CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. Nu moest ik toch werkelijk -even glim lachen bij het lezen van vele brieven, waarin nu al weer zwerd gevraagd: Tante, wan neer komen er nu weer prijsraadsels? Ik hoop in December er weer te geven, maar niet zooals andere jaren vóór Sint Nicolaas, maar ditmaal wat later om een bijzondere reden, velen weten wel al, waarom. Ik zal het dan wel nader vertellen. Koosje N ie boer als ik verleden week je brief had ontvangen en als er goede ladder- raadsels in stonden dan zou ik je heusch wel vermeld hebben. Je moet daar mij* geen verwijt van maken, ik kan er niets aan doen, al vind ik het heel jammer voor je. Piet Oostendorp, je bent rajj welkom en je mag mij Tante noemen. Je behoeft niet telkens: uitkomst te schrijven, alleen het nummer van het raadsel en dan het ant woord. Celia en Dirk Kret, het raadsel van oog appel heeft er al ingestaan. Johan en Hendrik Mulder, het is hier volstrekt niet dikwijls mooi weer, dagelijks wat regen of hagel en dan daarbij een erg gure wind. Neeltje Vogelaar, je brief met de prijs raadsel kwam veel te laat pas Donderdags. De brief moet Maandags vóór 9 uur op het bureau L. D. zijn, want 's-morgens moet het pakket aan mij verzonden en als je den brief naar Den Haag stuurt moet ik dien hier op zijn laatst Dinsdags hebben, want Woensdags moet ik alle correspondentie al naar Leiden zenden. Gerrit van Rheenen, wel zeker, ken ik je Ansje en Mar iet je en ook je Moeder schreef er dikwijls een vriendelijk woordje bij om mij beterschap te wenschen. Wel zeker, altijd maar moed houden, dat heb ik al ontelbare malen ook tot mij zelf ge zegd. Ook wou je overbuur op de zieken zaal mij ook eens schrijven, dat vind ik heel aardig hoor, of is het maar een grapje ven hem? Als je moeder en zusjes je komen bezoeken, dan vooral mijne hartelijke groe ten doen, wil je. Gerard en Dor us de Geus, wat aardig dat jullie dat groote watervliegtuig hebt gezien ik zou het ook graag hebben gezien. Ja Dorus ik ben als kind natuurlijk ook wel eens ondeugend geweest, welk kind is dat niet wel eens en dan zei Sint Nicolaas wel dat ik mrin best moest doen, maar mij' geheel vergeten deed de goede bisschop toch ge lukkig niet. O Gerard ik ken dat knikker spel wel en ik vind het heel aardig. Jannie Verboon, nu dat verzoekje dat je mij schreef, was niet zoo heel groot en daar wil ik wel ja op zeggen, ga je gang maar. Ja zeker is de zomer prettiger voor mij, dan kan ik meer in de lucht komen, ni\ is het telkens den heelen dag in huis blijven om regen of hagel of al te gure wind en als men nog voorzichtig moet zijn en niet flink kan doorstappen om zich warm te loopen dan is het gauw te koud. Marietje en Francien den Hoed schrijf altijd maar wat je wilt en natuurlijk schrijft ieder kind mij wel eens iels, waar ik niet in de courant op moet antwoorden, dus bij voorbeeld tegen Sint Nicolaas mag iedereen mij geheimen toevertrouwen, het is bij mij veilig bewaard, als ik maar weet of het ge heimen zijn. Och het is hier ook zóó dik wijls slecht weer, telkens verheug ik mij om uit te gaan en dan regent of hagelt het weer. Annie Zaalberg ja zeker de prijsraadsels zijn altijd extra werk voor mij, veel meer brieven, veel meer na te kijken, maar ik doe jullie graag plezier, dat weet je wel. Tinus en Jan van der Born bewaar die nieuwe raadsels nog maar wat, ik zal er wel om vragen. De tijd van Sint Nicolaas begint al mooi te naderen. Annie van der Logt zóó blij met je prijs? Ben je met Matje samen het boek gaan ha len, dat schreef Matje mij, dat is wel gezel lig. je bent toen ook samen haar prijs gaan halen. Annie Boolsma een nieuweling die m»j welkom^ is. Hoe oud ben je? Ah Krassenburg nog weer een nieuwe ling,, die ook gerust mag