TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. De vliegboot Do X vertrokken GEMEENTERAAD v. LEIDEN SCHEEPSVERBINDINGEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEEKBERICHT. Barometerstand. Het dilcke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 3 uur: 773. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 10 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 774.8 te Clermont. Laagste stand 763.6 te Ingoe. Verwachting tot den avond van 11 Nov. Meest matige Noord-Westelijke tot Wes telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem poratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.- 8 gr. C. (46 gr. C.) 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 3 uur nam.: 10 gr. C. (50 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdap. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 28 min. Hoogste stand des nam. te 5 u. 63 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 4.50 n.m. tot 6.44 v.m. BLOEDIG STRAATGEVECHT. DüSSELDORF. 10 Nov, (V.D.) Te Hilden aan den Rijn vond gisteren een botsing plaats tusschen politie en communisten, die ontaardde in een bloedig straatgevecht waarbij een groot aantal personen werd ge wond. Hedenmorgen vroeg zijn in het St. Joseph Ziekenhuis te Hilden aan de ge volgen van hun verwondingen twee perso nen overleden. In den toestand van den zwaar gewonden politie-commi9saris Bulz en een meisje, dat niets met de onlusten te maken had. is een zoodanige verbetering ingetreden, dat men beiden in het leven hoopt te houden. STUTTGART. 9 Nov. (Wolff). Zaterdag avond hebben hier communistische relletjes plaats gehad, die slechts, met groote moeite konden worden bedwongen. Er zijn ver scheidene personen zwaar gewond. o DE FRANSCHE REPUBLIKEIN SOCIALISTEN. PARIJS, 10 Nov. (Havas). Het congres der Republikein Socialisten heeft met alge- meene stemmen een rapport aangenomen, waarin verklaard wordt, dat het noodzake lijk is. dat er een economische entente tot stand komt. welke haar vervollediging zal vinden in een Europeesche federale unie. Ook heeft het congres een motie aangenomen, waarin verklaard wordt dat de partij moet deelnemen met alle republikeinsche forma ties, in den strijd tegen het rechtsche blok, voor de internationale politiek van toenade ring tusschen de volken. Senator Violette verklaarde o.a. dat de partij zich noodzakelijk moet aansluiten bij alle partijen van links, om een groote coalitie te vormen tegen 1932. 0 DE VERKIEZINGEN IN OOSTENRITK. WEENEN. 10 Nov (Wolff) Volgens mededeeling van het hoofdstembureau heb ben bij de verkiezingen voor den Nationalen Raad de Sociaal-Democraten 72 zetels be haald, de Christelijk Socialen 66, het Natio naal Wirtschaftsblok en de Landbund 19, het Heimalblok 8. (Het oude parlement bestond uit 73 Chr. socialen, 71 socialisten, 12 groot-Duitschers en 9 Landbond. De middenpartijen onder Schober zijn dus thans op de wip komen te zitten). WEENEN. 10 Nov. (Wolff). Van de meestbekende teden der Christelijk Nationale nirlij die als lid van den Nationalen Raad zijn herkozen, noemen wij: Bondskanseleir Vaugoin. de minister van buitenlandsche Zaken Seipel, de minister van Onderwijs Sc-hmilz. de minister van Handel. Heinl. de Landeshauptmann van Neder Oostenrijk Buresch. Van de Sociaal-Democraten zijn herkozen Burgemeester Seitz, Otto Bauer. Juliu9 Deulsch, Gloeckel. Danneberg en Leulhner. De vroegere Bondskanselier dr. Schober is in verscheidene kiesdistricten gekozen. WEENEN, 10 Nov (Wolff) De minister van binnenlandsche zaken vorst Starhem berg en de minister van Justitie Hueber. die nog geen zetel hebben, zullen uit de rest- stemmen waarschijnlijk nog wel een zetel verkrijgen. De Nationaal-Socialisten, die in geheel Oostenrijk meer dan 100 000 stemmen heb ben gekregen, hebben geen zetel in den Na tionalen Raad. HET VLIEGTUIG-INCIDENT IN SPAN TE. MADRID. 