HILLEGOM. Vertooning Zendingsfilm. De film „Melawan Gelap" is vertoond in de zaal van Hotel Sistermans. die goed be zet was. De kindervoorstelling des mid dags was ook goed bezet. De heer J. C. Baas liet een psalm zingen en ging voor in ge bed. Melawan Gelap beteekent: de strijd tegen de duisternis. Het is een reis op het doek door het zendingsgebied van Noord- Sumatra. Borneo, Midden Celebes en Noord Nieuw Guinea. In de pauze sprak de heer Lelieveld over het nut en de groote beteckenis der zending. De beelden op het doek waren zeer duidelijk en mooi. Menig indrukwekkend tafereeltje- is bewonderd. De leerrijke avond is met dankgebed gesloten door den heer Baas. ONDERLING BELANG. 22e jaarvergadering. De Coop. Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" heeft gisterenavond haar 22e jaar vergadering gehouden. De groote zaal van „Flora" was stampvol. De voorzitter de heer D. van Velzen opende de bijeenkomst met een herinnering aan den overleden voorzitter den heer N C. Veldhuis welke woorden staande werden aangehoord. Door het aftreden van den heer Möhlmann als secretaris, ontstonden twee vacaturen, waarin tuschentijds is voorzien. Het bestuur is dankbaar voor de mede werking der leden waardoor de omzetten stegen. Het jaarverslag van den secretaris is reeds in dit blad gepubliceerd en werd goedgekeurd. In 1930 traden periodiek af de heeren D. van Velzen. M. van Ruiten en G. van Ast (bestuursleden) en de heer G. J. Kerkhoff (commissaris). Voor of op 1 Dec. kunnen candidaten gesteld worden. Gemaakte be. merkingen op het jaarverslag werden door den voorzitter beantwoord, zij betroffen de ovens, de manufacturenafdeeling, steun bij overlijden, propaganda, jeugdig personeel, de verbruiker, en het gebruik van de f. 40.000 voor uitbreiding. Uitgeloot zijn 20 obligaties van f.25 en wel de nummers: 146, 63, 135. 145. 99. 95, 69. 75, 143, 147, 100. 78, 67, 70. 134, 74. 79. 148. 107 en 132. De dividenden werden vastgesteld op 12 pCt. voor de bakkerij, 6 pCt. kruideniers waren. en 5 pCt. manufacturen, uit te be talen op 3 Dec. Per brief werd gevraagd om een coop, slagerij en groentenbandel op te richten; het bestuur was daar tegen. In de rondvraag zijn vele zaken aange roerd, waarop de voorzitter antwoord gaf. Een groot portret van wijlen den voorzit ter, in de zaal aanwezig, krijgt een plaats in hei kantoor. KATWIJK. De volkstelling. Voor deze gemeente zijn door B. en W. 16 tellers aangesteld, zoodat iedere teller pl.m. 1000 inwoners voor zijn rekening krijgt. Het aantal personen dat met Januari als dienstplichtigen zal worden ingeschre ven bedraagt voor deze gemeente 170. Dit is voor de lichting 1930. KATWITK AAN DEN RIJN. A.R. Kiesvereeniping Mr. J. A. de Wilde spreekt. Op uilnoodiging van de A. R. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" alhier, trad gisteravond in de zaal achter de Geref. Kerk als spreker op mr. J. A. de Wilde, lid der Tweede Kamer. De voorzitter, de heer G. v. d. Perk, opende de samenkomst on de gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord, waarbij hij den spreker hartelijk welkom heette. Deze ving zijn rede aan met de opmerking dat het zeker goed als we ons rekenschap geven van den tegenwoordigen poütieken toestand. Ieder voelt wel, dat we leven in een atmosfeer, die zeer zwaar electrisch geladen is Gewezen wordt op eenigp feiten die vaststaan Bij de laatste verkiezingen in Duilschland voor den Rijksdag was de winst voor de Duilsch-Nationalen en Com munisten In Italië staat nog steeds Musso lini, de leider van het fascisme aan het hoofd en al moge