BUITENLAND. RECHTZAKEN. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dunne pijltje geelt den stand aan van gistermiddag 3 uur. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 756. Hedenmiddag 3 uur 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 5 Nov., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 760.0 te Dyan en Zurich. Laagste stand 737 9 te Valencia. Verwachting tot den avond van 6 Nov.: Matige 'cl krachtige, tijdelijk stormachtige, Zuid-Oostelijke, later naar Westen omloo- pende wind. Betrokken met regen Aanvan kelijk veel zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 9.uur voorm. 6 gr. C. (41 gr. F.) 12 uur 's midd. 6 gr. C. (43 gr. F.) 3 uur nam.: 7 gr. C. (4ö gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm te 2 uur 23 min. Hoogste stand des nam. tc 2 uur 40 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 4.69 n.m. tol 6.35 v.m. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ben nieuw Oostelijk blok? Blijkens berichten uit Angora zal Roesjdi Bey, na zijn vertrek uit Genève, naar Home gaan, om met de autoriteiten aldaar eenige belangrijke zaken te bespreken. In politieke kringen gelooft men, dat de opeenvolgende ontmoetingen tus9chen Turksche, Grieksche, Hongaarsohe en Bulgaarsche staatslieden wijzen op de vorming van een nieuw poli tiek blok in het Naburige Oosten, waaraan Italië zal deelnemen. DUITSCHLAND. De financieele wetsontwerpen in den raad Tegen Severing. In den Rijksraad heelt minister Dietrich de fin«ntieele wetsontwerpen nader toegelicht* De begrooting sluit op 10 milliard 655 mii- lioen. Tegenover de vorige begrooting is een ver laging van 1 milliard en 1-40 millioen be reikt. De salarisverlagingen beteeKenen voor het rijk een bezuiniging van 124 mil lioen. De schrappingen in ae begroolingen van de onderscheiden departementen zijn reeds voor de begrooting 1930 ten bedrage van 134 millioen uitgevoerd. Door den aftrek der salarissen zijn voor de bondsstaten en gemeenten 2/0 millioen vrij gekomen. Van dit bedrag zal 170 mii- lioen staten en gemeenten ten goede komen, de andere 100 millioen daarentegen aan het rijk. Een worging van het economisch leven door oplegging van nieuwe belastingen zou zeer spoedig leiden tot minder inkomsten, omdat de boug tot het uiterste gespannen is. De wet tot beperking der uitgaven van bondsstaten en gemeenten bepaalt dat deze ook op hun begrootingen over 1932 geen verhoogingen boven het toegestane van 1931 mogen voteeren. Spr. gaf dan eenige inlichtingen over de vereenvoudiging van het belastingstelsel. Minister Stegerwald sprak uitvoerig over het bouwprogram. Duitschland heelt in de laatste jaren 9 milliard voor bouw van woningen, openbare gebouwen, enz. uit gegeven. Dit tempo kan in deze tijden niet langer volgehouden worden en deze tak van het bedrijlsleven moet weer geleidelijk aan het particulier initiatief overgelaten worden De regeering wenscht volstrekt geen politiek van loonsverlaging te voeren, maar de Duitsche toonstandaard moet zich bij dien van het buitenland aanpassen, wil Duitschland op de wereldmarkt kunnen blij ven concurreeren. De regeering wenscht slechts regelend in te grijpen, om te sterke schokken te voorkomen. 