HOLLANDSCM ZWITSERSCHE REEPEN J. BAALBERGEN WIJ VERZEKEREN U SPORT. SCHERMEN. DE INTERNATIONALE STUDENTEN-WEDSTRITDEN- Nederland tweede op degen. (Van onzen medewerker'. Gistermiddag werd te Utrecht de landen- equipe op degen gehouden. In de le serie kwam Nederland met Lahouchère, Greve en Stapel tegen Enge land. Voor laatstgenoemd land kwamen uit Collins, Scott Fox en Hohler. Onze landgenooten wonnen deze match met 8 gew.- p. 6 ontv. en 15 geg tr. België trok met Robeijs, Cornil en Remij tegen de Franscher. Leihoine. Dutot en de Rolland welke match door Frankrijk gewon nen werd met 6 gew. p., 10 ontv. en 15 geg. tr. In de 2e serie lootte Nederland legen België. Voor België kwamen de zelfde scher mers uit. Onze landgenooten wisten ook van dit sterke team te winnen. In deze ontmoe ting was Labouchère zeeT productief en won hij al zijn partijen. De uitslag luidt: Hol land winnaar met 5 gew. p. 10 ontv. en 12 geg. treffers. Inmiddels trok Frankrijk tegen Engeland. Beide vertegenwoordigende equipes bleven ongewijzigd. De Fransehen die zeer sterk trokken, wisten ook in deze match te triomfeeren met 6 gew. p. 8 ontv. en 15 geg. treffers tegen 3 gew. p. 15 ontv. en 8 geg. treffers. Holland stond nu no. 1, met evenals Frankrijk 2 gew. matches doch met 13 gew. partijen tegen Frankrijk 12 gew. partijen. In de laatste serie kwam Nederland tegen Frankrijk en Engeland tegen België. Onze landgenooten bleken niet opgewassen tegen dit sterke Fransöhe team. ondanks het zeer goede schermen van Stapel, die van Lemoine met 21 won en tegen de Rolland match nul trok. De Hollanders verloren deze match mei 2 gew. p. 16 ontv. en 9 geg. tr. tegen 6 gew. p. 9 ontv. en 16 geg. treffers. België won van Engeland met 5 gew. p. 10 ontv. en 14 geg. tr. tegen 3 gewonnen p. 14 ontv. en 10 geg. tieffers en 1 match hul. De einduitslag luidt: 1. Frankrijk 3 gew. matches 6 punten. 2. Nederland 2 gew. matches 4 punten. 3. België 1 gew. match 2 punten. 4. Engeland 0 gew. matches 0 punten. Een schitterend Succes voor de Hollan ders, die stuk voor stuk hun plaats waard zijn. en uitstekend hebben getrokken, tegen deze sterke buitenlandsche gasten. De lei ding was bij den 'heer Brouwer en den gene raal Scheffer in goede handen, waardoor de geheele wedtrijd een vlot en geanimeerd verloop had. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLITN. Na het lO-uuirs-klassement van gister avond was de stand op de Berliinsche Zes- da&gsche als volgt 1. EhmerTietz, 2. MantheyMaczynski 3 Krijger—Funda. Op twee ronden4. Van KempenSchön 5. Rieger—Kroschel. Op vier ronden6. Pijnenburg—Braspenning. Op zes ronden: 7. Dinale—Tonani8. Lehmann— Wissel. Op vijftien ronden: 9. PetriStübecke. Op zeventien ronden10. DebruvckerMandelkow. Op een en twin tig ronden l. Lehmann—Peix. Ook na liet klassement werden de jachten voortgezet. Manthey—Maczynski slaagden eq daarbij in, een ronde te winnen, zoodat zij thans alleen aan den kop gaan, op één ronde door EhmerTietz en Kriiger Funda gevolgd. (Tel.) ZEILEN. DE BEDREIGING VAN HET BRASEMERMEER. VOETBAL. HET KEUREN DER LUGDUNUM-TERREINEN. Over het keuren der Lugdunum-terreinen ontvingen wij een ingezonden stuk van Lugdunum-zijde, nad-at onzerzijds reeds eer der op deze aangelegenheid de aandacht was gevestigd. Wij zullen momenteel echter niet tot plaatsing overgaan omdat, naar wij vernamen, de zaak bereids bij het L.V.B.