UIT DE RIJNSTREEK. GEMEENTERAAD. Vaststelling Begrootincen De straatver lichting Jaarwedden secretariepersoneel Andere salarissen Voorzitter de burgemetster, de heer A. J. van Gerrevink. Na opening van de vergadering leest de secretaris de notulen voor van de vorige vtrgadering, we ke onveranderd women ge arresteerd Brj de ingekomen stukken worat benan- dtld een verzoek van de Ouder-commissie van de O. L. Schooi aan den Terweeweg om vergunning tot het gebruik van het G'.mi.asiifekl ,k_.al op 14 November a.s. voor hit houden van een ouderavond. De heer Uittenbogaard wijst daarbjj op het ingenomen standpunt, dit lokaal uit sluitend ten dienste te stellen van beoefening van Gymnastiek en onderwijs en wordt daarin gesteund door meerdere leden. Wethouder Kubenkamp beschouwt een ouderavond als een onderdeel van het onderwas. liet verzoek in stemming gecracht, wordt toegestaan mjt 6 tegen 4 stemmen. (De heer Varekamp was nog afwezig.) Het weder ingekomen verzoek van de R.K. Ver. van Hotel- en Café-houders „St. Jan' inzake het aantal vergunningen, wordt in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Vervolgens deelen B. en W. mede, dat tot tijdelijk adj. Gem. Opzichter is benoemd de heer C. Rietveld te Utrecht. In verband hiermede stellen B. en W. voor een lokaal van de oude O. L. School Geverstraat, in te richten tot Technisch Bureau van Gemeentewerken, waaraan eenige werkzaamheden tot inrichting noodig zijn. De raad gaat hiermede accoord. B. dat zij den heer W. Verschoor, archi tect te Rijswijk hebben aangewezen als des kundige ter voorlichting bjj de uitvoering van de welstandsbepaling der Bouw- en Woningverordening C. dat Ged. Staten hebben verdaagd de beslissing op de Raadsbesluiten tot over name van straten en grond van de N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen (plan Emmapark en Rijnzichtwec) en dat van den heer Kort. D. dat in verband met het door Ged. Staten goedgekeurde besluit tot aangaan van een Rekening-Courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten, het besluit van een kasgeldleening kan worden ingetrokken (wordt goedgekeurd); E. dat naar aanleiding van een onderzoek naar de voorwaarden kasgeldleening Bank Nederl. Gemeenten en Boerenleenbank uit de vergel^king B. en W. voordeeliger achten de kasgeldleening te sluiten bij de 3ank van Ned. Gemeenten; F da* Ged. Staten hebben goedgekeurd eenige in vorige vergadering genomen raads besluiten. Agenda 2. Voorstel B. en W. lot het in gebruik geven van gemeentewater aan Jhr. van Eysinga voor het bouwen van een schuiten- Anis. Wordt goedgekeurd. o. Voorste] B. en W. tot tijdelijke aan stelling van een Concierge voor de O. L. School Terweeweg en de v.m. O. L. School Gcversslraat. B. en W. stellen voor daartoe te benoemen de heer Leget De heer Varekamp, inmiddels ter ver gadering gekomen, vraagt hoe B. en W. komen aan den voorgestelden candidaat. waarover de voorzitter nadere toelichting geeft De heer v. d Burg informeert naar de werkkring van dezen candidaat. De voorzitter antwoordt dat hij zijn be trekking bjj de zwemvereeniging „Poelmeer" blijft waarnemen. De heer de Graaf vraagt hoe B. en W. zuilen handelen met de tegen woordige schoonmaakster van de school, mej. v. d. Mey. De heeren Uittenbogaard en den Ouden sluiten zich daarbij aan. De voorzitter zegt dat, zoo besloten wordt tot aanstelling van genoemden candidaat, uit billijkheid kan overwogen worden aan mej v. d. Mev een vergoeding te geven. Volgens recht kan haar ontslag worden ver leend. Met algemeene stemmen wordt dan be noemd de heer Lgget. 