r'tds %ov/ UIT DE OMSTREKEN. oüds 15 Opwekkend en Versterkend RADIONIEUWS. RADIOPROGRAMMA. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Pieter de Vrij Geertruida Slootweg. HILLEGOM. Weer geen stroom. Het electriciteitsbedrgf heeft zijn afne mer» voor de tweede maai in korten tijd getopt. Gisteravond was er ruim een half uur geen stroom; het gas trionue^rue, toen kaars en olielamp werden opgezocht. Uilvoering Chr. Mannenkoor. Het Chr. Mannekoor „Soli Deo Gloria" heett onder leiding van zgn dirigent, den heer S. P. Visser een uitvoering gegeven, m de Hervormde Kerk. De belangstelling was vrij goed voor de eerste uitvoering van een koor, dat pas een half jaar bestaat. Zooals de eere-voorzitter, ds. Mulder, die den avond opende en sloot, zeide, was er toch moed noodig om na een half jaar al met een uitvoering te komen. Het mannenkoor heeit heel verdienstelijk gezongen, al bljjve versterking dan ook ge- wenscht. Welwillende medewerking is verleend door mevr. MulderBezemer; zij liet de toehoor ders genieten van liederen van Schubert, Mendeissohn-Bartholdy en Cath. van Rennes. De heer Visser, die het koor aan de piano en mevr. Mulder aan het orgel bege leidde, heeft bovendien drie prachtige orgel stukken van Bach, Gnilmant en Lemmers gespeeld. De eere-voorzitter huldigde den heer Visser voor zjjn veelzijdige prestatie, be dankte het koor en verzocht om steun aan het koor door toe te treden als lid of als donateur. Auto tegen ijzeren hek. Op den stationsweg is een gesloten vracht auto van het goede op het verkeerde pad geraakt en tegen het hek van de Geref. Pastorie en van den heer Hylkema gebotst. Dit hek werd stuk gereden, terwijl de auto het loodje moest leggen. Spatborden, motor- kast en wielen waren zwaar beschadigd. Waarom de wagen van het rechte pad af week, is moeilijk vast te stellen. De snel heid was slechts 25 Kilometer ongeveer; volgens den chauffeur weigerde de stuur inrichting plotseling. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. KATWITK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Maan dag 10 Nov. 1930, des namiddags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Punten 1. Vaststellen notulen. 2. Mededeeling van ingekomen stukken w.o. behoort: a. voorstel op het adres van H. F. Gre- goire inzake huur parkeerterrein, enz. b. voorstel tot intrekking van een in 1923 toegekende iaarlgksche ondersteu-ing. 3. Benoeming lid van de Belasting-Com missie. 4. Voorstellen tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot het geven van een crediet voor werkzaamheden, ten behoeve van de elfds lö-jaarlgksche Volkstelling. 6- Voorstel tot het verhoogen van het salaris van den Secretaris-boekhouder der Gemeente-Spaarbank. 7. Voorste] tot het voeren van een rechts geding. S. Voorstel tot het aangaan van twee geldleeningen (ter converteering van 10 leeningen). 9. Voorstel tot wjjziging van de Begroo ting van het Grondbedrijf 1930 en die van de Gemeente 1930. 10. Voorstel tot 'vaststelling van 4 ver ordeningen, regelende de jaarwedden van ambtenaren en werklieden der gemeente. 11. Voorstel tot het inbrengen van gron den in het Grondbedrijf. 12. Voorstel tot het doen van een verzoek om vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelnke oefening. 13. Voorstel tot het verleen en van dis pensatie van het bepaalde bij artikel 22 der Bouwverordening. 