PULLOVERS Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem UIT DE OMSTREKEN. Byouteriën, Gouda-Plateel, Tollenaar-Tin Kap-, Naai- en Scheerdoozen A.KL/tAJÖEW, Vischmarkt 7~ LZIDLN. *6S UIT DE RIJNSTREEK. DOOR EEN DRITFRIEM GEGREPEN. Eergisteravond is in de oieclrische cen trale te Nijmegen de 45-jarige P. A. Vermeu len, die met twee bankwerkers opdracht had gekregen lot het repareeren van een ketling- rcoster. door een drijfriem gegrepen, waar door hem de kleeren van het lichaam wer den gerukt en hijzelf zware kneuzingen en verwondingen bekwam. Het slachtoffer is per ziekenauto overgebracht naar het SI. Canisius ziekenhuis. Zijn toestand is levensgevaarlijk AANRANDING EN CHANTAGE Men taeldt uit Overschie: Met is der politie gelukt de hand te leg gen op twee zeer bekende types uit het nachtleven van Rotterdam, M. G. D. en W. J. B., die zich op den Kanaalweg te Overschie als 9lraatroovers hebben ont popt. Toen de heer M. zich langs dezen weg huiswaarts begaf, werd hij door hen heiden aangevallen en beroofd van zijn horloge en verschillende papieren, waarna zij den heer M. met chantage dreigden. De Iheer M. liet zich geen angst aanjagen en heeft onmiddellijk aangifte gedaan. Daarna zijn de mannen aangehouden. Hel horloge en de papieren werden op de beide ver dachten gevonden. SCHIP IN BRAND GERAAKT. Het motorschip „Ludovicus Jacobus", schipper Franken, thuisbehoorende te Nieuw Namen en geladen met bieten naar Sas van Gent, is gistermiddag in de buiten haven to Hansweert in brand geraakt. Het achterschip is geheel uitgebrand. De bemanning is gened. DE ROOSENDAALSCHE INBREKER. De inbreker, een Belg, die, zooals wij meldden, in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Roosendaal wegens het plegen van een viertal inbraken in dien nacht gearresteerd werd, doch aanvankelijk ont kende daaraan schuldig te zijn, heeft na langdurig verhoor gisteren toch een volledige bekentenis afgelegd. Hij was Dinsdagavond met den laatsten trein uit Belgis te Roosendaal aangekomen, waar hij na eenige uren te hebben rondge- loopen, aan het „werk" was gegaan. VALSCHE BANKBILJETTEN UITGEGEVEN. Te Roosendaal kwam in hotel Goderie een ongeveer 20-jarig jongmensch binnenstappen, dat na eenige plichtplegingen twee kamers voor den komenden nacht bestelde. Hij sprak Duitsch en betaalde ook met een Duilsch bankbiljet van 100 mark het logies vooruit, waarop hem in Hollandsch geld- meer dan 50 gulden werd terugbetaald. De vriendelijke gast ging daar het nog vroeg was eerst de straat nog wat op en zou weldra weer terugkomen. Bij nader beschouwen van het ontvangen Duiische bankbiljet, bleek het den hotelier echter, dat hij het slachtoffer van een op- lichterslruc was geworden. Het was n.l. een bankbiljet, dat al jaren lang uit de circulatie is en geen cent waarde meer bezat. Het politiebureau werd gewaarschuwd en vrij spoedig wist de marechaussee den op lichter aan het station te arresteeren. Het bleek dat hij van Zwitsersche nationa liteit was, reeds een spoorkaartje naar Breda had gekocht en in het bezit was van een flinke hoeveelheid Hollandsch geld. Verontwaardigd echtgenoote: ,,.le 9laat daar maar een heelen dag naar die bal te slaan en als ik je vraag om do kleeden voor me te kloppen, dan is het te veel moeite voor jel" (Passing show) BUITENLANDSCH GEMENGD. OVERSTROOMINGEN IN MONTENEGRO. Uit Montenegro worden groote ovc-rstroo mingen gemeld. Alle Montenegrijnschie rivieren zijn buiten haar oevers