het fascisme voor Italië ook zijn goeden kant hebben, hel blijft een bedenkelijk verschijnsel. In het Oosten tracht het Bolsjewisme naar alle zijden de revolutionnaire beginselen te verspreiden en wordt heel de westersche cultuur bedreigd. Het groote Engelsche wereldrijk is min of meer aan het wankelen. Al deze verschijn selen wijzen op een geladen atmosfeer Op een onverwacht oogenblik kan de bliksem inslaan. In ons eigen land wordt in de binnenland- sche politiek alle geestdrift gemist In de Tweede Kamer hebben geen geweldige bot singen plaats en worden geen groote de batten gehouden. De communist, De Visser, heeft op zijn manier nog voor een beetje afwisseling ge zorgd. Doch het volk wordt niet getroffen, 't gemoed des volks wordt niet geroerd. Dat wijst op iets goeds en iets kwaads. De licht zijde is, dat deze stille tijd, tot op zekere hoogte een verhooring is van het gebed, dat wt een stü en gerust leven mogen leiden. In dit verband wijst spr. op de rechtvaar diger wetgeving en betere waard»» ring van het Chr volksdeel in den laatsten schaduwzijde van dezen sti'len lijd is. dat de meeste leidende staatslieden met de greote vragen van het staatsbeleid geen wog weten, als daar zijn de groote econo mische inzinking, het werkeloozenvraagstuk, hot de overheid tegenover de koloniën heeft op lo treden, de militaire en moreele defen sie van het land. Gewezen wordt op de schijn-oplossin gen die worden voirgostaan. Met voorbeelden uit buitenland en binnen land wordt dit aangetoond. Hierna staat spr. nog uitvoerig stil bij de thans heerschende malaise, de culture'-le en religieuze taak der overheid, de defensie van het vaderland. In deze dagen van span ning is het noodig dat er in het land een kern is van mannen van beginsel, die de vraagstukken bezien bij het licht van Gode^ woord. Met de opwekking om als A.R. on der Gods zegen werkzaam te zijn tot heil voor troon en vaderland sloot spr zijn leerzame, boeiende en met vuur voorgedra gen rede Een dankbaar applaus vertolkte het gevoelen van de vergadering. Een drietal personen stelde vragen, die naar genoegen werden beantwoord Na d.-.r kgebed door den spr. sloot de voorzitter de vergadering. De zaal was goed bezet. K AT WITK-A AN-ZEE. Met ingang van 1 Januari 1931 is de heer J. C. Tieleman, adjunct-commies 2e klasse ter secretarie, bevorderd tot adjunct- commies 1ste klasse. LISSE. Zendingsrede Ds. M. Geleynse. In de Chr. Geref. Kerk werd gisteravond een zendingsavond gehouden, welke ten doel had meerdere belangstelling aan te wakkeren voor het zendingswerk. Ds. M. Geleynse hield een zendingsrede en deed daarin uitkomen de groote behoefte aan arbeiders naar de verbreiding van het Evangelie onder de volkeren en speciaal op het zendingsterrein der Chr. Geref. Kerk n.l. Celebes. Namens de gemeente van Lisse bood ds. Bijleveld van Haarlem ds. Geleynse, die naar Celebes vertrekt, een herinneringsge schenk aan, hetgeen dankbaar werd aan vaard. Een zendingscollecte bracht f. 127 op. Pluimveetentoonatelling 1930. Zooeven is verschenen het vraagprogram ma der pluimvee- en konijnententoonstel ling 1931. Het vraagprogramma is zeer uit gebreid. Niet minder dan 1500 rassen wor den gevraagd. Het aantal collectie- en eerc- prijzen overtreft de vorige tentoonstellingen. Zeer vele gouden en zilveren medailles, wisselbekers, lauwerkransen, «qz. lokken lot deelname aan. Aan geldprijzen is een bedrag van f. 1000 uitgeloofd, terwijl enorm veel andere prijzen beschikbaar werden gesteld. Wij hopen nog nadere mededeelingen ie kunnen doen en spreken den wensch uit dat deze groote tentoonstelling een succes moge worden. Vermeld zij nog dat de Pluimveevereen. „Nut en Sport" uit Haarlem aan deze ten toonstelling medewerkt en L 1.50 aan prij zen met een^ gouden medaille beschikbaar stelde. A.R. Kiesvereeniging. De uitslag der gehouden stemming voor candidaten voor de groslijst der Prov. Sta ten is als volgt: 1. W. Warnaar, 2. Dr. G. A. de Bruijne, 3. J. Noorlandt, 4. Chr. Eg- gink Jr. 5. Dr. J. G. v. Es, 6. J. P. Segers, 7. J. B. H. Grotenhuis, 8. Dr. Th. RuysJr. 