14. Rondvraag. KATWITK AAN DEN RITN. Vernieling. Bjj den agent J. wonend langs den Wasse- naarschen weg is gisteren tè ongeveer 1 uur in den nacht met een kei een groote spiegelruit ingegooid. Een onderzoek wordt ingesteld. o KATWITK-AAN-ZEE. DE TOEKOMST VAN KATWIJK. Her bergen der loggers. I. Be plannen van vroeger. Het waren ongetwijfeld mannen met een juisten blik in de toekomst van Katwjjk, die in 1884 een poging deden om een goede binnenvaart voor visschersvaartuigen te ver krijgen naar IJmuiden. De Katwjjksche visscherrj was toen achter uitgaande en de vloot van 61 tot 54 schepen verminderd. De voornaamste reden hiervan was, dat de haringvisscherrj zich meer Noordwaarts had verplaatst en de reizen der langzaam varende bommen niet loonend genoeg waren geworden. Het in de vaart brengen van grontoe bommen of een ander type schepen beteekende het moeten binnenvallen in een haven, omdat de gewoonte, die toentertijd te Katwijk gevolgd werd, „het stranden" alleen mogelijk was met de kleine kiellooze bommen. Aanvankelijk was het plan om den vaarweg naar IJmuiden door het Oegstgees- terkanaal, de Warmonder Leede, 't Kager- meer, de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder, het Spaarne en het Noordzee kanaal geschikt te maken voor bommen, zooadt deze zij waren allengs allen vün een kiel voorzien ten einde sneller te kun nen varen te IJmuiden konden binnen- loopen om vandaar naar Katwijk te worden gesleept De kosten werden toen op f. 180.000 geraamd en aan Rijk en Provincie werd, om een en ander uit te voeren om subsidie verzocht, waarop echter een afwijzende be schikking volgde. Terecht voorzag men, dat de bom zou verdwijnen en de voorgestelde vaarweg dan voor grootere vaartuigen geschikt gemaakt zou moeten worden hetgeen met het beweeg baar maken der bestaande vaste bruggen een zeer groote som zou vorderen. Boven dien zou het Prins Hendrikkanaal ua die verbetering geen voldoende ruimte meer bieden tot „berghaven" der geheele vloot. Nog meer had men destijds de over tuiging, dat de eigenlijke visschersplaats T.Trauiden zou worden en Katwijk verdringen zou. In deze verwachting is men beschaamd geworden. Het was in 1897 dat dezelfde kwestie weder op den voorgrond trad. De verwach ting, dat de bommen zouden verdwijnen, was toen nog niet in vervulling gegaan. Integendeel hun aantal was grooter geworden maar Katwijk bezat toen ook reeds veel loggers. De krachtige ontwikkeling der Katwijk sche haringvisscherfi in die jaren was een voldoende bewris dat Katwijk zich als vis schersplaats bleef handhaven. Het vaarplan van 1884 werd toen echter opgegeven en gewijzigd; inplaats V3n het Oegstgeesterkanaal en Warmonder Leede, werd de Rijn door Leiden naar de Zijl geleid. Deze vaarweg was wel 8 K M. langer, maar de vaste spoorbrug over de Leede ver hinderde de uitvoering van het eerste plan. De regeering bleek echter niet geneigd, dit werk te bevorderen en weder kwam er niets van de plannen terecht. De mogelijkheid van een verbinding van de Lammebmg naar de Zijl om Leiden werd toen overwogen en in 1906 werd daartoe door de Prov. Staten van Zuid— Holland besloten. Tn dien tusschentijd verdrong de logger steeds meer den bom. zoodat van "het oorspronkelijke plan geen sprake kon zijn. Nieuwe plannen werden gemaakt, waarbij de overtuiging veld won, dat Katwijk ook een berghaven noodig had, die plaats zou bieden aan 100 loggers en 50 bommen. Dit