Ve/ikack/3 ct. 71sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 29 October 1930 Vierde Blad No. 21662 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. HAZERSWOUDE. Een personenauto, komende uit de richting Boskoop, kwam in botsing met de vrachtauto van gebrs. Van Rooijen, welke den Middelweg kwam afrijden. De auto werd zoodanig beschadigd, dat een kraanwagen ;oodig bleek om het voertuig te vervoeren. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. TER-AAR. CENTRALISATIE. VEILINGEN. ALPHEN. Gistermiddag bij het uitgaan der school werd het ongeveer 5-jarig zoontje an V. uit de Prinsenlaan op den hoek stationsstraat-Prins-Hendrikstraat door 'n notorrijder aangereden. Het ongeval werd eroorzaakt doordat het ventje spelender wijs 'den weg overstak^en precies voor genoemd motorrijwiel liep. De jongen be- cwam eenige builen en ontvellingen aan liet hoofd en werd door een wielrijder naar zijn ouderlijke woning gebracht. St. Phocas spreekt zich uit. - Groote meer derheid vóór eendracht in het veilingwezen. De met groote belangstelling tegemoet geziene ledenvergadering van St. Phocas had gisteravond plaats. De voorzitter, de heer P. van Dam, opende <3e vergadering en heette r.llen welkom, inzonderheid den geestelijk adviseur Pastoor Bonnet en den secretaris van den Land- en Tuinbouwbond (L. T. B.) den heer Dekker. Het verheugt spr. dat de tuinder9 in zoo grooten getale zijn opgekomen doch dit wekt geen verwondering. De toestand in het tuin bouwbedrijf ter plaatse is vrijwel hopeloos. Het is in-droevig dat men met hard werken van licht tot donker, zijn brood niet ver dienen kan. De hoop op ondersteuning van regeeringswege wordt steeds kleiner, want overal heerscht crisis. Door den secretaris, den heeT K. Hooger vorst, worden de notulen der vorige verga dering gelezen. Onveranderd goedgekeurd. Thans komt aan de orde het hoofddoel ;an deze vergadering „Behandeling ontwerp centralisatie-commissie". De voorz. memoreert het advies van den adviseur van den L. T. B., Rector Kok, ge geven op verzoek van de commissie. Het bleek, dat de commissie het er niet geheel over eens was hoe dit advies werd bedoeld. Daarom heeft het bestuur zich gewend tot het Hoofdbestuur van den L. T. B. om nadere inlichtingen en daarop antwoord ontvangen. Uit dit nader schrijven blijkt, dat in het advies wordt bedoeld dat alle R.K. tuinders zich aansluiten bij den L. T. B., terwijl van de niet-katholieken wordt verondersteld dat l zij zich aansluiten bij den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Uit deze afdeelingen moet Ldan de nieuwe veiling worden geboren. m De heer Dekker licht een en ander nader V loe. De basis voor de nieuwe, neutrale vei- ling moet worden gevormd door deze twee I afdeelingen. Wanneer dus een R.K. of Chr. tuinder zijn producten via de veiling wil verkoopen moet hij aansluiten bij een der beide afdeelingen en is daardoor automa tisch lid van de veiling. Wie zich niet aan sluit bij een dier standsorganisaties, kan slechts hospitant-lid van de veiling worden en moet hoogere onkosten betalen. In het advies ligt opgesloten dat de besturen der thans bestaande 3 veilingen aftreden. De heer P. Hoogervorst vindt het vreemd, dat hier aansluiting bij den L. T. B. voorop wordt gesteld en vreest, dat dit een belem mering zal zijn om tot eenheid te komen. In de beide andere vereenigingen is hierover niet gesproken. Spr. verklaart een groote voorstander van een centrale veiling te zijn, doch niets