HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN De verloren Injectienaald. 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 November 193Ó Derde Blad No. 21667 GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. 29. Pim droomde dat een groote vlinder, Snel door het luchtruim naar hem vloog, 't Was een mannetje met een clownmuts, Die lachend naar hem keek en boog. Pim schrikte in zijn droom om dien vlnider, Welk gevaar 't weer wezen zou. Uit angsl hield hij steviger den stok vast. En hij voelde veel berouw. 30. Maar de les, die Wim wel verdiend had, Kreeg hij op dit oogenblik nog niet, Wim wist voor dit keer weer te ontsnappen, Zooals men op dit plaatje ziet. De deur leek wel een mallemolen, Draaide voortdurend in het rond, Toen gaf de man 't op, omdat hij zich Te oud voor 't spelletje vond. BENOEMINGEN. In de vacature dr. G. J. Boekenoogen als lid der commissie voor het Sted. Museum de Lakenhal worden aanbevolen de heeren: 1. W. J. J. C. Bijleveld, 2. mr. J. Slagter. Als leden der Gem. Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon zijn aan de beurt van aftreden de heeren H. P. Veldhuyzen en S. J. Ie Poole L.Gzn. Met deze beiden worden aanbevolen als no. 2 de heeren W. C. J. Pera en mr. H. R. Goudsmit. B. en W. geven in overweging de tijde lijke benoeming van den heer J. Kamerbeek als leeraar in het Nederlandsch aan de H B S. met ö-jangen cursus uiterlijk voor den loopenden cursus te verlengen. VELD L.F.C. De R.K. Burgerschool zou gaarne over 1 H.A. grond van het aan L.F.C. verhuurde terrein aan den Haagweg beschikken. L.F.C. heeft daartegen geen bezwaar, zoo het Zon dags slechts daarover mag beschikken, het geen voor de R.K. H.B.S. weer geen be zwaar oplevert. De R.K. H.B.S. zal daar voor f. 200 huur geven, met welk bedrag de huur van L F.C. wordt verminderd (van f. 1200—1000). VERBREEDING STATIONSWEG. 3 Juni 1929 werden B. en W. gemachtigd ter veihreeding van den Stationsweg eenige voortuinen aldaar geheel of gedeeltelijk in eigendom over te nemen. Later zou dan formeel tot aankoop en overneming kunnen worden besloten. B. en W. doen nu een voorstel daartoe. RUILING VAN GROND. Van het Hoofd van den Rijksgebouwen dienst is een verzoek ingekomen om in verband met het bouwen van een nieuwen vleugel aan het Gebouw voor Geologie en Mineralogie der Rijksuniversiteit aan de Garehmarkt, langs de Noordgrens van het terrein der gemeentelijke Hoogere Burger school voor Meisjes, een gedeelte rijksgrond te ruilen tegen een strookje gemeentegrond. Tegen deze ruiling bestaan bij R, en W. geen bedenkingen. VERHURING VAN LAND EN WONING. 25 Augustus j.l. werden de ter weers zijden van de trambaan LeidenW assenaar —den Haag gelegen perceelen land (met wo ning), kadastraal bekend gemeente Oegst- geest, sectie E, Nis 218, 2511 en 2509, aan gekocht teneinde een verbinding van den Rijnsburgerweg met den grooten straatweg naar de Haagsche Schouw tot stand te kun nen brengen. Voorloopig zal alleen het ten Zuiden van de trambaan in aanleg zijnde weggedeelte worden doorgetrokken, zoodat de ten Noor den van de trambaan gelegen perceelen Nis 2509 en 218 niet onmiddellijk benoodigd zijn en derhalve gedurende de eerste jaren kun nen worden verhuurd. In verband met den tijd, die nog moet ver- Ioopen, alvorens met den aanleg van het door te trekken gedeelte kan worden aange vangen, komt ook het perceel No. 2511 nog voor verhuring in aanmerking, doch uiter aard slechts voot korten tijd. De huurtermijn voor dat perceel kan op één jaar worden ge steld, mits de gemeente zich het recht voor behoudt een gedeelte nabij de Endegeester Wetering, groot pim. 150 M2„ tusschentijds uit de huur te nemen, teneinde de mogelijk heid open te laten, dat inmiddels reeds met den bouw van de ter plaatse te maken brug