ALPHIA—D.O.S. 3—i. Een verdiende overwinning. Ondanks goed tegenspel van D.O.S. heb ben de Alphianen zich ditmaal toch eens niet de kaas van hun brood laten halen. Het terrein was vrij goed bespeelbaar, toen scheidsrechter v. d. Lee uit Delft be ginnen blies. Alphia speelt het eerst tege.1 den sterken wind in doch is ook het eerst gevaarlijk. Na ongeveer tien minuten mist de Utrechtsche rechtsback een voorzet van links, zoodat de Alphia^midvoor maar voor het intrappen heeft 10. In tegenstelling met de thuisclub, die het spel goed open houdt, wordt er in de D.O.S.-voorhoede veel te kort gespeeld, zoodat er voor Alphia weinig gevaar bestaat, uitgezonderd en kele fraaie kansen, die de bezoekers ech ter op nonchalante wijze om hals brengen. Toch weten zij uit een corner den gelijk maker te scoren wanneer de bal zoo goed als in het doel waait en de Alphiakeeper het zijne cr toe bijdraagt om op ongeluk kige wijze door misslaan een handje te helpen. Rust ga-at in met 11. Gesteund door den wind komt Alphia na de rust flink opzetten en reeds na dri» minuten weet haar rechtsbinnen door goed aangeven van den midvoor roet een mooi schot via den doelpaal te scoren 2—1. De thuisclub blijft domineeren en de Utrecht sche achterhoede wordt nog al eens in het nauw gedreven. Verscheidene malen moe ten keeper en backs ten koste van een cor ner redden, maar zij houden stand. Totdat bij een nieuwen aanval een der backs geen raad meer met den bal weet en in eigen doel schiet. 31. D.O.S. doet soms ook gevaarlijke aanvallen, maar het wil niet lukken. Wanneer de midvoor der gasthee ren in het beruchte gebied gehaald wordt krijgt Alphia nog een penalty te nemen, welke echter wordt overgeschoten. Er wordt niet meer gedoelpunt en Alphia wint ver diend met 31. De leiding was correct. BODEGRAVEN—R.C.L. 2—2. Een onvolledige Leidsche ploeg weerde zich goed. Doordat Kruit en v. d. Berg niet op het appèl verschenen, moesten er al dadelijk eenige veranderingen in het R. C. L.-elftal aangebracht worden. Leeuwenburgh werd in het doel gezet, v. d. Meer ging back spelen terwijl van Weizen het op de linksbuiten plaats probeerde. Met dit elftal leek succes tegen het sterke Bodegraven bij voorbaat uit gesloten, maar ziet, thans hebben de zwart- Witten met een enthousiasme gespeeld, zoo als wij het helaas maar zelden van hen zien. Het begin is niet hoopvol als een lastige draaibal van den Bodegraven-rechtsbuiten in het Leidsche doel belandt, maar de Racing ziet al spoedig kans dien achterstand in te loopen, wanneer Schuss van de rechtsbui tenplaats met een mooi schot gelijk maakt. Van de achterhoede via de halfiinie wordt de bal steeds met kleine trapjes naar voren gebracht, en het Bodegraven-doel komt her haaldelijk in gevaar. Als Burggraaf den bal met een boogje iets naar voren speelt, komt Mooten achter hem aan stormen en met een prachtschot vliegt nummer twee in het doel der thuisclub. Tot groote teleurstelling van de R. C. L.'ers geeft de heer Wout echter buitenspel. De rechtsback der gastheeren probeert even later redding te brengen door Uit te trappen, maar vlak voor de lijn kan Van Weizen den bal nog bereiken, hij plaatst naar Mooten en uit diens pass schiet Schuss onhoudbaar in. Bij die gelegenheid maakt hij de ongetwijfeld verkeerde opmerking of dit doelpunt soms ook buitenspel is, waarop de scheidsrechter hem van het veld stuurt. Met een 21 voorsprong voor de Racing komt de rust. Na halftime heeft Bodegraven wind mee en zij zit bijna voortdurend voor het R. G. L.