j„K.W. Bijenkorf" j - 45 Cent 5 PAUL KRUGERSTR. 28 LISSE. [bruine boonen; Katwijk's Warenhuis KATWIJKERS UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD w. van beelen cz. de KATWIJK AAN ZEE 1 EEN HEES Co. RADIO is het u bekend Warenhuis, Kawijk aan Zee AALSMEER. Verlaging broodprijs. De bakkers alhier hebben den broodprijs met 2 ct. verlaagd; de coöperatie „De Een dracht" heeft ook besloten het tarwe- en wittebrood met 2 ct. per 16 ons te verlagen, terwijl zij tevens het brood, verkocht in de plaatselijke winkelweek, van 24 November tot 6 December, voor den halven prrjs zal leveren. Bekroning. Op de te Londen gehouden Show werd de fa. Wed. P. Eveleens en Zonen alhier, voor haar inzending cyclamen de Zilveren Flora-medaille toegekend. o HAARLEMMERMEER. In beslag genomen. Nabg Vijfhuizen in Haarlemmermeer werd door de politie een rjjwiel in beslag ge nomen, dat van een enkele dagen geleden gepleegden rijwieldielsstal afkomstig bleek te zijn. Proces-verbaal werd opgemaakt. De bietencampagne. In den Haarlemmermeerpolder heeft de bietencampagne nu bjjna haar beslag ge kregen. Bij de meeste verbouwers hebben de schippers reeds de laatste vracht geladen en als het weder een beetje meeloopt, is het te verwachten dat in de laatste week van deze maand het rooien en vervoeren der bieten geheel ten einde zal loopen. De aanvoer aan de suikerfabriek te Half weg is geregeld nog zoo groot, dat de campagne aldaar nog wel een paar weken in vollen gang zal blijven. Oliedielital? Een expediteur had te Hoofddorp 's avonds een bus met olie, ter waarde van onge/eer f. 30 aan den kant van den weg neergezet met de bedoeling het vrachtje 's morgen» verder te transporteeren. Toen hij gister morgen dit karweitje wilde verrichten, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat de bus verdwenen was. Na eenigen tijd tever geefs gezocht te hebben, vond hij het maar 't beste de politie er mee in kennis te stellen. De nieuwe ijsbaan te Hoofddorp. Het bestuur van de IJsclub „Hoofddorp" is er in geslaagd de beschikking te krijgen over een groot op den hoek van de» Kruis weg en de Genievaart gelegen terrein, dat voor den a.s. winter als ijsbaan zal worden ingericht. De vele liefhebbers van sóhaatsenrgden in Haarlemmermeer zullen het streven van het IJsclub-bestuur ongetwijfeld van harte toejuichen. Ongelnk in het bietenland. Te Vijfbuizen had een zoon van den ar beider M. in het land bjj het bietenrooien het ongeluk in zjjn hand te hakken, waardoor van een der vingers een gedeelte geheel werrl afgesnedden. Geneeskundige huln werd ingeroepen. o HILLEGOM. Afgewezen subsidie-aanvraag. De Chr. Gymnastiekvereniging „Jahn" heeft aan den raad om subsidie gevraagd. De vereeniging beslaat nog sinds kort, de meegedeelde cijfers zijn hoog of onnauw keurig en de levensvatbaarheid moet nog bewezen worden. Op deze gronden en om dat de gemeente een gemeentelijk gymna stieklokaal met eigen gymnastiek-onder- richt wil slichten, stellen B, en W. voor het verzoek van „Jahn" af te wijzen Het R.K St. Joseph Schoolbestuur heeft gelden gevraagd voor een gymnastieklokaal voor zijn beide scholen. Hierop stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te weigeren. Zij beroepen zich op hun eigen plan. één centraal gymnastieklokaal aan do Kerkstraat, dat reeds in een vergevor derd stadium is. Brug in de Pastoorslaan. De brug in de Pastoorslaan. die ver breed wordt, is smal. Zij behoort aan de N V v.h M van Waveren en Zn, die haar wil alstaan tegen f 1.en die bereid is I 1000.