wordt begonnen. Als gegadigde voor de huur van de per ceelen land en opstallen heeft zich aange meld de verkoopster, de N. V. Vereenigde Bloembollenculturen voorh. Gebr. De Graaff en S. A. van Konijnenburg en Co., te Noord- wijk. Zij is bereid voor het land een huurprijs te betalen van f 700 per H.A. en per jaar en voor de woning c a. een som van f. 400 per jaar Ten aanzien van de perceelen land en woning E 2-tS en 2509 zal de huur worden aangegaan van jaar tot jaar, doch ten hoog ste voor 6 j., terwijl zooals werd opgemerkt voor het perceel E 2511 een huurtermijn van een jaar zonder meer zal gelden. AANKOOP HUIS. B. en W. stellen voor aan te koopen het perceel Oude Singel 28, naast de conciërge woning der Lakenhal, voor f. 11 000. De huur is thans f. 800 per jaar. STATUTEN LEIDSCHE DUINWATER MIJ. Aan den verkoop der aandeelen der N.V. Leidsche Duinwater Mij. werd de voorwaar de verbonden, dat de statuten aldus moe ten worden gewijzigd, dat de thans bestaan de beperking en het stemrecht zou verval len en ieder aandeel zonder restrictie recht zou geven op 1 stem. Deze wijziging is nu aangebracht met enkele andere noodige redactie-wijzigingen en B. en W. stellen voor, dit goed te keuren. f. 29000 VOOR DE GEREF. SCHOOL- VEREENIGING. B. en W. stellen voor f. 17.000 ter beschik king te stellen van het bestuur der Geref. Schoolvereeniging tot uitbreiding van de school voor U. L. O. aan de Hoogl. Kerk- gracht met 2 localen plus benoodigde meu belen en leermiddelen en f. 12.000 aan het zelfde bestuur voor uitbreiding der' school voor L. O. aan de Stadhouderslaan met 1 locaal plus het benoodigde meubilair etc. 1.1140 VOOR DE R.K. PAROCHIALE JONGENSSCHOLEN. B. en W. stellen voor f. 1140 ter beschik king te stellen der R. K. Parochiale Jongens scholen voor aanschaffing van leer- en hulp middelen voor de school voor L. 0. aan de Pelikaanstraat. SUBSIDIE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Zich vereenigend met het rapport van de Commissie voor de Geneesk - en Gezond heidsdienst stellen B en W. nu voor het maximum-subsidie aan de Leidsche Buiten school te bepalen op f. 10.000 (ingaande 1 Jan. '29) B. en W. hebben er dus nog f. 1000 opgelegd. DE WERKLOOSHEID-STEUN. Tengevolge van de toeneming van de werkloosheid stijgen gedurende de laatste weken voortdurend de bedragen, die voor de wekelijksche uitkeeringen aan uitgetrok ken werkloozen benoodigd zijn. De op de bfgrooting van den loopenden dienst voor dat doel beschikbaar gestelde som van f 75.000.zal dan ook niet toereikend zijn. Zooals de toestand zich thans laat aanzien moet een verhooging van dezen post met f. 25.000.noodzakelijk worden geacht Voorts dient de begrooting nog in over eenstemming te worden gebracht met het besluit van 19 Mei j.l., om het aandeel der gemeente in de werkverschaffingsloonen van den Leidschen Hout, geraamd op f. 13.000. niet ten laste van het „Fonds voor Stads- vcrbelering, Werkverschaffing en andere Sociale Doeleinden" te brengen, maar uit den gewonen dienst te bestrijden. In verband hiermede zal tevens uit den naam van het fonds het woord „werkver schaffing" dienen te vervallen. In totaal moet derhalve een bedrag van f. 25.000.— plus f. 13 000—, is f. 38.000.— worden voorzien, hetwelk kan worden ge vonden door verhooging van volgno. 