9 Nov (Belg. Tel. Ag.) Om half- twée h-ad de Duitsche ambassadeur een on derhoud met den minister van buitenland sche zaken Het schijnt dat het incident op bevredigende wijze is opgelost. o DE TAPANSCHE VLOOT. TOKIO. 10 Nov. (Reuter). Na lange onder handelingen tusschen den minister van financiën en den minister van oorlog is men overeengekomen 373 millioen yen te beste den voor de vloot. VERKIEZINGEN IN PERU. LIMA, 10 Nov. (Reuter). De voorloopige regeering heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij nieuwe verkiezingen worden uitge schreven voor een Nationale Vergadering, die zich zal hebben bezig te honden met het opstellen eener nieuwe grondwet, nieuwe kieswetten en een hestuurs-reorganisatie. o LEEUWENTEMMER GEDOOD. STETTIN. 9 Nov. (Wolff.) Een 27-jarige leeuwentemmer, die zijn vier leeuwen in een boerderij had ondergebracht, werd. toen hij ze te drinken wilde geven, door een der die ren aangevallen, waarop de andere drie dieren zich op hem wierpen. Het gelukte eerst na geruin °n tijd en met de uiterste inspanning den man te bevrijden, die echter, kort nadat hij in het ziekenhuis was opge nomen, aan zijn zware verwondingen over leed. In de heden gehouden buitengewone algemeene vergadering der N.V. „Leidsche Duinwater Maatschappij" ten kantore Sta tionsweg Nr. 12 te Leiden, werd de voor gestelde Statutenwijziging goedgekeurd. o EEN DALING OP DE ZUIDERZEE. Daarna de reis definitief aanvaard. Wegens het stormachtige weer is de vlieg boot DO X ook gisteren niet vertrokken. Hedenmorgen werden echter reeds vroeg de noodige maatregelen voor den start ge troffen. Tegen negen uur waxen de-meeste pas sagiers aanwezig. Ons werd medegedeeld, dat in de plaats van den heer Tiske uit Berlijn de heer Seyffardt van de Aviolanda- fabrieken meegaat naar Southampton Er waren 36 personen aan boord, w. o., 15 leden der bemanning. Het waren de lieeT en mevrouw Dornier en verder: 16 passagiers voor Southampton; een voor Lissabon en bwee voor Amerika. Naar Amerika vliegen mede Lady Drum mond Hay van dé Hearsl-pers, uit Londen, en de heer Karl van Wiegand, eveneens van de Hearst-pers. Naar Lissabon vliegt mede de heer Brenta Giacomo, uit Rome. Tot de passagiers, die naar Southampton vliegen, behooren zes Nederlanders, n.l, mej. Pitty Burgerhout, uit Wassenaar, de heer Robert van Gennep uit Den Haa«g. de heer mr. G. Goedhart, uit Amsterdam; de bekende militaire vliegers .1, van Onlangs en jhr. van Sandberg uit Soesterberg en de heer Seyffardt. De elf overige passagiers zijn de heeren: Kurt Béhrens (Brussel): Kendell Foss (Ber lijn). Max Geisenheimer (Frankfort), Cor- redo Gustosa (Altenrhein), Robert Hartmanri (Berlijn). Alfred Hildebrandt (Gosslar, Duitschland); Heinrich Seilkopf (Hamburg); Wade Werner (Berlijn). Paul Hoeker (Ber lijn) en Stanislaw Krakow (Belgrado). Om .even oveT negenen kwam de burge meester van Amsterdam, die zich op den steiger een oogenlblfk onderhield met dr. Dornier en daarop de vliegboot bezichtigde- In tusschen was ook de bagage van de passagiers aangekomen en werd deze aan boord van de DO X gebracht, waar men bezig was de laatste maatregelen te treffen. Te ruim negen uur gingen de eerste mo toren draaien om warm te loopen en kwam een klein aantal belangstellenden naar de omgeving van het vliegkamp om den start bij te wonen. De Post-harmonie voer in een motorboot om het vliegtuig heen en speelde ten afscheid