AGENDA. RU W FRUITSOOA BEDEN: „Den Burcht". Ver. van Fruithandelaren, 8 uu- 15 nam. Nutsgebouw: Internationaal Advent-Zen- dingsgenootschap; le lezing van den heer W. Holwerda. 8 uur nam. „Staalwijk". Bazaar kinderhuis „Voor dorp.1' 26 en 710 uur n.m. Stadszaal: Tweede Volksbijeenkomst. 8 uur nam. Oegstgeesl: Openb. Verg. „N. C. G. O.V." in „Irene" 8 uur. Valkenburg, ,,'t Wapen van Val kenburg." Bazaar Ned.-flerv. Meisjesver- eeniging. 2%5 en 710 uur nam. Donderdag. Stadsgehoorzaal: 2de Abonnementscon cert van „Het Residentie-orkest". 8 uur n.m. Volkshuis. Cursus Sterrenkunde. 7.30 uur nam. Valkenburg, ,,'t Wapen van Val kenburg." Bazaar Ned. Herv. Meisjesver- eeniging. 2V25 en 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Nov. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18. tele foon 523. RECLAME. KW Mineraalwater m I I I I V V I Vruchtensmaak Alleen echt met dit merk. 1906 Limonadelahriek te Leiden. HERDENKING WAPENSTILSTANDSDAG. Vertooning eener anti-oorlogsfilm. Evenals elders in ons land is ook hier ter stede gisteravond het feit herdacht, dat twaalf jaar geleden de wapenstilstand werd gesloten, welke een einde maakte aan den gruwel ijken wereldbrand. Dr. Z. Kamerling als vertegenwoordiger van den Nederlandse hen Vrede9kring was de initiator tot de bijeenkomst en het lijdt geen twijfel, of hij heeft plezier beleefd van dat idee, want de groote stadszaal was uitstekend bezet. In zijn openingswoord sprak dr. Kamerling zijn groote vreugde uit over deze massale opkomst, zoomede over de spontane medewerking, welke hij bij de voorbereiding van dezen avond van vele zijden heeft mogen ondervinden Wij zijn hier, aldus spr.. samengekomen om te herdenken, dat 12 jaar geleden een einde kwam aan den grootsten gruwel van deze tijden en we kunnen dal doen le door de zegeningen van den vrede en 2e door de ellende van den oorlog le herdenken. Spr. besloot met den wen9ch, dat het resultaat van dezen avond moge zijn. dat alle aan wezigen krachtig zullen samenwerken om een herhaling van de gruwelen in het tijd perk 19141918 te voorkomen. Hierna was het woord aan mevrouw Antoinette van Dijk. die op gevoelvolle wijze eenige gedichten van Overduin en Adama van Scheltema en een lied van haarzelf voordroeg. Haar werden bloemen aangeboden. Na een korte pauze werd een aanvang gemaakt met de vertooning der anti-oorlogsfilm „De grootste vijand.", waarin o.m Lilian Gish en Karl Dane d? laatste overigens op slechts heel be scheiden wijze hun medewerking ver- leenen. Deze rolprent voert ons in gedach ten terug naar het jaar 1914, toen de moord op den aartshertog te Serajewo den wereld brand over heel de aarde deed oplaaien Zij schetst ons de geschiedenis van een welge stelde Weensche familie, waar de pasge trouwde zoon de, hem dierbaren moet ver laten om aan het front zijn militaire plichten te gaan vervullen We beleven d<> oorlogsellende opnieuw, thans van dicht bij, niet alleen aan het front, doch ook in het vaderland, waar de hongersnood steeds meer gaat nijpen en slachloffers eischt. Ook op het jonge gezin drukt het oorlngs- monster zijn klauwen- de man wordt on derweg naar huis door een verdwaalde granaat getroffen en gedood de baby bezwijkt als gevolg van ondervoeding Dr Kamerling deed aan het slot der ver gadering een beroep op aller geestkracht om een herhaling van een dergel ijken oor log onmogelijk le maken. (Applaus'* De film werd muzikaal zeer verdienste lijk begeleid door een strijkje onder