BERKO E R R E S HT OP KERK- EN SCHOOL NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. DE?t WEEK OM I 11 PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 31 OCTOBER (Lutherherdenking). LEIDEN. Remonstr. Kerk: nam. kwart over aeht, prof. De Graaf en prof. Heering. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned Herv. Kerk (Oudhoomsche weg): nam 7 uur, dr. Cannegieter. BENTHUIZEN. Kvangelisalie: nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: nam. 7 uur, ds. Heikoop van Utrecht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. nam. half acht, ds. Van Nooten en ds. Glas. Salvalori: nam. 7 uur, de heer De Jonge. HILLEGOH. Ned. Prot. Bond: nam. 8 uur, ds N. Padt van Zandvoort. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned. Hen-! Kerk: nam. kwart voor acht, ds D. A. van der Bosch van Den Haag. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: nam. 8 uur, ds. G. Huls. man van Den Haag. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Daarle, E. van Asch te Ar- nemuiden (voorheen ook te Daarle); te Valthermond, J. Luchies, cand. te Zeist. Aangenomen: Naar Spijkenissc, F. J Pop te Uitwijk (Br); naar Purmerend, M. C. van Wijhe, ie Nieuwveen. Bedankt: \oor Heusden, Lage Zwaiuwe, Oost-Kapelle en Streefkerk, F. J. Pon ',e Uitwijk. GEREF. KERK. Beroepen: Te Hijken, J. Hartkamp, cand. ie Zuiphen. NEDERL. ZENDINGSVEREEN. Te Rotterdam is gisteren de najaarsver gadering gehouden van de Ned. Zendings- vereeniging. Na het lezen der notulen heeft plaats de verkiezing van leden van het Hoofdbestuur. Herkozen worden de aftredende heeren Ber- kelbach. v. d Sprenkel, de Vey Mestdagh, van Vliet en Voortman uit Rotterdam en de heeren v. d. Brug uit Sneek en Coenraad uit Beek bij Nijmegen, fn de vacature van wijlen ds. L. M v. Noppen wordt gekozen ds van Meer te Utrecht. In de vacature ontstaan door het vertrek van ds. Swaan uit Domburg wordt gekozen ds. C. v. d. Waa te Biggekerke. En in de vacature van ds. Teunissen van Terhorne, de heer Dikkerboom. Dr. Brouwer brengt uit een verslag over den financieelen toestand der corporatie* cn der Nederl. Zendingsvereeniging. Wat de corporaties betreft was op 1 Oct. het tekort op de benoodigde ontvangsten f. 260.750 en voor de Nederlandsche Zendingsvereen. f. 74.250. Ds. Rijnders brengt verslag uit van de binnenlandsche actie enz. Daarna wordt de kwestie opheffing van hel zendingshuis Heemraadsingel ingeleid door dr. Brouwer. Hij gaat de geschiedenis na, voor de samenwerking der corporaties plaats vond. Na uitvoerige bespreking wordt besloten het bureau Heemraadsingel op te heffen en het huis te verkoopen. De nadere uitwerking wordt aan het dagelijksch be stuur overgelaten. Na eenige mededeelingen van dr. Brouwer over West-Java. heeft de afvaardiging van Zr Hoekendijk naar West-Java plaats. De heer Wijtsma vertegenwoordiger der samenwerkende zendingscorporaties doet mededeelingen over zijn arbeid. Hij wijst op den arbeid der N Z V. in Friesland en op de provinciale zendingsdagen die steeds uitnemend slagen. De secretaris doet verslag van de afdee- lingen waarvan slechts 25 van de 60 een jaarverslag inzonden Velen zijn vooruit ge gaan. de meeslen zijn stationnair gebleven. Gewezen wordt op de geestelijke taak die de afdeelingen hebben in de verschillende gemeenten. Na de Tondvraag sluit de voorzitter de vergadering met dankzegging. NED. PROTESTANTENBOND. RADIO-VOLKSUNIVERSITEIT HOLLAND, UITGAANDE VAN DEN BOND VAN NED. VOLKS UNIVERSITEITEN. Op 27 Juni j.l. werd de Radio-Volks- universiteit Holland geopend. Sindsdien heb ben drie maal per week uitzendingen plaats gevonden door bemiddeling van de A.V.R.O, Gebleken is dat deze uitzendingen ten zeer ste worden gewaardeerd en dat uitbreiding wenschelijk geacht wordt. Het bestuur v. d. Bond van Nederlandsche Volks-Universiteiten heeft zich toen gewend tot de drie andere groote omroepvereenigingen V A.R.A., K.R.O. cn N.C.R.V., met het verzoek medewerking te willen verleenen ten einde tot een zoo algemeen mogelijke uitzending te komen van cursussen en lessen. Resultaat van gevoerde