141 (sub b) ..Plaatselijke Belasting naar het inkomen." Op dat onderdeel zal ongeveer f 50.000.meer worden ontvangen dan ge. raamd was, van welke meerdere opbrengst intusschen reeds f. 10.000.met het oog op de dekking van de kosten van uitdieping van vaarwateren, werd aangewend voor verhooging van den post „Onvoorziene Uit gaven." VERBETERING HEERENSINGEL. Nu de werkzaamheden, verbonden aan het leggen van een stamriool der centrale rio- leering in den Heerensingel, gereed zijn ge komen, achten B. en W. het wenschelijk, dat deze singel over zijn geheele lengte tus- schen Julianastraat en Lagen Rijndijk, pim. 525 M. wordt verbreed en verbeterd. De be staande grintverharding van den rijweg toch voldoet sedert lang niet meer aan de eischen van het tegenwoordige verkeer, ter- wijl de breedte van den rijweg eveneens on voldoende is (tusschen Medusaslraat en La gen Rijndijk bijv. slechts pl.m. 5 M.). Het verbeteringsplan komt hierop neer: De breedte van den rijweg varieert tus schen 8.30 en 9 M. Als de verharding van den rijweg is een gesloten bitumineus weg dek gedacht op gewalste puinfundeering. in den geest als op den Rijnsburgersingel is aangebracht Langs den huizenkant is een tegeltrottoir met betonnen trottoirbanden ontworpen, waarvan de breedte in het al gemeen wisselt tusschen 2.32 en 3.60 M.; op één plaats, waar een gebouw buiten de rooilijn vooruitsteekt, kan het trottoir slechts 1.75 M. breed worden. Voorts is een trottoir ontworpen langs de los. en laadplaats tus schen Medusastraat en Lagen Rijndijk, ter breedte van 2.672.95 M. De boomen aan de huizenzijde zullen moeten verdwijnen; die aan den waterkant kunnen blijven staan met uitzondering van die langs de zooeven genoemde los. en laadplaats, welke naar het daarlangs ontworpen trottoir moeten worden verplaatst. Voor de uilvoering moet worden beschikt over een aan de gemeente loebehoorendc, doch als voortuinen in gebruik gegeven strook. Het' is niet mogelijk gebleken tegen de gebruikelijke vergoeding van f. 10.per viert M. tevens den eigendom te verkrij gen van de aan die strook grenzende ge deelten voortuin; dientengevolge zal de rij weg ter plaatse geen grootere breedte dan 8.30 M. kunnen verkrijgen. De eigenaren van de stoepen zijn daaren tegen bereid die stoepen om niet af te staan. De kosten, aan de verbetering van den Heerensingel verbonden, worden geraamd op pl.m. f 46.500.Hierbij is er van uit gegaan, dat de kosten van de nieuwe hek- afscheidingen langs de voortuinen tusschen Medusastraat en Lagen Rijndijk, nu deze voortuinen, voor zooverre zij particulier eigendom zijn, niet aan de gemeente over gaan. overeenkomstig het bepaalde in de verordening op het bouwen en sloopen door de eigenaren van de aangrenzende percee len zullen worden gedragen. Verder zal met het verleggen van eenige electriciteitskabels en gasleidingen een uitgave van pl.m. f. 5535 gemoeid zijn, welk bedrag, gelijk gebruikelijk is. voor rekening van bet bedrijf der Stede- li;ke fabrieken van Gas en Electriciteit komt. Het beschikbaar te stellen bedrag van f 46.500.zal gevonden kunnen worden uit het Fonds voor Stadsverbelering en andere Sociale Doeleinden Weliswaar bedraagt het saldo van dit Fonds thans slechts f. 33.315, dceh blijkens den geleidebrief, behoorende bij de gemeentebegrooling voor 1931, ligt het in het voornemen dit fonds aan te vullen met hef batig slot van den dienst 1929, ad f. 160.165.In verband hiermede zal de financieels regeling dezer aangelegenheid later worden aanhangig gemaakt. VERBETERING MORSCHS1NGEL. Als praeadvics op het adres der Leidsche koetsiersvereeniging „Verbetering zij ons Streven" dienaangaande stellen B. en W. voor: Het gedeelte van den Morsdhsingel tus schen den Morsctoweg en de Pesthuislaan is zeer smal: de afstand tusschen de aan weerszijden van den weg staande boomen bedraagt Slechts ongeveer 4 M., terwijl geen trottoir aanwezig is, zoodat niet alleen het rijverkeer, maar ook de voetgangers op dien smallen weg zijn aangewezen. Bovendien is te verwachten, dat na de openstelling van de brug over het Ga'Igewater het verkeer langs den Morschsingel nog aanmerkelijk zal toenemen. Verbreeding van dezen singel tusschen Morschweg en Spoorhavenbrug achten B. en W. dan ook urgent. Het ver dere gedeelte van