UIT DE OMSTREKEN. GASVERSTIKKING TE DEN HAAG. Een 71-jarige man dood op bed gevonden. In een slopje aan de Jan Hendrikstraat 31 te Den Haag heeft zich een geval van gasverstikking voorgedaan. De aldaar boven een pakhuisje alleen wonende 71-jarige ijsventer J D., was Maandagavond door de buren voor 't laatst gezien. Wel waren Dinsdag de melkboer en de bakker nog aan de deur van het per ceel geweest, doch in de veronderstelling dat D. niet thuis was, waren zg doorge gaan, Toen gistermiddag te één uur de bakker de deur nog gesloten vond on op zijn herhaald bellen niet werd opengedaan, waarschuwde hjj de buren, die wel eens meer een of andere boodschap voor den ouden man, een weduwnaar, aannamen. In overleg met de buren, die zich thans over het lot van D. ongerust begonnen te maken, kiom de bakker op een platje, vanwaar kg door het raam in de slaapkamer kon kij ken. Tot z'gn ontsteltenis zag de bakker dat D blijkbaar dood op bed lag. De Geneeskundige Dienst en de politie werden onmiddellijk gewaarschuwd; de ge neesheer van den G. G. D. kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarop weg gehaald. In het kamertje en in het pakhuisje werd een sterke gaslucht waargenomen, terwgl in het pakhuisje een gaskraantje openstond. Niet onwaarschijnlgk is het dat D. de3 avonds bg ongeluk tegen het gastoestel, waarop hjj zijn eigen potje placht te berei den, is opgeloopen en dat daardoor het lrraantje is opengegaan, zonder dat de oude man bewust de gaslucht heeft geroken. Maandagmiddag was D, nog met zgn gs- wagenlje er op uitgetrokken, doch wanneer het ongunstig weer was, bleef hg meerma len thuis, zoodat het eergisteren nog geen verwondering had gewekt, dat men den man dien dag niet in het slopje had gezien. In don regel ging hjj tegen half 3 de deur uit en keerde 's avonds 9 k 10 uur terug, Volgens het politieonderzoek wordt niet gedacht aan eenig misdrijf. o KNOEIEN MET ZGN. EMISSIES Twee pereonen gearresteerd. Den 23en September j.l. hebben wij, ai- dus het „Hbld melding gemaakt van ue justitieelc actie tegen een op de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam gevestigde ,,bank", die in het buitenland annonceer de hypotheken te kunnen plaatsen en z.g. onkosten inde en dan verder niets van zich liet hooren. Een soortgelijk geval heeft thans de justitie opnieuw te Amsterdam achterhaald Ditmaal waren het twee per sonen, die kantoor hielden op de Keizers gracht bij de Nieuwe Spiegelkracht, die er hun werk v&n maakten in het buitenland liet plaatsen van emissies aan te bieden. O.a. spiegelden zij dengenen, die mot bon in relatie traden, voor, dat zij obligaties zouden uitgeven voor een hier te lande te stichten N.V., die in het bezit zou zijn van vele gronden en bosschen. De buiten landers, die wat voor de plannen voelden, stuurden geld maar de emissies werw-n natuurlijk nimmer geplaatst. Kl>chten bij de justitie volgden, en een dezer dagen hebben op het kantoor van de „emissie- bank" jnstitie-ambtenaren et twee inspec teurs van de centrale recherche een huis zoeking gedaan en tail van bescheiden iD beslag genomen. De beide personen, die de knoeierijen op touw hebben gezet, zijn gearresteerd. O VOET AFGEKNELD. Gisteravond te omstreeks 6 uur geraakte de schipper v. d. Meulen uit Rotterdam, die zijn schip Leonie. komende uit Gent, bij bet schutten in de sluis te Sas van Gent wilde vastleggen, met zijn rechter voet verward in een staaldraad, met 't ge volg, dat dit lichaamsdeel werd afge klemd. De getroffene is naar het zieken huis tc Sluiskil vervoerd. o BRANDEN. Te Huissen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in dc kweekerswoning van J. Willemsen in de Laak. Huis, achterhuis en inboedel gingen in vlammen op. De motorspuit kon de belendende perceelcn behouden. