2 Sé*,» UIT DE RIJNSTREEK. UIT RE OMSTREKEN. DRESDEN—VLISSINGEN ONDER EEN TREINWAGON. Krachttoer Tan een jongmensch dat Hlmartiat wilde worden. Toen gisteren de maillrein uit Duitsch- land te Vlissingen arriveerde, kwam van onder een der wagons een jongen te voor schijn, wiens gelaal, handen en kleeren onder het roet zaten. Bij onderzoek bleek, dat hel een 18- jarig jongmensch was, afkomstig uit Win- tergrün (Tsjecho-Slowakije.) De jongen was Vrijdag 1.1. uit zijn ge boorteplaats vertrokken en trachtte naar Londen te gaan om daar een betrekking bij een filmmaatschappij te krijgen. Van Win- lergrtin was hij met een spoorkaartje naar Dresden gereisd. Daar zag hij een trein, waarop een bord: „VlissingenLonden." Omdat hij geen geld meer had, was hij Maandag onder een der wagons gekropen en half zittend, half hangend, had hij de reis naar Vlissingen gemaakt Toen hij te Vlissingen aankwam, ont dekte hij, dat de trein niet op de boot werd. gereden, zooals hij aanvankelijk had ge dacht. Geheel verkleumd en uitgehongerd, was hij toen te voorschijn gekomen. Daar hij zonder middelen van bestaan was en ook geen papieren bij zich had, zal de politie nader overwegen, wat verder met den jongen te doen. Msb. Het jongetje (dat met zjjn ouders op visite is)„Kjjk eens mammie, die vissehen zjjn net zoo groot als die Pa altjjd vangt". (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. SCHIP IN NOOD. Het Engelsche s.s. Induna heeft een S O.S.-bericht uitgezonden, meldende, dat zich aan den mond van de Weser een vis- schersrvaarluig met 7 man aan boord in nood bevindt. De reddingsboot van Bremerhafen en eenige sleepbooten zijn ter assisentie uit gevaren. Het reddingswerk is in verband met den hevigen storm zeer moeilijk. SLACHTOFFER VAN ZITN PLICHT. Een ..Oberlandjager" hield op den weg van St. Hubert naar Kempen (in Westfalen) twee verdachte jongemannen aan en vroeg hun papieren. Daarop trok een hunneT terstond een r evolver en vuurde. De kogel trof den be ambte in den mond en drong langs hel rechteroor weer naar buiten. De beide jongemannen vluchtten en verscholen zich op een landgoed. De politie en personen, die in de nabij heid woonden, slaagden er ten slotte in, de jongemannen te arresteeren. Het betreft twee personen, die zich reeds aan zware misdaden hebben schuldig ge maakt en reeds lang door de politie ge zocht worden. De politie uitte het vermoeden, dat deze twee personen ook den overval gepleegd hebben op den nachtwaker van Krefeld. die, znoats indertijd gemeld werd. in den nacht van zeven op acht November door onbe kenden werd doodgeschoten De „Oberlandjiger" werd ernstig ge wond naar het ziekenhuis vervoerd. DE RAMP VAN DE „R. IOI" Hst onderzoek Besloten. Het onderzoek naar de ramp van de ,.H 101" is gesloten en het hof is tol 3 December verdaagd. Dan zullen de resul taten van de technische proeven en de berekeningen, die thans gemaakt worden, bekend zijn. Ook zullen dan de deskundi gen worden gehoord over de mogelijke oor zaak. De jongste door de officieren, die met de „R. 101" gevlogen hebben, afgelegde verklaringen, stemmen alle daarin overeen dat hel luchtschip zwaar scheen en gas scheen te verliezen. De escadercommandant Booth, de com mandant van de „R. 100", zeide. dat de officieren van de ,.R. 101" voldaan waren over de proeven, doch hij was van meening dat deze verklaringen waren gebaseerd op het feil. dat de imperiale conferentie word gehouden en dat men daarom een ge slaagde vlucht naar Indif wenschte. DE ANTWERPSCHE KASLOOPER. Uit Antwerpen wordt gemeld: De sinds eenige dagen vermiste kaslooper die, zooals men zich zal herinneren, na dat hij een half millioen had geïnd, spoor loos verdween is thans bij aankomst