9. R. Ouwehand, 10. J. O. Vermeer. 11. S. Schooneveld, 12. H. v. Zonneveld. 13 J. Veldh. v. Zanten. Loop der bevolking. Gevestigd: A. F. W. Janssen, gekomen van Amsterdam, Heereweg 164; P. de Ko ning. gek. van Uithoorn, Kanaalstraat 57; mej. G. v. Oord, gek. van Zwartsluis, Ju- lianastraat 131; mej. A. v. Oord. gek van Zwartsluis. Heereweg 266. J. G. A Allard, gek. van 's Gravenhage, le Poellaan 20 Vertrokken: J. F. Hardeman, vertrokken naar Eindhoven; H. v. Loo en gezin, vertr. naar SassenheimC. v. Dijk, vertr. naar Leiden; J. J. Lefeber en gezin, vertr. naar Sassenheim; A. Plomp, vertr naar Haar lem; W. v. Wijngaarden, vertrokken naar Oudewater. NOORDWIJK. Aanbesteding. Gisteren heeft alhier ten raadhmze de aanbesteding bij openbare inschrijving plaats gehad voor het bouwen van een 5-klassige Openbare School voor G. L. O. met bijbehoorende werken op een terrein gelegen aan een nieuw te maken weg tus- schen IJmuiderslraat en Duinweg. Bij de opening der biljetten bleek, dat ingeschreven hadden de volgende personen- Vinhoven en Evers, Heemstede, voor f. 40874; J. Philips Jr., Haarlem, voor f. 43270; Kuipers Kloppers, Kethel, voor f.48100; J. Schuiten, Delft, voor f.47140; S. Langelaan. Noordwijk, voor f.42980; Kort v. d. Wiel, Noordwijk. v. f.40867; v. d. Ven Venhoven, Vogelenzang, voor f. 42593; J. v. Parera, Noordwijkerhout, voor f.46000, W. P. de Vreede, Noordwijk, voor f. 40445; G. Vogelaar. Noordwijk, voor f.41100; Gebr. Bos, Delft, voor f.49900; v. Duin en Vink, Noordwijk, voor f.41777; N. J. Tromp, Overveen, voor f. 48748; Ph Haring. Schipluiden, voor f. 49850; Gebr. Slingerland, Katwijk, voor f.45988; K. Wouda, Krommenie, voor f 38586; J. Boer Czn Krimpen, voor f 43300; J. v Rijn en Zn., Delft. v. f.46880. M Kool. Warmond, voor f.47900; H Bakker, Giessendam. voor f 48888; Fa Cobelens Zn., Haarlem, v. f 45435; A. Crok, Assendelft, voor f.39800; A. Schuitemaker, Leeuwarden, f. 43200 zoo dat het laagst is ingeschreven door den heer K Wouda te Krommenie voor de som van f. 38586. De gunning is aangehouden. De raming bedroeg f. 43000. RITNSBURG. OFFICIEELE OPENING GEBOUW COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Belangrijke instelling voor de gemeente. Gistermiddag had de opening plaats van het bankgebouw der Coöperatieve Boeren leenbank alhier Het gebouw is gelegen aan de Korte Brouwerstraat hoek Oegstgeesterweg, een gunstige ligging, omdat het van alle zijden der gemeente spoedig en gemakkelijk is te bereiken, en omdat het ligt in de nabij heid van de veilingslokalen van „Flora", waarvan de meeste leden ook lid zijn van de Boerenleenbank. Binnentredende door den hoofdingang, komt men in een ruime wachtkamer, die bij deze gelegenheid prijkte met een schat van bloemen, van belangstellenden (o.a. een zeer mooie bloemenmand namens het gemeentebestuur), zusterinstellingen, leve ranciers enz. In de wachtkamer bevinden zich vier practisch ingerichte loketten, door granie ten muren van elkaar afgescheiden, zoodat ieder ongestoord zijD zaken kan afwikke len. De wachtkamer heeft een granieten vloer, de