4. Voorstel B. en W. tot het verleenen van een vergoeding aan de firma A. I. Reekers te Noordwrjk voor extra leverantie en werk zaamheden bü het vervaardigen van Norton- putten ten dienste der brandweer. Uit de toelichting bliikt dat de fa Reekers twee boringen heeft gemaakt voor de aan- neemsom van f. 1090. die b(j onderzoek geen voldoende watertoevoer gaven. Dientenge volge zpn de boringen afgekeurd en daarna door deze firma op voldoende diepte gemaakt m?t levering van benoodigd materiaal. Uit billijkheidsoogpunt stellen B. en W. voor een vergoeding van f. 100 gulden toe te staan ter tegemoetkoming van een gedeelte der gemaakte kosten. De heer den Ouden kan zich daarmede niet vereenigen en bespreekt den gang van het werk. De voorzitter zegt dat de firma R. thans ruim voldaan heeft, waarbij wethouder Ru benkamp nader toelichting geeft. Het voorstel wordt goedgekeurd. 5. Wjjziging g m?ent?tegro tirg lf-39. Wordt goedgekeurd, 6 Vsstst Ting gm nt bl ro ting 1931. Algemeene beschouwingen worden niet ge- honden. Allereerst wordt behandeld het rap port van de Commissie tot Onderzoek waarin eenige opmerkingen worden gemaakt. Pi esentie-gelden Raadsleden De commissie acht de vergoeding te klein. De heer de Graaf geeft toelichting. De heer Varekamp bespreekt deze aan gelegenheid te behandelen bjj de eerst volgende uitbreiding van het aantal ads- leden De voorzitter brengt in herinnering dat voor enkele jaren een besluit tol verbooging is genomen dat door Ged. Staten niet is goedgekeurd. De heer van Breda stelt voor de ver goeding vast te stellen op f. 4. per lid per vergadering ingaande op 1 Januari a.s. Dit voorstel wordt met algem. stemmen aangenomen. Straatverlichting: De commissie acht uitbreiding met enkele lantaarns z=er gewenscht. De voorzitter deelt mede dat B. en W. besloten aan het Postkantoor en Endegeester- straatweg een lantaarn bij te plaatseD. De heer v. d. Burg wijst op de bocht bij 't Groene Kerkje met 't oog op de veel vuldig voorkomende ongevallen. Wethouder Zandb.rgen is van mecning: meer lantaarns, meer ongevallen. Een onderzoek zai worden ingesteld Wegen en voetpaden. Dj commissie acht wenscheljjk de daar voor in aanmerking komende werken te doen uitvoeren bij aanbesteding. R en W. zullen met deze opmerking reke ning honden. Artikelsgewjjze wordt dan de begrooting behandeld. Uitgaven Brj volgn. 85 wordt voorgesteld een nieuwe jaanvedderegeiing van Secretarie-ambtenaren in verband met een wijziging in de samen stelling ingaande 1 November a.s. als volgt: Hoo dcommies f. 2500—2700. Commies 2250250). Adj. Commies 1500—2)00. Ambtenaar 7501200. De heer den Ouden merkt daarbij op dat het aantal werkuren kan worden uit gebreid. De voorzitter is over de prestaties van de ambtenaren zeer tevreden en zegt dat er met genoegen wordt gearbeid. Het komt meermalen voor dat na afloop van den arbeidstijd wordt nagewerkt geheel vrijwillig. Ü3 heer v. Breda wjjst in dit verband op de omliggende gemeenten waar het secretariepersoneel meer is uitgebreid. De heeren Bakker en Paardekooper zijn ook voor uitbreiding aantal werkuren. De voorgestelde wijziging wordt goedge- keura. Bij vo»gn. 126. Belooning agent-en enz., deelt de voorzitter mede, dat veldwachter J. C. Krijger met ingang van 1 November 1930 is benoemd tot chef-veldwachter. Met do uitbreiding van zijn persoonlijke verantwoordelijkheid zal hij tevens eenige verhoogde kosten van uniform hebben te dragen. Het komt den voorzitter voor dat de bevordering van dezen zeer bekwamen en actieven politie-ambtenaar tot uitdruk king behoort te komen in zjjn jaarwedde en stelt daarom voor met ingang van 1 Nov. a.s. een jaarwedde-verhooging toe te kennen van f. 200. De heeren Uittenbogaard en den Ouden achten de vergoeding voor kleeding van politieambtenaren zeer gering. De beer Uit tenbogaard stelt voor toekenning van voor ieder f. 150 met vervalling van f. 50 aftrek. In een volgende vergadering zullen B. en W. met voorstellen komen. Bij volgn. 