H. P. H. KEEREWEE LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. DE .ZEPPELIN" BOVEN ONS LAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. SPORT. UIT PE OfSTPEKEN. BEURSOVERZICHT. 1 MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur 773. Hedenmiddag 3 uur- 775. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 11 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 779.7 te Valencia. Laagste stand 736,1 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 12 Nov.: Krachtige, later afnemende N.-W. lot Weste lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvanke lijk enkele regenbuien en hagel Iets kouder Storm waarschu wings dienst. Geseind van De Bildt heden te 9 uur 20 aan alle posten van Delfzijl tot Hoek van Holland- „Wordt verwacht storm uit het Noord- Westen". LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr .F.). 12 uur 'smidd.: 51/* gr. C. (42 gr. F.). 3 uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag Hoogste stand des voorm. te 6 uur 18 m. Hoogste stand des nam. te 6 u. 48 min. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Dinsdag 4.48 n.m. tot 6.46 v m. RECLAME. BEGRAFENISSEN t«i. eei AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 KABINETSCRISIS IN BELGIë. BRUSSEL. 11 Nov. (Belg. Tel. Ag.). Tengevolge van een vergadering, welke de liberale Belgische ministers gehouden heb ben over het vraagstuk of professoren der Belgische Staatsuniversiteiten tegelijkertijd professor kunnen zijn aan het „Institut des hautes Etudes" te Gent zijn zij heden afge treden. VONNISSEN IN ITALIË. ROME, 10 Nov. (Belg Tel. Ag.} Volgens de „Lavoro Fascistsheeft het Opperste Gerechtshot een groep van negen commu nisten uit Milaan veroordeeld tot straffen van vijf tot twee jaar gevangenis 14 No vember a.s. zal het Gerechtshof de zaak tegen ^en communistische groep uit Rome te behandelen krijgen VERGADERINGVERBOD IN EGYPTE. KAIRO, 11 Nov (Reuter). De regeering heeft de vergadering van de Wafdpartii, welke deze zich voorstelde te houden ter viering van den Onafhankelijkheidsdag ver boden, daar zij van oordeel is dat derge- |nkrt vergaderingen geleeenheid bieden tot net zaaien van.onrust en revolutie er'de regeering vastbesloten is de OTde te hand haven. NIEUWE PARTIT IN EGYPTE. KAfRO. 11 Nov. (Ned. Tel. Ag.) Giste ren zijn hier een veertigtal vertegenwoordi gers uit alle deelen van Egypte bijeenge komen om voorbereidingen te treffen tot stichting van een nieuwe partij, die als eerstp punt op haar programma de steun van de nieuwe grondwet *al stellen. ONWEER. KOPENHAGEN. 11 Nov iV.D.) Gister avond woedde een hevig onweeT boven Noord Sleeswnk. speciaal boven het district Aabera (Duitsch Apeneade) In het stadje Abenra sloeg de bliksem in het gebouw, waarin de bureaux van de ..Nord Sehlesi- sohe Zeitung zijn gevestigd Het huis brandde in vrij korten tijd sreheel af Een aantal gezinnen, die op de eerste verdie ping woonden, konden met moeite worden gered. Waarschijnlijk heeft men ook het grootste gedeelte van het archief kunnen redden. De drnkkeri\ die zich in een nieuw gebouw bevond heeft betrekkelijk weinig schade opgeloopen. Onze stadgenoot, de