en amice weet je VIRGINIA wat 'n groot voor deel van Chief Whip is door den geweldigen om.' zet ben je er ze' ker van, dat ze steeds absoluut versch zijn en dus puik van smaak l ARDATH De beste voor Uw gezondheid LONDON AGENDA. KERK- EN SCHQ0LN1EUWS. KUNST EN LETTEREN. BINNENLAND. DE MOEILIJKHEDEN IN HET BEDRIJFSLEVEN. RECLAME. 3228 o -A chief whip Zondag. Jeruël. Groenesteeg: Samenkomsten 10 uur v.ra. en 772 nam. Leger des Heils, Hooigracht 30: Samen komsten 8 en 10 uur v.m. en 7l/a uur nam. Leidsche Schouwburg; Tooneeluitv. „Nut en Vermaak': „Do schaduw van het ver leden". 8.15 uur. StadsevangelisatieMorschweg. Samen komst 8 nur nam. Stadsevangelisatie, Prin enstraat: Kinder samenkomst 4 uur nam. SladszaalFilmvoorstelling „Moederweel de" 8 uur nam. Volksgebouw: Cabaretvoorstelling. 8 uur. Maandag. Prediker: Ds. W. Bieshaar ('s-Gravenhage) voor den Geref. Bond, 8 uur nam. StadsevangelisatieMorschweg. Samen komst 8 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling „Moederweel de" 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondogdienst der apotheken wordt van Maandag 10 lot en met Zondag 16 Nov. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tele foon 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Jager, Janssens, Kors en Veld- huyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Oegstgeestsche apotheek, de Kempe- naerstraat 9, tel. 274 is dag en nacht geopend. RECLAME. Deze week draait in Casino één Hoofd film. waarvan 6 acten voor- en 6 acten na de pauze.' „Het loerende gevaar", met in de hoofdrol George Larkm, is een film rijk aan sensatie, die door de tallooze span nende momenten zeker iederen bioscoop bezoeker zal boeien. Donald Britt, geruïneerd door 't faillisse ment van de Bank, verkoopt zijn lichaam aan een professor, die meent in de men- scbeljjke hersenen de stof te hebben ge- vonder tegen een ernstige ziekte. De pro fessor wil nu den jongeman dooden om 't leven van vele andere menschen te red den Met zijn vrienden en hand'angers stelt hij daD ook al 't mogelhke in 't werk om hem te volgen en gevangen te nemen. Maar dank zij z-'n lenigheid en spierkracht weet Donald aan aRe gevaren te onfsmppen. Wij zullen u deze avonturen niet vertellen, maar raden aan u te gaan overtuigen, van al hetgeen Donald met zijn enorme kracht vermag Het overige gedeelte van den avond wordt gevnld met een dolle klucht en interessant Ca-nieuws. Het Citv theater biedt deze week een afwisselend programma, dat zeer zeker in de smaak der toeschouwers is gevallen. Vooral het trio Timm bracht onder het publiek een goede stemming De eerste hoofdfilm is „Het Levende Lijk". Een komi- s. he comédie. waarbij de lachspieren van begin tol hel einde in werking zijn. Dit is de geschiedenis van een auteur, die speciaal looneelslukken schrijft, doch deze niet ver- koopen kan. Maar wanneer hij dan ver trokken is, verneemt hij van een vriend, dat zijn stukken eihdelijk bewonderd worden. Het schip waar hij zich op bevindt, wordt oor een storm overvallen en als een noten- dopje heen en weer geslingerd, waardoor hij van het dek valt, en in do golven verdwijnt. Wanneer dan in zijn geboorteland verno men wordt, dat hij verdronken is. treurt een ieder Men wil voor hem pen standbeeld op richten. Tnlusschen is hij na veel avonturen weer thuisgekomen, doch zijn vrouw weet hem over te halen om zich voor zijn broer uil te geven. Wanneer het standbeeld ech ter wordt onthuld, arriveert ook zijn broer, waardoor het bedrog bijna wordt ontdekt. Zijn vrouw weet echter de situatie te redden. Na de pauze gaat „De Lichten Uit". een sensatiefilm, waarin een bankberooving zich afspeelt Voor liefhebbers een film om van te genieten! Trianen-theater Harry Liedlke is wel een der meest populaire, Duitschc filmartisten en de talrijken, die gisteravond zijn spel in „De blauwe Jantjes van de Marine" hebben