137. Belooning brandmeesters en spuitlieden deelt de voorzitter mede dat B. en W. binnenkort met geheel nieuwe voorstellen zullen komen. Volgn. 168, Subsidies aan vereenigingen voor Wijkverpleging acht de heer Uitten bogaard verhooging wenschelijk en daarbij te betrekken de vereeniging voor Zieke n- huisverpleging. De heer Varekamp stelt geheele verhoo ging voor Nader wordt dit punt besproken waarna de heer Varekamp zijn voorstel intrekt. Volgn. 182. Onderhoud straten en ple-nen. Gezier de verbetering van wegen dit jaar. had de heer den Ouden niet zoo'n groot bedrag verwacht Verschillende leden voer den het woord, waarop de voorzitter ant woordt dat B. en W. verlaging van dezen post niet mogelijk achten. Wethouder Rubenkamp geeft nader toe lichting Op voorstel van den heer den Ouden wordt dezen post met f.2000 verlaagd. Volgn. 190. Kosten gemeentereiniging. De heer den Ouden dringt aan om uit t? zien naar voordeeliger exploitatie. De voorzitter zegt toe dat B. en W. op deze zaak hun aandacht zullen vestigen. Bji volgn. 263. Subsidiën muziekkorpsen informeert de heer v. Breda naar de muziek tent De voorzitter zegt dat bjj onderzoek vele bezwaren zich voordoen w.o. plaatsing. Ook met de financieel e omstandigheden moet wel terdege rekening worden gehouden. De heer Varekamp geeft in overweging deze zaak bij behandeling van het uitbreL dingsplan nader te beschouwen. Bij de behandeling uitgaven worden de bedragen voorgelezen en worden niet be sproken. De begrooting wordt daarna met alge meene stemmen goedgekeurd met de vra gende cijfers: Gewone Dienst: Inkomsten, uitgaven f. 298.666.74. Kapitaal Dienst: Inkomsten, uitgaven f. 19.385.89. Rondvraag. De heer den Ouden informeert naar de vorderingen van de electrificatie Wijtten- bachweg. De voorzitter zegt dat de bewoners nog steeds niet hebben geteekend voor de ver- eischte garantiestelling van het gebruik. De heer de Graaf vraagt naar de water- roorziening van „de Kwaak". De voorz. zegt spoedige behandeling toe. Over de, door den heer Bakker gevraagde inlichtingen over een geweigerde toestem ming van narticuT^re Woningbouw aan den Morsch, ontwikkelt zich een algemeene dis- cusie, waarbij de voorzitter nadere toelich tingen geeft met een kleine sch et sleekening omtrent den toestand. Hierna gaat de raad in Comité Generaal ter behandeling schoolgeldreclame. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Met den bloemkoolaanvoer is het zoo goed als afgeloopen. Daarentegen neem: de aanvoer van roode en gele kool, uien en andere winterprodueten steeds toe. De prijzen zijn te laag; deze varieeren van f. 6.20 to tf. 8.40 per 100. Ook in uien 18 weinig of geen handel. Betaald wordt van f 1.80 tot f. 2.50 per 100 K.G. Het slechte weer van den laatsten tijd belemmerde in hooge mate het binnenhalen van dit pro duct. De kwaliteit zal er niet beter door worden. Voor goede kwaliteit waspeen ia vee! vraag en de prijzen zijn goed. Betaakl wordt van f. 5 tot f. 7.50 per 100 K.G. Ook wordt er nogal teveld staande verkocht een bewijs, dat er plaatsing is voor dit artikel. Zooals overal