heer J. C. Hulst is te Utrecht geslaagd voor het tandarts- examen. Voorloopige overeenkomst door de R.K. Patroonsvereeniging verworpen. In de hedenmorgen te Utrecht gehouden algemeene vergadering van de R.K Pa troonsvereeniging is het bestuursvoorstel tot goedkeuring van de voorloopige overeen komst verworpen met 180 tegen 145 stem men De vergadering heeft geduurd tot halftwee. Na afloop begaven de leden zich dadelijk naar de algemeene vergadering der Federatie van Werkgevers, die aldaar op dat tijdstip aanving De voorzitter der R.K. patroonsvereeni ging heeft besloten de vergadering opnieuw bijeen te roepen nadat het besluit der Fede ratie is gevallen, om opnieuw de houding der R.K. patroons te bepalen. De vergadering van den Alg. Ned. Typo grafenbond, eveneens te Utrecht, werd te 1 uur geschorst en te 2 uur voortgezet. Nader vernemen wij nog dat hedenmor gen de Neutrale Nederlandsche Bond van Boekdrukkerijen (evenals verleden week de Vereeniging van Christelijke Patroons reeds deed) besloten heeft de voorloopige overeenkomst te aanvaarden. Te Venlo post uitgeworpen en ingenomen. De onlangs herhaaldelijk uitgestelde vlucht van het luchtschip „Graf Zeppelin" naar Nederland heeft heden plaats gevonden. Echter ging de tocht slechts over een zeer klein gedeelte van ons land. Gestart was in den afgeloopen nacht om 10 minuten na middernacht (Duilsche tijd) Tegen 6 uur passeerde het luchtschip boven Keulen, waar het een eind door drie vlieg tuigen werd begeleid Rechtstreeks ging het nu richting Venlo, waar post" zou worden uitgeworpen en ingenomen- Op de groote hei ten Oosten van de stad was het daar hedenmorgen reeds in de vroegte bijzonder druk. Honderden personen, o.w. vele autoriteiten waren naar buiten ge gaan om de aankomst van het luchtgevaarte te zien. Te drie minuten voor zeven uur kwam de „Graf Zeppelin" in zicht. Een hoera ging op toen het luchtschip kort daarop boven de groote hei verscheen. Te 7.13 uur heeft de „Graf Zeppelin" een postzak, wegende ongeveer 15 K.G. aan een parachute uitgeworpen. Het luchtschip vloog met geringe vaart over de hei en keerde daarna terug Boven de hei heeft het op ongeveer 60 Meter hoogte ongeveer drie minuten nagenoeg stil gelegen Te 7.28 uur werd een kabel uitgeworpen en daaraan werd de Nederlandsche post. omvattende 1300 tot 1400 brieven en briefkaarten, op getrokken. De „Graf Zeppelin" vloog daarna over de stad en verdween in zuidwestelijke richting. Achtereenvolgens werd het daarna gesig naleerd te 8 04 uur boven Roermond en te 8 25 uur boven Sittard, waar he' op onge veer 150 Meter hoogte vloog Bijkans 10 minuten bleef het stilstaan boven de Staats mijn ..Maurits" Te kwart voor negen was de Zeppelin boven Maastricht om daarna met een groote boog te verdwijnen via Houthem. St Gertaeh en Valkenburg over de Oostgrens Te halfelf vloog het luchtschip ten tweeden male over Keulen. BRAND. Te Musselkanaal is de behuizing, bewoond dcor den heei W Agter, door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Da heer A Stover, die op het dak van een be lendend huis was geklommen om bij het blussching9werk behulpzaam te zijn. zakte door