UIT DE OMSTREKEN. Moordrecht geboren, waar zijn vader een touwslagenj had Met een broer was hij daarin jarenlang werkzaam. Door handels relaties kwam hij in aanraking "met de ree- derijen alhier Zulks had tot gevolg, dat hij zich ongeveer 34 jaar geleden hier als ree- der vestigde Later verkocht hij zijn loggers en richtte hier een neltenfabriek op Met veel aanleg voor scheikunde had hij zich speciaal toegelegd op het praeppreeren van netten. Na jarenlange proefnemingen was hij er in gestaagd om een deugdelijke wijze voor het klaarmaken van de neflen ie vin den, geschikt om er mee te visschen Hel was niet kostbaar en duurde ruel lang. ter wijl het toch duurzaam was Reeds had hij zich in verbinding gesteld met een groole Engelsche firma om deze wijze in praktijk te brengen Helaas heeft hij door zijn plotselingen dood het goedgunstig resultaat van zijn proefnemingen niet meer mogen beleven Verder heeft de heer Tom door een een voudig middel voor hel drooghouden der netten uitgedacht, waarmede hij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De nelten werden tijdens regen op eer. hoopje gegooid of in tonnen overgebracht, hetgeen niet veel hielp. De heer Tom kwam toen op het praktische en vernuftige denk beeld om zeilen over de in elkaar gescho ven netten te leggen. Was de regen over dan konden de nelten in een minimum van tijd weer uitgelegd worden. Dit Tieeft hier algemeen navolging gevonden, evenals' in andere visschers- plaatsen. De heer Tom was iemand, die zich niet op den voorgrond drong; met de politiek be moeide hij zich niet. Dank zij -zijn alge- meene ontwikkeling kon hij echler over velerlei onderwerpen meespreken en de°d dit gaarne Hij was indertijd lid van den kerkeraad van de Geref Kerk en lid van het bestuur van de Ohr H R S te Leiden. De begrafenis zal Vrijdagmiddag om 3 uur hier plaats hebben De blinden uit het Hénricusgesticht te Grave, die tijdelijk in Leiden vertoeven, brachten in twee autobussen van den dienst NijmegenGrave een bezoek aan ons strand. nige organisaties te vereenigen onder één secretariaat. Deze drang naar grooter eenheid is-een verheugend feit. Spr behandelt ten slotte de algemeene vergadering die de hoogste instantie is in den Bond en het Kamp werk. Hierna werd een zeer afwisselend pro gramma gegeven. Bij pianobegeleiding wer den enkele liederen ten gehoore gebracht, terwijl een trio met eenige instrumentale muziek, de talrijk aanwezigen vergastten. Eenige voordrachten waaronder de be kende ,,Rey van Engelen" uit Vondel's ..Lu cifer" en na de pauze het „Heksenlied" niet pianobegeleiding voltooide deze zeer goed geslaagde avond Inbraken. In de villa van de familie D. hebben inbrekers door het indrukken van een raampje zi; h toegang weten te verschaf fen. De daders hebben zich hierbij ver wond en lieten bloedsporen achter. Ook bij den heer Z is ingebroken. Men heeft nog niets vermist. Gonden huwelijks feest. Gisteren was het voor den heer Jac. van Tol en zijn echtgenoote Maria de Vries een blijden dag. Zij mochten met familie en kennissen hun gouden huwelijksfeest her denken. De familie en vvienden hebben er wel voor gezorgd dat deze dag voor het gouden bruidspaar een onvergetelijke is geworden. o NOORDWITK. Hoogbezoek. Morgen zal de commissaris der Koningin van Zuid-Holland onze gemeente komen bezoeken. Zijne Excellentie zal in buiten gewone zitting des namiddags te 2.30 il door B. en W. en den Raad worden ont vangen. yoor de ingezetenen zai Z. E. te spreken zijn van 4 uur tot 4.30 uur n.m. Aan de ingezetnen wordt verzocht te vlaggen. LEIDERDORP. Raadsagenda. Vrijdag 24 October a.s. om 7.15 uur, n.m. zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeeD komen ter bespreking der volgende punten 1. Notulen .2. Mededeelingen en inge komen stukken. 3 Wijziging verordening op den aanleg van wegen. 4. Vaststelling verordening op het schoolgeld. 5. Reclame schoolgeld. 