leiding van den heer Hazes. LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Dankbetuiging. Het Herstellingsoord „De Leidsche Bui tenschoor' le Katwijk, dat in den loop van dit jaar is uitgebreid met een ..Kleulorhuis" heeft nog veel geld noodig voor de inrich ting van het nieuwe gebouw. De Voorzitter der Vereeniging Prof. Dr. E Gorter, en de Penningmeester. Mr. A. v. d. Eist. zullen gaarne giften in ontvangst nemen. Dank baar wordt vermeld de ontvangst van f 50van mevr. B.; f. 23van X door den schenker gewonnen bij een wedden schap; f. .20van Mej. v. d. V. als op brengst van een verloting; f. 10.50 van mevr. Prof. B.; f 25.ineens en r. 10. jaarlijks van Mevr. v. O. G. Het Bestuur van het Herstellingsoord heeft zeer in het bijzonder op priis gesteld de bereidwilligheid en de medewerking van de Directies der 4 Leidsch Bioscopen en van vele collectanten, die herhaalde inzamelin gen ten behoeve van de Buitenschool heb ben mogelijk gemaakt Deze inzamelingen h«bben in totaal f 291 29 opgebracht Het Bestuur dankt allen hartelijk die aan hel bijeenbrengen van deze bedragen hebben medegewerkt. DE MEGALITISCHE CULTUUR IN IERLAND. Voordracht van dr. A. Mahr uit Dublin. Dr. A. Mabr uit Dublin, directeur van het Nationaal Museum van Ierland, heeft gieter avond in het Rijksmuseum van Oudheden alhier een lezing met lichtbeelden gehouden over: de Megalitisehe cultuur in Ierland. In de Hollandsche taal betuigde spr. zijn spijt er over, dat hij zijn voordracht zelf ook niet in het Hollandsch kon houden, maar zich van de Duitsche taal moest bedienen. In tegenstelling met' het peil, dat de studie van de Megalitisehe cultuur in de Nederlanden heeft bereikt, aldus vervolgde spr.. is deze cultuur in Ierland wel zeer verbreid, maar nog zeer weinig onderzocht. De Megalitisehe cultuur der Nederlanden behoort tot de Skandinavische zone. Deze cultuur strekt zich uit over de geheele At lantische kust van Europa en gaat vervol gens tot in Spa n ie terug, terwijl de feitelijke oorsprong nog in het duister ligt. Het gaat hier om een cultuureomplex van zeer groote belangrijkheid. Wel is waar nemen de groote steenen graven in deze cultuur een sterk in het oog vallende plaats in. maar op zichzelf vormen deze graven slechts een detail; de Megalitisehe cultuur beteokent echter veel meer: waar deze aangetroffen wordt kan worden aangetoond, dat het beschavingspeil der bevolking op een hooger niveau is ge komen; het nomadenleven heeft bij de be volking een einde genomen, nederzettingen zijn ontslaan, eon eigen sociale organisatie komt op enz. Het ..megaliticum" treedt daarom overal in het Atlantisch West- Europa als pionier eener hoogere bescha ving op. Reeds de groote graven toonen aan, dat hier een cultuur optreedt bij volken, die nederzettingen slichtten. Van deze Me galitisehe cultuur leidden zich de gewichtige culturen van het Germaansch Noord- Europa, die nog groolendeels neolitisoh zijn. af terwijl de Megalitisehe cultuur in het Zuid-Westelijk gedeelte van Europa overal roeds de kiemen van het VToeg-metalen tijdperk bevat. Spreker vertoonde in ruim vijftig licht beelden de verschillende lypen van Mega litisehe grafmonumenten in Ierland waar onder vooral de beroemde grafheuvels (neeropolen) van Newgra.nge Lrchgrew en Carrowkeel de aandacht trokken Vele der groote steenen uit deze grafmonumenten, waarvan ze zijn opgetrokken, verloonen ver sieringen. die met harde steenen in de stee nen oppen-lakten zijn aangebracht en