zijn de totaaluitkom sten in den tuinbouw beneden normaal. Het feit dat alle bedrijven hier gemenede bedrijven zijn draagt er toe bij. dat de toestand langer houdbaar blijft dan op menige, andere plaats. o WARMOND. GEMEENTERAAD. Adres R.K. Kerkbestuur Het bergen van vuil. De Raad dezer Gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder Voorzitter schap van den heer A. .1.. L. Ketelaar Bur gemeester. Secretaris de heer H. L v. Delft. Afwezig met kennisgeving waren de heeren J. L. M. Bakker en C. v. Schie. Nadat de Voorzitter de bijeenkomst had geopend, werden door den Secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Hierna deelde de Voorzitter mede dat sinds de vorige vergadering de navolgende stukken waren binnengekomen. Schrijven van het Bestuur van de Christelijke Vak school voor meisjes houdende dankbetui ging voor de toegekende subsidie. Schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het Besluit van den Raad tol verhuur der politiewoning aan den veldwachter B. C. Sleekers Schrijven van het R.K. Kerkbestuur waarbij dit Kerkbestuur besloten heeft toe stemming te verleenen tot het amoveeren van het muurtje staande tussdhen de be waarschool en het pand van mej. de Wed. v. d. Horst alsmede van het hekje voor de bewaarschool onder de navolgende voor waarden: le. dat ter plaatse een nieuwe muur op kosten der Gemeente zal worden opgetrok ken. 2e. dat er voor de bewaarschool (welke als woonhuis zal worden ingericht) een trot- toirlje eveneens op kosten der Gemeente zal worden aangelegd. De grond welke hierdoor vrij komt zal gratis aan de Gemeente wor den afgestaan. 3e. dal de Gemeente de 10 boomen staande voor het Sl. Liduinage- sticht van hel Kerkbestuur zal overnemen voor den prijs van f. 100. De Burgemeester meent dal dit aanbod alleszins aanvaardbaar is en stelt derhalve ook namens de beide Wethouders voor deze overeenkomst met het R.K. Kerkbe stuur aan te gaan. De heer Wilbrink kan het aanbod van het Kerkbestuur nu niet zoo prachtig noemen daar volgens zijn mcening de boomen niel9 waard zijn.de af te stane grond evenmin voor het Kerkbestuur eenige waarde bezit. De Voorzitter zegt dat dit een kwestie van inzicht is, maar volgens zijn meeding is de uitgaaf en overeenkomst reeds gewettigd uit een oogpunt van veilig- •Jieil van verkeer want niemand zal toch ontkennen dat daar ter plaatse een gevaar lijke bocht i9 en dat de muur het geheele gezicht over den weg belemmert. Na eenige discussie wordt met alg. st besloten ge noemde overeenkomst aan te gaan. Hierna stelt de voorzitter voor over le gaan tot ruiling van een stukje grond om niet met den heer Beugelsdijk nabij de Baan, waartoe eveneens met algem. stem men wordt besloten. Hierna komt aan de orde punt 3 der agenda: „Overeenkomst inzake berging van opgehaald vuil der gemeente". De voorzitter stelt voor te dezer zake een overeenkomst aan te gaan met het R.-K Seminarie alhier, waarbij deze instelling aan de gemeente toe stemming verleent het op te halen vuil in deze gemeente te storten in een put. in eigendom toebehoorende aan het R.