DE MIJNRAMP DUITSCHLAND TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERB'^JNPEN, MEER DAN 200 LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SLACHTOFFERS. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 760. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 22 Oct., medegedeeld door het Kon Ned Meteorol Fnsl te De Bilt Hoogste stand 771.6 te Lacoruna. Laagste stand 746.6 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 23 October* Matige tijdelijk afnemende Zuid Westelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Kans op nachtvorst. Zachter overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's raidd 10 gr. C. (50 gr. F.). 3 juur nam.10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. Hoogste stand des voorm. te 3.08 uur. Hoogste stand des nam. te 3.33 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 5.26 n.m. tot 6.09 v.m. DE PRUISISCHE REGEERING. BERLIJN, 22 Oct. (V.D.) De Pruisische minister van Binnenlandsche Zaken dr. Wenkiscb heeft den Pruisi6chen minister president dr. Braun zijn ontslag aange boden. De minister-president heeft het ontslag aanvaard en heeft den vroegeren minister Severing tot minister van Binnenlandsche Zaken benoemd. VERSTANDIG FRANKRITK! PARIJS, 22 Oct. (Ned. Tel. Ag.) De sterkte van de communistische partij in Frankrijk neemt den laatsten tijd aanzien lijk af. Op een vergadering van het partijbe stuur heeft de vertegenwoordigers van Moskou het bestuur verweten niet voldoen de activiteit aan den dag te hebbel ge legd, hetgeen volgens hem de oorzaak van de verzwakking was. Van de 24.000 mijnwerkers in Frankrijk zijn er slechts 24 lid van de communistische partij. Van de 23.000 metaalarbeiders slechts 17. DE AMERIKAANSCHE WERKLOOSHEID. SAN FRANCISCO, 22 Oct. (Reuter) Het emigratiebureau verklaart dat een zeer groot aantal vreemdelingen tengevolge van de werkloosheid zich aanmelden als ont slagen. Officieel wordt medegedeeld dat het aantal werkloozeD 3.500.000 bedraagt. Daar bet emigratiebureau niet over vol doende middelen beschikt, kunnen alleen de ongewenschte vreemdelingen worden teruggezonden. o SMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN. NEW-YORK. 22 Oct. (Ned. Tel. Ag.) Dp Amerikaansche kunstwachtsehepen hebben een Canadeesch schip in beslag genomen, dat verdacht werd alcohol voor smokke laars te hebben vervoerd. Aan boord van het schip wordpn alcohol houdende dranken voor een waarde van 300 000 gulden gevonden. De opvarenden werden gearresteerd. De navolgende passagiersschepen zijn Donderdag 23 October in radio-telegrafi- scht verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. „Radio-Holland") N.V. Algorab, Rugby radio Costa Rica, Rugby radio Edam, Rugby radio Flan- dria. Scbeven. radio Gelria. Scheven, radio Indrapoera. Scheven radio In- sul inde, Scheven, radio J. P. Coén. Sche- veningen radio Johan de Witt, Scheven radio Johan v.Oldenbarnevelt, Scheven. radio Kon der Nedcrl.. Schevehingen radio M. v. St. Aldeg., Scheven, radio Nickerie, Rugby radio Nw Amsterdam. Louiohurg Radio Vas Nieuwkerk, Rugby Radio Orania. Scheven. Radio Oranje Nassau. Quessant Radio Patria, Randfon- tein, Rotterdam. Slamat, alle Scheven, rdio Spaarndam, en Stuyvesant. Rugby Radio Tjerimai, en Zeelandia, Scheven, radio. ALSDORFF, 22 Oct. (Wolff). Tegen den avond werden gisteren vrijwilliger» opge roepen om in de schacht Anna II neer te dalen, doch men nam alleen diegenen aan, die met de plaatselijke toestanden op de hoogte waren Op het oogenblik der ontploffing hield de bedrijfsraad juist een zitting. Alle leden werden door de instortende muren ver pletterd. Tot dusveT is alleen de voorzitter dood te voorschijn gehaald. De gasfabriek in de nabijheid van de getroffen mijn, waardoor Keulen van gas wordt voorzien, is ge