spr. vergeleek de voorstellingen op deze steenen met Spaansche. Porhigeesche en Bretonsche voorstellingen van hetzelfde tijdperk, die op overeenkomstige monumenten zijn aange bracht en zoodo^mdê toonde spr". de overern- koms'en aan. die bestaan tusschen heel ver van elkaar verwijderd gelegen landen; deze overeenkomsten op cultureel gebied wierpen een helder licht op den duisteren tijd van het Atlantisch Europa. In het bij zonder vestigde spr. hierbij de aandacht op het decoratieve element, dat op Bretonsche Dnl mansteen en vooikomf: de Octopus of inktvisch. zooals deze voer-l door eiken Frnnschen archeoloog wordt ver klaard Wanneer deze verklaring juist is, aldus spr hebben wij daarin den bepaalden invloed te herkennen van de mediteranisohc beschaving en inderdaad wordt het steeds meer duidelijk, dat de gemeenschappelijke bron der verschillende uitingen van dezen cultuur in hel Noorden van Afrika le zoe ken is, welke eenerzijds op de Griekeche be schaving en anderzijds op die van Spanje en tot dat land behoor -«de gewesten van grooten invloed is ewéest en deze tot groolen bloei heeTt gebracht. Hoewel bet voor spr aan geen twijfel on derhevig is. dat al deze vraagstukken nog op een oplossing wachten en dat wij nog niet aan het begin van een oplossing dezer vraagstukken zijn gekomen, doch slechts met de voorbereidende maalre?°len daartoe bezig zijn, zoo meent spr. toch. dat het Hol landsche publiek hoogstwaarschijnlijk be-r lang stelt in deze vraagstukken, die voor geheel Europa van belang zijn. maar boven dien een cultuur betreffen, die ook in de vroegste gpsch'^enis van ons land een zeer grooten invloed heeft gehad. Spreker beloonde zijn groote erken tel ijk- heid voor hetgeen de Nederlandsche geleer den op dit gebied hebben verricht Met name noemde spr Holwerda uit Leiden. Van Gif fen uit Groningen en den helaas zou vroeg gestorven dr. Remouchnmps uit Leiden, die zooveel voor de studie der Megaliten. der koepelgrnven on der bije-nkorfvormige gra ven in ons land hebben verricht. Vooral de studie en de kennis op dit gebied van ons land is voor Groot-Brittannië en Ierland van het allergrootste gewicht, omdat ons land als 't ware het bruggehoofd is ge weest. waarover de midden -Europeesche cultureele invloed de Britsche eilanden heeft bereikt. Wat het vraagstuk voor Ierland zoo ge compliceerd. maar bovendien ook zoo aan trekkelijk maakt is het feit. dat Ierland niet alleen over Holland en Engeland, maar langs andere zijde ook door Spanje direct met het vaste land van EuTopa verbonden, is. Ierland neemt daardoor een zeer bijzon dere plan Is in. ook doordat Terland daardoor in slaat is aan Europa zeer waardevolle gegevens te kunnen verstrekken. Eenerzijds komen deze gegevens vanuit Europa naar Ierland te zamen, maar anderzijds is Ierland in staat deze gegevens in het eigen land te verwerken, be toetsen aan hetgeen aldaar gevonden wordt om daarna van zijn kant zijne inlichtingen le verstrekken aan de zoo even genoemde landen van het vaste land van Furopa. Aan het slot van deze belangwekkende voordracht werd luide geapplaudisseerd. BAZAAR TEN BATE VAN „VOORDORP". Officiëele opening. De bazaar of beter gezegd de theemid dagen en -avonden, welke ten bate van „Voordorp" in het Wijkgebouw .Staalwijk" worden gehouden, zijn gistermiddag officieel geopend met een korte toespraak van den voorzitter van het bestuur van „Voordorp", ds. D. Kuilman, die zeide zich met genoegen van deze taak te willen kwijten, omdat