dezen singel tot den Stationsweg heeft een rijweglbreedte van ongeveer 4.80 M. en een voetpad van onge- geer 1.50 M. breedte, zoodat de verbetering daarvan voorioopig nog achterwege kan blijven. Voorde verbreeding van eerstgenoemd ge deelte hebben B. en W. een plan doen op maken. Dit omvat het maken van een rij weg ter breedte van 9 M. (plaatselijk zelfs 9.5Ó M.) en het aanleggen van een trottoir langs de Westzijde van den rijweg tot de Pesthuislaan ter breedte van 33 40 M. Daartoe zal de thans ten westen van den singel gelegen sloot, welke eigendom der gemeente is, moeten worden gedempt en een klein gedeelte van de singelgracht, on middellijk nabij de Spoorhavenbrug moeten worden aangeplempt, terwijl het voor een goede aansluiting aan den Morschweg noo- dig is een kleine strook van het Morscihpark bij den weg te voegen. Voorts zal langs het thans door de te dempen sloot van den weg gescheiden terrein van het Militair Hospi taal c.a. een ijzeren hekwerk met harmo- nicagaasbespanning moeten worden ge plaatst. De boomen langs de te dempen sloot zullen moeten verdwijnen en worden ver vangen door nieuwe, in het trottoir te planten; de langs de singelgracht aanwezige boomen kunnen blijven staan, behalve een 6-tal boomen, welke in verband met de aanplemping van die gracht bij de Spoor havenbrug door nieuwe moeten worden ver vangen. Wat het te maken wegdek betreft komt B. en W. een gesloten dek, als op andere singelgedeellen is of zal worden aan gebracht, in het onderhavige geval niet gewenscht voor, met het oog op de te ver wachten inklinking van den grond ter plaatse van de te dempen sloot. Bij het ontwerp is derhalve gerekend op een be strating van den rijweg met vlamoven straatklinkers. Ten sloMe komt ten zuiden van de Plesmanlaan een langwerpige strook grond beschikbaar, welke te zijner tijd zal kunnen worden bestemd voor den bouw van een transformatorgebouwtje met urinoir, waarnaast eenige beplanting. De kosten van deze verbetering worden geraamd op ongeveer f. 20.500, waarbij er van uitgegaan is, dat de bestratingsloonen, alsmede de door den plantsoendienst te ver richten werkzaamheden uit den gewonen onderhoudsdienst zullen worden bestreden. Het bedrag ad f. 20.500 zal gevonden kun nen worden uit het Fonds voor Stadsverbe tering en andere Social© Doeleinden, nadat dit zal zijn aangevuld met het saldo van den dienst 1929. De definitieve financieele regeling zal te zijner tijd worden voorge steld. In verband met het boven aangegeven plan hebben B. en W. nog overwogen, of niet tevens tot verbetering van de Spoor havenbrug zou moeten worden overgegaan. Daarbij is echter gebleken, dat de Neder- Iandeche Spoorwegen voornemens zijn bin nen afzienbaren lijd in hun goederendienst zoodanige wijziging te brengen, dat de wa terverbinding, waarover de Spoorhavenbrug is gelegen, voor de Spoorwegen geen belang meer zal hebben en dat zij bereid zijn te zijner lijd over te gaan tot het opruimen van de brug en het dichten van de opening in den weg. Onder deze omstandigheden achiten B. en W. het niet raadzaam thans eenigerlei voorziening aan de brug te doen uitvoeren. TERBETERING HAARLEMMERWEG. In verband met het leggen van een hoofd riool voor de centrale rioleering in den Haarlemmerweg waarvoor bij Raadsbe sluit van 17 Maart 1930 de noodige gelden werden beschikbaar gesteld achten B. en W. het wenschelijk, dat tegelijk daarmede deze weg, althans voorzoover betreft het meest nabij de stad gelegen gedeelte, wordt verbeterd en van een nieuwe bedekking voorzien. Het plan daartoe betreft het ge deelte tusschen den Maresingel en de Mus- schenbroekstraat en loopt niet vooruit op de veemarktplannen. Het omvat het maken van een tegeltrottoir aan den huizenkant, breed 23 80 M., van een rijweg, welke na een ruime