- bestuur in onderzoek is. BOSKOOPSCHE BOYS. Boskoopsche Boys I heeft met 32 ge wonnen van Woerden I. GYMNASTIEK. NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Xaar gemeld wordt is thans definitief vastgesteld, dat de persoonlijke kampioen schappen voor keurturnsters en -turners, Zondag 7 December as. in „Tivoii" te Utrecht zullen worden gehouden. Niet alleen de kampioenen zullen naar aanleiding van het resultaat dezer wedstrij den worden aangewezen, doch tevens de beide keurkorpsen en de voorloopige ploegen voor den wedstrijd Nederiand-Duitschland. De Deutsche Turnerschalt heeft namelijk het voorstel van het K N. G. V., voor het houden van een wedstrijd Nederland Duitsohland, t.w. lusschen keurtumer9ploe- gen van beide landen, aangenomen. Tevens heeft de Duiüsche bond een revanche-wedstrijd in uitzicht gesteld. Wij vernemen voorts nog, dat Duitse hl and geen officieele landenploeg zal zenden, doch een keurcorps van één der groote Duitsche turnkringen. TECHNISCHE BONDSVERGADERING. De technische bondsvergadering van het K. N. G. V. zal bij voldoende .belangstel ling van de zijde der technici op 27 en 28 December a.s .te Groningen plaats vin den. Op deze bijeenkomst zal een door do technische bondsvergadering uit te brengen rapport aan het bondsbestuur in bespreking komen, betreffende het instellen van dis tricten. Indien in een dergelijk rapport inderdaad tot het instellen van districten geadviseerd wordt, beteekent dat een belangrijke stap in de ridhting van het weder-instellen van ge westen, weike in 1926 ten gevolge der reor ganisatie verdwenen zijn. Daar groote groepen vereenigmgen mede wegens onvoldoende contact met het K. X G. V. in de laatste jaren voor het lidmaat schap bedankt hebben, zal dit voorstel wel naar aanleiding hiervan in bespreking wor den gebracht. laariem wil te Leimuiden een ander terrein koopen. Ten behoeve van de vuilstorting door den j dienst der Haarlemsche gemeente-reini- 1 ging. werd in de raadsvergadering dier ge meente van li December 1929, besloten tot aankoop van eenige perceelen grond en water gelejjen in de gemeente Woubrugge en Rijnsaterwoude, aan het Brasemermecr, ter gezamenlijke grootte van 32.20.66 H.A. Met den eigenaar van bedoelde percee len, (het bestuur van den polder Vierani- bacht), is overeengekomen, dat vorenbe doelde koop zal vervallen, wanneer de ver- eischte vergunningen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Dijkgraaf en Heemraden van Rijnland, en van de ge meentebesturen van Rijnsaterwoude en Woubrugge, voor vuilstorting op de aan te koopen perceelen grond en water niet worden verleend. Omtrent die vergunning is tob dusver nog niets vernomen. Aangezien de gemeente met ingaDg van 1 Januari 1931 de beschikking dient te heD- ben over een terrein waarop vuilstorting kan plaats vinden, is in afwachting van vorenbedoelde beschikking van Ged. Staten van Zuid-Holland inmiddels uitgezien naar dusdanig terrein. Nadat gebleken was dat de Maatschappij voor ontginning van woeste grond met toepassing van stedelijke afvalstoffen, genaamd „M.IJ.V.O.'' geves tigd te Amsterdam, bereid was een deel van haar gras- en rietland onder de ge meente Leimuiden, aan de Zuidzijde van de Ringvaart van den Haarlemmermeerpol der, in koop af te staan, zijn door B. en W. met deze maatschappij onderhandelingen gevoerd Het resultaat van deze onderhan delingen is geweest, dat met de V.O." op 28/30 October j.l. een voorloopige koopovereenkomst- is gesloten. Deze heeft betrekking op perceelen ter gezamenlijke oppervlakte van plm. 16 H.A. Mocht deze koop doorgaan dan mag vrij zeker de conclusie worden getrokken dat het aanvankelijke plan van vuilstorting in het Brase-mermeer daarmede van de baan zal zijn KON. VERBONDEN NED. WATERSP.-VEREENIGINGEN. De algemeene vergadering van de K V X.W.V. is vastgesteld op Zaterdag 13 De cember te Amsterdam. AALSMEER. Geslaagd voor het certificaat radio- telegrafist 2e klasse de heer C. J. Rade maker alhier. HAARLEMMERMEER. Uitbreiding dienstregeling Haarlemmermeerlijnen. X a mens een aantal belangstellenden werd tot de directie van de Nederlandsche Spoor wegen het verzoek gericht om den trein, die 's morgen* 8.22 uit Haarlem vertrekt en 8 34 in Hoofddorp arriveert, ook te laten stoppen aan de tusschengelegen halte „Aalsmeerderweg". Rekening houdende mei de belangen van het reizend publiek besloot de directie aan hel verzoek voorloopig en bijwijze van proef voor enkele weken te voldoen en dan eens^te zien hoeveel reizigers er gedurende dezen proeftijd aan genoemde halte van den trein gebruik maken. Van het resultaat hiervan zal het dus afhangen of er voldoende aan leiding is om tot definitieve invoering van de gevraagde wijziging in de dienstregeling over te gaan. Oogstcollecte. De in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofd dorp bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas gehouden collecte, heeft bijna f. 600 opgebracht. 