— te betalen aan de verbreeding van de brug. Het geheele werk kost f. -7000 waarom een crediet aan den raad wordt gevraagd van f. 6000. De maatschappij, die de Pasloorslaan van een lermac-wegdek voorziet, zal de brug verbouwen als de raad het voorstel goedkeurt. Burgerlijk Annbestnnr. De heeren G. Marinus en J. Brussée hebben ontslag gevraagd als lid van bet Burgerljjk Armbestuur. De eerste is voor zitter, de tweede penningmeester van dit college. Gat in de Hoofdstraat. Gisteren is er in de Hoofdstraat een gat gevallen. Eerst waren er enkele steenen verzakt en later, toen de gemeentewerk lieden er aan het werk waren, was het een kuil van 3 meter diepte. Bnrgerlijke Stand. Geboren: G. M. van GennipHulkenberg D. M. van» BourgondienOehrlein Z, G. M. Jonkheer—Adriaanse, D. P. C. van Driestvan Dijk, D. C. M. de Graaf Cbaudron, Z. G. van Beelen—Wijsman Z. M. B. Jansen—van Tiggelen, d. G. Huismanvan Alphen, D. Ondertrouwd: F. Veldhuyzen van Zanten en G. C. van Reenen. De collecte in de Zendingsweek heeft hier f.403.26'/2 opgebracht Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 78 nar, de volgende gevonden voorwerpen: twee mesjes, belastingmerk in etui, handwarmer, monteurstang, blauwe ceintuur, sleutel, muts en leesboek. ADTEBTEEBT IN HET Het blad voor Katwijk en Ometreken. Geeft Uw Jidvertentien en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. KATWITK. Schepen aan den grond. Bij de Kalkzandsteenfabriek. waar de Rijn zich in tweeën splitst zijn twee groote schepen, metende 200 en 300 ton. aan den grond vastgeraakt. Daar dit al eens meer voorgevallen is, zou het niet ondienstig zijn, die plaats te laten uitbaggeren Er 9taat slechts 1.60 M. water, terwijl de diepte 2 M. zijn moet! Burgerlijke Stand GeborenCornelia, z. v. C. van Beelen en C. van Duijn. Cornells, z. v. R. Har te velt en L. van Rijn. Cornells Krijn, z. v. H. Meijvogel en J. Groen. Leuntje Lubberdina, d. v. L. Klaassen en L. van van Rijn. Antonia Arnolda Elisabeth, d. v. G. Meijvogel en D. van Klaveren. Jacob, z. v. J. Kuijt en D. Kloos. Overleden: Dirk Warmenhoven 81 j., echtgenoot van M. van der Linden. Le venloos aangegeven kind van H Haasnoot en M. Haasnoot. Ondertrouwd: D. Guijt en L. van der Plas. C. van Duijn en P. van Rijn. J. Oudshoorn en J. Bloot. GetrouwdA, de Vreugd en K. Hoek. per 5 pond 3326 a KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De vraag voor bloemkool was de laatste dagen groot. Ook voor export wordt flink gekocht tegen zeer goede prijzen Thans gaat het aanmerkelijk minderen en de vol gende week zal het cijfer van 20.000 per veiling niet gehandhaafd kunnen blijven. Gelukkig bleef men tot heden geheel voor' vorst gevrijwaard. Bij de minder goede uit komsten in het algemeen zou de schade hiervan nog zwaarder vallen dan gewoon lijk. Voor winterproducten blijft nog wei nig vraag. Er is weinig handel. In de bloembollenbedrijven heerscht thans drukte Voor de naderende wintermaanden wil men klaar zijn. Werkeloosheid heerscht hier gelukkig niet. Moge het zoo blijven! De collecten in de Geref. Kerk heb ben gedurende de maand October opge bracht: Voor het bouwfonds f. 70.58; voor de theologische faculteit der V. U. tevens extra collecte 50-jarig jubileum f. 76.74; voor verschillende Chr. doeleinden f. 74; voor de zending f. 62.55. o KATWITK-AAN-ZEE. Ernstig ongeval. Gisteravond zijn door het uitschieten van een bout de mast en giek van een aan het Prins Hendriklaan motorschip omgevallen. Dirk Nggh, wonende aan den Sluisweg werd hierdoor aan het hoofd ernstig getroffen. Dr. E. constateerde verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding. Stand der werkloosheid. Bij