van den trein uit Frankrijk op het centraal station te Antwerpen gearresteerd. Bij zijn verhoor verklaarde de man naar Frankrijk te zijn vertrokken, doch bii Kort- rijk had hij het geld uit wroeging uit den trein geworpen. ERNSTIG TRAMONGELUK TE BILBAO. Tengevolge van een defect aan de rem men is een tramwagen te Bilbao in hot sing geweest met een anderen wagen, ten gevolge waarvan twee personen gedood en drie zwaar gewond werden. Een 25-la! personen bekwamen lichte verwondingen. STUDENTENRELLETTES. Bij een demonstratie van studenten tegen de regeering, in het bijzonder tegen den president Machado, hebben te Santiago do Cuba bloedige botsingen met de politie plaats gehad Een groote menigte keerde zich legen de politie om de studenten te helpen. Eén demonstrant werd gedood en veertig werden gewond. RECLAME. Veilig door Weer en Wind! I BORSTMSTIUES 50 tl per doos alleen bij' Apothekers en Drogisten 2964 ALPHEN. GEMEENTERAAD. Grensregeling Boskoop Standpunt van B. en W. Bij missive van Gedeputeerde Stalen van Z H d.d 1/14 April 1930 werd aan B. en W. onzer gemeente ter kennisgeving toe gezonden het afschrift van een schrijven van B. en W. der gemeente Boskoop aan hun college d.d. 20 Januari t v. no. 1092 be treffende een voorstel tot uitbreiding van he< gebied dier gemeente, waarbij ook onze ge meente is betrokken. Genoemd college ver zocht aan B. en W. daarbij deze aangelegen heid in den raad aan de orde te stellen en het door toezending van notulen van het verhandelde in de desbetreffende raadsver gadering van het gevoelen van den raad le dezer zake Ie doen blijken. Teneinde te voldoen aan dit verzoek van Gedeputeerde Staten hebben B. en W. aan den raad gezonden een afdruk van boven bedoeld schrijven van het college van B en W. van Boskoop. Tevens deelen B. en W. onzer gemeente hierbij aan den raad mede tot welke beschouwingen het schrijven van B. en W. voornoemd aanleiding geeft en die zij voorstellen als uw gevoelen aan heeTen Gedeputeerde Stalen mede te deelen. indien zij de instemming van den raad blijken te hebben. Na de uitvoerige beschouwingen door B. en W. aan den raad deelen zij voorts aan den raad het volgend standpunt ten aan zien Van den afstand van een deel onzer ge meente ter uitbreiding van het grondgebied van Boskoop mede. a Hoewel men zooveel bewondering kan hebben, die aan verbazing grenst, voor de visie van het gemeentebestuur van Boskooo op de positie van die gemeente en op de maatregelen, welke zijn meent dal die posi tie meebrengt, en ook bereid zou wezen zijn lof niet te onthouden aan de wijze, waarop dat bestuur in zijn schrijven aan Gedepu teerde Staten daaraan uitdrukking geeft, ont komt men niet aan den indruk, dat die visie in sterke male fantastisch is en de feiten en omstandigheden. waarop grenswijziging moeten steunen, in kleur zijn gezet, welke niet past bij hare werkelijke beteekenis. Vooral bij een zaak als deze past het nuch tere zin te paren aan objectieve beoordee ling van feiten en omstandigheden. b. Afgezien of voor grenswijziging reden is welke vraag immer domineert moet erkend worden dat de tijdsomstandigheden thans voor die wijziging gunstig zijn. Inte gendeel: wanneer men let op den algemee- nen economischen toestand moet men ko men tot de "onclusie. dat het aspect voor Boskoop niet rooskleurig is. Zeker minder rooskleurig nog voor die gemeente, welker financieele positie ten nauwste samenhangt met de uitkomsten eener cultuur, waarbij de behoeften-factor zeer gering spreekt, dan voor de onze. waar de inkomsten van hel rr.eerendeel samenhangen met bedrijven van landbouw en veeteelt en van ondernemin gen. die veel meer in de eerste levensbehoef ten en de eeT9t noodzakelijke