Spmrfdmm PIRATE SIGARETTEN COMpOM® 71sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 October 1930 i Vierde Blad No. 21664 UIT DE RIJNSTREEK. voor uw St. Nicolaas en Kerstcadeaux De hoogste kwaliteit in sigaretten en cadeaux ALPHEN. Een hollend paard. In de Van Mandersloostraart. geraakte gis termiddag een paard voor een bespannen wagen op hol. In woesten draf rende het dier met den achter zich slingerenden wagen en den in groot gevaar verkeerenden bestuur der via de Hooftstraat naar de Rloemstraat, waar het paard op het erf van R. neerviel, zoodat de be9tuuider zich in veiligheid kon stellen. Het paard, dat zich echter weder terstond oprichtte en opnieuw er vandoor trachtte te gaan, werd door omstanders ge grepen. Het geval verwekte veel opschud ding en met de grootste spanning werd de wilde en gevaarlijke race gevolgd. Wonder boven wonder liep het incident zonder per soonlijke of materieeie schade af. Tot onderwijzer aan de Chr Oranje- school alhier werd benoemd de heer L. van der Zanden van Harderwijk. Naar wij vernemen zal door de pluim vee- en konijnenfokverg. alhier in de maand Januari 1931 de 5e tentoonstelling worden georganiseerd. o BODEGRAVEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente is in vergadering bijeengeroepen op Woensdag 5 November a.s., om 2 uur n.m. 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot be schikbaarstelling van gelden voor school- meubelen en leermiddelen ten behoeve der bijzondere scholen. 5. Voorstel tot aanleg Van trottoirs in de Brugstraat. 6. Voorstel tot ingebruikgeving van een lokaal in het gemeentehuis voor de inrichting van een oudheidkamer. 7. Voorstel inzake ingekomen axlressen tot vaststelling van een steunrege ling bij werkeloosheid. 8. Voorstel tot wij ziging van tarief en voorwaarden voor de levering van elecirischen stroom. 9. Behan deling der gemeente-begrooting en begroo ting eleetrici tei tsbedrjf voor 1931. Teraardebestelling Dirk Gelderblom. Gisteren werd ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer Dirk Gelder blom. De heer Gelderblom die sinds jaren teruggetrokken burger was, heeft in de kracht van zijn leven een werkzaam aandeel gehad in het Bodegra- ven's kerkelijk, politiek en vereenigings- leven. Tot voor een tiental jaren was nij koster der Gereformeerde kerk. In verschil lende vereenigingen op schoolgebied en poli tiek was hij tientallen jaren werkzaam. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Dam en door den heer C. Zaal te Zeist, in wiens familie de overledene 47 jaar werkzaam is geweest. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van J. Streefland en J. van Eijfc Aris, Z. van G. Terlouw en M. Hoogendoorn. Overleden: Dirk Gelderblom 76 j., geh. met A. van Duijn. Ondertrouwd: E. van Wensveen 24 j. en A. A. Sjoorda 24 j. D. W. Smal'braak 26 j. en M. C. de Jongh 26 nj. Getrouwd: J. Slappendel 67 j. en J. 'Hobo 59 jaar. Gevestigd: C. M. Rijnbeek, dienstbode 'van Woerden E. T. Maaskant, zonder be roep van Amsterdam E. M. v. d. Dool, dienstbode van Wassenaar J. Pak, dienst bode van Waarder. Vertrokken: M. Beijeman, zonder beroep, naar 's-Gravenhage G. Maaskant, onder wijzer, naar Nijmegen S. Slappende], zonder beroep, naar Reeuwijk C. van Beek, arbeider, naar Utrecht. Gevonden voorwerpen: een kop van een electrische lantaarn, enkele postzegels. Inlichtingen ter secretarie. Alhier werd in het Patronaatsgebouw een kunstavond georganiseerd, waar optra den een aantal blinden van het gesticht St. Henricus te Grave. De belangstelling voor dezen avond was overweldigend. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Huldiging van den heer v. Heesen Benoeming wnd. Secretaris Rekeningen en begiootingeo. De Raad dezer gemeente kwam in open bare verg. bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer T. A. Houdijk. Voorzitter: de heer P. A. Colijn. Secretaris: de heer P. H. van der Meulen. Na opening der vergadering worden de notulen van de vergadering van 26 Sep tember 1930 zonder opmerkingen vastge steld. Van de ingekomen stukken worden die, vermeld onder a. tot en met i: aangenomen voor kennisgeving. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt op het verzoek van den heer C. van Heesen. om met ingang van 1 November 1930, ontslagen te worden als Ambtenaar van den Burgelijken Stand, beslist om hem met ingang van genoemde datum als zoo danig eervol te ontslaan. Ingekomen is voorts een schrijven van de Loge „Door Eendracht Hooger", verzoekende om op den dag, waarop 's jaarlijks Konin gin nefeest wordt gehouden, een tapverbod in het leven te roepen. Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. Advies van B. en W. op een verzoek van den heer C. van Heesen, om hem ontslag te verleenen als Gemeente-Secretaris. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. De Voorzitter spreekt den heer van Hee sen, die ter vergadering aanwezig is. ver- s. eigens toe en huldigt hem voor zijn voor- RECLAME. 2079 Pirate Virginia Cigarettes geven u de hoogste kwaliteit en de groot ste waarde aan coupons. Kiest uw St. Nicolaas- en Kerstgeschenken uit den prachtigen coupon- cadeaux catalogus, welken wij u na ontvangst van onderstaanden bon gratis en franco toezenden. 1'/, COUPON BIJ 10 SIGARETTEN PIRATE ÜATtT (te posten in open enveloppe, porto 11 cent). JtËUlTl Aan PIRATE. AMSTERDAM. Postbus 716 Zendt mij «.v=p. gratis OW nieuwen Pirate Cadeaux Catalogue 1930 volg waren van de nieuwe financieele ver houding tusschen het Rijk en de Gemeenten. Dat was een moeilijk stuk werk. Ten tijde, dat de heer van Heesen te Boskoop was. zijn verschillende nieuwe wetten tot stand ge komen. en aan de uitvoering ervan heeft hij medegewerkt op een wijze, dat alles steeds goed verliep. De heer Mesman wil als vriend nog een enkel woord zeggen. Zooals het den heer van Heesen gegaan moet zijn. ging het ook hem. eer de werke lijkheid tot hem drong, dat de Raad hem zal moeten missen. Met opzet spreekt de heer Mesman van missen, omdat hij geen ander woord kan vinden, dat zijn gevoelens zuiver weergeeft. Bijna al de jaren, die hij in Boskoop doorbracht, heeft hij gelegenheid te over gehad, om hem te leeren kennen, maar ook te leeren waardeeren. Op verschillende tijden, in onderscheidene functies. Spr. acht 's-Gravendeel gelukkig, dat men daar den heer van Heesen als Hoofd der Gemeente mag begroeten, omdat hij zeker weet, dat 'hij de gave bezit elkeen het zijne te geven, zonder onderscheid des persoons, hetzij van kerkelijke of politieke richting. Met vrienden van verschillende richting zal hij bij zijn installatie tegenwoordig zijn. Dan wordt voorgoed afscheid van elkaar genomen, en dan pas zal men gaan gevoelen hoe men met ernst heeft uit te zien naar een, die de plaats in deze kringen kan ver vullen. Spr. eindigt met het toewenschen van God9 onmisbaren zegen. De heer van Heesen, zichtbaar ontroerd, I zegt, dat 'het hem "niet gemakkelijk valt om afscheid te nemen. Sjr. brengt een woord van dank voor de tot hem gerichte woorden en voor de buiten gewone prettige wijze, waarop hij steeds met alle© heeft mogen samenwerken, niet m het minst met den Voorzitter. Hij hoopt, dat het allen en in hun persoonlijk en in hun gezinsleven wel moge gaan. D^ heer van Heesen neemt hierop af scheid van de leden van den Raad en ver laat de vergadering. De Voorzitter zegt, dat hier nog een punt ter sprake is te brengen en wel dit. Aan vankelijk lag het in de bedoeling van den heer van Heesen om pas per 31 October ontslag aan te vragen. Hem is echter van de zijde van den Commissaris der Koningin medegedeeld, dat hij zulks, in verband met zijn benoeming tot Burgemeester met ingang van 1 October per 8 October moest doen. Waar hij na dien nog verschillende dagen ter Secretarie is werkzaam geweest, stellen B. en W. voor den heer van Heesen een gra tificatie toe te kennen van f. 200. Zonder discussie of h. st. wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W. om le besluiten tot benoeming van een tijdelijken 2en waar nemend Secretaris. Als zoodanig wordt gekozen de heer J. J. Steenbakker Morilyon Lovsen, Commies ter Secretarie, die staande de vergadering in handen van den Voorzitter de bij de wet gevorderde eeden aflegt. Achtereenvolgens worden in handen van