TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. VISSCHERIJBER1CHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 754. Hedenmiddag 2 uur: 754. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 25 Oct., medegedeeld door het Kon Ned Meteorol Inst te De Bilt. Hoogste stand 763.2 te 'Valencia. Laagste stand 741.3 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 26 Oct.: Meest krachtig© Westelijke tot Noord- Westelijke wind. Afwisselende bewolking. Waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien. Iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 81/2 gr. C. (47 gr. F.) *1 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) -r HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 13 min. Hoogste stand des nam te 5 u. 35 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 54 min. Hoogst© stand des nam. te 6 u. 17 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 5.20 n.m. tot 6.15 v.m. Zondag 5.18 n.m. tot 6.17 v.m. stand gekomen en de marine, die lot dus verre de regeering trouw was gebleven, heeft zich bij de opstandelingen aangesloten. Niettemin wilde de regeering eerst nog trachten stand te houden, maar toen het garnizoen van de historische vesting Cope- cabana, welke over de sterkste arlillerie- sleunpunten nabij de hoofdstad de beschik king heeft, te zamen. met het 3de regiment infanterie naar de opstandelingen was over- geloopen, was het pleit beslecht. De revolu- tionnaire commissie nam onder leiding van generaal Castro onverwijld de voorloopige regeering op zich. Te Pernambuco publiceerden de bladen met extra-edities het aftreden van den pre sident, waarna de banken en winkelzaken onmiddellijk het bedrijf stillegden. Overal wordt dit feit gevierd. Generaal Gastro heeft veel kans president te blijven tot het tijd stip der nieuwe verkiezingen. Generaal Manna Berrale, de leider van hot Giviel- militaire comité wordt een ernstig candi- daat genoemd voor het minister-president schap. Van hem ging het verzoek aan den president uit, om, ten einde verder bloed vergieten te voorkomen, af te treden. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat ex- president Luiz als gevangen wordt be schouwd door de opstandelingen. Hij zal, naar verluid, wegens onregelmatigheden met staatsgelden, te zamen met de leden van zijn kabinet voor een bijzondere rechtbank gedaagd worden. Andere geruchten echter willen, dat Luiz in het Portugeesche gezant schap zou zijn gevlucht. Ook de nieuw gekozen president Presles, die Luiz zou opvolgen, heeft zich terugge trokken. Een proclamatie is gepubliceerd, waarin zij alle Brazilianen, hetzij zij voor de regee ring, hetzij zij voor de opstandelingen zijn, verzoeken het herstel van den vrede te be vorderen en aan de federale en opstandige troepen vragen de vijandelijkheden te staken. De proclamatie verzocht ook de verschil lende gevolmachtigden met de voorloopige regeering in overleg te treden om den vrede in het land te herstellen. In de eerste roes is het gepeupel te Rio de Janeiro aan hel plunderen geslagen in de huizen van regeeringsaanhangers. Van de Agencia Americana werd het ge- heele meubilair op straat geworpen, waarna het gebouw in brand werd gestoken. De ge ringe troepenmacht, die in de stad is achter gebleven bij wijze van garnizoen, is het er blijkbaar nog niet over eens, of zij zich al dan niet bij de revolutionnairen zal aanslui ten. Later is de orde echter hersteld. De openbare gebouwen, de banken, vooral de Braziliaansöhe Staatsbank worden door mi trailleurs bewaakt. De nieuwe regeering heeft vèrreikende plannen ten aanzien van binnenlandsche