in zijn twee-jarigen werkkring hier ter stede het Voordorp-werk hem lief is geworden. Spr noemt het een heerlijke taak door de liefde Gods een weinig licht te mogen bren gen in het leven van hen, die door het ge brek aan plichts- en verantwoordelijkheids gevoel hunner ouders zooveel moeten mis sen. Deze bazaar moge niet zoo groot zijn opgezet als de gewone „Voordorp"-bazar, spr verheugt er zich toch over, dat zoovelen wederom van hun onverflauwde belangstel ling in het Voordorp-werk hebben blijk ge geven; niet alleen de leden der dameskrans, die het initiatief namen, maar ook de schenkers en schenksters der artikelen. Uit die spontane medewerking blijkt de liefde voor het verwaarloosde kind; dezelfde liefde, waarvan ook gesproken wordt in 1 Kor. 13; de Liefde, die alle dingen hoopt, gelooft en verdraagt. Dezelfde liefde, waar mede ook de directrice en het personeel van „Voordorp" zijn* vervuld en welke voort spruit uit de liefde Gods. Met den wensch, dat deze bazaar niet alleen in materiëel opzicht zou slagen, doch ook de gedachte aan den arbeid in „Voor dorp" bii velen zou verlevendigen ver klaarde ds. Kuilman den bazaar voor ge opend. Voor en na dit openingswoord, dat ook werd aangehoord door mevrouw van de Sande BakhuyzenGericke, zong mevrouw Seis eenige liederen. Tenslotte werd gezamenlijk de bazaar, waar men alles aantreft, wal op een der gelijk iets thuishoort, bezichtigd. Vanzelf sprekend zijn er diverse attracties aan ver bonden. Men ga zelf maar eens zien. 0-7 GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Jaarverslag over 1929. Aan bovengenoemd verslag, dat bij de firma IJdo in druk is verschenen is het volgende onlleend: De rekening over het jaar 1929 sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f. 1321 96. waarvan door het Rijk voor f. -100.werd bijgedragen. De bevolking van Leiden bedroeg: 31 Dec. 1928 700-18. t w. 34035 mannert 36013 vrouwen. 31 Dec 1929: 70352, t.w. 34137 mannen. 36215 vrouwen. De toeneming der bevolking heeft dus 304 bedragen, terwijl het aantal geboorten (1356). dal der sterfgevallen (657) met 699 overtreft. De algemeene gezondheidstoestand, ge durende het afgeloopen jaar. kan gunstig worden genoemd. Het stertecijfer per 1Ó0O inwoners heeft 9.37 bedragen. In 1929 bedroeg het geheele aantal der sterfgevallen 885, waarvan 228 van perso nen. afkomstig uit andere gemeenten Het getal der stergevallen van inwoners van l eiden bedroog 657, tw 300 mannen en 357 vrouwen Het aantal sterfgevallen, af komstig van andere gemeenten bedroeg voor mannen: 150, voor vrouwen- 78 In 1929 zijn 46 kinderen beneden het jaar overleden, de aangifte van levend ge borenen bedroegen 1356. hetgeen een sterftecijfer oplevert van 33 19 per 1000 levend aangegeveben Het aantal der aan kanker overledenen heeft in het jaar 1929 bedragen- 95. waarvan 24 afkomstig wa ren van buiten onze gemeente. In 1928 werden als aan kanker overleden opgege ven: 107. waarvan 35 afkomstig van huiten de gemeente bleken. Betreffend? den toestand van water, bo dem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht, wordt av het Leven daal om opgemerkt- Bewoners van het Levendaal wendden zich tot de Gezond heidscommissie met de aloude klacht ovpr vervuiling van het Levendaal Hoewel zeer wel inziende, dat afdoende verbetering in den toestand van de Levendaalgrarht niet te verkrijgen zal zijn. vóór het nieuwe rio- leeringsplan tot uitvoering zal zijn geko men. heeft de Commissie bij de doorzending der klacht aan het College van B en W. er op gewezen, dat de vervuiling van het water toch ook zij het dan slecht* voor 'n gedeelte het gevolg is van 't uitstorlen van huisvuil door omwonenden. Op grond daarvan heeft de Commissie aan B en W geadviseerd: lo het uitbaggeren geregeld te doen geschieden. 