6. Overname grond hoek Hon* madesche weg. 7. Wijziging begrooting S. Vaststelling begrooting 1931, 9. Voorstel tot het nemen van 2 aandeelen ad f. 1000 bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten. 10. Rondvraag. LEIMUIDEN. Het bestuur van den Griet- en Vriese- koopscben polder zal op Woensdag 29 Octo ber a.s. de groote schouw over slooten en tochten van dien polder drijven. o NIEUWVEEN. Ds. M. C. van Wijhe. Ds. M. C. v. Wijk, Ned. Herv. predikant alhier, kondigde j.l. Zondag af, dat de toe zegging van beroep naar Purmerend, ver anderd is in een beroep. Tevens deelde hij mede, dat de Ned.-Herv. Gem. uit Bar- chem (Geld.) een toezegging van beroep gezonden heeft. Onze plaatsgenoot de heer G. Speet is benoemd tot organist in de R.-K. kerk te Zevenhoven. TER-AAR. Zendingsavond. In de Ned.-Herv. Kerk hadden zich een groot aantal belangstellenden vereenigd om getuige te zijn van de vertooning eener zendingsfilm. Deze film ..Warta Sari" ge- heeten, geeft een duidelijk beeld van het groote werk dat door de verschillende zen dingscorporaties, meer speciaal op Java, wordt verricht. De plaatselijke zendings- vereeniging mag op een welgeslaagden avond terugzien. Een ten bate van samen werkende Zendincseovporaties gehouden collecte bracht f. 128 op. Afsluiting weg. Naar wij vernemen zal de Langeraar sche weg, zijnde een der drukste verkeers wegen in deze gemeente, gedurende de maanden November en December voor het verkeer met motorrijtuigen en voertuigen ziin afgesloten Dit in verband met reparatiën aan de „Kleine Brug" aldaar Alleen ten dienste van voetgangers, wielrijders en kleine voertuigen zal een noodbrug worden ge legd. Waar een en ander groote stagnatie in het verkeer zal veroorzaken en velen 6 2» 7 kilometer zullen moeten omrijden, hebben B. en W. zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek alsnog te willen bevor deren dat de te maken noodbrug ook door automobielen en voertuigen kan worden gebruikt. Centralisatie Veilingen. Zooals reeds gemeld is eenigen tijd gele den een commissie opgericht, zich ten doel stellende de drie groentenveilingen alhier samen te smelten in één groote veiling. Daartoe zal elke vereeniging afzonderlijk een ledenvergadering houden, waarbij ont binding van de bestaande en opriehting van één groote vereeniging uit deze drie vei lingen aan de orde zal worden gesteld Gisteravond nu had in café 't Centrum de eerste van deze, zoo belangrijke tuin- d^rsvergadering plaats. De voorz. de heer Joh. Kroon deelde mede, dat deze vergadering belegd is met het doel om de leden te laten beslissen over de vraag of vanwege de tuindershond ,,de Hoop Geleidt Ons" al of niet mede werking aan het tot stand komen van één veiling zal worden verleend. De heer P. Rietveld bepleit centralisa tie in het belang van den tuinbouw terwijl de heer Esveld namens het bpstuur mede deelde dat dit en hloe vóór één veiling is. Door den voorzitter werd hierop mede gedeeld dat hii ziin nersoonliik bplans f 1500 salaris) geheel wil achterstellen hii het algemeen he'nne dat. naar de heer Jonker opmerkt, dwingt tot eendraeht in het veilingwezen. De heer Joh. van Fb'k noemt de huidige toestand onhoudbaar. De veiling moet zoo groot en krachtig moge lijk worden. ..Epndraeht maakt maeht". Daar de zaak thans voldoende besmmkon werd geacht, wordt het bestuursvoorstel tot het verleenen van medewerking in stemming gebracht en aangenomen met 72 stemmen voor Er atemden 8 leden tegen er 2 blanco Het eersfp schaap is alzoo over de brug. Wie volgt J o WADDINXVEEN. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel aan de Oranjelaan is benoemd de heer B. Eenhoorn, te Opperdoes. ZWAMMERDAM. De Zondag in de Ned.-Herv. Kerk alhier gehoudeD collecte ten bate van het Zuiderzeefonds heeft de som van f. 73 op gehracht Aan de R.-K. Jongensschool alhier, hoofd de heer E. A. Bogaairt, is als.kwee- kelinge met akte werkzaam gesteld mej. "W. E. Agteraf, van Bodegraven. AALSMEER. De heer D. M. Vermet, tijdelijk amb tenaar ter secretarie dezer gemeente, is als zoodanig benoemd te Goudswaard en Piershil. Bij de gehouden collecte voor een tweede predikantsplaats bij de Ned.