KING Pi X«MUNT /o a ïuu VADERLANDSCHE BANK De verloren Injectienaald. 71Ite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 November 1930 Derde Blad No. 21683 PARLEMENTAIR OVERZICHT U Buiten!. Weekoverzicht. UIT DE PERS. RECHTZAKEN. FEUILLETON. RECLAME. 3770 De scheikundige analyseert. het publiek proeft de aparte kwali teit van KING. y Lk.u wekend Kruidkundige uil hei begin der 170 eeuwdie heel wei goeds wist te vertellen van de opwekkende en verfrist schende eigenschappen der origlneele pepermunt. Dit vele goedenog verhoogd door de moderne fabricagevindt U terug in de origineele KINGspepermunt. Gebruikt ze daarom^ geregeld. pep ons veqkrugqaap in speciale zakjes en in rollen &10 ct^ TWEEDE KAMER. ARBEID, HANDEL, NIJVERHEID. De Kamer zette de behandeling voort van de begrooting van Arbeid, Handel.en Nij verheid. En: daarmede was zij genaderd tot de atdeeling „werkloosheidsverzekering". Hierbij heelt allereerst de heer Van den Tempel een pleidooi len gunste van die ver zekering gehouden. Hij achtte hel talmen van opeenvolgende ministers onverantwoor delijk. Juist in dezen crisis-tijd had er van wege het Rijk een regeling moeten zijn. De algevaardigde zette dit uitvoerig uiteen, drong op grooten spoed aan en eindigde'met het indienen van een motie: De Kamer, van oordeel, dat wettelijke regeling van verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van werkloosheid urgent'is; noodigt de Regeering uil de spoedige tot-stand-koming daarvan te bevorderen, en gaat over tot de orde van den dhg. De heer Kuiper besprak hetzelfde onder werp. Hij geeft toe dat de verzekering op dit oogenblik nog al lasten zou meebrengen, maaT laat de minister zorgen met zijn ont werp gereed te zijn, als straks de invoering economisch mogelijk is Wat de motie bes iTeft: twee jaar geleden heeft de Kamer een dergelijke motie aangenomen. Laai de Minister een bevredigende toezegging doen. Op hem volgde de heer Schouten, die ook van oordeel was, dat in de tegenwoordige omstandigheden er niet aan kan worden gedacht, deze last op de bedrijven te leggen: Maar men zou thans aan de voorbereiding kunnen werken. De heer Joekes sloot zich bij deze sprekers aan en de heer Wijnkoop drong ook op een regeling aan. De Minister wees op de groole moeilijk- Heden, die aan een regeling van deze zaak zijn verbonden. Hij is ook van oordeel, dat er nu geen verzekering zou kunnen worden ingevoerd, maar de Regeering is bereid met de voorbereiding zoo spoedig mogelijk te be ginnen, opdat binnen een afzienbaar aantal jaren de werkloosheids-verzekering kan wor den ingevoerd. De Minister achtte dus de motie overbodig. ■Hij beloofde voorts, dat de bestaande kassen vergunning zullen krijgen, den uit- keeringstermijn met enkele weken te ver lengen; de rijksbijdrage -zal dan worden verhoogd. Na deze verklaringen heeft de heer van der Tempel zijn motie ingetrokken. Bij de afdeeling „Handel en Nijverheid" heeft mej. Katz de belangen der binnen scheepvaart bepleit, vroeg de heer v. Wijn bergen om maatregelen legen het cadeau stelsel, besprak de heer Slotemaker de Binine de plannen des ministers inzake der. economisclien voorlichtingsdienst, waarbij hij er op aandrong in ieder toch ook een departementale voorlichtingsdienst te be houden, drong de heer dr. Vos aan op maatregelen in het belang van den mid denstand en evenals de heer van Wijn bergen legen het cadeau-stelsel, terwijl hij er eveneens op wees, dat het best mo gelijk is. 