onderhandelingen is dat met ingang van 1 December uitzen dingen zullen plaats vinden, niet alleen door bemiddeling van de A.V.R.O. maar ook van de V.A.R.A. Over de mogelijkheid van ver dere uitbreiding worden nog besprekingen gevoerd. Voortaan zal de Radio-Volksuni versiteit Holland dus de beschikking hebben over 6 halve uren. De voortgezette vergadering. In de te Utrecht voortgezette vergadering is de rekening over het afgeloopen en de be- groohng voor het ingetreden dienstjaar vast gesteld. Hierna komt het voorstel van het hoofdbestuur aan de orde, en een legaat, groot f 1000 ten behoeve van de Postpropa- ganda fe aanvaarden, met dien verstande, dat de gekjveekte rente daarvan aan de Postpropaganda zal worden uitgekeerd. De vergadering hecht haar goedkeuring aan dit voorstel. In de vorige algemeene vergadering is, nadat was gebleken dat het bondshuis niet in aanmerking kon komen om als jeugdher berg dienst te doen, een motie aangeno men, waarin de vergadering het hoofdbe stuur opdraagt, te onderzoeken, in hoeverre de Ned. Protestantenbond het werk der jeugdherbergen kan steunen. Als gevolg hiervan heeft het hoofdbestuur twee zijnêr leden uitgenoodigd hierover een rapport uit le brengen, waarmee het hoofdbestuur zich heeft vereonigd. Op grond van dit rapport dient het hoofd bestuur thans het voorstel in, legen een contributie van f. 25 per jaar lid te worden van de vereeniging Jeugdherbergen. Dit lid maatschap zal door bondsafdeelingen ge stichte clubs in de gelegenheid stellen van de bij de Centrale aangesloten jeugdherber gen gebruik le laten maken. Na eenige bespreking neemt de vergade ring hel voorstel aan. Hierna machtigt de vergadering het hoofd bestuur krachtige pogingen aan te wenden om het fonds voor godsdienstonderwijs op de scholen le vermeerderen. liet kapitaal van dit door het hoofdbestuur beheerde fonds bedraagt omstreeks f. 3600, doch is staande de vergadering verrijkt met een feestgave, welke de afdeeling Puttershoek bij monde van haar catechete mej. S. A. J. F. Doets 'net hoofdbestuur ter gelegenheid van het zestig jarig jubileum van den bond overhandigd heeft. Bij de gedachtenwisseling over het gods dienstonderwijs op de scholen komt o.a. de wenschelijkheid ter sprake, om de commis sie voor godsdienstonderwijs en prediking in twee afzonderlijke commissies le splitsen, waarvan de ééne speciaal aan de prediking en de andere aan het godsdienstonderwijs zou kunnen worden gewijd. De commissie tot organisatie van het godsdienstonderwijs zou als derde commissie daarnaast dan blij ven bestaan. Het hoofdbestuur zal een en ander nader overwegen. Een voorstel van de afdeeling Velp, een administratieven maatregel in verband met het geldbeheer betreffend, kan geen vol doende instemming verwerven. De afdeeling Beilen wil het hoofdbestuur opdragen, er bij de regeering op aan te drin gen, dat de kerkhoudende afdeelingen van den bond dezelfde faciliteiten zullen ver krijgen welke de kerkelijke gemeenten be zitten, betreffende het raadplegen van de kohieren der inkomstenbelasting. Het hoofdbestuur stelt voor, zich nopens deze zaak in verbinding te stellen met andere groepen, in de allereerste plaats de Vereeniging van vrijzinnige Hervormden, die evenwijdig' loopende belangen in dit ge val hebben. Het hoofdbestuur wil zelfs ver der gaan dan de afdeeling Beilen en wil de bedoelde gelijkstelling trachten te verwer ven over het geheele terrein der belasting wetgeving, voor zoover dit in aanmerking komt, dus b.v. ook voor de persoonlijke be lasting de erkenning van de pastorie der afdeeling als ambtswoning. Dit voorstel wordt met 6755 stemmen aanvaard. Bij de bestuursverkiezing herkiest men den algemeenen secretaris ds. S. Spaans tot hoofdbestuurslid en benoemt hem eveneens in zijn functie. In de plaats van de niet- hehkiesbare hoofdbestuursleden ds, D. Drij ver en ds. G. Hulsman kiest de verg. mr. J. G. Roobol te Enschede en ds. J. A. de Koning, algemeen secretaris van den Vrij zinnig Christelijken Studenlenbond en van den Vrijzinnig 0hri9telijken Jongerenbond Als plaats, waar men het