te voelen voor een voogdijschap van den L. T. B. Ook de contributie van f. 5.is een bezwaar. De heer Dekker nopmt het begrip van den heer Hoogervorst in dezen onjuist. Van een neutrale veiling onder de vlag van den L. T. B. is geen sprake. Zoowel de Chr. Bond als de L. T. B. zijn gelijkgerechtigden. Van beide partijen zijn evenveel vertegenwoor digers in het bestuur aan te wijzen, zoodat beide afdeelingen der standoTganisaties in het nieuwe veilingsbestuur evenveel zeg genschap hebben. De heer J. Egberts vraagt, of de plaatse lijke afdeelingen van de standorganisaties dan de statuten moeten ontwerpen voor de nieuwe vereeniging, waarop de heer Dekker bevestigend antwoordt. Dit moet in onder ling overleg geschieden, terwijl goedkeuring der Hoofdbesturen noodig is De voorz. deelt mede, dat het bestuur vóór één veiling is, mits deze wordt gevormd op de wijze als in het advies bedoeld. De heer M. Klein vreest dat liquidatie van de be staande veilingen weer nieuwe lasten op de tuinders zal leggen. Spr. staat huiverig tegenover deze pogingen tol samensmelting. De voorz. antwoordt, dat men zich hier vanavond slechts in beginsel voor of tegen één veiling uitspreekt. Blijkt dat later be zwaren tegen centralisatie ontstaan, dan kan men van voorstander altijd weer tegen stander worden. De heer J. Egberts schat het bedrag dat thans door de 3 veilingen wordt- verspild op if. 15.000.en meent dat de stoffelijke be langen van de tuinders pleiten voor eenheid. Aangezien het voorstel thans voldoende besproken wordt geacht, gaat men tot stem ming over. Er blijken uitgebracht te zijn 129 stemmen. Vóór één veiling stemden 110 leden en 13 tegen, terwijl 6 blanco stemmen zijn uitgebracht. Hierna volgt de rondvraag. Gevraagd wordt of het Hoofdbestuur van den L. T. B. naast de door den burgemeester gevoerde actie, reeds iets heeft gedaan om te trachten bij de Regeering steun voor den tuinbouw te verkrijgen. De heer Dekker deelt mede, dat de Minister bi] een conferentie met het Hoofdbestuur heeft medegedeeld niet te kunnen denken aan credietverlee- ning omdat de malaise zoo algemeen is. Voor onderstand om den winter door te komen, aldus de Minister, moet men zich wenden tot het gemeentebestuur. Is de ge meente onmachtig, dan kan eventueel het Rijk in deze armenzorg bijdragen. De heer Egberts zegt, dat de Regeering in de oorlogsjaren de tuinders verplichtte om tegen lage prijzen een gedeelte van hun producten voor binnenlandsch gebruik be schikbaar te stellen. Thans staan wij voor den winter en is geldelijke hulp hoog noo dig. Er kan niet langer gewacht worden. Voor „armenzorg" voelt spr. niets. Dat zou een beleediging voor de tuinders zijn. In den slechtsten tijd, n.I. dezen zomer kwamen dwangbevelen rond en hebben de tuinders zooveel mogelijk hun belasting betaald. De gemeenterekening is hiermede kloppend ge maakt, doch wij zitten aan den grond. Spr. dringt er op aan, dat nogmaals krachtige pogingen lot het verkrijgen van regeerings- huïp zullen worden gedaan. Nadat nog de heer D. v. d. Hoorn heeft medegedeeld wat het gemeentebestuur reeds heeft gedaan, zegt de voorz. toe dat men alsnog het Hoofdbestuur in den arm zal nemen. De nood is hoog geslegen. Zoo kan het niet langer. De heer C. Lek deelt mede, dat tuinders, die hun verplichtingen ten opzichte van hun personeel niet hebben kunnen nakomen, door den rechter in het ongelijk gesteld zijn en thans voor het feit komen, te staan, dat zij de toegewezen vorderingen moeten