's morgens versch brood verkrijg baar te stellen; vroeg de heer Drop om 's ministers invloed om de positie van bet personeel van de Kamers van Koophandel te verbeteren; kwam de heer van Hellen- berg Hnbar evenals dr. Vos voor de midden stand op. De Minister heeft op al die punten iels geantwoord- onderzoek en overweging toe gezegd. Hij erkende dat het cadeau-stelsel vele misbruiken in de hand werkt, doch de groole moeilijkheid is, om de goede juri dische formule te vinden om het stelsel te tTeffen. Hij zal er echter zijn aandhcht aan schenken. Met de wenschen van den heer Slotemaker de Bruine inzake dp economi- schcn voorlichtingsdienst verklaarde de minister rekening te zullen houden Wat den middenstand betreft: het economisch instituut hiervoor zal spoedig in werking treden. Er is bovendien aan het Departe ment een contact-commissie, die voor den Sombere aspecten. Bij de diverse conlerenrties van het oogen blik is maar weinig geluk, als we het zoo eens mogen uitdrukken. Of doen we beter, om kort en bondig te spreken van het on verstand der deelnemers? Zie b.v. wa/t er geschiedt Ier voorbereidende ontwapenings- conferenl'ie zoodra er voorstellen ter tafel komen, die werkelijk tot het doel zou den kunnen leiden, dat men zich voorstelt te bereiken, hult men zich in allerlei vage mooidoenerij en practisc'h blijft alles bij het oude. Het is een droeve vertooning. die slechts geëigend is om aan de*vele onrust nieuwe bezorgdheid toe te voeren We lazen in een der vele beschouwingen over deze conferentie deze week ergens, dart de confe rentie druk bezig is om zichzelf een eer volle begrafenis te bereiden.Hoe cru ge zegd, schuilt er niettemin, helaas, maar al te zeer waarheid in! Algemeen wordt inge zien, dat nu de werkelijke ontwapeningscon ferentie moet woTden voorbereid, dat langer uitstel de ontwapening ter ziele zou helpen, en daarom wordt er met kunst- en vlieg werk voor gezorgd, dat hel niet spaak loopt, dat een schijnovereenkomst binnen het be reik der mogelijkheden blijft. Onder de leuze: après nous le deluge' Mislukt dan straks de eigenlijke conferentie, tlhans heeft men daarvan geen last! Hoe het er uitziet met de „ontwapening"? Volgend staatje is o.i. het beste antwoord: Bovenaan in militaire macht staat Rus land met een vredessterkte van 1.200.000, een waarschijnlijke oorlogssterkte van 6.000.000, een 3000 zware en lichte kanon nen en 1400 vliegtuigen. Op de tweede plaats komt Frankrijk met 655.700 en 4.500.000 man. een 2500 kanon nen." ongeveer 4500 vliegtuigen en honderden tanks. Duitschland mag volgens het vredesver drag van Versailles een beroepsleger van 100.000 man met 310 kanonnen onderhou den; de oorlogssterkte is op papier juist even groot als het vredeseffectief. in werke lijkheid echter, vooral door de potentieele bewapening, natuurlijk veelvoud. Italië heeft 'n vredeseffectief van 330 300. een oorlogssterkte van 3.500.000 man; het aantal kanonnen bedraagt 1850, dat der vliegtuigen 1160. In dezelfde volgorde zijn de cijfers voor België 69 163, 600.000, 850 en 234; voor Engeland 320.000. 2.000.000. 2100 en 1547; voor Joego-Slavië 118.000. 2.000.000, 1300 en 492; voot Polen 265.871, 2.250.000, 1700 en 1000; voor Roemenië 144 000 2.000 000 1600 en 350 voor Tsjecho-Slowakië 140.000. 1.300 000. 1200 en 850; voor Spanje 164.000. 2.000.000, 1200 en 450; voor de Vereenigde Staten 380.000. 3.000 000, 3000 en 1502. Iedere verdere toelichting schijnt ons volkomen overbodig! En toch zal er spoedig verandering moeten komen, ander? keepen we terug tot den grootst mogelijken bcwapeningsrwcdslrijd. Uit alle redevoeringen van verantwoorde lijke Duilsche leiders men zie b.v. de jongste rede van Curtius! blijkt zonne klaar, dat Duitschland zal eischen ontwa pening der vroegere tegenstanders, gelijk het verdrag van Versailles toezegde, al pro beerde de Fransche premier Tardieu daar aan le tornen, of, zoo dit niet mogelijk blijkt, een bewapening op voet van gelijk heid! Heerlijk vooruitzicht De Brilsche Imperiale conferentie is uït- geloopen