's Middags begonnen de Vertrouwelijke be sprekingen. Het debat over de door de Duitsch-Natio- nalen en de Communisten ingediende moties van wantrouwen legen minister Severing heelt in dep Pruisischen Landdag over het algemeen een rustig verloop gehad. De Duitseh-Nationalen verklaarden o. m. dat zij het niet noodig vonden de nieuwe daden van Severing af te wachten, aange zien zij reeds voldoende kennis hebben ge maakt met den nieuwen minister van Bin- nenlandsche Zaken Aan zijn naam verbin den zij de herinnering, dat Severing niet voor den Staat, maar voor heil van de eociaal-democratische partij werkt. De Duitsche Volkspartij en de Economi sche Partij gaven eveneens te kennen, dat zij hel eens zijn met de ingediende moties. De Nationaal Socialisten ondernamen bui tengewoon scherpe aanvallen op Severing en de geheele Pruisische regeering. De re- geeringsparlijen hebben geen deel genomen aan het debat De stemming over de moties zal morgen gehouden worden. Gresczinski is benoemd tot politie- president van Berlijn als opvolger van Zörgiébel. FRANKRIJK. Het parlement weer bijeen. Nadat 's ochtends op het Elysee een minis terraad had plaats gehad, waarin Briand uit voerig rapport uitbracht over den buiten- Iandschen potitieken toestand en een over zicht gaf van de verklaringen, die hij in de Kamer dacht af te leggen, werd gistermiddag de herfstzitting van het Fransche parlement geopend. Do zitting van de Kamer werd geopend door minister-president Tardieu, die van den senaat den minister van justitie. In de Kamer heorschte een politieke at mosfeer a!s op de groote parlementaire dagen. Toen Briand, die er zeer opgewekt uit zag, de zaal binnenkwam, werd hij door links met een ,,Leve Briand" begroet. Ook aan den tijdens de vacantie gekozen radicalen afgevaardigde Thebault, een oor- logablinde, werd een ovatie gebracht, waar mede ook minister Tardieu instemde. Er zijn thans twee blinde afgevaardigden, daar de rechtsche partijen reeds den blinden afge vaardigden Scatini als collega hebben. Na de opening van de Kamer werd voor lezing gedaan van de ongeveer 60 ingedien de interpellaties. Tardieu verklaarde, dat de regeering be reid was, de interpellaties over de builen- landsche politiek terstond te beantwoorden en dat hij daarna de interpellaties, over de toestanden bij de Fransche luchtvaart in be handeling wilde laten nemen. Na een langdurig debat werd besloten, de interpellaties over de builenlandsche poli tiek terstond aan de orde te stellen, hetgeen aanleiding gaf tot vroolijkheid, daar men wist, dat de voornaamste interpellant. Franklin Bouillon, zijn stukken niet bij zich had. Franklin Bouillon deed dan ook een be roep op de hoffelijkheid van de Kamer om de debatten Donderdag te laten beginnen, aangezien hij zonder zijn stukken niet kon spreken Dit werd echter door links ge weigerd. Ook de tweede interpellant, de blinde af gevaardigde Scatini, verklaarden dat ,hij niet voorbereid was en verzocht derhalve uitstel van de beraadslagingen. Ook dit werd geweigerd De derde interpellant. de radicale afge vaardigde Frangois Albert, de vroegere mi nister van onderwijs, verklaarde in dezelfde positie te verkeeren als de twee vorige in- (ërpellanten. doch desniettegenstaande wilde hij het woord voeren. Albert veroordeelde scherp de aanvallen in de rechtsche bladen op Briand. De vergadering werd daarop zeer rumoe rig. zoodat de voorzitter de zitting voor een halfuur schorste. Na de heropening van de zitting kon Albert zijn rede ten einde bren gen. De verdere behandeling der interpellaties werd daarop tot Donderdag verdaagd. De senaat is. na vaststelling van de orde van behandeling der interpellaties tot 13 November verdaagd. - o ENGELAND. Magere overwinning van Mc Donald De Rijksconferentie. Bij de voorlzetbing van het Lagerhuis debat over het conservatieve amendement op het adres van antwoord, zeide Lloyd George, dat er geen enkel verband bestaat tussc/hen 'tarieven en werkeloosheid. Vrij handel- en protectionistische landen, o. a. Amerika, lijden er onder en in Italië is het vraagstuk doelmatig aangepakt. Ik ben niet fascistisch gezind, zeide Lloyd George, maar rk moet het feit erkennen, dat er 400.000 