het dak en brak een been. De navolgende passagiersschepen zijn Woensdag 12 November in radio-telegra fische verbinding met de daarnaast vermelde kuststation? en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland" N V.) Alcyone. CaPo Finisterre radio Alphe- ral. R de I.meiro radio Alwaki, Rugby radio Am stel kerk. Rugby radio Baloe- ran Scheven, radio Chr. Huygens. Sche- veningen radio Cottica, Ouessant radio Flandria. Scheven, radio Insulinde, Sche ven ingen radio J. P Coen. Scheven, radio Johan de Witt, Scheven radio Kon. d Nederl Weltevreden radio Maasdam. Rugby radio Patria, Scheven radio P. G Hooft. Scheven radio Rotterdam, Scheven radio Sibajak, Scheven, radio S Bolivar. Scheven radio Spring fontein, Rugby radio Statendam. Scheve- ningen radio Stuyvesant. Ouessant radio Tjerimai. Scheven radio Venezuela, Scheven, radio Zeelandia, Scheven, radio. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. In den wedstrijd Philidor I—Wassenaar I, welke met 6Va3^ door Philidor was gewonnen, was de partij van het le bord dr. P. B. Kreukniet (W.)—H. I. de Nie (Ph.) niet uitgespeeld Deze partij is thans gewonnen verklaard voor Wassenaar, zoo dat de eindstand is geworden, zooals hier boven is vermeld. LEZING Jhr. Mr. T. H. O. VAN DEN BOSCH Op Maandag 17 November a.s. zal jhr. mr. J H. O. van den Bosch uit Den Haag, één der sterkste spelers van Nederland een lezing over het schaakspel houden voor de leden van Philidor in café Neuf aan de Breestraat alhier Jhr van den Bosch zal éen raisschieD twee der door hem gespeelde partijen toelichten, met behulp van een demonstratie- wandschaakbord. Deze lezing is ook toegankelijk voor alle liefhebbers van het schaakspel, die nog niet tot een schaakclub zijn toegetreden. SCHERMEN. INTERNATIONALE STUDENT- WEDSTRITDEN TE UTRECHT. De wedstrijden van heden. (Van onzen medewerker). Hedenmorgen werden te Utrecht de wed strijden voortgezet met de personeele degen-wedstrijden. De 13 deelnemers wa ren verdeeld in twee poules, een van 7 en een van 6 schermers. Uit poule T gingen naar de finale over: 1. Asselin (Frankrijk} 4 gew 5 ontv. en 10 geg. 2. Dudod (Frankrük) 4 gew., 7 ontv. en 9 geg 3. Grevp (Nederland) 4 eew 7 ontv. en 9 geg. 4. Maver (Duitschiand) 3 gew 7 ontv. en 9 geg. En uit poule II- 1. De Rolland (Frankrük) 6 eew 4 ontv. en 10 geg. 2 Stapel 'Nederland^ 4 gew 6 ontv. en 8 geg 3 Labonch^re 'Nederland) 2 gew. 7 ontv en 7 eeg 4 GoTlins (Enge land) 2 gew. 8 ontv ep 0 tree. De final» bestond dus uit 8 schermers. De eind-uitslag is als volgt: 1 Dudod 6 eew 6 ontv en 14 geg 2 De Rolland, 5 gew 5 ontv en 12 geg 3 La- houehére. 5 gew. 6 ontv. en 12 geg 4. Maver, 3 gew. 9 ontv. en 9 veg. 5. Stapel. 3 gew. 10 ontv. en 7 geg 6. Acselin. 3 gew. 11 ontv. en 8 pee Collins. 2 gew 12 ontv. en 6 geg. 8 Grevp. 