Een dwaze opvatting GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. BEGROOTING VOOR BUITENLANDSCHE ZAKEN. Beschouwingen over den Volkenbond. Onze verhouding tot België. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende hooidstuk III der Ktiksbegrooting over 1931. Vele leden wenschten de regeering een woord van hulde niet te onthouden voor de houding door haar in het afgeloopen jaar te Genève aangenomen. Intusschen betreurde men het dat het Volkenbondswerk tot dusver zoo weinig belangrijke resultaten heeft opge leverd. Algemeen gaf men voorts uiting aan ZQn teleurstelling over het feit, dat de practi- sche resultaten van de besprekingen in den Volkenbond, welke de strekking hadden tot meer handelsvrijheid te geraken, zoo uiter mate gering zijn gebleven. Geprezen werd de arbeid, door den heer Colijn in dit opzicht verricht. Men betreurde daarna dat, ten gevolge van de houding van enkele landen, zelfs het streven om tot een tarieven-wapen stilstand te komen, geen succes heeft mogen hebben. Vtrscbeiden leden verzochten van de re geering een volledige uiteenzetting van het geen met de samenwerking tusschen Neder land en de Scandinavische landen wordt beoogd en van de wijze, waarop men zal trachten dit oogmerk te verwezenlijken. Som mige leden meenden met klem op een spoe dige indiening van een wetsontwerp, hou dende een onderhandelingstarief, te moeten aandringen. Sommige leden hadden vernomen dat de regeering. alvorens de nota Briand te beant woorden. zich niet in verbinding heeft gesteld met de commissie voor Buitenlandsche 7/aken. Gaarne zouden zq, indien dit juist is, verne men waarom zij dit achterwege heeft gelaten. Wederom werd de grief geuit dat de Nedev- landsche delegatiès naar de Assemblee van den volkenbond od zoo eenvoudige wijze wor den samengesteld. Van andere zrjde verklaar de men de critiek op de samenstelling der delegaties geenszins te kunnen deelen. Verschillende leden vroegen in welk sta dium zich de onderhandelingen met België thans bevinden. In de vorige troonrede werd de verwachting gewekt, dat de oplossing in het verschiet was. Dit jaar is in dit staats stuk over deze zoo hoogst belangrijke kwestie gezwegen. Verscheiden leden hadden den in druk gekregen dat de deelneming van Neder land aan het eeuwfeest der Belgische onaf hankelijkheid een goeden invloed heeft gehad op de betrekkingen tusschen de beide buurt- staten. waardoor een gunstige atmosfeer voor gemeen overleg is geschapen. Deze leden gaven uiting aan hun waardeering over de onderscheiding, waarmede de vertegen woordigers van Nederland in België, met name ook door den koning, zijn ontvangen. Andere leden zouden de genoemde deelne ming meer hebben kunnen waardeeren. in dien zij een in 1931 gevierd onafhankeljjk- heidsfeest had betroffen. De vraag werd gesteld of de regeering bekend is. welk gevolg aan de plannen tot het graven van een kanaal Luik-Antwerpen is gegeven. Dit is .van groot belang voor de watervoorziening van het Julianakanaal. Eenige leden wilden er op wijzen dat het wellicht niet in alle opzichten juist is de kwestie van het Moerdijkkanaal geheel als een afgedane zaak te beschouwen. Bij een groot aantal deskundigen bestaat de meening, dat vroeg of laat toch zoowel in het belang van Amsterdam als Rotterdam als van Antwerpen een scheepvaartverbin- i ding binnen door van het Hollandsch Diep naar het Albertkanaal zal moeten worden tot stand gebracht. Ware het, vroegen zij, nu niet gewenscht overwegen of met reeds thans in die richting iets kan worden gedaan? Mocht de regeering niet tot eenige concessie in deze bereid zijn. dan zal zjj raad moeten schaffen ter bescherming van de belangen der doorgaande scheepvaart, die in het gedrang komt door een Belgischen maatregel welke evenzeer met de weigering van elke toezegging inzake