getreden. De lager gelegen deelen des lands staan ge heel onder water. Het spoorwegverkeer is op sommige trajecten onderbroken. WEER EEN ARME RIJKE. Dezer dagen zakte bij den ingang van lie kerkhof te Bologna een armelijk gekleede oude man in elkaar. Het groene kruis ver voerde hem naar het ziekenhuis, waar hij bij aankomst al overleden bleek. De dienst doende ambtenaar zocht 's mans zakken na om zijn identiteit vast te stellen en vond daarbij tot zijn groote verbazing 17 000 lire aan contanten en voor meer dan een mil lioen lire aan effecten. De man bleek een tachtigjarige oud-slager te zijn. HET ONDERZOEK NAAR DE RAMP VAN DE R IOI. Voor hel hof van onderzoek zijn gisteren aanteekeningen voorgelezen van wijlen den minister van luchtvaart, Lord Thomson. De aanteekeningen hebben betrekking op de voorbereiding van het vertrek van de R 101. Aan luchtmaarschalk Sir John Higgins, die op de getuigenbank had plaats genomen, werd gevraagd, of deze aanteekeningen op den gang van zaken invloed hadden gehad. De maarschalk antwoordde, dat de voorbe reidingen wellicht daardoor versneld waren, maar aan de hand van de rapporten van leugelcommandant Colmore en majoor Scolt, dat de proeftocht bevredigend was ge weest, was hij in alle opzichten overtuigd geweest, dat hel luchtschip veilig naar Indiê kon gaan. DE MIJNRAMP IN AMERIKA- Officieel wordt gemeld, dat er bij de mijn ramp in Ohio 94 personen zijn omgekomen. De ontploffing is veroorzaakt door neer vallend gesteente, dat terecht kwam op de plaats, waar dynamiet werd bewaard. Do ontploffing had dicht bij den ingang van de schacht plaats. MIJNONGEVAL IN NOTHINGHAM. In een mijn te Nottingham vond een mijnongeluk plaats, waardoor een mijnwer ker werd gedood en dertig gewond. DE WERELDTENTOONSTEL LING TE ANTWERPEN. Naar gemeld wordt zijn de totale ontvang sten aan toegangsgelden der wereldtentoon stelling te Antwerpen, 26.120.764 francs. Het totaal aantal betalende bezoeker9 bedroeg bijna vier millioen. RECLAME. Blijf daarmee tocb Biet loopen. Akkers Klooster balsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rost bezorgen. „Geen goud zoo goed" 2588 BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. HAARLEMMERMEER. Bepalingen inzake de scheepvaart. De minister van waterstaat, van oordeel, dat het wenschelijk is ten behoeve van de scheepvaart op de ringvaart van den Haar- lemmermeerpoldeT ontheffing te verleenen van het verbod ten aanzien van lerreinstroo- ken gelegen om en aangrenzende aan het luchtvaartterrein Schiphol, gesteld bij het Kon. besluit van 22 Juli 1930, St.-bl. No. 339, gelet op artikel 22, 2de lid, der Luchtvaart wet en op het genoemde besluit, heeft ten behoeve van de scheepvaart op de gedeelten van de ringvaart van rlen Haarlemmermeer polder, welke binnen de in het besluit be doelde zones zijn gelegen, in zooverre ont heffing verleend van het genoemde verbod, dat vaartuigen en andere inrichtingen, die op het water drijven, zich vrijelijk aldaar kunnen bewegen en stilliggen, onder de 'voorwaarde, dat vaartuigen die een mast hebben, dezen, wanneer zij zich binnen de in het besluit genoemde zone I bevinden, des nachts gestreken houden of, zoo dit laatste niet mogelijk is, oen wit toplicht in dien mast voeren. (St.ct.) Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Corstiaatt, z. van- P. Gaalswijk en G Bos Maaike, d. van C. Klootwijk en A W. van Helden Mein- dert, z. van P. K. Met en C. Liglharl Steven, z. van P. Uiterwaal en K. G. Hek man Aaltje, d. van J. van Andel en G. v. d. Haven Albertus, z. van G. van Veen cn A. Boer Cornelia, d. van K. Goudriaan en M. Guldemeester Hendrikus Josephus, z. van W. Bouwman en H. J. Kieft An je d. van B. Munnik en A. Teuben Willem, z. van H- H. Grauwelman en M. van Alphen Magdalena, d. van A. L. Bliek en M. Hol Margje, d van H. Hemstede en J. Schraa Dirk Johannes, z. van D. J. van Zoolin gen en C. Eikelenboom. Ondertrouwd: P. Felix, 29 i en G. Beze- mer. 24 j. T van Es, 23 j en M. v. d. Oever, 21 j. A. C. van Benlem, 26 j. en A. P. Alkemade, 24 j. Gehuwd: J. G. Jansen, 31 j en C. J. Schoen, 20 j. Overleden: Maria Calharina Wijnen, 37 j. geh. met A. van der Meer Aaltje Anna Paulina, 20 j. ongeh. dochter van J. C. Boe 11 aard en E. Visbeen Arie Pols, 24 j. ongeh. zoon van C. Pols en F. Vaandering Helena Maria. 5 w., dochter van L. Geerts en J. Smits. De muziekver. „Opwaarts" gaf gister avond in „de Beurs" te Hoofddorp onder leiding van haren Directeur, de heer W. v. d Lippe, een goed geslaagde uilvoering. De aanwezigen gaven er door herhaald applaus blijk van met de prestaties der vereeniging te zijn ingenomen. Op den ingeslagen weg voortgaande, zal „Opwaarts" iets goeds kun nen. worden in de toekomst. RECLAME. 2645 De begrooting zonder h. st. en debat aangenomen. De raad der gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer M. Pos; voorzitter: burgemeester Veiheul Az. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der voorgaande verga dering gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan o.a. van de vol gende stukken: een schrijven van den voor zitter van het college van Ged. Staten, waar hij wordt teruggezonden de Koninklijk goed gekeurde verordening betreffende de classi ficatie der gemeente voor de heffing van personeel© belasting, en de goedgekeurde verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting. Deze ingekomen stukken worden op voorstel van den voor zitter voor kennisgeving aangenomen. Wordt gelezen een verzoek van het be stuur der Ned. Herv. Kerk, om vergunning tot het stichten van een lijkenhuis en een schuurtje op het aan de Burgerlijke Ge meente verhuurde gedeelte van de begraaf plaats en tevens om daarop te mogen be graven voor zoover dit door de gemeente niet benoodigd is. B. en W. meenen, dat hiertegen geen bezwaren bestaan en stellen voor om op dit verzoek gunstig te beschik ken. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Wordt vastgesteld een raadsbesluit tot wij ziging der begrooting 1930. Wordt aan de orde gesteld de door B. en W. op den 13den Oct. j.l. aan den raad aan geboden rekening van ontvangsten en uit gaven der gemeente in het dienstjaar 1929, De commissie, belast met het onderzoek dier rekeningen, deelt bij monde van den heer W. C Dieplioud, mede, dat de rekening door haar is onderzocht en in orde is bevonden en ste)l derhalve voor om de rekening aldus voorloopig va9t te stellen met de vol gende hoofdcijfers: Gewone dienst, ontvang sten .f39.605,60; uitgaven f.37.087.18; batig saldo f. 2518,42. Ivapitaaldienst: ontvangsten f. 25,397.77; uitgaven f. 25.397,77; saldo nihil, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Ten slotte komt aan de orde de begroot ing der gemeente dienstjaar 1931, welke bij de raadsleden heeft gecirculeerd en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld wordt De heer Diephout vraagt bij de rondvraag wat de oorzaak is, dat Ged. Stalen de goed keuring