- doel, waar Leeuwenburgh echter geweldig op dreef is, terwijl de als postpaarden zwoe gende achterhoede koppend en trappend herhaaldelijk redding weet te brengen. Bode graven probeert van alles. Geen R. G. L.'er komt meer aan het woord, althans aanval lend niet. De Bodegraven-keeper ziet van verre hoe zijn voorhoede machteloos staat tegen het geweldige enthousiasme van de Racing, en alsof het een oefenpartijtje gold, zoo doodkalm staat Leeuwenburgh te keepen. Vangend, stompend, trappend en vallend keert hij de onmogelijkste schoten, waardoor hij zich applaus van het publiek op den hals haalt. Eindelijk tien minuten voor tijd maakt dan Bodegraven gelijk. Zij zwoegt nog voor het winnende doelpunt, zonder succes even wel en zoowaar doet thans de Racing-voor- hoede, die uit drie spelers bestaat, nog eenige uitvallen. De snelheid van dit drietal, Burggraaf, v. d. Meer en v Weizen is ech ter van dien aard, dat de ver opgedrongen Bodegraven-backs kunnen redden .Even later fluit de heer Wout, die vooral voor rust het snelle spel niet kon volgen, het einde van dezen sensationeelen wedstrijd, waarin de Racing-achterhoede en halfiinie een fraaie prestatie geleverd hebben. Hoewel het publiek wat laslig was, waar de heer Wout eenige keeren voor moest stoppen, was de verstandhouding in het veld goed. QUICK BOYS III—S.L.F. II 3—3. Quick Boys wint den toss en als S.L.F. aftrapt heeft ze al spoedig succes. Als de Q.B.-keeper den bal tegen een der backs trapt onstaat hierdoor het eerste doelpunt. In het veld is de thuisclub sterker maar het korte spel levert voor het S.L.F.-back- stel geen moeilijkheden op en de aanvallen zijn vrij ongevaarlijk. Toch gelukt het M. ZwaaD voor de rust gelijk te maken. Na de rust weten beide ploegen in het eerste kwartier te doelpunten. De strijd om de leiding valt in het voordeel van Q. B. uit, doch in de laatste minuut weet S L.F. gelijk te maken. Einde 33, het welk goed de verhouding weergeeft van dit iiiterst faire partijtje. D.V.S. I—WADDINXVEEN I 1—a Dat op D. V. S. geen peil te trekken is, bleek weer uitermate in dezen wedstrijd. Konden wij vorige maal vermelden het goede spel van D. V. S., dezen keer was het weer hopeloos, uitgezonderd bij een enkele. Waddinsveen heeft verdiend gewonnen; het is een ploeg dio zich geeft van het begin tot het einde. Laat D. V. S. daar eens een voorbeeld aan nemen. Toen er nog plm. 35 minuten gespeeld moe9t worden wist Wad dingsveen een 10 achterstand te verande ren in een 21 overwinning. D. V. S. had invallers voor keeper en rechtsbinnen. Toen scheidsrechter Blerk liet aanvangen ontspon direct een vinnig partijtje. Van eenige meerderheid was geen sprake. D. V. S. speelde iets beter maar Waddingsveen won het met haar enthousiasme. Aan beide kanten werden nog al eenige kansen ge mist waaronder een penalty, aan Waddings veen toegekend. Een minuut