volgend jaar za! vergaderen, wijst men Middelburg aan. BOSKOOP. Opening van „Ons Jeugdhuis". Gisteravond heeft op plechtige wijze de opening plaats gehad van „Ons Jeugdhuis'" aan de Juüanastraat. Aan den oproep van het bestuur om deze opening bij te wonnen, was door zeer veel belangstellenden gehoor gegeven.; zoodat er geen stoel onbezet bleef. Onder de aanwe zigen bemerkten wij den burgemeester, den heer P. A. Colijn, den heer E. Guldemond, wethouder, enkele raadsleden, en vervolgens tal van vooraanstaande personen uit de plaats onzer inwoning Circa 7 1/2 uur, opende de voorzitter van het jeugdhuis de heer Adr. v. Gemeren Jr. met een woord van welkom de bijeenkomst, na vooraf te hebben doen zingen Psalm 68 10, waarna hij voorging in gebed en vervolgens voorlas Spreuken 4. Daarna g%f de voorzitter het woord aan onzen burgemeester, die zich bereid had verklaard het openingswoord te spreken. De heer Colijn heeft dit op kernachtige wijze gedaan, waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst had te nemen, vervolgens sprak wethouder Guldemond, alsmede de heer Baksteen uit Schiedam. Daarna werd eenige tijd gepauzeerd voor het ronddienen der koffie. Na de pauze, kwam de leider van het jeugdwerk in deze gemeente, de heer P. Ravensberg aan het woord, die een rede hield over zijn ervaringen op het terrein van zijn arbeid, verder sprak de heer Bijlsma uit den Haag, en tot slot de heer v. Riesen als afgevaardigde van de ..Andreas" vereeniging uil 's-Gravenhage Vermelden wij nog. dat de avond verder werd opgeluisterd door een strijkkwartet, en door een mandolineclub. Tot slot bracht de voorzitter dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de stichting van het jeugdhuis, waarna de heer Adr. v. Gemeren Sr. den avond sloot met dankzegging. LEIDERDORP. De heer Van Muiden, kositer bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft zijn ambt, na vele jaren van volle toewijding, nedergelegd. LEIMUIDEN. Het belastingstelsel. Door de Kroon zijn alle belastingverorde ningen, in verband met de nieuwe wet op de Financiëele Verhouding vastgesteld, zonder een enkele aanmerking goedgekeurd. RIJNZATERWOUDE. De radio-di9tribuant J. P. Nap van Leimuiden is thans ook in deze gemeente met den aanleg van het net begonnen. NIEUWKOOP. De totstandkoming der Waterleiding. Indien juist mag heeten, dat alwat met moeilykheaen en tegenkanting tot standd komt, recht en sterk is en wie onder schrijft dit principe niet? dan mag stel lig verwacht worden, dat de waterleiding, welke in groote trekken in de raadsverga dering van 27 Augustus haar beslag kreeg, op soliden grondslag rusten zal. Het was in de vergadering van den raad dezer gemeente, van 13 Augustus 1925, dat het raadslid de heer P. Stam, het balletje voor het eerst aan het rollen bracht door de vraag te stellen, of de tijd niet rijp geacht werd om te denken aan water leiding. De nuchter gestelde en even nuchter he- antwoordde vraag werd gelezen door den burgemeester van Bodegraven en deze kwam met de vraag naar zijn Nieuwkoopschen collega of zjjn NV. de zaak bekijken en berekenen mocht, om dan later te praten over de mogelijkheden. De actieve directeur van de N.V. Bode- graafsche Waterleiding, de heer Z. J. Ninaber van Eijben, toog terstond aan den arbeid en reeds op 17 Februari 1926 kon Bodegraven een plan aan den raad voor leggen waarop in beginsel besloten werd daarop in te gaan.- Zoo nog vóór 1 April een definitieve be slissing tot stand kwam, dan zou nog dat zelfde jaar de kraan kunnen draaien. Dit zou echter al te mooi zjjn. De drie gemeenten Ter Aar, Nieuwveen en Zeven hoven gevoelden ook wel wat voor aan sluiting en Gedeputeerde Staten hielden de zaak op sleeptouw. De adviseur van de pro vincie, prof. Visser uit Delft, woonde alhier eenvergadering bij van vier gemeenten- besturen en deze zou in den korst mogelrjken tjjd kosteloos voor de gemeenten een globaal plan uitwerken. Er zouden echter 21/2 jaar verstrijken RECLAME. voor en aleer het rapport verscheen; voor de voorstanders was het een hopeloos wachten, ofschoon toen niet