-Herv. Kérk in deze gemeente, werd een bedrag van f. J92 ingezameld. Door den architect J. v. Tholen alhier is de bouw van een bijeenkomstlokaal, voor rekening der Geref. Kerk, opgedra gen aan de aannemers Vierbergën en P. Ter reehorst. o HAARLEMMERMEER. De bietencompagne. Met het rooien en vervoeren der bieten is het in de laatste dagen zeer voorspoedig ge gaan; zoodat in den Haarlemmermeerpolder het grootste deel der bieten reeds uit het land naar de verschillende in de binnen wateren en in de Ringvaart liggende vaar tuigen kon worden gereden. Bij droog weder zal de campagne over een 3-tal weken wel teneinde loopen. Auto te water. Gisteren wilde op den Hoofdweg de be stuurder van een uit de richting Amsterdam komende auto. waarin een heer en dame waren gezéten, uitwijken voor een tweetal passeerende wagens. De wagen geraakte daarbij zoover in den kant van den weg, dat hij slipte en in de sloot terecht kwam. De inzittenden konden spoedig uit hun be narde positie worden bevrijd en kwamen met den schrik vrij. Met een span paarden mocht het geluk ken het motorrijtuig weder op den kant te trekken. „Exelsior." Het Fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofddorp gaf gisteravond in de Beurs te Hoofddorp een uitstekend geslaagde uitvoe ring met medewerking van het duo Hof- mann uit Amsterdam. De zaal was flink be zet en de aanwezigen zullen hun gang naar de Beurs niet beklaagd hebben, want, dat ze naar hartelust genoten hebben, bleek wel uit het herhaald applaus en de gezellige stemming, die er heerschte. Ook voor de vereeniging, in wier ijverige pogingen om een hoogen trap van ontwikke ling te bereiken inderdaad veel belangstel ling wordl betoond, was deze avond een mooi succes. De kippendieven aan 't werk. In den Haarlemmermeerpolder trekken ook de kippen- en konijnendieven er 's nachts weder op uit Tóm" te trachten hier en daar hun slag te slaan. Bij den heer C. G. aan den IJ weg alhier werd uit een op het erf staand hok een geheel toom kippen weg gekaapt. De politie stelt een onderzoek in. Schoolbouw. In verband met het door het bestuur van de R. K Kerk van den H. Augustinus Ie Vijfhuizen ingediend verzoek om gelden be schikbaar te stellen voor uitbreiding van de bestaande school, vernemen wij, dat het plan bestaat een nieuw lokaal bij te bou wen en verder enkele noodzakelijke verbete ringen in de school aan te brengen. De felle autolichten. Een wielrijder, de heer H., wilde gister avond op den Kruisweg uitwijken voor een auto, waarvan de felle lichten niet werden gedoofd De man kon daardoor de omgeving niet goed meer onderscheiden, raakte dê maeht over zijn stuur kwijt en sloeg met fiets en al om. Met een gekneusd been en 'een ontwrichten schouder werd hij opgeno men en r»er auto naar zijne woning ge bracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. KATWITK AAN DEN RITN. Schietwedstrijd. De Kalwijksche Burgerwacht zal Zater dag a.s. haar laatsten schietwedstrijd hou den in dit seizoen. Tegelijk zullen schiet- vaardigheidsproeven worden afgelegd. Gevonden voorwepren: een licht ge kleurde herdershond. Inlichtingen bij de politie. De heer J. de V. kreeg bij het aanzet ten van zijn motor een 9lag tegen zijn pols; hij moest zich onder geneeskundige behan deling stellen. o KATWITK-AAN-ZEE. Jnbilenmnitv. „Zangschool Katwijk". De jubileum-uitvoering van het 25-jarig bestaan van de Zondagschool-Katwijk, direc teur Nic van Beelen. zal morgenavond om kwart over zeven in de zaal voor Prot. Chr. Belangen plaats hebben. De leiding van dezen feestavond berust in handen van ds. Rutgërs. De heer Nic. van Beelen zal eenige filmpjes vertoonen, be trekking hebbende op zijn bekende Zang school. Ten slotte zij nog vermeld, dat de baten dezer uitvoering ten goede komen aan de Kalwijksche Ziekenverpleging en de plaatse lijke afdeeling van het .Groene Kruis". De heer W. Tom Gistermorgen verspreidde zich al spoedig het. bericht door het dorp van het Dlotseling overlijden van den heer Tom Daar de overledene in verschillende krin gen algemeen geacht en gezien was. ver wekte dit onverwacht sterfgeval veel deel neming. De heer Tom was 10 Januari 1869 te C. K. uit de Havenstraat deed bij de politie een aanklacht van verduistering van een klein bedrag van geld in. gepleegd door J. R. uit het eerste Duinpad. o Ongelukkige val. Het zoontje van den heer F. alhier is zoodanig van zijn rijwiel gevallen, dat hij een gapende hoofdwonde bekwam, welke door den ontboden geneesheer moest wor den gehecht. WARMOND. Alg. Ver. R.K. Volksbond. De R.