be talen, alhoewel zij zelf aan den grond zitten. De heer Dekker acht het 't verstandigst als werkgever en werknemer elkaar trachten te verslaan voordat het lot een procedure komt. Er is thans niets meer aan te doen. Hierop wordt de vergadering, welke een zeer geanimeerd verloop had, na dankzeg ging aan den heer Dekker en den geeslel. adviseur gesloten. „Laat ons thans", aldus de voorz. in zijn slotwoord, „de groote lijnen vasthouden en laat ons hopen dat het eind doel wordt bereikt overeenkomstig het advies van den L. T. B. WOUBRUGGE. Vergadering Groene Krnis. De afd. Woubrugge van het „Groene Kruis" hield in hotel Guldemond de jaar- lijksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer Loth alhier, was verhinderd de ver gadering bij te wonen, zoodat de secretaris, de heer Tondu de leiding op zich nam. Spr. heette alle aanwezigen welkom en las de notulen van de vorige vergadering voor. welke onveranderd werden vastgesteld. De heer Heenk deed als penningmeester reke ning en verantwoording van de financiën, waarbij bleek, dat over 19291930 is ont vangen f. 23-7 21 en uitgegeven f. 1690.90, batig slot f. 636 34. De begrooting voor voor 1931 werd daarna vastgesteld aan in komsten en uitgaven tot een geljjk bedrag van f. 2266.— De heeren van Teijlingen en van Zwieten brachten vervolgens verslag uit namens de commissie over het nazien van de rekeningen, inventaris en gebouw, waarbij werd aangestipt, dat eenig bedde- goed en gummiwaren vernietigd kunnen wor den. terwijl de ligtent van de Jong behoort te worden geverfd. De voorzitter deed toe zegging dat een en ander onderzocht zal worden. Van de magazijnmeesters werd ver nomen dat in het afgeloopen boekjaar aan de leden ruim 100 stuks materiaal is ver strekt, waarvan nu nog ruim 30 stuks onder de leden in gebruik zijn. Uit het voorgelezen jaarverslag bleek o.m. dat de werkzaamheden van de wijkverpleegster-huis bezoekster als verpleging en tuberculose bestrijding hoog worden gewaardeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren Loth en Boot werden met algeraeene stemmen her kozen; terwijl tot leden van de commissie ;tot nazien der rekeningen werden aange wezen de heeren Wjjsman en Verboom en die van den inventaris, gebouwen enz. de heeren Morée, Verdoes en Strookman. Bij de rond vraag deelde de voorzitter mede, dat eenige leden hebben bedankt ter wille van de contributie-verhooging. Besloten werd deze personen te bezoeken en te trachten tot ander inzicht te brengen, waarbij dan tevens een bezoek zal worden gebracht aan de in deze gemeente gevestigde gezinnen. Met dank voor de opkomst sloot de voorzitter daarna de vergadering. De commissie van actie tegen het plan lot omlegging van den Rijksstraatweg achter de kom van ons dorp, in de gehouden pro testvergadering van vorige week benoemd, gaat deze wéék op audiëntie bij den minister van Waterstaat. Daafbij zal een adres met verschillende argumenten tegen den nieu wen weg worden aangeboden, onder over legging van een teekening, welke aangeeft op welke wijze het doorgaand veikeer blij vend door het dorp kan worden geleid. ZWAMMERDAM. Een oplichtingsgeval? De winkelier B. aan den Overtocht al hier, kreeg dezer dagen bezoek van een on bekenden heer en dame, volgens hun zeggen met een motorrijwiel op weg van Leiden naar Gouda. Zij waren gevallen en ten huize van B. wilde men een verband leggen om enkel onbeduidende verwondingen, welke de dame daaJbij bekomen had. Aan B., die zu-lkp tp^sjtótid, werd