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag cmtdekten twee timmerlie- den in de confectiefabriek van de firma Mulder en Wortelbocr te Hoogezand. welke een groote uitbreiding ondergaat, dat in het achterste gedeelte brand woedde. De brandweer, die onmiddellijk met drie spui ten uitrukte, wist dei brand tot dit ge deelte van de fabriek te 'beperken. Een groote partij goedereD ging echter verloren. Daar het uitgebreide godcolte nog niet bij de verzekeringmaatschappij was opgegeven, wordt de schade slechts gedeeltelijk gedekt. De oorzaak is onbe kend. Gisteren ontstond, vermoedelijk tenge volge van hel warm loopen van den motor, brand in een motorgebouwtje in den Wie- ringermeerpolder op circa 6 K M. van Wie- ringen verwijderd. Men slaagde er spoedig in het vuur te blusschen en de aangren zende barakken, welke groot gevaar liepen, Ie behouden. De motor, die dienst doet voor de electriciieilsvoorziening van het ge bouwtje zelf en de barakken, behoorende lot dc werkverschaffing der Ned. Heide maatschappij. werd ernstig beschadigd Per soonlijke ongelukken kwaimen niet voor. o KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gisterochtend weiti het bejaarde echt paar Hidding te Dalen bewusteloos in zijn woning aangetroffen. Het bleek, dat zij slachtoffers waren van kolendampvergifti ging. Beide oudjes werden terstond Daar buiten gebracht en na eenigen tijd slaagde men er in, hun levensgeesten weer op tè wekken. o— VECHTPARTIJ OP EEN KERMIS 27-jarige arbeider mei een mes gedood. Momenteel is er kermis te Drachten Gis teren bevonden zich eenige feestvierenden in het café .Jonker", Er ontstond ruzie met gevolg een vechtpartij, waarbij van het mes gebruik gemaakt werd. Na de vecht partij bleek, dat de 27-jarige ongehuwde arbeider J. v. d. Meulen, woonachtig te De Wilgen nabij Drachten, ernstig in de buik was gewond door messteken. Een half uur daarna is hii aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Als ver moedelijke daders zijn door de politie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in stelde, gearresteerd de 30-jarige muzikant D. Tabak, afkomstig van Harkema-Opeinde en een zekere Wagenaar. eveneens uit die plaats afkomstig. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. ONGELUK OP HET VLIEGVELD VAN ROME. Gisteren heeft op hel Romeinsche vlieg veld Littorio een doodelijk ongeluk plaats gehad. De directeur Morandi van de Itali- aansche luchtvaartmaatschappij „Trans- avialica". die hel reuzenvlieluig Junkers G 38 wilde fotografeeren, werd door een ander vliegtuig gegrepen en op slag gedood. o DE TERAARDEBESTELLING VAN DE SLACHTOFFERS VAN DE RAMP IN HET SAARGEBIED Na de rouwplechtigheid in de kapel en in de groote hal van de bedrijfsgebouwen van de Maybach-mijn weTd voor de mijnge- bouwen de droeve stoet van 95 Kisten op gesteld. De kameraden der slachtoffers be. geleidden den stoet in het donkere mijn- werkerscostuum. Het droevigste deel van den stoet werd gevormd door de rouwende nabestaanden der verongelukten. De bij de rouwplechtigheid aanwezige autoritei ten en vertegenwoordigers van mijnwerkers organisaties woonden ook de plechtigheid bij Onder zeer groote belangstelling van het publiek, waarvan velen uit de verschil lende deelen van het Baargefoied waren gekomen, trok de stoet door de straten van Friedrichsthal. om zich daarna te splitsen. De lijken der slachtoffers werden teruggebracht naar de plaats hunner inwo ning, om daar te worden begraven. De te Friedrichsthal woonachtige slachtoffers werden met- een eenvoudige doch aangrij pende plechtigheid op het kerkhof aldaar begraven. o HET ONDERZOEK BETREFFENDE HET VERGAAN DER R ioi. Gisteren is voor het Hof van onderzoek naar het vergaan der R 101 moeite gedaan zich er van te vergewissen, of er een docu ment bestond, dat licht kon werpen op de uitkomsten van den eenigen proeftocht dien het luchtschip had gedaan, nadat het ver bouwd was en voor het zijn noodlottige