plan, waartoe in 1911 besloten werd had groote instemming btf de reeders. De uitvoering van het geheele ontwerp, vaar weg en berghaven, werd begroot op ongeveer 500.000, van welk bedrag het Rijk en de Provincie elk één vierde deel zonden beta1 en. Dat met de verwezenlijking van het plan prnri, werd gemaakt moge buiken uit bet feit, det de Tweede Kamer f. 5000 voteerde op de begrooting van 1914 als eerste ter mijn van de subsidie groot ^f. 125.000. OngetwijfeM zou de geprojecteerde berg haven reeds lang in gebruik zijn gesteld, ware niet de werekloorlog gekomen, die ook het economische leven van Katwijk ont wrichtte. De berghaven had echter in 1913 een groote beteekenis voor d* Katwnksche hcring vïsseherii. die ongetwijfeld evenals nu de belnnpTnkste tak was van het hier uitge oefende visschersbedriif. De haringvangst werd toen reeds uitge oefend in hoofdzaak door loggers, die van IJmuiden uitzeiVIen en dnar ook weer binnen liepen. De haring en de nette" gingen per motorboot naar Ka*w'"k. waar d° n*H»n ten snelste werden hersteld en getaand. Wederom gmgen de netten per motorschuit naar IJmuiden terug en koos het schip weer zee, twee dagen nadat het binnengevaren was. Het seizoen ving aan omstreeks Pinksteren en eindigde na 4 of 5 reizen: een enkele logeer deed 6 reizen, begin December. Na het einde van het seizoen verden do schepen, die niet ter versche visch- vangst gingen geheel onttakeld. Want, zeilen, netten, gereedschanpen enz. werden per motorschuit naar Katwijk gebracht en in pakhuizen opgeborgen, waar in vijf maanden gelegenheid was. om alles te rev are eren en ta vernieuwen. De schepen zelf werden in verschillende plaatsen geborgen. In 1912 gingen de meesten naar A'dom en Leiden. Afgezien ven het feit. dat het verkr'rigen van berging veel moeite kostte omdat de berging van vaartuigen uit de eigen ge meente vonrerjfig, bad dit nog vele andere bezwaren. Maar de tiiden zijn veranderd, bijna alle loggers znn tot motorloggers om- gpbnnwd en thans zon men vele dezer be zwaren wet«n te ondervangen, wanneer de loggers in Katwrjk berging kunnen vinden. II. Wat komen moet! Met het tot stand komen van 'n geschikte binnenvaart tusschen IJmuiden en Katwijk en een berghaven, heeft men zidh nimmer voorgesteld om de volle schepen telkens naar Katwijk te sleeper. Het overladen en vervoeren per motorschuit is niet kostbaar en gaat vrij snel. Tijd is geld en bij de haringvisscherij is tijd zeer kostbaar! Ook al zijn de loggers tot motorloggers omge bouwd, zij zullen te IJmuiden blijven bin nenvallen. lossen en zoo spoedig mogelijk weer zee kiezen. Het is echter voor Katwijk in het alge meen en voor allen die met het visschers- bedrijf te doen hebben van zeer groot belang, dat den vaartuigen in de wintermaanden hier een goede berging kan worden bereid. Het oog van den meester maakt 't paard vet! De eerste uitrusting voor het nieuwe sei zoen behoort onder het oog der reeders te Katwijk en door Katwijkers te geschieden. Het behoeft geen betoog, dat het uit rusten van een logger te Katwijk vérstrek kende gevolgen heeft, Indiien in Katwijk geld wordt verdiend, dan komt dit de gemeenschap ten goede. De haringvisscherij heeft zich weder her steld. Men is hier de inzinking te boven en te venvachten is, dat zij weder tot grooten bloei zal komen. De Katwijkers zijn vlugge, stoere wer kers. die, aJs het getij verloopt, de bakens