verder in vriendelijke bewoordingen een bedrag van f. 7.50 ter leen gevraagd, om eenige noodige herstellingen aan het motorrijwiel ie laten doen. Nog denzelfden middag moest men weder naar Leiden terug en dan zou meteen het geleende worden teruggebracht. B. gaf in vertrouwen f.10, doch heeft tot nu toe niets meer van het geval gehoord en heeft daarom aangifte bij de politie gedaan, die de zaak thans verder onderzoekt. Het num mer van het motorrijwiel is bekend. De gehouden verkoop van bonnetjes door eenige meisjes van de Chr. Nat. School alhier, ten behoeve van een tweede Ohr. Zeehuis, uitgaande van de Vereen, voor Va- cantie-oorden voor zwakke kinderen, bracht de som van f. 57.90 op. Bij hel gehouden eind-examen aan de Chr. Lag. Landbouwschool te Aiphen a. d. Rijn slaagde onze plaatsgenoot C. Oppelaar. BENTHUIZEN. Vergadering „Het Groene Xrnia". Dezer dagen vergaderden de leden van de afd. „Groene Kruis" in de Openbare School De Voorzitter de heer A. Verheul Az. opende met een inleidend woord, sprak daarna zijn spijt uit over de geringe opkomst (slechts 14 van de 180 leden waren opge komen) waarna hij de 9ecretari9 de heer A. v. Os, verzocht de notulen te lezen, welke na lezing zonder op of aanmerkingen wrerd goedgekeurd. Vervolgens verzocht hij het feestverslag te lezen. De secr. zegt daar het bestuur 2-maal vergaderd heeft en geen af gevaardigde naar de jaarvergadering is ge weest, hij van dit jaar geen verslag heeft gemaakt. Vervolgens wordt door de pen ningmeester de heer M. Idema, rekening en verantwoording gedaan waaruit blijkt dat de ontvangsten met inbegrip der saldo hadden bedragen f. 1010.70.5 de uilgaven f 252.57.5 zoodat thans een batig saldo in kas was van f. 758.13. Tot commissieleden voor het nazien der rekeningen werden be noemd de heeren M. v. d. Velde en C. Have naar. Na hun gehouden onderzoek werd bij monde van laatst genoemde medegedeeld dat alles in goede handen was bevonden. De Voorzitter dankte de secr. en penningm. voor hun accuraat beheer, benevens de commissieleden voor hun gedane werkzaam heden, sprak zijn blijdschap uit over het batig saldo zoodat wij thans daar de ligtent slecht wordt zelf 'n tent kunnen aanschaffen als het noodig wordt Met algemeene stemmen werd besloten de begrooting 1931, aan het bestuur over te laten, daar bij benadering nog niet is vast te stellen wat men noodig heeft. De Voorz. stelt voor weer een afgevaardigde te zenden naar de Prov. vergadering. Met al gemeene stemmen werd de voorz. daar voor aangewezen, welke dit aannam. Ook werd met algemeene stemmen ge kozen voor lid Prov. bestuur Mevr. F. Keizer la Plein. Voorts werden gekozen tot leden van het plaatselijk bestuur de heeren M. v. d. Velde en C. Havenaar, eerstgenoemde in de plaats van J. K. v. d. Maas, laatstge noemde in de plaats van P. Graper, die als zoodanig bedankt had. Rondvraag: De heer Idema deelt mede dat in het afgeloopen jaar niet minder dan ruim 150 artikelen zijn uitgedeeld. Voorts werden verschillende vragen ge steld, die door den Voorz. naar genoegen werden beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. Auto-ongeluk. De chauffeur van een auto, die nog maar kort geleden het besturen van een motorrijtuig geleerd had, koD bij het pas- seeren van een met een paard bespannen wagen op den Hoofdweg alhier, het stuur niet meer meester blijven, waardoor de auto aan het slingeren raakte, in den wa terkant reed en omsloeg. Bij den sprong, dien de bestuurder maakte om de