spaard gebleven. De vaststelling van het aantal geredden en nog vermisten is zeer moeilijk, aange zien het aantal mijnwerkers dat afdaalt, eiken dag verschilt. Het controle bureau is verwoest en het aantal vermisten kan ook niet worden be paald aan de hand van de lijst, die de 57 uit de Anna III-schacht geredde mijn werkers, hebben meegebracht. Het bestuur der mijn heeft een gedrukte lijst der gewonden in het dorp laten ver- deelen om de bevolking, die ondanks de vermoeidheid in diepe vertwijfeling den geheelen nacht bv de mijn heeft gewacht, naar beste vermogen in te lichteu. De uit de ongeluksmijn komende «roet ders verklaren dat de verwoesting op de vierde miinverdieping het grootst geweest is. daar alleen ziin R7 dooden geborgen. De vooruitzichten om uit deze vierde verdieping nog levenden te bergen zijn zeer gering. Men kan aannemen dat nog 80 mijnwer kers ingesloten zijn en dat er weinig hoop bestaat deze nog levend aan de opper vlakte te brengen. De reddingspogingen en de opruimingswerkzaamheden zijn den geheelen nacht onafeebroken voortgezet- De springstofopslagplaatsen in de andere schachten zijn nog intact gevonden, zoodat de veronderstelling dat in de mijn een springstofontploffing heeft plaats gehad onjuist is gebleken. De definitieve oor zaak. van den ramp is intnsschen nog niet opgehelderd. Uit alle landen komen blijken van deel neming toestrootnen. ALSDORFF, 22 Oct. (Wolff). Volgens eer hedenmiddag om 12 uur 15 gepubli ceerde, officieele mededeeling zijn thans 170 lijken uit de mijn geborgen. In de rnijn bevinden zich thans nog 61 omge komen mijnwerkers: zoodat het totale aan tal van 231 bedraagt. In de ziekenhui zen bevinden zich 96 gewonden. DUEREN, 22 October (V. D). De land raad van het district Dueren heeft in ver band met de mijnramp in Alsdorff met in gang van heden voor den tijd van 8 dagen alle amusementen in het district Dueren verboden. Met de redders in de mijn. Vaz Dias meldt: Wij zijn erin geslaagd te zamen met een afdeeling der reddingsbrigade in de mijn te gaan. Onze correspondent beschrijft zijn ervaringen als volgt. De donkere kooi daalde langzaam in de onderwereld van de mijn „Anna I" tot de 360 Meter verdieping. De mijngangen zijn eerst ruim en tame lijk warm. doch er hangt een slechte reuk. In lange rijen staan de kleine kolenkarren, de ..honden", tot den rand met kolen ge vuld. Daar komt langzaam een „hond" al leen aan. gedekt met een zwarte doek. aan het hoofdeinde een mijnlamp De wagen be vat drie doode kameraden van de twee mijnwerkers, die den treuricren last weg voeren. De lijken zijn zwart en onherken baar. Wij nemen onze lantaarns en gaan in de duisternis De lucht wordt nog slechter en vochtig en de mijngangen worden nauwer cn lager. Weer donker en licht Van de zol dering stroomt het waler. Het verkeer wordt drukker Er komen twee wagens aan, de eerste is leeg de tweede is met een zwarten doek bedekt. De doode heeft den voorrang en de leege wagen wordt opzij ge zet. Wij bevinden ons op een plaats waar het zeer vochtig is; zwarte slik bedekt den grond. Wij moeien ons diep bukken om onze hoofden niet te stooten. Dan komen er acht kolenkarren, gevolgd door twee mannen van de reddingsbrigade, even zwart als de mijnwerkers en bijna uitgeput Zij dragen een haar en een van hen zegt: „Do^e wn«? pprsf ppp halfinar hier." Als wij een groofe bocht hebben gemaakt dan zijn wij tot op ongeveer 50 melpr van de plaats van de ramp genaderd. Er is een KON. NED. MIDDENST.