HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS, alg. synodale comm. der ned. herv. kerk. LAND- EN TUINBOUW. Wie zijn haar goed wil verzorgen PIXAVON noordwitk. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 21 NOVEMBER. SASSENHEIM. Ohr. Oreref. Gem.: Nam. haMacht, de. Bij- leveM van Haartern. ZEVENHOVEN. Garef. Kerk Nam. 7 uur, de iheer C. Couprie. NED. HERV. KERS. Beroepen te Vierhuizen-Veldkamp. D. J. Politiek, te Kolhorn-, te Soest ds. F. Kijften- belt te Feijenoord. Bedankt voor Hall door ds. A. Oskamp te den Hoorn. GEREF. KERK. Bedankt voor Hijken door cand. Hart kamp te Zutphen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Gouda, M. Holman, te Erabbendijke. H. De heeren van Dijk en Tammens worden uitgenoodigd de afschriften van uitspraken enz. en de ingekomen staten van kosten te beoordeelen. Het Classicaal Bestuur van Amsterdam heeft inlichtingen verstrekt over de appro batie van het beroep van eenen predikant in eene gemeente, welke niet heeft voldaan aan het reglement voor de predikantstrak tementen. De Alg. Synodale Commissie is van oordeel, dat aan den betrokken kerke- raad moet worden opgedragen, zoodanige maatregelen te treffen, dat het nog ver schuldigde bedrag ten spoedigste aan den raad van beheer worde uitbetaald. Ingekomen is een cassatie-verzoek van den kerkeraad te Blankenham betreffende het opnemen van een bepaling in een pacht- contract. Dit verzoek zal in een volgende zitting worden behandeld. Niet ontvankelijk wordt verklaard een verzoek van een lidmaat te Elahuizen, door wien de termijnen niet zijn in acht genomen. Een hooger beroep van lidmaten en le den der gemeente Wommels-Hydaard, van een besluit van het Classicaal Bestuur van Frankere, goedgekeurd door het provinciaal kerkbestuur van Friesland, zal bij de Al- gemeene Synode van 1931 worden overge bracht. Prof. Aalders heeft het concept opgesteld voor den collecte-brief ten behoeve van het fonds voor noodlijdende kerken en perso nen. Een verzoek om cassatie van een besluit in hooger beroep van het Classicaal Bestuur van Dordrecht, inzake geweigerde doopbe- diening te Numansdorp, moet niel-ontvan- kelijk worden verklaard. Aan eenige stemgerechtigden te Hattem zal worden bericht, dat zij zich, door zich met betrekking tot hun bezwaar over het raadplegen van de kiezerslijst, te richten tot het Classicaal Bestuur, hebben gewend tot hel juiste adres. Benoemd worden de zeven leden voor de commissie voor het groote stadsproblcem. Aangewezen worden hiervoor de h.h. C. J. van Paassen; D. Eilerts de Haan; dr. M. .1. A. de Vrijer; prof. dr. J. R. Slolemaker de Bruine; prof. dr. W. J. Aalders; M. van Grieken en L. F. Carrière. Na behandeling van eenige andere in gekomen stukken wijdt de Synodale Com missie haar aandacht aan een verzoek om voorlichting van het provinciaal kerkbe stuur van Gelderland, betreffende de be voegdheid van niet door eenen kerkeraad aangestelde godsdienstonderwijzers, om bijbellezingen en z.g. oefeningen te hou den. Dit verzoek zal begeleid door het ad vies der commissie, bij de Alg. Synode worden overgebracht, met verwijzing naar het thans geldende reglement. De kerkeraad van Alblasserdam heeft een brief ingezonden over de vervulling van vacature-diensten in den kring Sliedrecht. Aan den kerkeraad zal worden bericht, dat eene commissie is benoemd, om deze zaak nader te onderzoeken en daarover rapport uitbrengen Tot leden dier commissie zijn aangewezen de h.h. prof. Aalders, V. Paas sen en Tammens. Ten slotte worden eenige besprekingen gehouden met den archivaris dr. L. Lason- der. De president dankt hem voor zijne be reidheid om de Synode te vertegenwoordi gen op het herdenkingsfeest te Siegen en behandelt vervolgens den brief, door de Algemeene Synode aan dr Lasonder ge zonden, met betrekking tol het leenen van stukken uit kerkelijke archieven (lfand. 