een Moerdök- kanaal verband houdt. Deze maatregel be staat in het volgende. Het Belgische kanalennet wordt tot nabij de Nederlandsche grens (bij Lixhei verruimd voor de vaart met schepen tot 1300 h 1500 ton. Do bestnande kanaal verbinding tusschen Luik en Maastricht heeft een capaciteit voor schepen van niet meer dan 450 ton. De af stand van Lixhe tot de sluis bij het voor malig fort St. Pieter, waar de Nederlandsche waterweg voor schepen van groote afme tingen begint, is slechts enkele kilometers. België verzet er zich tegen, dat het korte kanaalvak eveneens voor schepen van de genoemde groote afmetingen wordt verruimd. Het rapport-Segers vermeldt, dat doze ge dragslijn wordt gevolgd om het achteriand van de Maas en de Moezel volledig te oriën- teeren op Antwerpen en het afgesloten te houden van Rotterdam en Amsterdam Daar bij zal dan gebruik worden gemaakt van den zoogen^amden „Bouchon de Lixhe". een sluis van kleine afmetingen, die men bij Lixhe bouwt ter verbinding van het Alb°r.t- kaoaal m°t het kanaal LuikMaastricht. In dit verband werd nog-de vraag gesteld, of het gerucht juist is. dat België er eigenlek de voorkeur aan geeft het Albertkanaal bij Lixhe met een groote schutsluis in verbinding te brengen met de Maas. in plaats van met h?t kanaal Luik-Maastricht. In dit geval zou do Maas, tusschen Maastricht en Visé. geka naliseerd moeten worden. Mocht de rpge^ring hiervan niets bekend zh'n, dan zal zii, naar men vertrouwde, daaromtrent wel inlichtin gen bij de Belgische rege^ring wiPen in winnen en d? verkregen informaties op haar beurt aan de Kamer verstrekken. Vrr«cheidore engere loden verklaarden met belangstri'ing te hebben kpnnis genomen van het feit, dat op de begrooting van Waterstaat gelden zijn uitgetrokken voor de verbedering van het Hellegat en van het Kanaal door Zuid-Beveland. waardoor aan de van Belgische zijde geopperde bezwaren tegen den vaarweg tusschen Rijn en Schelde op breede wijze wordt tegemoet gekomen. Zfj meenden, dat hierdoor elk argument voor Belgische aanspraken op een anderen vaar weg, met name op een kanaal op Neder- landsch grondgebied, terzijde is gesteld. Gaarne zouden deze leden vernemen, of de regeering tegenover deze ruime tegemoetko ming aan Belgische wenschen ook een gelijke verzorging door België van Nederlandsche belangen heeft bedongen. Sommige leden merkten nog op, dat de toekomst voor de vaart over Maastricht niet al te somber moet worden ingezien. Zij konden riich niet indenken, dat Luik en het achterland van Luik zich erbij zouden neer leggen, dat op deze wijze, als hierboven is omschreven, de scheepvaartverbinding met Nederland voor hen geheel zou worden af gesneden. Aangedrongen wordt op het doen ver schenen voor de openbare behandeling van dit begrootingshoofdstuk van een Oranjeboek. Gaarne zou men vernemen, hoe het staat met het vraagstuk van de Nederlandsch- Duitsche grens bij de Eems. Opgemerkt werd, dat het departement wel zeer zuinig is met het verstrekken van mededeelingen aan de pers. De vraag werd gesteld welk standpunt de regeering inneemt t.a.v. de kalender hervorming, door den Volkenbond in uit zicht gesteld. Verscheiden leden vestigden er den aandacht op, dat de economische toe stand van vele Nederlanders in Duitschland op dit oogenblik zeer veel te wenschen over laat Andere leden vroegen of de regeering be. eid is de totstandkoming te bevorderen van een of meer algemeene tractaten tot regeling van de geheele materie, bij den radio-omroep betrokken. DE DREIGENDE TYPOGRAFENSTAKING. De R.