-K. Volksbond afdeeling Warmond hield een druk bezochte algemeene verga dering rn hotel de Stad Rome onder voor zitterschap van den heer J. Hogeboom. De heer A. Keijzer, secretaris was wegens ernstige familieomstandigheden afwezig. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopeod sprak hij een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen inzonderheid tot den adviseur der Vereeniging den pastoor. Aan de orde kwam vervolgens: Bespreking St. Nicolaas- feesten. De voorzitter lichtte nog eens uit voerig toe, waarom dit jaar niet dat aan de kinderen kon worden gegeven want andere jaren steeds werd gegeven waarbij hij het bijzonder betreurde dat de geme lijke omstandigheden dit jaar zouden belet ten het steeds door de huismoeders op prijs gestelde kleedingstuk aan kindeïen uit te reiken. Over deze aangelegenheid ontspon zich een langdurige discussie. Ver schillende leden waren van oordeel dat de voorzitter een en ander wel eenigszins te zwaar inzag. Ook zij waren van oordeel dat het kleedingstuk als het meest dege lijke geschenk de kinderen niet moest wor den onthouden. Ieder moest maar naar vermogen modehelpen dit feest ook dit jaar weder te doen slagen Op verzoek van den voorzitter bleken de heeren Meskers <-n Elstgeest ook thans weder bereid bii do leden een lijst ter inteekening voor het feest aan te bieden, terwijl deze heeren direct met het bestuur in overleg zouden treden teneinde de maatregelen te bespre ken die genomen moesten worden om bet St. Nicolaasfeest weder te doen slagen. Bij het agendapunt „Bespreking Tooneel- wédstriid", deelde de voorzitter mede dat het bestuur had gemeend van de vier te houden voorstellingen cr voor de leden twee gratis toegankelijk te stellen, terwijl dc dag van bezoek door het desbetrcffpnde lid met zijn gezin, zelf kon worden be paald. Verschillende leden achtten het 'beter indien het bezoek der leden zou plaats vinden in twee groepen, waardr-or uitgesloten was dat allen een zelfden avond gingen. Het bestuur kon zich met dit voor stel vereenigen en werd aldus besloten. Het bestuur kon zich met dit voorstel vereeni gen en werd aldus besloten Nog deeldp de voorzitter mede dat het bestuur besloten had voor den tooneelwedstrijd een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen terwijl van het hoofdbestuur van St. Ma- thias een schrijven was ontvangen dat ook deze vereeniging een verguld zilveren me daille beschikbaar stelde. Bii de bespre king vaststelling winterprogramma meencTe het bestuur dat waar het programma toch a) overladen was niet te veel sprekers te laten komen doch dit te beperken tot een spreker Dit voorstel kon in de oogen ran den beer Den Dunne geen genade vinden en deze hield een krachtig pleidooi om juist meer lezingen te doen hóuden, daar hij hef. noodzakelijk achtte, dat de arbei ders mee>r met de sociale toestanden en wetgevingen op de hoogte werden gebracht. Als steeds beval spreker het lezen van de „Volkscourant" aan, een blad dat hii in dezen tijd voor de katholieke arbeiders noodzakelijk achtte. De voorzitter zegde toe deze aangelegenheid nog eens in de bestuursvergadering te zullen bespreken. Nadat nog eenige zaken van huishoudelij- ken aard waren afgedaan, werd de verga dering onder dankzegging voor de opkomst door den voorzitter gesloten. Tooneelwedstrijd Ned. R.-K. Volksbond. Bij den tooneelwedstrijd van den Ned. R.