op het raadsbesluit betreffende elee triciteit nog aangehouden hebben. De voor zitler zegt hierop, dat 't verband houdt met het nog niet insturen van eenzelfde besluit door de gemeente Leiden. Nadat de heer Paul nog een vraag had gesteld, werd hierna de vergadering op de gebruikelijke wijze ge- 1 sloten. HILLEGOM. Voor de Chr. Vakvereenigingen. De Hillegomsche Ohr. Besturen Bond heeft voor het Chr. Nationaal Vakverbond in het Nulsgebouw een propaganda-vergadering be legd, waarvoor de leden Aran alle aangesloten valkvereenigingen, van de Glir. Sociale bon den met hun vrouwen, benevens verkeerd en ongeorganiseerden waren uitgenoodigd om te luisteren naar de redevoeringen van de heeren Slokman voor den Ghr. Landar- beidersbond. en F. Eikerbout. voorzitter van den Chr. Melaalbewerkersbond. De leden waren slecht o|5gekomen en de vrouwen heelemaal nieL Over de prioriteit van hel beginsel en over de taak der vakvereenigingen in dezen tijd werd gesproken. De heer Eikerbout wees op de rechten en plichten der arbeiders en spoorde hen krachtig aan naar de Chr. be ginselen mee te werken aan verbetering van het lot der arbeiders door veTslerldng der Chr. vakorganisaties. De heer Stokman, de vertegenwoordiger van den Chr. Landarbeidersbond, sprak meer in het bijzonder over de vakverbonden en hun verschillen en over de actie van het C. N. V. Hij riep de arbeiders op voor de Chr vakbeweging. De voorzitter bedankte de sprekers voor hun redevoeringen en deelde mede. dat een huisbezoek in vooibereiding is. Daarna werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. 1UI DIUDD AT Maarsmanssteeg 14-21 IY1. riLlvIwI Telefoon 1293 Onze collectie is wederom in topvorm. Zie slechts onze sorteering in I unCD W A D37N in geheel nieuwe modellen, vooral LLL/LIv W AIxLll onze OAMESTASSCHEN zijn zeer apart LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Barend, z. van M. Griekspoor en J. de Jong; Quirinus Andreas, z. van V. Verwer en J. v. d Laan: Martinus Petrus Cornelis, z. van P. G. v. d. Laan en van J. M. v. Schoten. Ondertrouwd: C. W. Spreeuw en J. Oost- veen; H. M. Tulen en F. A. M. v. Haaster; K. Horsman en G. J. v. Keimpema; C. Blom en J. J. Balkenende; G. J. v. d. Voort en L. v. d. Aart. Getrouwd: G. v. Eeuwijk en J. M. Streng; J. F. Hulsbosch en Ch. W. Verhaar. Gevestigd: Mej. C. M. .1. v. Zijl, van 's-Gravenhage. Heereweg 275 Mej. M. A. J. v. d. Leij, van Soest, Heereweg 6 G. Schep en gezin, van Wassenaar, Nieuw- straal 36 B. de Groot en gezin, van Hille- gom, Halfweg 43 a Mej J. Staf, van Gorichem, Wilhelminastraat 5 M. C. Mar seillev. Eendenburg, van Wateringen, Heereweg 146 C. v, Hemert en gezin, van Haarlemmermeer. Stationsweg 60. Vertrokken: Mej A. IT. C. Eeftens, naar iJ9selmonde H Kankhoven en gezin, naar Leiden Mej H. .T. v. d. Lans, naar Sasenheim Mej B. Ch. Knukkel, naar Wychen Mej. A. v. Diest, naar Hillegom J. Wijnhout—Molendijk, naar Haarlem mermeer. NOORDWITK. JUBILEUM „D.O.S." Een mooie feestviering. De gymnasliekvereeniging „D. O. S." be stond dezer dagen 25 jaar. Dit feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Voor die ge legenheid werd een feestuitvoering georga niseerd. Directeur van ,,D. O. S." is tegen woordig de heer G. W. de Jong. van Alphen. De uitvoering werd gegeven in de groote zaal van .Royal", die geheel gevuld was met belangstellenden. Een opmarsch werd uitgevoerd dooT de ruim 100 medewerkende dames en heeren en adspiranl-leden. Toen alles op