling dat elk lid. die op zijn beurt daartoe wordt aangewezen, die taak heeft te vervullen, of te doen vervullen. Dankdag voor het gewas. Woensdag 26 November a.é. zal in de Geref, Kerk de jaarlijksche denkdag voor het gewas worden gehouden. Des morgens om 10 uur zal ds. H. Mete ring de dienst leiden, terwijl des avonds om 7 uur ds. G. R. Kuijper van Kralingen zal optreden. Na afloop van den avonddienst zal de ver kiezing plaats hebben van nieuwè ambts dragers. KATWITK-AAN-ZEE. STORM OP DE KUST. Verschillende vernielingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag was het Stormachtig weer, krachtige wind- stooten kwamen herhaaldelijk voor. De zee was onstuimig en toen het des nachts om even 4 uur hoog water was, stond het water tot aan den voet der duinen. Langs de geheele kust heeft er afkalving van duin zand plaats gehad, op enkele plaatsen een 4 a 5 M De prachtige, breede afrit van ongewa pend beton voor het Waaigat, die verleden jaar pas gemaakt is, is door de ngolfslag in dien nacht vernield. Het zeewater heeft vooral aan den zuidkant zijn vernielings werk tot stand gebracht. De dikke beton nen plaat is daar ondermijnd geworden. Door de zwaarte zijn er toen verscheidene groote scheuren in ontstaan en is een ge deelte naar beneden gestort. De betonen paaltjes met ijzerwerk aan weerszijden van den afrit zijn ook bezweken. Gistermiddag om halfvijf stond het zeewater bij hoog water ook tegen de duinen, schuimvlokken woeien de hoogte in; velen waren aan het strand om de woelige zee gade te slaan. Adres aan de Eerste Kamer. De afdeeling Katwijk van den Handel- drijvenden en Industr. Middenstand zond naar aanleiding van de in de Tweede Kamer aangenomen ontwerp Winkelsluitingswet een schrijven aan de leden der Eerste Kamer, waarin de volgende zin voorkomt: Wij hopen, dat uw geacht college in den zelfden geest moge handelen, opdat een breede categorie van neringdoenden mo gen verkrijgen, wat hun personeel reeds heeft, n.l. een, zij het niet 8-urige, maar dan toch een werkdag, die hun in staat stelt hun gezinsleven wat meer mede te leven, opdat mede door uw beslissing de idieele kant van het leven onder ons moge worden bevorderd en opgebouwd. De haring visscherij. Hoewel de aanvoeren van haring de laatste dagen iets geringer zijn geworden dan een paar weken geleden, blijft het met de haringvangst toch goed gaan. De vis- scherij in het Kanaal is al begonnen. De eerste berichten luiden reeds gunstig. Er bestaat dan ook de verwachting, dat de Kanaalvisseherij een gunstiger verloop zal hebben dan hel vorige jaar. De achterstand in het aantal gevangen kantjes haring bij verleden jaar vergeleken, is ingehaald. Er is nu voor den winter een flinke voorraad haring aanwezig, die niet verminderen zal, als de kanaalvisseherij nog goed wat ople vert. Een verblijdend verschijnsel daarbij is, dat de haringprijzen, niettegenstaande de groote aanwezige voorraad, een kleine neiging tot stijgen vertoonen. In reederij- kringen is men dan ook overtuigd, gezien de groote daling der levensmiddelenprijzen dat de prijzen van de haring de laatste jaren te goedkoop zijn geweest. De marktprijzen hier waren op iS, 19 en 20 Nov. resp. voor de Nieuwe Volleharing per kantje: f. 18.70- 18.20; f. 19.1518.25 en f. 19.3518.35; voor de Nieuwe IJleharing f. 17.70—17.50; f. 17.75 en f. 17.80—17.70; voor de Nieuwe Steurharing f. 16.7515.75; f. 16.75—16.10 en f. 16.80—16,15. Tot heden zijn te Vlaardingen door Kafc- wijksche schepen aangevoerd in 72 reizen 29465 kantjes (in 1929 34896)te Maassluis in 12 reizen 5661 (3264)te IJmuiden in 278 reizen 116660 005879). Ouderavond der Herv. School. De jaarlijksche ouderavond van de Her vormde School III de „benedenschool" in de Jan Tooropstraat werd in de Gemeente zaal gehouden. Waar de voorzitter. Ds. Kalkman, de wijkpredikant van „de Noord" niet tijdig aanwezig kon zijn, opende het hoofd der school, de heer J. Volbeda. de vergadering na de lezing van den 91sten Psalm met gebed. Het eerste gedeelte van den avond stond in het teeken van den zang. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 89 1 konden de talrijk opgekomen ouders eenige liederen hooren, die de leer lingen uit de hoogste klas ten beste gaven. Met hartelijk applaus en eenige tractatie werden ze voor hun zeer gewaardeerde bijdrage beloond. Ook zong een koor, ge vormd uit het personeel der school, eenige nummers Nadat de kinderen naar huis waren ge gaan, werd de vergadering voortgezet met een verslag, door het hoofd der school, over hel afgeloopen jaar. Hij gaf zijn indrukken weer en uitte verschillende wenschen. Wenken ook over netheid, beleefdheid, eerlijkheid, waarheidsliefde, zorg voor wat van anderen is. Hij bepleitte de noodzake lijkheid van samenwerking tusschen huis en school. Hij was dankbaar voor de groote belangstelling, die ruim honderd ouders dien dag in de school hadden getoond voor het werk hunner kinderen. De heer Lambour, eerste onderwijzer hield daarna een belangwekkend en leer zaam referaat over „Gehoorzaamheid en tucht". De heer Volbeda deed nog eenige mede- deelingen over het nieuwe instituut school arts. De oudere, die niet instemmen met een onderzoek van hun kinderen op school, zullen dit schriftelijk aan het hoofd der school berichten. Ds. Kalkman sprak een ernstig en pak kend slotwoord. Het motto: Houdt, wat gij hebt. ontleende hij aan de toespraak van een Duitsche collega, gehouden op een ver gadering in Duitschland, waar Ds. K. een rede had gehouden over den schoolstrijd, die er thans wordt gevoerd Na gemeenschappelijk zingen van Ge zang 3 1 werd deze geanimeerde vergade ring door den voorzitter met dankzegging gesloten. Algemeene regeling Huwelijksinzegingen. Met het oog op de uitbreiding van de ge meente heeft de kerkeraad vari de Ned. Herv. Kerk alhier besloten om gelijk dit in alle grootere gemeenten geschiedt, ook hier een „algemeene trouw" in te stellen. Voorloopig wordt dezo algem. tröuw vastgesteld op Woensdag om 1 uur in de Nieuwe Kerk en op Donderdag 1 uur in de Oude Kerk. In de week van Kerstmis en Nieuwjaar wordt de gelegenheid daarvoor iets uitge breid. Zijn er meerdere trouwparen op één dag, dan zal hun huwelijk in het vervolg gezamenlijk worden ingezegend door den predikant, die volgens een opgemaakte rooster dien trouwdienst heeft te leiden. Zij, die op een anderen dag of uur willen trouwen, zullen in het vervolg behalve de gewone kosten, een extra-bijdrage moeten betalen. Deze regeling treedt 1 December a.s. in werking. - Bij de eerste telling heeft de op brengst van de zendingszakjes, uitgaande van de Nederl. Herv. Kerk, het mooie be drag van f. 1401.71 opgebracht. NOORDWITK. Onze plaatsgenoote Mej. H. G. Ywema slaagde te Amsterdam voor het examen Rekening couranthouder Mercurius Ontslagen bij dc posterijen de adj- commies H. A. Schouten alhier. NOORD WIJK-AAN-ZEE. De Storm. Gisteren is de zee uiterst rumoerig ge weest. Er stond een stevigen golfslag op de kust Gistermorgen vroeg is het water al flink hoog geweest, zoodal er van vloeien kon wonden gesproken. Afrasteringen wer den weggespoeld. Den geheelen dag was er dan ook druk bezoek op den Boulevard, vooral tegen vijf uur 's avonds, den tijd van hoog water. Weer kwam het water hoog opzetten, doch veel verder dan 's morgens kwam het niet. Wel joeg het zeeschuim de kijkers in het gezicht en op de kleeren. Later op den avond ging de wind wat liggen en was ook d'e zee iets kalmer geworden. Oefening mei de Reddingboot. Zaterdagmiddag had alhier een oefening plaats met de reddingboot, waarvoor als altijd veel belangstelling was. Het in zee brengen ging ditmaal niet zoo vlot als wij dat gewend zijn. De zee was ook nogal rumoerig, zoodat het nu wel een belangrijke oefening was. Velen hebben