hervormingen. Het Congres zal worden ont bonden en een nieuw Congres, bevattende 12 vertegenwoordigers van eiken bonds staat, zal worden bijeengeroepen. De grond wet van 1925 zal worden opgeheven, omdat zij dictatoriale plannen in de hand werkt en door een nieuwe grondwet worden ver vangen. Te Porte A'llegre. het hoofdkwartier van de opstandelingen, heeft het bericht van het uitbreken der revolutie te Rio de Janeiro, een der laatste bolwerken der bondsregee- ring, onbeschrijfelijk enthousiasme verwekt. Men is het er over eens. dat de toestand van de bij" Parana strijdende bondstroepen on houdbaar is, nu de opstandelingen te Rio de Janeiro in de meerderheid kwamen. DE TERAARDEBESTELLING VAN DE SLACHTOFFERS VAN DE MIJNRAMP TE ALSDORF. ALSDORFF, 25 Oct. (V.D.) Reeds vroeg hedenmorgen bewogen zich velen door do straten van het zoo zwaar getroffen mijn werkersplaatsje Alsdorff, waar heden de teraardebestelling zal plaats vinden van de slachtoffers van de vreeselijke ramp in de mijn „Anna II", wier aantal thans reeds gestegen is tot 262. De teraardebestelling wordt voorafge gaan door verschillende rouwplechtigheden in alle kerken van Alsdorff en een offi- cieele plechtigheid op het Raadhuis. Het was druilerig, triest weer. Een lage, grauwe hemel maakte den indruk van het stadje nog somberder dan ooit. Van vele huizen zijn de vlaggen halfstok geheschen. Zwaar en bewegingloos hangen de natte doeken recht naar beneden. Vele menschen kwamen reeds hedenmor gen vroeg te Alsdorff aan. In de eerst© plaats de bewoners van de eveneens zwaar getroffen dichtst bijgelegen mijnwerkers plaatsjes Kellersberg en Schaufenberg. Ook vele geestelijken arriveerden reeds vroeg te Alsdorff. In het Casino van het mijngebouwen. coraplex zijn de leden van de mijnwerkers- brigade aangetreden, gekleed in hun zwarte pakken, de zwarte baret met donkere vee- ren op het hoofd en de brandende mijnlamp aan den gordel. Zij zullen hun makkers het laatste geleide geven. Er zijn ruim 500 Schuppo-manschappen aanwezig. Zij zijn nauwelijk is staat, de noodige afzettingsrciaatregelen te nemen, want sedert den vroegen morgen komen honderden automobielen te Alsdorff aan. De vrachtauto's, waarmee het stoffelijk overschot der slachtoffers van de mijnge- bouwen naar het kerkhof zullen worden gebracht, zijn met rouwfloers omhangen en met groene dennentakken bedekt. Op de wagens liggen reeds de grafkruisen ge reed, alle eenvoudige witte kruisen, die slechts den naam van den doode dragen en die alle denzelfden vorm hebben. In de bedrijfsgebouwen worden voortdurend kransen en bloemstukken binnengedragen, die op de kisten worden gelegd. ALSDORF, 25 Oct. (V.D.). In hel raad huis van Alsdorf had hedenmorgen een rouwzitting plaats van den gemeenteraad. De zaal was met rouwfloers behangen even als de twee stoelen van de beide raadsleden, die bij de ramp zijn omgekomen. Op hun plaatsen lagen bloemen van de gemeente Alsdorf, terwijl op tafel een krans lag van president Hindenburg, een van Rijksdagpre sident Loebe en een krans van het ge meentebestuur van Aken. In een korte rede herdacht de burgemeester het ontzettend ver lies. dat Alsdorf en de naburige gemeenten getroffen had. Hij wekte de leden van den raad op om trouw samen te werken en alles te doen, wat in hun macht was om hulp te verleenen en den nood zooveel mogelijk te lenigen. In het groote wachtlokaal van de bedrijfs gebouwen van de mijn Anna en in de aan grenzende lokalen had hedenmorgen de groote doodenherdenking plaats. De eerste, die jq de groote hall het woord voerde was de directeur-generaal, dr. Wes terman. Ons hart wordt zwaar, sprak