het loonee'l was opgesteld werd een vaandelgroet gebracht met de nieuwe club- vlag. zullen we hem maar noemen. Daarna hield de voorzitter van „D. O. S.". de heer F. II. van Spanje, een feestrede, waarin hij allen een welkom toeriep en ten slotte een stuk geschiedenis van ..D. O. S." vertelde Hierna werd hel woord gegeven aan den voorzitter van het feesoomité, den lieer J. Ghoufour, die den voorzitter van „D. O S." hartelijk dank bracht voor zijn zeer vele werkzaamheden in het belang der vereeni ging gedaan en bood hem een heel mooie bloemenmand aan als dank. Tevens bood hij namens een oommissie, bestaande uit de oprichters W Chouffour. W. Wassing en Th. van Went. een emvelo~~° met inhoud !'n, 'bevattend0 200 gulden voor hel aanschaffen van een nieuwe brug. die noodzakelijk het oude insinimemt moet vervangen. Het pro gramma. dat hierna gegeven werd. was een werkelijk feestprogram. Zoowel de kleine jongens met vrije oefeningen, als een volks dansje van de kleine meisjes in boerinnen- en boerencosluumpjes waren leuk en oogstten veel succes. De boerenbruiloft met zang door dames en meisjes trok ook ieders 'bewondering. Het hoogrek van de heeren was een van de mooie nummers, met dik wijls zeer gewaagde dingen. Er werd mooi en strak gewerkt. Rhythmische dansen van de dame9 waren zeer te prijzen. De burgemeester was inlussdhen aange komen om blijk te geven van zijn belang stelling: ook beide wethouders waren aan wezig. Ook de burgemeester vond nog even gelegenheid gelukwenschen aan te bieden namens hel gemeentebestuur. Hij wenschte de vereeniging alle goeds toe, voor welke wooivlen de heer Van Spanje dankte. Om het nummer van de antipoden werd enorm gelachten! Eenige stands van dames en heeren besloten dit program. Van de gelegenheid tot complimenleeTen werd zeer druk gebruik gemaakt; meestal werd door de zusterverenigingen bloemen geoffreerd. Een humorist verleende aan hel einde van de pauze zijn medewerking, ter wijl een bal met attractie het feest besloot. NOORDWITKERHOUT. Beroepen. De heer J. van Noort, candidaat bij de Ned -Herv. Gemeente te Utrecht is door den kerkeraad dezer gemeente alhier be roepen. o RITNSBURG. De Tninbonw. Zoo ergens dan hebben de tuinders en bloembollenkweekers hier wel te klagen over het slechte weer met de vele regens. Niet alleen, dat zulks zeer belemmerend werkt met planten, oogsten enz., doch ook bestaat er groote kans, dat van de was- peen, een speciaal Rijnsburgsch artikel, bij aanhoudende nattigheid op vele perceelen niet veel zal overblijven. Zulks zou bij de thans geldende prijzen een enorme schade post zijn. Dit artikel gaat heden voor f. 6 f. 8 per 100 K.G., hetgeen een zeer goede prijs genoemd kan worden Met uien is het nog niet veel gedaan. Droge uien, waarvan de voorraad klein is, gaan voor f. 2.50 f 2.90. Met droog weer wordt weer een prijsverlaging verwacht. Van bloemkool is weinig meer over. Het weinige, dat van goede kwaliteit wordt aangevoerd, gaat voor f 10f. 15.30 per 100. Gele- en Roode- kool blijft in prijs stationair met tragen handel en geen vraag voor export. SASSENHEIM. Aan de beurt van aftreden als nota bel der Ned.-Herv Kerk zijn de heeren Jnc. Bouwmeester eD J. D. Papendrecht. Alhier is door den heer W. Kerkhoven, hoofd der R.-K. school een landbouw-boek- houdcursus geopend. Aanvankelijk gaven zich een 7-tal leerlingen op. ZOETERWOUDE. Uitvoering „Zingt den Heer". Gisteravond werd in het kerkgebouw der Ned.