gedacht kon worden, dat nog drie jaren geduld geoefend zou moeten worden alvorens het eindpunt- van 27 Augustus daar was. Die tijd kan echter niet als geheel ver loren beschouwd worden. Eerstens is het plan veel meer en beter overwogen en mag men aannemen, dat het degelijker ineen is gezet en wordt uitgewerkt, doch vooral het publiek is meer ryp voor de zaak. Het inzicht is meer gesteld op de zaak, men heeft zich meer losgemaakt van hetgeen men nimmer anders kende en men beseft beter hoeveel genot en voordeel de nieuwe toestand in 1 zich sluit I Steeds meer is men gaan inzien, dat het slootwater niet meer bruikbaar is. Een enorme hoeveelheid Rijnwater wordt telken- jare ingelaten, vooral des zomers. Vroeger was dit van uitstekende hoedanigheid, het ververschte ons polderwater en de door straling bracht tegelijk zuivering. Het rusteloos motorverkeer op den Rijn, de rioleering van de huizen in Bodegraven en Zwammerdam, de meerdere fabrieken met haar vuil waterafval, zijn oorzaak, dat wat men thans inlaat, even bedorven is. als wat wy bezitten. Hel Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noord-Holland bezit een film. waarmede het de steden en de dorpen afgaat om de menschen nog steeds meer van het nut van goed leidingwater te overtuigen en welke o.a. het vorig jaar ook vertoond is in de aula van het Koloniaal Instituut te A'dam. Deze film toont b.v., welke bacillen en bacteriën een druppel water bevat, wan neer deze genomen wordt uit slootwater of uit een regenton, waarin het water door middel van een afvoerpijp van uit de dak goten (dus «zonder filtreering) verzameld wordt en het is inderdaad afschikwekkend. Zeer aardig demonstreet deze film ook dac de koeien juist de beste propagandisten zyn. Het slootwater believen zy niet, aoch gaan naar de automatisch met leidingwater gevulde drinkbakken. Voorheen had de Provincie Noord-Holland de hoogste cijfers per eenheid der bevol king voor wat betreft het aantal gevallen van febris typhoïda (typhus) en na de tot standkoming der Provinciale Waterleidiug, waarbij alle gemeenten zijn aangesloten, is het aantal gevallen weldra gedaald tot be neden het landsgemiddelde. Deze gunstige wending moet worden toe geschreven aan het feit, dat de talrijke melk producenten, die in het platteland van Noord- Holland woonachtig zjjn en die eertijds voor het spoelen der melkgereedschappen meeren- deels waren aangewezen op het gebruik van zeer verontreinigd slootwater, thans de ge legenheid hebben gekregen en benut, om door toepassing van zuiver water voor reini gingsdoeleinden. infectie der melk te voor komen. Over een jaar hopen ook wij de kraan te kunnen openzetten en het leek ons aardig nu een stukje wordingsgeschiedenis te geven, duch van het grootste gewicht om nu reeds er bij herhaling aan te toonen het enorm belang bij een waterleiding betrok ken, opdat de aansluiting terstond zoo alge meen mogelijk zij. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Christina, d. v. J. Ewakkenbos en P. M. de Jong. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Dierenbescherming. - Wijziging begrooting 1930. - Verlichting langs Hceksche Aar en Polmot. - Schoolgeldhefling. Steunverleening aan tuinders. Dezer dagen kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. De burgemeester was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij to wonen. Evenzoo het raadslid Ap si- doorn. Voorzitter: Wethouder D. van der Hoorn; Secretaris: de heer J. Hoogenboom. 1 De voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het vastgestelde gebed. Hier na voorlezing van de notulen, welke onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. Eenige raadsbesluiten, welke goedg- keurd van Ged. Staten zjjn terugontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Een schrijven van de Ned. Vereen, voor Dierenbescherming. Deze vereeniging dringt er nogmaals, op een. dat bepalingen in de verordening zu'len worden opgenomen betreffende de inrichting van stallen met het oog op brandgevaar en het redden van 1 vee. Praeadvies van B. en W. 0111 hier niet op in te gaan, aangezien er over het alge meen voldoende voorzorgen worden genomen. De heer van der Weyden meent dat de braridverzekeringsmaaLschappijen op dit punt reeds in voldoende mate toezien. De heer Kammeraat zou het wenschelyk vinden dat by verordening wordt voorge schreven dat de deuren der stallen naar buiten moeten opendraaien. De voorzitter antwoordde dat er binnen kort een herziening van de Bouwverordening aan de orde komt, waarbij een en ander nader kan worden besproken. Het schrijven wordt hierna voor kennis geving aangenomen. 