verzetten. Het ombouwen van zeil- in motorloggers zal ook niet weinig er toe bijdragen tot de mogelijkheid van het maken van meer reizen per seizoen, maar de logger behoeft dan ook niet naar Katwijk gesleept te worden. Op eigen kracht kan deze naar hier komen. Er moet echter plaats voor de sche pen zijn en die wordt door de verbreeding van het Prins Hendrikkanaal niet verkre gen. Nu wordt het woord „moet" in Katwijk niet zoo heel veel gebezigd. Men houdt niet van dwang, maar fhans mag het uitgespro ken! worden. De wil is er en een weg kan gevonden worden! Daarom moe t het kunnen, dat de loggers des winters in Katwijk zijn. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er reeders zijn. die niet terstond van de nieuwe bergingsgelegenheid gebruik zullen maken Zeker is echter, dat als één schaap over den dam is, meerderen zullen volgen. Zonder direct aan een berghaven te den ken, wil het ons voorkomen, dat in den Rijn, ten Oosten van het stoomgemaal, de schepen des winters kunnen worden opge legd. De voordeelen. die berging te Kalwijk biedt, zijn zeer aanzienlijk: de ber gingsmogelijkheid mag zonder overdrijving een groot belang genoemd worden. Behalve het uitrusten van het schip kun nen alle reparaties ook in Katwijk door Katwijkere geschieden. De bewaking der onttakelde schoDen heeft door Katwijkers plaats. Het vervoer van netten, zeilen, enz. is niet meer noodrg. Het schip wordt in Katwijk opgetuigd en alle benoodigdheden worden door Katwijkers ge leverd. Sleepen naar IJmuiden, dat voortiecn als een beswaar kon worden geopperd, zal dan niet meer gelden. De motor wordt maax aangezet en men puft er heen. Waar alles onder onmiddellijk toezicht van de reederij plaats vindt, brengt dat voor de reeders groote voordeelen mede. maar ook voor de gemeente Katwijk. Het vroeger hier uitgevoerde scheepsbouw bedrijf is geheel verloopen. nu men de ge bouwde vaartuigen niet als vooriieen van het strand in zee kan doen afloopen. Als Katwijk weer berging aan haar log gers biedt, dan kan het reparatie- en scheepsbouwbedrijf opleven en bloeien. Dan zullen onze timmerlieden en smeden de „K.W.'s" herstellen en bouwen, zooals vroe ger de bommen. En de winter zal voor hen geen slappen tijd meer zijn! Er zijn nog talrijke andere voordeelen en dat is gelukkig, omdat daardoor met meer klem d$ noodzaak van een bergingsgelegen heid betoogd kan worden. Slechts één zaak dienen wij echbfr nog naar voren te brengen. De toekomst! De toekomst is aan de jeugd! Het is der ouderen plicht de toekomst van de jeugd te verzékeren Katwijk moet aan de jonge Katwijkers bestaansmogelijkheid ver schaften. Reeds nu moeten plannen be raamd worden, die na uitvoering de zeker heid geven, dat jong Katwijk in Katwijk het dagelijksch brood zal kunnen verdienen. Dit is een zeer moeilijk vraagstuk en niet zoo maar op te lossen. Nochtans zal men het onder de oogen moeten nemen, want als Katwijk geen brood meer lean bieden, dan zal de jeugd elders werk moeten zoeken. Zal men Katwijk'9 jeugd laten weg trekken? Zullen maatregelen, die een uittocht kun nen voorkomen, getroffen worden? In d&ft geval zal Katwijk zich blijven uit breiden en welvaart zal er heerschen! Nat Christen-Geil. Onth. Ver. In ,,Casa Cara'' kwam de afd. Katwijk gisteravond om 8 uur bijeen- De heer J. v. d. Hucht liet zingen uit den Zangbundel Joh. de Heer lied 166, ging voor in gebed en las Psalm 146. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, las de heer H. v. d. Maaden de notulen van de vonge vergadering voor, waarna het woord gege ven werd aan den spreker van den avond, ds. A. J. Montijn uit Utrecht, directeur van de N.C-G.O.V. Spr. was er zeer over verblijd, dat de afdeeling Katwijk weer is opgericht. Hij ging de geschiedenis van de vorige na en hoopte, dat het mosterdzaadje, dat gezaaid is tot vollen wasdom za! komen. Spr. vertelde iets van het werk van de N.C.G.O.V., welke het volgende jaar bv jaar bestaat. In 1881 weTd door ds. Adema van Scheltema, ds. Heinekens uit Den Haag en eenige anderen, gezamenlijk 17 man sterk, in het gebouw Eensgezindheid"' te Amsterdam de vereeniging opgericht, Ds. Adema van Scheltema was reeds in 1844 met do drankbestrijding begonnen, eerst was hij afschaffer; een paar feiten hem overkomen in zijn eerste predikants plaats te BoTselen in Zeeland dedeD hem de oogen openen. Hetgeen hij daar op merkte, had spr. ook ondervonden als pre dikant in de provincie Groningen. Een tweede feit, dat diepen indruk op ds. Adema van Scheltema maakte, leerde hem, dat afschaffen niet voldoende was en zoo kwara hij tot het geheelonthouden. Tengevolge van de ervaringen in de ach terbuurten opgedaan, stichtte hij het Ko ning WillcmshuiV'. Hij besefte nu ook, dat de bestrijding niet alleen een zaak was voor Amsterdam alleen, maar voor het geheele land en zoo werd de vereeniging in 1881 gesticht. Et was in den beginne oooit ge dacht, dat de vereeniging nog eens meer dan 10000 leden zou bereiken. Spr. ver klaarde verdeT op welke grondslagen de vereeniging rust en somde alle vereenigin- gen op, welke in ons land bestaaD en de drankbestrijding tot doel hebben. Spr. had als predikant in 6tadskanaal, Maassluis en Haarlem veel zegen op zijn werk. maar vooral op het terrein der drank bestrijding, want hier kan men direct de j RECLAME. 2488 OUD FIJNE OUDE WIJN GETROKKEN OP KINABAST Per 3/4 Lflesch ƒ1.75. - Per 1/2 Lfl. ƒ1.20. resultaten zien. In 't kort noemde ds. Mon tijn daarop het werk der vereeniging: het organiseeren van de blauwe week en het p/opageeren van de plaatselijke keuze ea vermindering van het aantal vergunnin gen in een gemeente, enz. Spr. behandelde dan de iu(evnationale samenwerking. De hygiënische commissie van den Volkenbond zal er zich mee be moeien. Zoo er internationale 'bestrijding is van de opium, den handel in blanke slavinnen, zoo moet die der drankbestrij ding er ook zijn. Spr. vergeleek dan het huidige ledental det vereeniging met dat van voor den oor log en hoewel het afgenomen is, kan toch weer van vooruitgang gewag worden ge maakt. Ook de niet ingevoerde drankwet van prof. Slotemaker de Bruine en de thans ingediende met de wijzigingen, werden be sproken, evenals de door de hoofdbestuur ders geschreven geschriften, het reclassee- ringswerk en 't instituut van de voorwaar delijke veroordeeling. Tot slot besprak ds. Montijn de verplieh. tingen der leden om te eindigen met den wensch, dat de afdeeling Katwijk ccn sieraad moge worden van do N.C.G.O.V. Nadat nog een vraag was gesteld, dio door spr. beantwoord werd, liet deze uit den gezangbundel zingen lied 370, waarna hij met gebed de bijeenkomst sloot. Een veranderde werkwijze. Iedere Katwijker kent de booten van de Leidsche Zoutkeet. Als het hoog water is vaart een boot de binnensluizen door naar de buitenshnzen om