71*® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 23 October 1930 Tweede Blad No. 21657 motorritder gedood. rooverhoofdman te chicago gearresteerd kingsford smith te sydney. GEMENGD NIEUWS. de moordaanslag te rotterdam. ri.twieldief aangehouden. fabrieksongeval te vaassen. brand. het verdwenen dienstmeisje. fabrieksbrand in letland mathieu dreyfust DE KONINKLIJKE MILITAIRE SPORTVEREENIGING hield gisteren haar Rallye Paper bij Vorden. Majoor Baron van Voorst tot Voorst won op Marabou den eersten prijs. HET MOTORSCHIP „COLOMBIA" van de K.N.S.M. heeft gisteren een efficieele proef vaart gemaakt en voer van Rotterdam naar IJmuiden. Ten teeken, dat het schip aan de Maatschappij werd overgedragen, heesch men de K.N.S.M.-vlag. AAN DEN HEER A. D. A DE KAT ANGELINO is het doctoraat honoris causa in de handelswetenschappen der Ned. Handelshoogeschool te Rot terdam verleend. De promotie zal 7 November a.s. plaats hebben. HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. Onder leiding van den Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries zijn gisteren ten Stadhuize te Amsterdam besprekingen gevoerd met werkgevers en werknemers uit het drukkersbedrijf in verband met het (bereids opge loste) conflict in de typografie. De partijen begeven zich ter vergadering. Boven: de werkgevers; onder de werknemers. FIJNPROEVERS. Te .Amsterdam wordt een nationale Broodwedstrijd gehouden, waarvan de keuring gisteren plaats had. Het krenten brood wordt aan een critische beschouwing onderworpen. HET MIJNONGELUK TE ALSDORF. Het reddingswerk der slachtoffers, die zich na de ramp nog in de mij n bevonden, ging met groote moeilijkheden gepaard. De reddingsbrigades mo esten zich van speciale gasmaskers voor zien om tot de pla-ats van de ramp te kunnen doordringen. Gisteravond om ongeveer half acht is op den Bergerweg te Sittard de motorrij der J. Wagermans uit Nieuwstadt in volle vaart bij het passeeren van een auto tegen het spatbord van dezen laatste gereden en over den kop geslagen. Vreeselijk verminkt werd hij opgenomen en naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. De duo rijder L. Cock uit Grevenburcht is, ernstig gewond, eveneens naar het Fransche klooster vervoerd. Wagermans is inmiddels overleden. Hij was gehuwd en was onge veer 27 jaar oud. Het motorrijwiel is geheel vernield. Onverantwoordelijk rijden is de oorzaak van het ongeluk. o BUITENLANDSCH GEMENGD. Dank zij de krachtige wijze, waarop de strijd tegen de bandieten te Chicago dei» laateten tijd wordt aangepakt, is de politie erin geslaagd, een der voornaamste figuren uit de misdadigerswereld van Chicago, George Moran, te arre9teeren. Moran weigert echter bij zijn verhoor op de hem gestelde vragen te antwoorden. Op het goede spoor? Onder de sporen, die door de Rotlerdam- sche politie gevolgd zijn inzake den moord aanslag op den schilder Willerius was er een, waaraan in de eerste dagen, toen zich markantere aanwijzingen voordeden, wei nig aandacht is geschonken. Nu de overige sporen zijn uitgeput en de politie nog eens alle feiten heeft overzien, heeft dat meer de aandacht getrokken. Het betreft een handelaar in olie, die een bewijs van Ne derlandschap had aangevraagd en tijdens de behandeling van deze aanvraag plotse ling was verdwenen. Sindsdien heeft men hem niet meer kun nen vinden. Waar de overige verdachten allen geconfontreerd zijn en deze man waarschijnlijk eenige overeenkomst ver toont met het signalement-, wordt zijn op sporing in het politieblad verzocht. Er heeft zich voorts een koopman aangemeld, die beweert de buis, waarmee geslagen is, te hebben verkocht aan een man, wiens voor komen overeenkomt met het signalement. Te Enschedé is de 35-jarige F. uit Lon- neker aangehouden, verdacht van verschei dene rijwieldiefstallen; 14 