50-jarig bestaan Witte Kruisafdeeling. Met hel houden van een georganiseerden en welgeslaagden herdenkingsavond te Hoofddon Nieuwvennep, Rijk en Vijfhuizen, werd het b0 jarig bestaan van de afdeeling Haarlemmermeer van de N. H. Vereeniging ,,Het Witte Kruis" op waardige wijze in deze gemeente herdacht. Er is van verschillende zijden veel sleun en medewerking ondervonden om de feeste lijke oijeenkomsten goed lot haar recht te doen komen. Het bestuur der afdeeling ontving ten bate van het Witte Kruiswerk bij gelegenheid van haar gouden jubileum namens de leden enz. een gezamelijk bedrag van bijna f. 900. RECLAME. 327 Het derp Schiphol. Het gedeelte van Haarlemmermeer in de omgeving van het dorp Sloten en het fort Schiphol, hetwelk zich uitstrekt tusschen den Ringdijk van af het stoomgemaal ,.de Lijnden" (Akerdijk, Nieuwemeerdijk, Schin- keldijk. Vijfhuizerweg en Hoofdweg) is een vrij dicht bevolkte buurt, die als een aan- eengebouwd gedeelte als een eigen dorp kon worden aangemerkt en officieel werd aange duid met den naam van „dorp Schiphol". Het is te verwachten dat dit dorp nu het vliegveld Schiphol tot een le klasse we reldluchthaven is gemaakt en de verbreeding en verbetering van den Spaarnwouderweg met z'n op het drukke autoverkeer alleszins berekend bruggencomplex haar beslag heelt gekregen in de naaste toekomst door ver dere bebouwing als anderszins zich sterk zal gaan uitbreiden en binnen afzienbaren lijd een belangrijke plaats onder de onder scheidene dorpen in Haarlemmermeer za! innemen. De behoefte aan Verschillende zaken van openbaar belang, o.a. een kantoor voor post en telegraafaangelegenheden, doet zich al daar nu reeds sterk gevoelen. Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 13 November a.s. des namiddags te 3 1/2 uur. De agenda luidt al9 volgt: 1. Vaststelling van de notulen van een vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming van een gemeente-secre taris De aanbeveling luidt in alphabelisch® volgorde- 1. mr. L. J. B. Beel, commies ter secretarie te Eindhoven; 2. .1 F. Jansonius, candidaat in de rechtswetenschap, hoofd commies ter secretarie te Wageningen. 4. Voorstel tot het aanvragen van een rijksvoorschot in het belang van een krot woning. De arbeider C. Luke woont in de Dennen- laan nummer 48 te Zwanenburg met zijn gezin in een zeer slechte woning; daarom wordt voorgesteld hem te helpen aan een beter woonhuis met toepassing van de rijks regeling voor de krotopruiming. HILLEGOM. Verbetering hoek Veenenbnrgerlaan. Door den bouw van het nieuwe groote pand op den lioe'k van de Veenenburger- iaan en de Leidschesbraat, is dit nauwe punt voor het verkeer verbeterd. De ge meente heeft een tegeltrottoir langs de bui zen laten leggen en bovendien den oprit van dê laan bestraal! (5fT hel trottoir in de bocht staat een telefoonpaal van de tram als een sta-in-den-weg. Ook bij het hek voor de Hervormde Faslorie staat sinds lang zoon zelfde sta-in-den-weg. Het is te hopen, dat voor beide hindernissen een ander plekje is te vinden. De oogstcoiiecle in de Gereformeerde Kerk heeft opgebracht voor de armen f 428 en voor de kerk f. 1249,12V*- In de eerste collecte kwam een biljet van f. 100 voor. in de tweede een van f. 300 en 4 van f. 100 Keurige afwerking en lage prijzen! Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee. 833 KATWITK. GEMEENTERAAD. Ciedietverleening Salarisverhooging Geldleeningen Begrootingswijziging Vrijstelling van onderwijs. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente in het openbaar. Voorzitter was Burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden behalve de heer R. Ouwehand en J. v. Duyn. Na opening met gebed volgt vaststelling der notulen. Vervolgens mededeeling van ingekomen stukken. Eenige missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raads besluiten. Dan een voorstel van B. en W. op het adres van den heer H. F. Gregoir inzake het van de gemeente gehuurde parkeerterrein. De heer Gregoir vraagt drie achtereen volgende jaren de qjwielbergplaats en het parkeerterrein in huur te mogen hebben. Gregoir heeft bericht dat hq bereid is een jaariijksche pachtsom, die dit jaar f. 400. was, van f. 500.wil betalen mits de ver pachting alsdan zal gelden van 1 Jan. 1931—1934. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad voor om, onder nader door B. en W. vaat te stellen voorwaarden, tot zoodanige verpachting over te gaan. Na enkele opmerkingen en vragen dienaangaande wordt beslóten volgens dit voorstel. Punt 3. Benoeming van een lid in de belastingcommissie. De heer T. Lodder, in vorige vergadering tot deze functie benoemd, beoft deze benoeming niet aangenomen. B\j de heeren J. Dubbeldam, H. W. Grimbergen, H. Parlevliet. D. v. Riessen en C. v. Ton geren die reeds zitting hebben, wordt nog benoemd de heer v. d. Zwan die de benoe ming echter in beraad wenscht te houden. De lieer N. J. v. Duivenbode vraagt in koop te mogen hebben een perceel grond groot 531 M2. gelegen aan de Westzijde van de Haringstraat, koopprijs f.5.— p. M2. De heer J. Houwaard idem 900 M2. ten Oosten van de Duinstraat, koopprijs f.4.50. De heer G. de Best Kz. idem 520 M2. aan de Noordzijde der de Waal Malefjjtstr. koopprjjs f. 4.50 per M2. B. en W. stellen voor aan genoemde verzoekers deze grond in koop af te staan tegen den genoemden pr|js en verder de gewone voorwaarden waar toe z.h.st. wordt besloten. De heer .Joh. Parlevliet vraagt in koop te mogen hebben een strook grond ter breedte van 3 M. aan de Oostzijde van de Duinstraat, wat aansluit aan het perceel dat h|j b|j een vroegere transactie met de gemeente in eigendom heeft verkregen. Ilij verklaart zich daartegenover bereid een ge deelte van dit laatste perceel aan de ge meente in koop af te staan, welke ver klaring hij hiermede motiveert, dat hij een strook grond van gelijke breedte als die welke hij thans de gemeente aanbiedt aan iemand anders wenscht te verkoopen. met de bedoeling diens woning, welke in de diepte staat, een ruimer uitzicht te geven door het aanbrengen van een langzame glooiing. B|j B. en W. bestaan tegen deze transactie geen bezwaren mits Parlevliet het bedoelde strookje grond aan bedoelde persoon, C. Jonker, voor f.4.per M2. in eigendom afstaat. Eerstbedoelde strook grond is 3 x 20 M. totaal plm. 60 M2. Zonder discusie worden deze voorstellen door den raad goedgekeurd. Voorstel tot het geven van een crediet aan B. en W. voor werkzaamheden ten be hoeve der te houden volkstelling. Het Rijk geeft 7 cent per inwoner voor bedoelde werkzaamheden. B|j de vorige volkstelling was zulks 12 cl. Toen konden de werkzaam heden van dit bedrag worden betaald. Zonder bijbetaling door de gemeente zullen de werkzaamheden thans niet kunnen worden verricht. In tegenstelling met vorige maal zullen in het belang eener juiste invulling de kaarten zooveel mogelijk te voren ter secretarie worden geschreven hetgeen buiten de kantooruren van het secretariepersoneel zal moeten gebeuren. Teneinde in staat te worden gesteld voor de tellers en het secre tarie-personeel een bevredigende loonrege ling te kunnen treffen, stellen B. en W. voor te besluiten tot beschikbaarstelling van een bedrag, gelijkstaande met f. 0.05 per inwoner, zijnde ongeveer f.800.als aan vulling op het door het Rijk beschikbaar gestelde bedrag van f. 0.07 per inwoner. Dr. Ejjkelenboom vraagt of het B. en W. bekend is waarom de regebring thans maar 7 et per inwoner betaald in tegenstelling met vorige volkstelling toen het 12 ct. was. De voorzitter zegt dat het blijkbaar de be doeling is om een