dan door ccn houten goot het zeewater op te nemen. Zoo is het tientallen van jaren gegaan. Oude Kat wijkers weten er nog van, dat in lang ver vlogen dagen twee booten uit Delft kwa men, één uit Den Haag en één uit Oegst- gee8t. Binnen zeer korten tijd zullen de booten niet meer door de binnensluizen naar de buitensluizen behoeven te varen. Bij de zuidelijkste buitensluis wordt een steenen gebouwtje gemaakt, waarin een door electriciteit gedreven pompmachine wordt geplaatst Van de binnensluizen naar dat pompstation worden op ongeveer 1.20 M. diepte ijzeren 'buizen gelegd en ook een electrische kabel. Achter het huis van den heer v. Mels komt een gebouwtje met het schakelbord. Als het werk klaar is, behoeft de boot bij hoog water slechts tot de bin nensluizen te varen. Daar wordt de elec trische pompinstallatie in beweging ge bracht, het opgepompte water vloeit door de gelegde buizen en stroomt zoo in het vaartuig. De aannemer van het werk is de heer L. v. d. Valk uit Heemstede. SASSENHEIM. Besluit inzake do winkelsluiting. De gemeentraad besloot heden tot wijzi ging van de verordening op de ■winkelslui ting. Daarbij wordt bepaald, dat gedurende het tijdvak 1 October—31 Maart 's avonds na acht uur de winkel3 gesloten moeten zijn. Op Zon- en feestdagen den geheelen dag. B. on W. kunnen van de laatste bepa ling ontheffing verleenen. VOORSCHOTEN. Mond- en klauwzeer. Gisteren werd aangifte gedaan van mond en klauwzeer onder het vee van den heer K. Voor zoover bekend, is dit het eerste geval. RADIO-SHOW IN NEW-YORK. Welk een verschil tusschen de exposi ties van Berlijn, Londen en thans New- York. Het i6 slechts luxe wat men aan treft op de 7e Radio World's Fair, Schitte rend gebeeldhouwde kasten, waarin het toestel gramofoon, luidspreker met alle stroombronnen. Alleen wisselstroom-voeding wordt nog aangetroffen. Overheerscht m Europa het type met 1 trap H. F. verster king, in Amerika bouwt men als regel met drie schermroosteriampen om de noodige selectiviteit te verkrijgen. Ondanks de voor ons enorm hooge prijzen is de weergave niet mooi en slechts geschikt voor Ameri- kaansche ooren. De schlager" van de expositie was een inzending vaD de Lyric Radio. Dit i6 een zeer ingenieus uitgedacht instrument waar mede men 's morgens het toestel kan in stellen op de diverse stations die men overdag wenscht te beluisteren. Men kijkt het programmablad door en zet di verse schakelaartjes in. Gedurende den dag wordt automatisch afgestemd op de gewenschte «tations eD tijden. Om een voorbeeld te noemenmen wil Hilversum hooren van 12.30—1.00 en van 4.00—5.00. Huizen van 10.00—11.00 en van 6.00—7.00, Daventry van 7.007.30. Dc schakelaar* worden dan op de diverse tijden gezet 's morgens. Precies om 10.00 v.m. wordt Huizen gehoord en om 11.00 het toestel uitgeschakeld, om 12.30 gaat het toesta! weer aan en hoort men Hilversum. De super-hete rod yne herleeft ook weer in nieuwe gedaante, n.l. met scherrarouw» terlampen, die ook toegepast worden door de detector. Typisch is dat van Televisie geen spoor te bekennen valt en de mee ning is in Amerika dat de belangstelling slechts dan zal opleven indien er werke lijk op dit gebied iets goeds gepresteerd worclt. Na de mislukking van dc radio-fo tografische overbrenging van beelden 1* cfo Televisie al gedoemd om roemloos te verdwijnen. PREVENTIEVE WERKING VAN RADIO-CONTROLE. De B.B.C. heeft een