gezien zullen zeer. zeker in hun sympathie voor hem gesterkt zijn. Het scenario van deze film is gebouwd on liefde op het eerste gezicht: waarbij de telegrafische verloving van den Duitschen kapitein der marine. Norjard, met de hem volkomen onbekende dochter van een rijken Kaliaan wiens leven hij redde het uitgangspunt is voor cenige komische voorvallen Ten einde zich vrij 1p maken van den praatzieken Italiaan vertelt de kapitein hem dat de „Niobe", de lomedo-boot waarover hij het hevel voert den volgenden dag naar Ragusa ver trekt In den omtrek hiervan liet het buiten huis waai ziin verloofde teeen wil en dnr.k woont, waardoor h'" haar beslikt moet op zoeken Doch ook de dochter voelt niets voor een verloving met een onbekenden man en laat haar kamenier in haar plaats den gast ontvangen Ten eindp de vesting te verkennen, versehiint de kapitein als matroos vermomd in eezpl^hap van den in zijn uniform gestoken oppasser. Dan volgt een serie komische gebeurtenissen, de een al grappiger dan de ander, met natuurlijk een gunstig slot. Hieraan gaat de sensatie-film ,,De Jantjes in China'' met Richard Dix als hoofdrol- vertolker vooraf. De heer G. P. van Ruiten alhier is ge slaagd voor het machinisten-examen di ploma A. Ten nadeele van den heer A. J. C. V. is een rijwiel ontvreemd, dat hij in de Har- testeeg onbeheerd had achtergelaten. De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering, de verordening, rege lende het toezicht op in Leiden vertoevende Vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inlichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur ver plicht is daarvan kennis te geven aan ge noemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst, Zonneveldslraat al hier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid vervalt Ovengenoemde verplichting njet. Verzuim is strafbaar gesteld. .Deze bepaling geldt niet alleen voor dienst personeel, doch ook voor logé's enz. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad. waarin de Eén-Kwarliërljesbond tegen a.s Dinsdag en Woensdag een ver knoping van boeken, handwerken enz. aan kondigt. De Pantomimedub „VQDO" geeft a.s. Woensdag in ..Concordia" een uitvoering. Opgevoerd zal worden ..De geneesheer legen wil en dank" van Molière. Bii den stalhouder Dieben is een witte ram geschut, welke gisteren op de markt is achtergebleven. In ons bericht van gisteren betreffen de de vechtpartij op den Lage Riindiik, schreven wij, dat de vechtersbazen en -ba zinnen door de politie naar het bureau werden gebracht. Dit was onjuist; zij be gaven zich geheel vrijwillig naar het bureau om aangifte te doen. Vanwege het gemeentebestuur van Velzen is het maken van een rioleering en het maken van een aardebaan enz. in het villapark „Velzerbeek" gegund aan L. P. v d. Geer en A. Th Stuifzand alhier, als derde inschrijvers voot de som van f. 30222. Deze week publiceerden wij een foto van het verbreed- Gangetje. Het winkel pand der N.V. Boekhandel Patria is wel een van de perceelen, die het meest van deze verbetering hebben geprofiteerd. In het breede, forsche front, zoowel aan de zijde van do'Breestraat als in het Gangetje herkent men ternauwernood het smal te piipenlaatje van voorheen, waar gedurende een groot deel van den dag het licht moest branden. Thans kan het licht onge hinderd binnenvallen in den ruimen winkel, waar de boeken op overzichtelijke wijze categorisch gerangschikt in lange rijen m de kasten staan De aannemersfirma Van der Velden en De Jong die in samenwer king met Gemeentewerken een zoo fraai home voor „Patria" schiep, heeft alle eer van haar werk. Hedenmiddag heeft de IJmuider Visch- handel in het perceel Noordeinde 51 een keurigen winkel geopend. Tafelzuren, visch in verschen, gerookten, gestoomden en ge- conserveerden toestand, alle mogelijke in grediënten voor een formidabele „hors d'oeuvre varié", alles ligt smakelijk uitge stald op dp granieten étalage en toonbank bladen op de koopers te wachten. Een bij zonderheid is nog dat de exploitant zich belast met de levering van fraai gegar neerde vischschotels voor partijen, enz. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 16 NOVEMBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf,ds. Bonga Eglise Wallonne: matin dix heures et demie, P. J. Molenaar, pasteur h La Haye. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mak kink. Kinderkerk (Rem. Kerk, Middelweg): Nam. halféén, dr. Boersema. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, dr. Boersema. Gerei. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, ds. Van den Brink; nam. halfzes (dank stond gewas), de heer A. van Kampen. Vrije Katlh. Kerk (Vreewijkstraat 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en n.m. halfzeven, ds. Van Beusekom. Geref. Kerk. Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm. halftien, ds. Johs. Stehouwer (dankuur ge was), nam. halfzeven, ds. J. de Bruin Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. J. G. L. Brouwer. Ned. Herv Kerk (Oudsh.weg): Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (iHooftstraal): Voorm. half tien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftslr.): Voorin. 10 en nam .6 uur, ds. H. W. H. van Andel. Ohr. Geref. Kerk (v. Reedeslr.): Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. P. Zwier Geref. Kerk (Raadhuisstr.): Voorm. 10 uur. de heer II. Kamper; nam. 6 uur. ds. J. H A. Bosch. Geref. Kerk (De Ru iters It.): Voorm. 10 «lur, ds. J. H. A. Bosch; nam 6 uur de heer H. Kamper. HAZERSWOUDE. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Kra-bbe. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. LEIDERDORP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Hart wiggen van Leiden; nam. halfzeven, ds. Glas van Boskoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LISSE. Ned. Prot. Bond: Voorm. kwart over tien, ds. D. Drijver van Haarlem. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur. dr. Ruys. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. A. Zwiep van Zeist. Geref. Gem.: Voorm 10 en nam. 4 uur, ds. Minder man. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Van Wijngaarden. Geref Kerk Voorm. 10 uur, ds. Speelman van Nieuwveen; nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Mis pelblom Beijer. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Groe- neveld van Ter Aar. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest Geref. Kerk- Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. NOORD WTfKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur i,Bed. H. A), ds. Rutgers van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur, (Dankz. H. A.), ds. Pras van Katwijk aan Zee. RUNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds De \Vaard; nam 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Concordia): Voorm. halftien, ds Broekstra nam. 6 uur, ds. De Waard. Chr Geref .Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. J. L. de Vries van Bussum. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. II. P. Fort.gens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: geen opgave ontvangen. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. half zeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur. ds. Van Wijhe van Nieuwveen. ZEVENHOVEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven (Dankstond gewas), ds. Wal vaart. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref Gem.: Voorm. kwart voor tien, mcj. ds. Gilnther. o NED. HERV KERK. Beroepen: Te Lage Zwaluwe, H. v*. d. Loos Jr. te Baarland; te Zegveld. E. de Looze, cand. te Waddinxveen; te Hall (bij Eerbeek) A. Oskamp, te Den Hoorn (op Texel); te Ierseke, J. Jellema, te St Pan- cras; te Nieuw-Beverland, J. v. Dorssen, te Schraard. .Bedankt: Voor Kampen (vac.