groote reis ondernam. Jowitfc, de procureur-generaal, zeide, dat de proeftocht 24 uur had moeten dm en, maar vleugelcommandant Colmore aan het luchtministerie had voorgesteld, hem te bekorten, als majoor Scott voldaan was over de uitkomsten van een kortere be- proeving. Hij vermeldde, dat de eskader-comman dant Booth, de kapitein van dö R 100, van oordeel was geweest, dat de proeftocht van de R lOi onbevredigend was. omdat hij niet langer geweest was en omdat men er niet verschillende weersomstandigheden op ontmoet had. Een van de redenen voor de bekortiug van den proeftocht was deze, zeide Towitt, zoodra Scott voldaan was, wilde men zoo gauw mogelijk naar Cardingcon terug, om zooveel mogelijk tijd ovei te houden o-ö alles voor den töchf naar Britsch-fndiö in gereedheid te brengen. m Procureur-generaal Jowitt wees er nog op, dat het. van betcckenis is, dat op weg van Cardington naar Beauvais van de R 101 geen S.O.S.-sein is ontvangen, noch eenige mededeeling, dat er iets niet in orde was. De twee voornaamste punten in bet. rappoTt. van de deskundigen, die het wrak te Beauvais onderzocht hebben, waren, dat er geen deel van het hoofdgeraamte m de lucht gebroken is en dat hot fatale dui ken van den nen* is gemaakt in een hoek van 15 k 20 gr met den horizont. o AALSMEER. Jan Fook f Alhier overleed gisteren, na een langdu rige ziekte, de 'heer Jan Fook. De overledene was gedurende een 38-tal jaren als onder wijzer aan de openbare lagere school in deze gemeente verbonden, zoowel te Kudel- staart als AaJsmeer-Oost, Ongeveer een 5-tal jaren geleden was hij om gezondheidsrede nen genoodzaakt zijn ambt neer leggen. Met den heer Fook is een onderwijzer van den ouden stempel uit ons midden weggenomen. Een goede leermeester, die steeds in het openbare leven stil en ingetogen zijn weg ging. doch dien zeer velen dank in het harte zullen dTagen voor het h\m gegeven onderricht. Een weemoedig, stil vaarwel past bij zijn nagedachtenis De ter-aarde-beslelling zal a s. Zaterdag plaats hebben op de algemcene begraafplaats alhier. Militaire Tehuizen. In het wijkgebouwJ „Irene" sprak groot majoor Bootsma, leger-predikant te Zwolle, over de beteekenis en het doel van de mili taire tehuizen. Spr. gewaagde van de groote gevaren, waaraan de jonge soldaat bloot staat, als hij zijn beschermend en vertroos tend ouderlijk tehuis voor de kazerne moet verwisselen. Gevaren, zoowel van de zijde van het ongeloof, als anti-militairisme en anti- nationalisme met hun verderfelijken invloed op den jongen soldaat, met zijn nog niet afgerijpten geest De beste waarborg daartegen biedt wel het geregeld bezoek aan het militair tehuis, dat ook werkelijk zoo veel mogelijk tracht een tehuis in den vollen zin des woords te zijn voor den jongen sol daat van Chr. huize. Met een beroep op de aanwezigen, het nuttige werk zooveel mo gelijk financieel te. steunen, besloot ds. Bootsma zijn onderhoudende rede. De avond werd geopend door ds. v. Elden. terwijl ds. Kuipef op de gebruikelijke wijze sloot. Een dubbel gemengd zangkwartet verleende ter afwisseling zeer gewaardeerde medewerking. Kerknieuws. De volgende maand heeft een verkiezing plaats van leden van het kiescollege der .vod. Herv Kerk. Er zijn 3 vacatures, ontstaan door-het overlijden van den heer L. Kr.vs en het bedanken van de heeren Jb. Schouten en G. Kommers. Periodiek treden at de hee ren G. van Dillewijn, B. Broeckmans, P. Kuite en Jac. v. d. Laarse. Grafmonument. Op de R.