1930, bl. 310) RECLAME. wascht het geregeld met Vloeibaar in origineele flesschen, droog (poedervorm) in keurige pakjeS. Prijsperflesch 0 90 ct.. per pakje 20 ct. 3577 TEGEN HET MAAL- EN MENGGEBOD. Het Hoofdbestuur van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht in verband met het ontwerp tarwewet (maai en menggebod). Adressant is van meening, dat dit ontwerp niet voldoet aan het tijdelijk karakter, dat steun aan den landbouw moet dragen. De uitvoering van een maal- en menggebod zal niet mogelijk zijn zonder zeer ingrijpende maatregelen van de over heid. die den particulieren handel in tarwe, tarwemeel en tarwebloem zeer ernstig zul len belemmeren. Een n ander zal slechts mogelijk zijn wanneer de graanhandel ge heel onder Staatscontrole wordt gebracht. Om verschillende redenen doet het hoofd bestuur een ernstig beroep op de Tweede Kamer om dit wetsontwerp niet aan te nemen. HET NEDERLANDSCHE RUNDVEE-STAMBOEK. Buitengewone algemeene vergadering. De vereeniging Het Nederlandsehe Rund vee--Stamboek heeft gisteren te Utrecht een buitengewone algemeeno vergadering gehou den, ter bespreking va/n de eisc/hen voor overschrijving van dieren van het Friesche Rundvee-Stamboek (F.R.S.) in het Neder- landsohe Rundvee-Stamboek (N.R.S.). De heer H. W. Ku'hn te Naandcn, voor zitter der vereeniging, heeft allereerst de thans voorgestelde eischen voor overschrij ving van het F.R.S. in het N.R.S. aan een korte bespreking onderworpen. Het bestuur heeft ingevolge den wensch der vorige ver gadering deze buitengewone bijeenkomst be legd ten einde gelegenheid te geven deze eischen nog eens ie bespreken. De beslissing blijft evenwel bij de bestuurs\rergadeTing. De nieuwe eischen zijn* 1. Beide ouders moeten zijn ingeschreven in het F.R.S. 2. Van el-k dier moet een verklaring, af gegeven door het F R.S.. worden overgelegd, waaruit blijkt dat het dier vrij is van tuber culose. Heeft iemand een F.R.S.-dner gekocht en komt op het Friesche certificaat geen ge zondheidsverklaring voor. dan kan ook vol staan worden met een verklaring van zijn eigen veearts, dat het dier vrij is van tuber culose. 3. Stieren, a. De moeder van den stier moet in een periode van ten hoogste 330 dagen ten minste hebben gegeven: als 2- jarige 3300 K.G. melk met 3.30 pCt. vet, als 3-jafige 3900 K G, melk met 3.30 pCt. vet, als 4-jarige 4500 K.G. melk met 3.30 pCt./vet, als 5-jarige of ouder 5000 K.G. melk met 4.30 pCt. vet. b. A'lle stieren moeten in de Lange Stallen te Leeuwarden door een inspecteur van het N.R.S. worden goedgekeurd. De voorzitter deelde verder mede. dat tevens nog uit bil 1 ijkheidsoverwegingen een bepaling zal worden toegevoegd, beoogende om van de dieren, die nog niet zijn inge schreven in het F.R.S., de gebruikelijke f.2.50 mutatiegeld te heffen. Uit de besprekingen bleek, dat over het algemeen de vergadering zich met de voor gestelde eischen van overschrijving wel kon vereenigen. Tal van leden gaven echter den wensch te kennen, de bepalingen nog eenigszins meer soepel te maken. Men wilde in den eisch 3 b de zinsnede van het woord „goedgekeurd" schrappen, waardoor de onderscheiding lussohen klasse b en h zou komen te vervallen. Enkele leden wilden zelfs nog verder gaan en vrijwel de geheele keuring overlaten aan het inzicht van den betrokken inspecteur. Deze zei de evenwel voor zichzelf geen vrij mandaat te am- bieeren. De voorzitter Sloot daarop .onder dankbe tuiging voor de aangename discussies, de algemeene vergadering. In de