overige deelen van bet gebouw een parketvloer. Door de wachtkamer bereikt men, via een kleine wachtkamer dc directiekamer, alsmede het kantoor van den kassier en zijn personeel, waar zich ook de solide kluis bevindt. Hoewel alle weelde is vermeden, maakt het geheel een goeder en degelijken in druk. en munten inrichting en mobilair uit door practise hen zin De verlichting is uitstekend, de ruimte van dien aard. dat men zonder elkander te hinderen, behoorlijk zijn werk kan ver richten, terwijl overigens een fleurig schil derwerk, een enkel schilderijtje enz. het aanzien van het geheel verhoogt. Rede van den burgemeester. De directeur, de heer T. Kralt, heette na mens bestuur en raad van toezicht de ruim 70 genoodigden, w.o. vele dames, hartelijk welkom Hierna gaf spr. hel woord aan den burge meester, die zeide, van de hem gegeven vergunning gebruik te willen maken, om een enkel woord te willen richten tot be stuur, raad van toezicht en kassier. Spr. herinnerde eraan, hoe nog niet vele jaren geleden besloten werd tot oprichting van een Boerenleenbank alhier, waartoe vooral de heeren T. Kralt en G. v. Delft het initiatief namen. Wel was ter plaatse reeds een bank gevestigd, maar al spoedig bleek, dat ook een andere bank reden van bestaan had en in een behoefte voorzag. De bedrijven ter "plaatse vereischen veel krediet, dat men zich voorheen elders moest verschaffen, vaak tegen veel te hooge rente. Dank zij de Boerenleenbank kwam daarin verandering. Uitvoerig stond spr. stil bij de nagedachtenis/' van Raiffeisen, wiens naam met eëre mag wórden genoemd en wiens plannen, gedurende de 40 jaren dat er hier te lande Boerenleenbanken zijn, getoond hebben groote levensvatbaarheid te bezitten. Een vlucht als de Boerenleenbank hier nam. had niemand durven verwachten, zoodat al spoedig plannen rijpten, voor stichting van een eigen gebouw. De plannen van het tegenwoordig ge- houw werden gemaakt door den bekwa men architect Kraan en zijn werk draagt niet weinig bij tot verfraaiing van het dorpsdeel. Inrichting en meubileering voldoen even eens uitstekend, en zich binnen bevindende zou men eerder den indruk krijgen zich te bevinden in een departement of in een groote-stads bankgebouw, dan in een plattelandsgemeente Het verrast spr.. dat 't bestuur dit in de zen tijd van achteruitgang en malaise aan gedurfd heeft maar dat er met de tijds omstandigheden rekening gehouden is, daarvan is spr overtuigd. Den kassier, den heer Jac. Kromhout, wenscht hij geluk met het Vertrouwen, dat het bestuur steeds in hem gesteld l eeft, nu weer blijkende uit bel ter beschikking stel len van dit fraaie gebouw en de daarbij behoorende woning. De lange queue's bij den kassier, tevens gemeente-ontvanger, behooren thans geluk kig tot het verleden. Hij hoopt, dat de kas sier met zijn gezin nog vele gelukkige ja ren in de nieuwe woning mag slijten. Mede namens de eveneens tegenwoordig zijnde wethouders, dankt spr. voor de ont vangen uilnoodiging en brengt mede na mens hen. de gelukwenschen over, bij het tot stand komen van dit gebouw. Spr. hoopt, dat het gebouw een symbool moge zijn van de plaatselijke welvaart, en bestuur raad van toezicht en kassier, onder Ts Heeren Zegen, daarin nog vele jaren werkzaam zullen mogen zijn. Rede van den heer Knypen. Als vertegenwoordiger van den Ring van Boerenleenbanken in den Bloembollenstreek sprak vervolgens de heer Tj. Kuijpers van Leiden. Als zoodanig bracht spr. de gelukwen- schen over van de andere banken uit den Ring, bij de opening van het nieuwe gebouw, dat zoo dringend noodig bleek, en