gedeelte door de gemeente zelf te laten betalen. De regeering heeft er ook de aandacht op gevestigd dat jeugd organisaties belangloos hulp willen verleu nen doch B. en W. zijn hiervoor allesbehalve enthousiast. Dr. Hueting vraagt of het werk ook beperkter is nu de kaarten grooten- deels ter secretarie worden ingevuld het geen de voorzitter bevestigend beantwoord. Het voorstel wordt dan z.h.st. aangenomen. Punt 6. Voorstel tot het verhoogen van het salaris van den secretaris-boekhouder der Gemeente-Spaarbank. Het bestuur der gemeente-spaarbank heeft verzocht tot ver- hooging over te gaan op grond van het feit dat de werkzaamheden zeer zijn toegeno men. Als voorbeeld wordt genoemd dat spaarders in 1926, 1927, 1928, 1929 en 1930 resp. inlegden f. 45.600, f. 51.800. f. 69.300, f. 88700 en f. 103.000. Voorts stond per 31 Dec. 1926 op hypotheek en schuldbekente nis uit f. 99.000 terwijl dit bedrag op 23 Sept. 1.1. was f. 325.000 of f. 226.000 meer. In het licht van deze cijfers blijkt voldoen, de hoe de werkzaamheden zijn toegeno men en het huidige salaris niet geacht, kan worden een voldoende belooning te zijn voor al deze werkzaamheden. B. en W. stellen daarom voor het salaris dat thans f. 925 bedraagt te verhoogen tot f. 1500, echter met dien verstande dat de functionar- ris voortaan zelf de verplichte pensioens bijdrage, zijnde SYq pCt. van f. 1500 of f. 127 50 stort en voorts onder voorwaarde dat hij de tijdelijke assistent waarvoor f. 100 betaald wordt, voor zijn rekening neemt. Dc verhooging wordt hierdoor f 247.50. Dr. Eijkelenboom vraagt of hei op den weg der gemeente moet liggen om dergelijke instellingen uit te doen breiden. We hebben toch voldoende particuliere in stellingen. Zijn bovendien de menschen be kwaam om dergelijke groote bedragen te beheeren. Na geruststelling door den voor. zitter aangenomen. De werkman Jan van Rijn meent een week loon te weinig te hebben ontvangen van de gemeente, althans dat hij zonder inachtneming van den wettelijken opzeg gingstermijn is ontslagen. Waar het B. en W. voorkomt, dat de feiten, waarop qc vordering steunt, niet juist zijn en de vor dering mitsdien ongegrond is, geven B en W. den raad in overweging tot verweer tegen dien eisch in rechten te 'besluiten, zoowel in eersten aanleg als zoo noodig in beroep en cassatie De heer Guyt kan zich hiermede niri vereenigen en meent dat v. R, moreel recht heeft, wettig misschien niet. De voorzitter licht een en ander toe, waarna de raad besluit tot verweer in rechten. Tegen de heer Guyt. Voorstel tot het aangaan van twee geld" leeningen. Dit naar aanleiding van een voorstel tot converteering van 10 leeningen tot een totaal bedrag van f. 561.800. Door deze converteering wat een renteverlaging tengevolge heeft, wordt voor het eerst,© jaar een rentebesparing verkregen van f. 3251.26, verminderd met 1 pCt. boete rooii een tweetal leeningen ad f. 1375, zoodat heb nog een besparing geeft van f. 1876.26, welkj bedrag later hooger wordt. Ook hiermedt kan de raad zich vereenigen. Punt 9. Voorstel tot wijziging van de Be- grooling van het Grondbedrijf 1930 en die van de gemeente 1930 is van formeelen aard en wordt z. h. st. aangenomen. Punt 10. Voorstel tot vaststelling van 4 verordeningen regelende de jaarwedde van ambtenaren, werklieden der gemeente en politiepersoneel. In de vergaderingen van 11 Dec. 1929 en 12 Febr. en 28 Maart 1930 werden de jaar wedden van de ambtenaren ter secretarie, politiepersoneel, opzichters en werklieden herzien zonder dat de betrekkelijke verorde ningen hiermede in overeenstemming werden gebracht heigeen thans is geschied. De raadsleden ontvingen een ex. hiervan, Tevens werden uit een oogpunt van jinifor- miteit enkele redactie-veranderingen aan gebracht. Verder is het B .en W. noodzake lijk gebleken het aantal rangen met betrek king tot het personeel ter secretarie uit te breiden met een commies 1ste klasse ten einde hierna tot aanstelling van een zoo danig ambtenaar over te gaan. Het personeel ter secretarie komt dan te bestaan uit: 1 hoofdcommies, 1 commies 1ste klasse, 3 commiezen, 2 adjunct-commiezen 1ste kl.t 2 adj.