het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 61 werkzoekenden, zijnde: 1 scheepmaker, 1 ijzerwerker; 19 grondwerkers, 8 metselaars, 3 opperlieden, 5 schilders, 1 straatmaker, 3 timmerlieden, 17 losse arbeiders, i ia- brieksarbeider, 1 tuinman, 1 huishoudster. Geplaatst werden 1 grondwerker, 1 schil der, 3 losse arbeiders en 1 leerling in het textielbedrijf. FEESTAVOND VAN DE CHR. BOUWVAKARBEIDERS. Velschillende toespraken. De Gemeentezaal was feestelijk versierd met guirlandes, op de tafels prijkten vazen met chrysanten. De heer W. Gouw luisterde dezen avond op door pianomuziek. Om halfacht opende de voorzitter, de heer P. Guijt inet gebed, het laten zingen van Ps. 146 1 en voorlezen van Ps. 146 de bijeenkomst. Daarna sprak hij het ope ningswoord. Wanneer ik thans een inleidingswoord moet uitspreken, is het voor mij zeer moei lijk om de juiste woorden te vinden, welke passen bij deze vergadering. Ik wil even wel het groote doel niet uit het oog ver liezen, n.l. de versterking der organisatie in haar geheel. Verschillende vragen rijzen soms, welke in het bestuur een punt van bespreking uitmaken. Daarom moet voor de vergaderingen algemeene belangstelling bestaan, de sociale kwestie wordt niet op gelost door stil thuis te blijven zitten. Ik kan niet nalaten om de vrouwen op ,e wekken, het verantwoordelijkheidsgevoel bij haar mannen wakker te houden. Wij zijn Christelijk georganiseerd, omdat het be ginsel dat van ons eischt. Wij hebben een verantwoordelijke taak tegenover het Chr. gezinsleven, tegenover Kerk en Maat schappij. Daarom zijn wij dankbaar dat onze afdeeling vandaag 13 jaar bestaat. Het ging al dien tijd niet steeds op rozen. Na een tijd van frisch leven kwam er weer eens een periode van inzinking. Onder voorzitterschap vaD Kees van Duivenbods werd onze afdeeling 13 Nov. 1917 met 13 leden opgericht; een week later sloot de plaatselijke timmerlieden vereen, zich bij ons aan, zoodat wij enkele weken later reeds 60 leden hadden Het ledental wem steeds grooter, in 1919 zelfs 181. Na 1921 rs dat sterk verminderd, zelfs zóó erg, dat in Nov. 1928 er slechts 13 leden over waren. Sedert dien tijd zijn we weer vooruitgegaan en nu zijn er weer 150 leden. De afdeeling is blijven bestaan, hulde aan die mannen, die, toeD bijna allen weg gingen, vast hielden. Vergeten wij dezen avond Jan Ippel niet, die van 1918 tot 1929 voorzitter was, hij heeft een zwaren tijd meegemaakt, doch hij is met Gods hulp op zijn post ge bleven eD wij zijn dankbaar, dat God ons mannen schonk, die. wanneer het storm liep, bleven staan. Het verheugt ons, dat het Centraal-bestuurslid de beer Moll uit Utrecht, aanwezig is, evenzoo het Bonds- raadslid. de heer Van der Niet uit Noord- wijk. Van harte heet ik welkom de heeren v. d. Heijden en Vink van den Chr. Be sturenbond. die alle zustervereenigingen omvat. Bijeengekomen om met elkander feest te vieren, wenschen wij dit te doen in afhankelijkheid van God en onder in wacht ing van Zijn zegen Spr. zei, dat er bericht van verhindering was gekomen van ds. KalkmaD om dezen avond bij te wonen, evenzoo een schrijven van de Bouwpatroonsvereeniging. Secretaris Vink van den Chr. Besturen bond dankte voor de uitnoodiging voor dezen avond. Wij feliciteeren u, voorzitter Guijt met het 13-jarig bestaan van de af deeling, wij hopen dat God u veel wijsheid moge geven in het belang van de organi satie en vaD de O. NV Wij waarde.eren uw werk met de jeugd. Voor de jeugd wordt tegenwoordig veel gedaan. Ik wek u op allen de Chr. Vakbeweging te helpen opbouwen. Het verheugt mij, dat hier