-K Se minarie en liggende in den Voorhofpolder. Zoodra, aldus de voorzitter, de put. die een inhoud kan bergen van 355 M. 2. met vuil gevuld is, moet de gemeente dit vuil en af val doen bedekken met een laag zand of aarde ter dikte van 30 c.M. De lieer Wil brink vindt deze wijz^ van berging van vuil zeer duur en zou liever op een andere wijze dit vraagstuk opgelost zien Hij vraagt of het niet mogelijk is, dat met het vuil een of ander wedand of polderland wordt opge hoogd. De voorzitter zegt. dat B. en W. na rijp overleg besloten hebben den raad te ad- viseeren deze overeenkomst aan te gaan, als zijnde de meest geschikte wijze van op lossing. Volgens verkregen opgaaf kan de weghaling van het vuil worden aanbesteed. De kosten hiervan bedragen f. 2 per ton. Door den ge meen te-opzichter wordt het we- kelijksch vuil in deze gemeente op te halen geschat op 13 ton, zoodat per week zou moeten worden betaald f. 26. Rekent men hierbij nog het arbeidsloon van den gemeen tewerkman dan zou deze aangelegenheid de gemeente een bedrag per week kosten van f. 46. Wethouder Oudshoorn vraagt den heer Wilbrink of hij misschien een of andere polder op het oog heeft, waarop deze ant woordt te hebben gedoeld op een stuk in eigendom toebehoort aan den heer Graaf van Limburg Slirum en het volgens hem zeer te bezien zal zijn of deze heer genegen zal zijn dit stuk aan de gemeente te verkoopen. Voor welk doel zou de gemeente het wei land, wanneer liet eventueel vol geplompt zou zijn met vuil, moeten gebruiken. Hij meent in deze oplossiDg geen enkel voordeel te zien. Na nog eenige bespre king worden B. en W. gemachtigd bedoel de overeenkomst met het R.-K. Seminarie aan te gaan. waarbij de heer Wilbrink aanteekening van tegenstemmen verzocht. B. en W wordeü geroachtiged de ter inzage gelegen af- en overschrijvingen en wijzigingen der begrooting dienstjaar 1930 ter goedkeuring aan H.H. Ged. Staten in te zenden. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meert de heer Van Moorsel naar de ver ordening op het parkeerterrein. De voor zitter deelt mede dat deze nog niet goed gekeurd is terug ontvangen. De heer Onde- water zegt dat hij als lid der waterlei dingscommissie even wil mededeelen dat ondanks in de begrooting 1931 van het waterleidingbedrijf hoogere afschrijvingen zijn geraamd, de prijs van het water toch niet hooger gesteld behoeft te worden. Naai het waterverlies dat op de rekening voorkomt, zal eer nauwkeurig onderzoek worden ingesteld De voorzitter brengt den heer Onderwater dank voor de zorgen die hij als iid der commissie aan deze aan gelegenheid besteed heeft. De heer Wil brink zou gaarne zieD dat de burgemeester de politie opdracht gaf meer toe te zien op samenscholingen van jongens op de hoeken dei dammen en het zitten in raam kozijnen. Tusschen den voorzitter en den heer Wilbrink ontspon zich over deze aan gelegenheid een discussie waarbij de voor zitter er op wees dat waar deze gemeente in vrede leeft en niet in staat van bel^g, samenscholingen van meer dan drie perso nen niet kunnen worden belet. Hierna wordt de bijeenkomst gesloten en overge gaan in geheime zitting. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Credietverleening Straataanleg Grondaankoop. (Vervolg). Aanbieding door B. en W. van een aan beveling voor de benoeming van 3 leden der .Commissie van Toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs. Tot leden worden herkozen de heeren H. A. Boekraad. H. Boer en A. Frank. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van 9 leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Als leden worden herkozen de heeren Jac. M. Nieuwesteeg, J. E. Evers, D. Veerman, H. van der Werf, A .Frank, H. Boer, P. Noest. W. Eelderink en J. Hokkeling. Aanbieding door B. en W. van een voor dracht voor de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Op het aftredende lid den heer C. P. Drie sprong worden slechts hvee stemmen uitge bracht. De heer C. van Veen wordt in diens plaats met 10 stommen gekozen. Nader