maatschappe lijke levensvoorwaarden hun bron van be staan vinden. c. Wil er motief kunnen zijn voor wijzi ging van historische grenzen, dan moeten in het gebied, hetwelk overgaat, toestanden en omstandigheden aanwezig zijn van betee- kenen aard, die het bestuur eener ge meente, welk uitbreiding van grensgebied wenscht. in de behoorlijke uitoefening van zijn overheidstaak, in zijn zorg voor den ge zondheidstoestand of van den regelmatigen uitbouw der gemeente belemmeren, dan wel de draagkracht van die gemeente ondermij nen door onttrekking van financieel krach- tigen of haar belasten door vestiging van financieel zwakken, zooals, wat het laatste betreft, voorkomt wanneer groote in dustrieën zich neerzetten crp het randgebied eener gemeente. Van geen van deze met de belangen der gemeente Boskoop strijdige toestanden is in het deel onzer gemeente, hetwelk Boskoop begeert, ook maar sprake en indien men op eenige omstandigheid, welke men anders zou wenschen. den vinger kan leggen, dan toch niet sprake in een male. welke eenigzins kan rechtvaardigen de verlegging van grenzen, d. Juist de aard van liet bodemgebnnk waarop het gemeentebestuur van Boskoop I feitelijk zijn motief voor grenswijziging 1 grondt, pleit daartegen. Deze bestemming van den grond, zonder meer, kan nimmer reden tot grenswijziging zijn, omdat zij de natuurlijke, aan den bodem eigene is, en om dat de land- en tuinbouw en veehouderij als zoodanig niet den minsten hinder in den weg leggen aan en vergelijkenender wijze de minste zorg eischen van de gemeente bemoeiing Alleen wanneer men willekeu rig handelt, zich losmaakt van de histori sche grenzen en expansie als doel in zich zelf beoogt, kan men meenen de omstandig heid van gelijke bodemcultuur der deelen ais motief te mogen bezigen voor samenvoeging in gemeentelijk verband. Hetgeen Boskoop? gemeentebestuur doet En erger nog; om dat men met de voor de bepaalde cultuur nu bestemde gronden, in hel voorbijgaan een nog grootere oppervlakte mee wil nemen van cultuur van anderen aard (grasland) e Toegestemd kan worden dat Boskoop in verband met deze cultuur zich bijzondere uitgaven getroost, en bijzondere verplichtin gen heeft, ook al zou men geneigd zijn Ie meenen dat pr iets af kan van de helheid van de kleur, waarmede deze in het adres geschilderd zijn. En toegestemd kan ook worden dat wanneer deze bemoeiingen van Boskoops cultuur vruchtdragend zijn, van den regen ook droppels vallen voor de Al- phensche kweekers. Droppels.Want tnen moet niet ver geten dat de regen neerdaalt op de hande laren-grootkweekers, die in het algemeen te Boskoop wonen en aan wie de kleine kwee kers hun teelt verkoopen. Wat het grond gebied onzer gemeente aangaat mankeert hel juist aan daar wonende groot-kweekers f. Voor de bewering dat Boskoop vanwége zijn uitbouw naar de zijde van Alphen o. d. Rijn expansie noodig heeft is geen feitelijke grond, daar de ervaring bewijst, dat hier, o. zoo sporadisch, wordt gebouwd, terwijl het persoonlijk contract, hetwelk de bewoners van een deel van de polders Rijneveld en Nesse onderhouden, met Boskoop op zich zelf voor die plaajs een belang en voordeel voor grenswijziging geen reden kan zijn en het verlies voor onze gemeente niet kan rechtvaardigen, naast de kapilaalwaarde van weken welke in het belang van deze omgeving zijn gelegd, van Pen iaarüjksche bate voor de gemeentekas van f. 10,00 welke nu aan rijksuitkeerïng en opcentenheffing genoten zal worden volgens de nieuwe rege ling. Op grond van vorenstaande geven B. en W. den raad beleefd in overweging aan heeren Gedeputeerde Stalen van Z.H. naar aanleiding van hun boven aangehaald schrij ven, mede te deelen. dat de raad dezer ge meente in het