rijwielen zijn reeds opgespoord en in beslag genomen, die na verwisseling van onderdeelen aan par ticulieren werden verkocht, zelfs per ad vertentie in een courant te koop werden aangeboden. Gistermorgen omstreeks half negen heeft in een ijzergieterij te Vaassen een ernstig ongeval plaats gehad. De arbeiders Ruggenberg en Lafieren, beiden wonende te Vaassen en gehuwd, waren in de ijzergieterij „De Industrie" in de afdeeling aluminium bezig, toen plotse ling een hoeveelheid gloeiende aluminium uit de machine spatte, waardoor beide ar beiders door de heete massa werden ge troffen. De arbeider R. werd ernstig ge wond en in zorgwekkenden toestand moest hij naar het ziekenhuis le Apeldoorn wor den overgebracht De arbeider L. werd licht gewond en kan thuis worden verpleegd. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Gisteravond tegen zes uur ontstond door tot dusverre onbekend gebleven oorzaak brand in de opslagplaats van den touw- handel van de firma Wed. P J. Driessen aan den Hoogen Steenweg te Den Bosch Het vuur, dat in den grooten voorraad touw gretig voedsel vond sloeg met groote hevig heid naar buiten, zoodat het gebouw weldra als een groote laaiende fakkel in het cen trum der stad stond. De politiebrandweer maakte een begin met het blusschingswerk even later gevolgd door de> gemeentebrand weer. die het vuur met 15 stralen aan tastte. Eerst te kwart vóór zeven was men het vuur meester. De bovenverdieping van het groote magazijn is geheel uitgebrand. Alles was verzekerd; de schade is vrij aanzienlijk. Men meldt uit Apeldoorn: Het Apeldoornsche dienstmeisje, dat na een aanranding in het Leesten werd terug gevonden, heeft aan de politie verklaard, dat zij den aanrander reeds drie malen voor Zondagavond heeft ontmoet, steeds des avonds. De eerste maal, drie weken geleden, toen hij haar per rijwiel een eindweegs op zijn verzoek had vergezeld. Toen reeds wa ren er termen aanwezig om de politie te waarschuwen. Daarna had hij haar nog twee malen aan haar dienst opgewacht, en was hij. hoe wel tegen haar zin. aangezien zij geen ver- keering met hem wenschte. een eind met haar opgeloopen. Gepasseerden Zondag avond, op weg naar haar dienst zijnde, reed deze persoon haar in de Jachtlaan achterop en ging zij, uit vrees voor hem, en op zijn sterk aandringen, met hem njede. totdat zij ten slotte op het Leesten aankwamen. Zij beschrijft den man, dien zij echter niet van name kent, als volgt: circa 35 k 40 jaar. lang circa 1.75 m.. gezet postuur, ge zonde kleuT, baard noch knevel, donker blond, neus tamelijk groot en krom, spreekt de r opvallend uit. spreekt af en toe dialect. Donker costuum. gekleurde slappe deuk hoed, geel-grijsachtige regenjas, vermoede lijk lage schoenen. Eveneens vermoedelijk slappe liggende boord op gekleurd overhemd. Berijdt een rijwiel zonder kettingkast, elec- trische lantaarn. Vermoedelijk is de man een inwoner van Apeldoorn of van een der aangrenzende ge meenten. Wat hij er van dacht. Jongetje: „Laten we maar weg gaan moe der, hij kan die dame toch niet raken." (Passing Show).. Kapitein Kingsford Smith is gisteren van Brisbane te Sydney aangekomen, waar hem eveneens een grootsche ontvangst ten deel i9 gevallen. Minister Fenton heeft den vlie ger in de burgerzaal van het stadhuis toe gesproken en hem een oorkonde overhan digd. o Te Libau in Letland is, naar gemeld wordt, een brand uitgebroken in een stoom- ir.alerij, die geheel in de asch gelegd werd. De schade bedTaagt bijna lMJs millioen gulden. Een arbeider wordt vermist. Mathieu Dreyfus, de oudere broeder van majoor Alfred Dreyfus, die indertijd met Zola en kolonel Picaid het meest heeft bij gedragen tot de herziening van het proces van zijn broer, is gisteren te Parijs over leden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5