op een volledig echec, al heeft men uit den aard der zaak ook hier met alle mogelijke manieren getracht, dit te verdoezelen Het moederland heeft gewei gerd toe te geven aan de protectie-eischen der dominions. En hoe staat het met de z.g. Ronde-tafel-conferentie? Deze geeft althans een minder somber beeld te aan- kleinen middenstand doet wal er te doen valt. Bij de afdeeling „Volksgezondheid' nog heel even een kort debat (een speechje) van mevr. van Itallievan Embden over de onvolwaardige arbeidskrachten, waar van zij een officieele telling wenscht, en toen gingen we tot Dinsdag naar huis HAGENAAR. I schouwen; tot dusver overheerscht de ge matigde richting. Deze vraagt ook welis waar den dominion-status, doch erkent, dat Engeland vooreerst nog de buitenl. politiek moet blijven leiden evenals de zorg dragen voor de onafhankelijkheid, m.a.w. baas moet blijven over leger en vloot Wanneer langzaam in die richting kan worden op- gelrokken, ook door de Engelsche staats lieden, dan schijnt hier een werkelijk op wederzijdsch vertrouwen gegrondveste overeenkomst te verkrijgen, waarvoor waar. schijnlijk ook de partij van Gandhi zal moeten bezwijken. In Engeland moet echter krachtig verzet worden overwonnen, spe ciaal van de conservatieven, wier macht groeiende is. zooals men weet. Overigens moeilijkheden zonder tal in de diverse landen. Nauwelijks teruggekeerd aan het bewind, blijkt, gelijk wij voorza gen, het Belgische kabinet Jaspar voor dezelfde vraagstukken te staan als voor de onverwachte crisis. In Frankrijk heeft Tar dieu plotseling zijn minister van justitie Peret losgelaten en vervangen door den van de Haagsche conferentie bekenden heer Cheron. Aanleiding is een bankkwestic (de Oustic-bank) die dc regeering nog heel wat last zal veroorzaken 1 Engeland en Duilsch- land zien de welbekende moeilijkheden eer der toe- dan afnemen. In Spanje ontwikkelen zich de toestan den aldus, dat zelfs de mogelijkheid van te rugkeer tot de militaire dictator wordt over wogen; vermoedelijk tegen den zin van generaal Berenguer. voor zoover daarover te oordeelen valt. De stakingen en der mo narchie vijandige demonstraties van stu denten en anderen volgen elkaar met groote snelheid op en koning Alfonso moet ertoe overhellen nogmaals zijn toevlucht te ne men tot de dictatuur, de aankondiging van terugkeer tot normale, parlementaire toe standen ten spijt. Het zou een bedenkelijke vuurproef kunnen worden voor de Spaan- sche monarchie, die toch reeds bedenkelijk wankel is komen te staan. In Polen heeft maarschalk Pilsudski de verkiezingen gewonnen Hij beschikt toch in de Seim over een kleine meerderheid; te klein om de door hem gewenschte grond wetswijziging, die een twee-derde meerder heid eischt, er door te krijgen, zoodat deze reeds weer opgeborgen is. De terroristische wijze van optreden bij de verkiezingen der regeering deed echter maar al te zeer uit komen, hoe inwendig zwak dit kabinet fei telijk staat. Het is een makkelijk middel om eenvoudig de lijsten der oppositie ongeldig te verklaren of te decimeeren door duizen den kiezers den toegang tot de stembus te ontzeggen, doch zoo iets pleegt zich 1en- slotte te wreken op degenen, die zich van dergelijke middelen bedienen. Hongarije werd opgeschrikt door Putsch geruchten naar aanleiding van het bereiken van den meerderjarigen leeftijd door prins Otto van Hab9burg, thans het hoofd der dynastie. Het heette, dat de prins een po ging zou wagen om den troon zijner vader te veroveren, door admiraal Horthy tijdelijk als zaakwaarnemer bezet. Of daarvan ech ter werkelijk sprake'i^géweest. meenen wij te moeten betwijfelen. We kunnen begrij pen, dat de Habsburgers wat ongeduldig worden, doch zij weten toch aan den ande ren kant ook, dat