0 gew 14 ontv. en 5 gegeven Geluk de uitslagen doen vermoeden, wa ren de wed^triiden. welkp door een groot aantal toeoehouweTs werden gevolgd, vaak zeer sparnend. SASSENHEIM. Aanrijdingen. Gisterenmiddag om ongeveer half drie had een botsing plaats nabij den overweg ter hoogte van den Klinkerbergerbrug Voor den overweg wachtten twee personen-auto's. Van de richting Oegslgèest kwam de be stuurder der auto G 72909, en reed een voor hem staande auto aan De bestuurder der auto G 72909 den heer van B uit Amster dam kwam er met de schrik van af. Echter zijn auto was zeer ernstig beschadigd, o.a. waren de beide lantaarns geheel in elkan der gedrukt, de voorwielen ontzet, de car burator geheel vernield en bovendien de voorruit verbrijzeld. Per kraanwagen van de firma van den Ameele werd de auto naar haar Garage vervoerd. Gisterenavond is de motorrijder van de motorfiets L. 19182 len gevolge van de onbekendheid van den weg ter hoogte van de Postbrug tegen een uit de richting Leiden komende Stoomtram opgereden. Het motor rijwiel werd aan de voorzijde geheel in elkander gedrukt. Ook hier moest de kraan wagen van de firma van den Ameele haar diensten bewijzen, om de motorfiets, die niet meer berijdbaar was, naar haar garage ter reparatie vervoeren. Kamermuziehavond „Het Dietsche Trio". In 'het hotel „Het Bruine Paard" werd gisteravond „Het Dietsche Trio" bestaande uit de heeren P. Verdonck piano, Louis Metz viool en O. v. d. Klashorst, cello, met mede werking van mej. Cor Igesz. sopraan, een Kamermuziekavond gegeven. Sassenheim is nog niet rijp voor dergelijke kunstavonden De opkomst n.l. was zóó be droevend, dat wij den moed bewonderden van de uitvoerenden, om de enkelen, die ge komen waren niet teleur te stellen. Het programma werd ingekort. Hetgeen het trio echter ten gehoore bracht, werd op on berispelijke wijze uitgevoerd en met groote aandacht gevolgd Mej. Cor Igesz zong een 4-tal liederen en mocht een bloemenhulde in ontvangst nemen. De afwezigen hadden ongelijk en zeer zeker moeten bij een volgend optreden hier ter plaatse meerderen van zulk een optreden komen genieten. De oogstcollecte in de Geref. Kerk heeft f. 1666 12 opgebracht, waarvan f. 955.17 voor de armen en f. 710.95 voor de kerk. VALKENBURG. Opening Bazar der Meisjesvereeniging. Alhier heeft de opening plaats gehad van de bazar van de Chr Meisjesvereeniging. Ds Hermanides verzocht de genoodigden en de vereeniging te zingen Ps. 103:1 en las vervolgens Rom 16:1-15, waarna hij voor fcing in gebed Daarna heeft hij de bazar geopend met de volgende rede: Welkom roep ik toe namen9 de Meisjes vereeniging; een welkom aan alle genoo digden. Burgemeester. Kerkraad. Kerkvoog den en Notabelen; zusterverenigingen; Meisjeskrans en Jongelingsvereeniging Ik las U zooeven voor Rom. 16—; voor ons, die de menschen daarin genoemd niet ken nen vrij eentonig, maar voor hen, die den brief ontvingen, van zeeT groote beteekenis. Paulus denkt aan hen. aan ieder hunner af zonderlijk: nu hoorden zij het. De groote man uit Farsen is ons niet vergeten Als gij mij vraagt, wat hebben nu de groeten die Paulus hier zendt, te maken met een bazar, dan stem ik direct toe, niets.'letter lijk niet9: maar nu moet gij eens goed lezen Paulus noemt in dit deel niet minder dan acht maat den naam eener vrouw, dit is het punt van overeenkomst: de vrouwen in de Gemeente van Rome bekleedden een voorname plaats Febé een dienares der gemeente Kenchreên: Maria die veel voor ons gearbeid heeft: Frijfénn en