-K. begraafplaats te Kudelstaart is op het graf van den onlangs ontslapen gem een te-werkman H. Rodenburg een ge denksteen geplaatst waarvoor de gelden wer den bijeengebracht door het gezamenlijk per soneel van den diest van gemeentewerken. Nadat de steen, welke het opschrift draagt: „Aangeboden door het personeel van Gem - Werken" en de inscriptie biet den naam v. d. overledene, op het graf 'was gesteld, werd gesproken door den burgemeester. De pastoor der parochie sprak de gebeden uit. Bij de droeve plechtigheid waren mede tegenwoordig de weduwe, talrijke vrienden en bijna het geheele personeel van gemeen tewerken. Tot lijdelijk ambtenaar ter gemeente secretarie is met ingang van 1 November be noemd de heer C. N. F. van Sas. te Poort vliet. o HAARLEMMERMEER. Rijwiel-ongeluk. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN Te Kerkrade reed een a-uto met smok kelwaar in de richting van de Duitsc'ne grens. De auto werd voorafgegaan door een „verkenner", in den vorm van een motor rijder, terwijl ook op den duo iemand had plaats genomen, om te speuren of het zaakje veilig wao. Het geheele geval werd echter bemerkt door een Duitsch douanebeambte, die, toen de motoiTijder in de Nieuwstraat de grens was gepasseerd, plotseling te voorschijn sprong en den motor tob staan bracht Een der motorrijders sloeg op de vlucht. Nadat de beambte hem gesommeerd had te blijven staan, aan welke sommatie de smokkelaar echter niet voldeed, loste de Duitscher een schot, waarbij de man in het onderlijf werd getroffen. De inmiddels uit de auto toegesnelde personen wisten den gewonde echter nog op Hollandses gebied te trekken. Do motor werd door de Duitschers in beslag genomen. („Msb.") MOTORRITDER IN DE KNEL. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de 26- jarige A. B. te Voorburg op den hoek van hel Westeinde en de Laan van Middenburg met zijn motor lusschen twee vrachtaui.0'3 bekneld geraakt. Hij bekwam zeer ernstige verwondingen en is naar het St. Anthonius- ziekenhuis te Voorburg overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. o DE OVERREDEN STUDENT. De toestand van den student Poustoch- kine, zoon van den Russischen Zaakgela#- tigde, die Donderdagochtend j.l. aan het Holl. Spoor Station te Den Haag bij een poging om in een reeds in beweging zijnden trein te springen, struikelde en wiens voet verbrijzeld werd, is hoewel nog ernstig, vooruitgaand. Een gedeelte van den voet is geamputeerd; de dokter meent dat zich geen verdere complicaties zullen voordoen. Willems: „Kijk eens hier Loermans, dat gekijk over die schutting begint me danig te vervelen, en als dat zoo voortduurt, bouw ik een vijf Meter hooge schutting!" Loermans: „Dat zou me uitstekend van pas komen. Ik heb altijd graag pruimenboo- men willen hebben." (Humorist) BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIGE TREINRAMP. Gistermiddag is op de lijn LyonBordeaux bij het station Ligueux, een trein ontspoord, waarschijnlijk doordien de spoordijk ten gevolge van de vele regens van den laat- fsen tijd verzakt is, zooals wij in een deel van onze oplage van gisteren nog konden mededeelen. De vijf eerste wagens van den trein werden in elkander geschoven Tot u toe zijn 16 dooden geborgen, terwijl vijf personen ernstig en 25 lichter gewond wer den. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog zal stijgen, aangezien eep wagen nog niet onderzocht kon worden Het oprui- mingswerk is in vollen gang. teneinde zoo spoedig mogelijk een der twee sporen weer vrij te maken. De commissie van onderzoek heeft terstond haar werk begonnen en reed9 verschillende reizigers gehoord Dezen ver klaarden, dat zij op het oogenblik van de ontsporing een hevigen schok voelden, als of er een zwaar voorwerp op de rail9 lag. Reizigers van een trein, die 20 minuten te voren gepasseerd was, verklaren, dat zij op de plaats van het ongeluk eveneens een hevigen schok hebben gevoeld. DE NOORDPOOLTOCHT VAN WILKINS. Sir Hubert. Wilkins heeft den Ameri- kaanschen ontdekkingsreiziger Lincoln Ellsworth, den vroegeren tochtgenoot van Amundsen, voorgesteld hem te vergezellen op zijn voorgenomen duikboottocht naar de Noordpool als mede-aanvoerder. Wilkins wil uit New-York vertrekken naar Enge land en Spitsbergen in