-K. Vereeniging van Drukkerspatroons ontvangt adhaesie-beiuigingen. De Roomsch-katholieke Vereeniging van Nederlandsche Drukkerspatroons deelt mede, dat zij van een- aantal andere werkgevers vak vereenig in gen brieven heeft ontvangen met betuiging van adhaesie bij het dreigend conflict in de typografie, o. a. van de Fede ratie van Ned. Schoenfabrikanten, de Ned. R. K Vereeniging van Sigarenfabrikanten, de Vereeniging van Tilburgsche fabrikan ten van wollen stoffen, de R K. vereeniging van Nederl. Lederfabrikanten en de Ned. R. K. vereeniging van Werkgevers in de Textielnijverheid, den Nationalen Bond van Wasch industrieel en en de R K. Werkgevers- vpreeniging in de Metaalnijverheid Enkele defcer deelen méde. met verbazing to hebben kennis genomen van de bereid verklaring der drukkerspatroons om aan een loonsverhooging van drie cent per uur me.ie te werken, terwijl in vele bedrijven de be staande loonslandaard nauwelijks te hand haven is en andere reeds lot loonsverlaging moesten overgaan. Opgemerkt werd daarbij, dat de arbeidsvoorwaarden in het typogra fisch bedrijf reeds aan den top staan. Men wijst erop, dat een loonsverhooging in het typografisch bedrijf ook voor andere bedrijven moeilijkbeden zal medebrengen In dezen tijd van dalende indexcijfers en algemèenen slechten economischpn toestand acht men het onverantwoordelijk loonsver hogingen toe te staan. Niet slechts zijn de drukkerspatroons dankbaar voor dezen moreelen steun, do'h zij zijn er zich ten volle van bewust, dat zij. door aan de overdreven arbeiders- eischen toe te geven, bij een groot aantal hunner drukwerkafnemers ontstemming zouden verwekken, hetgeen zeker ook voor het drukwerkgebruik in de toekomst scha delijk zou zijn. o VRUCHTELOOZE CONFERENTIE *te BOEDAPEST. De 1071-Meter definitief verloren. De „Telegraaf" had een onderhoud met den heer W. Vogt en den heer G. baron Tindal. naar aanleiding van het zoo juist beëindigde congres, dat de „Union Inter nationale de Radio-diffusion" in Boeda pest heeft gehouden. Van de zijde van Spanje en Italië is wederom een attaque gedaan op onze laatste laneegolf, de 1075-meter. De heer Tiudal heeft het voorstel gedaan, deze Ne derlandsche lange-golf in te ruilen voor twee bruikbare, exclusieve korte golven, waardoor Nederland dus in totaal de be schikking zou krüeen over drie exclusieve en bruikbare golflengten. Dit voorstel werd gesteund door Italië en Spanje, doeb niet aanvaard door den heer Dubois, die de vergadering hiiwoon- de als vertegenwoordiger van de Huizen- 6che omroep-combinatie. De conferentie van Boedanest heeft ons dus geen stap verder gebracht. Alles blijft zooals het is, d.w.z. de oude 1071-meter- golf is definitief voor den Nederlandschen omroep verloren en in het bezit overge gane van Noorwegen. Theoretisch mac P.T.T haar nog ge bruiken voor den Zakelijken Omroep, prac- tiscb wordt deze Z O. uit den aether weg geblazen door Oslo. Voorts behoudt Huizen de 1875-meter en Hilversum de voorloopig onbruikbare 298- meter. DE NACHTTREINEN. De directie der Ned. Spoorwegen heeft goedgevonden, dat reizigers van de nacht sneltreinen Amsterdam, Maastricht, Amster dam, Rotterdam, Groningen, hun reis ook op de tusschen9latmns, waar de treinen slop pen, mogen aanvangen of beëindigen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl. zijn benoemd:. 1. tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas- sau dr. H. H. Kuyper, rector-magnificni der Vrije Universiteit te Amsterdam; 2e tot ridder in de Orde van den Ncde-i- landschen Leeuw mr. G. H A. Grosheide, penningmeester van het college van direc teuren der Vereeniging voor Hooger On derwijs op Gereformeerden grondslag te Amsterdam. Gisteren is het Engelsche s.s. ,,She- ringham", komende van Harwich, als bet 10.000ste schip met Rotterdam al6 bestem ming den Nieuwen Waterweg binnenge komen. Het vorig jaar kwam het 10.000ste schip op 19 October. Het vorig najaar bood de Veenallee, die van het Katerveer naar Zwolle leidt, een troosteloozen aanblik - het grootste deel der zware iepen, die in drie rijen dezen weg begrenzen, bleek aangetast door de iepziekte en scheeD te moeten vallen De gemeenteraad van Zwolle heeft toen een besluit genomen tot veiling, verandering van het wegprofiel en nieuwen aanplant. Dit iaar hebben evenwel de meeste der aangetaste boomen zich hersteld en de kans is groot, dat. behalve enkele zeer ernstig aangetaste boomen. deze monin laan behouden kan blijven De raad heeft dan ook besloten niet over te gaan tot uit voering van het raadsbesluit van verleden jaar. KEBK- FN .SCHOOI wipuwj. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie (Hooftstraat)Nam. 7 uur (Dankstond voor het gewas), de heer A. J. Dekker. LEIDERDORP. Ned.-Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Dank stond voor het gewas), ds. H. Mondt. VOOR DONDERDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref Kerk (v. Reedestraat)Nam. 7 uur, ds. Van Brummen, van Driebergen. BENTHUIZEN. Geref. Gem.Nam. 7 uur, ds. Lamain, v. Leiden. ZWAMMERDAM. Rehóboth (Tempel): Nam. 7 uur, de heer De Jonge, van Boskoop. NED. HERV. KERK. Beroepen: Tc Denekamp: J. van Noort, cand. en hulpprediker te Utrecht. Bedankt: Voor Haarlem: H, W. to Winkel, te Sneek A a n g e n o me n Naar Lettelbert en Enuniatil, J. C. Loor, ev. pred. te Bols- ward VEREEN. V. CHR. GEMEENTEN. Tweetal: Te Dokkura, mej. Agn. Frevel te Rotterdam en W. N. van Nooten te Boskoop. o HET GOUDEN FEEST DER VRITE UNIVERSITEIT. Gisteravond hielden de directeuren van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag een receptie in de Concertzaal van Artis Ie Amsterdam. De zaal was tegen half negen stampvol toen dr. Colijn met een enkel woord opende en het woord gaf aan den rector-magnificus prof. II. H Kuyper. Deze sprekende namens den Academi- schen Senaat dankte directeuren voor het geen zij hebben gedaan voor de universiteit en herdacht de nagedachtenis van vroegere directeuren de heeren Seevat. Hovy en Thijs van Eeghen. Door den oresident-directeur dr Colijn werd den rector-magnificus geantwoord, dat zoolang de Vrije Universiteit getrouw blijft aan haar beginsel, zoolang zal er aan het materieele niets ontbreken Door mevrouw Verdam werd vervolgens namens de Calvinistische vrouwen een be drag aangeboden van f. 8000. Het werd over gelaten aan heeren directeuren dit bedrag te besteden. In zijn dankwoord deelde dr Colijn mede, dat dit bedrag zal worden overgedragen aan prof Wiele ten behoeve van de bibliotheek Namens den Senaat van het Studentencorps voerde het woord de rector, de heer .T H. Mulder Hij- zeide. dat heeren directeuren wel voor veel leerstoelen zorgen, maar dat het in de Senaatskamer der directeuren aan leeren stoelen ontbreekt Spr. bood een nieuw ameublement aan. Prof dr Anema bood in een geestige rede als president-regent van Coevorden-Adriani stichting een bedrag van f 25 000 aan. DU 'bedrag is bestemd voor de exacte weten schappen Voorts werden door ds W Breukelaar de gelukwenschen overgebracht van de depu- tafen voor de oefening van het verband tus schen de theologische faculteit van de Vrije Universiteit en de Gereformeerde Kerken. Door spr. werd voort? medegedeeld dat een jubileum-collecte wordt gehouden, waar van de opbrengst die naar men hoopt, niet ver zal blijven beneden het zooeven aange boden bedrag later zal worden aangeboden. Door den heer van der Boom werd na mens het locaal-comité Amsterdam een enid ia scope aangeboden Nog ta! van spre kers kwamen daarna hunne gelukwenschen aanbieden Onder déze waren de heer G. Besselaar, lid, afgevaardigde van het Federatie bestuur' van den Zuid-Afrikaansrhen Christelijken Bond Van Calvin:«ten prof dr H .1 Stoker, vertegenwoordiger van de 7d Afrikaan schc Universiteit en dr W Kolfh.aus namens den Duitschen Reformisten Bond. ZWARE BINNENBRAND TE 's-GRAVENHAGE Getroffen door merkwaardige overeen komsten, stelt de politie een onderzoek in. Gisteravond