schrijven van het gemeente bestuur van Bn9koop d.d. 20 Januari 1930 no. 1092 aan he' college van Gedeputeerde Staten geen enkel steekhoudend motief heeft kunnen aantreffen dat pleit voor de noodza kelijkheid van d» tot standkoming eener grenswijziging tusschen de gemeenten Bos koop en onze gemeente. Nog kunnen wij mededeefen, dal uitvoe ring van het plan van de grenswijziging van Boskoop voor onze gemeente zou inhouden, dat voor zoover de gegevens juist zijn. aan Boskoop vari bnze getnéénte zou worden toe gevoegd een oppervl. van 460 H.A. of wel 170 H.A van den Néssepolder en 290 van een gedeelte van den polder Reyneveld met globaal berekend plm 88 gezinnen of plm. 440 inwoners, en volgens de in 1930 gelden de bepalingen inzake de belasting en de rijksuitkeering volgens de wet van 24 Mei 1897 een schade hebben van plm. f. 8000 per jaar. een schade welke onder de wer king van de nieuwe wet op de financieele verhouding tusschen het rijk en gemeente mede in verband met de daardoor noodige geworden belasting-herziening zelfs ruim f. 10.000 zal bedragen B. en W. adviseeren vervolgens tot aan koop van een gedeelte Hofzichtstraal. teza men ongeveer 100 M2 toebehoorende aan den heer P. Bol. voor de somma van f. 1. in totaal. B. en W. adviseeren aan de plaatselijke ver. lot bestrijding van de tuberculose we derom een subsidie te verleenen van min stens f. 1500 en een extra subsidie tot een maximum bedrag van f. 1650 onder bepaal de voorwaarden. Zij adviseeren afwijzend te beschikken op het verzoek van een extra subsidie lot dek king van het tekort op rekening 1929. Op 31 December a.s. loopt af de huurover eenkomst tusschen de gemeente en den heer E. Amersfoort, waarbij laatstgenoemde van de gemeente huurt het woonhuis Prins-Hen drikstraat no. 102 met daaraan verbonden overzetveer en een gedeelte pakhuis Prins- Hendrikstraat 104. B. en W. stellen den raad voor te besluiten tot verhuring met ingang van 1 Januari 1931 voor den tijd van ten hoogste vijf jaren aan den heer E. Amersfoort; a. van het woonhuis voornoemd met daaraan verbonden overzet veer voor f. 4.50 per week en b. van de aan de Rijnzijde gelegen helft van het pakhuis voornoemd voor f. 17 per maand. Naar wij vernemen bestaan hier van wege de Mij. Ziekenfonds Alphen a. d. Rijn en omstreken plannen om te komen tot op richting van een tandheelkundige kliniek ten behoeve en ter gratis behandeling van harer verzekerden. Gisteren werd V. alhier in de Raadhuis straat met een handwagen aangereden door den motorrijder R. V., kwam er goed af doch de handwagen werd zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Door de verschillende middenstands- vereenigingen uit deze omgevingen werd al hier een bijeenkomst gehouden om te ko men lot een Federatie. Inmiddels werd reeds een concept-reglement samengesteld. RECLAME. 2961 ALKEMADE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen middag om fi.30 uur in openbare vergade ring bijeen Punten 1 Aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeenten LeimuideD en Rijnzaterwoude, betreffende den aanleg en de exploitatie van een i drinkwaterleiding en het in het leven roe pen van een stichting tot dat doel. 2. Benoeming van i bestuursleden van cl-a stichting en wel voor den tijd van vijf jaren aanvangende met den dag. waarop Ged. Staten de onder 1 genoemde regeling heti ben goedgekeurd. 3. Benoeming van een eersten en een tweeden plaatsvervanger als bedoeld bij art. 5, 6e lid, der statuten. 4. Wijziging van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1930. 6. Ondershandsche verhuring van een perceel tuinland, gelegen te Roelofarends- veen. o BOSKOOP. A.