CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Zullen jullie allen goed kijken naar da\! ladderraadsel, hoe dat in elkaar zit. De meesten kennen het al, want ik heb ze al heel dikwijls opgegeven, maar er zijn altijd weer nieuwelingen bij die het nog niet weten. En ik zal heel spoedig als prijsraad sels jullie opgeven om zelf ladderraadsels te maken, dan moet je zelf het hoofdwoord kiezen dat op de kruisjeslijn van boven naar beneden 9laat en ook zelf alle woor den kiezen die er op de rijtjes moeten slaan. Jan van Rijnbeek, dank voor de anec dote. Lena en Willy Schilp, de brieven moe ien er 's Maandags vóór 9 uur zijn, dus ik begrijp het niet, maar ik heb nu toch de beide brieven nog. Ja heel langzaam gaat hot wel vooruit. Wat naar voor dat vrien dinnetje dat ze zoo lang rust moet houden, ga haar maar trouw bezoeken. Aardig dat kleine poesje dat haar gezelschap houdt. KlaaS en Henk Vonk, je zag zeker al dat de brief der vorige week nu in dit pakket was Jan en Tinus v. d. Born, dank voor de raadsels, ik heb er nu voorloopig genoeg, dus nu vooreerst niet meer sturen, hoor. Gerard en Dorus de Geus, het heeft hier ook telkens geregend en ook veel gehageld, flinke hagelsteenen en dan is het guur als er hagel in de lucht zit. Vindt je dat jon getje zoo aardig, dat naar zijn vader staat uit te kijken, ik ook hoor, maar voor de verhalen en plaatjes daar zorg ik niet voor. Ja Dorus. je moet nog maar wat jaren wach ten, voordat je een eigen fiets krijgt, daar heeft je moeder groot gelijk in. Dat teekenen met een blauw papier er onder, dat ken ik wel. Francien en Marietje den Hoed, hel heeft hier niet alleen veel geregend en ook heel veel gehageld en dan is thuis blijven, voor mij de boodschap Heeft de jarige zóóveel cadeautjes gekregen, dat zij niet weet wat zij het eerst zal pakken? Nu dan kan zij er heel lang van genieten. Beiden zoo in je schik met het nieuwe kleeding9luk? Ver slijt het in gezondheid! Chris Berg, ik hoop dat als je^ dit leest je weer heelemaal beter bent.Kijk maar naar de oplossing van raadsel 8. dan zie je, dat je je hebt vergist en er geen fout is in de opgave. Jeanne en Bram Eijkman, is Jeanne ja rig geweest, nog wel gefeliciteerd, hoor. en vond je de boekomslag die Bram van raffia voor je gemaakt had niet mooi? Garda en Rie Lepelaar, dat begrijp ik o, zoo best dat je er 's wintersavonds als je toch binnen moet blijven, eerder toe komt om raadsels op te lossen en eens te schrijven. Marie en Leo van Veen, ken je Rika V. en spreek je haar nooit meer. Zoodra ik een brief van haar krijg, zal ik je groeten over brengen. Het regent en hagelt wel dikwijls, maar gelukkig schijnt ook af en toe de zon. Wim Kruit kijk eens naar de oplossing van dat eene raadsel, het is in orde zooals het werd opgegeven. Heel grappig postpa pier heb je nu weer gekregen.. Neen, dat trekken van die muizen zal wel niet zoo bijzonder zijn. Mini Ramak ik zal je raadsel later eens plaatsen, maar stuur er nu voorloopig geen, ik heb er genoeg. Jannie en Frans de Water leg voorlaan de kindercourant als die Donderdags komt, maar gauw op een veilig plekje, zoodat die niet meer wegraakt Cor Vogelaar nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Je hebt veel gekregen waar je je mee kunt vermaken, veel plezier er mee. Annie v. d. Logt zag je dat ik nu nog een ouden brief van je kreeg in dit pakket. Ik ga toch wel dikwijls even uit, maar natuur lijk niet de dagen dat het hagelt of regent. Leni Prins, ik heb wel eens van dat zangstukje gehoord, het moet heel aardig zijn. Je bent zeker erg benieuwd