vervolgens gehouden 'bestuursverga dering zijn de voorgestelde, voren vermelde oversc'hrijvingseischen definitief vastgesteld, waarbij de bepaling onder 3b na het woord goedgekeurd, overeenkomstig den wensch der algemeene vergadering, werd geschrapt. Aan de eischen werd nog een nieuwe bepa ling toegevoegd, luidende als volgt: „Voor jonge kalveren, beneden de zes maanden uit tuJbercu'lose-vrijc stallen afkomstig, be hoeft geen gezondheidsverklaring te worden overgelegd." GEMEENTEZAKEN. EEN RUMOERIGE EN BELANGRIJKE ZITTING. Interpellatie van den heer Kiau Zware beschuldiging inzake plichtsverzuim van het College van B. en W. Gebrek aan activiteit? Ook andere raadsleden geven uiting aan hun ontevredenheid Wijziging straatnamen Voorstellen inzake aan bestedingen Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1929 Geldleening. Do Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare zitting bijeen onder voorzitter schap van burgemeester v. d. Mortel. Deze wijdde allereerst treffende woorden aan de nagedachtenis van dr. van Nes, die jaren lang de gemeente als raadslid trouw gediend heeft. In de vorige vergadering kon hij we gens afwezigheid dit niet doen. Vervolgens werden eenige mededeelingen etc. voor ken nisgeving aangenomen. Onmiddelijk hierna kwam aan de ord? een interpellatie van den heer Krau inzake het beleid van het Dag. Bestuur der ge meente en het werkeloosheidsvraagstuk. Hoewel deze interpellatie voor velen nog onverwacht geschiedde, had zij toch tal rijke belangstellenden op de publieke tri bune vereenigd. De heer Krau wees op de belangrijke werkloosheid in de gemeente, die zich bin nenkort nog sterk uitbreiden zal. Spr. vraagt zich af. of zulks wel noodig geweest was, indien B. en W. anders gehandeld hadden. 57. De agent dacht, die houdt mij voor het lapje, En hij verloor nu zijn geduld. Ga maar mee, zei hij. praatjesmaker, Geef jij een ander maar de schuld. Ik ga niet mee, ik zoek den jongen, Ik heb al te lang gewacht. Toen werd de koopman met vereende krachten, Naar het politiebureau gebracht. 58. Bong. Daar lag dc dunne op den dikke, Precies op veldwachter's pet. Het is maar gelukkig, zei de dikke. Dat ik hem niet heb afgezet. De veldwachter had zich vastgegrepen, Aan den rand van den kleinen vliet. Jij bent niet erg zwaar, hijgde de dikke Maar houden kan ik jou toch niet. Waarom zijn niet door hen tijdig de noodige voorzieningen getroffen en hebben zij niet meer spoed betracht met het uitbreidings plan der gemeente: daarmee is z. i. te lang getreuzeld. Het vorige college kon niet op activiteit bogen, het tegenwoordige kan het nog veel minder. Indien men iéts gevoeld zou hebben voor de sociale en hygiënische toestanden, dan zou het nu anders gesteld zijn. Er wachten nog verschillende'belang rijke zaken op afdoening het uitbreidings plan staat o. a. reeds 6 jaren op het pro gramma en er gebeurt niets. Noorwijk i? tegenwoordig als een schip zonder stuur man Spr. vraagt zich af, of dit zoo zal voortduren en of ook in den vervolge alle belangrijke vraagstukken onafgewerkt zullen blijven liggen. De heer Braun vindt, dal het voor B. en W. uiterst moeilijk is op deze acte van be schuldiging onmiddellijk te antwoorden Hij wil daarom den Raad verzoeken. B. en W. in de gelegenheid te stellen, m de volgende vergadering hierop te antwoorden. De heer Meyer zegt, dat 't werkloosheids vraagstuk ook zijn aandacht getrokken heeft. Wanneer hebben B. en W. voor het eerst werk gemaakt van het uitbreidings plan in den Noord zijderpolder. De heer v. d. Niet is over verschillende toestanden in de bouwwereld ontevreden (o.a over het ver- 1 eenen der bouwvergunningen) en vindt dat hier met twee