waarmede ontwerper en bouwer eer inlegden. Spr. wilde niet uitweiden over de gestes van de Bank. noch over de voorname plaats die deze onder de anderen inneemt, maar wijzen op het groote belang van de instel ling van den Ring. waardoor de banken on derling meer met elkanders wel en wes medeleven, en een nauwer contact met de Centrale mogelijk is. Onder de 23 banken, die spr. bier verte genwoordigt, is Rijnsburg er ééne, die ge zien haar groote vlucht, niet is opgericht uit lust om nu ook maar eens een Bank te stich ten, maar wel. omdat daaraan behoefte was. Bestuur en kassier hebben de Bank, door energie en door een open oog opgevoerd, wat niet anders dan tot versterking van het vertrouwen in de Boerenleenbanken kan strekken. Spr, wekt op, aan het beginsel van Raif- feisen getrouw te blijven, te zijn en te blij ven een „Boerenleenbank, zich niet op ander terrein te begeven, b.v. een soort mid- denstandsbank. De perspectieven van land en tuinbouw zijn hier van dien aard, dat daaraan werk genoeg verbonden is. Spr. hoopt, dat het de Bank, onder God's zegen, ook verder goed moge blijven gaan. Opening door mr. Gezelle Meerbnrg. Hierna had de eigenlijke opening plaats, door mr. O. Gezelle Meerburg, directeur van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Spr. zeide met genoegen aan de uitnoo- diging tot opening van het nieuwe gebouw gevolg te hebben gegeven, minder uit per soonlijke eerzucht, dan wel omdat uit dit verzoek bleek, de gehechtheid aan de Cen trale Bank. Gaarne is spr. dan ook de tolk. die de goede wenschen van de Centrale Bank aan de Boerenleenbank van Rijnsburg, over brengt. Van de meening, dat de Centrale Bank alles is en de Boerenleenbanken daarente gen niemendal, is men reeds lang teruggeko men. Dat op het platteland groote kracht sluimert en deze slechts gewekt behoeft te worden, is thans voldoende bekend, en de Centrale Bank treedt dan ook slechts regu- leerend op. Bij hel succes van de Boerenleenbanken, die in den beginne, èn in Duitscbland èn in ons land zooveel tegenwerking ondervon den, behoeft spr. niet stil te staan: door da den zijn geloof en vertrouwen gesterkt, en gewekt. Veel bloemen zijn bij de opening van dit gebouw geschonken. Spr. zou de veroeniging zelve bij een bioem willen vergelijken, een bloem des veids, die tegen alle theorie tot vollen wasdom is gekomen. Vervolgens stond spr. stil bij het verleden van Rijnsburg, memoreerde hoe reeds in 1915 een lezing over Raiffeisenbanken werd gehouden, toen echter nog zonder gevolg, tot in 1922 de oprichting volgde. Deze dag zal een dag van voldoening zijn voor het bestuur en voor den raad van toe zicht, maar bovenal voor den kassier, wiens werk boven allen lof verheven is. Spr. wekt op, om op den ingeslagen weg voort te gaan, en daardoor een sieraad <e blijven onder de Boerenleenbanken, en daarbij te werken, niet in de eerste plaats voor eigen gewin, maar voor de door ande ren toevertrouwde belangen. Met de woorden „Wees en blijf een Zegen", verklaarde spr. de Bank voor ge opend. Dankwoord van den directenr. De heer T. Kralt sprak een slotwoord. In de eerate plaats dankte spr. den heer Gezelle Meerburg, dat deze met zijn mede directeur jhr. Hooft Graafland, niettegen staande hun drukken werkkring, naar Rijns burg wilden komen. Spr. wilde niet verge len. hoe men vooral kort na de oprichting, vaak de juridische adviezen van den heer Gezelle Meerburg noodig had, die steeds gaarne werden verstrekt, en waarbij niet de houding werd aangenomen als van eeu meerdere tot zijn mindere. Aan die adviezen meent spr. mede den