4. Een schryven van den Ryksveearts Karoemeijer, waarin wordt medegedeeld dat da hulpkeurmeester wegens ziekte zijn dienst niet kan waarnemen. Er is nu een tijdelijk plaatsvervanger die f. 40 per week ver diend. Gevraagd wordt betaling van een derde hiervan door de gemeente. Na ampele bespreking wordt afwyzend beschikt. 5. Ontheffing van hondenbelasting wordt op een daartoe gedaan verzoek, verleend aan J. Boer 6. Een schryven van P. Hoogervorst aan gaande de in de voorlaatste vergadering gehouden verkiezing van een lid voor het hoofdstembureau. De heer Hoogervorst is van meening. dat deze stemming niet regelmatig heeft plaats gehad omdat men. toen de stemming begon, van meening was dat nog slechts één raadslid voor een stembureau beschik baar was. Tridens de stemming bleek echter dat er nog 3 raadsleden geen zitting hadden in een der stembureau x. Er waren toen c-chter reeds verschillende briefjes ingevuld, doch r.og niet opgehaald. Men is algemeen van meening. dat de stemming volkomen in orde is geweest. Voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde in hierop wijziging der be grooting 1930 in verband met kosten voor grondboringen ten dienste van de nieuw aan te leggen begraafplaats, beneven kleine wijzigingen in andere oosten. Zonder h.st goedgekeurd. Bij het vol^rKU ount st°l'en B. en W. j ^oor om langs de Hoeksche Aar electrische verlichting aan te brengen. Eon ter tafel gebrachte kostenberekening büikt onvolledig omdat alleen rekening is gehouden met aan sluiting rii d° Vp.hel '-an 1,of no1'lnrgemaal eo men nog niet weet of de polder zulks zal goedkeuren. De heer P. Kroon acht vnrMc' Bng lan^s de Hoeksche Aar gewenscht doch betreurt dat dergelijke ,r>ken niet eerst in de Lichtcommissïe worden behan deld. Do toelichting bij de kostenberekening van dpn chefmmtenr noemt hij gebrekkig. Besloten wordt eerst een andere kosten berekening te laten maken en den Polder vergunning te vragen, waarop deze zaak opnieuw onder de oogen zal worden gezien. Vervolgens komt ter sprake verlichting van den Geerdijk. Hierin wil de gemeente Leimuiden voor de helft tegemoet komen. Daar echter ook deze kostenberekening niet schijnt ta kloppen, wordt beslot ?n ook dit plan aan te houden tot een volgende ver gadering. De gemeenterekening 1929 wordt hierna voorloopig vastgesteld, nadat de heer Höl- scher als voorzitter van de Commissie let nazien van de rekening rappor) heeft uit- gebracht, waaruit blrrkt dat alles in orde- is bevonden. Nadat eeü suppletoir kohier ïïondenb'lasting is vastgesteld volgt aanbieding der begroo ting 1930. welke evenals vorige jaren zal Hrruleeren bij de raadsleden. Komt in behandeling een voorstel van B. en W. om de trekhonden vrij te stellen van hondenbelasting. De heer Hoogervorst, die reeds meer malen heeft aangedrongen, heeft het altjid unfair gevonden, dat iemand die zün bedryf uitoefent met honden hiervoor belasting moet betalen, terwijl een boer die in zijn bedrhf paarden gebruikthiervan is vrijgesteld. De heer Kroon wil het voorstel van B. en W zoodanig wbzigen, dat alleen houders van trekhonden die geen Rijksinkomsten- belasting behoeven t? be*aien, worden vrij gesteld. Aangenrmen met 6 tegen 3 stemmen Het voorstel van B. en W. wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen, nadat het in bovenhanden geest is gewijzigd. Volgt rondvraag. Da heer Kammeraat uit zijn ontevreden heid over het feit dat onlangs aan een circus op Zondag werd toegestaan om voor stellingen te geven. Bij het uitkomen van de Ned. Herv Kerk stond iemand