verbreeding nabij den Maresingel een breedte verkrijgt van 7.50 M., om in noordwaartsche richting geleidelijk breeder te worden, tot 8.30 M. nabij de Groenoord- 9traat, alsmede van een verhard voetpad, breed 2.30 M., langs het water. De langs de huizen aanwezige boomen zullen worden gerooid en vervangen door een boomenrij in het voetpad langs het water, dat daartoe Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. '24) „Goede hemell" zeide Esther, Roger met groote oogen aanziende. „Wie denkt u dal „Wal voeren jullie daar beneden uit? Willen jullie wel eens te voorschijn komen voor den donder?" Het was een mannestem, slaperig en knor rend tegelijkertijd. „Wie is dat?" „Dat zal ik we! gauw zien." Roger deed de deur open en kwam in den gang met Esther vlak achter hem aan. HOOFDSTUK XIV. Op hetzelfde oogenblik keken zij den trap op naar boven. Op de eerste verdieping, over de trap'euning gebogen, stond een jong- mensch met verwarde haren en slaperige oogen, die een revolver omklemd hield. Hij droeg een oranje, gestreepte, zijden pyama en zag al gapende de indringers woedend aan. Hoewel zijn gezicht in de schaduw was had hij iets bekends. Voordat evenwel een woord gesproken was. begon hij te lachen en zijn vrije hand maakte de bovenste knoop van zijn nachtcostuum dicht en streek zijn verwarde haren glad. „Goede hemel, ik vraag u wel om ver ontschuldiging!" riep hij uit. „Daar had ik niets geen idéé van: ik dacht dat er inbre kers waren. In een oogwenk herkende Esther kapitein Holliday. Roger herkende hem ook en groette hem onnoodig kortaf, vond Esther. Hij won er niets mee zoo 9tug te zijn op den man. omdat hij even te voren zulke ruwe taal had gebruikt, toen hij niet wist met een vrouw te doen te hebben. „We dachten niet dat er iemand hier was," zeide Esther vlug. „Wij kwamen iets halen wat ik had laten liggen. Ik heb een sleutel en zoo kwamen we binnen." „Nu begrijp ik het. Ik werd wakker en verbaasde me er over wie daar beneden lie pen rond te dwalen Ik wist dat het Jacques niet was, want hij heeft een paar dagen ver lof. Ik was net wakker genoeg om mijn pistool te pakken." Hij wierp de revolver in de lucht en ving ze weder op. „Ik ben hier huisbewaarder nu Sartorius weg is," zeide hij, met zijn hand over zijn kin strijkende. ..We zullen je siesta niet langer storen." zeide Roger, Esther medevoerende naar de voordeur. „Siësta, die is goed. Ik lag er voor den eersten keer in vandaag, oude jongen. Als je nu even wacht zal ik je een borrel ge ven; ik heb er zelf ook behoefte aan." „Neen, dank je wel." „Niet," zeide de kapitein, wederom geeu wende, „adieu dan." De voordeur sloeg dicht en zonder een woord te zeggen gingen ze in de auto. Esther begreep niet waarom haar metgezel zoo uit zijn humeur was. Ze gluurde eens naar hem en zag hem met vastgesloten lippen en don kere, staalkleurige oogen zitten, waardoor hij zeer op zijn vader geleek. „Stel je voor, iemand die zoo slaapt," waagde za eindelijk lachend te zeggen. ,,'t Is bijna vijf uur, hij moet den geheelen nacht op zijn geweest" Dit was niet wat ze had willen zeggen, niet wat ze eigenlijk dacht, maar ze was blij dat het gelaat van haar vriend zich wat ontspande. „Dat is het voordeel van een zorgeloos leven," merkte hij luchtig op. „Maar voert hij nooit iets uit, iets van werken bedoel ik?" „Niet dat ik weet, maar ik heb hem heele- maal uit het oog verloren, tot zoowat een jaar geleden." „Hij was bij de luchtvaart, niet waar?" „Ja, hij was in Malborough met mijn broer en als jongens van achtien kwamen ze bij de vliegeniers. Malcolm kwam om en Arthur bijna; hij is vijf of zesmaal neerge stort. Hij was altijd heel moedig, daar was hij voor bekend. Dat heeft die oude man nooit vergeten, evenmin dat hij een vriend van Malcolm was. „En zoo hebt u