voor rust lukte het ten slotte Hillebrand D. V. S. de leiding te geven. Had men gehoopt dat D. V. S. nu wat beter zou gaan spelen, spoedig kwam de ontgoocheling. Steeds slechter werd het spel; de bal werd niet geplaatst of men dreef ten slotte zoo lang dat men den bal kwijt was. Voor Waddingsveen was dit een goede ge legenheid om steeds op D. V. S. af te komen. Dat de doelpunten nog zoo lang uit bleven kwam gedeeltelijk door slecht schieten of het goede werk van den recht-back van D. V. S. Succes kon toch niet uit blijven en 10 mi nuten na rust wist Waddingsveen door haar midvoor gelijk te maken. Nog was D. V. S. niet wakker geschud en bleef danig door knoeien. Waddingsveen kwam er steeds (beter in en zag haar werk beloond toen haar midvoor 10 minuten voor het einde de winnende goal maakte. Tot slot nog een corner op het Waddings veen doel, wat tevens het einde was van den wedstrijd tot vreugde voor de benjamins in 4e klasse en tot teleurstelling voor D. V. S. o UV.S. II—H.B.S. III 2—0. Drie gemiste strafschoppen. De U.V.S.-reserve's hebben zich na de misstap tegen H.V.V. III keurig hersteld, zoodat van H.B.S. III na een vluggen en aantrekkelijken wedstrijd verdiend werd gewonnen. U.V.S. verscheen in een eenigs- zins gewijzigde opstelling met het volgende elftal: Doel: G. Kaay, achter: J. Delfos en G. Burgy; midden: A. Arbouw, P. Hansen en H. v. Duijl; voor: D. Ouwehand, P. Gerte- naar, J. Kooreman, P. Kantebeen. G. de Lange. Enthousiast werd er dadelijk door beide ploegen aangepakt, waarbij al spoedig bleek dat U.V.S. zich op het zware veld beter thuis voelde dan H.B.S. De Hagenaars waren telkens iets te langzaam, zoodat de blauw-witten zich door open spel steeds op de juiste wijze een weg naar het „Kraaien"-doel baanden. Kooreman kreeg op het middenveld den bal toegespeeld, waarna hij door de H.B.S.- verdediging glipte om met een scherp schot het Haagsche doel te doorboren. Nauwelijks was afgetrapt of weer was het Kooreman die onhoudbaar den stand op 20 bracht. De H.B.S.-aanvallen, die wel goed, doch te peuterig van opzet waren, leverden voor de prachtig spelende U.V.S.-backs Burgy en Delfos weinig moeilijkheden op. Alleen een kogel van den H.B.S.-rechts binnen bracht Kaay even in moeilijkheden Rust kwam met 2—0. De tweede helft werd weer met een vlug tempo ingezet. U.V.S. was weer het meest aanvallend, en de rechtervleugel was een voortdurende bedreiging voor het H.B.S.- doel, dat echter op solide wijze werd ver dedigd. Kort achtereen kreeg U.V.S. één, en H.B.S. zelfs twee penalty's toegewezen, doch ook die konden geen verandering in den stand brengen. Tegen het einde heeft H.B.S. er alles op gezet om nog verandering in den stand te brengen, doch dank zij uitstekend werk der U.V.S.