maten wordt gemeten. Ook hij verzoekt opheldering. De burgemeester zegt, dat men het Dag. Bestuur der gemeente geen verwijlen ma ken mag over de werkeloosheid. Er zijn ver schillende belangrijke factoren, die belem merend op een voorspoedigen gang van za ken inwerken, waarvan hij voorbeelden geeft. Inzake de kwestie van den Noordzijder polder antwoordt de burgemeester, dat hij, met het oog op de nog aan te brengen wijzi gingen met opzet het uitbreidingsplan nog niet in den Raad gebracht heeft. Deze op helderingen kunnen de vragers echter niet bevredigen. De heer Krau beschuldigt B. en W. van plichtsverzaking. Weth. v. d. Wiel toont dan uitvoerig aan dat wat be treft het uitbreidingsplan niet van plichts verzaking gesproken kan worden. Wat het werkloosheidsvraagstuk aangaat, doet hij mededeeling. dat een belangrijk werk voor het jaar 19301931 op handen is: het is niet de schuld van B. en W. dat hiermee nu nog niet begonnen kan worden. In ieder geval zal zulks echter begin December kunnen geschieden. De heer Krau blijft echter bij zijn mee ning, dat B. en W. niet actief handelen en dat bij hen een werkwijze heerscht, die bijna ieder raadslid de keel uithangt. Ook de heer Mever wijst nog op nalatigheden Hij acht het opmerkelijk, dat twee dagen na de raadsvergadering van 21 Augwaarin hij aandrong op werkobjecten voor de werk- oozen, opdracht tot het maken van een uit breidingsplan is gegeven. Weth. v. d Wiel acht de beschuldiging van den heer Krau, waarin hij het College van B. en W. van plichtsverzaking beticht, zeer ernstig. De heer Krau blijft bij zijn opinie en verklaart nogmaals, dat het bij B. en W. aan alle lust tot werken ontbreek! en zou om dit le staven nog andere kwesties kunnen noemen. Weth. v. d. Wiel verzoekt den Raad zich over de beschuldiging te wil len uitspreken. De heer Lieffrink zegt, dat do heer v. d. Wiel hiermee hoog spel speelt. Ook hij meent, dal de zaken zeer langzaam worden afgehandeld, de begrooting bijv. is nog niet eens ingediend. Hij noemt nog an dere kwesties en concludeert, niet te kunnen roemen over de activiteit van B. en W. Weth. van Eeden verklaart, dat nlen verschillen kan over de methode van wer ken. doch verweert zich tegen de beschuldi ging. zooal? de heer Krau deze heeft gesteld. Beide wethouders wenschen te weten, of de Raad met deze krasse beschuldiging accoord gaat. De heer Lieffrink vraagt of een zich niet accoord verklaren met de beschuldiging inhoudt, dat men over het werk van B. en W. tevreden is. Na opgewonden discussies stelt de bur gemeester dan voor in de volgende vergade ring den interpellant en de overige sprekers punt voor punt te beantwoorden Daarna kunnen de leden van den Raad dan zien. wat hun te doen staat. Hiermee gaat men tenslotte accoord. De notulen der vorige vergadering wor den vervolgens vastgesteld. Volgt voorstel van B. en W. om den naam van Schulpweg, welke weg loopt»van den Hooge weg tot aan den Heerenweg bij de West- eindenveg te veranderen in Hoogeweg, om verwarring met den Schulpweg te voor komen. Voorts stellen B. en W. voor, de straten die worden aangelegd aan beide zijden van de Woensdagseho Watering aan te duiden rret de namen Weteringkade. Noordzijde en Zuidzijde. Wordt goedgekeurd. Punt 5: Ingekomen is éen adres van den heer J. B .V M. J. van de Mortel, burge meester der gemeente, met verzoek om ver gunning voor het leggen van een tweeden dam in den greppel langs den Gooweg voor verbinding van het gerceel Sectie M. no. 579 met den Gooweg. Tegon het leggen van voormelden dam bestaat naar de meening van B. en W. geen bezwaar. Wordt goedgekeurd. Ten behoeve van het nieuw te leggen riool van Noordwijk a. Zee naar