hem leeren kennen," zeide Esther peinzend. „Ik ben blij dat ie weten, hij interesseert mij nog al." ..Zoo werkelijk." Ze staarde nadenkend recht voor zich uit en zag dus niet den eenigszins wantrou wenden blik dien hij op haar wierp. „Ja," zeide ze langzaam, „en dat komt omdat hij voor mij een nieuw type vertegen woordigt Hij is veel te onvriendelijk en te onverschillig en toch zie ik dat hij iets zeer aantrekkelijks heeft." „Zoo. kunt u dat zien?" „Ja zeker, ik voel in zeker opzicht ook het aantrekkelijke dat van hem uitgaat." Ze verzuimde er bij te zeggen, dat Holli day nu juist niet het soort man was dat haar bijzonder aantrok. Ze realiseerde niet hoe lang ze wel in haar overpeinzingen verdiept zat en ze had er ook geen idee van. dat de man naast haar zich zat te verbazen, dat ook zij onder Arthur's bekoring was geraakt. En hoe het hem speet dat hij, zonder een poen te zijn, die bekoring niet verbre ken kon." ,,'t Is een achteruitgang voor hem om zoo betrekkelijk afgezonderd te leven," zeide bij half hardop. „Hij heeft het er wel goed, maar na Ritz en Carlton „Ik hoorde hem kort geleden tegen den dokter zeggen dat hij platzak was; daarom doet hij het zeker. Hij wilde zijn auto ver- koopen." „Zoo ja? Ik begrijp het." Roger begreep meer dan hij wilde zeggen. Hij was er nu zeker van, dat Thérèse hem van fondsen voorzag, iets wat hij eerst vaag had vermoed. Hij begreep de woede van zijn stiefmoeder toen haar inkomen verkleind werd. zooals hij ook de reden begreep, die Holliday noople naar Argentinië te gaan. Hij vond alles vernederend en hoopte dat zijn vader geen vermoeden van de waarheid had. En nu waren ze weer bij de villa Firenze en de auto deed het kiezel onder de accacia's van de oprijlaan kraken. „Ik ben zoo blij, dat u me gevraagd hebt mede te gaan," zeide Esther openhartig, toen ze uitstapte. „Ik ben een ander mensch." „Ik ook." Hij zag haar ernstig aan en langer dan noodig was. En weer had ze dat gevoel van heerlijke verwarring, loen ze glimlachend en met kloppend hart de trap opging. Ze was de zaak die haar zoo bezig hield na haar bezoek aan de eetkamer van den dokter, geheel vergeten, maar op haar kamer gekomen schoot het baar weer te binnen. Dat sigaretteneindje met het vuurroods lintje; zou haar metgezel dat met een be paalde persoon in verband hebben ge bracht? Uit haar taschje kreeg zij het dunne haarspeldje, dat zij van den vloer had opgeraapt. Met al dat korte haar werden haarspelden zoo weinig meer gebruikt, maar toch had zij er onlangs zoo een gezien; lady Clifford gebruikte ze om haar voorlok vast te maken. Ze is er gisteravond geweest, ik ben er zeker van, dacht Esther, mantel en hoed af leggende Het was heel veilig, Jacque9 was weg. Ik ben de eenige die dat weet en dat door een toeval. Gelukkig voor haar, bij mij is het veilig. Wat was dat gek dat zij. een vreemde, meer van lady Clifford wist dan haar fami lie. En misschien was het tocb niet zoo vreemd. Zoo dikwijls wist de familie van niets, haar onwetendheid was spreekwoor delijk. Ze voelde plotseling groot medelijden met den ouden man. die ziek en onwelend daar nederlag Toen ze weer in sir Charles' kamer kwam, zat miss Clifford er rustig te breien. „Hij werd juist wakker," zeide ze, Esther tegemoet gaande. „Ie hebt rustig geslapen, niet waar Charley?" „Ja, ik heb hel gedaan gekregen om in slaap te vallen. Thérèse kwam dikwijls bin nen om mijn kussen op te schudden; ze kan me niet met rust laten." „Ze maakt zich zoo graag nuttig, arm kind," zeide de oude dame zacht veront schuldigend. „Je kunt het haar niet kwaliik nemen, dat ze van verplegen geen verstand heeft. Ik heb er op aangedrongen dat ze wat ging rusten Ze zag er zoo moe uit alsof ze slecht geslapen had" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9