voorstel van B. en W. om te beslui ten het ongedekte verlies van de Bouwver- eeniging „Onze Woning", voor zooveel be treft de 22 woningen aan de Zijde, voor re kening der gemeente te nemen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Noest, deelt de voorzitter nog mede. dat er feitelijk nog een principieel verschil be staat tusschen het Bestuur van de Woning- bouwver. en het College van B. en W. om trent de wijze, waarop dit tekort zal worden gedekt. Hei voorstel wordt vervolgens aangeno men. Voorslei van B. en W. om een crediet te verleenen voor een verkeerstelling aan beide zijden van de brug over de Gouwe. Het voorstel wordt na discussie aangeno men Advies van B. en W. betreffende een ver zoek van den heer D. Mesman Wzn. om ver gunning voor den aanleg van een straat. Na discussie wordt overeenkomstig het al- vies van B. en W. besloten. In de toekomst krijgt men in Boskoop dus een nieuwen weg, loopende van de Biezen naar Reijerskoop. Voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen tot het instellen van een onder zoek naar de maatregelen, welke genomen dienen te worden om een goede drinkwater leidingvoorziening te verzekeren. Dit voorstel wordt gedaan op aandrang van Gedeputeerde Staten. Uit de toelichting van den voorzitter blijkt, dat een en ander o. m. noodig is voor toe komstige uitbreidingen Het voorstel wordt na toelichting aange nomen. Voorstel van B en W. i. z. aankoop van een terrein bij de Ned. Herv Kerk van de provincie Zuid-Ilolland. De heer Brand vraagt of de grond den prijs van f. 4500 wel waard is. B en W. meenen, dat het belang der ge meente eischt, dat tot aankoop van den grond wordt overgegaan. Hiertoe wordt vervolgens besloten. Voorstel van B. en W. betreffende de stichting van een eenvoudig houten ge bouwtje ten behoeve van de oefeningen van Burgerwacht en Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Het voorstel wordt na discussie met 9 te gen 3 stemmen aangenomen. Voorstel van B en W. om te besluiten tot gedeeltelijke herziening van de huisnum mering. Het voorstel wordt zonder h. st. aange nomen. Rapport betreffende den toestand der boomen langs de openbare wegen. Het slot van de zaak is, dat allen zich bij het rapport neerleggen. Bij de rondvraag vraagt de heer van Kleef hoe het staat met de tol op den Goudschen Rijweg. De voorzitter antwoordt, dat alle belang hebbende gemeenten en de provincie het volkomen met elkaar eens zijn. De zaak is echter muurvast geloopen tusschen het Dep. van Waterstaat en dat van Financiën. De heer Mesman vraagt of B. en W. be reid zijn de sollicitaties voor de betrekking van gemeente-secretaris voor de leden van den Raad ter- visie te leggen. De voorzitter zegt overweging van deze vraag toe. De heer Mesman heeft verder een ern stige klacht, welke echter niet aan hot adres van het gemeentebestuur van Boskoop is gericht. Toch hoopt hij, dat B. en W. hier in zullen medewerken. En dan doelt hij op den beruchten Otweg. waar de communi catie tusschen beide oevers allertreurigst is. Spr. wil voorstellen om B. en W. uit te noodigen nog deze week met het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn te confe- reeren. opdat er aan de misère zoo spoedig mogelijk een einde kome. De voorzitter antwoordt, dat de toestand daar ter plaatse inderdaad zeer primitief is. Spr. heeft reeds met verschillende personen geconfereerd, doch zonder succes. Inderdaad is een conferentie tusschen beide gemeentebesturen gewenscht. Na nog enkele onbelangrijke vragen wordt de vergadering gesloten. Do heer J. L. van