verschillende Duitsche liederen. Precies te 10 uur 26 minuten is daarna de vliegboot vlot gestart. Nadat de vliegboot ter hoogte van Burgerdam was aangekomen, werden alle motoren op gang gebracht. Toen deze voldoende warm waren, werd gestart. D^ start duurde ruim 30 sec. en daarna steeg de vliegboot naar omhoog, om.... eenige minuten later op de Zuiderzee weer te dalenl Er was toen 7 minuten gevlogen. Ge daald werd in de nabijheid van Pampus. Wij vernemen, dat de daling op zee het gevolg is geweest van een klein defect aan den tweede bakbonrdmotor, vermoedelijk een bougie Dit defect is, drijvende op de Zuiderzee, hersteld, waarna de Do X op nieuw startte en wel te kwart over twaalf. Eerst vlno2 de Do X over bet vliesrknmp om daarna met een erooten boog terug te gaan in de richting van de Zuiderzee, waar ongeveer 10 minuten is rondsevlogen om de motoren goed te laten aanloopen. Te twaalf uur verscheen de Do X op nieuw boven het kamp. thans voor de laatste maal Zij ging via het Noordzee kanaal in de richting van de Noordzee. In Amsterdam stroomden duizenden, toen zij het zware geronk van de motoren hoor den, op straat en naar de daken om het vliegwonder nog eens voor het vertrek te kunnen zien. Binnen enkele minuten was de Do X uit het gezicht verdwenen. Het weer was tijdens den start zeer goed de zon scheen en er was nagenoeg geen wind Te 12 u. 10 m. werd IJmuiden bereikt. Wij vernamen dat de Do X de kust zou volgen tot Dixmuiden en dan naar Enge land zou oversteken. TegeD halféén werd ons uit Katwijk en 5 minuten later uit Scheveningen gemeld, dat de vliegboot aldaar was gepasseerd. Engeland in afwachting. Men meldt ons uit Londen Na-ar verluidt, zal de Prins van Wales, indien zijn afspraken zulks toelaten, met de Do X van Southampton uit een proef vlucht meemaken. Ter begroeting in Calshot heeft de staf van de Duitsche ambassade te Londen zich naar Calshot begeven, terwijl eveneens een deputatie van het Britsche, ministerie aan wezig zal zijn. Een speciale zending Muncher bier is te Calshot ontvangen ten gebruike der opva renden tijdens den overtocht naar de Ver- eenigde Staten. o BRAND. Zaterdag ontstond door het in brand ge raken van een stal, brand in de boeren woning van H. van Essen in het Eperbroek te Epe Het geheele perceel brandde uit. Ook de inboedel ging verloren. Het vee kon gered worden Alles is verzekerd. DE POSTVLUCHTEN. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het vierde postvliegtuig, bemand met de vliegers Frijns, Both en den mecanicien Bruijnestein heden om 4.15 op het vliegveld Tjililitan is geland. Hedenmiddag vliegen zij door naar Ban doeng. o AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het R.K. Ziekenhuis te Groningen is hedenmorgen overleden het 2-jarig zoontje van den slager J. Sch. dat in een vat met kokend water was gevallen en met ernstige brandwonden overdekt in het ziekenhuis te Groningen was opgenomen. Naar wij vernemen heeft jhr. mr. W. H. de Savornin LohmaD met ingang van 1 Januari 1931 eervol ontslag verzocht int zijn ambt van president van den Hoogen Raad der Nederlanden, welke functie hg sinds 1914 bekleedt. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren El- kerboul, Kuivenhoven. Huurman en Van Rosmalen. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missive van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten etc. De heer G. de Mey (S. D. A P.) verzoekt om gezondheidsredenen ontslag als lid van den Gemeenteraad. (Opvolger wordt de heer J. L. de Waal). AGENDA. lo. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal". (BIS) Benoemd wordt de heer W. J. J. C. Bijle- veld. alhier, met 22 stemmen tegen 2 op den heer mr J. Slagter 2o Benoeming van twee leden der Ge meentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. (219) Herbenoemd worden de heeren H. P. Veld- huvzen en S. J, le Poole L.Gzn. met resp. 24 en 23 stemmen tl blanco). 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigeri cursus. (220) Benoemd wordt de heer J. Kamerbeek. 4o. Suppletoire hegrooting, dienst 1929, van het Openbaar Slachthuis. (221) Goedgekeurd. 5o. Balans en Verlies- en Winstrekening dienst 1929, van hel Openbaar Slachthuis. (221) Goedgekeurd. 6o Rekening, dienst 1929, van de Gezond heids-Commissie. (221) Goedgekeurd. 7o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1929, van het Grondbedrijf. (221) Goedgekeurd. 8o. Voorstel: a. tot wijziging van het Raadsbesluit van 9 Augustus 1926. in zake de verhuring van eenige perceelen weiland aan de „Leidsche Football Club", in dien zin dat uit de huur zal worden genomen een gedeelte van het perceel Sectie O No. 667, ter grootte van 1 H.A.; b. tot verhuring van het sub a bedoeld perceelsgedeelte aan de R.-K. Hoogere Bur gerschool te Leiden. (222) Conform besloten. 9o. Voorstel tot verhuring aan de N. V. Vereenigde Bloembollenculturen, voorh. Gebr. De Graaft en S. A. van Konijnenburg en Co. le Noordwijk, van de perceelen leel- land, Kad. bekend gemeente Oegstgeest, Sectie E Nis 2511, 248, en 2509 en van de op hel perceel No. 2509 staande woning, bloembollenschuur en erf. (223) Conform besloten. lOo. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud hij de gemeente: a. van A. A. van Tienhoven, het strookje grond aan den Morschsingel, Sectie L No. 1220 ged.j _j_ b. van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij van onroerende goederen „Ons Eigendom", het strookje grond aan de Aloë- laan, hoek Warmonderslraat, Sectie L No. 1426 ged. (224) Conform besloten. llo. Voorstel tot aankoop, respect, over name in eigendom van verschillende ge deelten grond, stoepen en voortuinen aan den Stationsweg en tot aanvaarding van den afstand van het recht van opstal op een ge deelte van den Stationsweg. (225) Conform besloten. 12o. Voorstel tot hel aangaan van een overeenkomst met het Rijk, betreffende de ruiling van een tweetal strookjes grond in verband met de vergrooting van het gebouw voor Geologie en Mineralogie der Rijksuni versiteit aan de Garenmarkt. (226) Conform besloten. 13o. Voorstel tot aankoop van het huis en erf aan den Oude Singel No. 28 en tot be schikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (227) Conform besloten. 14o Voorstel tot het verleenen van toe stemming lot wijziging van de Statuten der N.V. Leidsche Duinwater-Maatschappij. (228) De VOORZITTER deelt mede, dat het departement van Justitie eenige redactie wijziging voorstelde volgens de nieuwe wet op de N.V. B. en W. gaan daarmede accoord en stellen voor deze alsnog aan te brengen. Dc heer DE REEDE weet nog niet goed, wat de bedoeling is der wijziging der sta tuten. Zij zijn nog pas veranderd. Waarom een verandering aangebracht in het indienen der balans, hoewel de oude bepaling 50 jaar voldeed? En zeer onlogisch lijkt het hem, dat B. en W. deze balans moeten goedkeu ren, dit afgezien van het feit, dat straks mis schien uit dat college commissarissen zullen voorlkomen. Hij steil daarom voor deze wij ziging vooreerst uit te stellen. De VOORZITTER zegt, dat vorig jaar vol gens de nieuwe wel gebruik is gemaakt van de overgangsbepalingen tot wijziging. Nu echter toch wijzigingen noodig zijn, vraagt het departement van Justitie volledig in overeenstemming brengen met de nieuwe wet op de N.V. Dat hebben B. en W een voudig gedaan, meer niet. De Balans-kwestie hoort daaronder. Conform wordt dan besloten. 