-K. Volksbond afdeeling Warmond, ter gelegenheid van hel eerste lustrum van de onderafdeeling Tooneel zullen dezen winter uitkomen aoht tooneelvereenigingen, t.w.r „St. Bonifacius" te Krommenie, ,,St. Gene- sus" te Boskoop. „Eensgezindheid" te Maas sluis, „Nut en Genoegen' te Lisse, „Adolf Kolping" te Leiden, „St. Tarcisius" te Stompwifk, „Leo XIII" te Purmerend en „Ons Genoegen" te Voorhout. De uitvoerin gen zullen plaats vinden reap, op 1 en 23 November en 4 en 25 Januari 1931 De feestvierende afdeeling zal op 8 Februari d.a.v. buiten mededinging een klein blijspel opvoeren. Na de pauze zal dan door den voorzitter van de jury een verslag worden uitgebracht over den geheel en wedstrijd en zullen de prijzen worden uitgereikt. Door diverse vooraanstaande personen dezer ge meente is zitting genomen in het eere comité De irileekenlijst door het wedstrijd- comité bij eenige notabelen dezer gemeente aangeboden voor den aankoop van prijzen, toont een zeer bevredigend bedrag, dank zij een groote gift van een zeer geacht inge zetene, terwijl door Z. D. H. Monseigneur J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, het comité een schitterend verguld zilveren medaille, versierd met het wapen van Z. D. H geschonken werd. Ook ontving het comité van de Kon. Zeil-, Roei- en Motor- sportvereeniging „De Kaag" alhier een be drag aan geld voor het aankoopen van een medaille. Als een bijzonderheid ka'n worden medegedeeld, dat het wedstrijd- comifé tevens een publiek prijs heeft be schikbaar gesteld, waardoor het publiek, dat de wedstrijd-avonden bezoekt, bij aankoop van een programma in de gelegenheid wordt gesteld zijn oordeel uit te spreken De aan te koopen prijzen zullen t.z.t. ter bezich tiging worden gesteld in de étalage van een der winkeliers in de Dorpsstraat. Op 16 November a.s. zal als nummer 1 in dezen wedstrijd uitkomen de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" te Lisse met een tooneel- spel in drie bedrijven. Na de pauze wordt opgevoerd een blijspel in één bedrijf, op te voeren door nummer 2. de tooneelvereeni ging „St. Tarcisius te Stompwijk. Het Haag- sche muziek-ensemble onder leiding van den heer v. d. Brink zal dezen wedstrijd met. haar schoone muzipk opluisteren De entreeprijs is zóó gesteld, dat het voor een ieder mogelijk is dezen wedstrijd van het begin tot het einde bij te wonen. Wij wenschen 't „Wedstrijd-Comité" veel succes! 3—2 LISSE. Geslaagde bijeenkomst Vrijzinnig Christelijke Jongerenbond. De V. C. J. B aid. Lisse hield in de zaal van den Nederlandschen 'Protestantenbond een avond, die ten doel had belangstellen den nader in kennis te stellen, met doel en streven van dezen Bond Tevens werd met d^znn^avond bedoeld uiting te geven van erkentelijkheid voor den steun in de afgeloopen jaren ondervonden. De voorzitter, de heer J. A. de Rochefort- Mulder opende de vergadering met een kort welkomstwoord en deed eenige mede deelingen omtrent de winlejactie Hierna verkreeg de heer Van Leeuwen het woord om een inleiding te houden over den V C J. B. Spr. zegt allereerst de Jeugd beweging in het algemeen te zullen bespre ken, barbij hij opmerkt dat het ontstaan van deze stroom ing ni^t juist te bepalen is. Het sterkst zien wij echter wel een op leving van deze idéé omtrent den oorlog 1914. Uit een algemeenen ttoestand van de wereld ontstond een drang tot bevrijding van het zieleleven. De mechanisatie, de techniek, de toegepaste wetenschap, kortom het menscheljjk vernuft, deed zoeken naar een tegenwicht in hernieuwde ontroering en liefde De tijd daarvoor ontbrak in den toestand waarin kuituur en wereld gekomen waren. De jeugdbeweging is ontstaan uit verzet. Verzet tegen veruitwendiging en grenzelooze oppervlakkigheid. De jeugd wilde bouwen en een golf van bewogenheid vaarde door de rijen der jongeren. Het vasthouden en doorzetten kostte ont zettend veel, moeite. Zooals bij alle reactie en als zoodanig kan men de toen ont stane jeugdbeweging zien was ook hier verzet niet voldoende, maar _%as noodig bezonnen daadkracht. Zoo ontstond in 1915 ee^§Lde Vr.ijz Chr. Studenten Bond en in 19J9 de V. C J. B. Een groot enthousiasme en bezieling traden aan den