hij, nu wij hier staan aan de baar van 259 kame raden en medewerkers, die door een der grootste mijnrampen, welke Duitschland ooit heeft gekend, midden uit den kring welke hen lief was en uit het leven zijn gerukt. Met ruwe hand heeft het noodlot over hen huis gehouden en ondanks alle menschel+jke hulp en alle vorderingen der techniek de Almacht der natuur laten voelen. Het vree selijke wordt nog verhoogd door het feil, dat men nog eigenlijk niets weet omtrent de oor zaak van het ongeval. Namens den raad van beheer en het be stuur van de Echweiler-mijnbouwvereeni- ging gaf dr. Westerman uiting aan het diep gevoelde leedwezen met de nabestaanden der sjachtoffers. Vervolgens sprak de rijksminister van arbeid, dr. Slegerwald, als vertegenwoordiger van den rijkspresident, den rijkskanselier en de rijksregeering. Een ontzettende smart ligt over geheel Duitschland en met ons treuren bijna alle volkeren van de wereld om de helden van den arbeid, voor wier lijkkisten wij thans diep ontroerd staan. De regeeringen van Frankrijk en Joego-Slavië hebben speciale vertegenwoordigers naar deze rouwplechtig- heid gezonden. Namens de rijksregeering dank ik voor deze deelneming aan het ongeluk, dat Duitschland getroffen heeft. Ons diepste medelijden geldt echter den achtergeblevenen en de gewonden. Wat ge daan kan worden om hun leed te verzach ten, zal geschieden. De hulp zal niet beperkt blijven tot de wettelijk voorgeschreven steunmaatregelen. Namens de Pruisische staatsregeering sprak de minister van Handel Schreiner zijn deelneming uit met de nabestaanden van'de slachtoffers. De aarde geeft de schatten, welke zij in haar schoot verbergt, niet over zonder groot© offers te eischen, welke de mijnbouw in eik land dan ook steeds maar moet afstaan. Maar zelden was het offer zoo groot als hier. Niemand kan de nabestaanden ver goeden, wal zij thans verloren hebben, maar moge het weduwen en weezen een troost zijn, dat met hen het geheele Duit- sche volk en de mijnwerkers ook in het buitenland oprecht treuren en kan men den zielennood der treurenden al niet verlich ten, den zwaarsten materiëele nood kun nen wij voorkomen. Dr. Schreiner sprak voorts de hoop uit, dat men er in zal mogen slagen de oorzaken van het ongeval te vinden en nieuwe mid delen te ontdekken tegen de gevaren, welke in de mijn nog allijd dreigen. Verder voerde het woord namens de ar- be'derspartij het lid van den h©drijfsraad Wacker. Hierna kregen de geestelijken gele genheid de nabestaanden eenige woorden van troost toe te spreken. D© katholieken werden toegesproken door den prelaat Straeger, bijbisschop van Aken. Voor de protestantsche bevolking voer de het woord de predikant dr. Wolff en voor de Joodsche bevolking, rabbijn Schenberger uit Aken. Vervolgens spraken de vertegenwoordigers der verschillende vakvereenigingen, organi saties en mijnwerkers-delegaties. Namens Prins Hendrik bracht een verte genwoordiger van het Hoofdbestuur van het Ned Roode Kruis de betuigingen van deel neming van Nederland aan de getroffen be volking over. Aan het einde der plechtigheid brachten de mijnwerkerspartij en de Eschweiler-mijn- vereeniging een doodenherdenkingslied ten gehoore Bij de bedrijfsgebouwen en langs den ge- heelen weg naar het kerkhof stelden zich de talrijke vereenigihgen en corporaties met omfloerste vaandels op, die den dooden mijnwerkers nog een laatslen groet wilden brengen. Een onafzienbare menschenme- nigte stond aan weerszijden van den weg en er heerschte een somber zwijgen. Het weer was triest. Tegen elf uur zette de stoet zich in be weging onder de toonen van de treurmarsch van