bloei van de Bank le moeten danken. Ook den Burgemeester dankt spr. voor diens woorden, waarbij hem was opgeval len. dat deze zich zoo geheel in de lotge vallen van de Bank had ingeleefd. Spr. zegt toe, al9 hel mocht gaan om de belangen van Rijnsburg te behartigen, de Burgemees ter op de medewerking van de Bank steeds staat zal kunnen maken. Den heer Knijpers, die op de ringvergade- ringen 9teed9 den indruk wekt, zijn werk serieus te verrichten, dankt spr. voor de gesproken woorden. Spr. hoopt dat de banken elkander steeds meer zullen schragen, ook als moeilijke tijden mochten aanbreken en dat men dan de heer Kuijpers steeds op zijn post zal mo gen vinden. Een woord van dank richtte spr. tot archi tect Kraan. Goede wijn behoeft geen krans, ieder kaD zich van het werk overtuigen. In enkele jaren is dit. onder spr. voor zitterschap reeds het vierde gebouw, dat aan den heer Kraan wordt toevertrouwd, waaruit meer dank spreekt, dan uit alle woorden. Den aannemers P. Kort en C. v. d Wie! bracht spr. de tevredenheid van bestuur en raad van toezicht over; er is geen enkele aanmerking te maken, alles is schittérend in orde In een toespraak tot medebestuurders en raad van toezicht, wijst spr. er op, dat dit voor hen een niet te vergeten dag is en een dankbare dag, omdat bestuur en kassier, na negen jaar nog in functie en in bloei tegenwoordig kan zijn. Vervolgens richtte spr. zich tot zijn 86- jarigen vader, den 81-jarigen C. van Delft en tot den heer P. Kort. wiens hart wei van dankbaarheid zal overloopen, dat zij dezen dag nog mogen beleven. In het bijzonder dankte spr. nog den kassier, voor wien, naar spr. meende het veihuizen een groot bezwaar zou opleveren, doch die niettemin zijn volle medewerking verleende en geen enkel bezwaar ormerde. Spr. hoopte in hem te vinden, niet alleen een goeden buur, maar ook een goeden vriend. 9 Andere sprekers. Hierna werden namens de Bank verver- 6chingen uitgereikt, waarna de tongen eerst recht los kwamen en de sluizen der wel sprekendheid werden geopend. De kassier, <le heer Kromhout, dankte voor de welwillende woorden tot hem ge richt. Wethouder Schoneveld bracht de geluk wenschen over van de Coöp. Spaarbank. Reeds 15 jaar geleden wilde deze Bank tot de Raiffeis9übank toetreden, en is daar toe nog steeds bereid, om zoodoende teza men tot Rjjnsburg's welvaren mede te wer- RECLAME. Ruwe Hutd p 1 90I Ruwe Handen *1 FilvL 3699 ken. Deze woorden werden met applaus begroet. Namens „Flora" sprak de heer A. H. de Mooij. namens die vereeniging eeu staande klok aanbiedend. Namens de Zuid-Holl. Assurantie Mij* ,.De Nederlanden", sprak de heer Boel-» laard, onder aanbieding van een schets. De heer C. Kralt. vader van den direc- teur. dankte voor de ontvangen uitnoodi- ging, aanbiedend een plant in goede aarde, symboliseerend den groei van de Bank. Vervolgens spraken nog de heeren Kraan v. d. Gugten aannemer en de heer P. Kort Sr., en waarna met een slotwoord van den heer T. Kralt de plechtigheid werd beëindigd. o SASSENHEIM. Aangereden. Gisteravond kwam woonachtig in de Kaag. nabij de Beekbrug per rijwiel uit een zijweg rijden. Door de flinke snelheid moest hij een groofen bocht maken met het ge volg dat hij aangereden werd door een auto. bestuurd door den heer M. uit Lisse. De chauffeur nam de man, die oogen- schijnlijk geen letsel bekomen had in zijn auto en bracht hem naar een geneeskundige, alwaar enkele verwondingen werden ge constateerd o WASSENAAR. De Winterlezingen. Dezer dagen heeft de heer H. A. M. van Hoffer in het kasteel „Oud-Wassenaar" voor het comité tot het