zoo veel vrouwen tegenwoordig zijn. Ik hoop vrouwen, dat gij leert verstaan meer te gaan voelen voor de vakvereeniging Het is de plicht, de roeping van den man. dat hii zich er voor geeft. De heer Van der Niet sprak ook een op wekkend woord en bracht nog dank aan den vorigen voorzitter, den heer Ippel. De heer Moll uit Utrecht feliciteerde allen van harte met dezen heuglijken avond. Ook hij bracht dank aan de menschen. die in den tijd van inzinking hebben volge houden. Het Chr. beginsel moet in de or ganisatie richtsnoer zijn. Godsdienst en geloof mag men niet verzwijgen. We be lijden. dat aan Gods zegen alles gelegen is. Spr.ging vervolgens den toestand van den arbeider na in vroegeren tijd. De heer Ippel was daarna aan het wooro. Hij schetste het leven van de afdeeling in de afgeloopen jaren en welk werk er tot stand gekomen is. Hij memoreerde in het kort de totstandkoming van de vereeni ging ..De Verpleging" door den Chr. Be sturenbond. De leiding van den verderen avond be rustte iD handen van deD voorzitter der Regelingsconrmissie, den heer P. v. d. Bijl. Het lid van de afdeeling, de heer P. G. Langmuur gaf eenige fraaie muziekstukken op zijn saxophoon, begeleid op de piano door den heer Gouw. De avond werd ver der doorgebracht met het voordragen van eenige ernstige en luimige gedichten, sa menspraken, enz. Genoemd mogen worden het werk van de heeren KI. v. d. Bent; H. Guijt, P. Guijt. P. Blokker en van Duyvenbode. Een vijftal leden voerden het aardige stukje: ,,De slimme Schaapherder" op. Onder de bedrijven door zorgden eeni ge dames voor de tractaties. Een ieder was zeer voldaan over het gulle onthaal. De voorzitter Guijt bedankte ten slotte allen, die meegeholpen hadden om dezon avond zoo goed te doen slagen, waarna de heer Moll een slotwoord sprak. Mej. C. C. uit de 3de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zij op de Voorstraat is mishandeld ge worden door J. v. E. uit de 2de W. Taat- straat. Een strafrechterlijke vervolging zal tegen hem worden ingesteld. brengt U kunst, ontspan ning en genot in uw woning Compleet in groote Salon- kast met antenne f. 200.- Betaalbaar met f. 10.per maand. Vraagt nog lieden Catalogus No. 3 bij: 2170 W. A. GOUW, Voorstr. 64-66, Katwijk a. Zee Dat onze sorteering in Kruidenierswaren, Wijnen en Gedistilleerd, Luxe en Huis houdelijke artikelen, Galanteriën enz. zoo uitgebreid is. 3304 Profiteert van onze aanbiedingen: Trappen vanaf f. 1.65 Droog rekjes vanaf 85 ct. Emmers vanaf 75 ct. VooiL looprekken met en /.onder tel- raam. Dienbladen. Strijktafels ens. ens. ZOO JUIST ONTVANGEN Een piachtzending Dames- en Kinder- tasschen. zoowel in het goedkoope als in het duurdere. Beleefd aanbev PH. DS BRU1JN, v.h. P. BLOOT LISSE. Raadsagendu. De Raad dezer gemeente komt Maandag 17 November 1930, des namiddags te half acht bijeen, ter behandeling van de vol gende punten: 1. Verkoop industrie-terrein Grachtweg en bouwgrond Hyacinlhenstraat. 2. Verhuur grond langs den Smalleweg voor voetbal terrein. 3. Straatnamen. 4. Beharding Achterwegen. 5. Loonen en wedden Gemeente-perso neel. 6. Diverse aanvragen om subsidiën. 7. Intrekking van de verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de Gemeentefondsbelasling. 8. Verslag Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den Keuringskring ,,Lisse". 9 Voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening over het dienstjaar 1929. 10. Aanbieding van de begrooting der gemeente en die barer bedrijven voor hel dienstjaar 1931. 11. Comptabiliteit. 