mannen arbeid gevonden hebben in werkgelegenheden, die door de regeering gevonden zijn en dat er 200.000 gezinnen in den landbouw een beroep gevonden'hebben. Dergelijke maatregelen zijn getroffen in Amerika en Duitsdhland, die protectionis tisch zijn. Ofschoon ik het eens ben, om de actie der regeering te veroordeelen, kan ik het conservatieve amendement niet steunen, omdat het protectionistisch is. Ik wil liever het resultaat afwachten der liberaal-socia listische samenwerking De plannen der liberale partij tot bestrij ding der werkloosheid zijn juist als brochure verschenen. Lloyd George, Lord Lothian en Saabohm Rowntree hebben er hun naam onder gezet. De opstellers van de plannen berekenen, dat 700.000 mensehen bij hun uitvoering werk zouden krijgen. De plannen komen kort samengevat hierop neer: De productie kosten moeten drastisch verminderd wor den, misschien wel met tien percent. Be scherming is geen geneesmiddel. De regee ring moet een conferentie van vertegen woordigers van patroons, vafovereenigingen, banken en distributieve bedrijven bijeen roepen. De regeering moet hel voorbeeld geven door de uitgaven met tien percent of meer te beperken. De staat moet de rationalisatie van den landbouw bevorderen en op zich nemen om honderdduizend boerderijen voor één gezin elk te stichten en daartoe kapitaal voor schieten aan de eigenaars, opzittenden of landheeren. Het stelsel van uitvoercredieten moet uit gebreid worden Een krachtige politiek tot ontwikkeling van *9rijks hulpbronnen moet gevormd worden In Engeland zelf moet zulk een politiek gevoerd worden door aan- J leg van wegen, het bouwen van volkswo ningen. uitbreiding van telefoonnetten en electri9che installaties. Voorgesteld wordt het benoodigde kapitaal te verkrijgen door heffing van een leening voor nationale ontwikkeling van 250 millioen p. st. Hier uit moet de staat de eerste tien jaar alle benoodigde kapitaal verschaffen. Minister Morrison wilde Lloyd George er op wijzen, dat ondanks den door nie mand te voorspellen of te voorzjene hoogst ongunstige conjuctuur de regeering kans had gezien een sluitende begrooting in te dienen en tot het einde van dit jaar een kwart millioen werkeloozen aan voor de gemeenschap produclieven arbeid te helpen Dit was onder de heerschende economi sche omstandigheden een feit om irot9ch op te gaan en de regeering behoefde zich voor haar politiek niet te schamen. Tenslotte werd het conservatieve amen dement verworpen met 28t250 stemmen. Een schamele overwinning van Labour die een nederlaag zou zijn geweest, zoo de li beralen zich niet onthouden hadden. De werkeloosheid is geslegen tot 2.37.50tü De hoofden der^delcgaties ter Rijksconfe rentie zijn gisteren voortgegaan met dc overweging van de conslitioneele vraag stukken. O.a. werden de rapporten van ver schillende commissies goedgekeurd, w. o. over de marine-basis te Singapore, de oor- logsgravcn. de arbitrage en de ontwapening. Ten aanzien van het laatste vraagstuk is men over het algemeen voor verbetering van de organisatie voor vreedzame beslechting van internationale geschillen. De gedelegeerden waren het er verder over een9, dat het ontwerp-ontwapenings- conventie eon goede basis voTmt en dal al Ihet mogelijke gedaan moet worden om de ontwapeningsconferentie zoo spoedig moge lijk bijeen te roepen. Ook verklaarden de gedelegeerden hun instemming met de voorstellen in den Volkenbond om het Vol- kenbondsverdrag aan dat van Kellogg aan to passen. o OOSTENRIJK. Wapenvendsten bij de socialisten. Op bevel van het Oostenrijksche bonds- ministerie werden huiszoekingen gedaan in de gebouwen van verschillende sociaal democratische organisaties Zoowel le Weenen als in de provincie werd een inval gedaan in partijgebouwen en in het redac tiebureau der Arbeiterzeitung. De volgende wapen-voorraden werden ont dekt en in beslag genomen: 4075 geweren en karabijnen, 20 mitrailleurs, c.a. 360.000 patronen, 56 revolvers. 