vanaf strand of boulevard de oefening gadegeslagen. In de Herv. Kerk werd een extra-gift gecollecteerd voor de kerk van f. 100. OEGSTGEEST. Gislermoi-gen waren l-wee honden van S. en D alhier in het weiland, van den vee houder J. v. d. M. aan den Almondeweg. waarin een koppel scharen liep. Een dezer schapen werd door de'lifdden'zoodanig ge beten, dat het dier moest worden afgemaakt De overige schapen werden door de honden in de sloot gejaagd en daarna in den hals gebeten. De schade is door den eigenaar van den hond onmiddellijk vergoed. VALKENBURG. De school in gebruik genomen. Hoewel de school reeds tijdens de ver bouwing in gebruik genomen was, is zij nu ook overgenomen door het bestuur. De lei ding berustte bij den heer Haasnoot, ge meente-opzichter. Het werk is uitgevoerd door de heeren Bekker en Haasnoot, aanne mers te Katwijk aan den Rijn; het stuca- doorswerk door den heer Arnoldus van Katwijk aan Zee en het schilderwerk door den heer C. Varkevisser alhier. Door goede samenwerking is een eenvoudig, fraaii ge heel gekregen, waar de uitvoerders met recht trotsch op kunnen zijn. 't Is een mooi stuk werk, dat een groote verbetering voor het onderwijs is. De oude school bestond uit drie lokalen, met als ingang een portaaltje voor opberging van kleeding Vooral bij het aan- en uitgaan was 't een lastige situatie, omdat de leer lingen door alle lokalen heen moesten Door dc verbouwing telt de school nu vier lokalen, twee in de richting Z.O.-N.W. en twee recht hoekig daarop Z.W.-N.O, Was dc ingang vroeger in een onooglijk steegje, nu is er een behoorlijk pleintje, belegd met basalltegels. De deur geeft toegang tot een flinke gang en deze tot een ruime hal, waarop de twee nieuwe lokalen uitkomen. Daarin is voor eiken leerling een degelijke kapstok voor op berging van kleeding. Rechthoekig daarop is nu ook een gang voor de twee bestaande lokalen gekomen, met aan 't eene einde een personeelskamertje. Ook de oude lokalen zijn opgeknapt en opnieuw geverfd en ge sausd, zoodat nu allés een rustigen indruk geeft. In el'k lokaal is ook een fonteintje aangebracht, zoodat het nu voor de leer lingen mogelijk is zich behoorlijk te rei nigen. Een en ander kan een groote ver betering en een aanwinst voor het dorp ge noemd worden. Tot notabel van de Herv. Kerk is met op één na algemeene stemmen herkozen de heer L. Bloemendaal, die zijn benoeming heeft aangenomen. Tot kerkvoogd is her kozen de heer H. Haantjes. VOORSCHOTEN. Doodelijk ongeluk. Gistermiddag heeft een klein kind van den heer Th. K. uit een pot met kokende koffie gedronken. De kleine is onmiddelijk naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd, waar het aan de gevolgen is over leden. Zaterdagmiddag waren gedurende anderh-jif uur verscheidene ingezetenen ver stoken van electriciteit. RECLAME. 3877 ALPHEN. Steunregeling. In een door werkeloozen druk bezochte protestvergadering van den Alphenschen be sturenbond met het doel voor betere steun regeling. en bg den raau aan te dringen op meer werkverschaffing werd een motie in dien geest aangenomen welke na goed keuring van den A.B.B. aan B. en W; zal worden gezonden. Bij het Bureau der Arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 autogenischlasscher, 1 chauffeur, 18 be tonwerkers, 57 fabrieksarbeiders, *2 grond werkers, 1 kantoorbediende, 2 klinkers, 52 losse arbeiders, 1 mach ine-bank werker. 1 machinedrarier. 7 metselaars, 12 opperlie den, 12 scheepmakers. 2 scheepstimmerlie den, 5 sc hilders, 1 sigarenmaker, 1 legen- houder, Li timmerlieden, 1 tuinder en 5 ijzerwerkers. Totaal 196 personen. Door de politie werd naar het Huis van Bewaring te s-Gravenhage over gebracht P. V. alhier, die nog li da£en hechtenis had te ondergaan. Gevonden voorwerpen: een kinderpor- temonnaie met inhoud, 1 zilv. broche, 1 boom, vermooedelijk eikenhout, lang 4 M.. dik 70 c.M. en 1 eikenhouten roeiboot. In lichtingen politiebureau. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk i® gekozen de heer G. dc Jong Pz. en tot diaken de heer C .v. d. Kaaden. Burgerlijke Stand. (geboren: Maria Johanna Theresia, D. van F. Janssen en M. W. de Frankrijker. Overleden: Pieter van Staveren, 91 jaar. HAZERSWOUDE. Propaganda-verga dering Burgerwacht. In het lokaal „Salvatori" werd een pro- paganda-vergadering gehouden van de Bur gerwacht, onder leiding van burgemeester v. d Meulen, waarbij als spreker optrad kapitein Snijders. De voorzitter opende de samenkomst met 'n kort openingswoord, waarin het doel van deze vergadering werd uiteengezel, n.l. om de plaatselijke afdeeling van. de Burger wacht, die sedert enkele jaren in ruste was, weer lot vernieuwde activiteit op te wekken Spreker richtte daarop een woord van welkom tot de aanwezigen en in 't bijzonder tot kapitein Snijders, die daarop het woord verkreeg en een blik gaf op de d'iep treurige toestanden van Rusland; op verschillende landen van Europa waar gisting valt waar te nemen onder de bevolking, om ten slotte te wijzen op hetgeen op eigen erf valt waar te nemen. Spr besloot met een opwekking tot activiteit. Nadat de voorzitter den spreker had dank gebracht voor zijn pakkend woord, werd de vergadering gesloten. De opkomst was goed. 70 personen gaven zich op voor de afdeeling van de Burgerwacht. Bij de gehouden verkiezing van vier gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de liecren C- Patijn, W. J. Dekker, C. W. Oppelaar en H. Verheul. Van de 511 stemgerechtigden maakten 84 van hun stemrecht gebruik. Door het bestuur van de Hazerswoud- sche Droogmakerij zal op Maandag 1 Dec. a.s. schouw worden gehouden volgens art. 5 en'21 der verordening. NIEUWVEEN. Bij de verkiezing voor notabelen in da Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Joh. Bulk en C. v. Dijk, terwijl in 2 ont stane vacatures zijn gekozen de heeren J. Jnnsmu en Adr. v. d. Vaart. TER-AAR. „ARTI" JUBILEERT. Een seer geslaagde avond. „Arti et Religioni' de populaire R.K. Mu- ziekvereeniging herdacht in feestelijke om geving haar 10-jarrg bestaan. Nu de eerste plannen (het houden van een festival) wegens de slechte tijden wa ren opgegeven, heeft de vereeniging gemeend dit 2e lustrum toch niet geheel onopgemerkt te moeten laten passeeren. Vandaar deze gezellige avond voor donateurs en genoo- digden in het Patronaatsgebouw. De Eere-Voorzitter, Pa9toor Bonnet, opende de bijeenkomst door de talrijke aan wezigen een welkom toe te roepen en te wijzen op het mooie devies dat het korp9 voert. Hierop bracht ..Arti" eenige muzieknum- mer* ten gehoore. waarna het bekende Trio dc Laat uit Tilburg voor het voetlicht ver scheen. Dit optreden is het glanspunt van den avond geworden Wanneer met eigen krach ten wordt gespeeld laat de aandacht van het publiek vaak te wenschen over, wat zich dan uit 'door een geroezemoes in de zaal Doch dezen avondmen kon - en speld hooren vallen' Naast eenige komische voordrachten, die telkens een daverend j applaus verwierven, werden ook eenige meer ernstige „levensliedjes" gezongen Na dit optreden volgde een pauze. waar. in Kapelaan Kraakman er aan herinnerd* dat men hier als genoodigde bijeen was en aandrong op een bijdrage voor een ge schenk aan de vereeniging. Na de pauze volgden eenige zangnum mers, gezongen door eigen krachten van „Arti" waaronder vooral „Domme Hans" weer veel bijval verwierf. Nog eenige muzieknummers werden hierop gegeven, waarvan vooral „L'Attente fait Mourir" van G. Gadenne zeer goed kionk. De voorzitter van de Muziekvereen. de heer L. Wassenburg. dankte hierop in een slotwoord den Pastoor als Eere-Voorzitter, den kapelaan als directeur van het Patro naat en alle anderen, die hun medewer king hebben gegeven Vooral ook den diri gent, den heer C van Dam en de werkende leden der vereeniging werd hulde