Frijfósa. vrouwen die in den Heere arbeiden, eveneens Persis. de moeder van Rufus. die voor Paulus een moeder was 'f Is mij* niet om de groeten te doen. die Pnulus zendt maar om u een blik te doen staan in de gemeente van Rome. van plm 1900 jarpn terug: daar in die jonge Chr gemeente vin den wij vele vrouwen die leven om God te dienen Veel arbeiden dat is de spreuk van hun leven: zij geven niet slechts hun geld ten behoeve van de minder gefortuneerden maar zii geven ook hun tiid hun krachten, hun rust- zij geven zich zelf en hebben wü dat niet iuist noodie in onzen tijd: men schen. die zich zeiven geven? Er is zoo hee! veel egoïsme heerlijk als wij nu vin den vele vrouwen hii wie het altruïsme op den voorgrond treedt Een gevolg daarvan i9, dat zij nauwer aan elkaar worden verbon den: gemeenschappelijk werk verbindt; maar ook nauwer verbonden aan de ge meente. dip zij dienen Zoo is het ook hier Wij menschen van Valkenburg moeten alle krachten insnannen om onze kerk staande te houden: de gemeente is niet groot en de kerk is.niet rijk Nu vinden wij en in Dameskran? en in Mpisjesvereeniging- vrouwen. die helpen, die terzijde staan Wij danken U leden der Meisjesvereeniging. dat gij zoo uw krachten gegeven hebt en uw tijd. om met nijvere hand zoo veel te pro duceeren dat er een tentoonstelling van gemaakt kan worden De tafels liggen vol; de wanden hangen vol: alleen uw kas is leeg Nu hoop ik dat over enkele dagen 't omgekeerde 't geval zal zijn; de tafels leeg: de wanden leeg en uw kas vol Ik wensch U groot succes met uw Bazar: dat zij in alle opzichten aan haar doel moge beant woorden. Hierbij verklaar ik de Bazar voor geopend Een woord van dank aan de firma Van Nellp voor haar steun met het schenken van thee en koffie met haar geurig product, dat door vrouwpn niet wordt gewaardeerd, maar door mannen op vollen prijs wordt ge steld: de vertegenwoordiger der firma, wil zeker wel onzen dank overbrengen aan de firma zelf Daarna hpbben de leden een paar toepas selijke liedpren gezongen en volgde een rondgang der genoodigden. VOORHOUT. Opgedragen. De verbouw van het Raadhuis en de bouw van een woning-garage-cellen en slangen- toren voor rekening dezer gemeente zijn gegund aan P. Lammers aannemer aJhier. Burgerlijke Stand. Geboren- Helena, d. v. C. van Kempen eD Com. M. de Groot. Theodorus Mar- tinus Maria, z. v H G. Warmenhoven en Joh. A. van den Nouland Anna Maria Petronella Alida, d. v. Joh van der Lans en Hend. van der Ploeg. Petronella Oa- tharina Quirina. d. v. J. H Oostdam en A. E. Langeveld. Ondertrouwd Andreas Th. van Bezie 26 j Lisse, en Maria A. R vaü Steijn 21 j. Jacobus H van der Lans 3] j.. Haar' lemmermeer en Catharina Meijer 24 j. Jacobus W. BoTst 27 j. en Margaretha A. Meeuwenoord 24 j Noordwiik .Tacobus N. Duivenvoorde 23 j. Noordwijkerhout en Cornelia B Turnhout 27 j. Joannes G. van Leeuwen 26 j. en Maria G. van der Voort 25 j. Leonardus P van der Geest 30 j. Rassenheirn en Cornelia M. Ruiter Jurianus A van der Priist 20 j. Heem stede en Maria O Ruiter 24 j. GevestivdVan Monster, C. M. van Rij zen. Jacoba van Beierenweg 57: van Nij- meeen H H Bots, id. 21: van Wageningen, B. W. P .van Benten, Leidsehevaa rt 2: van Ouder-Amstel, S. C Buijs. Leidsche- vaart 2: van Alten Eeasen (D.), A de Pra, Jacoba van Beiprenweg 21van Rotterdam J M. Gerla. Leidsehevaa.rt 2: van Saa- senheim, J. M A. Lanrelaan. Teylincrer- laan 76; van Opmeer, O N. Klaver. Leid- sehevaart 2: van Haarlem J. H. M. Paar- dekooper. Boerhaavestrnat 15: van Am sterdam, H F. Rureman Leidcehevaart 2. Th C van der Priidt en J W Bemelman. uit Ned. O.