2o. op enkele plaatsen in de Lcvendaalgracht pramen te leggen, waarin omwonenden hun huisvuil kunnen storten, 3o aan de Gemeentereiniging op te dragen een weg te zoeken, om aan de nooden der bevolking in zake de verwijde ring van huisvuil tegemoet te komen en 4o bij reparaties aan oude brughoofden het doorstroomingsprofiel in geen geval te ver nauwen Acht onbewoonbaar verklaarde woningen waren aan het einde van het jaar nog niet ontruimd. Er werd een onderzoek ingesteld naar den toestand der openbare lagere scholen aan Oude Vest en Caeeiliastraat en pogin gen gedaan tot verbetering. In het afgeloopen jaar zijn voorgekomen 64 sterfgevallen aan tuberculose, hetgeen beleekent 9.7 pCt. van alle sterfgevallen of 009 pCt. der totale bevolking. Het consultatiebureau der vereeniging tot bestrijding der tuberculose schreef over het afgeloopen jaar 280 patiënten voor het eer9t in waarvan 221 uit Leiden en 59 uit de omliggende gemeenten. In totaal werden door beide huisbezoek sters 3212 bezoeken afgelegd in 594 ge zinnen In verband met de jaarlijksche oproeping tot het verkrijgen van kostelooze genees- heel en verloskundige hulp. gaven zich 773 personen op tegen 774 in het vorige jaar. VEREEN. TOT HET HOUDEN VAN WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN. Tweede voordracht van Prof. Dr. A. H. de Hartoff. Op uitnoodiging van bovengenoemde vereeniging hield prof. dr. A. H. de Hartog uit Amsterdam gisteravond een tweede voordracht over het „Atheïsme", waarin hij de volgende stellingen ontwikkelde: 1. „Atheïsme" heet de beschouwing, die het Godsbestaan zoo al niet loochent dan toch daarmede niet rekent (alpha privans) Of het hier alleen aankomt op het geloof aan een „persoonlijk" God, mag proble matisch worden gesteld. 2. Consekwent atheïsme is slechts door voerbaar. indien men „veelheid" wezenlijk acht (vgl. o.a. Dr. D. H. Kerler's „occasio- nalisme" in zijn werk „die auferstandene Metaphysik" en Leopold Ziegler's „Gestalt- wandel der G-ötter") of kentheoretisch in bpwustzijnz subjectivisme (mogelijk solip sisme of illusionisme) blijft steken (vgl. Nietzsche"). 3. Zoo blijkt wezenlijk atheïsme in te gaan tegen ware gezindheid en bezinning, die steeds „eenheid" zoeken Want „een heid" is het algemeenste begrip, dat in ver band wordt gebracht met het Godsgeloof (vgl. Deutr. 6 vrs 4 voor den „Jood"; „to Hen" (het Eene)van Plotinus voor den „Griek": de Drieeenheidsbelijdenis en Art l der Geref. Confessie voor den „Christen '9 4. Kosmisch kan het getal (Pythagoras^, humanistisch kan de mensch (Protagoras). mefaphv9isch kan God (Plato) „de maat aller dingen" worden genoemd 5 De „bewijzen" voor het Godsbestaan zijn door Kant niet afgedaan maar mede in verband met het „transcendentaal realis tisch" standpunt (Ed. von Hartmann). te herzien. 