-comm. 2de kl., 1 typist. Het ligt in d» bédoeling van B. en W. de aanvulling van het personeel met 1 ambtenaar te laten in gaan 1 Januari 1931. Dr. Hueting en dr. Eijkelenboom hebben naar aanleiding van deze voorstellen enkele vragen te stellen en zouden in sommig op zicht wijziging of aanvulling wenschen. De voorzitter adviseert om deze voorstellen voor loopig aan te nemen omdat in bewerking is de Ambtenarenwet waardoor aan de ver schillende wenschen wordt tegemoet geko men. Jn afwachting hiervan wordt dan vol gens voorstel van B. en W. besloten. Punt 12 is een voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten te verzoeken vrijstelling van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefening. Een dergelijk verzoek is laatstelijk gedaan in 1929 en gsldt voor gedurende twee jaren. Zulks gold toen voor de toenmalige O. L. School 2. B. en W. vestigen in verband met dit voorstel er de aandacht op, dat het aantal kinderen dat het O. L. Onderwijs in deze gemeente volgt, telkenjare geringer wordt. In 1928 was dit getal 153, in 1929 145 terwijl dc laatste op gave van 16 Sept. 1.1. 95 was. Voorts is <-r aan de 0. L. School geen personeel verbom den dat bevoegd is tot het geven van onder wijs in dat vak. Bij invoering van dit vak. zouden de kosten hiervan, die niet onaan zienlijk zijn voor rek. der gem. komen. Dit krijgt nog meer beteekenis, indien bedacht wordt dat de besturen der bijzondere schn- len hierin aanleiding kunnen vinden even eens over te gaan tot de aanstelling van vak onderwijzers waarvan de jaarwedden dan ook door de gemeente zouden moeten worden be taald. Hierbij komt de kosten van inrichting van lokalen en terreinen benoodigd voor dit onderwijs. Zulks zou dus aanzienlijke offers van de gemeente vragen. De financieel© con sequenties wettigen volgens B. en W. de in voering van dit vak vcorhands nog niet. Op grond van het genoemde stellen B. en W. den raad voor hen te machtigen voor het vol gend tijdvak van twee jaren andermaal vrijstelling te verzoeken van het in art. 2 der lager onderwijswet 1920 onder j ver melde onderwijs in de lichamelijke oefening, Ook hiertegen is bij den raad geen enkel bezwaar en aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer G. van Tongeren vraagt of de commissie voor filmkeuring werkelijk alle films keurt. Spr. meent dat er nogal eens iels vertoond wordt dat bij het kantje af is. Dan vraagt spr. of er mogelijkheid bestaat dat door aankoop van het Groot Badhotel enz., dus door egalisatie reeds dezen winter werk zal zijn hierdoor. Dc voorzitter kan hierop thans nog geen definitief antwoord geven <}och B. en W. zijn diligent. Dan vraagt spr. of er van B. en W. een voorstel te wachten is bij de behandeling der begrooting om voor de straatbelasting een factorcijfer vast te stellen. Zoo niet, dan komt spr. met een initiatiefvoorstel. Zal later op geantwoord worden. De h^er v. d. Zwan vestigt de aandacht op den slechten straatweg, voornamelijk van Callaoweg lot de R. K. School. De voorzitter zegt dat ook in deze B en W. zeer dili gent zijn. De heer Guyt vraagt toezegging van nftaatregelen oj>dat aan de gemeente-spaar bank men voor rentebijschrijving niet zoo lang behoeft te wachten. Wethouder Dub beldam zegt dat bijschrijving niet persé in Januari behoeft te gebeuren. Ook in Februari en Maart kan zulks gevoegelijk plaats heb ben. Hierna sluiting der vergadering met gebed. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. van der Sande geb. Kerk vliet, D. G. J. Bol leboom geb. van der Voort, D. M. A. Nieuwenbroek geb. v. d. Burg. D. Ondertrouwd: J. G. de Groot en W. P. de Vreede. Getrouwd: C. J. van Brecht en M. J. van Lochem. Bevallen: E. M. v»an Rooyen geb. van Rbijn, Z. A. C. Brouwer geb. de Bruin, D. 33

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11