-backs bleef de score aan deze zijde •blank. Het einde van dezen door den heer Bezemer goed geleiden wedstrijd kwam met een goede, verdiende 20 overwinning voor U.V.S., dat zoo spelend nog wel eenige punten zal veroveren. o ALPHEN II-CONCORDIA II 10-1. De Alphen-reserves beschikken over een ploeg, waarmede nu juist niet te spotten valt. Dit hebben de Delftenaren moeten ondervinden, toen zij gisteren met een 10—1 nederlaag naair huis werden gezon den. Over alle linies bleken de Rijnbewo ners de meerdere, en vooral in de tweede helft hadden de bezoekers, die geenszins tegen de goed combineerende voorhoede der thuisclub bleken opgewassen, het zwaar te verantwoorden. Als onder leiding van scheidsrechter Do Boon begonnen is, neemt Alphen het spel dadelijk in handen. Uit een corner voor het Concórdiadoel ont staat reeds bijna een doelpunt, doch eerst na een kwartier neemt Alphen uit een voorzet van links de leiding. Onmiddellijk daarna vergroot Jansen den voorsprong, weldra door het derde doelpunt gevolgd. Concordia heeft maar weinig in te brengen en de weinige kansen die zij zich schept, weet de voorhoede niet te benutten. Aan de andere zijde vergroot intusschen Van Wilgen voor Alphen nogmaals den voor sprong, waarna de rust komt. Aanvankelijk komen de Delftenaren er daarna wat beter in en reeds de eerste minuten hebben zij door hun midvoor suc ces 4—1, maar Alphen laat zich evenmin onbetuigd en oefent spoedig op het Delft- sche doel een zwaren druk uit. Achtereen volgens noteeren we doelpunten van Broere en Van Wilgende rechts- en linksbuiten voeren daarna de score tot 91 op. De bezoekers zijn er thans geheel uit. Even voor het einde maakt Van Wilgen ,,de twee hekjes" vol, waarna spoedig het einde komt met een verdiende groote over winning der thuisclub* L.D.O. I—LUGDUNUM IV 4—3. Direct, gesteund door den sterken wind, is Lugd. in den aanval. Het wordt een ware belegering van het L. D. O.-doel, waar uit tenslotte voor rust door Kromwijk, Stat en Siera 3 goals geboren worden. De tweede helft was voor L. D. O. welke gebruik ma kend van het windvoordeel het Lugd.-doel belaagde, en spoedig door rechts-buiten en mid-voor de stand tot 33 opvoerde. Daarna ging het spel meer gelijk op, waar bij Lugd. een paar mooie kansen kreeg, maar door de gladheid van het terrein gin gen deze verloren Bij een algemeenen aanval van L. D. O., beging een Lugd.-speler een overtreding even over het middenveld, waaruit de mid- half met een kogel „the winning goal" voor zijn club scoorde. De resteerende 3 minuten waren te kort voor Lugd. om er een gelijk spel van te maken, zoodat met groen-wit in den aanval, het einde kwam. Rest nog te vermelden, dat de heer M Colla die met dezen wedstrijd was belast, zich niet de moeite getroostte, om op Zoeter- meer te verschijnen. De beide aanvoerders kwamen toen maar overeen, te spelen onder leiding van het L. D. O.-lid A. Hoogduin. OPVOERING VAN HET SPELPEIL. De Zwaluwen zullen een motie voorstellen tot instelling eener hoofdklasse. In de bestuursvergadering der Algem. Ned. Voetbalver. De Zwaluwen, zijn lang durige besprekingen gevoerd over de wijze waarop het spelpeil hier te lande zou kun nen worden opgevoerd. Men was algemeen van oordeel, dat invoering van een hoofd* klasse voor dat doel zeer bevorderlijk zou kunnen zijn. Aan de op 4 Dec. a.s. te houden algemeene jaarlijksche vergadering zal een motie in dien geest worden voor gelegd. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de', le klasse ArsenalAston Villa 52 BirminghamWest Ham Un02 Blackburn Rovers—Chelsea2—0 BlackpoolNewcastle Un00 Derby CountyLiverpool 22 Leeds Un.Sheffield Wedn2—3 Leicester CityManchester Un54 Manchester City—Middlesbrough 42 PortsmouthHuddersfield 22 Sheffield—Un. Bolton Wand2O Sunderland—Grimsby Town 32 De uitslagen in de tweede klasse waren: Barnsley—Burnley 01 Bradford CityTottenham H20 Bristol CitySouthampton 21 Bury—Bradford 31 Cardiff City—Reading 50 Charlton Athl.—Preston N. El—3 EvertonWolverhampton 40 Plymouth A.—Stoke City 1—2 Port ValeNotts Forest 32 Swansea Town—Mill wall 41 W. Bromwich A.Oldham Athl. 2—0 0 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord; OlympiaHercules 03; Swift—D.D.V. 43; D.T.V.—Koog-Zaand. 2—1;; D.V.D.—Westerkw. 4—2. West I Zuid: O. EibernestFluks 33; Het ZuidenVelox 110; DeetosD.K.C. 12—2. Oost IA: RapiditasOverschotje 23. Oost IB: NaasA.K.C. 7—2; Rigtersbl.- 0. Zwart 41. Noord I: W.K.W.W.M.D. 50; Nic. Sparta 14 West IIA: AmersfoortBilthoven 13; BI. Wit—Lutt. 3—2; A.W.—D.T.V. II 5-1. West II B: K. Zaand. IIAvanti 02; W.kw. II—Eendracht 1—4K.V.D.—Z.K.V. 6—3. West II C: H.S.V.—Deetos II 4—1; O.S.C.R.Die Haghe 24. Overzicht. Merkwaardig genoeg heeft D.K.C. in Dordrecht met dezelfde smadelijke cijfers van Deetos verloren, als in Rotterdam van Het Zuiden. Het Zuiden is gister niet bij Deetos achtergebleven, en heeft zijn derde overwinning met dubbele cijfers behaald. Fluks heeft geen reden tot klagen gege ven, zij is met een gelijk spel uit Wasse naar teruggekeerd. De wedstrijd tusschen O. Eibernest en Fluks was niet fraai. Daar voor waren er in beide ploegen teveel zwakke steëen, maar het spel bleef deson danks de aandacht trekken, door de animo waarmede beide partijen streden. Fluks was het eerste kwartier aanmerkelijk meer in den aanval dan de thuisclub, maar in haar aanval kon een der speelsters niet meekomen en daardoor bleven de scherpe en nauwkeurige voorzetten, waaruit Tuk of v. Weesel hadden kunnen doelpunten, ach terwege. O. Eibernest deed eenige gevaar lijke uitvallen, maar speelde veel minder toen Fluks een voorsprong had verworven. Met eenig geluk zou Tuk twee doelpunten hebben gemaakt, en was dat inderdaad ge schied, dan zouden we nu een Leidsche overwinning, inplaats van een gelijk spel kunnen bespreken. Maar Fluks had dan toch de verdienste dat zij, zonder een bui tengewoon goeden wedstrijd te spelen, min der fouten maakte dan de tegenpartij, die slechts door een uiterste krachtsinspanning de verdeeling der punten wist te bereiken. Tuk heeft, met de hulp van mej. Buys en v. Weesel, den aanval goed geleid en Mey- link heeft met overleg verdedigd en steeds den bal zuiver geplaatst. De Haagsche club is destijds verhuisd wegens een slecht en oneffen terrein, maar het veld waar zij nu huist is misschien nog ongelijker en hobbeliger dan het vorige. Alleen de omgeving is landelijker en knus ser dan te Kijkduin. De Haagsche dames en heeren zwoegen met bewonderenswaatdi- gen ijver, en zij hebben enkele spelers, o.a. de Boone, die het wel zullen leeren. Enkele speelsters hinderden zwaarder dan toelaat baar was, zoo ook bij de tegenpartij. De scheidsrechter De Jong, die anders de Vitesse-kleuren pleegt te dragen, debuteer de thans als scheidsrechter in de hoogste afdeeling en d eed dat beter dan diverse drukdoende dames en heeren wel vermoch ten te begrijpen: Stand West I Zuid: gesp. gew. gel. vrl. pnt v-.