-BOND. Voortzetting der algemeena vergadering. De op 2 en 3 September te Groningen aangevangen algemeene vergadering van den Kon Ned Middenstandsbond is heden in „Krasnapolsky" te Amsterdam voortgezet. In behandeling kwam het rapport der commissie inzake de oneprlijkp concurrentie en het uitverkoopwezen Wat deze kwestie betreft, heeft het hnndsbestuur een voorstel gedaan waarhij de wenschplijkheid wordt betoogd van een weltelijke rpgeling van het uitverkoopwezen hier te lande De Haagsehe Winkeliersvereniging heeft aangedrongen O groote scheur en daaronder ligt de dood. Het is er nat en benauwd. Er staan geladen kolenwagens en er is een intacte opslag plaats van dynamiet. Wij gaan niet veel verder Het is er duister en het geratel over stemt alles. Niemand weet iets, -doch er moeten nog zoovelen bedolven liggen. Wij gaan door een oude mijngang steeds verder naar het centrum van de catastrophe. De mijngang druipt, wij zijn bij het einde- van de 360 meter verdieping. Een nieuwe lift kooi, klein en primitief, met geopende zij wanden. Snel daalt de kooi en stuit in een weeke massa: wij zijn op de 460 meter ver dieping. Ongeveer tien personen zijn bij elkaar. Zij staren voor zich uit Men komt slechts langzaam voorwaarts Het is hier druk. Wagen na wagen rijdt weg met zijn treurigen last. Een paar meter verder liggen drie, vier dooden naast elkaar. Zij hadden willen vluchten, doch zij werden door het vergiftige gas gegrepen Een mijnwerker beschouwt een doode.en zegt als uit het hart gegrepen: „Arme jongen, zestien jaar!" Zijn moeder hoopt misschien, dat hij in het ziekenhuis in Bardenberg ligt. Hij was nog slechts twee maanden in de mijn. Wij zijn weer aan het einde van een mijngang. Het is hier nog vochtiger. Over al ontmoet men lijken De dooden worden langs dezen weg naar buiten gebracht Hier is de eenige plek in de mijn waar men hoort commandeeren. Er is een ladder-in stallatie naar boven en onderaan staat een man te schreeuwen. Ik begin een gesprek met de arbeiders. Zij zijn nauwelijks te herkennen. Hun gelaat is nauwelijks te zien Hpt vreeselijke is echter de zoetige lucht, die tot stikkens (oe dreigt. Geen der mannen is verbitterd, doch zij hebben iets onzegbaars weemoedigs in de stem. Toen ben ik snel weggegaan rk zie nog hoe weer een jongeman wordt aange bracht, daarna nog een en dan weer een oude mijnwerker. Alle dragers werken zon der iets te zegg< n. Door hef water en over puinhoopen gaan we terug. En als we weer op den beganen grond zijn aangekomen, dan zijn wij dankbaar de zon te kunnen zien en in de vrije lucht te kunnen leven. De oorzaak. ALSD0RF, 22 Oct. (V.D.). Het staat thans wel vast, dat de ramp is veroorzaakt door een mijngasontploffiifg, zeer waar schijnlijk gevolgd door een dynamiet-ontplof- fing. De geredde mijnwerkers bevestigen deze meening. Volgens hun verklaringen hoorden zij in de mijn twee harde slagen, kort na elkaar, onmiddellijk gevolgd door een ge weldigen luchtdruk. „Wij vluchtten onmid dellijk, loopende in de richting van den luchtdruk", vertelden ons eenige geredden. „Wij hebben eenige uren op onze redding moeten wachten. Zelf konden wij geen uit weg vinden en toeD wij meenden op een veilige plaats te zijn, hebben wij ons niet meer durven te verplaatsen." Het is waarschijnlijk, dat een groot aantal slachtoffers door verslikking om het leven is gekomen, daar zij door het instorten der mijngangen niet meer konden wegkomen. De kracht der ontploffing moet geweldig ge weest zijn. Dit blijkt uit de groote verwoes tingen, die zoowel op de 360 Meter als op de 460 meter verdieping zijn aangericht. De reddingsbrigades hebben met groote moei lijkheden te kampen, en moeten op geregelde tijden afgelost worden. Daar het moeilijk i9 naar de plaats van de ontploffing in de mijn te komen, duurt het reddingswerk zeer lang. Bovendien blijkt dat op sommige plaatsen in de mijn nog gas staat, waardoor groote voor zichtigheid is geboden. Maar officieel is nog niets vastgesteld en tast men in het duister De Rijksregeering en de Pruisische regee ring hebben elk honderdvijflig duizend mark