halfzeven heeft in een bene denhuis aan de Reggestraat 12 te Den Haag, waarin een sigareltengrossierderij (van de N.V. Sigarettenhandel voorheen P. Smit- huysen) is gevestigd, een zware binnenbrand gewoed. De leider van de zaak, die te Am sterdam woont, was afwezig De brandweer werd door omwonenden gealarmeerd; zij moest zich door het raam toegang verschaf fen Inlusschen laaiden de vlammen reeds fel op uit een kast tusschen voor- en achter kamer. In de vuorkamtr was het kantoortje gevestigd en in het achtervertrek bevond zich het magazijn, waar evenwel de voor raad sigaretten zich beperkte tol een paar honderd doosjes. Met een straal óp de waterleiding was de brand die ook plafond en meubilair had vernield spoedig gebluscht. De boven buren kregen eenige waterschade. Daar het echter de vierde brand binnen ongeveer een jaar tijds is, in hetzelfde per ceel en bij dezelfden ondernemer steeds tijdens afwezigheid van dezen en' op onge veer hetzelfde uur vond de politie aanlei ding tot het instellen van een ernstig onder zoek. Omtrent het resultaat hiervan konden ter plaatse nog geen inlichtingen worden gegeven. o DOODELITKE AANRITDING. Te Berkhout (N. H.) is het 4-jarige doch tertje van den heer W S. onder een wag.-n van de zuivelfabriek Concordia geraakt, waarbij het in hoogst ernstigen toestand werd opgenomen. Het kind overleed 9poedig daarna. EEN AUTOBUS GEKANTELD. Gistermorgen is een autobus van Yolen- dam met plus minus twintig Volendamrner vischvenlers tusschen' Broek in Waterland en Schouw van den dijk gevallen en gekan teld. Door de glasscherven werden enkele der inzittenden gewond, doch konden na ver_ bonden te zijn hun reis naar Amsterdam voortzetten. DE AANRITDING TE ST. MICHIELS-GESTEL. Ten aanzien van de aanrijding van dén 22-jangen A. v. Dreugel uit Gemonde, te St. Michiels Gestel, wiens lijk ter plaatse in een sloot werd gevonden, wordt nog mede gedeeld dat een chauffeur van den garage houder te Vught. zekere M. v. E. dien avond den auto, welke, zich "tijdens de Feis vam den eigenaar in de garage bevond, heeft genomen om zijn ouders te Gemonde af te halen. De chauffeur is gearresteerd en naar- 's-Hertogenbosch overgebracht, teneinde door de justitie te worden gehoord. De bewuste auto is eveneens naar Den Bosch gebracht, waar zij aan een deskundig onderzoek is onderworpen. KETEL MET KOKENDE THEE OMGETROKKEN. Het 2V2-jarig meisje van den landbouwer J. Meijer te Ballo tro"k een ketel met kokende thee omver en kreeg den inhoud over het lichaampje. Met hevige brandwonden werd het naar het Kath. Ziekenhuis te Groningen vervoerd Haar toestand is zorgelijk. o AANRANDING TE VALKENSWAARD Te Valkenswaard, op geringen afstand van de Belgische grens, stapte-des ochtends een onbekend persoon de keuken eensr boerderij binnen en begon er zijn toilet te maken. De dochter des huizes verzocht den indringer zich te verwijderen, waarop deze het meisje aangreep en het wegsleur de in de richting van een nabijgelegen riviertje Op haar hulpgeroep schoot een broer toe die den aanrander eenige slagen toediende, waarna de kerel kans zag te ontvluchten Hij is later te Hamont, over de grens, aangehouden. INBREKERS AANGEHOUDEN. De politie te Deventer heeft de beide ver moedelijke daders van den Vrijdag j 1. te Vaassen gepleegden inbraak, waarbij een bedrag van ongeveer f. 5000.werd gesto len. hedenmorgen gearresteerd Het verdere onderzoek zal de politie te Epe verrichten Cliënte- ..Ja. mijnheer Kaasman. het is de oude geschiedenis de vrouwen moeten altijd betalen."' Winkelier- „Als U eens in mijn boeken zoudt kunnen kijken, dan zoudt U bemerken dat er ook wel zijn, die het niel doen (Passing show) RECLAME. 456 is het, dat een goed artikel persé ook duur moet zijn. BOERHAAVE- rijwielen zijn billijk in prijs en van prima kwaliteit. 