-Herv. gemeente op 't Dorp alhier de twaalfde openbare uitvoering gegeven door de Chr gem. zangvereenigmg ..Zingt den Heer". Er was veel belangstelling Nadat te ruim halfacht door ds. Eijkman een openingsrede was uitgesproken, begon men aan het zeer uitgebreide program, waarvan vrijwel alle stukken zeer goed werden gezongen. Na elk nummer dat ge zongen was, werd door de organists mej. Parlevliet een nummer op 't orgel gespeeld. Toen het progam te ruim elf uur was be ëindigd en men gezamenlijk nog had ge zongen Psalm 136 vers 1, sloot ds. Eijlcman met dankgebed deze zeer goed geslaagde uitvoering. RECLAME. Enorme Sorteering. Aparte Dessins. 2610 ZEVENHOVEN. De bieten-campagne. Het gehalte der suikerbieten is van 16 tot 17 pCt terwijl het geschot bedraagt van 3035. Met groote moeilijkheden gaat het rooien gepaard en het vraagt veel ar beidsloon. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. De voortgezette begrooting-behandeling. Gistermiddag kwam die gemeenteraad weder bijeen. Afwezig wa9 de heer De Mars Bij de behandeling van de post Armen zorg deed de heer Beijen (Lib.) het voorstel hel beheer van deze gelden f. 5000) op te dragen aan een Burgerlijk Armbestuur. Er bestaat ontevredenheid en daarom is deze regeling beter. De voorzitter echter vreest, dat ook bij een Armbestuur er geen volle tevredenheid zal komen. De eene steunzoe kende is nu eenmaal anders dan de andere. Er zijn er. die bij een inkomen van f. 20. steun kunnen missen en anderen, die f 50 verdienen, zoeken voor bijzondere gevallen gemeentesteun. De heer de Vos CR K.) sleunde het voorstel-Beijen. Liefst zag hij het college van B. en W. voor de zaken van armenzorg aangevuld met enkele personen. De voorzitter maakte hem echter duidelijk dat zooiets niet gaat. De heer Oldemans kwam min of meer terug op zijn verworpen voorstel en stelde voor de uitkeeringen van een Burgerlijk Armbestuur te binden voor werkloozen aan bepaalde normen Hij meende na onderzoek, dat zulks kan. Even goed als in Gouda b.v. De voorzitter zeide, dat een dergelijke regeling in strijd met de wel is. Na eenige discussie werd het voor stel van den heer Beven met 73 stemmen verworpen. Niet gesteund weid een voorslel-Olde- raans om de post te verhoogen tot f. 7000. Verworpen werd nog een voorstel-Oldemans gesteund door den heer Beijen, om de post werkverschaffing te verhoogen met f. 2500 B. en W. stelden voor op rekening van den kapitaaldienst te bouwen een veldwach terswoning met arrestantenlokalen aan do Nieuwe Markt. De heer Jongeneel was hier sterk tegen, de zaak der cachotten behoorde z.i gelijk behandeld te worden met de Raad. huiskwestie. Nu werd vooruitgeloopen op een hangende kwestie. Bovendien is hij tegenstander van dienstwoningen. De voorzitter wees op den onhoudbaren toe stand. De cachotten deugen absoluut niet. bovendien moet er gelegenheid zijn tot communicatie met de bewakende politie. Dat bestaat bij het gemeentehuis niet Ver band met de woning van den chef-veld wachter is dan ook veel beier Met de Raad huisplannen heeft het niet9 te maken. De plaats is niet ongeschikt. Toch vroeg ook de heer Beijen nog een positieve verkla ring. dat het geen stap is in de richting van een Gemeentehuis op de Nieuwe Markt. Deze verklaring werd gegeven De heer Oldemans stond aan de zijde van B en VT De hper Baan Balelaan achtte de op lossing niel ideaal als er plannen voor °en Raadhuis waren kon er echter gewacht 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6