gebracht voor hun ijver ^n toewijding. Een opwekkend woord sprak tenslotte nog de heer van Duuren. die 10 jaar geleden een der oprichters van deze, thans zoo bloeiende vereeniging is geweest. Omstreeks middernacht ging men vol daan huiswaarts. WADDINX VFEN. Alle begin is moeilijk. Eg het leeren autorgden kwam de heer H. in botsing met het zoontje van den heer A. welke met zgn rijwiel op de hoek van de Dorpstraat stond. De fiets werd beschadigd. De kosten zullen door den heer H. vergopd worden. R.K. Volksbond. In het Bondsgebouw aan do Burgemeester Trooststraat had de jaarlijksche uitvoering plaats van den R.K. Volksbond. Het bekende Rottcrdamsch Tooneelgezelschnp gaf een gastvoorstelling. Er werd uitstekend ge speeld en de geheel bezette zaal betuigde herhaaldelijk instemming met het vertoonde. Het was een mooie en een vroolgke avond bovendien. Arbeids-cngeval. De arbeider A. Q. alhier had het ongeluk bg zijn arbeid in de fabriek van den heer v. 'd. L. een houtsplinter in het rechteroog te krijgen. Medmehe hulp bleek noodzakelijk. Aanrijding. In het Noordeinde had een aanrijding plaats van een melkwagen uit Boskoop en een auto bestuurd door A. J. B. te Bloemen» daal. Beide voertuigen geraakten te water. Het paard kon tgdig gered worden. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Otnlrent de oorzaak dezer aanrijding wordt een onderzoek ingesteld. Mej. N. A- B aan de Noordkade kwam tijdens het ramen zeemen met trap en al te vallen, waarbij zrj zoo 1 eel ijk terecht kwam dat zij de rechterpols brak. Onze oud-plaatsgenoot do heer IL Stam, is naar wij vernemen benoemd tot leeraar aan de H.B.S. van de Carpentier* Alting-Stichting 'te Weltevreden. ZWAMMERDAM. Propaganda-avond „Blindenkond". Til dc Nulszaal alhier werd door den Ned. Blindenbond een propaganda-kunstavond gegeven, waarvoor veel belangstelling was. De zaal was geheel bezet. Namens het Co mité van voorbereiding 9prak de burgemees ter. dc heer P. Hoogemboom. een kort openingswoord. Daarna was het woord aan 'het gezelschap, bestaande uit de heeren Herman Breseer, bariton te Arnhem, Therry van Driest, piano-solist en Henry v. d. Heu vel, declamator, te Utrecht. Wat door deze heeren. allen blinde leden van genoemden Bond. ten gehoore werd ge bracht, was zoowel wat. zang, pianoepol als declamatie betreft in alle opzichten te roe men en wekte bewondering op voor de gaven waarover deze rnenschen, die zooveel missen, nochtans beschikken. De heer Joh. v. d. Berg, propagandist van den Bond te Ooslerbeek, eveneens blind, hield een gloedvolle rede over het leven en werken der blinden, waarin hij de blinden niet in het medelijden, maar wel in het me deleven en de belangstelling van allen aan beval, waardoor het mogelijk is, dat ook de blinden, ondanks hun groot gemis, als nuttige leden der maatschappij daarin met eere een plaats in verschillende ambten, beroepen of bedrijven kunnen innemen, het geen door hem met verschillende voorbeel den uit de praktijk werd aangetoond De burgemeester dankte aan het einde voor dezen avond van kunstgenot, wenschte het gezelschap op den verderen propaganda- tocht veel succes en riep het een tot weer ziens toe De lieer C. Haeck, onderwijzer aan de Chr. Nat. School alhier, is benoemd tot on derwijzer aan de Ohr. M.U.L.O -school (hoofd de heer A. Maaskant) te Alphen aan den Rijn. Voor de verkiezing van een ouderling en diaken der Gerei. Kerk alhier, wegens periodieke aftreding als zoodanig van de hoeren B. v Zw;eten en W. M Boerefijn, zijn door den Kerkeraad de navolgende dub beltallen gesteld: voor ouderling: W. Dom burg en A. Spreij; voor diaken: C. van Dam en X Doelman. Door de manslidmaten zal hieruit bij demming een keuze worden gedaan. Dc prijs zoowel van hel tarwe- als van het wittebrood is deze week alhier met 1 cent per 8 ons verlaagd 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7