organiseeren van winterlezingen voor het park „De Kieviet" een lezing gehouden over ..Het ethische ele ment in de bedrijfsleiding". Brandje. In den afgeloopen nacht werd brand ont dekt op den zolder van hol perceel Lange- slraat 6. bewoond door den bakker van der K. Het vuur werd door de brandweer aan getast met twee slangen op de waterleiding en was in korten tijd gebluscht. De 9ohade bleef beperkt lot een houten betimmering. Vonken uit de schoorsteen zijn vermoedelijk de oorzaak. ZOETERWOUDE. Jubileum zangver. „Zingt den Heer". In de Ned. Herv. Kerk alhier vierde gis teravond dc gemengde zangvereeniging| „Zingt den Heer" haar twaalfjarig bestaan. Nadat gezamenlijk Gez. 195 was gezon gen ging ds. Eijücman voor in gebed. Daarna werd do openingsrede uitgesproken door den voorzitter, den heer Wilsum. Hij liet daarin uitkomen de zeer goede geest die in de ver eeniging heerschte en de groote vorderingen die dc aanvankelijk kleine vereeniging reed9 had gemaakt, doordat zij nog dit jaar op verschillende concoursen prijzen had be haald en daardoor van de 4de naar de 3de afd. waren overgegaan. Een en ander was vooral te danken, zeide hij, aan de goede leiding, die in handen was van hun be kwamen directeur, den heer Smit uit Lei den, wien hij daarvoor bijzonder dank bracht. Nadat gezongen was het Bondslied werden eenige verrassingen rondgediend. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den oud-voorzitter, den heer Wissel, en dor den heer v. d. Zeeu-w uit Leiden namens de Kringafdeelingen, waarna eenige voor drachten volgden. In de pauze werden door den heer Smit eenige nummers op het kerkorgel gegeven. Verder was de orgelbegeleiding in handen van mej. Tilburg van hier. Door eenige ingezetenen, die deze vereeni ging blijkbaar een goed hart toedragen, was gezorgd dat onder de leden een kleine ver rassing kon plaats hebben door eenige nut tige voorwerpen onder hen te verloten. Te ruim één uur 's nachts wend de gezel lige feestavond gesloten met het zingen van den Avondzang. Feestavond van de plnimveevereeniging „Ik leer nog". Gisteravond had de aangekondigde feest avond van de Pluimveevereeniging in café „Ik leer nog" plaats. Bij de opening der vergadering memoreerde de voorzitter wafc het bestuur had genoopt deze feestelijke bij eenkomst te houden. Was het. zoo zeide hij, het eerste jaar zeer goed gegaan met een pluimveetentoonstelling, het afgeloopen jaar kon daarover niet geroemd worden. Der halve had men besloten dit jaar geen pluim veetentoonstelling te houden, doch daarvoor in de plaats te stellen dezen gezelligen avond voor de leden. Het bestuur had zich zeer beijverd dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen en daarvoor dan ook uitge- noodigd de tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel" Hij sprak zijn bijzondere tevreden heid uit over de zeer groote opkomst van leden met hun dames en liet eenigszins schertsend uitkomen, dat deze opkomst nog al iets verschilde met die op de gewone lede n ve rgad er i n gen Hierna werd vertoond een kluchtspel in dTie bedrijven „Na scheiden komt verblij den", na de pauze gevolgd door ..De slimme Schaapherder", komische voordracht in vijf bedrijven. ..De Samenzweerders" en nog eenige voordrachten. Uit hel luid applaus en den gezelligen geest die er in de zaal. die tjokvol was. heerschfe, kon het bestuur der vereeniging overtuigd zijn, dat hef oen goed geslaagde bijeenkomst is geweest Na afloop was noc gelecentm^ tot dan sen. De pianist was de heer T. Uljee uit Hazerswoude. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7