-R. Kiesvereeniging. In de gisteravond gehouden ve.gadering van de A. R. Kiesvereeniging alhier, zijn na gehouden stemming op de groslijst \oor de verkiezing van leden der Provinciale Staten geplaatst de beide afiredpiide. n.l. de heeren Muiswinkel en Hongendijk, alsmede.onze burgemeester P. A. Col ij n en de heer Ver kerk. raadslid te Gouda. HAZERSWOUDE. De hoisnnmmering. In verband met de a.s. tienjaarlijksche volkstelling, is van gemeentewege de huis- nummering alnier geheel herzien. Aan alle perceelen worden aan de voorzijde op een wit vlak een zwart duidelijk nummir en wijkletteT aangebracht en op gelijke hoogte en plaats. Aan de Noordzijde zijn het on even, en aan de zuidzijde even cijfers. Burgerlijke Stand Geboren Pietertje, d. v. J. Ooms en J. P. Oppelaar. a— Joanna Alida, d. v. G. Th. D. van Niekerk en O Boeren. Willy, d v. C. Verkevk en M. de Witte. Overleden J. Reijneveld 76 j. wed. van J A. van Abshoven. P M. de Groot 2 j., d. v. P. J de Groot C. Verduyn 48 j. gehuwd met E. H. Keiler. Ondertrouwd: T W. Kaaeen 25 j. en E. K. Bos 22 i. J. de Graaf 26 j. en H C. de Bruin 22 j. GehuwdA. v. Reeuwijk 22 j. en G. v. Veen 20 i A Erkelens 34 j. eii G. W. Niesten 20 j. N. van Kranenburg 21 j. en G. H Kersbergen 21 j. - - o KOUDEKERK. Loop der bevolking. Gevestigd; Van Haarlem, E. Verboog; van Brakel A. J. Schreuder: van Amster dam. P. Kalshoven; van Leiden P. M. van Vegten: van Driebergen, J. Rijneveld; van Leiden, G. de Wit Vertrokken: Naar Hazerswoude. C. van Ginhoven en gezin: naar Bodegraven, P. K. Koopir.ans en gezin; naar Hazerswoude. G. van den Bosch (wed Stien, en gezin; naar Leidevdoro, D. Lauwertsma; naar Heemstede. B. Koot: naar Leiderdorp. B. Struik; naar Rotterdam, P W. Groenen weg. Tot gemachtigde van het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk zijn herkozen de hee ren Ant. v. Tigmond, A. van Heiningen, Maat en Ph. Qualm. De gehouden collecte voor de zending in de Ned.-Herv. Kerk heeft opgebracht f. 527.50. (Onze plaatsgenoot de heer D. Ver- gunst Tz., is benoemd bij het korps politic- troepen te 'e-Gravenhage. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een gevon den zijnden sjaal. ROELOFARENDSVEEN. Benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. bijzondere school le Nieuwe-Wet?ring mej. O. J. M. Bakker, alhier. TER-AAR. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspontschap der arbeidsbemid deling zijn ingeschreven 8 werkzoekenden. Als de bietencampagne voorbij is. zal, naar het zich laat aanzien, dit aantal wel belangrijk uitbreiden. Vleeschkenring. In de maand November zijn ter Secretarie voor keuring aangegeven 38 slachtdieren, t.w. 4 koeien, 22 varkens, 7 geiten, 3 ka'- veren en 2 kalveren. Zilveren jubileum „Jonathan." De Herv Jongel.-Vereen. „Jonathan" is van zins eerstdaags haar 25-jarige bestaan in een feestelijk® bijeenkomst te herdenken. De jubileerende vereeniging werd opge richt den 13en Nov 1905. Het toenmalig bestuur bestond uit de heeren: A. Kamme- raat. voorz.. .1 de Vos, secr. en D Ver- ploegh, penn. Eere-Voorz was de toenma lige predikant Ds. Wouters. Aanvankelijk traden 19 leden toe. welk aantal zich in den loop der jaren sterk uitbreidde. De Jongel. Vereen. i9 thans in het bezit van een eigen gebouw, met complete in richting. zij kan dan ook met voldoening o;. den afgelegdcn weg terugzien. Op het gebouw rust nog slechts een kleine schuld. Het tegenwoordig bestuur is samenge steld uil de heeren: E J. Kerkhoven, voorz. Jch. Lankhaar. secr. en W. Lanhkaar, pen- ningm., Eere-voorz. is Ds. Groeneveld. Begin van brand. Bij den koster van de Ned. Herv. Kerk. de heer A. J. Treur ontstond, door het over koken van een pan vet, een begin van brand, die zich een oogénblik vrij ernstig liet aanzien. Voorbijgangers