ter beschikking gesteld tot leniging van den eersten nood. Ook van particuliere zijde worden galden bijeengebracht Een mijnwerker, die Dinsdagochtend in de mijn was gegaan, doch zich na de ont ploffing in veiligheid kon stellen, 19 gis teravond weer in de mijn gegaan om zijn beide zoons te zoeken. De politie heeft met geweld een vrouw moeten tegenhou den, die tot nn toe ook tevergeefs op twee zoons wacht Haar derde zoon, die Dins dagmorgen eveneens in de mijn was afge daald. is Dinsdagavond behouden uit de mijn teruggekeerd. Het opruimingswerk boven den grond wordt eveneens met kracht voortgezet. Het is gelukt eeniee mijninrichtingen, als de pompen, en de ven. tilatie voorloopig weer op gane te bren gen. Hierd'xir hoopt men te bevorderen, dat de mijnwerkers, die nog ziin inge sloten, alsnog kunnen worden gered. op het uitspreken van de wenschelijkheid van een wet op den kleinhandel, o.m be- oogende den bonafiden handel te bevorderen alsmede euvelen en uitwassen te beteugelen en te bestrijden. Naar aanleiding hiervan ontstond een uitgebreide discussie. Ten slotte deelde de Bondsvoorzitter mede dat het Bondsbestuur zijn voorstel introk en zich vereenigde met het voorstel Den Haag. Dit. werd bij acclamatie aangenomen. Behandeld werd vervolgens het voorstel van de Vereeniging .Handel en \Tiivörhpid" te Winsrhofpn. om een uitspraak te doen over de al- of niet wenschelijkh'-id van een Winkelsluitingswet, wplke zich geheel aan past hij hef Wprkfiidpnbesluit voor winkels. Een prae advies tpn dpze van hpt Bondsbe stuur staaf afwijzend fpgenover alle pogin gen, die er op gericht zijn, de Winkelslui tingswet te verscherpen. Q HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. Informatorische besprekingen van werk gevers- en arbeidersafgevaardigden met den Rijksbemiddelaar. Op uitnoodiging van den Rijksbemidde laar, mr. S. de Vries Czn., vonden heden morgen ten Stadhuize te Amsterdam afzon derlijke besprekingen plaats van den Rijks- bemiddelaar met vertegenwoordigers van patroons- en arbeidersorganisaties in bet drukkersbedrijf, om te trachten alsnog tot overeenstemming te komen en de dreigende staking te vermijden Te tien uur had de Rijksbemiddelaar een bespreking met de vertegenwoordigers der Federatie van Werk gevers in het Grafisch bedrijf, de heeren Van Lonkhuyzen, Knuttel, mr. Borst, Kort- huis, Diemer en Ten Hagen. De arbeidersvertegenwoordigers waren le 11 uur voor bespreking uitgenoodigd Aan wezig waren voor den Aig. Ned. Tppografen- bond de heeren F. van der Wal. Ponstein, Van Haaien, Hippe, De Munnink en Ter Huurne; voor den Ned Litho-, Foto- en Chemigrafenbond de heer Lindeman, namens den R.-K Bond de heeren Van der Driest, Van Eindhoven en Hooghiemslra. namens den Christeiijken Bond de heer Hofman en namens den Neutralen Bond de heeren Van Rhee en Stants. De conferentie met de werkgevers duurde tot half twaalf, waarna de bespreking van mr de Vries met de vertegenwoordigers der samenwerkende arbeidersorganisaties begon. Natuurlijk konden de werkgevers weinig mededeelingen omtrent het verloop der be sprekingen doen Wèl verklaarden zij, dat zij zich gedurende den geheeien dag ter be schikking van mr de Vries zouden houden. De mogelijkheid bestond dus, dat, na afloop der besprekingen met de arbeidersvertegen woordigers, mr. de Vries aanleiding zou vinden om beide partijen opnieuw ter geza menlijke of wederom ter afzonderlijke be spreking bijeen te roepen. De partijen confereeren weer. Nader vernemen wij, dat de conferentie van de werknemers met den Rijksbemidde laar tol ongeveer kwart voor één heeft ge duurd. Daarna heeft de heer De Vries de leiding overgedragen aan den heer F. van der Wal, voorzitter van den Algemeenen Ned. Typo grafenbond, onder wiens leiding daarna een onderlinge bespreking