12. Ingekomen stukken en mededeelingen Reclames hondenbelasting 1930. Rijwiel-diefstal. Ten nadeele van den heer B. werd een rjjwie. gestolen. De politie heeft den dader kunnen vatten en het rjjwiel aan den eige naar ter hand gesteld. Burgerlijke Stand. Geboren. Martinus Gerrit, zoon van J. Horsman en van K. van Bosfelen Bar bara Gijsbertha, dochter van W N. Reeu- wijk en M. G. Turnhout. Ondertrouwd: C. de Vreede en R. L v. 1 waarden Overleden Cornelia van Roon. wed. van J C. v Riek. oud 71 jaren Geessien Papen wed van C. van Pijpen, oud 89 i De raadsvergadering van Dingdag is door omstandigheden vervroegd en zaï'.Maan dagavond om half acht gehouden worden. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan J. KUIPERS, Wilhelminastraat 31, aihier. NOORDW1ÏK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Dinsdag 18 November 'snam. 2 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Vaststelling en wijziging straatnamen. 5. Vergunning voor het leggen van een dam aan den Gooweg. 6. Aankoop van twee strooken grond in den Noordzjjderpolder. 7. Voorstel van 3 raadsleden inzake aanbe steding van gemeentewerken en leverantiën. S. Rekening Gast- en Weeshuis over 1929. 9. Voorstel tot aanschaif ng van een schrijfmachine en teekeningenkast voor liet bureau Openbare Werken. 10. Wijziging sulsidi.rege'ing naaiscl oo'. 11. Aanvragen ex Art. 72 L.O. Wet. 12. Aanbieding gemeenierekening 1929. 13. Conversie geldleningen. 14. Wijziging van den begrootingsdienst 1930 15. Wijziging rooilijn Nic. Barnhoornw-g. 16. Wijziging Bouwverordening. 17. Regeling vergoeding voor overwerk van ambtenaren. 18. Drukken handelingen van den raad. 19. Wijziging verordening invordering op centen Personeele Belasting. 20. Verordening tot heffing van bijdragen ingev. Bssmett. Ziektewet. 21. Reclames Rioolbelasting. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 92 personen t.w. 15 visschers, 9 losse arbeiders. 9 land arbeiders. 9 opperlieden. 22 timmerlieden, 7 metselaars. 4 stucadoors, 7 schilders, 1 boekdrukker. 1 straatnnker. 1 jonge werk ster en 7 jongens beneden 18 jaar. NOORDWITK-BINNEN. Door den chauffeur v. 0. wonendde te 'sHage is met een vrachtauto een lan taarnpaal s'aande op den hoek Wilkstraal Vt o-straat s uk gereden De aanger chte schade wordt door verzekering gedekt. De zendingscollecle in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft ruim f. 120 opgebracht. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Lijk aangespoeld. Ongeveer 6 K.M. ten Noorden van onze gemeente is aangespoeld het in verregaande staat van ontbinding verkeerend lijk van een man. Om het middel van het lijk bevondt zich een ongeveer 2 Meter lang stuk touw, ver moedelijk scheepstros en een gedeelte van een blauw-grijs gestreepte overall, gemerkt „Allgood overall" For better garments" voor zien van een monogram „F. B. G." Boven dien was nog aanwezig een riem met wit metalen gesp. waarop de volgende letters voorkomen: N.S.-Pat July 20 1920 Sterling- I.M.C.O. In de bovenkaak bevond zich een kunst gebit met 10 tanden, welke op een gouden ring waren gemonteerd. De Commissaris van Politie verzoekt in lichtingen. De zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk al'hier heeft ruim f. 370 opgebracht. De Zendingscollecle in de Herv. Kerk alhier gehouden heeft opgebracht ruim f. 370. De eerstvolgende spreekbeurt voor de Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" alhier, zal worden vervuld door prof. dr. A. H. den Har- tog van Amsterdam. o NOORDWJTKERHOUT. 