-Tndi». Boekhorrilaan 1: van Wiidewormer R de Tone Leidsrhevaarf 2; van Leiden. M. O. van der Voort. Teylin- irerlaan 26- van Noordwiik, Corn. C. de Haas. Hoofdstraat 33. Vertrokken: Naar Zuiddorpe A 12. L. E. M Gnosspns. van Tevlimrerlaan 18: naar Meerveldhoven. M van Goeh van Hoofd straat 17: naar Heijthuiizen CL.). A M. Weset. van Leidsrhevaart 2- nar R'dam. Van BarnevHdstraat 106. L Popp. van Willem Rotsstraat 8 naar Sassenheim H Hageman, van Tacobia van Reiprenwejz 4. Benoemd is tot ambtenaar ter secre tarie L. de Bekker te Gorinohem. AMSTERDAM. 11 November. Een ver deelde markt Koninklijke zwak. Philips prijshoudend. Aku en Margarine Unies wei nig veranderd. Rubbers en suikers prijshou dend. Tabakken verdeeld. Mijnwaarden en Scheepvaarten gedrukt. Amerikaansche fondsen onregelmatig. - De stemming op de beurs werd ernstig benadeeld door het groote aanbod in Ko ninklijke aandeelen, die tot 286 pCt. terug vielen een noteering, die in vele jaren niefc is voorgekomen. Het gisteren genoemde communiqué is in den breede ongunstig op- genomen en heeft de meening doen post vatten, dat de toestand in de petroleum industrie erger is dan algemeen veronder steld werd. Amerikaansche Oliewaarden vielen algemeen terug Van de industrieelen bewogen Philips aandeelen zich grooten. deels rond om 210 pCt.de omzetten waren weer veel geringer dan gisterentoen ech ter plotseling de vTaag grooter werd nam de belangstelling toe. Philips konden tenslotte een flink avance behalen. Margarine Unies zetten lager in, maar konden zich later herstellen. Aku's vielen terug. De Accoustiek aandeelen ver keerden in reactie. Rubbers waren goed prijshoudend in verband met een kleine stiieine der Rubberprijzen. Tabakken on? regelmatig, naast een koersdaling. Sencm- bah's en Oude Deli's konden Dcli-Bata- via's zich handhaven. Van de Suikers bewogen H.V A.'s ach om de laatste vorige prijzen terwfiH de minder courante fondsen nauwelijks waren veran derd. Op de Miinafdeeling liepen Boetons en Algemeene Exploraties terug. Scheep vaart Unies daalden eveneens enkele pun ten. De Jankee-markt had een kalm voor komen en regelde zich naar Wallstreet. Prolongatie 11 1/4 pet. WISSELKOERSEN. Engeland 12 06 5/8, Duitschiand 59.18 1/2, Frankrijk 9.76 Belgié 34.65, Zwitserland 48 20. Oostenrijk 35.00, Denemarken 66 42 1/2, Zweden 66 621/2, Noorwegen 66.46. New-York 2.48 7/16. LEIDEN, Noteering coop, groenten-, fruit en bloemenveiling-ver. „Leiden en omstre ken" van 10 Nov. Andijvie f.0 60MO; kroten f. 11.50; bloemkool I f. 1019.80; bloemkool II f.210; witte kool f.35; roode kool f 610; savoye kool f.58; groene kool f.25; China kool f.23; rapen f.24. pieterselie f.23; prei f.1 3. selderie