meedoen. Suze van Polanen natuurlijk moet je moed houden en altijd blijven hopen dat je cen3 gelukkig zal loten. Henk Boom kijk maar wat ik in het be gin der correspondentie heb geschreven over prijsraadsels in de maand December. Philip v d. Haar was je de vorige week jarig en heb jo daardoor de prijsraadsels vergeten? Zooveel cadeaux gehad? dat is heerlijk voor je. Jacob van Hees zeker een kort briefje of een enkel woordje is ook voldoende vooral als jo oog weer pijn doet, dan ga^t hel schrijven niet zoo prettig. Wim Kruit ben je zelf je prijs gaan ha len? het is zeker een heel mooi boek, dat weet ik wel. Helena van Appel je mag gerust een raad selnichtje van mij worden, dat is best hoor. Hoe oud ben je? Willy do Neys heb je de namen geteld? 92 brieven, een massa vindt je niet? Maar I ik vind het toch prettig, al heb ik dan extra werk, als er veel liefhebberij is bij de prijs raadsels. Wat ben je gezellig allerlei aan het naaien. Jeanne en Bram Eykman ik begrijp heel best dat jullie hopen eens spoedig een prijs te winnen. Het cenige wat ik kan doen is: te zeggen dat ik hoop dat jo wensch ver vuld zaJ worden. Clara Blijlen, ja stuur dan voorlaan je brief maar apart, daar heb je gelijk in. Martha Schimmel, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Was het een prettige dag? En nu heb je de poffertjespartij "nog in het vooruitzicht, niet waar? nu smult maar met de vriendinnen aan het eigen baksel. Frans Schouten, och wat een grappig ventje had je nu toch voor mij geteekend, ik zou er van schrikken als ik hem in levende lijve tegenkwam. Karet West, jij schrijft dal Jannie ziek is, maar zij zelf vertelt er niets over dus jij hebt zeker veel eerder geschreven. Was dat zoo'n fijn spelletje dat Nachtwacht, dat ge beurt zeker in donker, als ik mij goed herinner van vroeger. f-Ioe doen jullie dat? Jo v. Egmond, zoo slim was ik gelukkig wel om te begrijpen dat die halsband en riem voor Tommy moeten dienen en niet voor jou. Ik ben nog in lang niet jarig, pas den lOen van le lentemaand. Leny Ooslveen, jij geniet maar van kleine ■neefjes en nichtjes, nu dat kan ik o zoo goed begrijpen, ik houd ook dol veel van kleine kindertjes, ze kunnen toch zoo grap pig zijn en dat eerste gepraat is zoo heerlijk, hoo onverstaanbaar het ook soms is'. Lydia en Koos Slootweg, zoo is kleine Wijntje m Katwijk gelogeerd, vinden jullie dat niet stil nu het kleine ding weg is. Wat treurig van je oom is het de rechterhand? en hoe kwam het? Anje de Gelder, al9 het maar droog is en geen te scherpen wind, dan moet ik wel uit, want het is versterkend om in de lucht le komen. Heb je al allerlei bedacht voor Sint Nicolaas? als je het mij schrijft, zal ik heusch niels verklappen hoor. Bewaar je raadsels enz. nog maar even. Jo de Wekker, als je dit leest is het kleine broerlje al jarig geweest, dus dan heeft hij het fietsje al gekregen, was hij er heel erg blij mee, hij wou er zeker dadelijk op gaan rijden, en ging dat goed? Ja je hebt gelijk dat zijn dure maanden met al die verjaardagen en Sint Nicolaas, maar het zijn gezellige lijden als men al die feest dagen vroolijk kan vieren. Leni Prins en Clazientje Spaargaren, jul lie doet da t heel gezellig zoo 's Zondags om beurlen bij elkaar elen en bij elkaar gaan schrijven. Zijn jullie i^eni's prijs ook samen gaan halen? Ik hoop voor jullie dat die uit voering goed zal slagen en het stukje in den 3inaak zal vallen. Veel plezier dien avond. Marietje Laterveer, mijn portret heeft al meermalen in de kindercourant gestaan, toen deed jij nog niet mee. Verleden jaar in September ook nog en 5 jaar geleden toen ik 5 jaar de raadseltante was, maar daar zorgde ik niet voor, dat kan niet. Dirk Binnefcaimp, ik wil je graag een plezier doen, maar wat je mij nu