van dit circus strooibiljetten uit te deelen, terwijl Berko-Erres de soliedste en sterkste rijwiellamp. De dynamo loopt op kogellagers en behoeft niet te worden gesmeerd. Berko-Erres rijwiellam pen worden in de oudste 50 fabriek gemaakt volgens de nieuwste constructie. N.V HANDELMAATSCHAPPIJ R. S. STOKVIS ZONEN ROTTERDAM. AMSTERDAM-GRONINGEN 1998 bij' de R.K. Kerk na den dienst een wagen met muzikanten verscheen om reclame te maken. Spreker verzoekt den burgemeester als hoofd van de politie hiervoor op Zon dag geen toestemming meer te geven. Met een en ander zal in het vervolg rekening worden gehouden. Voorst klaagt de heer Kammeraat over het groot aantal straatventers, dat langs de deur komt. Hij verzoekt toepassing van do verordening, wat door den voorzitter wordt toegezegd. De lieer Kroon brengt ter sprake dat van de mooie gemeentelijke regeling betref fende werkeloosheidssteun misbruik wordt gemaakt. Spr. vreest dat deze regeling be- roepswerkloozen kweekt en vraagt of B. en W. met een nieuwe regeling willen komen. Zal onder de oogen worden gezien. De heer Hoogervorst informeert in hoe verre B. en W. geslaagd zyn in hun po gingen om een Rijkssteunregeling voor de tuinders te verkrygen. De heer B. Hoogenboom, ambtenaar ter secretarie, brengt hierop ten verzoeke van den voorzitter verslag uit van de op het Departement van Binnenl. Zaken gehouden besprekingen tusschen den burgemeester en verse'i Ion ie D - partem nt chefs. Uit deze uiteenzetting blykt dat de re geering slechts steun wil verleenen als de gemeente noodlijdend wordt verklaard. Eerst moeten dan de belastingen zoo hoog mogelijk worden opgevoerd, evenals de electriciteits- tarieven enz. Deze voorwaarde komt B. en W. onaannemelijk voor, daar hoogere op voering van de lasten h.i. voor de gemeente noodlottig zou worden. B. en W. hebben hierop aan de regeering verzocht, om af gezien van de vraag of de gemeente al- dan niet noodlydend zou kunnen worden ver klaard, alsnog onderstand aan de behoeftige tuinders alhier te villen verleenen, waarop de regeering mededeelde vooralsnog hier voor geen gelden te kunnen beschikbaar stellen. De heer Hoogervorst vraagt of dan geen crediet gegeven kan worden, evenals het Rijk dat eenige jaren geleden heeft gedaan. De heer Kammeraat meent dat het Rijk hiertoe niet zoo gauw weer zal overgegaan daar de vorige maal groote bedragen zijn blijven zitten. De heer B. Hoogeboom deelt mede dat op het adres voor het verkrijgen van crediet nog geen antwoord is terugontvangen en dit dus nog niet is beslist. Alle heeren prijzen het werk dat door door burgemeester in deze is verricht. Er is gedaan wat mogelijk was, al zyn er nog niet veel successen te boeken. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering hierop door den voorzitter gesloten met den wensch, dat de burgemees ter weer spoedig raag herstellen. Aanrijding. Een "personen-auto kwam nabij Katien- brug in onzachte aanraking met een tele foonpaal, zeer tot schade van het uiterlijk van den wagen. Gelukkig kwamen geen persoonlijke on gelukken voor. Een der garagehouders in deze gemeente die. waarschijnlijk met het oog op de vele in den laatsten tijd voor komende auto-ongevallen, juist een kraan- wagen heeft aangeschaft, sleepte liet ge havende voertuig naar de garage. Ned. Herv. Jongel. Vereen. De leiding van -de Ned.-Herv. Jonge- lingsvereemging is thans overgegaan in handen van den heer E. J. Kerkhoven, door het bedanken van den vorigen leider Meeuwis. Men hoopt, dat deze kwijnende vereeniging thans weer een periode van nieuwer bloei tegemoet gaat, temeer daar zij binnenkort baar 35-jarig bestaan hoopt te herdenken. WOUBRUGGE. De heer H. J Boekamp, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is in gelijke Ibehekking benoemd te Nunspeet en Kat wijk aan Zee. Het bestuur van den polder Ouden dijk is voornemens op 5 Nov. a.s. schouw te drijven over de wateren en tochten enz. in den polder geleeen. en op 12 Nov. d.a.v. over do waterkeenng er: kaden ten Westen van de Woud watering. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10