Noord- wijk-Binnen in den nieuwen weg in den „Noordzijderpolder" moet worden aange kocht een strook grond ten Noorden van de Woensdagsche watering èn wel ongeveer 705 M2. van Sectie D Nr. 502, thans eigen dom van den heer J. Plug Jzn. en circa 716 M2. van Sectie D Nr. 124, thans eigen dom van den heer Th. G. van Went, bloemkweeker te Noordwijk. Gemelde eigenaren hebben zich bereid verklaard deze gronden aan de gemeente te verkoopen voor den prijs van f. 2.75 per M2. en verder onder eenige bedingen. Wordt na eenige bespreking goedgek. De gemeente kan het gekochte aanvaar den vrij van huur, hypotheek of beslag, terwijl de verkoopers geenerlei recht of aanspraak kunnen doen gelden op vergoe ding wegens huurafkoop of anderszins. Ingekomen is een voorstel van de heeren Jan Braun Sr.. A. Alkemade en A. C. Meijer betreffende het aanbesteden van werken en leverantiën en dit: le. voor zooveel mogelijk te gunnen aan ingezetenen der gemeente; 2e. aan te besteden in ieder geval alle uitgaven van den kapitaaldienst; 3e. bij aanbesteding steeds openbare aanbesteding, tnezij de Raad uitdrukkelijk anders besluit: 4e. bij aanbesteding van openbare wer ken steeds de bepaling op te nemen, dat 9/10 der arbeiders, welke het werk uitvoe ren. ingezetenen der gemeente moeten zijn, tenzij de Raad uitdrukkelijk anders besluit. Met het voorgestelde onder 4e. kunnen zij zich vereenigen. B. en W. kunnen zich in hoofdzaak met dit voorstel vereenigen. Na eenige discussie wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor de rekening van het gasthuis te Noordwijk-Binnen. die een nadeelig saldo aanwijst van f. 115.66 en die van het gasthuis te Noordwijk aan Zee met een batig saldo van I. 504J71/2, terwijl de gemeenschappelijke rekening in ont vangst en uitg. een bedrag van f. 2555.011/2 aangeeft, goed te keuren,, zooals zij zijn aangeboden Aldus besloten. B. en W. stellen voor over te gaan lot aanschaffing van een schrijfmachine voor hel Bureau van Openbare Werken en van een nieuwe stalen leekeningenkasl en daarvoor een bedrag beschikbaar te stellen van f. 530 (resp. f. 300 en f. 230). Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor de subsidie voor een leerling van den avondcursus aan de R.K. naai- en knipschool alhier te bepalen op f.6 per cursus; de subsidie voor den dagcursus blijft bepaald op f. 7 50. Wordt goedaekeurd, indien tenminste het aantal leerlingen hetzelfde gebleven is. B. en W. bieden den Raad ter voorloopige vaststelling n.nn de gemeenterekening over hel jaar 1929, met de daarbij behoorende rekeningen van het gas-, het waterleiding en het electriciteitsbedrijf en verdere be scheiden. Uit de gemeente-rekening blijkt dat de inkomsten van den gewonen dienst hebben bedragen f. 714.694,56 en de uitgaven van den gewonen dienst f. 628.972,13 1/2 zoodat de gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van f. 85.722.42 1/2. omtrent welks bestemming de Raad bij de begrooling voor 1931 een nader voorstel zal bereiken De inkomsten van dep kapilaaldiens! hebben bedragen f. 329.078,80, de uitgaven van den kapitaaldienst f. 616 469,31 1/2, waaruit een nadeelig saldo voortvloeit van f 287.390,51 1/2 hetwelk t.z.t. door geld leening of uit bestaande reserve zal moeten worden gedekt. De winsten van de bedrijven hebben vol gens ingediende bedrijfsrekeningen bedra gen: v h. electriciteitsbedrijf f. 17.025.051/2 voor het gasbedrijf f. 12.028.07; voor het waterleidingbedrijf f. 10.777,78. Wordt met eenige wijzigingen goedge keurd. In verband met de omstandigheid, dal de gemeente tegen 41/2 pCt. tot het sluiten van een nieuwe leening zal kunnen overgaan stellen B. en W. voor: 1. af te lossen bij de Al ij voor