April. o NEERGESCHOTEN. Omdat, hij niet snel genoeg de handen opstak, is Courtne Merrill, de vice-presi dent der Union State-bank, door twee ban dieten te Chicago neergeschoten, toen hij in zijn auto stapte. Hij is in het ziekenhuis overleden. RECLAME. DE KAUWGOMINDUSTRIE IN NEDERLAND. Eenige weken geleden maakten wij mel ding van de uilvinding, die in het Labora torium der N.V. London Caramel Works te Breda heeft plaats gehad en welke de samenstelling betreft van een soort Kauw- bonbons, die vervaardigd worden zonder rubber of gom en geheel wegsmelten. Dat dit artikel een Schlager zou worden, was toen reeds de algemeene verwachting. Thans bereikt ons het bericht, dat ge noemde Firma op de dezer dagen te Brussel gehouden Salon de l'Alimentation voor deze Kauwbonbons, welke zij in den handel brengt onder den aam „LOCK" le Grand Prix avec felicitations du Jury. werd toe gekend. 2025 Voorwaar, een onderscheiding van betee kenis. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE aqoo (op 2 lijnen') REDACTIE1507 'De arbeider B., die gisteravond op den Hoofdweg per fiets achter een wagen reed, had er niet zoo gauw erg in, dat de voer man onverwachts een zijweg insloeg. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting de Kaag een auto, zoodat B. geen gelegen heid meer had om uit te wijken. Hij deed dit bovendien aan den verkeerden kant van den weg. met het gevolg dat hij met een der spatborden van het motorrijtuig in aanra king kwam en met fiets en al in den water kant werd geslingerd. Met een gekneusden arm en een gehavend rijwiel wist hij niet dan met groote moeite zijn woning te bereiken. De oogst van de winteraardappelen. Nu de oogst van de winteraardappelen in den Haarlemmermeerpolder op misschien een kleine uitzondering na zijn beslag heeft gekregen, .kunnen wij omtrent de uit komsten het volgende mededeelen. Bij de vele verbouwers waren met het oog op het aanhoudende natte weder de verwachtingen omtrent de opbrengst en kwaliteit niet hoog gespannen, temeer ook al omdat de ziekte in dit gewas zich vrij spoedig vertoonde en veel schade veroorzaakte. Bij het rooien der aardappelen bleek, dat er van den oogst toch wel iets terecht is ge komen en kon de eerst gekoesterde vrees, dat deze oogst op een algeheele mislukking zou uitloopen. voor een groot gedeelte wor den weggenomen. De Bravo's en Bevelanders hebben al zijn de knollen dan ook klein van stuk een bevredigend beschot opgeleverd. Hoewel het met de andere minder sterke soorten, die nogal ernstig door de ziekte werden aange tast, op belangrijke schadeposten is uitge- loopen, zijn de verbouwers over het al gemeen genomen over de verkregen re sultaten nog wel tevreden Daartoe draagt ongetwijfeld veel bij de omstandigheid, dat de prijzen van in goede conditie verkeerende aardappelen niet aan den lagen kant zijn. 0 HILLEGOM. Afdeeling Ned. Prot. Bond. Door de afd van den Nederlandse hen Pro testanten Bond is haar twaalfde jaarverga dering gehouden in het Nutsgeboinv. Vol gens de verslagen van den secretaris en van de penning meeste res bleef het aantal leden stationair. Terwijl de uitgaven door ver meerdering der werkzaamheden toenemen, hebben de ontvangsten een neiging tol da len. Breedvoerig is gesproken over propa ganda voor nieuwe leden en over meer in komsten. De jaarrekening en de begrooting zijn goedgekeurd. Het godsdienstonderwijs en de voorbereidende klas hebben vele leer lingen. De kosten van het godsdienstonder wijs zijn nuttig, maar zeer zwaar voor de kas. De leden der commissie tot nazien der rekening zijn herkozen, terwijl voorzien is in de vacaturen van bestuurslid wegens pe riodieke aftreding van mejuffrouw A. E. van Waveren en den heer C. L. Woerlee, tot wien de voorzitter woorden van dank sprak voor de door hem verrichte bezigheden Bij wijze van enquête zal een vragenlijst wor den verzonden om te onderzoeken welke wenschen er onder de leden gekoesterd 'wor den ten opzichte van de afdeeling. De laatste lichting voor correspondentie per nachtboot via Hoek van HollandHar wich naar Engeland en verder gelegen lan den is wederom vastgesteld op 17.35 uur. Toen deze lichting bepaald was op 15.