slaagden er echter in hel vuur, dat inmiddels reeds om zich heen greep, te blus9chen. De kos ter moe9l zich wegens eenige brandwonden aan een zijner handen onder geneeskundige behandeling stellen. WADDINXVEEN. ObligaÜeleening IJsclub. In de vergadering van de IJsclub is be sloten een rentelooze obiigatie-leening uit te schrijven voor het maken van een nieuwe ijsbaan. Staande de vergadering v.erd ïeeds voor 'r, flink bedrag geteekend. ZWAMMERDAM. Lezing. Voor een talrijk gehoor hield ds. H. Knoop van Rotterdam (Delfshaven) op uitnoodiging van de Geref. Jongel.-Vereen. ..Mavanatha" alhier, in de Geref. Kerk een lezing over het onderwerp: ..Tijden die roepen'. Van het begin tot het eind werd deze begaafde spreker, die dit actueel© onder werp in een naar stijl en inhoud schoon© rede voordroeg, met groote belangstelling gevolgd. Jaarvergadering „JoDgelingsver.". De Ned.-Herv. Jongel. Vereen, alhier, hield in de consistoriekamer der Herv. Kerk haar 29e jaarvergadering. Na afdoe ning der gewone werkzaamheden brachten de secretaris J. Zwaan, de penningmeester, A Koster, en de bibliothecaris Jac. van Wijngaarden hun jaarverslagen uit, waarin verschillende -bijzonderheden uit het ver enigingsleven over het afgeloopen jaar werden gememoreerd en waaruit, bleek c*t de toestand der vereeniging in alle opzich ten gunstig is te noemen. De commissie, die boeken en bescheiden had nagezien, rapporteerde bij monde van A. v. Eek. dat alles in orde was bevonden. De kas sloot niet een batig saldo van f 54. Naar aanleiding van het veTslag van den bibliothecaris, die op uitbreiding van het aantal boeken aandrong, benevens vervan ging van een partij oude door nieuwe boe ken. volgde een bespreking met voorstellen, waarop echter, om des tijds wille, nog geen beslissing kon worden genomen en daarom tof nadere behandeling werd uitgesteld Voor de verkiezing van 3 bestuursleden wegens aftreding van J. Zwaan, secretaris en H. Langelaan, assessor, hadden verschil lende stemmingen plaats welke tot uitslag hadden dat gekozen werden A. v. Eek. D. d- Liefde en H. J. Eneelage. Hei voornemen bestaat om de feeste lijke herdenking van het 29-jarig bestaan op een nog nader te bepalen dag in Ja- nuari in de Nutszaal te houden met be gunstigers. afgevaardigden er. genoodig- den. In verband met de a.s. Volkstelling zijn alle huizen in de verschillende wiikeu der gemeente thans opnieuw genummprd. Een groote verbetering hiervan is dat de nummers nu niet meer op de deurposten doch op de muurvlakte zijn aangebracht op dadelijk in het oog vallende wijze, n.l. door zwarte letters op witten achtergrond. HAARLEMMERMEER. Het gemeente-secretariaat. Mr. L. J. M. Beel, chef der afdeelingen sociale zaken ter gemeente-secretarie te Eindhoven, die voorkomt op de alfabetische voordracht voor de vacante betrekking van secretaris dezer gemeente, heeft zijn solli citatie ingetrokken. Diefstal. Ten nadeele van den landbouwer v. V. aan den IJ weg, alhier, werd eenig geld ont vreemd. Van dezen diefstal werd verdacht een Brabantsche arbeider, die door de poli tie werd aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht. Gevaarlijk. Hoe gevaarlijk het is om 's avonds op ue donkere wegen in Haarlemmermeer per fiets zonder licht te rijden, ondervond gis teravond een wielrijder, die een stoomwals te laat. opmerkte en met zooveel kracht tegen dit gevaarte aanbotste, dat z'n (iels doormiddeD brak en hij zelf achterover tegon den grond sloeg. De chauffeur van een passeerende vrachtauto hielp den man, die een wond aan het hoofd en een been kneuzing had bekomen, in zijn wagen en bracht hem met bet gebroken rijwiel naar zijn woning. alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6