gemeen te- crediet te Amsterdam per 1 December a.s. het schuldrestant ad. f 172.500van de leer/ing oorspronkelijk groot f. 192.500. rentende 61/4 pCt., per 31 December a.s. het schuldrestant ad. f. 87.920.van de ieemng oorspronkelijk groot f. 115.920. rentende 5 pCt.: 2. te aanvaarden het aanbod van de Le vensverzekeringmaatschappij ..Utrecht" om de rente van de bij haar gesloten leening ad 5 1/2 pCt. thans nog groot f. 69.490. te verlagen tot 41/2 pCt.; 3. met de Pensioenfondsen voor koloniale landsdienaren en locale ambtenaren le 's Gravenhage aan te gaan een geldleening, groot f. 219.420.a pari tegen een rente van 41/2 pCt. Aldus besloten. Vervolgens wordt de wijziging begrootings- dien^t 1930 goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van den heer N. van Duvn, alhier om wijziging van de voor den Nic. Barnhoornweg vastgestekie rooilijn, in dien zin, dat door hem kan wor den gebouwd in den lijn van het perceel van den heer Van Rooijen, Nic. Barnhoomweg No. 18. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaan bij B. en W. bezwaren, aangezien de straat, bij inwilliging van het verzoek, een breedte zou verkrijgen van nog minder dan zes M. Wordt goedgekeurd. De wijziging der begrootingsdienst 1930 z.h.st. aangenomen. De wijziging Bouwverordening wordt z.h.st. aangenomen. Volgt regeling vergoeding voor overwerk van ambtenaren. Overeenkomstig het advies van .B en W. wordt besloten met het oog op de a.s. volkstelling een crediet te ver- leenen van plm. f.500.en uit dit crediet te betalen de kosten voor het noodige materiaal, eventueele administratieve hulp, vergoeding aan tellers en aan gemeente ambtenaren voor het door hen te verrichten overwerk. Eveneens wordt aangenomen een voorioopige regeling tot het achterafkomen met een voorstel aan den Raad tot bet toekennen van gratificaties voor eventueel ander overwerk, zulks in afwachting op het te ontwerpen ambtenaren-reglement. Drukken handelingen v. d. Raad. De voorzitter deelt mede. dat thans een brief is ingekomen, waarin de lieer Buyze, zgn inschrijving voor het drukken v. d. hardelingen v. d. Raad intrekt. B. en W. stellen dan thans voor het druk ken van de handelingen v. d. Raad voor één jaar te gunnen aan de N.V. A. Dorsmans' Boekhandel. Aldus besloten De heer Meijer stelt nog voor. voor al het aan de gemeente te leveren drukwerk prüsopgave te vragen en om den heer Buvze anderszins tegemoet te komen. Dit voorstel wordt in handen gesteld van B. en W. om advies De punten 13, 20 en 21. z.h.st. aan genomen. 22. (Nruw bijgevoegd). Voorstel tot hef be schikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van eenige machine's ten dnn^te van de administrate van het Gem. Electr. Brdrrf. Zhst. besloten. Rondvraag. De heer van der Niet vraagt waarom de heer Warmenhoven bouwt, hoewel B. en W geen vergunning hehhen vc-rWnd Weth. van der Wiel antwoordt, dat de heer Warmenhoven niet bouwt, maar nog slechts vergunning heeft verkregen voor het maken van sleuven voor de fundeering. De voorzitter zegt in bes7otön vergadering hierover nog eenige mededeelingen te doen. Voorts vraagt de heer van der Niet hoe het slaat met de werkeloosheid. Spr. dringt aan bespoediging van de werkzaamheden voor de aan te leggen straten en de nieuwe rioleering. met het oog op de toenemende werkeloosheid, en vraagt tev°ns di°gerten aan hpt werk te doen steH°n. die het langst als werkeloos staan ingeschreven. De voorzitter zegt. dat uiterlijk 1 Decem ber me4 de werkzaamheden zal worden be gonnen en uitsluitend werkeloozen zullen worden aangesteld. Hierna gaat de raad in geheime vergade ring over. 2-5

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10