de tijd voor hen werkt en dat niets zoo gevaarlijk is dan het probee- ren het tijdstempo te versnellen naar eigen willekeur! Een terugkeer op dit oogenblik zou de kleine Entente direct hebben doen mobiliseeren en ingrijpen Misschien een proefballon, om te zien, hoe dicht de herstel mogelijkheid al was? Sombere aspecten overal! RECLAME. VOOR BELASTE WAARDEN 's-GRAVENHAGE 60/ Tegen beurskoers 1 Inn OPBRENGSTEN VAN LANDBOUWBEDRIJVEN. Groote verschillen. J. schrijft in het „Algem. Nederl. Land bouwblad"; (De boeren moeien met vergelen, dat wie naar verbetering streeft, bij zichzelf moet beginnen. En dan is er in ons bedrijf nog heel wat te verbeteren. Er wordt in vele gevallen nog zeer oneconomisch. onvoordeeUg gewerkt 'kfHeb in de laatste weken de boekhoudingen van tienlallen van boeren onder de oogen gehad en heb versteld gestaan. Hoe reus achtig sterk kunnen deze uiteenloopen. Daar heb je nu de opbrengst van con sumptieaardappelen. 'k Zal ndet ge goide- lijke opbrengst noemen. Die kan door lijd en wijze van verkoop zeer uiteenloopen. Dodh de H.L.-opbrengst per H.A. 'k Heb hier voor mij liggen de cijfers van 30 boeren, allen verbouwers van consump tie-aardappelen. Daar zijn er. die 425, 433, 438 II.L. per H.A. oogstten, zelfs van 453, 4G3 en, 495 ILL. Maar er zijn er ook, die maar eventjes over de 300 H.L. komen. En kelen zelfs blijven daar nog beneden en oogstten 289, een paar slechts 273 H.L. Daar hapert toch iets in deze laatste be drijven Als men 150 tot ISO en 190 H.L. per (H.A. minder dan anderen oogst, dan is hier iets loos. Bij den tegenwoordigen prijs van pl.m. 3 gld. per H.L. is dit een belangrijke zaak. Wanneer een industrie, welke dan ook, een zooveel lager productiecijfer dan concur reerenden heeft, gaat zij op de flesch. De geldelijke opbrengsten per 1I.A liepen nog meer uiteen. Van f.201 lot f.661. Nu spelen daar, zooals we zeiden, andere fac toren een rol. Maar, zooals we al zoo vaak beweerden, en nu nog eens naar voren brengen: Met onze bedrijfsleidingen is het nog heel vaak treurig gesteld. En daarom: begin met zelfverbetering. Dal zeg ik uit volle overtuiging en geens zins om hulp van regeeringswege te veroor - deelen. Die hébben we noodig om niet onder te gaan. Maar alleen hij, die zelf zijn ge breken inziet en tracht naarr verbetering is waard geholpen te worden. Want wat we hier over aardappel verbou wers zeiden, geldt ook voor andere pro ducten. Zoo liep bij dezelfde dertig boeren de erwtenoogsf uiteen van 29 H.L. tot 54 H.L. per H.A. En eigenaardig (of niet eigenaardig, zoo ge het wilt opvaren), wie met zijn aard appelenopbrengst aanmerkelijk boven het ge middelde uitkwam, kwam diit ook bij zijn erwtenoogst. Eveneens kwamen de laagste cijfers meestal op dezelfde -wijze bijeen. Nu ik toch aan den gang ben, kan ik wel even mededeelen, dat de tarweoogsten uit eenliepen van 29 H.L. lot 69 H.L. per H.A. en de beetwortel opbrengsten schommelden tusschen f. 345 en f. 1249 per H.A. Mot de uitersten moet men echter voorzichtig zijn, daar dit bijna steeds uitzonderingsgevallen betreffen. RECLAME. DE BARENDRECHTSCHE INBREKERS. De Dordtsche rechtbank heeft uitspraak gedaan m de zaak tegen de bende, die onlangs des nachts de bekende inbraak pleegde in de villa van den heer De K. te Barendrecht De uitspraak luidde: J. P. 2 jaar gevange nisstraf, I. de J. Vli jaar, \V. A. K., 2 jaar, H. P. 1 jaar en P. P. 1 jaar. alles met aftrek van preventief. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engeisrh door J. E. DE B K. 40) Toen Esther weer naar de ziekenkamer wilde gaan, vroeg lady Clifford op vermoei den loon: „Is er eenige verandering, zuster?" „Ik vrees van niet, lady Clifford, hij is ge heel buiten bewustzijn." De Frangaise zuchtte en zeide: „Als we maar wat konden doen, dan zou ik me niet zoo machteloos voelen." Langzaam ging de dag voorbij en lang zaam gleed de zieke naar den dood. Esther bleef bij het bed zitten hoewel ze niets kon doen, maar ze was vol sympathie voor twee familieleden van den ouden man. Nu dit ziektegeval bijna was afgeloopen leek het haar zoo het gewone verloop. De vreemde persoonlijkheid van Sartorius was zeker de aanleiding tot haar tobberijen er over. Ze zou niet meer onder hem werken, hij zou dit ook niet verlangen Als er niets tusschen beide kwam zou ze nog een week of drie in Cannes blijven en dan naar Ame rika gaan. Als er niets tusschen beide kwam. Zou Roger haar vertrek niet verhinderen? Of was zijn gevoel voor haar maar een gewone flir tation geweest? Tets gezegd had hij nooit, zij was afgegaan op de uitdrukking van zijn oogen. Zij wilde zich zelve niet bekennen hoe vurig zij hoopte dat hij van haar hield. Zij had gelukkig nooit iets* laten merken. Dien avond was de opgewektheid heel klein. Sir Charles verminderde zichtbaar en ook Roger gaf reden tot ongerustheid. Hij had toegestemd in het onderzoek van den dokter, maar wilde geen antitoxine nemen. Zijn tante begreep niets van zijn koppigheid; hij was met hoofdpijn en verhooging naar bed gegaan. „Alsof er nog niet verdriet genoeg is," zeide miss Clifford tegen Esther. „Als Roger nu ook nog ziek wordt is het om wanhopig te worden." Esther stelde haar zooveel mogelijk gerust, maar voelde zich zeer bezwaard. Roger was een krachtige jonge man. voor hem bestond er weinig vrees, maar twee dagen geleden was ze ook zeker geweest van sir Charles' herstel. Als er nu weer zoo iets gebeurde... Misschien dom om zich zoo iels in het hoofd te halen. Om tien uur zat ze alleen in den salon, ze was rusteloos, kon nog niet naar bed gaan. kon ook niet lezen. Waar kon ze haar geest wat afleiding geven? Haar oog viel op een portefeuille met gekleurde Russi sche platen, op den omslag was een vleer muis afgebeeld en een paar dagen geleden had ze haar in het boudoir zien liggen. Ze legde de illustratie op haar 9choot. ze viel open omdat er iets diks tusschen lag. mis schien een potlood. De injectienaald! Ten hoogste verbaasd staarde ze naar de naald. Hoe kwam ze daar? En toen op een3 zag ze alles weer voor zich. Het boek lag op tafel en ze had de naald er op gelegd toen ze Roger ging helpen. Zijn tante had de tafel leeg gemaaki voor de kom met water, had het boek toegeslagen en weggelegd. En toen hadden naderhand de dienstboden het hier gebracht, 't Was alles doodgewoon. En nu zou ze maar dadelijk een eind aan die ongelukkige épisode maken en de naald aan den dokter teruggeven. En toch, waarom die zaak weer op te halen? Was het wel het verdwijnen van de naald waarover de dok ter zoo vertoornd was? Ze had haar opvat ting hierover als absurd verworpen, maar nu zij het voorwerp in de hand had. kwam de oude twijfel weer boven. Zeker, hij had moéite gedaan om de naald terug te vinden, was zelf aan het zoeken gegaan, getuige de tabakslucht in haar kamer. Veronderstel dat hij daar geweest was om alles na te kijken toen zij uit was Gek dat ze daar niet aan gedacht had. Ze draaide het instrumentje om, bekeek het aan alle kanten. Waarom wilde hij juist deze naald terug hebben? Wat was er aan die naald? Toen schoot het haar te binnen, dat een paar uur na die inspui ting de toestand van sir Charles zoo veran derd was Staal en arsenicum konden die uitwerking niet hebben, dat was om te ver sterken. Er kwam een idee bij haar op en de naald bij het licht houdende, bekeek ze haar nauwlettend. Er zat nog een drupje bleek vocht in. Ze vond het niet de gewone kleur, maar zeker wist ze het niet. En ze herinner de zich het vuurroode gezicht van den dok ter en zijn ziedende drift. Als hij niet zoo kwaadaardig was geweest. 