auto nog intijds te verlaten, had hij het ongeluk te vallen. Met een gekneusd been werd hij opgenomen en naar eeD dokter ge bracht, die een voorloopig verband legde. Aanrijding. Gisteravond wilde de bestuurder van een met een paard bespannen kar, afkomstig uit Haarlem, op den IJweg alhier uitwij ken voor een passeerende auto. Hij scheen daarbij echter ruimte te kort te komen, want er had een aanrijding plaats, waar door het paard werd verwond en de wagen averij opliep. De voerman viel door den schok van den wagen, doch kwam er met een paar lichte kwetsuren af. De autobestuurder toonde zich zeer be reidwillig tegenover den man en trof met hem een minnelijke schikking waarmede hij volkomen content was. KATWITK. Er is een postduif aan komen vliegen met een aluminium ring, gemerkt 4748019 Belo 30. In lichtingen verkrijgbaar op het politie-bureau alhier. OEGSTGEEST. Door B. en W. is benoemd tot As sistent Gemeente Opzichter de heer C. Rietveld te Soest. Tot tellers voor de a.s. volkstelling zijn aangewezen de heeren- Kok, Donk, Mr. Krieke, Ambtenaar ter Secretarie en de heeren H. W. Collee en G. van Druten. HAARLEMMERMEER. De bieten-campagne. Ondanks den met het regenachtige we der ondervonden tegenspoed, wordt er in den Haarlemmermeerpolder door de arbei ders en schippers hard gewerkt om de bie ten nog op tijd gerooid en vervoerd te krijgen. De aanvoer aan de suikerfabriek tc Half weg is dan ook nog zoo groot, dat de fabriek geregeld kan werken en met een drietal weken de campagne wel haar be slag zal kunnen krijgen. RECLAME. 897 SASSENHEIM. Bijeenkomst A.-R. Propagandaclub. Gisteravond werd door de A. R. Prop. Club een zeer geanimeerde vergadering ge houden. De Voorzitter de heer A. Warnaar Jr. opende met gebed en las voor Romeinen 13. In zijn openingswoord sprak de voorz. woorden van dankbare herinnering aan de overleden broeder J. Dijkstra. Door den secretaris, den heer A. Vogelaar werd het jaarverslag over het afgeloopen jaar uitgebracht, getuigende van steeds vooruitgaande actie. In de plaats van de heeren Wm. van Zonneveld en P. Vis werden tot bestuursleden gekozen de heeren B. van der Sijs en H. L. Boter Jr. Vervolgens hield de heer Warnaar een inleiding over „De Oveiheid als God's Die naresse", aan de hand van Art. 4 van het A. R. Program. Inleider teekende in groote lijnen de taak van de OvePheid en de positie die zij ah gezagsdrager in het leven in neemt. Zij heeft zich naar A. R. beginsel le richten naar de ordinantiën God's en heeft in de eerste plaats het recht te hand haven. Zonder zich in kerkelijke aangele genheden te mogen mengen en daar recht- streekschen invloed op uit te mogen oefenen is zij geroepen alle hinderpalen die aan den vrijen loop van het Evangelie in den weg staan uit den weg te ruimen en verder alle gezindten op voet van gelijkheid te behandelen. Op deze inleiding volgde een interessante bespreking waarbij verschillende practische aangelegenheden in verband met dit vraag stuk naar voren weiden gebracht en door den inleider öp bevredigende wijze werden toegelicht. De vergadering werd door den heer A. Bergman met gebed gesloten. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch dooT J. E. DE B. K. 19) Angstig keek Esther naar het bed. „Lady Clifford, laten wij daarover hier niet praten We weten niet of hij slaapt." Met veel- tact kreeg zij haar metgezellin naar de deur Lady Clifford ging zonder dralen, maar bij de deur gekomen zeide zij onnoodig duidelijk: „Ja, ja, u hebt gelijk, maar ziet u. ik was zoo bang dat het niet sterk genoeg was om zulk een zware ziekte te doorstaan. Ik geloof dat u mijn zenuwach tigheid niet begrijpt." Geërgerd sloot Esther de deur. Hoe mal van lady Clifford, precies nadat zij gewaar schuwd was. Had de oude man het gehoord? Het was moeilijk uit te maken als hij zoo. kalm lag. Zij vond het niet goed, dat hij er over zou gaan tobben dat zijn familie zoo bezorgd over hem was. Zij ging naar het raam en zag naar buiten. Haar hand rook nog naar lady Clifford's parfum. Zij snoof er een9 aan om uit te maken of zij het lek ker vond. Het was heerlijk, maar te sterk, men raakte het niet kwijt. Ja, er was geen twijfel aan, lady Chif- ford's angst voor haar man was echt Ze had zichzelve in overspannen toestand ge bracht, Maar waarom? Hield ze heuscli zooveel van de ouden man, zooals de nach- zuster dacht. Dat kon Esther niet gelooven. Wat kon dan de reden zijn? Zou het ook kunnen zijn, dal sir Charles een testament had gemaakt, dat zij niet goed vond? Ze wilde hem zien herstellen, omdat hij dit dan veranderen kon. Ja. dan kon heel goed zijn. En loch klopte dit niet met al wal zij zich herinnerde van dat tafreeltje in 'l Café des Ambassadeurs. Ze ging alle détails nog weer na. En toen vielen de schellen haar van de oogen. Natuurlijk, lady Chifford was niet bevreesd, dat sir Charles zou sterven, doch wel dat hij herstellen zou. Wat een afschu welijke gedachte; zou 't waar kunnen zijn? Ilaar gewoon!e in andere menschen te ge looven deed haar verlangen de zaak anders uit te leggen, maar dat kon ze niet. Het verklaarde alles, ook de uitdrukking die ze zoo even op hel gezicht der Francaise had waargenomen Met een gevoel van schuld blikte Esther naar den roerloos liggenden zieke. Daar lag hij rustig ademend, geheel onwetend van het feit dat zijn eigen vrouw bad om zijn dood. „Zuster." Zij schrok hevig. De zieke was wakker geworden zonder een enkele beweging te maken en riep haa£ met zwakke 9tem „Bent u daar, zuster?" In een oogwenk stond ze naast het bed. „Ja zeker, sir Charles, hebt u iels noo dig?" ,,'t Zal zoowal tijd zijn voor de lunch", j „Over een half uur. Hebt u honger?" i „Ja. dat weet ik niet. Dal hangt er van af Als ik weer die afschuwelijke melk moet drinken wil ik wel wachten". Zijn heftigheid deed haar glimlachen. „U moogt nog geen vast voedsel hebben", zeide ze vriendelijk. „U zult nog een tijdje op vloeibaar dieet moeten blijven". „Dat weet ik allemaal wel", zeide hij, met zijn hoofd een knorrige beweging makende. „Ik heb zoo'n hekel aan die melk. Voor mijn ziekte werd ik er al misselijk van; ik heb zooveel van dat lamme goedje moeten drin ken". „ITebt u dal moeten doen?" „En heeft 't u goed gedaan?" „Ik nam een paar pond toe in gewicht, maar het gezicht er van maakt me al wee". Hij draaide zich onrustig om, ten einde ge makkelijker te liggen, en een grimmige glim lach trok over zijn ingevallen gezicht. „Ik deed mijn best om te smokkelen, maar dat hielp niets. Eerst zat mijn zuster mij er mee achterna en toen nam mijn vrouw het over. En met die twee was er geen kans. En om de maat vol te maken krijg ik nu niets dan melk. Ik begrijp niet, waarom ik die straf verdiend heb". Ze lachte hartelijk en stopte hem lekker toe. ,,0. dal is niets, ik zal het wel voor u in orde maken en dan zal het zoo erg niet zijn" Haar lach en haar woorden kwamten als het ware mechanisch. Zij hoorde weer wat de dokter tien dagen geleden in de gang had gezegd: Ik hoop, dat hij geregeld zijn melk krijgt, drie-vierde liter per dag? Zij had eerst gemeend, dat dr. Sartorius den ouden man had willen versterken doir extra voeding, maar de opinie, die ze nu van lady Clifford had gekregen, sloeg die vroegere opvatting den bodem in. Ze wenschte dat ze daar niet om gedacht had, dat ze- nooit dal gesprek gehoord had tus- schen lady Clifford en Holliday. Ik moet me maar liever bij mijn eigen zaken houden, zoo besloot ze Als ik dat niet doe, loop ik gevaar bekend te worden als Esther de luis tervink. Bij deze gedachte begon ze te lachen en ze was onthutst toen ze zag hoe twee oude weggezonken oogen haar nauwlettend gade sloegen. „Waar hebt u zoo'n pret over?" vroeg haar patiënt. „Dal kan ik heusch niet zeggen," zeide ze. boos op zichzelve omdat ze bloosde. „Wel, als u een beetje meer kleur op uw wangen wilt hebben, moet u er maar eens over denken," zeide de oude man, haar met welgevallen aanziende. Toen ze hem een beetje verlgen aankeek, zag ze hoe die ondeugende glimlach zijn ge laatstrekken verzachte en bemerkte ze de gelijkenis met zijn zoon. En dadelijk werd sir Charles voor haar een menschel ijk we zen. Tot nu toe was hij een geval geweest. Er was iets in hem dat haar sympathie op wekte. ze kreeg medelijden met hem en ze wist dat ze in de verpleging van hem haar heele hart zou leggen Vreemd! Kwam dat omdat haar ijdelheid gevleid was? Of kwam het omdat de oude man geleek op zekeren jongen man? Ze was laat aan het déjeuner en toen ze in de eetkamer kwam, stond lady Clifford juist op en zaten miss Clifford en haar neef te babbelen bij hun kopjes koffie. „U hebt veel te doen, niet waar zuster Rowe?" zeide miss Clifford, haar vriendelijk groetend „Het doet er niets toe hoor, we hebben alles warm gehouden." Toen Esther aan tafel zat. vervolgde miss Clifford het gesprek met haar neef. „Ja. het is heel aardig van Thérèse, wer kelijk heel zorgvuldig," zeide ze. „Wat is aardig?" zeide Roger verstrooid, met zijn oogen op Esther geves'igd. „Wel, om den dokter even naar huis le brengen; het is een heel anderen kant uit, maar ze weet dat hij het vervelend vindt om zelf te chauffeeren." „O," zeride Roger kortaf, alsof de zaak hem niets schelen kon. „Kan ik vanmiddag een auto krijgen?" „Zeker, de kleine Cil^oën, die is goed in orde." „Best, ik zal Thompson zeggen haar voor le brengen. Ik heb een paar dingen te doen. Ik ga natuurlijk naar 'het telegraafkantoor om te informeeren naar dat telegram, dal mij nooit bereikte." „Geloof je dat het iels geeft?" „Dat weel ik niet. Ik moet toch eens zien wat er mee gebeurd is. Weet u zeker, dat hel verzonden is?" „Natuurlijk, Thérèse nam hel op zich. Ik herinner "het mij best." Roger wierp zijn sigaret op zijn schoteltje, rekte de armen uit en verdween met glim lachenden groet. Op de trap kwam Esther den dokter tegen met den hoed in de hand. Hij hield haar staande en zeide zacht, terwijl hij zijn kleine lichte oogen op haar gevestigd hield: „U moet zoovee) mogelijk lady Clifford buiten de kamer houden. Maakt u maar veront schuldigingen Ze is een zeer emotioneel, onbeheerscht wezentje en zij zou slecht op den zieke werken. Opwinding moeten we geheel vermijden Voor een man als hij zou het kwade gevolgen hebben. U moet zorgen, dat niets hem agiteeren kan." „Ik begrijp dat volkomen en zal mijn uiterste best doen Misschien was het beter als u zelf eens met lady Clifford hierover spreekt." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13