tusschen de arbeiders plaats had. Deze bespreking duurde een klein half uur, waarna de conferentie met mr. S de Vr.wS Czn. werd vervolgd. Deze conferentie had tot resultaat, dat beide partijen lot een gemeenschappelijke bespre king om hedenmiddag halfdrie werden uitgenoodigd. OUDE MAN DOOR 'N VRACHT AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Remmen, claxon en hooin werkten niet. Hedenmorgen is de 73-jarige G. Bouhuys uit de Begoniastraat te Hilversum in de Kerkstraat overredlen door een vrachtauto, bestuurd door een zekeren Lagcher. De oude man, die slecht van gezicht was, was direct dood. De auto is in beslag genomen. Een onderzoek of hier 9prake is van schuld wordt ingesteld Nader wordt meegedeeld, dat gebleken is, dat de remmen van de auto niet behoorlijk functioneerden en dat claxon en hoorn niet werkten, zoodat geen signalen konden worden gegeven. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Hedenmorgen te zeven uur heeft op den Meppelerstraatweg te Zwolle een ernstig auto-ongeval plaats gehad. In een twee-persoons auto reed de heer S koopman te Leeuwarden, met een vaart van 80 K M. Plotseling raakte het rechler- vóórwie! van de auto los en werd een 70-tal meters weggeslingerd, met het gevolg dat de auto tegen een boom botste. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er zonder letsel af. De naast hem zittende persoon, broer van den bestuurder, werd ernstig verwond Door een passeerende auto werd het slachtoffer naar het RK Ziekenhuis te Zwolle overge bracht. waar dr. Mesdag geneeskundige hulp verleende. Een onderzoek wordt ingesteld. BELGISCH BEZOEK. Naar wij vernemen, is heden de Belgische Minister van Nijverheid, Arbeid en Maat schappelijke Voorzorg, de lieer H Heyman, vergezeld van de heeren Mavant. secretaris generaal van het Departement en Nvs. kabi netssecretaris, voor een bezoek van enkele dagen te Den Haag aangekomen. Het bezoek geldt met name de kennisneming van de organsiatie der arbeidsinspectie en van het geen is geschied in zake de volkshuisvesting. In verband daarmede zullen, zoowel te 's-Gravenhage als te Amsterdam en Rotter dam. verschillende woningcomplexen wor den bezichtigd en zullen onderscheidene sociale instellingen worden bezocht, als het Veiligheidsmuseum. hef Museum voor den arbeid en de Rijksverzekeringsbank. ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. De Rechtbank te Leeuwarden veroor deelde den 36 jangen kantoorbediende der posterijen A. F. te Bolsward wegens ver duistering van onderscheiden geldbedragen en valschheid in geschrifte in dienstbe trekking gepleegd tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De eiscü luidde anderhalf jaar. HET AUTOBUS-ONGEVAL NABIT RIEN. De rechtbank te Leeuwarden deed uit spraak in de zaak tegen den 27-jarigen chauffeur en garagehouder K. W. te Fra- neker, die terecht beeft gestaan terzake, dat het aaD zijn schuld te wijten zou zijn geweest dat een drietal personen den der den Juni j.l. het leven verloor, toen ver dachte met zijn autobus bij een open staande brug te Rien, gemeente Hennaar deradeel te water is gereden. De Officier van Justitie had een maand voorwaardelijke hechtenis gevraagd. De Rechtbank heeft verdachte vrijgesproken van hetgeen hem ten laste was gelegd. DE INBRAAK IN HOTEL DES INDES. De Haagsehe rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den*vroegeren huis knecht van Hotel des Indes te Den Haag, die in 1923 in dit hotel ingebroken heeft. Zooals men weei was deze inbraak door den huisknecht op touw gezet, daarbij geholpen door den nachtporfier A. J. de J. Overeenkomstig den eisch van den Officier van Justitie, werd de huisknecht, J. P. A., veroordeeld lot 2 jaar gevangenisstraf; de nachtportier word, eveneens overeenkomstig den eisch. tot 1 