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitbreiding van de school voor U. L. 0. aan de Hooglandsche Kerkgracht van de Gereformeerde School- vereeniging, met twee lokalen en de aan schaffing van de in verband daarmede be noodigde schoolmeubelen, leer- en hulpmid delen (235) Conform besloten. 16o. Voorstel lot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Gerefor meerde Schoolvereeniging lot uitbreiding van de school npor gewoon L. O. aan de Stadhouderslaan met één leslokaal en tot aanschaffing van de voor de inrichting van dal lokaal benoodigde schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen, alsmede tot beschikbaar stelling van de voor die uitbreiding en aan- sche'^ng benoodigde gelden. (236) Conform besloten. 17o. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de R.-K. Par. Jongensscholen onder R.K, Par. Kerkbestuur tot aanschaffing van leer- en hulpmiddelen len behoeve van de school voor gewoon L. 0. aan de Pelikaanstraat No. 20, en tot beschikbaarstelling van de voor die aan schaffing benoodigde gelden. (237) Ccnform besloten. 18o. Voorslel lol wijziging van dc begroo ting. dienst 1930, in verband met de meer dere uitgaven ten behoeve van de uitkee rineen aan uitgetrokken werkloozen en het bestrijden van het aandeel der gemeente in de werkverschaffingsloonen van den Leid- schen Hout uit den gewonen dienst. (229) Conform besloten. 19o. Voorstel in zake de verbreeding en verbetering van den Heerensingel. (230) Conform besloten. 20o. Voorslel in zake de verbreeding en verbetering van den Morschsingel tusschen den Morschweg en de Spoorhavenbrug, tevens praeadvies op het desbetreffend adres van de Leidsche Koelsiersvereeniging „Ver- belering zij ons Streven". (231) Conform besloten. (De Zitling duurt voort). De navolgende passagiersschepen zijn Dinsdag 11 November in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken Medegedeeld door de N. T. M. Ra dio Rolland, N.V. Alcyone, Rugby Radio Alpherat, Rio de Jan, Radio Alwaki, Cabo Finisterre Radio Amstelkerk, Rugby Radio Baloeran, Scheveningen Radio Chri9t Huygeno, Scheveningen Radio Cottica, Rugby Ra dio Patria, Scheveningen Radio P. C. Hooft. Scheveningen Radio Rotterdam, Scheveningen Radio Sibajak. Schevenin gen Radio Simon Bolivar, Scheveningen Radio Springfontein, Rugby Radio Flandria, Scheveningen Radio Gelria. Cerrito Radio Insulinde, Scheveningen Radio J. Piet Coen Scheveningen Radio Joh de Wit, Scheveningen Radio Maasdam, Rugby Radio N Amsterdam, Scheveningen Radio Statendam. Scheve ningen Radio Stuyvesant. Scheveningen Radio Venezuela, Scheveningen Radio Zeelandia Scheveningen Radio Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale koe ten 44 ct. per woord. SCHERMEN. INTERNATIONALE STUDENTENWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Hedenmorgen om 10 uur zijn in het ge bouw de „Handelsbeurs" te Utrecht de in ternationale schermwedstrijden, uitge schreven door de Utxechtsche studenten- sdhermvereeniging „Olymphia", aangevan gen met den personeelen wedstrijd op floret treffers). De uitslag luidt: 1. Limoine (Frankrijk) 8 gewonnen par tijen; 20 ontvangen en 40 gegeven treffers; 2. Bongnol (Frankrijk), 7 gew. 18 ontv. en 33 geg.; 3. Mayer (Duitschland) 5 gew.. 24 ontv. en 31 geg.; 4. Dijroo (België) 5 gew. 24 ontv. en 30 geg.; 5. Gornil (België) 4 gew., 29 ontv. en 30 geg.; 6. Stapel (Ne derland). 3gew.