Chopin. De meesten in den stoet zijn gekleed in het donker mijnwerkerspak en ernstig en plechtig schreed zij voort. Het was eën in drukwekkend schouwspel. Voor de auto's waarop de kisten geladen zijn, loopen 32 katholieke geestelijken, 16 evengelische predikanten en eenige rabbij nen. Op 40 vrachtauto's zijn de kisten ge laden, men ziet er slechts weinig van, want ze zijn bedolven onder een schat van bloe men. Dan volgen de vaandels der verschil lende mijnwerkersvereenigingen, alle met fioers omhuld. Brandweermannen in uni form dragen de reusachtige kransen van president von Hindenburg, van de 9taats- en gemeentelijke autoriteiten en van de verschillende vereenigingen. Dan komt het ergste; een schouwspel, dat het hart doet breken. Het zijn de nabe staanden der slachtoffers, de in diepen rouw gedompelde vrouwen en moeders, dochters en zonen, vaders en anderen, sommigen luid weeklagend, anderen stil snikkend, weer anderen verstard in hun leed. De vertegenwoordigers van de directie der mijn, de autoriteiten, besturen der Eschwei- ler mijnvereenigingen en vertegenwoordi gers van diverse organisaties enz. volgen. Nadat een korte afstand was afgelegd scheidden zich de aulo'9 met het stoffelijk overschot van de slachtoffers uit omlig gende gemeenten van den stoet af. Te Alsdorf werden 137 dooden bijgezet. Langer dan een uur duurde het voordat de droeve stoet was voorbij gel rokken langs de zwijgende menigte, diq eerbiedig het hoofd ontblootte. Het kleine kerkfhof van Alsdorf bood nau welijks plaats voor de- nabestaanden der slachtoffers, laat staan voor de verschillende afgevaardigden. Nadat de graven door de geestelijken wa ren gewijd, werden de kisten neergelaten in vier lange groeven naast elkaar. Bloemen bedekten weldra het witte hout en langzaam verliet de menigte het kerkhof ondej het mom-pelen van een laatsten groet, den groet waarmede de mijnwerker eiken dag opnieuw in de aarde afdaalt en die hem thans voor de laatste maal zou begeleiden op zijn tocht naar de diepte „Gltick auf". DE OPSTAND IN BRAZILIË. RIO DE JANEIRO, 25 Oct. (V.D.) De nieuwe regeering, die onder leiding staat van generaal Menna Barrelo, beslaat verder uit de generaals Tasso Fragoso, en Malan Lengrone. Naar verluidt, zou de afgetreden president Washington Luiz, die zich mo menteel in arrest bevindt in een der barak ken van de kazerne van het derde regiment infanterie, verlof hebben gekregen om zich binnen eenige dagen naar het buitenland te begeven. De vice-president van den Se naat, Antonio Azeredo, is gearresteerd. Omtrent de arrestatie van Washington Luiz wordt medegedeeld, dat hij zich gister avond laat aan de leiders der opstandelin gen heeft overgegeven. Hij werd als staats gevangene naar het fort Copacabana ge voerd. Ook de vice-president Vianna en de Minister van Oorlog Dospassos werden ge arresteerd. Na het aftreden van den presi dent van den staat Sao Paulo ging het gar nizoen over naar de opstandelingen en heeft de commandant van het garnizoen het voorloopige presidentschap op zich ge nomen. Wat betreft de verhouding tusschen de nieuwe regeering te Rio de Janeiro en de leiders der opstandige troepen in de ver schillende deelen van het land is de toe stand nog niet geheel duidelijk, aangezien de relaties tusschen de nieuwe regeering en deze troepen nog niet geheel geregeld zijn. Men neemt echter aan, dat de opstandelin gen zich met de nieuwe regeering zullen vereenigen. De 32-jarige generaal Tavora, leider der opstandige troepen in het Noor den. is te Rio de Janeiro aangekomen en heeft het opperbevel over alle strijdkrachten gekregen. Men verwacht nog moeilijkheden