40-jarig Kloosterjubileum. In „De Voorzienigheid" alhier, heerschte gisteren groote feestvreugde, ter eere van zuster Cvpriana, die haar 40-jarig klooster jubileum herdacht. Na de gebruikelijke Ker kelijke plechtigheden in de kapel en de St. Victor-kerk werden de kinderen onthaald. Vele ogders van ^phoolgaande kinderen kwamen gelukwenschen en cadeaux aanbie den. Ruim 31 jaren was de zuster belast met het bewaarschool-onderwijs in „De Voorzienigheid" alhier. Raadhuisbezichtiging. Gisteravond werd reeds druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot bezichtiging van het nieuwe Raadhuis. De opbrengsten komen ten goede aan liefdadige doeleinden. o OEGSTGEEST. Verg. Chr. Nat. Geheelonthouders. In de groote zaal van „Irene" is een open bare vergadering gehouden van de Afdeeling Oegstgeest der Chr. Nat. Geheelonthouders- vereeniging. De muziekvereeniging N. Z. H. T. M. die welwillende medewerking verleende zette onder leiding van den directeur den heer Reinier van t Hoff den avond in met het spelen van een opgewekte marsch waarna de voorzitter, de heer S. Bijl de aanwezigen verzocht te zingen Psalm 139 1. Ü9. T. J. Jansen Schoonhoven sprak daarna een kort welkomstwoord in het bij zonder tot de muziekvereeniging, mej. Schuts en ds. Kiehl, die allen medewerkten aan den avond. Nadat de muziek een tweetal nummers had uitgevoerd, trad ds. P. L. Kiehl uit Ilazeiswoude op met als onderwerp: „Lief hebberij of noodzaak", een propagandarede voor de drankbestrijding, welke veel bijval oogsite. Na de pauze werden wij vergast op den voortref fel ijken zang van mejuffr. Schuts. Een prachtig bloemstuk en daveren! applaus waren hun welverdiende beloonmg. Een dankbaar applaus verwierf de heer J. Kalsbeek, Hoofd eener Chr School te Leiden met zijn declamatie van een Over- beluwsche Novelle, evenals een voordracht door den heer H. J. Trommel. Nogmaals liet de muziek zich hooren en tenslotte dankte de voorzitter allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, inzonderheid de Secretaris, de heer J. Brinkman voor zijn werkzaam aan deel. Na een opwekking tot aansluiting werd gezongen Gezang 180 1 en sloot de voor zitter den avond met dankgebed. Radio distributie? Door een ter plaatse wonende installateur werd ons dezer dagen inzage gegeven van een schrijven van B. en W. waaruit-bleek dat dit college aan 4 Radiohandelaren in deze gemeente, die destijds een afzondeiiijk verzoek deden, tnnns in overweging geven te komen tot gezamenlijke oprichting van en Naanilooze Vennootschap of een Rechts persoonlijkheid bezittende vereeniging aan wien men dan eventueel een concessie tot Radiodistributie kan worden verleend. Men waarschuwe zijn kinderen! Terwijl twee dochtertjes van den heer N. in het Julianapark huiswaarts liepen werden zij aangesproken door een persoon, die naar een straat vroeg. Plotseling greep hij een dezer kinderen aan en wilde haar meenemen. Door het luid gillen der kinderen liet hij haar los en koos per rjjwiel het hazenpad. Door de politie wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Aan den Rijnsburgerweg werd een gaslantaarn door een vrachtauto aangereden waardoor het gas er uit stroomde. De chauf feur is doorgereden. Een onderzoek wordt ingesteld. De voerzam Z. reed aan den Almondeweg met een geladen wagen hout en moest een woonwagen passeeren, die op den weg stond. Door het schrikken van paard geraakte de wagen in den berm en zakte weg. De lading moest worden afgeladen. De voerman Z. die den woonwagenbewoner er op wees dat hij niet aan den kant van den weg behoorde te staan, kon nog een pak slaag toe krijgen, waarom hg de hulp van de politie inriep. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6