de Commissie ^voor het nazien van reke ningen en begróotingen gesteld: de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1929; de rekening van ontvangsten en uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1929; de ontwerp-begrooting, met daarbij be- hoorende memorie van toelichting en ver dere bescheiden, voor den dienst 1921; de ontwerp-begrootingen voor den dienst 1931, van het electriciteitsbedrijf, de gas fabriek en de waterleiding; de begrooting van ontvangsten en uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1931. Het voorstel van B. en W. om een csediet uit de gemeentekas toe te staan van f. 1.047 voor de betaling der betegeling van de speelplaats bij de R.K. School, en de bieding door B. en W. van de door het Bestuur der M. U. L. O -School aan de Zijde ingezonden verantwoording van gelden, ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. toegestaan voor aanschaffing van natuurkundige instrumenten, passeeren stil zwijgend de hamer. (Wordt vervolgd). Onder auto geraakt. De 7-jarige V. had door onvoorzichtigheid het ongeluk om aan de Zuidkade onder een auto te geraken. De chauffeur, wien totaal geen 9ohuld treft, remde zooveel hij kon. Bij onderzoek bleek de jongen er betrek kelijk goed afgekomen te zijn: hij kreeg een vleeschwond aan een zijner beenen, die door een dokter werd veihonden. treffelijke werkzaamheden, waarvoor men hem grooten dank verschuldigd is. Ook de heer Loef, het oudste lid van den gemeenteraad, vertrouwt namens den Raad te spreken, wanneer hij den heer van Heer sen hartelijk gelukwenscht met zijn be noeming tot Burgemeester van 's-Graven deel. Het is hem persoonlijk een genoegen hem een woord van hulde te brengen voor het vele werk door hem verricht. Spr. is overtuigd, dat de Secretaris groote kennis,van de gemeente-administratie bezit. Dit moge wel blijken uit de omstandig heid, dat Boskoop een der eerste gemeenten was, die zijn besluiten nam, welke het ge KOUDEKERK. Filmvertoouing. In de Geref. Kerk alhier werd de Java- Soemba-film vertoond, welke veel belang stelling mocht ondervinden. Ds Haspers sprak een openingswoord en een gepast slot woord. met warmte de zaak der Zending aanbevelend. Burgerlijke Stand. Geboren: Pleun, Z. van Jan Dirk Corls en Anna Maria Roos. WADDINXVEEN. Kerkrestauratie. Het intérieur van de Remonstrantsche kerk alhier eiBcht dringend een grondige restauratie. Teneinde de benoodigde gel den daarvoor te bekomen, hebben tal van personen vooral dames verschillende voorwerpen vervaardigd. B. en W. gaven toestemming deze te verloten. Dit is nu geschied. Wij vernamen dat een en ander ongeveer f. 600 heeft opgebracht. Opening nienwe O.L. School. In tegenwoordigheid van den bur gemeester, den secreta/ris, raadsleden en tal van genoodigden had alhier de plechtige opening en ingebruikneming plaats van de nieuw gebouwde O. L. school aan het Dorp. De burgemeester hield een welkomstrede Hierna spraken achtereen, volgens de inspecteur de heer De Blaauw, dr. Knuttel, inspecteur geneeskundig staats toezicht, het hoofd der school de heer Van 't Hoff. de heer Rooijraans, tmofd der R.-K. school, de heer Meijburg, lm>fd der O. L. school (Brug), de heer Regt, archivaris, te Alphen a. d. Rijn, de heer Fafianie, voorzitter der onder-commissie on de heer Van den Berg. Hierna namen de aanwezi gen het zeer fraaie schoolgebouw in oogen. schouw, dat een prachtig stuk werk is en geheel modern ingericht. Alle lof aan den architect en uitvoerder. Nadat koffie, sigaren en eerewijn waren aangeboden. werd door burgemeester Troost aan alle aanwezigen dank gebracht voor de betoonde belangstelling. De mid daguren werden besteed om de leerlingen der school aangenaam bezig te houden en te tracteeren, hetgeen bij de jeugd zeer in den smaak viel. In den avónd vergaderden de ouders in de nieuwe school en werd gelegenheid gegeven het gebouw te bezich tigen, het nuttige werd met het aangename afgewisseld door muziek en zang. Hiermede werd dezen mooien dag besloten. In de zaal van den heer Kwaak, gaf de Arbeiderstooneelvereeniging alhier haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was goed bezet. De spelers en speelsters deden hun uiterste best eD het was hun aan te zien dat er veel studie van was gemaakt, om de uitvoering goed te doen slagen. De avond werd besloten met een bal. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Begrooting 1931. - Plannen nienwe beOraafplaats. Onder voorzitterschap van burgemeester Boddens Hosang kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Na opening op de gebruikelijke wijze, wer den de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd: dat Ged Staten heb ben goedgekeurd het besluit van den Raad inzake zekerheidsstelling van den gemeente ontvanger; voorts dat dit College heeft medegedeeld dat de Koninklijke goedkeu ring is verkregen op verschillende Raadsbe sluiten, o.a. inzake het heffen van besmet telijke ziektengelden, het heffen van opcen ten op de vermogensbelasting in verband met de nieuwe financieele verhouding tus schen het Rijk en de gemeente; de classi ficatie der gemeente voor de gemeentefonds en personeele belasting; en. dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een voor schot uit 's Rijks kas beschikbaar heeft ge steld in het belang van het verstrekken van een voorschot aan de woningbouwvereni ging alhier. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van de Wilhelmina-vereeni- ging te Hoogmade voor de aan haar verleen de subsidie en een idem van de vereeniging Woubrugsche Eierveiling voor het gratis ge bruik van het gemeentelijk verenigings lokaal ten behoeve van har veilingen. Deze stukken werden alle voor kennis geving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W, werd besloten een verzoek tot H. M. de Ko ningin te richten, houdende het verzoek om verlenging tot 1 Januari 1932 van het bij Koninklij*k Besluit van 25 October 1929 goedgekeurde Raadsbesluit inzake verlaging der bruggelden voor de passage over de brug liggende over de Woudwatering. Het eerste suppletoir kohier hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van f. 10.50. Bij punt 5 van de agenda stelden B. en W. den Raad voor toe te treden als buiten gewoon lid van de A. N. W. B. Zonder h. st. aangenomen. Daarna gingen eenige afschrijvingen schoolgeld onder den hamer door, waarna het voorstel tot het vaststellen van de be grooting 1931 aan de orde kwam. Alvorens hiertoe werd overgegaan, las de voorzitter het rapport van de comm. tot onderzoek van de begrooting. Hieruit bleek dat de comm. zich in het algemeen zeer wel kon vereeni gen met de door B. en W aangegeven lijnen en hadden met genoegen geconstateerd dat het uitgestippeld beleid zuinigheid tot hoofd lijn kiest en in verband met de nog onzekere uitkomsten van de nienwe verhouding tus schen het Rijk en de gemeenten, de inkom sten niet te hoog en de uitgaven niet te laag werden geraamd. De heer Van Ruiten bracht naaT voren, dat bedoelde comm. dcor en uit de leden van den Raad is benoemd en stelde voldoende vertrouwen in deze comm., waarom hij dan ook voorstelde van alg. beschouwingen af te zien. De Raad kon zich hiermede vereenigen, nadat op een opmerking van den heer Noor- dam R. en W. toezegging hadden gedaan, dat de verordening op de heffing van keur- loonen nader zal worden bezien of het moge* lijk zal blijken de keurloonen te verlagen* De begrooting voor 1931 werd daarna z. h. st. vastgesteld. Buiten de agenda om deelde de voorz. nog mede, dat van de Bouwcommissie een rap port is ingekomen betreffende het hangende plan tot aanleg van een nieuwe begraaf plaats. Hierbij werd een tweede plan over gelegd en B. en W. moesten erkennen dat dit plan aantrekkelijker is dan het oorspron kelijke plan 1 Besloten werd dit punt aan te houden en van pjan 2 een teekening te doen maken Vervolgens ging de Raad nog ac- coord met het voorstel van B en W. om twee aandeden te nemen bij den Bank van Ned. Gemeenten. Bij de rondvraag sprak de heer Van Rui ten zijn voldoening uit en bracht hulde aau het gemeentebestuur voor de vlugge uitvoe ring tot uitbreiding van het electrisch net der straatverlichting aan de Zuidhoek. Daarna sluiting.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13