2409a BUITENLANDSCH GEMENGD. ROOFOVERVAL. Gisteravond zijn drie jonge lieden in den ouderdom van 25 tot 30 jaar een bijkantoor van de spaarbank van de stad Altona bin nengedrongen, waar zij twee employés onder bedreiging met revolvers naar een achter gelegen kamer drongen en daar boeiden. Vervolgens hebben zij 3000 Mark buitge maakt. waarmede zij de vlucht namen. o DOOR EEN OLIFANT GEDOOD. Een circus-olifant verloor te Blackpool op een voetpad zijn evenwicht en kwam te vallen. Juist tegen een li-jarigen jongen dan, die op slag werd gedood. EEN VUURGEVECHT. Gisteren drongen drie roovers het kantoor van een groothandel in eieren te Essen bin nen en eischten van de aanwezigen, de eigenaars en een vrouwelijke employé do uitlevering van het aanwezige geld. De poli tie, die gealarmeerd was, verscheen echter zeer spoedig ten tooneele, waarop zich een vuurgevecht ontspon tusschen de agenten en de roovers in den loop waarvan een der ban dieten gedood werd en een politie-agent ge wond. Na een hevig gevecht gelukte het ten slotte een tweeden bandiet te overrompelen en gevangen te nemen, terwijl het den der den roover gelukte om zonder herkend te zijn te ontkomen. KLEIN LUCHTSCHIP ONTPLOFT. In de Vereenigde Staten is een klein luchtschip ontploft, dat op het punt was om op te stijgen. Drie leden van de bemanning werden daarbij zwaar gewond De oorzaal: van de ontploffing is nog niet bekend Het luchtschip, dat slechts één motor heeft, had reeds -met succes verschillende proefvluchten gedaan Het werd door de ont ploffing geheel vernield. o KINGSFORD SMITH'S LAATSTE VLUCHT Naar Reuter - uit Brisbane seint, heeft Kingsford Smith, voor de radio sprekende, gezegd, dat zijn vliegen op langen afstand thans voorbij is. De eenige vlucht op langen afstand welke hij op hel oogenblik overwoog, was zijn huwelijk, een soort contróle-wed- strijdl AARLANDERVEEN. Hooiberg afgebrand. Gistermorgen omstreeks halftwaalf brak een begin van brand uit in den hooiberg van den heer D. De hooiberg brandde geheel uit; terwijl het vuur zich ook mede deelde aan den belendenden hooiberg van den heer K., die men echter door het uit halen van het hooi en met behulp van de brandspuit werd behouden. o ALPHEN. Baldadig. Door de politie werd gisteren tegen den 17-jarigen O. S. proces-verbaal opgemaaxt wegens gepleegde baldadigheid; terwijl te vens een z.g. klappistool met een doosje patronen in beslag werd genomen, aloge een en ander een waarschuwing zijn voor verdere, baldadige jongelui, die 'sa^ds en vooral op Zaterdag en Zondagavond trachten het publiek met een dergelijk in strument aan het schrikken te maken, l.-e politie zal op een en ander streng toezien. Be aanrijding op dsn Alphensche brng. Omtrent de aanrijding van den 86-jari*- gen M.' v. W. die op de Alphenschebrug werd aangereden door den bestuurder van de vrachtauto H. Jr. en door de politie per brancard naar zijn woning in_de Raad huisstraat werd vervoerd, kunnen wij na der mededeelen, dat bij onderzoek is geble ken, dat de reeds zoo hoog bejaarde man een been had gebrokenzoodat hij gister morgen nog naar het academisch zieken huis te Leiden moest worden overgebracht. Aanrijding. Door te veel uitwijken voor een tweetal dames welke op een rijwiel waren gezeten, kwam gistermiddag een landbouwer uit "YVoubrugge met zijn tilbury in de Van Man- dersloostraat in aanrijding met een per sonen-auto van een handelsreiziger. De aan de auto toegebrachte schade werd door den landbouwer vergoed. o HAZÈRSWOUDE. Weggezakt. Een vrachtauto van de Gebrs. Van Rooyen, geladen met bieten, geraakte door het te ver uithalen op den Gemeene- weg in het zachte wegdek, en bleef daar in vastzitten Een, kraanwagen uit Leiden moest worden ontboden, om het gevaarte weer op den vasten weg te brengen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6