't Was of haar hart stil stond bij die vrec- selijke verdenking die bij haar opkwam. Een stem zeide- wat nonsens, in deze vredige omgeving gebeuren zulke dingen niet, en een andere stem zeide: waarom nonsens, zulke dingen gebeuren wel. Chalmers kwam zacht binnen, nam het blad met de koffiekopjes mede en zette whiskey soda neer. ofschoon er niemand was om het te gebruiken. Zijn kalme slap, het eentonige geklik van de klok, zelfs de ro zen in het Aubüsson karpet weerspraken haar verdenking. En toch.... Ze probeerde rustig de zaak te overden ken en zich niet te laten meesleepen door haar achterdocht. Op het motief kwam het aan, er moest een motief voor de daad be staan. Was er in dit geval een motief? Zij wist dat er een was. Maar was ze daar zeker van? Holliday was vertrokken naar Zuid- Amerika en lady Clifford had hem laten gaan. Sloeg dat niet den bodem in? Alles dwarrelde door haar hoofd Het kon niet waar zijn. Ze kreeg een opgelucht gevoel en ze had kunnen lachen om haar dwaze ge dachten. Een zware stap klonk in den gang en ze begreep dat de dokter binnen zou komen. Nu zou ze hem zijn naald teruggeven. Ze hield het ding in haar hand toen Sartorius de ka mer binnenkwam. „Zuster, het consult is morgenmiddag om drie uur. Ik dacht dat u dat graag zoudt weten." ..Ja dokter, ik dank u wel." Waarom of hij haar dat vertelde begreep ze niet. Het was niet iets voor hem. En hij bleef in de deur 9taan alsof hij nog iels op het hart had. Ze trachtte moed te verzame len om hem haar vondst le vertellen, toen hij zoo terloops zeide: „Hebt u die verloren naald nooit terug gevonden?" Nu was het oogenblik daar en heel kalm hoorde zij haar stem die zeide: „Neen dok ter, is het niet gek; ze is zeker in hel vuur gevallen." HOOFDSTUK XXV. Ze sliep weinig dien nacht. Het ernstigste probleem, dat zich ooit in haar leven bad voorgedaan, eischte spoedige oplossing. Wat moest ze doen? De uren gingen voorbij en ze kwam niet tot een besluit De moeilijkheid was dat als ze haar ach terdocht aan een familielid mededeelde er een gerechtelijk onderzoek zou plaats vin den en zij bleef er buiten, haar positie werd niet geschokt. Maar als haar verdenking on gegrond bleek te zijn. wat waarschijnlijk het geval zou wezen, dan was haar naam als verpleegster op de flesch. Het was een on vergeeflijke misgreep om een medicus, onder wien men werkte, verdacht te maken Geen dokter zou haar meer willen hebben, al had zij de zuiverste motieven voor haar daad gehad Ze zou gebrandmerkt worden. Maar er kon iets ergers gebeuren; ze kon aange klaagd worden wegens laster. Ze wist van oen dergelijk geval, de vrouw in quaestie was in ongenade gevallen. Neen, ze moest haar argwaan voor zich houden. De oude man moest sterven, er was niets aan te doen Hij was in het laatste sta dium. Het zou alleen in haar belang van de justitie zijn, als ze sprak, tenzij. Ze dacht aan Roger, die de laatste dagen bepaald lichte typheuze verschijnselen had vertoond. Ze herinnerde zich, dat de vader in het begin ook slechts lichte verschijn selen had gehad. Het geval van Roger was precies zoo, behalve dat Roger veel jonger was. Het was niets vreemd, dat- er in een hui? twee mens^hen ziek werden, nu er in Cannes zooveel typhus was. Eerst had een dienstbode het gekregen, toen lady Clifford, doch deze was genezen. Misschien was er wel een bacillendrager in huis. En toen kwam de vreeselijke verdenking weer bij haar boven. Wat moest ze doen Tegen den morgen kwam ze tot een besluit. Er was één ding dat ze kon en zou doen, en zoo gauw mogelijk. En toen viel ze in lichten slaap en werd ze gewekt door gerucht in de hall. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9