vroeg, dat 'kan niet. Daar zorg ik niet voor, welke ver halen en versjes in de courant komen, daar weet ik niets van, dat doet iemand anders. Leer je op school geen Sint Nicolaas versjes? Annie Boekestein, heeft dat lcelijke drankje goed geholpen? Ben je weer naar school? Wat scheelde er aan? Jannie en Frans de Water, is Jannie zelf met Vader of Moeder den prijs gaan halen? Iemand uit je klasse 9chreef, dat je ziek was, maar jij zelf niet, dus toen was je, hoop ik, weer beter. Frieda Siadek, wat heb jij grappige droo- men, gelukkig zijn droomen bedrog, want dat zou niets prettig zijn als iemand denkt een mooi bock te krijgen en het is dan ge heel kapot. Natuurlijk miste ik je wel Houdt je zoo dol veel van comediespelen? Nu ik ook hoor; vroeger heb ik het o zóóveel ge daan, bij huiselijke feestjes en heel veel op liefdadigheidsvoorstellingen. Abram Crama, ik vind heel aardig van je, dat je mij zoo uitvoerig hebt geschreven en ik begrijp er alles van hoor, want ver leden jaar heb ik 7 maanden in het zie kenhuis gelegen en ik heb ook iels aan mijn been gehad, zoodat ik maandenlang niet heb geloopen Ja ik mocht ook iederen dag be zoek hebben. Komt er dikwijls iemand naar je toe? Heb je ook broertjes en zusjes? Komen die ook wel bij je? Is dat zoo lekker om onder de hoogtezon te liggen, lekker warm. Ik vind, dat je heel goed schrijft al mag je niet overeind komen. Beterschap hoor Adrie Bouw, weer een groot vel vol, neen hoor ik vind dat niet naar, je mag het ge rust doen. Wat heb je aardig met M. en N, op je kamertje gespeeld. Jullie hadden er een heele geschiedenis bij bedacht en hebt die heel grappig met elkaar gespeeld. Ik moest erg lachen, dat Andries er treurmuziek bij wou spelen, maar dat deed hij toch zeker maar niet. Nu allen weer hartelijk gegroet, Mej A. KOOPMAuNS VAN BOEKBREN, Den Haag, Van BeuningensLraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Dirkje Parlevliet, Dirk Duricux, Gerrit van Rheenen, Neeltje Vogelaar (2 brieven, ook nog die met de prijsraadsels), Gerard de Geus, Dorus de Geus, Willy Rutgcirs, Jannie Verboon, Chris Burg, Marietje den Hoed, Francien den Hoed, Annie Boeke stein, Adrie Bouw, Dirk Binnenkamp, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jeanne Eykman, Bram Eykman. Ru van Dijk, Bas van Dijk, Leny Oostveen, Lena Schilp, Wil lie Schilp, Marietje Laterveer, Helena van Appel, Wim Kruit, Lida Collee, Frans Schouten, Frieda Siadek, Jo van Egmond, Johan Ou «versloot, Petronella Ouwersloot, G'lara Ouwersloot, Dirkje Hopman, Clazien- tje Spaargaren, Leni Prins, Willy de Neys, Henk Boom, Philip van de Haar. Koosje Nieboer, Piet Oostendorp, Jacob vaD Hees, Karei West, Jo de Wekker, Jacobus Lau rier, Jacoba Betgen, Suze van Polanen, Alie Krassenburg. Annie Bootsma, Marie van Veen, Leo van Veen, Annie van der Logt, Matje Vogelaar, Cor Vogelaar, Jan van der Born, Martinus van der Born, Annie Zaalberg Nicolaas Dirk Kret, Celia Kret. Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Anje do Gelder, Frans Piena, Rika Piena. Adri Bavelaar, Koos Slootweg. Lydia Slootweg, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Bert van Reenen, Gerharda Eggink, Christiaan Eg- gink, Jannie de Water, Frans de Water, Clara Bliileven. Martha Schimmel. Nog prijsraadsels der vorige week ont vangen van: Hans Stiasny. Ingezonden door Willy de Neys. Mevrouw de Bruin komt huilend thuis. „Afschuwelijk", vertelde zij aan haar man, ,,ik kom zoo net van de waarzegsier en die heell mij voorspeld, dat ik nog dit jaar weduwe zal worden". Mijnheer de Bruin grijpt hoed en stok ca snelt Tiaar de deur. „Waarheen ga je?" vroeg zijn vrouw. „Naar een advocaat", zei hij, „ik laat mij onmiddellijk scheiden". a

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16