f.1002.20; kropsalade f. 1.40 2; bleekselderie f. 10—15; knolselderie f 2—5; wortelen f.512, aJles peT 100 st. Kroten f.24, kroten, gek. f.610; snij- boonen f.4055; stok boo nen f.4260; spinazie f. 1825uien f. 24; wortelen f.410; spruiten I f.814; spruiten II f.2 5; aardappelen f. 4—6, alles per 100 Kilo. Melkveiling, 11 Nov. Aanvoer 76.565 liter. Hoogste prijs f. 9.30; laagste prijs f 8 20 LEIDEN, Vette Varkensmarkt van Dins dag 11 Nov. 1930. Aangevoerd aantal: 384 totaal, zwaar 363 stuks en licht 31 stuks. Prijs per kilo levend gewicht in centen: zwaar f. 0.53 tot f. 0.51, licht f. 0.52 tot f. 0 50 Handel matig met flinken aanvoer. BODEGRAVEN. Kaasmarkt 11 Nov. Aan gevoerd werden 312 wagens, 11.468 stuks, wegende 103.212 K.G. Prezen le soort met rgk.*merk f. 0.44—0.47; 2e soort met rjjks- merk f. 0.400.43. Zware geen noteering. Handel matig. Kippen f. 2.253.00. BOSKOOP. 10 Nov. Rozen: Butterfly f. 0.80—1.01. Gemengde rozen f. 0.350.60. Ophelia f. 0 41 0.62. Golden Ophelia f. 0.78 -0.90. Rosalandia f. 0.871.21, óolumbia. f 0.66—0.85. Mac Keiler f 0.78—1.25. Clau dius Pernefc. f. 11.30 Hadley f. 1.201.70. Van Rossum f. 0.65. Kilham f. 0.901.10. Germania f. 0.660.70. Florex f. 1—1.30. Edith Helen f. 1.501.90. Keizerin Aug. Victoria f. 0.27. Diversen; Chrysanten gr. bloemig f. 1.60—1.90. Id. tros t 0.28—0.35. Lelies f. 0.80 1.00. Asperagus f. 0.240.30. Alles per 10 stuks. ROTTERDAM, 11 Nov. Veemarkt. Aan gevoerd 203 paarden, 9 veulens, 1147 ma gere runderen, 695 veite runderen, 434 nuch tere kalveren, 150 vette klaveren, 492 scha pen of lammeren, 248 biggen, 13 bokken of geiten, 359 graskalveren. 203 overloo- pers. Prijzenvette koeien 52Vfc—56, 47— 49. 371^—40. Ossen 51—54, 44—47, 41. Stie ren 47—50. 42V&45, 37V£—40 Kalveren 85 90, 72L£77V&. 62V2—67jA. Vet vee: melk koeien 235415 p. stuk. Kalfkoeien 230 440. Stieren 140— 430. Pinken 130- rO0. Vaarzen 215—245 Werkpaarden 170— 275. Slachtpaarden 160—190. Hitten 75170. Veulens 30-140. Fokkalveren 24—32. Biggen 12—24. Slachtkalveren 1420. Biggen per week 1.752.25. Graskalveren 70120 per stuk. OverzichtKoeien en ossen stroeve handel, priizen van gisteren, stieren rede lijke handel, prijzen hooger dan vorige week, kalveren slechte handel, prijzen van gisteren, melk- en kalfkoeien willige han del, onveranderde prijzenpaarden rede lijke handel, onveranderde prijzen: fokkal veren redelijke handel, prijzen hooges, biggen handel en prijzen vorige weekgras- kalveren kalme handel, prijzen gelijk gis teren. ROTTERDAM. 10 Nov. Graanmarkt. Tarwe, met klein aanbod, schotkwaliteit lager van f. 6—7uiteezochte partijtjes tot f. 10. Gerst chevalier, van f. 5.50 6.50. Haver f 5—5.75. Erwten, kleine groene f. 8 11: schokkers f. 8—11, uitgezochte f. 12— 14. Bruine boonen f. 10—13.50. Karwiizaad f 2829, inclusief Blauw maanzaad f 29 30 50, inclusief Alles per 100 K.G. netto. ZOETER WOIIDE, 10 November. Aange voerd 2150 eieren; nrijzen per 100 stuks: kincierer (109012- kuikeneieren f.9 10 9 70 eendeieren f. 7.608; weiboter f 0 70—0 73. Pluimvee- kippen f.0 60—1 55: hanen f 0.37—1.80. konijnen f. 0.85—1.90. 3-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3