wie de ijzeren en de aarden pot moeten voorstel len. Zoo, is Frieda jarig geweest? Willy de Neijs of ik kiespijn een akelige pijn vind? Ja, natuurlijk, maar weet jij een pijn die prettig is? ik niet hoor, alle pijn is akelig. Willem Post, zoo is dat je grootvader? Zeker herinner ik hem mij, als hij bij mijn ouders kwam, hij kon zoo'n vroolijk deuntje fluiten onder zijn werk. En je overgroot moeder heb ik dan ook goed gekend. Jo de Wekker keurig is dat rondschrift en zoo duidelijk, maar het zou je wél heel veel lijd kosten, als je eens dien heelen brief in rondschrift had geschreven, met zulke groote dikke letters. Johan en Hendrik Mulder, ik wensch jul lie voetbalclub veel succes. Dien wedstrijd in Zörich kan je natuurlijk niet bijwonen, dan moet je maar de berichten lezen of naar de radioberichten luisteren. Dirk Binnekamp. o, wat grappig dat je bij skool wou schrijven, omdat ze het daar zoo uitspreken, dat weet ik best, ik heb dat aardige taaltje dikwijls genoeg gehoord. Prettig dat je geregeld naar school kan en mag gaan. Jo en Wim Gussekloo, de grooteren moe ten 4, de kleineren 3 raadsels oplossen, maar voor hen die trouw meedoen, ben ik bij de gewone raadsels zoo streng niet, dan mag ik wel toegeven, dal is wat anders dan bij prijsraadsels. Heeft Wim zoo heerlijk veel cadeautjes gekregen? Adrie Bouw wil je mij het genoegen doen, niet meer met roode inkt te schrijven, dat sdhemert zoo voor mijne oogen. Och was het de poes-van de buren en had die bij jullie in het hooi zoo'n lekker warm nestje voor haar jongen gemaakt. Wat voor soort katjes waren het? Jan Eempien en Jopie Wassenaar, deze keer Jopie er ook bij, nu ze mij een briefje had geschreven, het was een reuzenbrief die er uit kwam rollen. Was Jan Zondag bij zijn vriend gaan spelen, gezellig. Zeg Eempien speel je nog dikwijls schooltje? Frans Schouten, mijn teekenvriend ik ben altijd weer benieuwd als ik het volgelee- kende couvert ontdek tusschen de hoop brieven, wat er nu weer voor teekeningen bij zijn, het was weer een heele verscheiden heid vol afwisseling. Geheel beter ben ik nog niet. geduld is zulk een schoone zaak. Marietje Lalerveer, voorloopig geen raad sels, geen anecdotes sturen, ik heb er nog genoeg. De volgende week hoor ik zeker wel hoe of de bruiloft is geweest, of je veel plezier hebt gehad en of je lekker een eind hebt gereden in 'het rijtuig dat je zoo deftig kwam afhalen. Drietal Ouwersloot. was het Zondagsver jaarsfeest met vriendinnen van Nellie, heel begrijpelijk dat je dan vergeet om den brief weg te brengen. Wat een boel moois heeft N. gekregen, een armbandhorloge, een heele jonge dame wordt je en mag je die altijd dragen, wees dan maar voorzichtig en spaar maar goed in het cadeau van Johan. Reinier en Annie den Hertog, ik weet wel welk raadsel of je bedoelt, ik vond het zoo aardig, ik zal er naar zoeken, maar de raadsels voor deze week had ik al opge schreven voordat je brief kwam en misschien is het de volgende week weer prijsraadsels. Suze van Polanen, neen ik kan nu niet weer naar buiten gaan. ik word hier bij eene pleegzuster in huis heel goed verzorgd en. als het droog is. ga ik 's morgens even uit, ik ben hier dicht bij de Scheveningsche boschjes. Cisea Meysen, is het in Leiden dikwijls zulk leelijk weer? nu den Haag is vlak bij, dat verschilt dus gewoonlijk niet veel, maar toch ga ik telkens wel eens uit. Gel ia en Kees Muyzert, dat is waar ook Celia, je bent niet meer op school, ik bad dus moeten vragen of je op 'het kantoor geen slaap kreeg. Stientje de Graaf, o ik ga langzaam vooruit, ik