6. Zoo wordl het „Godsgeloof" (Hebr. 11 vrs. 6) door wetenschap en wijsbe geerte bevesigd De volgende lezing zal worden gehouden op Dinsdag 25 dezer. o EERSTE LEIDSCHE VER. VAN KANARIELIEFHEN VOGEL BESCHERMERS „DE ZANGER" Bovenstaande vereeniging hield gister avond in „Hotel Centraal" een cursusverga dering onder leiding van den heer Joh. Zand vliet van den Haag. keurmeester van den Ned. Bond voor Kanarieleclt en Vogelbe scherming. De voorzitter opent de vergadering met 'n woord van welkom tot de leden en tot den heer Zandvliet in 't bijzonder die wederom bereid is bevonden voor de leden dezen omtrent de verschillende toeren waaruit het langloos te leiden. Spr. wekt op om -dézb cursussen trouw- le bezoeken, omdat dit een uitnemende gele genheid is voor de leden om hun kennis omtrent de verschillende toeren waaduit het kanarielied bestaat, te verrijken. De heer Zandvliet begint zijn voordracht met een technische iliteenzetting te geven van de verschillende toeren waaruit het Kanarielied bestaat en bespreekt uitvoerig de toeren die in verschillende toonlagen door de vogels worden voortgebracht. Een en ander wordt verduidelijkt door zang van eenige op tafel staande vogels door de leden voor dezen avond medegebracht. Theorie en praktijk wisselden zich dus af, wat aan de voordracht inhoud gaf. Aan het einde van dezen cursusavond bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer Zandvliet voor zijn zeer leer zame voordracht en sprak de hoop uit. dat de leden nog menigmaal van zijn kennis zouden mogen profiteered Hiermede behoorde deze cursusavond weer tot het verleden. 0 DE ONTVLUCHTINGEN UIT 'T PSYCHOPATHENASYL. In het Maandblad voor Berechting enz. vonden we een artikei van F. J. Beyennck, dat de berucht geworden onlvluchtingsmanie uit het Psychopathenasyt verklaart, maar tevens hoop geeft op verbetering in de toe komst. Het blijkt toch, dat de rechters niet allen de bedoeling van dit instituut hebben begrepen en dat men hoewel de Minister bij de opening van het asyl er uitdrukkelijk tegen waarschuwde misdadigers heelt gezonden om ze kwijt te zijn als men ook maar eenige psychopatische eigenschap bij hen ontdekken kon. De schrijver merkt verder op: Juist die recalcitrante oude jongens, die vrijwel alle gestichten in Nederland kennen en soms ook nog wel eens met een proeftijd van 1 jaar.1 maand in een krankzinnigen gesticht vertoefden, om er zoo spoedig doen lijk weer buiten de poort te worden gezet, die er op uit zijn werkelijk goede maatrege len. door de andere verpleegden gewaar deerd, te saboteeren en de stemming door hun gevit en gekanker het woord is niet elegant, maar juist te verpesten, hooren niet thuis in de Rijksasyls. Het bleek dan ook een uitkomst, dat er op het terrein van de asyls een oud „gevange nisje" stond, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt om elementen, die absoluut niet thuis behoorden in de gemeenschap tijdelijk af te zonderen en dat tevens dienst kon doen voor het ten uitvoer leggen van disciplinaire straffen nül ontvluchting of wangedrag zonder dat kans voor ont vluchting bestond, welke mogelijkheid in het hoofdgebouw zélf maar al te veel be stond. omdat bij het inrichten van deze „verplegingsinrichting" te weinig rekening was en wellicht kon worden gehouden met het feit. dat misdadigers met practisrhe ge vangeniservaring. maar al te spoedig de zwakke plekken in een gesticht weten 'e •ntdekken en daarvan gebruik maken bij ontvluchtingspogingen." RECLAME. BOND v. HOOGER ONDERWITS PERSONEEL. Tweede lnstrnm der Leidsche afdeeling. Gisteravond gaf bovengenoemde vereeni ging voor haar leden en genoodigden in den foyer der Stadsgehoorzaal een feestavond, welke uitstekend geslaagd mag heeten. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer Bakker, met een kort woord van welkom dezen feestavond. In het bijzonder wilde hij nadruk leggen op het feit. dat ook de president-curator en de secretaris vant curatoren onzer illustre Universiteit aanwe zig waren, een feit. dat dien avond zou stem pelen tot eenig in de geschiedenis van eene vereeniging van het Hooger Onderwijs per soneel. waarom hun tegenwoordigheid dan ook op zeer hoogen prijs werd gesteld. Daarna kwamen de besturen der afdeelin- gen uit andere plaatsen hun gelukwenschen aanbieden aan de Leidsche afdeeling. De rij van sprekers werd geopend door den heer Jansen van Laar uit Groningen, die in een zeer vlotte speech hulde bracht aan zijn Leidsche broeders, en in zijn toespraak liet uitkomen, dat kameraadschap en solidariteit K de eerste voorwaarden zijn, om te komen tot het doel waarnaar gestreefd wordt, en het van zeer groot belang zal blijken voor het Hooger Onderwijs, dat samenwerking tus- schen autoriteiten en personeel bestaat. Vervolgens kregen het woord de afgevaardig den van de zustervereeniging afd. Leiden van den Bond van personeel bij den Raad van Arbeid de afd Utrecht, Groningen en Delft van den Bond van Hooger Onderwijs personeel. en last nol least de voorzitter van den Bond. de heer Perdeck die de kroon op alles zette door in zijn kernachtige toespraak duidelijk te laten uitkomen in welke banen, het streven van den Bond thans geleid is en dat de Min. van Onderwijs bekend heeft ge maakt het op zeer hoogen prijs te stellen wanneer het georganiseerd overleg een eer ste plaats zal innemen bij alles wat er in da toekomst nog te regelen zal zijn. Nadat de voorzitter der afd. Leiden alle sprekers had bedankt voor hun gelukwen schen was het officieele gedeelte geëindigd! en werd aan de afwerking van het feest programma begonnen, waarvoor gëenga- geerd waren „het Haarlemsch Klein Caba ret" en het muziekgezelschap „Aufgepasst", Deze beide gezelschappen hehhen gezorgd, dal de vroolijkheid niet van de lucht was en aldus bijgedragen om dezen avond te doen slagen. Een bal besloot dezen avond, waarop de afd. Leiden van den Bond van Hooger On derwijspersoneel met voldoening mag terug zien. WAARSCHUWING. Do Commissaris van politie alhier brengt onder de aandacht van het publiek, dat het collecteeren, in welken vorm ook in het openbaar dus ook het verkoopen van bloempjes of strikjes alleen geoor loofd is. wanneer daartoe de vereischte vergunning is verleend. Het publiek wordt aangeraden, om. al vorens aan eene collecte iets te geven, zich te overtuigen, dat daarvoor vergun ning is verleend. Indien geconstateerd wordt, dat zonder vergunning eene collecte gehouden wordt, wordt men verzocht daarvan onmiddellijk telefonisch kennis te geven aan het bureau van politie of een surveilleprend agent van politie daarop opmerkzaam te maken. o Bjj Kon. Besluit zfrn op hun verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-maioor M. van Mms en de r» -e le luitenant K. Sprey, beiden van het 4de regiment infanterie alhier. In het perceel Breeslraat 147 is gister middag het heeren-moclemagazijn „Jan Westen" geopend. Doet de smaakvolle etalage reeds een groote keus in allerlei arti kelen vermoeden, de enorme sorteering, welke binnen den frisschen winkel, in ontel bare doozen is ondergebracht, zal ongetwij feld den meest eisrhenden cliënt in staat stellen iets van ziin gading te vinden. Bij de politie zijn inlichtingen fe be komen omtrent een rijwiel, dat onbeheerd in de buurt van de Vrouwensteeg is aan getroffen. 2-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2