eontrale-auto voor het opsporen van clandestiene luisteraar!» die nu eens hier dan weer daar verschijnt. De uitwerking op de luisteraars is gewoon weg verbluffend. In een bepaald district waar de auto zich eenigen tijd vertoonde werden plotseling 1065 nieuwe ontvang- licenties aangevraagd, terwijl normaal in denzclfden tijd o.a. 250 ontvangvergunnin- gen genoteerd werden in dat district. De controle werkt dan ook wel afdoend. VOOR VRIJDAG 7 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. AVRO van 12.00— f 00, VARA van 8.00—12.00 en 4.00—12.00, VPRO van 8.0011.00 8.00: Gramofoon 10.00: VPRO Morgenwijding 10.15: Voordracht door H. Dermmink 10.30: Zie- kenuurtje (voordracht, zang, piano) 11.30: Gramofoon 12.002.00: Concert door het Omroeporkest o.l.v, N. Treep 2.052.30 Lezing over kindergebruiken in den winter - 2.30: Gramofoon 3.004.00: Concert door het AVRO-kwintet 4.00: Gramofoon 4.4ö: Kinderverhalen 5.30: Orgelcon cert door Jöh. Jong 6.00: Coneert door hel VAJRIA-orirest o.l.v. H. dc Groot 7.00: Actueele causerie door het N.V.V. 7.15: Literaire causerie door A. M. de Jong 8.00: Concert Haydn kwartet. Spr.'s: ds F'. W. J. v. d. Kidboom, Luuk Willink en prof. <lr. P. H. v. Moerkerken 11.0012.00: VARA, Gramofoon. Huizen, 1876 M. KRO-uitz. 8.00 9.15: Gramofoon11.3012.00: Halfuurtje voor de zieken 12.151.45: Concert door het KRO-kwintet 1 452.00: Gramofoon 2.00—2.45: Kookles. 3.00—5.00: Ka mermuziek (sopraan, cello, fluit, piano) 5.00ö.lö: Pauze 6.156.45: Concert door het kamermuzietk-ensemble (viool, alt viool, cello) 6.45: Engelsche les 7.15: Lezing over de versiering van het kerkge bouw 8.00: Concert door het KRO-Orkest o.l.v. J. Gerritsen. F. Boshart, piano. Mevr. Both'Haas, zangeres 9.30: Nieuwsber. 11.0012.00: Gramofoon. Daventry, 1554,4 M. 10 35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Concert. A. Wolfe (viola), J. Hamilton (piano) 12 50 Orgelspel door W. K. Taylor. W. Booth (tonor) 1.50: Gramofoonpl. 2 50. Uitz. voor scholen 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Be richten 6.50: Beridhten 6.55: Berich ten 7.00: Pianospel door Laffitte 7.20: Lozing 7.4ö: Lezing 8.05: Concert. Or kest. E. Joyce (piano) 9.20: Berichten 9.35: Berichten 9.40: Lezing 9.65 11.45 „Pompey the Great" van John Masc- field 11.45—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Gramofoonpl. 4.50: Zang en voordracht 6.50: Gramo foonpl. 9.GÓ: Concert. Orkest en piano. Langeuberfl, 473 M. 6.20—7.20: Gra mofoonpl. 9.3510.35: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50: Orkest concert 4.50—5.50: Concert. Orkest, piano en bariton 7.20S.15: Orkeslcon- eert 8.20: Concert. Viool, cello en piano. Daarna tot 11.20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Or- keslconcert 2 204.20: Orkestconcert en zang 4.204.50: Kinderuurtje 7.36 1.20: Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 5 20: Dansmuziek 6 50: Gramofoonpl. 8.35: Orgelconcert 9 35: „Galathéa", opera-comique van V. Massé 8.35 (338.2 M.) Concert, geocgan:- seend door de SAROV. ZEESEN, 1636 M. 5.056.20: Lezingen 6.206.50: Gramofoonpl. 9.20—11.20: Lezingen 11.20—12.15: Gramofoonpl. 12.1512.50: Berichten 1.201.50: Gra mofoonpl 1.503.50: Lezingen 3.50 4.50 Concert 4.50—7.30: Lezingen 7.30: Concert. Orkest, I. Strawinsky (piano) 9.35- Berichten. Daarna lot 11.50. Dans muziek. 3-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11