Dijke, onderwijzer aan de openbare school alhier, is benoemd tot hoofd eener openbare school te Zuilen. o HAZERSWOUDE. Jaerverg. „Loeft den Heer". Het Chr. kinderzangkoor „Looft den Heer" •hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer A. van den Bosch Kzn. Na het zingen van Ps. 84 3 en gebed, sprak de heer van den Bosch een openings woord en bracht de secretaresse, Mej. A. Rijkaart het jaarverslag uit. De penning meester. de heer C. van der Spek gaf het overzicht van de financiën en dichtmaat, waaruit bleek dat de kas sluit met een batig saldo. De avond werd genoeglijk doorgebracht met het 'houden van voordrachten en samen spraken. afgewisseld door zang. Ook wer den ververschingen verstrekt, wat de ge zellig verhoogde. Na het zingen van Ps. 89 1 sloot de voorzitter de goedgeslaagde vergadering met dankgebed. De speldjesverkoop voor het Ned. Herv. Sanatoria „Zonnegloren" heeft opgebracht de som van f. 47.50. Aan het Rijkstelefoonnet alhier is onder nummer 34 aangesloten, de heer A. Hoogendoorn, bakker alhier. Aan den heer Jac. van Aalst alhier is vergunning verleend tot het oprichten van een Radio-Centrale voor het Dorp, uitge nomen den Rijndijk. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. GeborenHendrika Johanna, d. van Adrianus Hoogervorst en Margaretha Wil denburg. Theodorus Gerardus z. v. Pe trus Kok en Apolonia Woudenberg. Overleden: Margje Baas, 55 j. Neeltje van Amerongen 24 j. overl. te Leiden. OUDE-WETERING. Mej. B. van Beek, alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Halfweg en de heer B. Vreeken alhier tot onderwijzer aan de mr. A. G. van Beeck Calkoenschool te Utrecht. TER-AAR. Be Bloembollenteelt. Vele tuinders zijn er, nu de groente teelt sedert eenige jaren zoo weinig too- nend is geworden, toe overgegaan om hun grond met bloembollen te beplanten, hetzij geheel of ten deele. Wie zelf geen bollen kan aanschaffen, kan deze van andere be langhebbenden bekomen voor z.g.n. half- teelt, waarbij de tuinder, die zijn land met deze bollen bepoot en ook het andere noodige werk verricht, een bepaalde sora per roede krijgt uitgekeerd. Wij vernemen, dat thans ook ecDig$ landbouwers er toe over zullen gaan om groote stukken bouw land met bloembollen te bepoten. Het aspect van onze plaats is, mede door den kassenbouw, wel aan verandering onderhevig! Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Johannes, z. van P. Post en Th. W. Sommers. Overleden: C. Snabel 66 j., eohtg. van P. van Heumen Maria Kempers 57 j., echlg. van Jac. Akerboom. Gevestigd: A. van Haringen van Nieuw koop. Vertrokken: J. C. M. Bouwmeester naar Rijnzaterwoude H. Kerkdijk naar Uit hoorn H. A. M. Koeleman naar Hillegom. WOUBRUGGE. Aanbesteding. Het gemeentebestuur alhier heeft aan besteed het maken van achoeiingswerken, straten en vernieuwing van een muur. Het werk is opgedragen aan de laagste inschrij vers, de heeren Gebr. van Luiing en Blom, alhier, voor de somma van f. 1045. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Magda, dochter van Jan Janse Koning en van Annigje Brunt Magda lene. dochter van Peter Baa9 en van Cor nelia Aartse Daniël, zoon van Amarens Willemina op 't Landt en van Helena Margje Treur (geboren te Leiden) Hugo, zoon v. Johannes van der Best en van Aaltje Ver beek. Overleden: CornAia Jacoba Brack. 8b jaar, weduwe van Aart Kruyt. De verkoop van speldjes ten bale van de nieuwe Ned. Herv. Slichting ..Zonne gloren" te Amersfoort, heeft alhier opge bracht de =»om van f. 65.30. 3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7