( 35 ontv. en 27 geg.; 7. Nieuwenhuyzen (Nederland) 2 gew., 37 ontv. en 24 geg.; 8. Trilhause )Duitschland) 1 gew., 36 ontv. en 21 geg. treffers; 9. Col lins (Engeland) lgew., 36 oh tv. en 16 geg. Hedenmiddag om haldrie werd begonnen met den landenwedstrijd op degen, waarbij Nederland wordt vertegenwoordigd door de 'heeren Labouohöre on Greve (Utrecht) en Stapel (Leiden). AMSTERDAM, 11 Nov. 1930. Een zwakke mart. Philips, Marg. Unies en Accoustiek flauw Koninklijke zwak. Rubbers verdeeld. Tabakken en Rubbers zwak. Suikers en AL gemeene Exploraties flauw. Aku's prijshou dend. Scheepvaart Unies weinig veranderd. Amerikanen flauw. De teleurstelling voor het publiek in het verloop van Wall Street drukte haar stem pel op de beurs, daar de noteeringen zonder uitzondering lager kwamen te liggen. De be langstelling bepaalde zich voornamelijk op de Philipswaarden, waarvan de handel bo-t gin beurs een zeer nerveus karakter had. De noteering stelde zich ruim 20 pCfc. lager. Margarine Unies zagen zich ver-t scheidene pCt. ontgaan. De Accoustiek- aandeelen werden mede lager afgedaan^ Aku's waren goed prijshoudend. In de alge meene vergadering van aandeelhouders der Koninklijke werd heden een pessimistische verklaring afgelegd, die wel erg contras teerde met de gunstige mededeeling van enkeie maanden geleden. De koers reageerde meer dan 10 pCt. Rubbers waren verdeeld. Amsterdam Rub. bers waren iets lager; de minder courante soorten wat beter. De Tabakken hadden een gedrukt voorkomen en alle Sumatra's leden flinke verliezen. Suikerwaarden wer den op bescheiden schaal verhandeld en ook hier liepen de noteeringen terug. Een - tijdelijke verbetering ging weer teniet. Scheepvaart-Unies waren prijshoudend Al gemeene Exploraties daalden tot 100. Ame- rikaansche fondsen waren bepaald zwak en van kooplust op het verlaagde peil is niets te bespeuren. O— WISSELKOERSEN. Engeland 12.06 s/4» Duitschland 59.201/2» Frankrijk 9.763/4, België 34.66, Zwitserland 48.21, Oostenrijk 35.00, Denemarken 66.45, Zweden 66.63V2» Noorwegen 66.47V2, New York 2.48Vï» Prolongatie iy® pCt. AMSTERDAM, 10 November. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 550 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 1.101.16 per K.G. slachtgewicht; 2e kw. f. 0.961.04; 3e kw. f, 0.800.92, min-t dere soorten f. 0.700.78; 70 melk- en kalf- koeien f.280380 per stuk; 4 vette kalve ren, 2e kw. 8894 ct. 3e kw. 7686 ct. per K.G. levend gewicht; 42 nuchtere kalveren f. 1420 per stuk; 122 schapen f. 3640 p< stuk; 830 varkens, vleeschvarkens, 6465 per K.G. slachtgewicht; zware varkens 61— 63 ct.; vette varkens 5860 ct.; 77 paarden f. 120—230. BOSKOOP, 8 Nov. Rozen: Ophelia 50— 61 ct. Golden Ophelia f. 0.771.40. fladle# f. 1.802.50. Claudius Pernet f. 1.102. Columbia f. 0.80—1.50. Butterfly f. 1.15— 1.50. Mac Keiler f. 1.10—1.41. RosalandiaJ f. 0.71—1.10. Edith Helen, f. 1.20—2.10. Keizerin Aug. Victoria f. 0.600.79. Kilham f. 1—1.47. VaD Rossum f. 0.73. Polyantha- rozen f. 0.50—0.81. Diversen: Chrysanten gr. bloemig f. 1.502.60. Id. tros f. 0.25— 0.40. Lelies f. 11.60. Alles per 10 stuks. ROTTERDAM, 10 Nov. Veemarkt. Aan* gevoerd 456 runderen, 220 vette kalveren, 1834 schapen of lammeren, 1137 varkens., Koeien 5255, 4648, 3538. Kalveren 85—90, 72VS— 771,4 62Vè—67Vo. Schapen 35— 40. Lammeren 27—32. Weilammeren 2026. Varkens 27, 26V&, 26. Overzocht: Koeien en ossen stroeve handel, prijzen van vorige week; vette kalveren flauwe handel, lagere prijzen; schapen en lammeren slechte han del, lagere prijzen; varkens bevredigende handel, lagere prijzen. Met eroote blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter LENI J. LAVEN Jr. R. LAVEN—CAMB IER Leiden, 9 November 1930. Seringenstraat 29a. 4129a Z-l

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3