ben veel beter dan in het voor jaar en dezen zomer. Olaartje BI ijleven, zeker mag je voor laan meedoen en je mag met Jo v. Eg mond samen insturen, dat is wel gezellig zoo 2 vriendinnen samen de raadsels oplossen en schrijven. Jo van Egmond, neen stuur mij maar geen beukenootjes, die eet ik nooit, peuzel ze zelf maar op. Zorgen Glaartje en jij dan voortaan maar, dat de brieven niet te laat komen, dat is zoo jammer. Dat was ook heerlijk om met elkaar naar een film te gaan ter eere van je zusjes verjaardag. J. van Hees (is het Jacob of Johan, je hebt vroeger ook wel meegedaan). Foei, een kei tegen je hand gegooid, dat zal je wel leelijk pijn hebben gedaan, is het nu weer beter? Arie de Kort, van jou alleen een brief der vorige week. Gelukkig, dat het maar bij één roodvonkpaliënt bleef. Neen ik ga nooit naar een film, zoover ben ik nog niet beter. Philippus van de Haar, ik kreeg nu pas je brief der vorige week. Zeker mag je mee doen. Hoe oud ben je; vanaf 11 jaar be hoor je tot de grooteren. Ik verzoek allen voorloopig geen nieuwe raadsels of anecdotes te zenden, ik moet eerst eens wat opruimen. Tn deze correspondentie staan ook vele antwoorden op brieven van vorige weken. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKBRF.N, Den Haag, Van Beuningenstraat 42 GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus, Dorus de Geus, Fran cien den Hoed, Marietje den Hoed, Chris Berg, Frans Schouten, Celia Kret, Nico- laas Dirk Kret, Stientje de Graaf, Frans Piena, Rika Piena, Celia Muyzert, Kees Muyzert, Cisca Meysen, Suze van Polanen, Annie Boekestein, Annie den Hertog, Reinier den Hertog, Johannes Cornelia Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Petronelia Ouwersloot, Marietje Laterveer, Annie Zaalberg, Karei West, Johan Mulder, Hen* drik Mulder, Jo de Wekker, Willem Post, Piet Nieboer, Matje Vogelaar, Cor Voge laar, Annie van der Logt, Jacoba Betgen, Jannie de Water, Frans de Water, Willy de neys, Neeltje Meuldijk, Mimi Ramak, Wim Kruit. Leni Prins, Marie van Veen, Leo van Veen, Garda Lepelaar, Rie Le pelaar, Martha Schimmel, Jeanne Eyk- man, Bram Eykman, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Klaas Vonk, Henk Vonk, Jan van den Born, Tinus van den Bom, Henk Boom, Leni Schilp, Willie Schilp, Jan van Rijnbaoh, Jo van Egmond, 3 brieven zon der naam, één op een half velletje uit een schrift, één op klein velletjewit post papier in klein wit couvert, en één op groot wit postpapier (ik meen het schrift van Adri Bavelaar te herkennen. Van wie" die 3 brieven zonder naam 1 Dirk Binncn- kamp, Adrie Boum, Jan Wassenaar, Eem pien Wassenaar, Koosje Nieboer, Jo Gus sekloo, Wim Gussekloo. Oude brieven van vorige weken in dit pakket gevonden vanJo van Egmond (2 oude brieven), Claartje Blijleve, J. v. Hees. Philippus van de Haar, Annie van der Logt, Arie de Kort, Klaas Vonk, Henk Vonk, Lena Schilp, Willie Schilp. Ingezonden door Gerh. en Christiaan Eggink Oude dame: „Is u er zeker van, tuinman, dat deze boom nog binnen 100 iaar een omvang van 2 meter heeft? Tuinman: ..Jawel mevrouw en mocht het niet zoo zijn, dan kunt u hem gerust terug brengen". Ingezonden door Willy de Neys. Onderwijzer ongeduldig wordend, tegen een jongen, die niets van optellen begrijpt: „Als ik je op je rechterhand 3 tikken geef en op je linkerhand 2, wat heb je dan?" Jongen (grienend): „Pijn, meester". Ingezonden door Marietje Laterveer. Vader-. „Vertel eens Jantje, hoe heet dat nuttige dier waarvan de boter komt". Jantje: „De boerin". o

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 18