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. AMSTERDAM, 22 Oct. Beursstemniing gedrukt. Philips prijshoudend, andere In- dustrieele fondsen eerder iets luier. Konink lijke flauw Suikerwaarden prijshoudend. Rubberwaarden verdeeld. Tabakken kalm. Scheepvaartaandeelen lusteloos, cven*iB Mijnwaarden. Youngleening iets hooger. Bij de opening stelden de noteeringen zich over de geheele linie beneden de vorig© prijzendesniettemin handelde men nog boven het peil, dat op de ochtendbeurs gold. Philipsaandeelen boden goed weer stand en konden na lageren inzet weer on geveer de laagst-e prijzen van gisteren be reiken. Margarine Unies werden enkele pCt. lager verhandeld A.K aandeelen en de Accoustiekaandeelec moesten zich een verlies getroosten De Oliewaarden waren flauw, speciaal voor Koninklijke, die enkele pCt. daalden De Amerikaansche soorten verloren flink. Rub'beraandeelen waren verdeeld. Amsterdam Rubbers open den beneden den pari-koers, doch herstel den zich; vele minder courante soorten ver keerden in reactie. Tabakken hadden een kleine markt en wezen kleine verschillen aan. Suikerwaarden waren zoo goed als onveranderd. H.V.A.'s zetten op 283 in, maar liepen later 5 punten terug. In Scheepvaartaandeelen ging maar weinig om en de koersen veranderden weinig* Mijnwaarden waren verwaarloosd en Ho variaties waren eveneens onbeteekenend. De Amerikaansche markt was flauw en na genoeg zonder uitzondering werden flinke verliezen geleden. De vooruitzichten voor het Amerikaansche bedrijfsleven ziin be paald slecht te noemen, zoodat velen de lage koersen ten spijt, nog steeds de voor keur geven aan realisatie boven aan aan- koopen en de koersen verder dalen. Prolongaties 1*4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.06 5/16. Duitschland 59.10. Frankrijk 9.74. België 34 69. Zwitserland 48.201/2. Oostenrijk 35.05. Denemarken 60.45. Zweden 66.65. Noorwegen 66.45. New- York 2.48 1/4. AMSTERDAM, 22 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd *220 vette kalveren, le kw. f. 1.04 1.10 p. K.G. levend gewicht, 2e kw. f. 0.95 1.02, 3e kw f. 0.840.92. 32 nuchtere kal veren f. 12—18 per stuk. 430 varkens: vleeschvarkens 90—110 K G. 6970 ct. per K.G. slachtgewicht; zware varkens 66—63 ct. Vette varkens 6365 ct. BOSKOOP, Coop. ver. „De Boskoopsche Veiling", veiling van 21 October. Rozen; Butterfly 801 17 ct., Golden Ophelia 56— 62 ct., Rosalandia 5U78 ct.. Hadley 90 130 ct., Mac Keiler 6082 ct., Columbia 5272 ct., Ophelia 5873 ctgemengde rozen 3650 ct.. Jules Bouché 70 ct., Keise- rin A. Victoria 23 ct.. Edith Helen 1.50 190 ct., Claudius Pernet 133160 ct., Florex 100121 ct. Phoebe 5075 ct. Diversen; Lelies 190 ct.. Anjers 31 ct., Chrysanten, grootbloemig. 1 802 30 ct., id. tros 2545 cent, Clematis Durandi 31 ct., id. Prins Hen drik 310 ct., Physalis Franchetti 3853 ct. HAZERSWOUDE, veiling van 21 October Aangevoerd werden 3557 eieren. Prijs kip peneieren f. 8.50 tot f. 9.40 per 100 stuks; eendeneieren f. *6.10 tot f. 6.40 per 100 st.; hanen f. 1.20 per stuk, kippen f.0 90 a f 1.50 per stuk; konijnen f. 1.65 tot f. 2.30 per stuk. KOUDEKERK, Veiling Koudekerk—Rijn dijk. van 22 October. Aanvoer 1558 stuks. Prijs kippeneieren f 8 80f. 9.70 per 100 st. eendeneieren f. 6 40f. 7.50, kuikeneieren f.6 80f. 7.10 per 100 st.; kippen f 0.80 f 0 90 p. stuk; hanen f. 0.80—f. 1.80 p. st.; boter f. 0.85f. 0 90 per pond ROELOFARENDSVEEN, 21 Oct. Tomaten A f 12 80—18 40, idem B f. 14 00—16 60, id. C f. 10.70—14 20, idem CC 5 90—8 80. id. bonken f.13 80—14 10 per 100 pond. Snij- boonen f 3 203 60. idem stek f. 1.752 10, dubb. stam f. 4 00, peulpn f 3 20 per 10 kilo, druiven 2428 cent per pond andijvie f 090-1 00; kropsla f 1.10- 400 per 100 krop. Aanvoer tomaten 45000 pond. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3