aangezien de bevelhebber van het Zuide lijk leger, Vargas, nog een jaar geleden een verbitterde politieke vijand van Tavora was. De „New York Times" weet echter te melden, dat» binnen eenige dagen te Rio de Janeiro een bespreking van alle leiders en bevelhebbers der opstandige troepen met de nieuwe regeering zal plaats vinden, waarbij ook Vargas aanwezig zal zijn, zoodat men hoopt, dat de regeering de tegenstellingen zal weten te overbruggen. Niettemin weet men nog niet, welke houding Dr. Vargas te genover de nieuwe regeering zal aannemen. Bij de onlusten te Rio de Janeiro, waar aan de nieuwe regeering spoedig een einde wist te maken, werden ongeveer 120 per sonen gewond. Verschillende gehouwen, waaronder vooral de redaclipgebouwen van de de afgélreden regeering steunende dag bladen, werden belangrijk beschadigd. De totale schade, die te Rio tijdens de gevech ten werd aangprichl, wordt geschat op vijf millioen dollar. Ook aan de haven vonden gevechten plaats waarbij verschillende schepen beschadigd werden, zoodat ver scheidene schepen hun ligplaatsen verlie ten en op de re'ede voor anker ging. Toen het Duitsche stoomschip „Baden" van de Hamburg Amerika Lijn, met post en passa giers aan boord, de haven wilde uilvaren, werd het door het fort Copacabana onder vuur genomen. Het schip keerde onmiddel lijk naar Rio terug, waar de 18 personen, die door het artillerievuur gedood of ge wond werden (het nauwkeurige aantal slachtoffers is nog niet bekend) aan land werden gebracht. Het schip was van Bue- nos-Aires op den terugweg naar Hamburg. De Minister van Justitie van de nieuwe Braziliaansche regeering heeft zijn leedwe zen over het incident uitgesproken en schadevergoeding toegezegd. Te Sao Paulo vonden eveneens ernstige onlusten plaats. Op verschillende plaatsen ontstonden branden, waarbij ook het paleis van den president in brand werd gesloken. HET HUWELITK VAN KONING BORIS. ASSISIË. 25 Oct. Met groot ceremonieel •heeft heden in tegenwoordigheid van diverse vorstelijke persoiien, w.o. het Italiaansche koningshuis en ex-tsaar Ferdinand van Bul garije, het kerkelijk (huwelijk volgens R.-IC. ritus plaats gehad tusschen koning Boris van Bulgarije en prinses Giovanna van Italië. Ook Mussolini en andere leidende figuren van het fascisme waren daarbij aan wezig. Tijdens den intocht van het pas getrouwde paar viel de regen bij stroomen, waardoor het schouwspel veel aan glans verloor. BINNENLAND. LIJKJE OPGEHAALD. Te Zaandam is heden uit de Zaan het lijkje opgehaald van het 9-jarig zoontje van den heer Kat, dat sedert gisteren werd vermist. ONGEVAL OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Hedenmorgen is vermoedelijk door een der beide vroege treinen op den onbewaak- ten overweg bij den Pruimendijk nabij Beverwijk een man overreden en gedood. Eerst geruimen tijd later is het verminkte lijk gevonden. Het slachtoffer bleek te zijn zekere J. T., een woonwagenbewoner. DE POSTVLUCHTEN NEDERLAND—INDIE v. v. Van Dijk op Schiphol Gearriveerd. Hedenmorgen is het eerste postvliegtuig, bestuurd door de piloten van Dijk en Wiersma op den terugweg van Indië, veilig op Schiphol geland. UIT NED. OOST-INDIE. DE ZAAK-ROELOFS VALK. BATAVIA, 24 October (Anela). Het gratie verzoek van den oud-notaris te Batavia I W. Roelots Valk. die wegens verduistering tot eenige jaren gevangenisstraf was ver oordeeld is algewezen Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Hetgeen onze regeering, of wel de vete rinaire dienst, misschien voor een groot ge deelte heelt beoogd met het slu.ten der aan Begië grenzende provinciën, zulks ia verband met het in