-10 uur kwamen er klachten. o KATWITK AAN DEN RIJN. Een verkeersbord. Op den hoek AchterwegVoorstraat is door de Shell-Mij. een verkeersbord ge plaatst, dat de richting Den Haag aanwijst. Daar vreemde automobilisten nog dikwijls bij vergissing het dorp doorrijden, is dit zeker een goede verbetering. Als derde leerkracht is aan*de R.K. Lagere School met ingang van 1 Januari a.s. benoemd, mej. A. Oudshoorn alhier, thans tijdelijk onderwijzeres te Oegstgeest. KATWITK-AAN-ZEE. De heer J. Buys alhier, buitengewoon opzichter bij den Rijkswaterstaat, is ge slaagd voor het diploma: Zeeland-Water bouwkundig Opzichter. In verband met den huidigen toestand van den weg Haagsche Schouw naar onze gemeente hebben de A. N. W. B. en de K. N. A C. bij den wegbeheerder aangedron gen op een spoedige verbetering van dien weg. LISSE. Kath. Jonge Middenstandsver. Voor bovengenoemde vereeniging trad al9 spreker op de heer Henkus, chef van den Techni9chen Dienst van het Electr- Be drijf alhier. Spr. had tot onderwerp: De electriciteit en hare toepassing. Spr. behandelde eerst de vraag: wat is electriciteit en hoe wekt men electriciteit •op. Van een der vele toepassingen der elec triciteit behandelde spr. de gloeilamp vanaf haar babyjaren lot de moderne lamp van onzen tijd. Eenige vragen werden gesteld en op aangename wijze beantwoord. De lezing was zeer begrijpelijk ook al door de instru menten en platen die spr. had meegebracht. —o OEGSTGEEST. Demonstratie motorbrandspuit. Hedenmorgen heeft onder groofe belang stelling. in tegenwoordigheid van B. en W. en de leden van den gemeenteraad en het brandweerpersoneel een demonstratie plaats gehad van de nieuwe motorbrandspuit. Deze slaagde boven alle verwachting! o RIJNSBURG. De bloemenhandel. Met een matigen aanvoer waren de prij zen als volgt: Groote Grysanthen per stuk f. 0.160.18, Bósgrysanthen per bos f. 0.10 0.20. Scabiosa per 100 f. 0.700.90, Roode en Rose Geboutanjers f. 0.800.90. Vuurpijlen f. 6.207.40, Herfstasters f. 6 8. Late Grysanthen f 0.200.40, Rozen per bos van 20 stuks Glaudius Pernet f. 0.60 0.79. Edith Helen f. 1.40—1.60, Hadley f 1.20—1 40, Columbia f. 1.10—1.20, But terfly f. 1.10—1.20, Golden Ophelia f. 1.10 1.20, Rosalandia f. 1.101.20. SASSENHEIM. Hervormingsavond. In de goed bezette eNd. Herv, Kerk werd gisteravond een Hervormingsavond gehou den, welke werd geopend door ds. W G. Krijkamp, Ned. Hen'. Pred. alhier, waarbij door de aanwezigen werd gezongen Gezang 52, de versen 2, 9 en 10. In zijn openings woord deelde ds. Krijkamp mede dat ds Gravemeyer die op dezen avond zou spre ken was verhinderd en dat in zijn plaats zou optreden ds Hoogenhuize van Amster dam. Ik heb, aldus vervolgde ds. Krijkamp, in de zoo juist gezongen verzen U de voornaam ste gedeelten uit de belijdenis der Protes tanten op de lippen gelegd, Jezus Christus als de eenige verlosser van zondaren, het bestaan van de Heilige Algemeene Christe lijke Kerk en de vergeving der zonden, waar in de geestelijke schatten der Reformatie be sloten liggen. Hierna werd door de Zangver- eeniging „Looft den Heer", dir. de heer Smittenaar uit Leiden, op verdienstelijke wijze het Lutherlied gezongen en een lied over Jezus' dood en opstanding. Vervolgens was het woord aan ds Hoo genhuize, die er op wees dat steeds weer bij vernieuwing het voorrecht en God's grooten zegen gelegen in de Reformatie die wij thans herdenken aan de geloovigen op het hart moet worden gebonden Vervolgens schetste spr. het afgelóopen jaar als een, 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6