180 handgranaten, talrijke andere wapens en een volledige ge heime draad 1 oozë zendinstallatie. Het onder zoek is rustig en zonder incidenten verloo- pen. o EGYPTE. OpniCEW hebben school relletjes op twee scholen plaats gehad. De eene is gelegen te Abassa, in de buitenwijken van Kairo; de andere is de nijverheidsschool te Boelak, waar de leer lingen de schoollokalen trachtten le plun deren. een auto in brand staken en de politie, die in de lucht vuurde, met steenen aanvielen. Verscheidene studenten werden gewond; tal van hen werden aangehouden. VEREENIGDE STATEN. Het Palestina-probleem. Ten gevolge van de talrijke protesten van Amerikaansche Israëlietische leiders tegen de jongste uiteenzetting der Britsche poli tiek in Palestina, bestudeert Stimson dit probleem; hij weigerde echter een verkla ring in het openbaar af te leggen, vóór hij geheel op de hoogte is van alle feiten. Een massa documenten over dit onderwerp uit Londen is gisteren op het Departement van Staat aangekomen. In officieele kringen meent men echter, dat de Britsche houding voorgeschreven werd door den economischen toestand, zon der politieke bijgedachte. o BRAZILIË. De nienwe president in actie. De nieuwe president Vargas heeft een decreet onderteekend, dat amnestie verleent aan alle personen, die wegens revolutionaire feiten veroordeeld zijn sedert 1922. Voorts heeft hij zijn 3f.>g»inr« aldus l'Ueiigefcet: Vu heffing van de moraai en is burger ct-Lgóen. Ecvordering van het onderwijs, voora1 van vakonderwijs. Instelling van een raadgevend lichaam naast de regeering. Instelling van een commissie van onder zoek naar de bestuursmethoden der vroegere regeeringen. Reorganisatie van leger en vloot, overeen komstig de behoeften des lands. Herziening van het belastingstelsel. Verder worden nog genoemd bevordering van zuinigheid in het openbaar bestuur en bevordering van den aanleg van spoor- en tramwegen. HET ONGEDEKT VERVOEREN VAN GEDISTILLEERD. Het Gerechtshof te Den Haag, waarheen de Hooge Raad de zaak had verwezen, heeft vrijgesproken den koopman S. te IJmuiden, die door de Haarlemsche Rechtbank en door het Amsterdam9che Hof. wegens het ongedekt vervoeren van gedistilleerd was veroordeeld tot betaling van 82 geldboeten, tot een geza menlijk bedrag van ongeveer drie ton. FRANKRIJK EN ITALIË. PARIJS, 5 Nov. (Ned. Tel. Ag.) De bui- tenlandsche politieke correspondent van de „Echo de Paris" bericht dat Frankrijk van plan is om de onderhandelingen met Ita- niettegenstaande de afwijzende hou- ing van dit land, tijdens de a.s. sitting van de voorbereidende ontwapeningscom missie, weer te openen. Briand heeft op een vraag van den En- getlschen gezant te Parijs verklaard dat Frankrijk wegens de onderhandelingen met Italië onmogelijk het vlootverdrag kan on derteekenen. PARIJS, 5 Nov. (Ned. Tel Ag.) De cor respondent van de „Chicago Tribune" te Rome zegt te kunnen berichten, dat Gibson in het bezit is van een Italiaansch voor stel, waarbij Italië zich zou verplichten, tot 19.36 de vlootaanhouw te staken, indieD Frankrijk dit ook doet. Eveneens moeten Frankrijk en Italië de plannen tot uitbreiding der vloot aan el kaar meedeelen. o GROOTE BRAND. NEW YORK. 5 November (V. D.) Uit St John op New Foundland wordt gemeld, dal te Battel Harbour in Labrador een zware brand is uitgebroken Hoewel de telefoni sche verbinding met Battel Harbour is ver broken staat reeds vast. dat vele gebouwen, waaronder een ziekenhuis zijn vernield. Bot va nden worderen van den van den wk STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candiaatsexamen wis- en natuurkunde letter F de heer P. van den Burg (Wassenaar); voor het candidaatsexa- men rechtsgeleerdheid de heer Tj. de Koek Buning (Den Haag) en mej. M. J Coert (Den Haag). Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De Karakterleer van Ludwig Klages" de heer J. Frangois, geboren te Soerabaja. —o De kapitein A. H Drijfhout van Hooff van het 6de Regiment Veldarttllerie alhier, werd in het belang van den dienst overge plaatst naar de trein-afdeeling van de lsle Artillerig-brigade te 's-Gravenhage. o BINNENLAND. VERDUISTERINGEN GEPLEEGD. De Groningsche Recherche heeft aange houden den 31 -jarigen boekhouder C. !B.t die gedurende de laatste jaren heeft kans gezien zich kleinere en grootere bedragen van zijn patroon toe te eigenen. Het totaal van zijn verdu;°t ringen moet eenige duizen den beloopen. Hjj is tor beschikking van de justitie gesteld. Prof. C. EYKMAN f Professor C. Eykman, oud h^oge raar aan de universiteit te Utrecht, is hedenmorgen overleden. Hg verwierf zioh een grooten naam door zjjn onderzoekingen met betrek king tot de beri-beri. Verleden jaar werd hem. samen met professor Hopkins te Cam bridge, de Nobelprijs voor geneeskunde toe gekend. DE „DO X" GESTART. Men meldt ons uit Allenrhein: De Dorniervliegboot „Do X". is, na boven 't meer van Constanz de motoren te hebben ingevlogen, te 10 47 Amsterd. tijd gestart naar Amsterdam, waar het tegen 5 uur werd verwacht. o DOODELITK ONGEVAL TE ROTTERDAM. Vanmorgen kwart over 7 is de 58-jarige havenarbeider C. C. van Putten wonende Maaskade 165 te Rotterdam aan boord van het sleepschip Mannheim 201 terecht ge komen onder 3 balen suiker bij het lossen van 't stoomschip Uthad, welke uit den strop waren losgeschoten. In bewusteloozen toe stand werd de man naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd waar een nekwer- velfractuur werd geconstateerd en hij spoe dig overleed. 50-TARIG BESTAAN der WITTE KRUIS-AFDEELING TE HAARLEMMERMEER. In aansluiting op ons verslag onder de rubriek „Uit de Omstreken" onder Haar lemmermeer van de feestelijke herdenking van het gouden feest der plaatselijke af- deeling van de N.-H. vereeniging het „Witte Kruis" kunnen wij nog melden, dat het woord werd gevoerd door dr. Stieies als voorzitter van het hoofdbestuur van de N.-H. vereeniging het „Witte Kruis"; dr. Kersbergen namens de Nederl. Centrale vereeniging tot bestrijding van de tubercu lose; den heer Michels, lid van Ged. Sta ten van Noord Holland, namens de afdee- ling Noord Holland: raT. A. Slob, burge meester van Haarlemmermeer en den voor zitter van de zu^terafdeeling uit Aalsmeer den heer Gerritse. oud lid van den ge meenteraad van Haarlemmermeer. De aangeboden feesteave. welkp het be stuur werd overhsnd'ed, bedroe® naar men ons nader mededeelde, ruim f. 600. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de landbouwer J. Vrijs, wonende te Deurze, bii den onbewaakten overweg te Balloo gemeente Rolde, door den laatsten trein van de Noprd-Ooster lo caal Spoorweg overreden. Het ongeluk is door niemand bemerkt. Hedenmorgen vond men den ongeluk kige dood op de rails liggen. Het hoofd was hem van den romp gescheiden. Het 4de postvliegtuig is hedenmorgen om 6 uur 10 uit Jask vertrokken en te 13 uur 22 te Karachi geland. Tot lid van het bestuur der nieuw-op gerichte Algemeene Reisvereeniging voor Nederland is alsnog toegetreden de heer dr. L. C. Dominicus te Den Haag. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het 2e Blad. De navolgende passagiersschepen zijn Donderdag 6 November in radio-telegrafi sche verbinding met de daarnaast vermelde kuststation9 en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.TM. „Radio-Holland") N.V. Alphacca. Santos Radio Alcyope, Rugby Radio Alpherat, idem Amstel- kerk. Las Palma9 radio Baloeran. Sche- veningen radio Chr Huygens, idem Cottica, Rugby radio Flandria, Scheve- ningen radio Gelria, idem Gemma, Messina radio In sul inde, Sc heven in pen radio J P Coen, idem,— Johan de Wit, idem Marnix van St. A'ldegonde. idem Nieuw Amsterdam. Louisburg Radio Vas Orania, Scheveningen radio Patria. idetn P. C. Hooft, idem Rotterdam, idem Sibajak, idem S Bolivar, idem Spring fontein, Rugby radio Venezuela, Sche veningen radio Zeelandia. idem. AMSTERDAM, 5 November. Een stille en prijshoudende markt. Philipswaarden iets hooger evenals Margarine Unies. Aku's vast. Acroustiek weinig veranderd. Koninklijke vasbr evena^ Rubberaandeelen. Suikerwaar den verdeeld. Tabakken bleven op peil. Scheepvaart Unies luier. Amerik. fondsen onveranderd. De stemming was heden niet ongunstig in navolging van Berlijn. Wellicht, dat de overwinning der Democraten in den ver" kiezingsstrijd in Amerika hier een goeden indruk heeft gemaakt. Philipswaarden He pen enkele pCt. op al kon het hooger peil van hedenmorgen niet behouden blijven. Margarine-Unies stelden zich wat hooger, terwijl Aku's boven 70 kwa-men. De Ac- coustiek-aandeelen openden in vaste hou ding, maar later ging het avance weer verloren. Voor Olie waarden bestond een giinstiee tendenz. allereerst voor Konink lijke die een kleine winst behaalden. Suikerwaarden hadden een stil aandien en de noteeringen waren weinig Veranderd hoewel hier en daar een neiging tot reactie bestond Tabakken konden zich iets herstellen. Op de Ruhbermarkt kwamen de nofeertngen honger te liggen. Miinafdeelingen stil en ook in Scheepvaart-nandeelen ging niet veel om, Nederlandsche Scheepvaart Unies werden iet* lager afgedaan. De Amerik. fondsenmarkt was stil en over het geheel waren de koersvariaties geheel gunstig De Young-leening was gevraagd en kon iets oploopen. WISSELKOERSEN. Engeland 12 06 3/4. Duitschland 59.20, Frankrijk 9 75 3/4, België 34.64 1/2. Zwit serland (8 22. Oostenrijk 35 02 1/2. Dene marken 66 47 1/2. Zweden 66 65 Noorwe gen 66 47 1/2. New-York 2.48 3/16. Prolongatie 1 1/4 pet. HAZERSWOUDE. 3 Nov. Aanvoer 3024 eieren. Prijs kippeneieren f. 10.50—11.75. Eendeneieren f. 6.10—7.20 p. 100 stuks. Ha nen f. 0.50—2.40. Konijnen f. 1.90—2.15 p. stuk. ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. To maten A 15.80—22.80; Idem B 15 90— I9 60; Tdem C. 13 00—17.30; Idem C. C. G.101180 per 100 pond: Druiven 32 et per pond; Andijvie 7090; Kropsla 50—» 6.40 per 100 krop. Snijboonen 3.75. Idem Stek 2 05- Dubb. Stam. 3 00—4 00 per 10 kilo. Aanvoer Tomaten 34000 pond. Kropsla 32000 krop. ZOETERWOUDE,, 3 Nov. Kippeneieren f. 8.409.60. Kuikeneieren f. 7.80—8.20. Een deneieren f. 7.90 p. 100. Slachtkippen f. 0.70 1.10. Hanen f. 0.19—1.40. Eenden f. 0.55— 0.85. Duiven f. 0.23. Konijnen f. 1.402.60 per stuk, AMSTERDAM. 5 Nov. Veemarkt. Aan voer 236 vette kalveren le kw. 1001 10 per kilo, 2e kw. 9298, 3e kw. 8490 p, kilo levend gewicht; 31 nuchtere kalve ren f. 1218 per stuk; 400 varkens, vleeschvarkens 90110, 66—67 ct., zware varkens 6466 ct., vette varkens 6264 cent per kilo slachtgewicht. KOUDEKERK, 5 Nov. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 1548 stuks. Prijs kippeneieren f. 10.50—11 70 p. 100, eendeneieren f. 6 40—7 50 per 100, kippen f.0 801 00, eenden f. 0.801.10 p. stuk, boter f. 0.850.90 per pond. WOERDEN. 5 November. Kaasmarkt. Aanvoer 32° partijen, le kw. 4043 met rijksmerk le kw. 44—48, 2e kw. 4043, zware 49. Handel matig. 3-1 i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3