ons land heerschende mond- en klauwzeer, n.l. de kans om België zelve als afzetgebied voor ons fokvee te kunnen behouden, heeft niet mugen baten. België sloot dezer dagen hare grenzen voor herkauwende dieren, uit Nederland afkom stig. Een klap weer voor onze geheelen nationalen veehandel. Hoewel de veeprjjzen hier hoog zjjn, bl'"ft de u tvoer naar buiten land in 't belang van onze fokkerjj toch een geboden eisch. België zelve kan nog veel vee gebruiken en is er dus ook mee gedupeerd. Juist nu is do tijd dat de Belgen hier komen koopen en het zal dus aan den kalfvee en jong fokveêhandel een gevoeligen slag toebren- 1 gen. Hoe komen we nog eens uit het ver derfelijke *mond- en klauwzeer vandaan. De bestrijding dezer ziekte is meer urgent, dan ooit te voren. Maar hoe? Elk middel tot nog toe beproefd, gaf niet het minste resul taat. Zelfs het inspuiten met serum, bleek nutteloos. Van den Berg's „Matafto" uit de verte geprezen, van naderbjj waardeloos. Men blijve echter actief, fn 't belang van ons nationaal bezit. Het vee. De markten van gisteren leverden nog een ongeveer gelijk kwamtura vee op. Leeuwar den, Zwolle en ook onze markt verliepen bjj onveranderde "prijzen, stroef duur. De beste kwaliteiten zpn het eerst ver kocht geworden en hiervoor waren de pr-ftzen zelfs stijf zoo hoog als vorige week. Vette koeien ook ongeveer in gelijke hoeveelheden aangevoerd en de prijzen gin gen niet verder terug. Voor de kalveren bleven alleen de vette kalveren op prijs. Graskalveren f. 510 lager en de nuchtere ongeveer f. 1.per stuk lager dan de vorige week. Stieren liepen ook iets in prijs terug. De varkenshandel de geheele week reeds weer wat minder was gister alge meen slechts, met lagere prijzen. Leeuwarden kon slechts 2427 cent per pond noteeren. Zwolle 24—26 cent en voor de zouters respectievelijk 49 en 52 cent per K.G. levend gewicht. Voor mest- en fokvarken? onze markt gister ook t-eel traae. Biggen matige handdel en nauwelijks pr 'shoulend. Voor de schapenmarkt viel gisteren a'hier een veel vluggere markt en aanz'enljjk hoo- g'-re priiz"n te not^r^n. Zu'ks tengevolge van een zeer bpznnder kleine aanvoer, even zoo te Leeuwarden. 1JP.N DER S. AMSTERDAM, 25 Oct. De markt was heden vast gestemd. Suikerwaarden mee- rendeels prijshoudend. Industrieele food- sen vast. Tabakken onveranderd. Olie waarden' en Rubberaandeelen hooger. Ned. Scheepvaart-Unies vast. Mijnwaarden stil. Amerik. fondsen vast. De gunstige toon op de New-Yorkschë Beurs steekt het Nederlandsche publiek eon riem onder het hart, hetgeen wel is waar niet tot uitdrukking komt in den omvang der affaire, doch wel in de algemeene beurstendenz, die veel verbeterd is de laatste dagen. Ofschoon de affaire van ge ringer afmetingen was dan gisteren, ging er toch' nog wel wat om. In Philipswaar- den vormde zich een hoekje. Het fonds steeg heden ruimschoots boven 280. Marg. Unies, Aku's en de Accoustiek-aandeelea wisten alle hooger peil te bereiken. Ko ninklijke werden op kalme wijze omgezet en avanceerden verscheidene procenten, bi 2 dagen tijds heeft dit fonds een avance van een 10-tal punten behaald. In navolging van Wallstreet werden de Amerik. Olie* waarden belangrijk hooger afgedaan. De belangstelling voor Suikerwaarden was wat verminderd en de tendenz was niet zoo vast meer al kon voor de minder courante soorten het vorige peil gehandhaafd blij ven. H.V.A.'s moesten zich een kleine op offering getroosten. Rubberaandeelen war ren vast gestemd daar de prijs van het product opnieuw hooger uit New-York kwam. Tabakken aan den vasten kant, doch de koersen waren maar weinig ver anderd. Van Scheepv.