-t. gem. Het Zuiden 4 4 8 41-2 2 Deetos 6 5 1 10 35-11 166 Vitesse 4 3 1 6 12-11 1.50 H. K. V 2 1 1 2 4-7 1.— Fluks 4 1 1 2 3 9-13 0 75 D. K C. 4 1 3 2 10-30 0.50 O Eibern. 4 1 3 1 6-25 0 25 Velox 4 4 2-20 0.00 O. EIBERNEST—FLUKS 3—3. De eerste aanvallen zijn voor de bezoe kers, die den bal wel lang in den aanval weten te houden, maar desondanks weinig schoten lossen. O. Eibernest valt minder vaak aan, maar dan verkeert den Fluks- korf in ernstig gevaar, omdat Buys in snelheid tegenover de Boone tekort schiet. De Hagenaars missen eenige gemakkelijke kansen, en zoo verstrijkt een kwartier zon der dat een der partijen den korf weet te vinden. Maar dan onderneemt Tuk een listigen aanval, dien hij met een fraai doel punt besluit (01). De Hagenaars raken na dit doelpunt den kluts kwijt. Hun aan val speelt gejaagd en slordig, en is nu veel minder gevaarlijk dan voordien. De Fluks- aanval doet beter werk maar is niet ge lukkig met zijn schoten. Zoo verstrijkt de eerste helft, en als Fluks in de tweede helft den wind in den rug krijgt, is een tweede Leidsche doelpunt te verwachten. Tuk ziet bij een opgelegde kans den bal uit den mand te draaien, en dan heeft ten slotte Mulder succes met een goed schot (10). Voor Fluks gaan Meylink c.s. aanvallen en eerstgenoemde lost eenige gevaarlijke schoten. Toch verovert de thuisclub door een ver schot een voorsprong (21), maar als er een half uur verstreken is, heeft Mey link 22 gemaakt. Vijf minuten later is het door Ressenaar 23, en zoo blijft het tot drie minuten voor het einde. Dan maakt de Fluksverdediging een fout, waardoor mej. Stoker een opgelegde kans kan be nutten om voor een verdeeling der punten te zorgen (33). Hiermede komt het einde. HOCKEY. LEIDEN—VICTORIA II 3—1. De Leidsche Hockey Club kan op een succesvollen Zondag terug zien. Behalve, dat haar dameselftal in Den Haag gelijk speelde, wonnen zoowel het eerste als het tweede heerenelftal. Het Leidsche elftal telt 2 invaillers, terwijl de Rotterdammers ootk niet volledig zijn. Leiden speelt eerst met den wind mee en valt met vuur aan. Eenige kansen worden gemist, maar na een kwar tier weet Leiden's rechtshalf Victoria's doelman te verschalken. Kort daarop maakt de mid-voor der gasten gelijk en met den stand 11 gaat half-time in. Na de rust moet de back-speler Stomps voor eenig en tijd uitvallen. Het Leidsche doel loopt ern stig gevaar, maar de keeper treedt uitste kend op. Uit eenige voorzetten maakt aan voerder Soeters 2 goals. Hier blijft het dan ibij en zoo sleept Leiden haar eerste, hopen- lijk niet laatste overwinning in de wacht. T.O.G.O. V—LEIDEN II 1—3. Na een gedwongen rust van twee weken tengevolge van het slechte weer bond Lei den II gisteren den strijd aan tegen T.O.G.O. V op Waalsdorp, waartegen het een gemakkelijke zege behaalde. Hoewel met twee invallers spelend, was Leiden voortdurend in de meerderheid. Het was verwonderlijk, dat er niet meer goals ge maakt werden. Leiden was opgesteld als volgt: doel: de Ruyter de Wildt; achter: Goekoop en de Ronde-, midden: Wernink, Mas Malim en v. d. Meer; voor: Tan Eng Tie, de Wolf, Hannivoort, v. Haaften en v. d. Scheer. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Leiden begint direct met eenige aanvallen en dringt T.O.G.O. geheel op eigen helft terug. Succes blijft vooralsnog uit. De Leidsche voorhoede combineert wel goed, maar het schieten laat veel te wen- schen over, zoodat de keeper der tegen partij zijn doel weet schoon te houden, zij het met eenige moeite. Kort voor de rust ziet eindelijk de linksbinnen kans te sco ren (01). Na de rust komt T.O.G.O. wal meer op zetten, zoodat de Leidsche achterhoede ook wat te doen krijgt. Het duurt echter niet lang of Leiden vergroot den voorsprong (02). Als er kort daarop nog eens ge scoord wordt (03) verslapt Leiden, waar van T.O.G.O. profiteert om eenige aanval len te ondernemen, van welke er één succes heeft (13). Met dezen stand komt het einde. DUITSCHLAND DENEMARKEN 6—0. Te Rostock vond tusschen Duitschland en Denemarken de derde landenhockeywed- strijd plaats voor ongeveer 3000 toeschou wers. De Duitschers wonnen met 6—0, na reeds bij de rust met 10 te hebben ge leid. De laatste goal van Duitschland werd door Kurt Weiss gemaakt, die daarmede het honderdste doelpunt voor Duitschland in internationaal hockey scoorde. TOP—LEIDEN 2—2 (DAMES) Het Leidsche Dames-elftal trok naar Waalsdorp en wist het daar tegen Togo niet verder te brengen dan tot een gelijk spel. De beide elftallen bleken in den aanvang al van gelijke sterkte te zijn, hetgeen een aardige strijd opleverde, waarbij echter de beide voorhoedes niet opgewassen waren tegen de verdediging. Togo wist de eerste goal te maken. Daar^ na kwam Leiden opzetten en scoorde twee maal zeer mooi. Na de rust was Togo dank zij den vrij sterken wind in de meerder heid, maar Leiden herstelde zich en de stand bleef onveranderd tot Togo eenige minuten voor het eind den gelijkmaker scoorde. De eindstand 22 drukte echter zeer juist de krachtsverhouding der beide elftallen uit. LAWN-TENNIS. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Zij rullen daar ieder jaar worden gehouden Het bestuur van den N.L.T.B. heeft nu reeds beschikkingen getroffen betreffende het wedstrijdseizoen 1931 en wel wat de kampioenschappen aangaat. Men weet dat er twee kampioenschappen bestaan, een z.g. internationaal, waaraan spelers uit het buitenland kunnen deelnemen, en een nationaal dat alleen open is voor Neder» landsche spelers. Het bestuur stelt voor om de interna- tionale kampioenschappen wederom te Noordwijk te doen houden en wel direct na Wimbledon: van 512 Juli; de nationale kampioenschappen te Hilversum en wel van 20—26 Juli. Het is de derde achtereenvolgende maa£ dat de internationale kampioenschappen in Noordwijk zullen plaats vinden. Naar de opinie van het dagelijksch bestuur te oor- deelen, zal Noordwijk blijvend de plaat» worden, waa.r deze wedstrijden worden ge houden. Men volgt hier de lijn van het buitenland, waar wedstrijden van een be paald karakter ook in een bepaalde plaats worden gehouden. Daardoor krijgt de naam van de plaats reeds een (bekenden klank in de tenniswereld. Dit geldt niet alleen voor Parijs en Wimbledon, doch ook voor Hamburg, Barcelona, Meran, enz. Volgens het voorstel