dag, wat voldoende blijkt uit het toenmalige bondslied. Uit den wensch tot verdieping'ontstonden de conferenties, die op verschillende plaat sen gehouden werden en waar gezamenlijk gewerkt werd aan oplossing van allen ra kende problemen. Met het eerste lustrum kwam een nieuw Bondslied, gegroeid "uit de nieuwe ideëen, die toen de jongeren be- heerschte. De bezieling maakte pfaals voor nuchter heid en het werk onder jongeren bened-n 18 jaar, de eigen filmvertooningen, spel en dans en kampen werden punten van het werkprogramma. Sterk wordt gevoeld dat het vooral de jeugd is, die geroepen is tegen misstanden op te treden en positief te bouwen aan het ideaal van vorming van bewust levende protestanten. Uitvoerig behandelde spr. daarna de or ganisatie van den Bond, zooals deze be staat in afdeelingen en gewestelijke ver honden. De gewestelijke confereni' hebben ten doel een grooter kring uiting te doen geven aan gedachten over bepaalde onder werpen en hebben het voordeel van de mo gelijkheid van het laten optreden /au spr van elders. De Bond wordt vanzelfsprekend bestuurd door een hoofdbestuur, dat momenteel werkt aan de taak meer eenheid in de te behan delen onderwerpen te verkrijgen en in het algemeen het contact onderhoudt met Jc- gewesten en afdeelingen. Twee algemeen secretarissen thans twee predikanten telt de Rond Vier Vrij zinnige organisaties hebben zich aaneenge sloten tot de V C. J. C., terwijl plannen beslaan o.a. de Vrijz. Radio en alle vrijzin Gevonden voorwerpen1 jongensrij wiel. klein zakmesje, lipssleutel, 1 sleu tel (vermoedelijk van een kar), 1 bruine portemonnaie. 1 hoerenrijwiel, 1 rozen krans eü 1 witte poes Inlichtingen iederen oensdag en Zater dag van 121 uur n.m. aan het politiebu reau te Noordwijk-Binnen. o «T *?-- NOORDWITK-AAN-ZEE. Onze plaatsgenoote mej. E. Note- boora slaagde te 's-Hage voor het exameD leerares Stenografie. NOORDWITKERHOUT. Inbraak. Hedennacht is ingebroken in de villa „De Drecht" aan den Gooweg, bewoond door den heer C. van der Zalm', alsmede in die van den heer Angevaren, welke daaraan grenst. Daar is f. 2.50 ontvreemd. De dieven maak ten 80 gulden buit bij v d. Z. en haalden alles overhoop. Het feit dat geen vingeraf drukken weiden gevonden, doet vermoeden, dat de ongenoode gasten handschoenen ge- .bruikt hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. o VOORHOUT. Kenrloonen verlaagd. Door den raad dezer gemeente is de ver ordening tot het heffen van keurloonen ge wijzigd Voor een éénhoevig dier is thans verschuldigd f 4 voorheen was dit f 5. Voor een rund is eveneens het keurloon van f. 5 op f 4 gebracht. Rioleeringsweik. Het maken van de rioleeringswerken aan de Mgr. Broere- en de Boerhaavestruat is door B. en W dezer gemeente opgedragen aan den aannemer P. Lemmers alhier voor de som van f 1800. VOORSCHOTEN. Een mooie Nntsavond! Gisteravond hield hei departement Voor schoten van de Mij. tot Nut van het Alge meen de eerste winterbijeenkomst in het „Wapen van Voorschoten". Als spreker stond op de uitnoodiging ver meld de heer L. W. Nijland, Den Haag, met internationale liedjes. Bovendien was deze avond voor een ieder toegankelijk, zoo dat op een groote opkomst gerekend was. Dit laatste was het eenige dat tegenviel, het bezoek had beter kunnen zijn. De heer Nijland heeft zich ook weer op dezen avond doen kennen als een veelzijdige en veeltalige vertolker van het levenslied Wij zeggen „ook weer dezen avond" om dat deze zanger reeds vroeger in ons mid den was en vele leden aan zijn optreden nog aangename herinneringen bewaarden. De heer Nijland werd geaccompagneerd door den heer Alex van der Laan. Den Haag, een pianist bij uitnemendheid. Als verras sing speelde hij op de piano ..Daar einds komt de sloomhoot" enz. in den trant van een viertal componisten Beide heeren, door de aanwezigen met luid applaus gehuldigd, zijn aan het einde van den avond toege sproken en welverdiend bedankt door den voorzitter, den heer R. van den En de

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7