-aandeelen werden Scheepvaart-Unies enkele punten hooger afgedaan. Mijnwaarden hadden een stil verloop. Amerik. fondsen wat stil, doch vast en verschillende fondsen kwamen veel hooger. WISSELKOERSEN. Engeland 12,06 15/32. Duitschland 59,17 1/2. Frankrijk 9.74 5/16. België 34.62 1/2. Oos tenrijk 35.02 1/2. Denemarken 66 42 1/2,. Zweden 66.67 1/2. Noorwegen 66.42 1/2. New- York 2.48 1/4. IJMUIDEN, 25 Oct. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.401.10. Tongen f. 3.25—2.25. Griet per kist van 50 K G. f. 65—30. Groote schol f. 4238. Middel schol f. 47. Zetschol f. 58—42. Kleine schol f. 33—8.50. Schar f. 27—24. Tongschar f. 58 37. Roggen per 20 stuks f. 3525. Vleote.n per stuk f. 3.80—3.15. Pieterman cn Poon tjes p. kist van 50 K.G. f. 185. Groot© Bchelviach f. 48—40. Middel schelvisch f 34 —26. Kleinmiddel schelv. f. 21.50—15, Klei ne 8che!v. f 11—3.10. Kabeljauw por kist van 125 K.G. f. 80—54. Gullen per kist vaat 50 K.G. f. 265. Lengen per stuk f. 1.40 0.45. Heilbot per K.G. f. 1.951.30. Wij ting per kist van 50 K.G. f. 82,40. KooD visob per stuk f. 10.28. Makreel per kis# van 50 K.G. f. 166.70. Aangevoerd 146 kisten verschc haring - Prijs f. 9 504.50. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 38, met f. 6942; IJM 196, met f. 6793,* 1.TM 271, met f. 3303; T.TM 84, met f. 2217; IJM 118, met f. 1612; I.TM 491, met f. 1935; T.TM 121, met f. 1663; IJM 122, met f. 2108; ITM 167, met f. 3408: T.TM 67, met f. 2023; T.TM 90, met f. 2162; T.TM 135, met i 1907; I.TM 83, met f. 2317; T.TM 137, met f. 3172; ITM 58, met f. 2307TJM 88, met f. 2597 T.TM 114, met f 2711 en de trawlloggeT' KW 173. met f. 898. VeTfler 3 harinffsrhe- pen: T.TH 69, met f.4433: KIT 16, met f 2205; IJM 405, met f. 8206 besomming. En de lockers: KW 2, met 532: KW 43, met 411; KW 45, met 415 kantjes pekel haring, die naar Katwijk wordt ver scheept. LETDEN, 25 Oct. 1930. Botermarkt. Üe prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter (contröle) f. 1.80; prima boerenboter van f. 1.85 lot f. 1.95; goede boerenboter van f. 1.75 tot f.180 per K.G. Aangevoerd 61/8 12/16 vaten, wegende 1475 K.G. Handel goed Noteering Coop, groenten-, fruit- en bloe- mcnveiling-vereeniging „Leiden en Omstr." Veiling van 24 Oct. Andijvie f. 0.801.80; Kroten f. 13; Bloemkool 1 f.814; Bloem kool II f.25; Roode Kool f.47-, Savoye Kool f. 58; Groene Kool f. 24; Rapen f. 3 5; Pieterselie f. 1—2; Prei f. 12; Radijs f.12; Selderie f. 1.403; Kropsalade f.1 3.60; Bleekselderie f. 1520; Knolselderie f 25; Wortelen f.48 per 100 stuks. Kroten f.46; Kroten, gek. f.710 Snij- boonen f. 2042; Stokboonen f. 3065; Pronkboonen f.8—11: Slamboonen f.20— 42; Postelein f. 1020; Spinazie f. 1020; Uien f.45; Wortelen f. 13; Spruiten f.1015; Spruiten II f.26; Aardappelen f. 45 per ICO Kilo. Turfmarkt van 20 October tot en met 25 October 1930. Aanvoer 140 000 stuk9 lange turf. Prijzen per 1000 stuks f. 7 508 ALPHEN, 24 Oct. Spinazie f. 9.20—11.46 per 100 K.G. Peen f. 910.60. Kroten f. 2.50 3 And'ivie f. 1.36—1 60 p 100 bos. Krop sla I f. 2.50. TI f. V501.80. Bloemkool I f. 14—18. II f. 7.40- 10.30. Savovekool f. 8.70 9 Roodekool f. 5.20—5.40. Wittekool f. 7 per 100 stuks. Eierenveiling van 23 Oct Aanvoer 1680 stuks. Kippeneieren f. 8—9.70. Eenden eieren f. 6 7 20 per 100 stuks. R0FT.OEARENDSVFFN. 24 Oct. Toma ten A f. 12.70—15.90. B f. 11.50 13 90. O f 3.308.40, bonken f. 5-10 per 100 pond. Druiven 9-5 29 rt ppr pond Andiivïe f 0.50 1.20. Krnppla f 0 40—1 90 p. 100 krop. Peulen f. 3.60. Snohnnnpp f. 3.253.40, id. stek f. 1.90 per 10 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3