-A. v. d. Kooy), II. A. Leenmans, te Delft. WEEKBLADEN. In „De Groene Amsterdammer" ne merken wij artikelen over het succes der democratische partij in Amerika, het maai en menggebod en den achteruitgang der Philips-aandeelen ten beurze, resp. van A. C. Josephus Jitta, Jan Schilthuys en C. A. Klaasse Een groote afbeelding van de D. O. X in Calshot genomen tijdens de plechtige her denking van den wapenstilstandsdag opent de gebruikelijke reeks foto's in den „We reldkroniek". waaronder eenige zoe^ fraaie van havikken en arenden en den wapen- slilslandsdag te Parijs. De Mémoires van Raspoelin's dochter Maria vormen wel het meest belangwek kende artikel uit de Haagsche Post Ver der bevat het blad de levensgeschiedenis van Johannes Kepler, ter gelegenheid van den 300slen geboortedag van dezen ge leerde en een interview met Francis Pouienc. „Het Leven" tenslotte geeft een geillu- slreerd artikel over een vlucht met de Do X. foto's van het Amsterdamsche to- rendrama, de val«che munters en de her opening van de St. Geertruydts bron te Bergen op Zoom. Het tempo der sociale wetgeving. Verschillende ontwerpen en maatregelen aangekondigd. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, inzake de begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid, is het stand punt van den Minister, dat ook de tegen woordige moeilijkheden in het bedrijfs leven er niet toe mogen leiden de uitbrei ding van de sociale wetgeving stop te zet ten, maar dat meer nog dan in voormalige tijden men zich nauwkeurig heeft af te vragen, welke vermoedelijk de economi sche gevolgen van iedere maatregel zullen zijn en of het bedrijfsleven op dit oogen- blik die maatregel zal kunnen dragen. Uit die overweging komt hem het hui dige tijdstip niet geschikt voor om met name een wettelijke regeling voor de ar- beidsvolwassenen in het landbouwbedrijf aanhangig te maken; ook een wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering die. als zij iets zal beteekenen. nieuwe lasten aan het bedrijf zal moeten opleggen zal niet op den voorgrond kunnen staan. Anderzijds zullen eerlang verschillende onderwerpen aan de orde worden gesteld, die de Minister ook in deze omstandighe den urgent en verantwoord 9chijnen. Het ontwerp voor een nieuwe veilig heidswet, dat den Hoogen Raad van Ar beid is gepasseerd, zal binnenkort de Sla- ten-Generaal kunnen bereiken. Een voor ontwerp voor een bedrijfsradenwet is aan den Hoogen Raad van Arbeid toegezonden en aan een wetsontwerp betreffende alge meen verbindend-verklaring van bepalin gen van collectieve arbeidscontracten de laatste hand gelegd Een voorstel tot wijzi ging van de bepalingen der sociale verze kering bevindt zich in vergevorderde staat van voorbereiding. Een voorontwerp werktijdenregeling voor kantoren wordt dezer dagen aan den Hoo gen Raad van Arbeid toegezonden en het wordt levens gepubliceerd, zoodat de be langhebbenden allen gelegenheid hebben hun ziepswiize daarover kenbaar te ma ken. Bereikt het advies den Minister tijdig, dan mag verwacht worden, dat de bepa lingen omtrent de arbeids- en rusttijden voor deze inrichtingen uiterlijk op 1 Mei a.s in werking zullen treden. Bij de technische herziening der Ziekte wet. welke in voorbereiding is. kan worden overwogen of en in hoever namens dp Ra den van Arbeid de bevoegdheid kan wor den gegpven om onder hooeere goedkeuring regelen te stellen, welkp voor bepaalde groepen van arbeiders kunnen afwijken van de algemeen geldendp wettelijke voorvhrif- ten Bij deze technische herziening zal o m. de vooruitbetaling van de premies ver schuldigd aan de Raden van Arbeid aan de ordp worden gesteld. Het ligt in de bedoeling van den Minister om zoodra het ontwerp Ziekenfondswet tot wet zal zijn verheven, de in werking- 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2