worden de nationale kampioenschappen een week vervroegd. Dit houdt verband met de internationale kam pioenschappen in Duitschland die te dicht aansloten op onze kampioenschappen wat een beletsel was voor onze spelers om daarin uit te komen. En dit uitkomen in Hamburg houdt weer een uitwisseling van Duit-sche spelers naar onze tournooien in. Intusschen is deze vervroeging op zichzelf een streep door de rekening van de ver- eenigingen, die gewoonlijk in de laatste maand van Juli hun open wedstrijden hielden. Een derde kampioenschap is het compe titie-kampioenschap waarvan de data niet door de algemeene vèrgadering doch door het bestuur worden vastgesteld. Naar wij vernamen ligt het in de bedoeling dit kam pioenschap in de laatste week van Juli, d.w.z. 31 Juli 1 en 2 Augustus te houden. Zal er in deze week, vlak na de nationale kampioenschappen, veel animo bij de spe lers bestaan voor dit clubkampioenschap Wij vreezen van niet. (Hbld.) 0 ATHLETIEK. WEDSTRITDEN TE ZAANDAM. Gubbels wint weer. De uitslagen van de gisteren te Zaandam gehouden wedstrijden zijn: 20 K.M. hardloopen: 1. J. Kemp (D.O.S.J Rotterdam 1 uur 14 min. 58.1 sec.; 2. P. Leenen (idem) 1 uur 15 min. 12.8 sec.; 3. J. Bakker (S.L.T.O.) Amsterdam 1 uur 16 min. 24.1 sec.; 4. E. Rooyakkers (D.H.C.)' Delft; 5. W. v. d. Steen (Z.A.V.) Wormer- veer; 6. C. J. Vrijmoed (D.H.C.) Delft; 7. J. de Vries (A.A.C.) Amsterdam; 8. W. H. Engelen (G.A.C.) Hilversum; 9. J. de Wit (G.S.C.) Wormerveer; 10. Bunschoten (id.) 11. Hanselaar (A.A.C.) Amsterdam. 6 K.M. klasse A: 1. J. Toorenburg (A.V.A.C.) Amsterdam, 20 min. 47 8 sec.; 2. D. van Yperen (D O.S.) Rotterdam, 20 min. 59.2 sec.; 3. II. Bruin (Z.A.V.) Wor merveer. 21 min. 1.6 sec.; 4. H. Knol (West-Frisia) Enkbuizen; 5. A. Mulder (A.V.A.C.) Amsterdam; 6. B. Postma (G.A.C.) Hilversum. 2.9 K.M. hardloopen, klasse A, B en C: 1. .T. Buis (Lynden) Haarlemmermeer, 9 m. 43 sec 2. W. F. Schmidtke (A.V. 1923) Amsterdam, 9 min. 45.6 sec.; 3. J. de Vos (A.V.A.C.) Amsterdam; 4. E. Gert (A.A.C.). 6 K.M. nieuwelingen: 1. J. Lodewijks (A.V.A.C.) Amsterdam 20 min. 55.6 sec.; 2. Bais (Westfrisia) Enkhuizen 21 min. 34.4 sec.; 3. P. J. de Vries (A.A.C.) Amsterdam, 21 min. 36 6 sec. Propagandaklasse 2.9 K.M.: 1. F. Huis- ker (Lynden) Haarlemmermeer, 10 min. 9.6 sec.; 2. II. W. v. d. Ploeg (A.A.C.) 10 min. 9.6 sec.; 3. F. Scholte (idem) 10 min. 20.2 sec. Snelwandelen 6 K.M.: 1. C. Gubbels (Pro Patria) Amsterdam 28 min. 36.8 sec.; 2 A. Toscani (A.A.C.) Amsterdam, 30 min. 24 6 sec.3. J. Lanting (idem) 31 min. 49.6 sec.; 4. J. Stolk (A.V.A.C.) Amsterdam) 32 min. 30.6 sec.: 5 F. v. d. Vijver (idem). Estafette 2.9 K.M.) (1400—800—400— 200 en 100 M.): 1. Avac. in 8 min. 5 sec.; 2. A.A.C. I in 8 min. 13 sec.; 3. Hellas (Utrecht). ZEEGERS TE BRUSSEL. Gisteren werd te Evere bij Brussel een nationale veldloop gehouden, waaraan ook door onzen landgenoot Jan Zeegers werd deelgenomen. De afstand bedroeg 7.2 K.M. Eerste werd J. Linsen van Berchem Sport in den tijd van 26 min 54 sec., tweede werd A. Defleurquin van La Gantoise in 27 min. 2/5 sec., derde werd Jan Zeegers in den tijd van 27 min. 8 sec. a

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12